Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vanzemaljci i Buducnost Zemlje

elitemadzone.org :: MadZone :: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje
(Zaključana tema (lock), by Goran Mijailovic)
Strane: << < .. 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 228797 | Odgovora: 1682 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

kokolica

Član broj: 288169
212.178.232.*



+40 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje23.07.2011. u 20:48 - pre 155 meseci
Samo da dodam da nikad za svojih 31 godinu nisam pricala o tome (osim svom suprugu) koji je kao totalni realista poverovao ali sa dozom sumnje. Sumnjao je jer nema objasnjenje. Medjutim, svedocenje svih nas je bilo dovoljno da poveruje, ali ne razmislja o tome jer nema odgovore. Ja nemam smelosti da kazem sve sta se dogodilo ali znam da nisam luda. Niti su ljudi oko mene. Tesko je priznati ljudima koji ne veruju. Tesko je bilo kome reci, jer niko ne veruje. Tesko je ziveti s tim, jer odgovora i dalje nema.
 
0

EmmaR
Srbija

Član broj: 269847
Poruke: 466



+172 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje23.07.2011. u 20:53 - pre 155 meseci
Ja sam odrasla u kraju sa prilično živopisnim viđenjima i legendama: vampiri, vukodlaci, veštice, vile, ... i slična čudesa. Sveti Ilija koji prouzrokuje gromove i munje svojim vatrenim kočijama... A pri tom sam neko ko ima jako bujnu maštu + kratkovidost, pa svašta iz toga može da ispadne, pa na kraju ili veruješ u "čudesa" ili malo istražiš pa vidiš šta znači kada se loš vid, odsjaj i mašta udruže.
Prvo kao i svako dete poveruješ, veruješ da tako nešto postoji, pa se plašiš a onda pođeš u jednu školu, pa u drugu, pa tako redom... Kad tamo, nema ničega od svega toga...
Ali, opet, preko 90% u mom okruženju veruje u sve to, ali zato ne veruju u postojanje života van ove planete. Čak i ne veruju da je zemlja okrugla. U taj procenat ne spadaju samo neobrazovane osobe već ima i onih koji imaju formalno veće obrazovanje od moga i koji su se pre xx godina preselili da žive i rade u BG.
Ovo je, otprilike, jedino mesto gde mogu hladno da izjavim da postoje vanzemaljci a da mi ne ode glava. A pri tom ni jedna strana nema nikakvih dokaza za sopstvena uverenja.

Verovatno zbog svega toga se i poigravam sa mogućim i nemogućim, jer znam da ništa ne mora da bude ono što se na prvi pogled čini da jeste.

Kokolica, navedi neki od tih neobičnih događaja, možda neko nađe objašnjenje.

Hm, i onaj dečak-magnet je bio čudo dok nije otišao na detaljno ispitivanje. Prvo su uočili da ne privlači metalne predmete preko majice, što da je u pitanju magnetiko ne bi bio slučaj - majica nije dovoljna prepreka za magnet da privuče metal, a onda se otkrilo da je "čudo" u stvari na relaciji gojaznost-znoj-metal.
ER
 
0

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje23.07.2011. u 21:01 - pre 155 meseci
Citat:
EmmaR
Piramide je moguće napraviti i to sa njihovom tehnologijom, znači nikakvi kranovi, dizalice, pokretne trake,... Samo, čemu to. Realizacija takvog projekta bi KOŠTALA- Niko sada neće da radi za porciju pirinča dnevno.
Mentalitet ondašnjih stanovnika faraonskog Egipta nije bio mnogo različit od stanovnika Nemanjićke Srbije - za boga (bogove) davalo se sve, počevši od besplatnog dobrovoljnog teškog rada preko materijalnih dobara (alatke, hrana, odeća, ...) pa sve do života. Danas se sve plaća.


Ma moguce je sutra malo da se tada sa tolikom preciznoscu napravi... Tvoj pradeda ili cukundeda, je mozda bio nepismen kao vecina tadasnjeg stanovnistva u Srbiji, a to je bilo pre 100 godina. Zamisli koliko je njemu tesko bilo da izracuna kvadratni koren iz 4, a ne da sagradi identicnu piramidu uz pomoc jos milion ljudi koji su bili neukiji od njega.
 
0

Galactic Federation
Sabac, Srbija

Član broj: 286901
Poruke: 1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+58 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje23.07.2011. u 21:12 - pre 155 meseci
Da li moze da se dokaze da nije bilo precizno pre 12500 godina? Sto bi napravili neprecizno kad sve podseca na orion i prema drugim detaljima u piramidi?
Zbog mnogo razlicitih uticaja, kako ce astronomija precizno da simulira medjusobno 3D kretanje susednih zvezda tokom velikog perioda?


http://en.wikipedia.org/wiki/Great_Sphinx_of_Giza

Robert Bauval o poravnavanju 10500BC
http://www.youtube.com/watch?v=fKyEGNZ5bEA&feature=related

Robert Bauval, duza prezentacija
http://www.youtube.com/watch?v=ZA9JysD5ASk&feature=related
Graham Hancock, nastavak
http://www.youtube.com/watch?v=DDDlHSjkz0g&feature=relmfu


Sto se tice filozofiranja o inteligentnom zivotu u svemiru, napisao sam sledeci odgovor u jednom intervjuu.

Hajde da napravimo mali experiment logicnog razmisljanja:

Galaksija je stara 10 milijardi godina a nas suncev sistem 5.
Zanemaricemo nadsvetlosnu tehnologiju koju sigurno koriste napredne civilizacije, i racunacemo samo sa nama poznatim naucnim dostignucima.
Poznato nam je danas da sve ili veliki procenat zvezda imaju planete. Od njih znacajan broj su sa povoljnim uslovima (statisticki, milioni u nasoj galaksiji).
Slozena kopnena bica, dinosaurusi na Zemlji su postojali pre 300 miliona godina.
Nas razvoj civilizacije traje nekoliko hiljada godina (milioniti deo starosti zemlje).
Recimo da se samo jos jedna planeta u nasoj galaksiji razvila slicnim putem od istog momenta kad i zemlja, i danas ima inteligentan zivot.
Napravimo malu devijaciju u brzini evolucije.
Recimo da se ta inteligentna civilizacija razvila 10 miliona godina pre nase.
To je devijacija od 3% u odnosu na period od pojave dinosaurusa na zemlji do danas, ili devijacija od 0.2% od nastanka zemlje do nase civilizacije.
Recimo da su oni resili da nasele obliznje sisteme, koristeci samo klasicnu tehnologiju.
Izgrade vise-kilometarski brod u orbiti i pokrenu ga put susednih zvezda. Brod ima u sebi ekosistem i milionsku populaciju. Izvor energije su mu dovoljna kolicina nuklearnih reakcija, fisija ili fuzija. Opremljen je svom tehnologijom i informacijama da se odrzava i siri civilizacija kao i na planeti.
Neka brod dostigne samo 1% brzine svetlosti (3000 km u sekundi).
Ako je krenulo desetine brodova prema svakoj od stotinak susednih zvezda, svi ce stici na odrediste u periodu od 500 do 5000 godina.
Kada dodju i nasele nov sistem skupe se resursi, prosiri populacija i posle recimo par vekova novi brodovi su spremni za sledece sisteme.
Ovim sirenjem i brzinom putovanja cela galaksija bi bila kolonizovana u roku od maksimalno 10 miliona godina (od kraja do kraja galaksije 100 hiljada svetlosnih godina, puta 1% brzine svetlosti).
Sto nas hipoteticki dovodi do danasnjeg trenutka, gde bi civilizacija koja je startovala mali procenat vremena pre nase, vec mogla da bude rasirena na svakoj upotrebljivoj planeti u galaksiji.
Poredjenja radi putovanje sa 10% brzine svetlosti bi znacilo kolonizacije galaksije za 1 milion godina, a sa 0.1% svetlosti za 100 miliona godina (1% starosti galaksije).
Ovo su sve pesimisticne vizije.

Prosirimo ovu jednacinu sa mogucnoscu da se hiljade razlicitih rasa razviju na udaljenim mestima i svaka za sebe kolonizuje okolinu.
Dobicemo mnogo krace vreme za koje je cela galaksija naseljena (100 hiljada do 1 milion godina).
Sad idemo korak dalje i probamo sa mogucnoscu nadsvetlosnog putovanja, koje moze biti skoro trenutno.
Galaksija njime moze biti naseljena za nekoliko hiljada godina.

Iz ovoga jedino mozemo zakljuciti da i uz najprimitivnije tehnologije, svemir mora da buja od inteligentnog zivota.

Sto nas vraca na pocetak pitanja, gde su njihovi signali?
Naravno signali su svugde, samo ih mi ne detektujemo sa obicnim prijemnicima.

Ovde je lista naprednih koncepata pogona ukljucujuci i nuklearne i jonske:
http://en.wikipedia.org/wiki/Spacecraft_propulsion
NASA-ine sonde vec koriste jonske motore mada to moze dosta da se unapredjuje.


Citat:
majica nije dovoljna prepreka za magnet da privuče metal, a onda se otkrilo da je "čudo" u stvari na relaciji gojaznost-znoj-metal

Prvo ne radi se samo o gojaznim, a drugo kako klasicna fizika/hemija moze da objasni drzanje ogromne mase na njemu a da mu pritom ne odlepi kozu kao lepak prilikom odvajanja.
 
0

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje23.07.2011. u 21:19 - pre 155 meseci
Uf, bre, GF pa pusti @kokolica-u da nam kaze svoje iskustvo! Citas li ti nesto osim kad se tebi licno neko obrati?!

Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
0

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje23.07.2011. u 21:30 - pre 155 meseci
Citat:
Galactic Federation: Da li moze da se dokaze da nije bilo precizno pre 12500 godina?


Da li moze da se dokaze da jeste?

Citat:
Galactic Federation:
Sto bi napravili neprecizno kad sve podseca na orion i prema drugim detaljima u piramidi?


Zato sto su napravili neprecizno i to nije Orionov pojas. Da, PODSECA na pojas, ali to je sve.
Uostalom, cak i da to jeste to, to samo znaci da su imali oci i gledali u nebo.

Citat:
Galactic Federation:
Zbog mnogo razlicitih uticaja, kako ce astronomija precizno da simulira medjusobno 3D kretanje susednih zvezda tokom velikog perioda?


Zato imamo nauku koja nam pomaze da to uradimo.
Nego, ako ne mozemo da simuliramo kretanje zvezda, kako ti onda znas to sto pricas :):)


Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
0

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje23.07.2011. u 21:31 - pre 155 meseci
Meni samo nikad nije bila jasna prica o beskonacnosti svemira. Doduse nisam mnogo ni citao. Cesto se prica o svemiru da se non stop siri. Kako neko zna da se siri ako je beskonacan? Da bih znao da se nesto siri, mora da ima svoju konacnost koja se prosiruje?

A opet, ako je beskonacan, onda verovatno ima jos beskonacno planeta poput zemlje, i jos beskonacno varijanti da ima nekog na tim planetama sa nadimkom @kokolica kako se preko interneta pita na forumu Elitesecurity o vanzemaljcima.
Ako je sve to beskonacno, zasto je nemoguce da je to moguce?
 
0

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje23.07.2011. u 21:34 - pre 155 meseci
Citat:
Galactic Federation
Hajde da napravimo mali experiment logicnog razmisljanja: ...

Poceo si sa logicnim razmisljanjem

Citat:
Zanemaricemo nadsvetlosnu tehnologiju koju sigurno koriste napredne civilizacije...

I ovdje si zavrsio sa logickim razmisljanjem

Koliko god neko bio napredan - ne moze protiv fundamentalnih zakona fizike. E=mc2

Zao mi je zbog tvog vremena koje si potrosio da bi hranio svoja ubjedjenja, ali cinjenice su neumoljve!
Posto nakon 50 godina istrazivanja u SETI nismo nasli ni jedan jedini signal neke civilizacije, to bi otprilike znacilo da 50 svjetlosnih godina oko nas nema ni jedna civilizacija barem naseg nivoa. Fakticki - mogucnost fizickog kontakta sa "njima" je nikakva.




 
0

Count Zero

Član broj: 32400
Poruke: 203



+406 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje23.07.2011. u 21:38 - pre 155 meseci
Je l' da da je izlizano da citiram čika-Alberta i ono o beskonačnosti svemira i tako to??
 
0

Galactic Federation
Sabac, Srbija

Član broj: 286901
Poruke: 1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+58 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje23.07.2011. u 21:40 - pre 155 meseci
Jedno je okretanje nebeskog svoda, a drugo promena rasporeda zvezda tokom hiljada ili miliona godina.
Nije samo orion pojas, nego i ostale stvar na nebu.
Uglavnom pogledaj gornje klipove o tome zasto je specifican 10500BC.
Ima jos mnogo toga ali trazite sami.

Coyote, ako svemir nije beskonacan, zasto bi imao specificnu velicinu? Specifican broj, atoma, zvezda galaksija, ili bilo cega sto je fundamentalno?
Zar postoji neki veliki magicni broj posle koga sve prestaje i nema veci broj ili nivo podele?
 
0

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje23.07.2011. u 21:43 - pre 155 meseci
Citat:
Galactic Federation: Jedno je okretanje nebeskog svoda, a drugo promena rasporeda zvezda tokom hiljada ili miliona godina. Nije samo orion pojas, nego i ostale stvar na nebu.


Upravo o tome i govorim. Kako si onda siguran da to jeste Orion?
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
0

starkg
Kragujevac

Član broj: 51088
Poruke: 711
*.dynamic.sbb.rs.



+89 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje23.07.2011. u 21:45 - pre 155 meseci
Hajde ispricaj iskustvo, zasto da ne. Znate sta je najgore?

Taj osecaj da vec znate da na internetu uglavnom su izmisljene price ali uopste ne mora da bude tako za svaku informaciju no djavo ce ga znati sta se stvarno zbilo e to u mnogome doprinosi slicnoj situaciji iz poznate price, kada se mladi cobanin salio dva puta da mu je vuk napao stado a ljudi dotrcali da ga spasu a onda se desilo da je treci put naisao vuk i niko mu nije ni poverovao.

Iskustva nekih mojih bliznjih nisu bas neka ali evo moja ujna je 1998 dozivela da je u dvoristu sela obasjala svetlost sa kako ona kaze nekog aviona i ona je iduci unazad polako usla u kucu bila je preplasena do zore. Naravno da sam je ja sav radoznao pitao pa jeli se cuo avion? Odgovor je bio da nije vec ono uobicajeno sto se cuje na selu a svetlost je bila te jacine kao kada bi te obasjala bandera kako mi je pricala ali ovo na polju gde nema nicega. Ona je tada imala oko 40god nije nepismena i naravno savrseno je normalna i dan danas kada bih je pitao samo bi slegla ramenima kako se i dan danas cudi sta je? Eto toliko a da i otac je cesto u sred letnje sezone bio u selu i odatle isao na posao ustajao je oko 4h30 desavao se da je vidjao lebdece tacke nesto poput ovih NLO ali to je sad pitanje eto toliko sto ja imam da kazem iz prrve ruke ne ono rekla kazala.

Ja opet nesto razmisljam a zasto bi taj inteligenti svet morao da ima letelice i tela? Stvarno vise verujem da mogu biti neko polje poput elektromagnetnog polja zemlje recimo i mi naravno to ne mozemo da detektujemo tj. da budemo svesnio da postoji, naravno sprave mogu ali vanzemaljci mogu biti "svasta" lakse putovanje ako imas teli poput svetlosti.


E koja bi fora bila da smo projekat neke tamo vanzemaljske decice koji su imali zadatak da stvore neku civilizaciju naravno primitivniju i da rade seminar o tome :) a? a? Hehe mislim ludo je zamisli su sto god ti padne na pamet masta moze svasta ...


YU1OTW
 
+1

kokolica

Član broj: 288169
212.178.232.*



+40 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje23.07.2011. u 21:47 - pre 155 meseci
Sujeta i pametovanje. Diplomirani pametolozi. Svako vozi svoj film.
 
+2

Galactic Federation
Sabac, Srbija

Član broj: 286901
Poruke: 1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+58 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje23.07.2011. u 21:48 - pre 155 meseci
Citat:
Koliko god neko bio napredan - ne moze protiv fundamentalnih zakona fizike. E=mc2
Zao mi je zbog tvog vremena koje si potrosio da bi hranio svoja ubjedjenja, ali cinjenice su neumoljve!
Posto nakon 50 godina istrazivanja u SETI nismo nasli ni jedan jedini signal neke civilizacije, to bi otprilike znacilo da 50 svjetlosnih godina oko nas nema ni jedna civilizacija barem naseg nivoa. Fakticki - mogucnost fizickog kontakta sa "njima" je nikakva.


Ono sto sam naveo su vrlo male brzine, mnogo manje od svetlosti, sta uopste hoces da kazes?
Civilizacije su svud oko tebe i posmatraju te ovog trena kao da su pored tebe u sobi.
Oni ce odluciti momenat za kontakt, a mogu kad hoce.
 
+1

kokolica

Član broj: 288169
212.178.232.*



+40 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje23.07.2011. u 21:54 - pre 155 meseci
Citat:
Galactic Federation: Ono sto sam naveo su vrlo male brzine, mnogo manje od svetlosti, sta uopste hoces da kazes?
Civilizacije su svud oko tebe i posmatraju te ovog trena kao da su pored tebe u sobi.
Oni ce odluciti momenat za kontakt, a mogu kad hoce.


Super. Pa sto ne rekose nesto? nesto konkretno?
 
+1

kokolica

Član broj: 288169
212.178.232.*



+40 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje23.07.2011. u 21:56 - pre 155 meseci
Niko ne kaze nista konkretno. Samo naklapanje. :(
 
+1

starkg
Kragujevac

Član broj: 51088
Poruke: 711
*.dynamic.sbb.rs.



+89 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje23.07.2011. u 21:57 - pre 155 meseci
E pa to je ono, nije bilo vreme ili sto sta sve samo suva teorija. Naravno na tome smo diplomirali tako da kazem "Iteligentnog zivota ima tu nema govora"
ali mi o tome slabo znamo za sada...
YU1OTW
 
+1

Galactic Federation
Sabac, Srbija

Član broj: 286901
Poruke: 1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+58 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje23.07.2011. u 21:59 - pre 155 meseci
Citat:
Upravo o tome i govorim. Kako si onda siguran da to jeste Orion?

Ja stvarno nemam vremena da ti prepricavam sve sto je u klipu od sat vremena, pogledaj sam i trazi ostale podatke.

Citat:
Super. Pa sto ne rekose nesto? nesto konkretno?

Pa stalno govore onima koji objavljuju poruke, kako bih ja cuo razne informacije. Nece svakog da kontaktiraju licno, to bi bilo kao i masovan kontakt, a on je jos u pripremi.
 
0

kokolica

Član broj: 288169
212.178.232.*



+40 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje23.07.2011. u 22:00 - pre 155 meseci
Onda ja ne znam da reprodukujem te kontakte. Da bi ti razumeo i objavio.
 
+1

starkg
Kragujevac

Član broj: 51088
Poruke: 711
*.dynamic.sbb.rs.



+89 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje23.07.2011. u 22:03 - pre 155 meseci
A ko je taj ko zna? On je citajuci net filtrirao istinu kako je sam rekao...
YU1OTW
 
+1

elitemadzone.org :: MadZone :: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje
(Zaključana tema (lock), by Goran Mijailovic)
Strane: << < .. 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 228797 | Odgovora: 1682 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.