Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Konfuzija oko prvenstva prolaza

elitemadzone.org :: AutoZone :: Konfuzija oko prvenstva prolaza

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 87381 | Odgovora: 272 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ludimilojko81
jojo jiji

Član broj: 232270
Poruke: 5
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Konfuzija oko prvenstva prolaza04.07.2011. u 21:35 - pre 155 meseci
Sada sam nasao na netu da su znak stop i trougao znakovi iste vaznosti, i da se na raskrsnici kada imamo ova dva znaka primenjuje pravilo desne strane tj. da su ravnopravni.
Sada sam u nedoumici ko ovde ima prvenstvo prolaza. Radi se o glavnom putu na koga se spajaju dva sporedna jedan sa znakom stop jedan sa trouglom, oba vozila treba da skrenu ulevo. Da je normalna raskrsnica pa ok, samo se mimoidju ali sta u ovom slucaju, evo i slika mada vise lici na karikaturu :) ako krenemo u isto vreme postoji mogucnos zakucavanja jedan u drugog posto su bas blizu sporedni putevi.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

machiavelli
Beograd

Član broj: 7080
Poruke: 216
*.dynamic.sbb.rs.



+164 Profil

icon Re: Konfuzija oko prvenstva prolaza04.07.2011. u 22:19 - pre 155 meseci
Ako se ja dobro secam iz teorije, trougao oznacava da se put kojim se vozilo krece ukrsta sa putem sa pravom prvenstva prolaza i obavezno je usporiti, a potom se bezbedno ukljuciti na put sa pravom prvenstva prolaza, a znak stop oznacava isto, s tim da je obavezno potpuno zaustavljanje vozila pre ukljucenja. U praksi, ovde prvenstvo ima onaj sa vise kW :)
 
Odgovor na temu

vlada131
Niš

Član broj: 222787
Poruke: 14
*.dynamic.sbb.rs.



+168 Profil

icon Re: Konfuzija oko prvenstva prolaza04.07.2011. u 22:45 - pre 155 meseci
Ja nisam nešto viđao u praksi takvu situaciju: kada glavna ulica deli drugu na dve sporedne, obično je bar jedna od sporednih ulica jednosmerna (u pravcu suprotnom od ovih nacrtanih vozila, tj. vozila iz glavne ulice ulaze u nju), a često i obe, tako da vrlo retko dolazi do ovakvih situacija.
 
Odgovor na temu

ludimilojko81
jojo jiji

Član broj: 232270
Poruke: 5
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Konfuzija oko prvenstva prolaza04.07.2011. u 22:55 - pre 155 meseci
bice da je do kW :)
zato i mene buni, ne deli glavna ulica jednu na dva dela nego su dve zasebne sporedne ulice, i ulice koje su jos pri tom sa dve trake
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.opera-mini.net.



+5251 Profil

icon Re: Konfuzija oko prvenstva prolaza04.07.2011. u 23:32 - pre 155 meseci
U ovoj nacrtanoj situaciji, vozac sa znakom stop ima da ceka dok ne oslabi saobracaj u Cacku.

Nisu nikako identicni znaci, slicni su po svojoj nameni(oduzimanja prava prvenstva desnog), s tim sto znak stop ima "proceduru" obaveznog zaustavljanja(da se podsetimo linije preglednosti), a trougao ne.

Jedino nisam siguran da li se pored znaka stop staje dva puta, 1 pored znaka, 2 na liniji preglednosti, po novim propisima...mada se to koristilo samo pri polaganju vozackog ispita...

Poz
 
Odgovor na temu

ludimilojko81
jojo jiji

Član broj: 232270
Poruke: 5
195.252.118.*



Profil

icon Re: Konfuzija oko prvenstva prolaza05.07.2011. u 08:29 - pre 155 meseci
O znacenju znakova nema govora znace to sto znace. Da nisam nasao na netu da su jednaki po ravnopravnosti, bilo bi sve ok, na stopu cekas i ovaj drugi ima prvenstvo. Medjutim nasao sam na netu na par mesta (i sa nekih predavanja) da su ti znaci ravnopravni.
 
Odgovor na temu

sonus70
Novi Sad

Član broj: 120808
Poruke: 176
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+266 Profil

icon Re: Konfuzija oko prvenstva prolaza05.07.2011. u 09:35 - pre 155 meseci
Ja bih rekao da ovde sve zavisi od toga ko je prvi ušao na glavni put. A i po slici ovo bi bile dve T raskrsnice.

Jesi 'l ti to penalio da slika bude taman do 1 megabajt? ;)
 
Odgovor na temu

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: Konfuzija oko prvenstva prolaza05.07.2011. u 10:16 - pre 155 meseci
Obično su dva obrnuta trougla u tom slučaju i tada važi pravilo desne strane. Pretpostavljam da im je zafalilo trouglova pa su stavili stop a uveren sam da i tad važi isto ko i kad su dva obrnuta trougla sem što zakonski treba totalno da zaustaviš vozilo na stop.
 
Odgovor na temu

X Files
Vladimir Stefanovic
Pozarevac

X Files
SuperModerator
Član broj: 15100
Poruke: 4901
*.3gnet.mts.telekom.rs.

Jabber: xfiles@elitesecurity.org


+638 Profil

icon Re: Konfuzija oko prvenstva prolaza05.07.2011. u 10:26 - pre 155 meseci
U Požarevcu postoji jedna ovakva raskrsnica:



Ko ima prednost?


U praksi, oni koji imaju STOP uglavnom čekaju celo vreme, dok ovi sa TROUGLOM lagano prolaze.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: Konfuzija oko prvenstva prolaza05.07.2011. u 11:15 - pre 155 meseci
Tako i treba. Neko je vec ponovio 2-3 puta, ali ajde i ja da ponovim jer vidim da njima ne veruju. Stop znaci apsolutno zaustavljanje, znaci moras da stanes, pogledas levo desno i onda krenes ako je bezbedno. Trougao znaci da moras maksimalno da usporis, NE I DA STANES, osmotris situaciju i nastavis. Ali na ovoj slici je malo glupo sve uradjeno, jer pravilo kaze da ako sa ove strane ima ovaj trougao, to bi trebalo da znaci da u poprecnoj ulici treba da ima onaj drugi trougao.
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

X Files
Vladimir Stefanovic
Pozarevac

X Files
SuperModerator
Član broj: 15100
Poruke: 4901
*.3gnet.mts.telekom.rs.

Jabber: xfiles@elitesecurity.org


+638 Profil

icon Re: Konfuzija oko prvenstva prolaza05.07.2011. u 11:24 - pre 155 meseci
Citat:

Ali na ovoj slici je malo glupo sve uradjeno, jer pravilo kaze da ako sa ove strane ima ovaj trougao, to bi trebalo da znaci da u poprecnoj ulici treba da ima onaj drugi trougao.

U praksi:
U ulici naspramnoj na TROUGAO je JEDNOSMERNA ULICA, od raskrsnice.
U ulici naspramnoj na STOP je PUT S PRAVOM PRVENSTVA, ka raskrsnici .
 
Odgovor na temu

dule_ns
Novi Sad

Član broj: 123863
Poruke: 257
194.247.212.*



+690 Profil

icon Re: Konfuzija oko prvenstva prolaza05.07.2011. u 13:11 - pre 155 meseci
Citat:
vlada131: Ja nisam nešto viđao u praksi takvu situaciju: kada glavna ulica deli drugu na dve sporedne, obično je bar jedna od sporednih ulica jednosmerna (u pravcu suprotnom od ovih nacrtanih vozila, tj. vozila iz glavne ulice ulaze u nju), a često i obe, tako da vrlo retko dolazi do ovakvih situacija.


Ima u Novom Sadu ovakav primer (samo što su 2 trougla ako se sećam) da su ove dve ulice smaknute oko 5-6 metara (možda i 10). Koliko se sećam, pravilo je bilo da prednost ima hrabriji (pravilo iz života).
 
Odgovor na temu

ludimilojko81
jojo jiji

Član broj: 232270
Poruke: 5
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Konfuzija oko prvenstva prolaza05.07.2011. u 15:56 - pre 155 meseci
evo link gde sam nasao ovo za znakove i na jos par sajtova, da ne googlam sada ponovo, jeste da je BiH u pitanju ali je to sve isto

http://www.autoskolers.org/ind...atid=42:vijesti&Itemid=177

bas to je problem sto su smaknute jako blizu

ja sam bio na stopu lik na trouglu, stojimo obojica kao debili i ja krecem prvi u tom i on po gasu i nadjemo se tacno na pola glavnog puta, sreca pa nisu velike brzine, nekako smo se mimoisli :) pa me cisto zanima ako neko tacno zna da znam za ubuduce

manje vise treba neko ko je vise upucen da kaze da li su ovi znaci ravnopravni ili ne, ako nisu ravnopravni onda je sve jasno, ovaj na stopu je duzan da ceka, e ako nisu sta onda
 
Odgovor na temu

Sava
Sava Stajic
Beograd

Član broj: 6587
Poruke: 1483



+326 Profil

icon Re: Konfuzija oko prvenstva prolaza05.07.2011. u 16:17 - pre 155 meseci
Citat:
ludimilojko81: evo link gde sam nasao ovo za znakove i na jos par sajtova, da ne googlam sada ponovo, jeste da je BiH u pitanju ali je to sve isto

Prestanite da "učite" sa neta jer tu piše ko stigne i znalci i oni koji pojma nemaju! Uzmi zakon u ruke pa pročitaj, a ako si vozač onda si to morao i da učiš i to ne smeš da ne znaš.

Primer koji si dao je prost ko pasulj i ne znam šta te tu zbunjuje. Imaš glavni put i tu vozila imaju pravo prvenstva dokle god ih ima pa makar to bilo i do sledećeg proleća. Ostala dva puta su manje važnosti pa su tako i obeležena. Trougao spada u grupu znakova "upozorenja", okrugli su znakovi zabrane iz kojeg je izveden i znak "stop" koji je još posebno oblikovan da bi se potencirao njegov značaj. Znači vozač koj nailazi na trougao upozoren je da nailazi na put sa pravom prvenstva i dužan je da uspori (ne mora potpuno da se zaustavi) i da se dobro uveri da nema vozila na glavnom putu i tada može da se u njega uključi. Vozilo koje nailazi na znak "stop" dužno je da se POTPUNO ZAUSTAVI na raskrsnici i tek kada se uveri da na glavnom putu nema vozila može da se uključi u saobraćaj i to na način da svojim manevrom ni na jedan način ne ugrozi ostale učesnike u saobraćaju.

Žao mi je što ne znam da crtam, ali jedini problem koji znam je tkzv. T raskrsnica kada jedno vozilo pravim delom (gornji deo T) ide pravo, ovo koje mu je sa desne strane skreće levo, a ono koje mu dolazi u susret takođe skreće levo. Ajde maheri, koji je tu redosled proslaska kroz raskrsnicu?


Moj izabrani lekar je Željko Mitrović!
 
Odgovor na temu

machiavelli
Beograd

Član broj: 7080
Poruke: 216
*.dynamic.sbb.rs.



+164 Profil

icon Re: Konfuzija oko prvenstva prolaza05.07.2011. u 18:33 - pre 155 meseci
Mislis na ovakvu situaciju kao na slici?




p.s. Radi sto vernijeg prikaza, ucrtao sam mnogo rupa, kao i jedan saht koji samo sto se nije otvorio... :)
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

djura63

Član broj: 267593
Poruke: 725
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+68 Profil

icon Re: Konfuzija oko prvenstva prolaza05.07.2011. u 19:59 - pre 155 meseci
Citat:
jedini problem koji znam je tkzv. T raskrsnica kada jedno vozilo pravim delom (gornji deo T) ide pravo, ovo koje mu je sa desne strane skreće levo, a ono koje mu dolazi u susret takođe skreće levo. Ajde maheri, koji je tu redosled proslaska kroz raskrsnicu?
Ne vidim nikakav problem, ali sudeći po komentarima. RBG
 
Odgovor na temu

ludimilojko81
jojo jiji

Član broj: 232270
Poruke: 5
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Konfuzija oko prvenstva prolaza05.07.2011. u 20:07 - pre 155 meseci
ma ovo je jasno kao dan
ps. ove rupe si bas verno docarao :)))) zivela srbija
 
Odgovor na temu

machiavelli
Beograd

Član broj: 7080
Poruke: 216
*.dynamic.sbb.rs.



+164 Profil

icon Re: Konfuzija oko prvenstva prolaza05.07.2011. u 21:09 - pre 155 meseci
Zar R ne bi trebao da saceka G jer mu dolazi sa desne strane? G mora da saceka B jer je on sa desne strane njemu, i konacno B mora R jer i on njemu takodje dolazi sa strane prvenstva prolaza? Ovde ili prolazi onaj sa najvise kW, ili onaj kome je drugi vozac blicnuo ili mahnuo rukom....
 
Odgovor na temu

squirll

Član broj: 248171
Poruke: 106
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+66 Profil

icon Re: Konfuzija oko prvenstva prolaza05.07.2011. u 21:30 - pre 155 meseci
ko vama dade te vozacke dozvole...
Na poslednjem primeru tesko da ide tako bez znaka (ili ga je neko uklonio)
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: Konfuzija oko prvenstva prolaza05.07.2011. u 21:41 - pre 155 meseci
Citat:
machiavelli: Zar R ne bi trebao da saceka G jer mu dolazi sa desne strane? G mora da saceka B jer je on sa desne strane njemu, i konacno B mora R jer i on njemu takodje dolazi sa strane prvenstva prolaza? Ovde ili prolazi onaj sa najvise kW, ili onaj kome je drugi vozac blicnuo ili mahnuo rukom.... :)


Pa nije bas naveo vaznost puteva. Ako je onaj horizontalni ustvari glavni put, onda je RBG.
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Konfuzija oko prvenstva prolaza

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 87381 | Odgovora: 272 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.