Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Uvodjenje video nadzora u stambenoj zgradi

elitemadzone.org :: TechZone :: Uvodjenje video nadzora u stambenoj zgradi

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 22251 | Odgovora: 63 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

markofpi
Beograd

Član broj: 88816
Poruke: 830
*.adsl.eunet.rs.



+5 Profil

icon Re: Uvodjenje video nadzora u stambenoj zgradi24.08.2010. u 11:00 - pre 166 meseci
E ovako...danas je sastanak skupstine stanara i danas bi trebalo da se izabere izvodjac radova za video nadzor. U medjuvremenu sam od ostalih stanara zaduzenih za prikupljanje ponuda dobio jos dve ponude:

RGS Electronic:

- Samsung SDC-425 x2
- optika GL-201 x2
- Nosac kamere x2
Cena: 42.900din

- DVR Avtech KPD-674
Cena: 25.200din

- HDD 512GB
Cena: 10.100din

- Modulator
Cena: 11.250din

- Ostali materijal (konektori BNC, kabl RG-59, kanalice. kabl PP-Y 3x1.5mm)
Cena: 10.500din

Ukupno: 97.950din

Cena radova iznosi 50% od cene materijala.
Garancija nije navedena.


Micra File DOO:

- dve kamere nocne
- dva kucista
- DVR za snimanje MPEG
- napajanje za kamere
- RF modulator za spajanje na kds kanal po izboru
- napajanje RF modulatora
- kablovi RF modulatora
- Kablovi RF i naponski
- rad

Ukupno: 74.930din
Garancija 12meseci.

Mislim da na ovu drugu ponudu ne treba trositi reci...
U prolazu....
 
Odgovor na temu

Milos038
Miloš Lazić
Vienna

Član broj: 45891
Poruke: 684
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Uvodjenje video nadzora u stambenoj zgradi25.08.2010. u 20:23 - pre 166 meseci
Ni prva ponuda nije ništa bolja jer su ponudjene BOX kamere koje nisu anti-vandal i box kameru je lako iščupati.
Ovako izgleda kamera koja ti je ponudjena:

i montira se na ovakav PLASTIČAN nosač:


Da se ovakva kamera iščupa treba par sekundi a ako je visoko onda je malo teže jer nekome treba štap da je iščupa.
 
Odgovor na temu

Milos038
Miloš Lazić
Vienna

Član broj: 45891
Poruke: 684
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Uvodjenje video nadzora u stambenoj zgradi25.08.2010. u 20:26 - pre 166 meseci
I nije mi jasno da su ponudili objektiv koji nosi oznaku GL-201 jer koliko ja znam to je oznaka plastičnog nosača koji je na slici i ne znam da postoji objektiv sa tom oznakom.
 
Odgovor na temu

markofpi
Beograd

Član broj: 88816
Poruke: 830
*.adsl.eunet.rs.



+5 Profil

icon Re: Uvodjenje video nadzora u stambenoj zgradi26.08.2010. u 00:21 - pre 166 meseci
Veruj nije jasno ni meni! :) Prvo sto sam primetio jeste da ova kamera nije antivandal, a reci mi jel ima bolje karakteristike od ponudjenih antivandal kamera!?
Inace sastanak je prosao tako da oni koji su se najvise bunili, uvek za nesto negodovali i koji ni malim prstom nisu mrdnuli ujedno nisu ni prisustvovali iako je obavestenje stajalo par ddana pre sastanka na ulaznim vratima. Ali dobro, to tako obicno biva. U principu najskuplje ponude su otpale zbog novca, te se tako trazio neki kompromis i doslo na ponudu firme ProCar. Sutra se ide do njih da se sve proveri jos jednom, onda da vidimo sta jos od dvr-ova imaju i koliko to kosta kao i koliko kosta dodatna treca spoljna kamera za koju smo se saglasili da i nju postavimo.
ja sam navijao na jednu od tvoje dve ponude ali eto, vecina je vecina i to mora da se postuje. Javicu sta sam uradio sutra kad opet posetim ProCar.
U prolazu....
 
Odgovor na temu

Milos038
Miloš Lazić
Vienna

Član broj: 45891
Poruke: 684
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Uvodjenje video nadzora u stambenoj zgradi26.08.2010. u 21:38 - pre 166 meseci
Ima bolje karakteristike ali je do sasvim druga kategorija kamera i retko nalaze primenu u unutrašnjim prostorijama (mada ih ima dosta po trgovinama gde je potrebna visoka rezolucija i slično)
pokušaj u Pro car-u da se raspitaš koje modulatore koriste,baš bi mi značila ta informacija
 
Odgovor na temu

markofpi
Beograd

Član broj: 88816
Poruke: 830
*.adsl.eunet.rs.



+5 Profil

icon Re: Uvodjenje video nadzora u stambenoj zgradi27.08.2010. u 00:42 - pre 166 meseci
Jutros sam bas bio u ProCar-u da se raspitamo o jos nekim stvarima, pa u ponedeljak kad opet bude bio skup stanara de se donese odluka. Naime ono sto mi kao zgrada treba da obesbedino jeste jedan (bilo kakav) monitor, uticnicu 220V i produzni kabl sa 4-5 uticnica. Takodje mozemo od kablovskom operatera (sbb) ili nekog od adsl provajdera uzeti Internet prikljucak i sprovesti do mesta gde ce biti dvr tako da svako ko ima komp moze sa racunara imati pristup vidnom polju kamera. Takodje, volja vecine je bila da kad vec ulazimo u celu tu pricu da ugradimo jos jednu (trecu) kameru koja ce biti spoljna i koja ce snimati deo ispred ulaza (pesacku stazu i deo parkinga).
Kad sam dosao kuci tu se meni javila ideja, posto je dvr 4-kanalni da ja sam za sebe uzmem jos jednu kameru i stavim je ispred svog stana.
Za modulatore cu pitati prvi sledeci put kad odemo ili cak i pre toga ako se ukaze prilika. Dobili smo uveravanja da nece biti smetnji na kablovskom sistemu kao i Internet signalu, a takodje su me za svr ormaric ubedili da to treba isljucivo uzimati kada je dvr na izvolte sto se kaze, odnosno kada nije pod ljucem u nekoj zasebnoj prostoriji kao sto je to slucaj kod nas. Ugradjnja traje 1. dan.
Da li se uz dvr dobija mis ili i to treba kupiti!??
U prolazu....
 
Odgovor na temu

markofpi
Beograd

Član broj: 88816
Poruke: 830
*.adsl.eunet.rs.



+5 Profil

icon Re: Uvodjenje video nadzora u stambenoj zgradi27.08.2010. u 00:47 - pre 166 meseci
Zaboravih u vezi modulatora...sta tacno da pitam, model, marka, karakteristike!??
Mozes li mi nesto vise reci o modulatorima, cemu sluze, koji postoje, razlike...i naravno cene!?
U prolazu....
 
Odgovor na temu

Stranger2
Stranger2

Član broj: 143429
Poruke: 2572
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.videomajstor.com


+43 Profil

icon Re: Uvodjenje video nadzora u stambenoj zgradi29.08.2010. u 16:03 - pre 166 meseci
Citat:
Daj konkretan model DVR-a koji je MPEG2,ja se sa time nisam susretao
H.264 su MNOGO jeftiniji jer se rade u OGROMNIM količinama

Stvarno, sada sam pogledao ova dva proizvodjaca koje ste spominjali i iskljucivo snimaju u H.264 Baseline format. Rekao sam da govorim generalizovano. Kod mnogih drugih kucnih uredjaja (kamera, plejera, dvb-t/s prijemnika...) je H.264 skuplji i to poprilicno. ...nema veze to je dobra vest za video nadzor, manje dilema pri izboru.
 
Odgovor na temu

Milos038
Miloš Lazić
Vienna

Član broj: 45891
Poruke: 684
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Uvodjenje video nadzora u stambenoj zgradi29.08.2010. u 22:34 - pre 166 meseci
Nije bitno koji je modulator ako ti garantuju dobru sliku bez smetnji na ostalim kanalima.
Koliko ja znam TVT snimač koji nude nema priključak za miš
 
Odgovor na temu

Milos038
Miloš Lazić
Vienna

Član broj: 45891
Poruke: 684
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Uvodjenje video nadzora u stambenoj zgradi29.08.2010. u 22:36 - pre 166 meseci
<Moja greška ,ipak ima i uglavnom se dobija miš
 
Odgovor na temu

Milos038
Miloš Lazić
Vienna

Član broj: 45891
Poruke: 684
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Uvodjenje video nadzora u stambenoj zgradi29.08.2010. u 22:37 - pre 166 meseci
ali pod tim uslovima,obezbedite produžni i slično...
Pa zar oni ne nude SISTEM video nadzora?
 
Odgovor na temu

popusicko

Član broj: 12568
Poruke: 679



+729 Profil

icon Re: Uvodjenje video nadzora u stambenoj zgradi30.08.2010. u 13:17 - pre 166 meseci
Jedno kratko pitanje.
Tv modulator baca signal na kanalu u opsegu od 30-39 koji je kod moje gajtanske televizije
totalno zauzet i samo preko nekog kanala moze da se pregazi.
Da li postoje modulatori koji bacaju na drugim kanalima npr u celom opsegu od 21-69?
Imam matori Pace satelitski analogni receiver koji bas to radi ali je komplikovana kablaza i napajanje.
Na mom tv rf modulatoru imam ulaz za video i audio ali nema nikakav prolaz za recimo pc na kojem imam
dvr karticu.
Kad spojim bez modulatora-direktno na karticu u pc slika je super.Ako podelim sliku na modulator i na pc
sa nekim chinch lopovom signal padne i slika se krivi i preko tv-a i na pc-ju.
Kako da to resim?
 
Odgovor na temu

Milos038
Miloš Lazić
Vienna

Član broj: 45891
Poruke: 684
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Uvodjenje video nadzora u stambenoj zgradi30.08.2010. u 14:06 - pre 166 meseci
Skoro svi programabilni UHF modulatori rade 21-69 ,a integrisani u video rekorderima i slično mogu biti i sa suženim opsegom,uglavnom 30-40
Treba ti običan eksterni modulator koji radi na opsegu 21-69 na koji priključiš taj reciver preko činčeva i izabereš kanal.
Druga solucija je da uzmeš modulator za kanal koji ti treba ,odnosno odeš u dipol ili dual npr. i tražiš modulator za UHF 69
za kućnu varijantu ti ne treba pojačavač uglavnom...
 
Odgovor na temu

markofpi
Beograd

Član broj: 88816
Poruke: 830
*.adsl.eunet.rs.



+5 Profil

icon Re: Uvodjenje video nadzora u stambenoj zgradi30.08.2010. u 23:05 - pre 166 meseci
Ipak cu za mis pitati, kao i za modulatore! :) Veceras pala konacna odluka i od sutra se krece u realizaciju! :)
Sto se tice SISTEMA video nadzora ne znam sta oni pod tim podrazumevaju, ja samo kazem sta mi je receno, a to je produzni kabl. i izvedena uticnica od 220V. E sad mozda se tu krije cena instalacije i ugradnje koju smo pominjali, a koja je iznenadjujuce niska. U svakom slucaju kad se sve zavrsi slikacu da vidite kako je ispalo.
U prolazu....
 
Odgovor na temu

johann
Novi Sad

Član broj: 15724
Poruke: 99
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: johann.co.rs


Profil

icon Re: Uvodjenje video nadzora u stambenoj zgradi02.09.2010. u 15:30 - pre 165 meseci
Miloš038

Majstore kabl RG6 je mnogo BOLJI od RG 59, da ne pričam o RG 11 kablu.




Što se modulatora tiče ja koristim isključivo Televes koji je podešljiv od S1 (VHF) do C69 (UHF) i ima izlazni nivo od 90 db.

Oprema koja se pominje pripada "low cost" priči al stanarima i ne treba više iz ekonomskih razloga.

Najbitnije je da posao bude pedantno odradjen voditi računa o ambijentu smeštaja DVR-a.
 
Odgovor na temu

Milos038
Miloš Lazić
Vienna

Član broj: 45891
Poruke: 684
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Uvodjenje video nadzora u stambenoj zgradi02.09.2010. u 21:56 - pre 165 meseci
Citat:
johann: Miloš038

Majstore kabl RG6 je mnogo BOLJI od RG 59, da ne pričam o RG 11 kablu.




Što se modulatora tiče ja koristim isključivo Televes koji je podešljiv od S1 (VHF) do C69 (UHF) i ima izlazni nivo od 90 db.

Oprema koja se pominje pripada "low cost" priči al stanarima i ne treba više iz ekonomskih razloga.

Najbitnije je da posao bude pedantno odradjen voditi računa o ambijentu smeštaja DVR-a.


Bravop majstore za RG6 i babe su bolje od žaba ili možda žabe od baba
 
Odgovor na temu

Milos038
Miloš Lazić
Vienna

Član broj: 45891
Poruke: 684
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Uvodjenje video nadzora u stambenoj zgradi02.09.2010. u 21:59 - pre 165 meseci
sad nešto razmišljam...
3x2,5PPL ima još više bakra nego RG6 :)
 
Odgovor na temu

Darko999
Darko Takov
Art electronic
Beograd, Srbija

Član broj: 265445
Poruke: 7
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Uvodjenje video nadzora u stambenoj zgradi02.09.2010. u 23:10 - pre 165 meseci
RG6 bolji od RG 59?
znas li ti gde se upotrebljava RG59 a gde RG6? A gde RG11?
 
Odgovor na temu

Milos038
Miloš Lazić
Vienna

Član broj: 45891
Poruke: 684
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Uvodjenje video nadzora u stambenoj zgradi03.09.2010. u 10:00 - pre 165 meseci
do sada sam ugradio na kilometre svakog od njih tako da odlicno znam
 
Odgovor na temu

Milos038
Miloš Lazić
Vienna

Član broj: 45891
Poruke: 684
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Uvodjenje video nadzora u stambenoj zgradi03.09.2010. u 10:07 - pre 165 meseci
ja pogresno procitao pa mislio da meni kazes
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Uvodjenje video nadzora u stambenoj zgradi

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 22251 | Odgovora: 63 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.