Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Gravitaciona anomalija u Srbiji

elitemadzone.org :: MadZone :: Gravitaciona anomalija u Srbiji

Strane: << < .. 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 62326 | Odgovora: 353 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Gravitaciona anomalija u Srbiji08.08.2010. u 00:45 - pre 167 meseci
Ne znam, treba uracunati gravitacionu anomaliju koja me vuce na gore.
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Gravitaciona anomalija u Srbiji08.08.2010. u 01:40 - pre 167 meseci
Citat:
HeYoo: Ako si pratio radnju fabule tj tok diskusije znao bi da je neko postavio sliku vektora na tockovima trazio da mu neko dokaze (bas kao i ti) pa je covek iz citiranog posta docrtao crveni krug i ukazao na centar mase cisto da se ne bi saplitali o takve gluposti. Izgleda je neko uspeo i pored toga da se saplete :)

Ajde da budemo bar malo iskreni pa da rezimiramo tok diskusije:

1. Ja trazim da postavis crtez koji ide u prilog tvojoj tezi.
2. Ti postavis link na pomenutu skicu i pomenes kosinu.
3. Ja samo dodam kosinu s ciljem da nam objasnis kako auto ide uz kosinu, pri tome ne dirajuci nikakve vektore ispod tockova ni centre mase, niti ih uopste pominjuci.
4. Ti meni kazes da ne mogu tako da crtam vektore!?
5. Ja te podsjetim da si ti linkovao taj crtez te da ja nemam nista sa tim sta je na njemu nacrtano ili objasnjavano, cekajuci da nam ti objasnis, posto si se ti na njega pozvao.
6. Ti iz toga zakljucujes da sam se ja sapleo!?

Mislim da ovo ukazuje na nivo debilizma koji se priblizava nekim legendama UMZ foruma. Samo nastavi tako!

Citat:
HeYoo:Predlazem da istampas prethodni post i da ga sacuvas na sigurno.

Pff, ti svoje mozes odstampati jedino u svrhu brisanja duppeta njima, ne znam sta drugo bi se moglo sa tim materijalom uciniti.

Citat:
HeYoo:  Koji su tvoji motivi da ucestvujes u ovoj diskusiji?

Slabo podnosim budale, pa gledam da smjestim njihove javne istupe tamo gdje pripadaju.
Nista drugo, nista licno.
 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Gravitaciona anomalija u Srbiji08.08.2010. u 07:16 - pre 167 meseci
Citat:
3way: Jel smo poleteli?

Citat:
3way: Ne znam, treba uracunati gravitacionu anomaliju koja me vuce na gore.


Niko nije nikada pominjao letenje.
Postavlja se pitanje šta je gore a šta dole i kako se ti pojmovi u stvari definišu. Još bolje šta je uzbrdo a šta je niz brdo i kako se ti pojmovi definišu.

Ukoliko usled anomalije dođe do promene pravca delovanja sile gravitacije i to teorijski u odnosu na ono što očekujemo u skladu sa terenom vektori će izgledati kao na slici.

Ponovo kažem malo je verovatno da se to dogodi na onako malom rastojanju kao na onom snimku ali diskutujemo.










[Ovu poruku je menjao stil dana 08.08.2010. u 08:36 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Gravitaciona anomalija u Srbiji08.08.2010. u 10:52 - pre 167 meseci
E, odlicno, vidis kako se moze i poneka konkretna stvarcica ubaciti u diskusiju, sto ce sigurno dovesti do nekih konkretnih stvari koji se ticu teme.

Dakle, crtez za koji ti kazes da ilustruje tvoju poentu i koju si ti postavio je tu:

Sada ide moje pitanje: da li mozes na tom crtezu koga si postavio da umjesto one kocke na padini nacrtas covjeka i to da ga nacrtas kako stoji u uspravnom polozaju - a koji odgovara tom vektoru gravitacije koji ide malo ustranu, dakle vektoru G'?

Ako mozes, molim te nacrtaj (umjesto covjeka moze i obicna linija koja ce ga simbolizovati) covjeka kako stoji na toj padini, pod pretpostavkom da je gravitaciju tu definisana vektorom G'.

Hvala.


[Ovu poruku je menjao Odin D. dana 08.08.2010. u 13:02 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Gravitaciona anomalija u Srbiji08.08.2010. u 11:52 - pre 167 meseci
@Supurovicu

zasto si obrisao svoju poslednju poruku (ako si to ti uradio) u kojoj si postavio crtez koji navodno ilustruje sta hoces da kazes i na koju se odnosti moje pitanje tebi iz moje prethodne poruke?
 
Odgovor na temu

HeYoo

Član broj: 72595
Poruke: 491



+1017 Profil

icon Re: Gravitaciona anomalija u Srbiji08.08.2010. u 12:30 - pre 167 meseci
Gde se bre ti iskljucujes. Ko neko razmazeno dete se tu deres, vredjas, zahteves, pretis... ajde malo se smiri.. stvarno je tuzno.

Niko nema nameru da se objasnjava s tobom. Sve sto je trebalo da bude napisano je napisao. Sve sto je trebalo da bude nacrtano, nacrtano je. Ako imas nekih licnih problema sa pojedincima (ili samim sobom) ovo nije mesto da ih resavas.
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: Gravitaciona anomalija u Srbiji08.08.2010. u 12:40 - pre 167 meseci
Hehe, sad vam Odin kriv što ste ispali glupi, ovaj briše svoje poruke, ti "zaključuješ raspravu"... :)
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Gravitaciona anomalija u Srbiji08.08.2010. u 12:48 - pre 167 meseci
Citat:
HeYoo:Sve sto je trebalo da bude nacrtano, nacrtano je.

Zasto je obrisano to sto je bilo nacrtano?

Supurovic je postavio crtez za koji je rekao da se na njemu vidi sve sto treba i da je sa njega sve jasno onom ko nije glup, te da sam ja glup kad to nisam dosad vidio. Tako nekim rjecima, posto je nakon mog konkretog pitanja (u kome nije bilo nikakvog vredjanja) obrisao poruku, te se ne sjecam bas tacno teksta kojim je to izrazio.

Evo ti kompletan citat moje poruke, pa reci sta sa njom nije u redu:
Citat:
E, odlicno, vidis kako se moze i poneka konkretna stvarcica ubaciti u diskusiju, sto ce sigurno dovesti do nekih konkretnih stvari koji se ticu teme.

Dakle, crtez za koji ti kazes da ilustruje tvoju poentu i koju si ti postavio je tu:
...
Sada ide moje pitanje: da li mozes na tom crtezu koga si postavio da umjesto one kocke na padini nacrtas covjeka i to da ga nacrtas kako stoji u uspravnom polozaju - a koji odgovara tom vektoru gravitacije koji ide malo ustranu, dakle vektoru G'?

Ako mozes, molim te nacrtaj (umjesto covjeka moze i obicna linija koja ce ga simbolizovati) covjeka kako stoji na toj padini, pod pretpostavkom da je gravitaciju tu definisana vektorom G'.

Hvala.


Sta ti @HeyHoo nalazis neprimjereno u ovom citatu?

Mozda ti smeta sto nema pljuvanja, vredjanja i budalastina, ali jbga ne mozemo svi biti poput vas dvojice. Trebas biti malo tolerantniji.
 
Odgovor na temu

HeYoo

Član broj: 72595
Poruke: 491



+1017 Profil

icon Re: Gravitaciona anomalija u Srbiji08.08.2010. u 12:48 - pre 167 meseci
Pa covece sve i da nismo "u pravu" malo je detinjasto pljuvati i upirati prstom i govoriti da je neko glup, pretiti nekakvim javnim ponizavanjem, bacati vulgarnosti u svakoj drugoj recenici.. Zar ne? :)
Nije poenta izgleda raspravljati o temi nego nekog ismejati, a Odin posto nista razumno nije rekao misli da nema za cega da bude ismejan ali zapravo ovo ponasanje govori u suprot razmisljanju prosecnog pljuvaca.

I na kraju krajeva covek nije pokazao nista sto se suprodstavlja citavoj prici vec je samo ismevao. Ajde da je naveo ista sto ima veze sa temom.. jok on (pracen nekim pojedincima) je samo zahtevao da mu se objasnjavaju neke kace kupusa i ostale kojestarije sa sve "smesnim" crtezima.

I ne zakljucavam raspravu. Bilo bi lepo kada bi se neko ukljucio u razumni deo diskusije ali su odin i druzina uspeli svojim "kvalitetnim" postovima da rasteraju sve.
Na kraju se svelo na vredjanje i licnu raspravu.

Evo sad ponovo zahteva nesto ali od pogresnog coveka... :)
 
Odgovor na temu

darivs

Član broj: 265826
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: Gravitaciona anomalija u Srbiji08.08.2010. u 12:52 - pre 167 meseci
Slatko se nasmejah.

Aktivirao sam se na [es] ponovo posle 7-8 godina samo da ovo napišem (morao sam da otvotim novi nalog jer sam zaboravio pass na starom, a promenio sam email pa ne mogu da dobijem novi pass).

Prvo jedno pitanje: da li je iko od vas slušao predavanja u osnovnoj školi? Izgleda da nije, ali znam da su mnogi od vas visoko obrazovani pa da razrešimo nekoliko grešaka koje se provlače kroz sve postove:

1. Gravitacija je sila kojom se međusobno privlače sva tela bez obzira na veličinu i masu (što znači od čestice do galaksije).
2. Sila gravitacije između tijela masa m1 i m2 iznosi:

Fg(r12)=-G((m1m2)/r312)r12

G=6,67428 * 10-11 Nm2kg-2 - gravitaciona konstanta
r12 - vektor njihovog međusobnog položaja

3. Eksperimentalno je potvrđeno da je brzina gravitacije jednaka brzini svjetlosti unutar eksperimentalne greške od 1% iako je Njutn smatrao da je delovanje trenutno (dopuna je rezultat razvijanja Specijalne teorije relativnosti)

4. Gravitaciono polje je potencijalno vektorsko polje koje se za svaku tačku definiše kao sila gravitacije na tačkasto telo u toj tački kroz masa tog tijela. Gravitacijsko polja oko mase je definisano kao:

g(r)=Fg/m2

Ova veličina govori kojom silom po jedinici gravitacono polje privlači telo u nekoj tački prostora određenoj radijalvektorom. Meerna jedinica je njutn po kilogramu [N/kg], a lako se može pokazati da je njutn po kilogramu isto što i metar u sekundi na kvadrat [m/s2], što je merna jedinica ubrzanja. Gravitacono ubrzanje Zemlje iznosi prosečno 9,80665 [m/s2] na površini Zemlje. Stoga je jačina gavitaconog polja u nekoj tački prostora jednaka gravitacionom ubrzanju u toj tački. To je zbog činjenice da su teška i troma masa linearno proporcionalne. Ta činjenica se naziva princip ekvivalencije.

Ili ukratko (kako su nas učili u osnovnoj): gravitaciona sila kojom se privlače dva tela upravo je srazmerna masi tih tela, a opada sa kvadratom rastojanja.

---------------------------------
KOMENTAR: kada bi postojalo telo sa negativnom masom, a takvo još nije otkriveno, ono bi se odbijalo delovanjem iste sile. Magnetne sile nemaju veze sa gravitacijom i kada bi pomenuta anomalija bila rezultat magnetne sile ne bi delovala na potok nego samo na predmete koji imaju magnetna svojstva tj. samo na neke metale. Magnet dovoljno snažan da pomeri automobil, kombi ili kamion postoji, ali njegova snaga bi bila više nego očigledna i delovanje lako merljivo i nikako prirodna pojava.
---------------------------------

Osnovni rezultati postojanja gravitacije su:

1. Težina q=m*g (na mesecu je telo lakše jer iako mu se masa ne menja manje je gravitaciono ubrzanje)
2. Iluzija postojanja smera "gore-dole" u pravcu delovanja gravitacije

----------------------------------

Činjenice relevantne za ovu raspravu:

1. Svako telo ima tačkasti centar gravitacije - poznatiji u narodu kao težište
2. Gravitaciono privlačenje je vektorska sila koja deluje pravolinijski između dva tela povezujući njihove gravitacione centre
3. Gravitacione anomalije postoje ali ne na planeti Zemlji i izučavaju se:
• super brze zvezde - zvezde koje imaju pogrešnu brzinu kretanja u galaksiji po pravilu o distribuciji brzine;
• "Pionir" efekat - usporenje svemirskih letelica koje napuštaju Sunčev sistem, a koje je veće nego što je očekivano - još nije objašnjeno, a nije sigurno ni da li je izazvano spoljnim faktorima ili ponašanjem letelica jer nije uvek jednako izraženo i/ili merljivo, a najpoznatiji slučajevi su Pionir 10 i Pionir 11;
• anomalije u preletu - kada je kod svmirskih brodova efekat "gravitacione praćke" veći od proračunatog
• ubrzanje širenja - misli se na širenje svemira;
• anomalije u povećanju a.j. (astronomske jedinice) - primećeno kroz povećanje prečnika planetarnih orbita veće od ozračunatog;
• fotoni uvećane energije - pri merenju radijacije pri prolasku fotona (svetlosna talasčestica) njihova kinetička energija pri izlasku je veća od izračunate što ukazuje na to da gravitacija opada brže nego sa kvadratom rastojanja - još uvek teoretska rasprava
• ekstra masivni oblaci vodonika - razmatra se isto objašnjenje kao i za prethodni primer.
4. Gravitacija se na planeti Zemlji računa kao prosečna zbog različite udaljenosti tačaka na površini od Zemljinog centra gravitacije. Zbog nepravilnog oblika Zemlje težina tela opada ka Ekvatoru (jedva merljivo).
5. u Geostacionarnoj orbiti 35.786km iznad površine mora Zemljina gravitacija je samo za 5% manja nego na površini. Za pametnjakoviće koji bi ovo da ospore: satelite u ovoj orbiti drži centrifugalna sila koja nastaje kao posledica kretanj asatelita kružnom putanjom pri brzini od cca. 11068km/h čime se stvara centrifugalna sila jednaka centripetalnoj (gravitaciono ubrzanje). Sve ovo je nezavisno od mase samog tela koje je u orbiti.

6. Kretanje na kosoj ravni je samo posledica težnje svakog tela da postigne ravnotežni položaj u kome ima najmanju kinetičku energiju koja je rezultanta delovanja gravitacije kojom se dva tela privlače i drugih sila koje deluju u ovom sistemu (centrifugalna sila, trenje, pritisak....) jer je u potrezi za položajem sa najvećom potencijanom energijom (univerzalno pravilo), a u slučaju gravitacije pošto se masa krutih tela ne menja traži se položaj sa najmanjim rastojanjem (podsetnik: tačka oslonca može biti ispod, u istoj ravni ili iznad centra teže nekog tela te postoje labilna, stabilna i indeferentna ravnoteža)

ZAKLjUČAK

Gravitaciona anomalija ne može biti uzrok pomeranja vozila uzbrdo jer ne deluje po proncipu tačaka sa različitim potencijalima već kao sistem lineranih sila među različitim telima i čestica

Anomalije magnetnog polja Zemlje - koje su ovde pobrkane sa gravitacijom još od početka teme - ne mogu da pomeraju predmete jer su anomalije manifestovane kroz varijacije jačine i usmerenosti u odnosu na polje cele planete koje ima samo toliko snage da okreće vrlo lake predmete koji ne pružaju otpor i sami su namagnetisani (igla kompasa), a ne deluju na vodu (čuveni potok). Inače je magnetno polje horizontalna sila u odnosu na površinu i delovalo bi na sva vozila na planeti kada bi to bilo moguće.

Slične pojave se izučavaju širom sveta (postoji preko 300 registrovanih pojava tzv. magnetnih ili gravitacionih brda) i u svim slučajevima je dokazano da je u pitanju optička iliuzija, a ne anmalije planetarne magnitude.


 
Odgovor na temu

HeYoo

Član broj: 72595
Poruke: 491



+1017 Profil

icon Re: Gravitaciona anomalija u Srbiji08.08.2010. u 13:17 - pre 167 meseci
Mi svo vreme diskutujemo pod predpostavkom da te anomalije postoje.
http://en.wikipedia.org/wiki/Gravity_anomaly
http://userpage.fu-berlin.de/~...Files/grav_anom/grav_anoms.htm

Recimo da postoje... Da li bi linije vektora isle uvek pravolinijski ka centru zemlje (uzimajuci u obzir razmere, a ne kao kod nebeskih tela)?


Citat:
6. Kretanje na kosoj ravni je samo posledica težnje svakog tela da postigne ravnotežni položaj u kome ima najmanju kinetičku energiju koja je rezultanta delovanja gravitacije kojom se dva tela privlače i drugih sila koje deluju u ovom sistemu (centrifugalna sila, trenje, pritisak....) jer je u potrezi za položajem sa najvećom potencijanom energijom (univerzalno pravilo), a u slučaju gravitacije pošto se masa krutih tela ne menja traži se položaj sa najmanjim rastojanjem (podsetnik: tačka oslonca može biti ispod, u istoj ravni ili iznad centra teže nekog tela te postoje labilna, stabilna i indeferentna ravnoteža)


Ako gravitacione anomalije postoje ne figurise samo rastojanje u ovoj tvrdnji...zar ne?

[Ovu poruku je menjao HeYoo dana 08.08.2010. u 14:28 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao HeYoo dana 08.08.2010. u 14:34 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Gravitaciona anomalija u Srbiji08.08.2010. u 13:36 - pre 167 meseci
@darvis

Sve je to lijepo sto si napisao, no, uz duzno postovanje, cini mi se da si u svom pisanju zapostavio cinjenicu kome to pokusavas pojasniti i sa kim imas posla.
Kao sto i sam kazes, vidi se da dugo nisi posjeciovao forum :)

Elem, bolje se odmah deaktiviraj (mada bih ja zelio da ostanes), jer ce ti - prema mojim ocekivanjima - uskoro biti upucen zahtjev da sve to sto si napisao prakticno dokazes (sta god to znacilo), te da su sve te teorije nepotvrdjene, te da samo jos zatucanci vjeruju u teoriju relativiteta i tome slicne stvari.

Elem, na ovo tvoje uvodno pitanje:
Citat:
Prvo jedno pitanje: da li je iko od vas slušao predavanja u osnovnoj školi?

mogao si vec da nadjes "odgovor", da si pazljivo citao temu:
Citat:
samo vam objašnjavam da gravitacija ne funkcioniše tako kako ste učili u osnovnoj školi


No, ja ti zelim mnogo srece, strpljenja i zivaca ako odlucis da nastavis kao sto si zapoceo :)
 
Odgovor na temu

HeYoo

Član broj: 72595
Poruke: 491



+1017 Profil

icon Re: Gravitaciona anomalija u Srbiji08.08.2010. u 13:43 - pre 167 meseci
Ne, diskutujemo normalno i niko od nikoga ne zahteva nista. Covek u stvari prica o temi za razliku od tebe. Nije sramote ne biti u pravu, ne znati nesto i saznati nesto novo. Sramotno je tvoje ponasanje.

Izvadi taj kaktus iz guz*** sto te muci i unormali se ili idi i zalivaj cvece. Bice lepse svima :)
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Gravitaciona anomalija u Srbiji08.08.2010. u 13:47 - pre 167 meseci
Odine, koliko vidim, u obrisanoj poruci stoji samo ova slika:




S' tim da se upravo sa te slike vidi da su ovi koji misle da stvari idu uzbrdo nisu u pravu. Neka probaju da izracunaju kako se moze postici da T' bude vece od T i da li je to moguce postici uopste.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Gravitaciona anomalija u Srbiji08.08.2010. u 13:52 - pre 167 meseci
Mozda je zato i obrisana :) Neko je imao "oh wait... " momenat :)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

HeYoo

Član broj: 72595
Poruke: 491



+1017 Profil

icon Re: Gravitaciona anomalija u Srbiji08.08.2010. u 13:54 - pre 167 meseci
Nema tu sta da bude vece jedno od drugog. To su dva odvojena slucaja pokazana na istom objektu: "uobicajno" i "anomalicno" stanje stvari.

Za one koje je mrzelo da pogledaju gornje linkove evo kakav ugao sa povrsinom zemlje moze da zaklapa vektor


[Ovu poruku je menjao HeYoo dana 08.08.2010. u 15:05 GMT+1]
 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Gravitaciona anomalija u Srbiji08.08.2010. u 13:54 - pre 167 meseci
Citat:
Odin D.: Ako mozes, molim te nacrtaj (umjesto covjeka moze i obicna linija koja ce ga simbolizovati) covjeka kako stoji na toj padini, pod pretpostavkom da je gravitaciju tu definisana vektorom G'.

Hvala.



Edit:

Intenziteti vektora G i G' imaju proizvoljne vrednosti.








[Ovu poruku je menjao stil dana 08.08.2010. u 15:32 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Yoba
Projektant

Član broj: 240687
Poruke: 121
*.dynamic.sbb.rs.



+11 Profil

icon Re: Gravitaciona anomalija u Srbiji08.08.2010. u 14:11 - pre 167 meseci
ovde postoji ozbiljana greska sa obelezavanjem


nisam pratio bas proslu stranu ali ovim obelezavanjem se navodi posmatraca da je

R --rezultatna sila
G --gravitaciona sila


sto je pogresno jer ispada da gravitaciona sila (G i G') imaju razlicite pravce a usled anomalije one imaju samo razlicit intenzitet.


da rezimiram, ili R ili G da se izbaci (po meni bolje je da se izbaci R a ostavi G koja se razlae na Fx i Fy ili T i N ili slicna kombinacija)
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: Gravitaciona anomalija u Srbiji08.08.2010. u 14:12 - pre 167 meseci
Citat:
HeYoo:  Recimo da postoje... Da li bi linije vektora isle uvek pravolinijski ka centru zemlje (uzimajuci u obzir razmere, a ne kao kod nebeskih tela)?

Vektori su uvek "pravolinijski" ali mislim da kapiram šta hoćeš da kažeš.

Ti menjaš ugao tog vektora i kad prebaciš lopatu peska sa leve strane desno od sebe. Ali treba baš puno takvih lopata peska da bi auto krenuo uzbrdo. Pogledaj u jednoj od mojih prethodnih poruka teorijski model takve raspodele mase u telu Zemlje koji bi omogućio tako nešto.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Gravitaciona anomalija u Srbiji08.08.2010. u 14:20 - pre 167 meseci
Citat:
HeYoo: Nema tu sta da bude vece jedno od drugog. To su dva odvojena slucaja pokazana na istom objektu: "uobicajno" i "anomalicno" stanje stvari.

Pa, ne mozes ignorisati uticaj ostatka zemlje. Mislim, u svakom slucaju, da bi postigao takvu promenu ugla, moras imati gravitacionu silu koja ce korigovati onu ocekivanu to te iskoshene. Medjutim, ta korekciona ili anomalna ili kako god, da bi nastala moralo bi u tom brdu biti toliko mase koliko ne moze stati u njega taman bilo od uranijuma. To je poenta.

Dakle, da bi dobio da umesto G bude G' moras imati neku masu u gornjem delu uzbrdice. Samo sto tamo ne moze stati toliko mase. Naravno, ako zanemarimo varijantu da je neka superiorna vnazemaljska civilizacija odsekla deo neke neutronske zvezde i zatrpala na vr' brda :)
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Gravitaciona anomalija u Srbiji

Strane: << < .. 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 62326 | Odgovora: 353 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.