Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Konfuzija oko prvenstva prolaza

elitemadzone.org :: AutoZone :: Konfuzija oko prvenstva prolaza

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 88057 | Odgovora: 272 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Konfuzija oko prvenstva prolaza16.02.2012. u 14:38 - pre 148 meseci
^ Ovo sa slike samo, eventualno, sa Smart-om bi moglo?! Nisam nikada vozio Smart ali slika je odlican primer toga da se neke stvari daju nevestim ljudima da rade. Kao sto su od pre par godina na potezu ulice Vladimira Rolovica dali nekome ko nema dozvolu, garantovano nikada nije bio u tom kraju, da "uredi rezim saobracaja" i tako poremeti zivot svima duz cele ulice, koja je prilicno dugacka, kao i svima u okolnim ulicama! Sto kaze ortak koji ima tamo kucu "Neverovatno, 25 godina sam u ovoj istoj kuci i nikada nije bilo nikakvih saobracajnih problema a sada nemam pravo da se parkiram ispred rodjene kuce koju sam ja sam sagradio a da dodjem kuci morao bih da kruzim okolo ceo kilometar da bih ispostovao ove nebuloze koje je neko igrajuci se uradio, promenio smer, stavio jednosmerno tamo gde nikada nije bilo i nema potrebe, stavio nebulozne znake prvenstva..."! I potpuno je u pravu sve sto kaze!

Tako i ovaj crtez u knjizi! :)


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

New Village DC
Projektant hardvera
Srbija

Član broj: 65539
Poruke: 438
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.itnetwork.rs


+222 Profil

icon Re: Konfuzija oko prvenstva prolaza16.02.2012. u 23:20 - pre 148 meseci
Ma izvodljivo je, samo ti se tako cini jer je tako nacrtan taj teorijski model. U praksi, ti se iz desne trake prestrojis u levu (mnogo ranije nego sto je to dato na slici), zatim uradis polukruzno u najblizu traku. I konacno kad malo ubrzas prestrojis se u desnu traku koja ti je po defoltu odredjena za kretanje. Ne moras crtez shvatati bukvalno u toj razmeri kao na slici.

Citat:
kaćunčica: Šta je sa ovom situacijom? Ja sam plavi i ne znam da li crveni ima trougao, ja nemam nikakav znak ( NS, kej, kod skretanja za Kvantaš). Na terenu, ja se osećam kao da sam na glavnom putu, a crveni se obično oseća kao da mu dolazim s leva, tj. da je on meni desni. Poenta je verovatno u tome ima li on trougao.




I još, kada sam ja polagala, učili su me da polukružno radim u drugu traku od ostrva, tj. od linije oko koje pravim polukružno. Sad u udžbeniku za polaganje doduše nigde ne piše da treba u najbližu traku, ali na crtežima koji pokazuju pravilno izvođenje polukružnog okretanja jasno je nacrtano da se okreće u najbližu traku, pa se onda prestrojava u desnu, ako ima dve.


Mislim da ovde plavi mora da ide u svoju blizu traku. Isti je slucaj i da on nailazi iz suprotnog smera crevenom a skrece levo, mora se drzati blize trake. Ukoliko crveni ima znak trougao, onda mora da saceka u svakom slucaju ili eventualno krene pazljivije.
Ovi se prepanuše, a Marko, onako srdit iza sna, uze jednog po jednog darivati: kog
sabljom, kog buzdovanom. Nije se ni triput okrenuo, a već svih sedam s dušom rastavi.

 
Odgovor na temu

Munja666

Član broj: 37177
Poruke: 311
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Konfuzija oko prvenstva prolaza17.02.2012. u 02:11 - pre 148 meseci
Iskreno očekivao sam i više pljuvanja tipa - "sramota ko sve ima dozvolu ili kako ovo ne znaš". E pa da se ogradim i toga, pre postavljanja ovog pitanja sam
pregledao sve raspoložive testove raskrsnica na netu, a inače vrlo dobro proučio literaturu za polaganje samog ispita, a i položio teorijski deo vožnje sa maksimalnim brojem bodova
i nisam se nigde sreo da sličnom situacijom. E, sad što je možda instruktor trebalo to da me nauči ili u toku vožnje da na takvu situaciju naletim - nažalost nije i nisam!

A to kad je ko polagao vožnju i koliko se seća je relativna stvar. Tvrdim da sve što se ne koristi ili nikad u praksi ne primenjuje vrlo brzo se i zaboravi,
pogotovo ko nije svakodnevno aktivan vozač ili nije vozio dugo vremena nakon polaganja vozačkog ispita.
Zar nije poenta da ukažemo jedni drugima na greške i zarad opšte bezbednosti ako je moguće ispravimo iste.
A to šta je ko naučio u auto-školi to ne bih diskutovao, pogotovo u vreme zadnjih 10-15 godina gde su instruktori ljudi koji nemaju veze s mozgom,
a kamoli sa strukom koju bi trebalo da obavljaju.

Ajde da pokušam da pojasnim pošto očito nisam bio najjasniji.
Raskrsnica je klasična "krst" kao što je Vladd lepo pretpostavio, is smera kojeg ide plava linija na slici (ulica Patrijarha Dimitrija) se nalazi semafor sa uslovnim strelicom kao i sa znakom
za ukrštanje sa putem sa prvenstvom prolaza, takođe raskrsnicu seče tramvajska pruga pa zbog toga postoji i uslovna strelica.
E sad na celoj raskrsnici kao što sam rekao postoji 4 semafora od koga samo ova dva obeležena na slici imaju uslovnu strelicu, a samo ovaj odakle ide plava linija ima "obrnuti trougao".
Ostali krajevi raskrsnice nemaju nikakve druge znakove!

Dakle, ako uzmemo da na raskrsnici najviši prioritet ima saobraćajac, ukoliko njega nema semafor pa tek onda saobraćajni znaci, a na kraju pravilo desne strane.
Što bi u ovom slučaju bez nekog mozganja trebalo da znači u slučaju kada radi semafor i kada je zeleno ne zanima te koji znak pored semafora za prvenstvo prolaza još postoji.
E, da postavlja se pitanje zašto onda tu uopšte stoji taj znak "obrnuti trougao" jer od svih "krakova" raskrsnice samo stoji na ovom jednom o kome pričam?
Moje mišljenje je da znak tu nije slučajno jer kad je upaljenjo zeleno stetlo za pomenuti pravac mnogo je veći intentzitet saobraćaja iz suprotnog smera (smera zelene strelice, automobili i kamioni dolaze sa ibarske magistrale) pa zbog toga
oni imaju prednost. A ovo sa tramvajskom prugom i uslovnom strelicom je sasvim logično jer kada je svima ostalima crveno, a opet nema tramvaja meni je otvoreno uslovno zeleno!
Ali zbog čega onda ovaj buđavi "obrnuti trougao", suviše je glupo da on služi tu u slučaju da kad recimo ne rade semafori, jer na celoj raskrsnici ne postoji ni jedan drugi znak!


Ne kažem možda grešim, mislim nisam siguran.Analizirajući ovako analitički pravila saobraćaja dolazim do ovog zaključka.
Voleo bi neko ko poznaje malo bolje materiju da ovo pojasni ili bar da link gde je ovo objašnjeno u literaturi jer sam nisam nigde našao, i time razreši svaku dilemu!







Born to be wild!!!
 
Odgovor na temu

Munja666

Član broj: 37177
Poruke: 311
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Konfuzija oko prvenstva prolaza17.02.2012. u 02:28 - pre 148 meseci
Citat:
kaćunčica: Da se nadovežem na svoj prethodni post, ovo stoji u knjizi, koja je aktuelna literatura za polaganje, a ja ne znam kojim automobilom je to izvodljivo u praksi, osim nekim minijaturnim sa super-servo volanom.



U praksi je teško izvodljivo da se izvrši polukružno u prvu levu traku iz suprotnog smera kao na ovoj slici, ali tako kaže pravilo da se prvo skrene u prvu levu traku a onda prestroji u desnu traku.
Takođe u ovom slučaju, ako nema nikakvog znaka prednost ima crveno vozilo, u slučaju da crveni ima "obrnuti trougao" onda prednost ima plavi.
Born to be wild!!!
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Konfuzija oko prvenstva prolaza17.02.2012. u 10:30 - pre 148 meseci
Citat:
Sava: Svetlosna saobraćajna signalizacija je saobraćajni znak i kada radi onda se vozač ponaša po njima. Prema tome jasno je da će prvi skrenuti vozač koji skreće desno. Ako signalizacija ne radi postupaće se prema postavljenim saobraćajnim znacima.

Kao sto je Sava napisao. Znaci plavi ima prednost kada su i plavom i crvenom na semaforu ukljucena zelena svetla.

Nego, kako je moguce da ona sporedna ulica - Oslobodjenja, nema nikakav znak? Da nije jednosmerna u smeru od raskrsnice?
 
Odgovor na temu

Sava

Član broj: 6587
Poruke: 1483



+326 Profil

icon Re: Konfuzija oko prvenstva prolaza17.02.2012. u 11:09 - pre 148 meseci
Citat:
Munja666
Što bi u ovom slučaju bez nekog mozganja trebalo da znači u slučaju kada radi semafor i kada je zeleno ne zanima te koji znak pored semafora za prvenstvo prolaza još postoji.
E, da postavlja se pitanje zašto onda tu uopšte stoji taj znak "obrnuti trougao" jer od svih "krakova" raskrsnice samo stoji na ovom jednom o
...
Ali zbog čega onda ovaj buđavi "obrnuti trougao", suviše je glupo da on služi tu u slučaju da kad recimo ne rade semafori, jer na celoj raskrsnici ne postoji ni jedan drugi znak!
Ili ja ne razumem najbolje pitanje ili ne znam šta, ali meni je ovde sve savršeno jasno i jednostavno. Uslov je uslov i možeš da prođeš kada nema drugih vozila kojima je bezuslovno dozvoljen prolaz. U slučaju da ne rade semafori trougao služi da upozori vozača da nailazi na put sa pravom prvenstva i da mora da propusti sva vozila koja prolaze, a kojima bi sekao put.
 
Odgovor na temu

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
95.180.97.*



+257 Profil

icon Re: Konfuzija oko prvenstva prolaza17.02.2012. u 11:29 - pre 148 meseci
@Sava
kakav ti je to "politicki" odgovor? Dakle, plavi ili crveni - ko ima prednost?

Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Konfuzija oko prvenstva prolaza17.02.2012. u 11:30 - pre 148 meseci
Citat:
Munja666: ...Ajde da pokušam da pojasnim pošto očito nisam bio najjasniji.
Raskrsnica je klasična "krst" kao što je Vladd lepo pretpostavio, is smera kojeg ide plava linija na slici (ulica Patrijarha Dimitrija) se nalazi semafor sa uslovnim strelicom kao i sa znakom
za ukrštanje sa putem sa prvenstvom prolaza, takođe raskrsnicu seče tramvajska pruga pa zbog toga postoji i uslovna strelica.
E sad na celoj raskrsnici kao što sam rekao postoji 4 semafora od koga samo ova dva obeležena na slici imaju uslovnu strelicu, a samo ovaj odakle ide plava linija ima "obrnuti trougao".
Ostali krajevi raskrsnice nemaju nikakve druge znakove!

Dakle, ako uzmemo da na raskrsnici najviši prioritet ima saobraćajac, ukoliko njega nema semafor pa tek onda saobraćajni znaci, a na kraju pravilo desne strane.
Što bi u ovom slučaju bez nekog mozganja trebalo da znači u slučaju kada radi semafor i kada je zeleno ne zanima te koji znak pored semafora za prvenstvo prolaza još postoji.
E, da postavlja se pitanje zašto onda tu uopšte stoji taj znak "obrnuti trougao" jer od svih "krakova" raskrsnice samo stoji na ovom jednom o kome pričam?
Moje mišljenje je da znak tu nije slučajno jer kad je upaljenjo zeleno stetlo za pomenuti pravac mnogo je veći intentzitet saobraćaja iz suprotnog smera (smera zelene strelice, automobili i kamioni dolaze sa ibarske magistrale) pa zbog toga
oni imaju prednost. A ovo sa tramvajskom prugom i uslovnom strelicom je sasvim logično jer kada je svima ostalima crveno, a opet nema tramvaja meni je otvoreno uslovno zeleno!
Ali zbog čega onda ovaj buđavi "obrnuti trougao", suviše je glupo da on služi tu u slučaju da kad recimo ne rade semafori, jer na celoj raskrsnici ne postoji ni jedan drugi znak!


Ne kažem možda grešim, mislim nisam siguran.Analizirajući ovako analitički pravila saobraćaja dolazim do ovog zaključka.
Voleo bi neko ko poznaje malo bolje materiju da ovo pojasni ili bar da link gde je ovo objašnjeno u literaturi jer sam nisam nigde našao, i time razreši svaku dilemu!


To je raskrsnica u Rakovici (iz grada, levo prema Manastiru Rakovica gde je sahranjen Patrijarh Pavle, desno na pocetnu tramvaja trojke, pravo fabrika!), jel' tako? Ako je tako onda je sve jasno. Imas dodatne znake koje ili nisi video ili nisi postavio na snimku. Imas znak za samu raskrsnicu, kako se tretira, ko ima prvenstvo i kad ne rade semafori. Potez od grada do raskrsnice pa desno prema pocetnoj stanici trojke i 37-mice (i jos nekih) je "glavni put", regulisano znakom za to i to vazi stalno pa i kad je semafor ukljucen!!! Nikako ne moze da se tretira kao klasicna "krst" raskrsnica kod koje se podrazumeva ravnopravnost puteva koji se ukrstaju!

Obrnuti trougao nije bez veze stavljen, oznacava to da potez od pocetne stanice trojke pa prema gradu ima prvenstvo prolaza i tako mora da se postupa, saceka da svi na tom pravcu prodju da bi se ukljucio iz pravca Manastira pa prema gradu, kad semafor nije ukljucen!!! Isto to radi i uslovna strelica na desno na istom semaforu i smeru gde je taj obrnuti trougao!

Druga uslovna strelica na desno a na smeru od grada prema pocetnoj stanici trojke (odvojak sa ostrvom sa leve strane) je uslovljen saobracajem iz smera od Manastira pa prema pocetnoj stanici trojke i ponasas se kao i prema svakom uslovnom zelenom svetlu, sacekas da svi prodju pa kad nikome ne smetas ukljucis se ti.

Ima li jos sta da nije jasno? Mislim da sam pojasnio malo situaciju...



Pozdrav!

EDIT
Nisam uzeo u obzir pravac grad <> fabrika jer je tu neznatan broj vozila u pitanju pa nije vazno ali moze i to da se objasni, samo me sad mrzi jer stvarno nije bitno a ima samo sporadicno nekoliko vozila...
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
95.180.97.*



+257 Profil

icon Re: Konfuzija oko prvenstva prolaza17.02.2012. u 11:36 - pre 148 meseci
Evo ga i ovaj, sve objasnjenja, nigde konkretno.
@Sceka:
Dakle, plavi ili crveni? Crveni ima bezuslovno zeleno, plavi uslovno.
Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Konfuzija oko prvenstva prolaza17.02.2012. u 11:48 - pre 148 meseci
Citat:
Jbyn4e: Evo ga i ovaj, sve objasnjenja, nigde konkretno.
@Sceka:
Dakle, plavi ili crveni? Crveni ima bezuslovno zeleno, plavi uslovno.

A sta tu nije jasno?!?! Pa crveni ima prednost po svakom kriterijumu! Ima bezuslovno zeleno svetlo, plavi ima uslovno zeleno svetlo! Za sta je uslovno plavom?! I to sam objasnio ali ne citas ili ne razumes propise! Pravac kojim se krece crveni ima uvek prednost jer vozi po putu koji ima uvek prvenstvo, glavni put!!!

Jel' sad jasno?! :) Samo je trebalo procitati sve a ne kometarisati onako kako si kometarisao!!! :)


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
95.180.97.*



+257 Profil

icon Re: Konfuzija oko prvenstva prolaza17.02.2012. u 12:04 - pre 148 meseci
Sta se ti jedis? Ja sam samo normalno pisao trazeci konkretan odgovor. I komentarisao sam sasvim normalno, ne vidim u cemu je problem?

Dakle, ti rece:
http://www.elitemadzone.org/p3056907
Citat:

Boldovano - ovaj sto ima uslovno (i skrece desno u ulicu koju sece kad bi nastavio pravo!) ima prednost u odnosu na drugo vozilo koje skrece levo a u istu ulicu jer oba imaju zeleno svetlo i tada vazi plus i pravilo desne strane!

tj. kazes da plavi ima prednost,
i sad rece:
Citat:
a crveni ima prednost po svakom kriterijumu! Ima bezuslovno zeleno svetlo, plavi ima uslovno zeleno svetlo!

Ili sam ja nesto pogresno povezao, ili si ti kontradiktoran u ovom slucaju. Ako sam nesto pogresno povezao, unapred se izvinjavam.

EDIT: hm, vidim da objasnjavas put sa prvenstvom prolaza. Recimo da nema onog obrnutog trougla, svi putevi jednake vaznosti. Ko ima prednost, plavi ili crveni?

Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
Odgovor na temu

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
95.180.97.*



+257 Profil

icon Re: Konfuzija oko prvenstva prolaza17.02.2012. u 12:32 - pre 148 meseci
Da budem konkretan, mislio sam na ovu raskrsnicu, pretpostavimo da su na putevima iste vaznosti.


Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Konfuzija oko prvenstva prolaza17.02.2012. u 12:35 - pre 148 meseci
@Jbyn4e

Pitanje koje je Munja postavio je bilo -

Citat:
E, sad ono sto me buni to je što kada recimo treba da skrenem udesno, a imam zeleno na semaforu is suprotnog smera mi dolazi vozilo koje isto ima zeleno,
ali po pravilima saobraćaja mi dolazi sa leve strane tako da ja imam prednost, ali pošto meni pored semafora stoji znak ukrštanje sa putem sa prvenstvom prolaza
iliti "obrnuti trougao" zaključujem da treba da propustim automobil iz suprotnom smera koji nema taj "obrnuti trougao" u svojoj traci pred ulazak u raskrsnicu.


Druga stvar je uslovno zeleno vs. bezuslovno.

 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Konfuzija oko prvenstva prolaza17.02.2012. u 12:40 - pre 148 meseci
Citat:
Jbyn4e: Sta se ti jedis? Ja sam samo normalno pisao trazeci konkretan odgovor. I komentarisao sam sasvim normalno, ne vidim u cemu je problem?

Dakle, ti rece:
http://www.elitemadzone.org/p3056907

Ili sam ja nesto pogresno povezao, ili si ti kontradiktoran u ovom slucaju. Ako sam nesto pogresno povezao, unapred se izvinjavam.

EDIT: hm, vidim da objasnjavas put sa prvenstvom prolaza. Recimo da nema onog obrnutog trougla, svi putevi jednake vaznosti. Ko ima prednost, plavi ili crveni?

Ma ne jedim se samo reagujem na tvoje "Evo ga i ovaj, sve objasnjenja, nigde konkretno.". :)

Objasnjavam konkretnu raskrsnicu koju dobro poznajem, prolazim je cesto, kad idem u Manastir, na Avalu, po nekada vozim suprugu kad ide na posao (odvezem je na pocetnu trojke pa sedne i vozi se do kraja, 2 minuta do posla!)... Poenta i jeste u tome da nije "klasicna krst" raskrsnica i zato i jeste malo, naizgled, teze razumljiva. Ali je odlicno obelezena svim znacima i regulisana i semaforom. Problem nastaje kad semafor ne radi a vozaci ne vode racuna o znacima jer tretiraju raskrsnicu kao klasicnu "krst" raskrsnicu koja to nije. Zato tamo ima cesto sudara, skoro redovno kad semafor ne radi! :)

Da je klasicna "krst" raskrsnica plavi bi imao prednost jer tada situacija mora biri takva da je nemoguce da plavi ima crveno svetlo i uslovno zeleno, nemoguce jer u klasicnoj "krst" raskrsnici i plavi i crveni voze po putu iste vaznosti tako da je nemoguce da imaju razlicite svetlosne znake (mialim na boju svetla). Plavome bi u tom slucaju, klasicne "krst" raskrsnice, zeleno uslovno svelo moglo da se upali samo dok je upaljeno stalno crveno (za plavog!) i onda moze da se ukljuci na smer Fabrika > grad kad propusti sve i ne smeta nikome!

'el' sad jasno?! Mislim da jasnije ne moze, bar ja n'umem jasnije! :)


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Konfuzija oko prvenstva prolaza17.02.2012. u 12:49 - pre 148 meseci
Citat:
Jbyn4e: Da budem konkretan, mislio sam na ovu raskrsnicu, pretpostavimo da su na putevima iste vaznosti.


Hm, tesko ako se ne znaju ostale oznake... Ja sam komentarisao detaljno raskrsnicu koju dobro poznajem, znam i koji su znaci gde postavljeni pa je lako komentarisati. Kad bi znao ovu raskrsnicu znao bi i da protumacim sve, sto i nije tesko narocito ako se licno cesto prolazi tuda.

Citat:
vilil1: @Jbyn4e

Pitanje koje je Munja postavio je bilo -



Druga stvar je uslovno zeleno vs. bezuslovno.

Poenta je sto se zanemaruje znak koji je osnova svega, znak koji klasifikuje smer od pocetne tramvaja trojke pa prema gradu kao glavni put! Sve pole toga mora da se prilagodjava toj cinjenici, a tako i jeste na toj raskrsnici. Odlicno je obelezena, samo treba uociti sve znake! :)


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Konfuzija oko prvenstva prolaza17.02.2012. u 12:55 - pre 148 meseci
Munja je napisao da i plavi i crveni imaju istovremeno zeleno. Da li je to tacno?
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Konfuzija oko prvenstva prolaza17.02.2012. u 12:55 - pre 148 meseci
'ajde da ne editujem...

@Jbyn4e - Tvoja raskrsnica, pogledano opet, bez obzira na manjak informacija, znaci da mozda i nisam u pravu!

Plavi mora da propusti crvenog jer ima stalno crveno svetlo i uslovno zeleno tako da mora da propusti sve kojima bi eventualno smetao! A ako crveni ima stalno zeleno i uslovno zeleno za levo ima prednost opet zato sto plavi ima crveko stalno svetlo. To tako ide po vaznosti, prvo stalna pa uslovna svetla!

I to sve samo na osnovu onoga sto si postavio kao obelezeno!


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Konfuzija oko prvenstva prolaza17.02.2012. u 12:57 - pre 148 meseci
Citat:
vilil1: Munja je napisao da i plavi i crveni imaju istovremeno zeleno. Da li je to tacno?

Tacno je i to, ali, opet se gleda znak koji oznacava koji je glavni put i koji je osnova za sve!


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

Munja666

Član broj: 37177
Poruke: 311
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Konfuzija oko prvenstva prolaza17.02.2012. u 13:24 - pre 148 meseci
Citat:
Sceka: To je raskrsnica u Rakovici (iz grada, levo prema Manastiru Rakovica gde je sahranjen Patrijarh Pavle, desno na pocetnu tramvaja trojke, pravo fabrika!), jel' tako? Ako je tako onda je sve jasno. Imas dodatne znake koje ili nisi video ili nisi postavio na snimku. Imas znak za samu raskrsnicu, kako se tretira, ko ima prvenstvo i kad ne rade semafori. Potez od grada do raskrsnice pa desno prema pocetnoj stanici trojke i 37-mice (i jos nekih) je "glavni put", regulisano znakom za to i to vazi stalno pa i kad je semafor ukljucen!!! Nikako ne moze da se tretira kao klasicna "krst" raskrsnica kod koje se podrazumeva ravnopravnost puteva koji se ukrstaju!

Obrnuti trougao nije bez veze stavljen, oznacava to da potez od pocetne stanice trojke pa prema gradu ima prvenstvo prolaza i tako mora da se postupa, saceka da svi na tom pravcu prodju da bi se ukljucio iz pravca Manastira pa prema gradu, kad semafor nije ukljucen!!! Isto to radi i uslovna strelica na desno na istom semaforu i smeru gde je taj obrnuti trougao!

Druga uslovna strelica na desno a na smeru od grada prema pocetnoj stanici trojke (odvojak sa ostrvom sa leve strane) je uslovljen saobracajem iz smera od Manastira pa prema pocetnoj stanici trojke i ponasas se kao i prema svakom uslovnom zelenom svetlu, sacekas da svi prodju pa kad nikome ne smetas ukljucis se ti.

Ima li jos sta da nije jasno? Mislim da sam pojasnio malo situaciju...



Pozdrav!

EDIT
Nisam uzeo u obzir pravac grad <> fabrika jer je tu neznatan broj vozila u pitanju pa nije vazno ali moze i to da se objasni, samo me sad mrzi jer stvarno nije bitno a ima samo sporadicno nekoliko vozila...


Tako je, to je pomenuta raskrsnica kod bivšeg Rekorda i puta od Manastira Rakovica. Uslovne strelice ovde nisu problem i veoma su jasne. Naime kad je meni koji idem od Manastira uslovno zeleno ovom iz suprotnog smera je bezuslovno crveno, tako da tu nema dileme, tu samo vodim računa da ne ide tramvaj!

Koliko sam video do sada, opet možda grešim, "trougao" sam jedino video na strani od manastira, a iz smera Kneževca - početne tramvaja "3" nema nikakav znak (osim možda za raskrsnicu) da ima prednost (niti znak za pruzanje puta sa prvenstvom prolaza , niti put sa prvenstvom prolaza -romb niti znak STOP) jer jedino ta 4 znaka daju proritet na raskrsnici pored semafora!

Citat:
Obrnuti trougao nije bez veze stavljen, oznacava to da potez od pocetne stanice trojke pa prema gradu ima prvenstvo prolaza i tako mora da se postupa, saceka da svi na tom pravcu prodju da bi se ukljucio iz pravca Manastira pa prema gradu, kad semafor nije ukljucen!!! Isto to radi i uslovna strelica na desno na istom semaforu i smeru gde je taj obrnuti trougao!



Vidiš i sam si rekao da "obrnuti trougao" nije bezveze stavljen jer je put od početne stanice "3" ka gradu glavni put.Ali zašto onda kad je vozilima iz pravca Manastir - Grad bezuslovno zeleno onaj koji ide desno ili pravo ima prednost u odnosu na sve ostale učesnike osim na one koji idu pravo iz smeta početne "trojke" jer se oni u tom slučaju takoreći jedni drugima ne smetaju tj. ne ukrštaju se!

Znam da postaje maloumno da više raspravljamo o ovoj raskrsnici,ali dosta toga se ovde kosi, niko još nije dan potpun odgovor!
Born to be wild!!!
 
Odgovor na temu

Munja666

Član broj: 37177
Poruke: 311
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Konfuzija oko prvenstva prolaza17.02.2012. u 13:28 - pre 148 meseci
Citat:
Sceka: Tacno je i to, ali, opet se gleda znak koji oznacava koji je glavni put i koji je osnova za sve!


Pozdrav!


Evo sam si reko ovde kad obe strane imaju bezuslovno zeleno kao što jeste slučaj, onda ima prednost onaj čiji put je označen kao glavni u ovom slučaju put od početne tramvaja "3"!
Što znači da ipak crveno vozilo ima prednost po tvojoj tvrdnji?!
Born to be wild!!!
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Konfuzija oko prvenstva prolaza

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 88057 | Odgovora: 272 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.