Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Uvodjenje video nadzora u stambenoj zgradi

elitemadzone.org :: TechZone :: Uvodjenje video nadzora u stambenoj zgradi

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 22295 | Odgovora: 63 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Milos038
Miloš Lazić
Vienna

Član broj: 45891
Poruke: 684
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Uvodjenje video nadzora u stambenoj zgradi05.08.2010. u 18:09 - pre 167 meseci
Ispravljam se za DVR za koji sam rekao da je djubre
DVR je sasvim OK pomešao sam sa snimačem drugog proizvodjača
 
Odgovor na temu

Milos038
Miloš Lazić
Vienna

Član broj: 45891
Poruke: 684
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Uvodjenje video nadzora u stambenoj zgradi05.08.2010. u 18:13 - pre 167 meseci
Citat:
Milos038
Za snimače sam siguran 99% da može 1TB ali nisam siguran,morao bih da proverim


TVT 1 HDD do 1TB
D-TEG 1 HDD do 500GB
 
Odgovor na temu

markofpi
Beograd

Član broj: 88816
Poruke: 830
*.adsl.eunet.rs.



+5 Profil

icon Re: Uvodjenje video nadzora u stambenoj zgradi05.08.2010. u 20:26 - pre 167 meseci
A sta bi za kompresiju!? :)
Za kdd sam pitao iskljucivo zbog tog razloga, da li je bolje uzeti wd green koji radi na nizem broju obrtaja, manje se greje i manje struje trosi, a samim tim bi trebalo da mu je i zivotni vek duzi ili ici na black seriju koja je extra brza ali uz nesto veci temperaturu i uz neznatno vecu potrosnju. Znam da je na wd black garancija 5god koliko mi se cini.
U prolazu....
 
Odgovor na temu

markofpi
Beograd

Član broj: 88816
Poruke: 830
*.adsl.eunet.rs.



+5 Profil

icon Re: Uvodjenje video nadzora u stambenoj zgradi05.08.2010. u 20:29 - pre 167 meseci
Sad tek videh da ima i druga strana! :D
U I varijanti tvoje ponude je TVT, a u II je D-TEG, pa je logicno pitanje po cemu je D-TEG bolji od TVT-a!?? I da li bi ti licno iskombinovao da iz I ponude uzmes snimac, a iz druge kamere!?
U prolazu....
 
Odgovor na temu

Milos038
Miloš Lazić
Vienna

Član broj: 45891
Poruke: 684
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Uvodjenje video nadzora u stambenoj zgradi05.08.2010. u 22:21 - pre 167 meseci
H.264 je nova generacija kompresije,druga oznaka za h.264 je MPEG4 Part 10.
Što se kvaliteta tiče kvalitet je isti samo je fajl manji ,odnosno veći stepen kompresije a isti kvalitet slike.
U vašem slučaju imali bi skoro duplo više snimka medjutim problem je što su svi malo više kvalitetni snimači mnogo skuplji ukoliko snimaju u H.264 dok kod jeftinijih kineskih cena je otprilike ista.

 
Odgovor na temu

Milos038
Miloš Lazić
Vienna

Član broj: 45891
Poruke: 684
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Uvodjenje video nadzora u stambenoj zgradi05.08.2010. u 22:25 - pre 167 meseci
D-Teg je mnogo ozbiljniji snimač od TVT
TVT je možda napredniji i ima više opcija i mogućnosti ali D-TEG je mnogo stabilniji i kvalitetniji i iskreno rečeno mogao bi da se svrsta u kategoriju snimača koji su duplo bolji od njega.

Citat:
markofpi:  I da li bi ti licno iskombinovao da iz I ponude uzmes snimac, a iz druge kamere!?

Za zgradu definitivno DA za sopstvene potrebe NE tako da ti toplo preporučujem tu varijantu
 
Odgovor na temu

Milos038
Miloš Lazić
Vienna

Član broj: 45891
Poruke: 684
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Uvodjenje video nadzora u stambenoj zgradi05.08.2010. u 22:27 - pre 167 meseci
Izmedju ostalog razlika izmedju tih snimača je zemlja porekla:

- TVT - Kina
- D-teg -Korea
 
Odgovor na temu

Milos038
Miloš Lazić
Vienna

Član broj: 45891
Poruke: 684
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Uvodjenje video nadzora u stambenoj zgradi05.08.2010. u 22:36 - pre 167 meseci
Primer snimka sa TVT snimača (serija od pre dve god) i western security kamerom



http://www.youtube.com/watch?v=CrU_YMT3axY
 
Odgovor na temu

markofpi
Beograd

Član broj: 88816
Poruke: 830
*.adsl.eunet.rs.



+5 Profil

icon Re: Uvodjenje video nadzora u stambenoj zgradi09.08.2010. u 11:30 - pre 166 meseci
Evo i poslednje pristigle ponude od firme Secam CCTV corporation:

- TD‐2304MVS (H.264 4‐ kanalni digitalni video rekorder (DVR), HDD do 1x500GB SATA
Real Time prikaz 100 kad./sek.D1(720x576), zapis 100 kad./sek. pri rezoluciji
360x288, detekcija pokreta, 1 audio ulaz/izlaz – prenos zvuka kroz mrežu Live/zapis,
više režima snimanja (neprekidno, ručno, programirano,pri pokretu), 4 alarmna ulaza
1 alarmni izlaz, PTZ kontrola, USB 2.0, back‐up kroz Ethernet, SPOT, Ethernet, TCP/IP,
WAN, LAN, DHCP, FULL TRIPLEX, VGA, Remote: CMS (Central Management Software)– za seriju TD. Mouse control.).....245eur
- SC‐603A (CCD Type: SONY1/3"CCD, Horizontal Resolution 420TVL, Minimum
Illumination 0LUX(IR ON), IR View Distance: 15‐20M, Lens: 3.6mm (6mm optional).....3x58eur
- STL‐DY1A (Napajanje za kamere ‐ AC/DC, stabilisan12V/1A).....3x12eur
- RG59 (Koaksijalni kabl 75om sa napajanjem 2x0.75).....100m/45eur
- RFM (RF modulator sa pojacivacem i skretnicom).....55eur
- Instalacija i montaza opreme za video nadzor, programiranje opreme i pustanje sistema u rad.....95eur
- Sitan nespecificiran potrosni materijal (kanalice, kablovi, konektori) i ostali nepredvidjeni elektro radovi......35eur
Ukupno: 727.47eur

Garancija 12 meseci.

Ono sto sam odmah primetio je DVR koji snima u H.264 formatu. Za kamere ne znam da li su SUPER HAD CCD!??
Sto se kamera tice da li od broja dioda zavisi koju udaljenost ce moci da snimi/vidi nocu!?
Kakva je ova poslednja ponuda, iima li neceg sumnjivog!?
Inace skupstina stanara ce biti za 10-tak dana kad se svi vrate sa odmora, do tada standby i dalje informisanje! ;)
U prolazu....
 
Odgovor na temu

Milos038
Miloš Lazić
Vienna

Član broj: 45891
Poruke: 684
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Uvodjenje video nadzora u stambenoj zgradi09.08.2010. u 13:48 - pre 166 meseci
Citat:
markofpi
Garancija 12 meseci.



Zar ti nerekoh da je za ovaj snimač garancija 12 meseci a ne 24 kao što PROCAR nudi


Citat:
markofpi: Za kamere ne znam da li su SUPER HAD CCD!??


Naravno da nisu
Kamere su SAFER otprilike najjeftinije i najlosije CCD kamere na tržištu

Citat:
markofpi
Sto se kamera tice da li od broja dioda zavisi koju udaljenost ce moci da snimi/vidi nocu!?


Ne očekuj puno od NIGHT režima čak ni kod skupljih kamera a ne kod ovih ,većina ljudi očekuje da slika noću izgleda malo lošije nego danju ali nije tako ,na blizinu znači a na daljinu čisto da vidiš siluetu ako je neko negde prošao.

Citat:
markofpi:
Kakva je ova poslednja ponuda, iima li neceg sumnjivog!?


Ništa .... osim gazde
Firma secam cctv se razdvajala na mnogo delova,od nje sada postoje firme Grafo star , Grafo studio , Beosafer...
Jedini koji vredi nečemu iz te ekipe je neša koji je sada u Beosaferu a firma koja ima tolikih unutrašnjih problema ne može se smatrati preterano pouzdanom.
Naročito kada su usled svih tih razdvajanja izašle neke stvari u javnost,odnosno,Zoran Pjevač nekadašnji ortak vlasnika secamcctv-a je obelodanio da je njegov doskorašnji ortak ili saradnik inače poznat policiji po brojnim krivičnim prestupima kao što su: Provale,narušavanje privatne svojine,kradja informacija....

 
Odgovor na temu

Milos038
Miloš Lazić
Vienna

Član broj: 45891
Poruke: 684
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Uvodjenje video nadzora u stambenoj zgradi09.08.2010. u 14:02 - pre 166 meseci
Sve danas ima dve strane
Tobom upravlja izgleda cena pa si već otišao u sasvim drugi krug sistema tako da ti napominjem da ti je mnogo bolje da nadješ nekog u halo oglasima i da odradite priču keš na ruke pa da vam stavi par kamera...
Veruj mi da tako možete da prodjete i sa manje para:

SNIMAČ
HDVR-2104 4CH
4 VIDEO KANALA,100fps
PRIMA 1 SATA HARD DISK,
DETEKCIJA POKRETA,BEZ VGA,
PTZ KONTROLA,USB KABEL,
KONTROLA PUTEM MIŠA,
DALJINSKI,SOFTVER

Cena 120€

KAMERA ANTI VANDAL SA IC
YH-2321 P
KOLOR,1/4" SHARP CCD,
420 TV LINIJA,IC REFLEKTOR,
24 DIODA,SNIMA NOÆU DO 15m,
3.6mm,1.0 LUX,DC 12V/320mA,
DIMENZIJE V/70mm, 90mm

Cena 3x40€ =120€

HDD oko 50€

Ispravljač
500mA
Cena 3x5€ =15€

Kabl RG6
100m
Cena do 20€

Kabl 2x0,75
100m
Cena do 20€

RF Modulator PN-200B
KONVERZIJA AV U RF SIGNAL, 220V
Cena 8€

CATV BOOSTER
POJAÈIVAÈ RF SIGNALA, 1 ULAZ,
2 IZLAZA, 220V
Cena 8€

Po ovim cenama možeš u zrenjninu da kupiš opremu
Sve ovo izadje 241€
Računaj još par evra za konektore i produžni kabl
Nadji nekog penzionera koji će da se igra par dana po zgradi da to ugradi za 50€

Eto video nadzora za zgradu za 300€
(ovaj sistem će verovatno da radi .... osim modulatora i pojačavača koji sigurno neće....)
 
Odgovor na temu

markofpi
Beograd

Član broj: 88816
Poruke: 830
*.adsl.eunet.rs.



+5 Profil

icon Re: Uvodjenje video nadzora u stambenoj zgradi09.08.2010. u 20:49 - pre 166 meseci
Licno nisam za jeftine varijante jer znam da se to kasnije moze pokazati kao bacen novac tj. investicija. Samo sam konacno dobio sve ponude pa sam hteo strucno misljenje. Znaci licno sam za kvalitet (otprilike II varijanta ponude iz tvoje firme), a da li ce na kraju video nadzor biti profi ili penzioner varijanta ne zavisi od mene. Ja cu navijati da ako se vec daju pare da to bude iole kvalitetno kako u samim komponentama tako i u izvedenim radovima.
U prolazu....
 
Odgovor na temu

Milos038
Miloš Lazić
Vienna

Član broj: 45891
Poruke: 684
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Uvodjenje video nadzora u stambenoj zgradi10.08.2010. u 06:46 - pre 166 meseci
Samo sam hteo da ti stavim do znanja da je raspon u kvalitetu opreme OGROMAN ,pa čak i kada se radi o istom proizvodu npr ispravljač koji može da košta 5 a može i 15 evra a oba potpuno isto izgledaju
Takodje ti u nijednoj ponudi ne vidiš kvalitet izvedenih radova što isto ima svoju cenu,već se moraš informisati na drugi način o kvalitetu firme.
Iskreno,ja sam mnogo objekata ispravljao malo nakon ugradjene opreme od strane nekih firmi koje si naveo,nekada kada sam imao vremena za to...
 
Odgovor na temu

markofpi
Beograd

Član broj: 88816
Poruke: 830
*.adsl.eunet.rs.



+5 Profil

icon Re: Uvodjenje video nadzora u stambenoj zgradi10.08.2010. u 10:08 - pre 166 meseci
Sve mi je jasno, samo moram smisliti strategiju kako objasniti komsijama da kvalitetna oprema ako nije dobro ugradjena nista ne vredi i cime ja mogu da garantujem da ce ta neka firma koja bude to radila odraditi sve profi. No, videcemo, bitno je da smo kolektivno svi za uvodjenje video nadzora i znam da se niko nije latio posla prikupljanja ponuda i raspitivanju, informisanju i sklapanju kockica.
U prolazu....
 
Odgovor na temu

Milos038
Miloš Lazić
Vienna

Član broj: 45891
Poruke: 684
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Uvodjenje video nadzora u stambenoj zgradi11.08.2010. u 02:14 - pre 166 meseci
komplikovano je to sa stanarima
 
Odgovor na temu

Stranger2
Stranger2

Član broj: 143429
Poruke: 2572
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.videomajstor.com


+43 Profil

icon Re: Uvodjenje video nadzora u stambenoj zgradi11.08.2010. u 04:18 - pre 166 meseci
Citat:
Drugo sto me zanima jeste HDD. Da li je moguce u DVR koji si mi u ponudi naveo staviti disk od 1TB!?

U te uredjaje u kojima je WD Caviar Green fizicki mozes staviti i hard disk od 1.5 ili 2TB. Fizicki moze jer su to sve 3.5" uredjaji. Ali iako fizicki moze, sam uredjaj mozda ima neko softversko ogranicenje pa de ne moze dobro iskoristiti veci prostor na hard disku.

Citat:
Ono sto sam zaboravio da pitam jeste jedna informacija za koju ne znam da li i koliko je istinita. Tice se snimanja video materijala. vecina dvr-ova snima u mpeg4 formatu. Koliko su skuplji snimaci koji snimaju u H.264 i da li ona zaista zaista kvalitetnija i zauzima manje prostora u odnosu na klasicnu mpeg4!??

Kada za snimac kazu MPEG4 onda vec misle na H.264 a osatli koji nisu MPEG-4 verovatno snimaju u MPEG-2 kompresiju.

H.264 u teoriji jeste mnogo bolji ali je hardverski zahtevan i relativno nov tako da ne postoje uredjaji koji su i jeftini i da kvalitetno odrade kompresiju. Ono "hardverski zahtevan" znaci i da se vise greje, trosi vise energije i elektronika se vise haba. Jeftinijim uredjajima sa MPEG-4 nemojte verovati a za skuplji verovatno nemate potrebe.

Moja preporuka: za vase potrebe nemojte uzimati MPEG-4

Citat:
HDD svi pa i ja nude WD seriju green zato sto niko u srbiji ne zna da ceni Black seriju koja je mnogo trajnija
(WD Green su predviđeni da rade oko 4-5 godina)

Citat:
Za kdd sam pitao iskljucivo zbog tog razloga, da li je bolje uzeti wd green koji radi na nizem broju obrtaja, manje se greje i manje struje trosi, a samim tim bi trebalo da mu je i zivotni vek duzi ili ici na black seriju koja je extra brza ali uz nesto veci temperaturu i uz neznatno vecu potrosnju. Znam da je na wd black garancija 5god koliko mi se cini.


To koliko ce trajati jos uvek ne znamo jer jos nije proslo dovoljno godina od kada su se pojavili. U svakom slucaju izdrzace vam dve godine sigurno a tada i ako se pokvari mozete ga zameniti novim za neosetnu kolicinu novca.

Caviar Green su bolji za uredjaje sa losijim hladjenjem i sigurno su ok za potrebe snimanja. Ali ako ce puno vas preko racunara pregledavati te snimke onda cete mnogo i muciti hard disk pa je sigurnije da ce Black to bolje podneti. Ima i Caviar Blue serija koja je idealna za neodlucne.


 
Odgovor na temu

Milos038
Miloš Lazić
Vienna

Član broj: 45891
Poruke: 684
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Uvodjenje video nadzora u stambenoj zgradi12.08.2010. u 09:23 - pre 166 meseci
Citat:
Stranger2: Moja preporuka: za vase potrebe nemojte uzimati MPEG-4 


Obrazloži
 
Odgovor na temu

Stranger2
Stranger2

Član broj: 143429
Poruke: 2572
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.videomajstor.com


+43 Profil

icon Re: Uvodjenje video nadzora u stambenoj zgradi12.08.2010. u 17:03 - pre 166 meseci
Pa obrazlozio sam da ce ih izaci znacajno skuplje ili ce kvalitet i pouzdanost hardver biti upitna.

MPEG-2 enkoderi su vec odavno ocisceni od bugova i optimizovani i usavrsen im je kvalitet koliko je moguce. S druge strane razvoj MPEG-4 (H.264) enkodera nije zavrsen jos ni za PC tako da je realno pretpostaviti da su sadasnji kvalitetni hardverski H.264 enkoderi dosta skupi. A s jeftinijim ja se ne bih kockao.

Naravno prednost MPEG-4 je sto stedi prostor na hard disku ali taj prostor koji ustedi (s obzirom na cene hard diskova) vredi verovatno oko 30 evra (za koju godinu ce vredeti mozda samo 10 evra) sto je neznatan deo ukupne cene video nadzora. S druge strane vecom potrosnjom energije, vecim habanjem uredjaja i vecom amortizacijom MPEG-4 snimac ce vise uvecati troskove za isto toliko ili vise. U krajnjoj racunici nema ustede.
(MPEG-4 je npr. fenomenalan za emitovanje digitalne televizije jer tamo donosi ogromne ustede ali za video nadzor kakav je ovde opisan mozete izracunati da ne donosi nikakvu ustedu).

Mislim da je u celom sistemu najlakse kasnije zameniti DVR ili hard disk. A to ce za dve-tri godine biti dosta povoljno. Onda mogu uzeti MPEG-4 ako zele.

p.s.
Govorim generalizovano. Ali ako znate za neki konkretan model koji je MPEG-4 i koji se pokazao odlicno onda je to naravno druga prica.
 
Odgovor na temu

Milos038
Miloš Lazić
Vienna

Član broj: 45891
Poruke: 684
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Uvodjenje video nadzora u stambenoj zgradi14.08.2010. u 20:05 - pre 166 meseci
Daj konkretan model DVR-a koji je MPEG2,ja se sa time nisam susretao
H.264 su MNOGO jeftiniji jer se rade u OGROMNIM količinama
 
Odgovor na temu

markofpi
Beograd

Član broj: 88816
Poruke: 830
*.adsl.eunet.rs.



+5 Profil

icon Re: Uvodjenje video nadzora u stambenoj zgradi21.08.2010. u 16:56 - pre 166 meseci
Vratih se i ja sa mini odmora! :) Dobio sam jos neke ponude od stanara zgrade u kojoj zivim ali to je blago receno ocaj koji i ja kao lajk mogu da primetim. Uskoro ce konacno pasti odluka na sastanku.
U prolazu....
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Uvodjenje video nadzora u stambenoj zgradi

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 22295 | Odgovora: 63 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.