Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Uhapšen zbog kopije filma „Montevideo“

[es] :: Advocacy :: Uhapšen zbog kopije filma „Montevideo“

Strane: << < .. 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 54172 | Odgovora: 303 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

packypfc
packypfc

Član broj: 117404
Poruke: 403
178.222.184.*



+7 Profil

icon Re: Uhapšen zbog kopije filma „Montevideo“13.03.2011. u 19:12 - pre 159 meseci
Citat:
Nedeljko: Dvokasetaš služi za umnožavanje materijala, a ne za pirateriju. Na primer, imaš neki zapis sa rođendana, pa treba da ga umnožiš i podeliš prijateljima.

Pištolj sa druge strane služi za bavljenje streljačkim sportom i samoodbranu.

Dakle, i jedno i drugo se može koristiti u skladu sa zakonom, kao i zloupotrebiti.



Ahaha. Da, da. I CD i DVD rezači služe za isto.
Evo šta kaže moj omiljeni sajt Vukajlija o tome: :D

"Kasetofon koji je bio preteča današnjeg rezača na kompu. Kas koji je imao dva deka i omogućavao je da se sa jedne kasete presnimi na drugi, ili da se sa više kaseta presnimi na jednu što je već činilo kompilaciju. U vremenu kad je vokmen bio glavni i jedini pokretni nosioc zvuka, dvokasetaš je bio ono što je današnjem mp3 plejeru, komp.

Ne seri da si dobio dvokasetaš za rođendan?! Trčim kod SKCa-a, da kupim prazne kasete, "mi presnimiš onaj novi Pablik Enemi!"
 
Odgovor na temu

packypfc
packypfc

Član broj: 117404
Poruke: 403
178.222.184.*



+7 Profil

icon Re: Uhapšen zbog kopije filma „Montevideo“13.03.2011. u 19:13 - pre 159 meseci
Citat:
Nedeljko: Dvokasetaš služi za umnožavanje materijala, a ne za pirateriju. Na primer, imaš neki zapis sa rođendana, pa treba da ga umnožiš i podeliš prijateljima.

Pištolj sa druge strane služi za bavljenje streljačkim sportom i samoodbranu.

Dakle, i jedno i drugo se može koristiti u skladu sa zakonom, kao i zloupotrebiti.



Ahaha. Da, da. I CD i DVD rezači služe za isto.
Evo šta kaže moj omiljeni sajt Vukajlija o tome: :D

"Kasetofon koji je bio preteča današnjeg rezača na kompu. Kas koji je imao dva deka i omogućavao je da se sa jedne kasete presnimi na drugi, ili da se sa više kaseta presnimi na jednu što je već činilo kompilaciju. U vremenu kad je vokmen bio glavni i jedini pokretni nosioc zvuka, dvokasetaš je bio ono što je današnjem mp3 plejeru, komp.

Ne seri da si dobio dvokasetaš za rođendan?! Trčim kod SKCa-a, da kupim prazne kasete, "mi presnimiš onaj novi Pablik Enemi!"
 
Odgovor na temu

packypfc
packypfc

Član broj: 117404
Poruke: 403
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+7 Profil

icon Re: Uhapšen zbog kopije filma „Montevideo“13.03.2011. u 19:20 - pre 159 meseci
Citat:
Vermud: Zato sto ti sledeci put kada budes hteo da gledas Treci kamen od sunca, neces platiti HBO-u 500din, vec ces pustiti svoju nelegalnu kopiju.


He-he, pa zar mu to ne dođe kao i kupovanje istog materijala na DVD. Ili i original DVD ko kupi (ako je normalan) sme da odgleda samo jednmom. Sledeci put mora da nazove izdavace i da ih obavesti da zeli jos jednom da odgleda i da uplati odgovarajucu sumu na njihov racun. ;)
Da može da se nađe kod nas ova serija, sigurno bi manje koštala na DVD nego na HBO. Jbg, kad su prevodi za ovu seriju na "narodnim" sajtovima užasni, ne isplati se skidati sa neta, a serija ima mnogo igre rečima, treba biti maštovit. "Mediatranslations" su maheri za to :D

I prosto mi je neverovatno da snimanje poredite sa pištoljima. Jbt, jel nelegalno što sam ja kupio digitalnu TV karticu i što ona ima mogućnost snimanja? Ili sam učinio krivično delo. Znam da u je Srbija kao Paragvaj i pištolj može da se kupi na ulici, i policiju bas briga za to, ali ne daj bože da snimis neku seriju na TV, odmah si kriminalac, jer ako ubijes nekoga, sta Srbija ima od toga (jedan zivot manje-vise, a i nakotilo se), ali zbog piraterije gube milione. Ne mogu sebi da nabiju platu od 10.000 evra mesecno, malo im je 5.000 koliko sada imaju.

[Ovu poruku je menjao packypfc dana 13.03.2011. u 20:47 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.mts.telekom.rs.



+2790 Profil

icon Re: Uhapšen zbog kopije filma „Montevideo“13.03.2011. u 20:59 - pre 159 meseci
Citat:
packypfc: Ahaha. Da, da. I CD i DVD rezači služe za isto.


Da, kao i pravljenju sigurnosnih kopija za ličnu nekomercijalnu upotrebu. Doduše, kod nas zakon to ne dozvoljava za računarske programe.

Citat:
packypfc: Evo šta kaže moj omiljeni sajt Vukajlija o tome: :D


Ti se na sudu pozovi na to. Šta da ti kažem.

Citat:
packypfc: He-he, pa zar mu to ne dođe kao i kupovanje istog materijala na DVD. Ili i original DVD ko kupi (ako je normalan) sme da odgleda samo jednmom. Sledeci put mora da nazove izdavace i da ih obavesti da zeli jos jednom da odgleda i da uplati odgovarajucu sumu na njihov racun. ;)


Nije isto. DVD možeš da koristiš za neograničen broj gledanja. Kada gledaš seriju preko televizije, televizija je platila prava za to jedno emitovanje, a zakon zabranjuje snimanje zaštićenog sadržaja.

Citat:
packypfc: Da može da se nađe kod nas ova serija, sigurno bi manje koštala na DVD nego na HBO.


Ne bi, jer ti za 500 dinara mesečno, koliko plaćaš televiziju, nisi dobio mogućnost gledanja samo te jedne serije, nego i mnogo drugih sadržaja. Tu je uračunata cena svega što se emituje.

Citat:
packypfc: I prosto mi je neverovatno da snimanje poredite sa pištoljima.


Pa, ti si se prvi uhvatio za argumentaciju "legalno se proizvodi, prodaje i kupuje, znači imam pravo sa time da radim sve što mi padne na pamet".

Citat:
packypfc: Jbt, jel nelegalno što sam ja kupio digitalnu TV karticu i što ona ima mogućnost snimanja? Ili sam učinio krivično delo.


Ne, nije nelegalno kupiti TV karticu, kao što nije nelegalno kupiti nož, pa ni pištolj uz određene dozvole. Sa njom smeš da snimaš nezaštićeni emitovani sadržaj, kao što su skupštinski prenosi.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Goran Rakić
Beograd

Član broj: 999
Poruke: 3766

Sajt: blog.goranrakic.com


+125 Profil

icon Re: Uhapšen zbog kopije filma „Montevideo“13.03.2011. u 21:06 - pre 159 meseci
Moguće da je već pominjano, ali mene zanimaju takse na uvoz nosača slike i zvuka - prazni diskovi, memorije i slično.

Ako zloupotreba nije dozvoljena, kako se opravdava naplata takse na moguću zloupotrebu?

Citat:

Zakon o autorskim i srodnim pravima ("Sl. glasnik RS", br. 104/2009 od 16/12/2009)

Član 39
Autori dela za koja se, s obzirom na njihovu prirodu, može očekivati da će biti umnožavana za
lične nekomercijalne potrebe na nosače zvuka, slike i teksta (književna, muzička, filmska i
dr.) imaju pravo na posebnu naknadu od uvoza, odnosno prodaje tehničkih uređaja i praznih
nosača zvuka, slike i teksta za koje se opravdano može pretpostaviti da će biti korišćeni za
takvo umnožavanje.


A tu je i nacrt Zakona o optičkim diskovima koji uvodi nove registre uvoza i proizvodnje optičkih diskova.
http://sr.libreoffice.org — slobodan kancelarijski paket, obrada teksta, tablice,
prezentacije, legalno bez troškova licenciranja
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.mts.telekom.rs.



+2790 Profil

icon Re: Uhapšen zbog kopije filma „Montevideo“13.03.2011. u 21:17 - pre 159 meseci
Pravda se činjenicom da se zloupotrebe dešavaju.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Goran Rakić
Beograd

Član broj: 999
Poruke: 3766

Sajt: blog.goranrakic.com


+125 Profil

icon Re: Uhapšen zbog kopije filma „Montevideo“13.03.2011. u 21:28 - pre 159 meseci
Ne znam, postoje li i takse na prodaju opreme za narezivanje ključeva jer eto dešavaju se provale? Ako je država odlučila da uzme deo prihoda na diskovima, odakle joj onda moralno pravo da brani zloupotrebu čiju mogućnost je već proaktivno naplatila?
http://sr.libreoffice.org — slobodan kancelarijski paket, obrada teksta, tablice,
prezentacije, legalno bez troškova licenciranja
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.mts.telekom.rs.



+2790 Profil

icon Re: Uhapšen zbog kopije filma „Montevideo“13.03.2011. u 22:34 - pre 159 meseci
Provale se ne dešavaju na taj način. Metode su sve drugo, samo ne narezivanje ključeva. Pitaj bilo kog bravara šta se radi kada klijent ne može da otključava ili zaključava bravu ključem. Oni znaju kako se vrata obijaju. U svakom slučaju, original ključa nije potreban.

Što se morala tiče, on nije cilj zakona. Smisao zakona je da država funkcioniše na dobrobit svih građana.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

packypfc
packypfc

Član broj: 117404
Poruke: 403
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+7 Profil

icon Re: Uhapšen zbog kopije filma „Montevideo“13.03.2011. u 22:50 - pre 159 meseci
A šta je s onima koji su izmislili mp3, divx, matroska... I njih treba u ćorku. Stooka jedna. Kako su samo smeli da izmisle nešto što će omogućiti lakše plasiranje i distribuciju muzickog i filmskog sadržaja. Od usta otimaju bogatasima. :(
 
Odgovor na temu

packypfc
packypfc

Član broj: 117404
Poruke: 403
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+7 Profil

icon Re: Uhapšen zbog kopije filma „Montevideo“13.03.2011. u 23:01 - pre 159 meseci
Citat:
Nedeljko: Ne, nije nelegalno kupiti TV karticu, kao što nije nelegalno kupiti nož, pa ni pištolj uz određene dozvole. Sa njom smeš da snimaš nezaštićeni emitovani sadržaj, kao što su skupštinski prenosi.


Izvini, a je li legalno da nase drzavne televizije uzimaju prevode sa internet sajtova? Zar ne treba da plate naknadu onom ko je preveo taj film? Ja nisam video nijednu nacionalnu televiziju u Srbiji da to ne radi. A da, oni su u sluzbi drzave i ne odgovaraju za zakone. Dozvoljeno je vredjanje na nacionalnoj i rasnoj osnovi, kao i psovanje majke u skupstini. U pravu si, od sutra samo skupstinu farmu snimam, ocu i ja da budem postenjacina kao cela nasa vlada. Jos da imam para da napravim sajt od 25.000 evrica. Uh...

I negde sam procitao da je u Kanadi donešen zakon, po kome je dozvoljeno snimanje svakog filma ili bilo kog oblika koji se emituje u digitalnom obliku sa televizije, pa cak i njegova distribucija.

[Ovu poruku je menjao packypfc dana 14.03.2011. u 00:24 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.mts.telekom.rs.



+2790 Profil

icon Re: Uhapšen zbog kopije filma „Montevideo“13.03.2011. u 23:03 - pre 159 meseci
Naravno da ne. mp3 nije ništa loše. Da, omogućava distribuciju muzike. Postoji legalna distribucija ako nisi znao.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Vermud

Član broj: 280834
Poruke: 43
*.adsl.eunet.rs.



+4 Profil

icon Re: Uhapšen zbog kopije filma „Montevideo“13.03.2011. u 23:24 - pre 159 meseci
Citat:
packypfc: Izvini, a je li legalno da nase drzavne televizije uzimaju prevode sa internet sajtova? Zar ne treba da plate naknadu onom ko je preveo taj film?


1. Postoji samo jedna drzavna televiziji, a ni ona vise nij drzavna nego "narodna" te zato placas RTV pretplatu.

2. Jeste legalno da se uzme prevod sa interneta.

3. Ne treba da se plati nadoknata autoru prevoda ukoliko on to sam nije trazio.
 
Odgovor na temu

Goran Rakić
Beograd

Član broj: 999
Poruke: 3766

Sajt: blog.goranrakic.com


+125 Profil

icon Re: Uhapšen zbog kopije filma „Montevideo“13.03.2011. u 23:28 - pre 159 meseci
Citat:
Smisao zakona je da država funkcioniše na dobrobit svih građana.


Na stranu sada je li postojanje države uvek na dobrobit građana, sledi pitanje. Ako je nešto zabranjeno, i ja ne činim to što je zabranjeno (tj. makar se tako smatra dok se ne dokaže suprotno), kako to da je svima prihvatljiva paušalna naplata takse jer eto postoji mogućnost da ću učiniti to što je zabranjeno, pa bolje odmah da se naplati deo moguće štete.

Za prevod Verane nisi u pravu. I to je autorsko delo, osim ako se autor nije odrekao svojih prava i omogućio upotrebu, upotreba nije dozvoljena.
http://sr.libreoffice.org — slobodan kancelarijski paket, obrada teksta, tablice,
prezentacije, legalno bez troškova licenciranja
 
Odgovor na temu

packypfc
packypfc

Član broj: 117404
Poruke: 403
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+7 Profil

icon Re: Uhapšen zbog kopije filma „Montevideo“13.03.2011. u 23:33 - pre 159 meseci
Citat:
Vermud: 1. Postoji samo jedna drzavna televiziji, a ni ona vise nij drzavna nego "narodna" te zato placas RTV pretplatu.

2. Jeste legalno da se uzme prevod sa interneta.

3. Ne treba da se plati nadoknata autoru prevoda ukoliko on to sam nije trazio.


Postoji vise drzavnih televizija. Kosava, Pink i Prva to redovno rade. B92 i RTS povremeno. Jos imaju drskosti da stave da su oni preveli. Strašno.
 
Odgovor na temu

packypfc
packypfc

Član broj: 117404
Poruke: 403
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+7 Profil

icon Re: Uhapšen zbog kopije filma „Montevideo“13.03.2011. u 23:38 - pre 159 meseci
Citat:
Nedeljko: Naravno da ne. mp3 nije ništa loše. Da, omogućava distribuciju muzike. Postoji legalna distribucija ako nisi znao.


A je li i mkv container koji je sad popularan i u koji se pakuju filmovi od 300 MB legalan? Cisto pitam, jer sve vise DVD Plejera podrzavaju taj format, a nigde nisam video da moze da se kupi original film u toj kompresiji :) Mozemo do sutra da se navlacimo ovako. Kad su jednog naseg inspektora za visokotehnoloski kriminal pitali da li on ili neko u njegovoj porodici ima neki nelegalan program ili muziku na kompjuteru. Rekao je: Ja nemam, a za mog sina ne znam. On cesto razmenjuje diskove sa drugarima. I sta dalje da raspravljamo?
 
Odgovor na temu

Vermud

Član broj: 280834
Poruke: 43
*.adsl.eunet.rs.



+4 Profil

icon Re: Uhapšen zbog kopije filma „Montevideo“13.03.2011. u 23:43 - pre 159 meseci
Citat:
packypfc: Postoji vise drzavnih televizija.


Navedi mi dve.

Citat:
packypfc: A je li i mkv container koji je sad popularan i u koji se pakuju filmovi od 300 MB legalan?


Svaki algoritam za kompresiju je legalan.

Citat:
packypfc: I sta dalje da raspravljamo?


Dalje raspravljaj na temu hapsenja zbog pirsterije filma Montevideo. Nemoj zloupotrebljavati ES za dobijanje besplatnih tumacenja zakona.
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.mts.telekom.rs.



+2790 Profil

icon Re: Uhapšen zbog kopije filma „Montevideo“13.03.2011. u 23:45 - pre 159 meseci
Citat:
Goran Rakić: Ako je nešto zabranjeno, i ja ne činim to što je zabranjeno (tj. makar se tako smatra dok se ne dokaže suprotno), kako to da je svima prihvatljiva paušalna naplata takse jer eto postoji mogućnost da ću učiniti to što je zabranjeno, pa bolje odmah da se naplati deo moguće štete.


Razvoj društva, kao tehnički, tako naučni, umetnički i svaki drugi jeste na dobrobit građana. Zato su uvedeni zakoni o zaštiti intelektualne svojine.

Citat:
packypfc: A je li i mkv container koji je sad popularan i u koji se pakuju filmovi od 300 MB legalan? Cisto pitam, jer sve vise DVD Plejera podrzavaju taj format, a nigde nisam video da moze da se kupi original DVD u toj kompresiji :) Mozemo do sutra da se navlacimo ovako.


Nema šta da se navlačimo, jer ti je na to već više puta odgovoreno, a ti ne prestaješ da troluješ. Vidiš, osim što možeš da koristiš sadržaj koji je drugi kreirao, možeš i sam da kreiraš sadržaj, neverovao ili da. Niko ti ne može zabraniti da svoj film prebaciš u format koji hoćeš.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

packypfc
packypfc

Član broj: 117404
Poruke: 403
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+7 Profil

icon Re: Uhapšen zbog kopije filma „Montevideo“13.03.2011. u 23:48 - pre 159 meseci
Aman televizije sa nacionalnom frekvencijom, drzavne. Nije sija nego vrat. Naveo sam ti sve i koliko to cesto rade.
 
Odgovor na temu

Vermud

Član broj: 280834
Poruke: 43
*.adsl.eunet.rs.



+4 Profil

icon Re: Uhapšen zbog kopije filma „Montevideo“13.03.2011. u 23:52 - pre 159 meseci
Televizije koje svojim signalom pokrivaju citavu drzavu, nikako nisu samim tim i u vlasnistvu drzave.
 
Odgovor na temu

Goran Rakić
Beograd

Član broj: 999
Poruke: 3766

Sajt: blog.goranrakic.com


+125 Profil

icon Re: Uhapšen zbog kopije filma „Montevideo“13.03.2011. u 23:54 - pre 159 meseci
Citat:
Razvoj društva, kao tehnički, tako naučni, umetnički i svaki drugi jeste na dobrobit građana.


Tačno, a kakve to veze ima sa pitanjem koje priznajem nema veze sa temom? Kako to država opravdava da zbog moguće zloupotrebe odmah pri uvozu legalne tehničke opreme i medija naplati posebnu taksu? Ne treba li prvo zloupotreba da bude dokazana, pa onda počinioci da budu kažnjeni?
http://sr.libreoffice.org — slobodan kancelarijski paket, obrada teksta, tablice,
prezentacije, legalno bez troškova licenciranja
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Uhapšen zbog kopije filma „Montevideo“

Strane: << < .. 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 54172 | Odgovora: 303 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.