Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Utvara na putu Bor-Zaječar

elitemadzone.org :: MadZone :: Utvara na putu Bor-Zaječar

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 23442 | Odgovora: 159 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: Utvara na putu Bor-Zaječar02.09.2011. u 01:05 - pre 154 meseci
http://www.pressonline.rs/sr/v...a+ovog+sveta+sigurno+nije.html

Eto a smejali ste se kad su rekli da je utvara sad je i policija potvrdila da ima nešto.
 
Odgovor na temu

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: Utvara na putu Bor-Zaječar02.09.2011. u 05:46 - pre 154 meseci
Pa naravno da ima:

Citat:
Ivica Dačić: To je ljudsko maslo
 
Odgovor na temu

Ankalagon the Black

Član broj: 126324
Poruke: 24
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+250 Profil

icon Re: Utvara na putu Bor-Zaječar02.09.2011. u 08:02 - pre 154 meseci
Ne, nego ce da ti ministar policije kaze nema pojima sta je to bilo. Njegov posao, izmedju ostalog, je da umiri stanovnistvo.
 
Odgovor na temu

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: Utvara na putu Bor-Zaječar02.09.2011. u 08:06 - pre 154 meseci
Tako je, Ivica je stari prepredenjak. On zna!!
 
Odgovor na temu

kaćunčica

Član broj: 271602
Poruke: 31
*.mynsn.net.



+2323 Profil

icon Re: Utvara na putu Bor-Zaječar02.09.2011. u 11:38 - pre 154 meseci
Pitajte Kusturicu, on zna.
"Ne teče reka, nego voda. Kao što ne prolazi vrijeme, nego mi"
 
Odgovor na temu

Ankalagon the Black

Član broj: 126324
Poruke: 24
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+250 Profil

icon Re: Utvara na putu Bor-Zaječar02.09.2011. u 17:26 - pre 154 meseci
E, evo ide standardi scenario za ovakve stvari :)

Misterija resena na cak dva razlicita nacina.


1. http://www.novosti.rs/vesti/na...54-Bor-Resena-misterija-utvare

Krivci, dvojca brace saljivdzija protiv kojih naravno nece biti podignuta optuznica niti ce ih verovatno iko ikada videti iako se kod nas svaka susa trpa da bude pred TV ekranom.

2. http://www.kurir-info.rs/srbij...-vencanici-muskarac-120348.php

Dacic kaze, krivac muckarac sa psihickim problemima


Ideja ovde je jednostavna. Menjas zvanicnu pricu jedno 4-5 puta dok se svima prosto ne smuci od teme i odluce da se vise ne interesuju za temu/problem/dogadjaj. Jer su u medjuvremenu postali toliko zbunjeni da vise ne znaju sta da misle o svemu tome. Pa jednostavno prestanu da misle. Ne bi me cudilo da se misterija "resi" jos jedno 2-3 puta za svaki slucaj.

Naravno ni jedno ni drugo objasnjenje/resenje nemaju blage veze sa onim sto su svedoci zaista videli.


 
Odgovor na temu

abyss

Član broj: 2945
Poruke: 684
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+51 Profil

icon Re: Utvara na putu Bor-Zaječar02.09.2011. u 17:36 - pre 154 meseci
Citat:
Ankalagon the Black:Naravno ni jedno ni drugo objasnjenje/resenje nemaju blage veze sa onim sto su svedoci zaista videli.


A sta su to zaista videli??
--
"Once hadst thou passions and calledst them evil. But now hast thou only
thy virtues: they grew out of thy passions."
 
Odgovor na temu

Ankalagon the Black

Član broj: 126324
Poruke: 24
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+250 Profil

icon Re: Utvara na putu Bor-Zaječar02.09.2011. u 17:56 - pre 154 meseci
Ako mene pitas sta su videli, iskreno, apsolutno nemam pojima. Moze da bude svasta i nista.

Ako te interesuje sta svedoci kazu da su videli, onda procitaj s pocetka teme sta su izjavili za novine.

http://www.pressonline.rs/sr/v...a+ovog+sveta+sigurno+nije.html

Citat:
Iako policija sumnja u ljudsko maslo, poručuju da dobro znaju šta su videli


Citat:
- Možete da me slikate, ispričaću vam šta mi se desilo, ali molim vas nemojte da mi objavljujete ime. Neću da misle da sam luda, jer dobro znam šta sam videla! Vraćali smo se iz Zaječara nešto posle ponoći, nas dvoje i još jedan drug, kada nas je tačno na ovom mestu presrelo to stvorenje. Ne znam šta je, ali je jezivo i sigurno nije sa ovoga sveta. Stvorenje je bilo ogromno, više od dva metra, obučeno u snežnobelu venčanicu, držalo je u jednoj ruci bidermajer metalik boje. Krenulo je ka našim kolima, a najstrašnije je bilo to što je lebdelo bar pola metra iznad zemlje! Nismo stali, nismo smeli, a kada smo se okrenuli, više ga nije bilo - priča nam preplašena devojčica, vraćajući sa užasom film.


Citat:
- Stvorenje u belom primetio sam na udaljenosti od par stotina metara, ali se za tili čas stvorilo pored automobila. Pružilo je ruku ka kolima i prošli smo na samo pola metra od utvare.


Citat:
Istraga će biti nastavljena, a jedan policajac nam je potvrdio da su prijave stigle od više osoba koje su se vozile različitim automobilima, kao i da je saznao da se nešto slično već desilo pre desetak dana.




Ovo ne bi smelo da se dozvoli u svakom slucaju:

Citat:
- U ovim krajevima ovakve stvari se i ne smatraju za incident, s tim što ih je u prošlosti bilo daleko više. Ljudima se priviđaju demoni, utvare, razna stvorenja, što u našem narodu sa sobom nosi određena značenja. Veruje se da će se onima koji vide utvare desiti nešto loše, da će se povrediti, umreti, ili će umreti neka njima draga osoba - objašnjava Suzana Mijić, a onda shvata šta je upravo rekla.


Zbog ovoga sledeceg :

Citat:
Iako je poslednju rečenicu izgovorila upola glasa, D. D. i N. S. su je ipak čuli. I, mada se činilo da ne mogu biti uplašeniji nego što već jesu, ispostavilo se da su ih verovanja još više prestravila. Sluđeni mladić posle nekoliko minuta ćutanja i uzdisanja počeo je naglas da razmišlja o odlasku kod najbliže vračare:

- To ne liči na mene, kunem vam se, ali posle onoga što sam video, verujem u sve. Nikad više ovim putem... Nikad!



Sto nas vraca na moj prethodni post.
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Utvara na putu Bor-Zaječar02.09.2011. u 17:57 - pre 154 meseci
Kako sta?
Pa vanzemaljce, ali CIA ne dozvoljava da to izadje u javnost.
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Utvara na putu Bor-Zaječar02.09.2011. u 18:01 - pre 154 meseci
Citat:
- To ne liči na mene, kunem vam se, ali posle onoga što sam video, verujem u sve. Nikad više ovim putem... Nikad!

Opet CIA svercuje naftu tim putem.
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

Ankalagon the Black

Član broj: 126324
Poruke: 24
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+250 Profil

icon Re: Utvara na putu Bor-Zaječar02.09.2011. u 18:08 - pre 154 meseci
Ne lupaj zaraza/3way.

Jedini pravi odgovor u ovakvim slucajevima je ne znam. Ali ljudi ne mogu da zive sa ne znam, tj. ne znam ih tera da razmisljaju i da rese stvar. Medjutim, preveliko razmisljanje populacije dovodi do previse turbulencije u drustvu, a to nije dobro za stabilnost i kontrolu. I naravno, ne znam, izaziva prilicnu kolicinu straha i panike, sto se iz clanka u press-u veoma jasno vidi.



[Ovu poruku je menjao Ankalagon the Black dana 02.09.2011. u 19:18 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Utvara na putu Bor-Zaječar02.09.2011. u 18:20 - pre 154 meseci
^ Tacno. Upravo si nam demonstrirao kao ljudi "razmisljanjem" dodju do budalastina, i zbog toga svjetska vlada nastoji uticati na takve da sto manje razmisljaju jer time sebi nanose prilicnu stetu, a i ljudima oko sebe koji za njih moraju da se brinu.
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Utvara na putu Bor-Zaječar02.09.2011. u 19:05 - pre 154 meseci
Citat:
Jedini pravi odgovor u ovakvim slucajevima je ne znam.

Kako onda znas da nije nesto od ona 2?
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

Ankalagon the Black

Član broj: 126324
Poruke: 24
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+250 Profil

icon Re: Utvara na putu Bor-Zaječar02.09.2011. u 19:23 - pre 154 meseci
Pa pogledaj sta su ljudi rekli da su videli. Da je okacena lutka kao u slucaju br. 2 ili da je neki lik setao obucen u vencanici, kao u slucaju br. 1 nikada ne bi mogao/mogli tako da istripuju ljude.

Svi ti ljudi su barem isto toliko normalni kao i ti. Da li bi se ti istripovao od lutke pored puta na taj nacin ili od muskarca obucenog u haljinu ? Naravno da ne bi. Kao sto nisu ni oni.

Iz razloga koje sam naveo je neophodno dati ljudima neko objasnjenje. Cak i nebulozno objasnjenje je bolje nego da ostavis ljude da panice i sire tu paniku i strah na druge ljude. Primetices da oba objasnjenja dolaze iz policijskih izvora. Jedno, ni manje ni vise nego od ministra a drugo od anonimnog policajca.
 
Odgovor na temu

vaske71

Član broj: 61960
Poruke: 1438
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+109 Profil

icon Re: Utvara na putu Bor-Zaječar02.09.2011. u 19:52 - pre 154 meseci
Ovakve stvari je uvek tesko sakriti kada na primer svedoci dogadjaja odmah obaveste medije . Drzavni organi naravno pristupaju odmah po unapred napisanom scenariju - veoma slicnom scenariju koji je napisao Ankalagon the Black stim sto im u tome pomaze nesvesno i sama javnost u ismevanju svedoka dogadjaja (sto je najace oruzje) .Inace nisu ovo jedini svedoci ima masa njih koji ne zele uopste da daju komentar upravo zbog ismevanja ...
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Utvara na putu Bor-Zaječar03.09.2011. u 00:40 - pre 154 meseci
Citat:
Ankalagon the Black: Pa pogledaj sta su ljudi rekli da su videli. Da je okacena lutka kao u slucaju br. 2 ili da je neki lik setao obucen u vencanici, kao u slucaju br. 1 nikada ne bi mogao/mogli tako da istripuju ljude.


Cuj ne bi...
Kada se nocu vozis po neosvetljenim putevima i od mnogo glupljih stvari istripujes kojesta, a kamoli ako se neko namerno sprda....
Ali razumem....ako je zvanicno - znaci nije tacno, sto dalje znaci da su to vanzemaljci ili CIA.
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

Ankalagon the Black

Član broj: 126324
Poruke: 24
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+250 Profil

icon Re: Utvara na putu Bor-Zaječar03.09.2011. u 08:51 - pre 154 meseci
E, da mi je tvoj mozak da se odmorim malo...
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Utvara na putu Bor-Zaječar03.09.2011. u 08:57 - pre 154 meseci
Ma da je tebi bilo kakav mozak... pa da i mi malo odmorimo....
 
Odgovor na temu

DrFill2Good

Član broj: 288484
188.2.0.*



+255 Profil

icon Re: Utvara na putu Bor-Zaječar06.09.2011. u 06:33 - pre 153 meseci
Citat:
Braća iz Bora su sedela u automobilu koji je bio sakriven u grmlju i, kada bi čuli da nailazi vozilo, puštali su lutku kroz šiber, odnosno otvoreni krov automobila. Lutka bi poletela, pa je šoferima izgledala kao avet koja lebdi iznad kolovoza. A kada bi se vozilo približilo, braća koja nemaju policijski dosije su pomoću kanapa spuštali lutku do samog puta, zatim je vukli levo-desno, pa vraćali kroz šiber u automobila.
Nakon „provoda“, braća su otišla u jedan borski kafić i hvalila se prijateljima šta su učinila. Kada su doznali da je policija izašla na lice mesta, odmah su spalili lutku i venčanicu i tako uništili sve materijalne dokaze o famoznoj „utvari“.
- Iako znamo o kome se radi, zakonski smo nemoćni čak i da braću privedemo na informativni razgovor. Te večeri, nijedan od vozača nije podneo prijavu zbog zastrašivanja, ometanja saobraćaja ili narušavanja javnog reda i mira. Nažalost, svi do jednog su prijavili da su na putu videli „utvaru“, što niti je krivično niti prekršajno delo. Ruke su nam vezane. A ukoliko ih privedemo na razgovor, mogu da tuže policiju za uznemiravanje i da parnicu bez problema dobiju na sudu - kažu u policiji.


Sto bi narod rekao - i vuk sit i ovce na broju. Bravo policijo!
 
Odgovor na temu

Ankalagon the Black

Član broj: 126324
Poruke: 24
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+250 Profil

icon Re: Utvara na putu Bor-Zaječar06.09.2011. u 08:54 - pre 153 meseci
I naravno, stize jos jedno resenje misterije. I naravno bez imena i bez dokaza. Sve po planu i programu.

http://www.blic.rs/Vesti/Hroni...sila-vozace-helijumskom-lutkom

Citat:
- Hvala bogu da je to konačno razjašnjeno. Iako ne verujem u duhove, osvrtala sam se pre neki dan i nimalo mi nije bilo prijatno kada sam prolazila pored mesta gde se ljudima, navodno, prikazala ta utvara - kaže jedna Boranka.


Ovo ce valjda biti dovoljno za sada :)

Da mi je samo znati sta je Dacicu bilo u glavi kada je odlucio da sa svoje ministarske pozicije izjavi da je u pitanju "muskarac sa psihickim poremecajima". Mislim, veoma je pohvalno sto stavlja sebe u nezgodan polozaj zbog viseg cilja, smirivanja populacije, medjutim, mogao je i nesto smislenije da izjavi. Kao npr. "imamo osnovanu sumnju da se iza svega krije osoba muskog pola", nesto u tom fazonu.


http://www.novosti.rs/vesti/na...-Bor-Braca-spalila-belu-utvaru

Citat:
U celoj priči najgore su, ipak, prošli policijski službenici iz Bora kojima su se, danima posle pojave „utvare na putu“ javljali ljudi, kako iz grada tako i iz okolnih sela, i prijavljivali da im „slike igraju po zidovima, da im se tresu prozorska stakla, kerovi uplašeno zavijaju“.


E sad, zamislite da se desi nesto "veceg obima". Pa populacija bi se totalno otrgla zdravom razumu. Nastao bi haos koji vise niko ne bi mogao da kontrolise. A takvo stanje stvari, neophodno, zahteva da se informacije kriju od generalne populacije. I kljucno pitanje je, da li se uopste nesto radi da se takav mentalitet (ili kako bi vec psihijatri nazvali takvu situaciju/stanje) promeni na bolje u buducnosti ili se neradi nista ili se radi upravo suprotno na produbljivanju strahova i zatucanosti.

Da postoje mehanizmi i da se oni koriste za manipulisanje misljenja i osecanja populacije trebalo bi da je jasno svakome ko obraca paznju. Osim u ovakvim, ociglednim slucajevima, gde se oni jos koriste ? I na osnovu kojih principa? Kosovo, NATO, EU, ovo, ono... da li je bitnije kako ce populacija da misli o tim i drugim pitanjima ne zavisno od toga koje je pravo stanje stvari?

Da li je prihvatljivo za nas, kao obicne ljude, da nam se kaze sta da mislimo ?

[Ovu poruku je menjao Ankalagon the Black dana 06.09.2011. u 10:21 GMT+1]
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Utvara na putu Bor-Zaječar

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 23442 | Odgovora: 159 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.