Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

AUTO GAS - iskustva sa CNG

elitemadzone.org :: AutoZone :: AUTO GAS - iskustva sa CNG

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 202539 | Odgovora: 269 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

delonen

Član broj: 293611
Poruke: 44
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: AUTO GAS - iskustva sa CNG16.03.2012. u 22:48 - pre 146 meseci
@midophaser: to ti pričam sve vreme - CNG je majka mila :)
Jesi li utvrdio potrošnju sada kada ti je motor "naštelovan" ?
Pozdrav
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: AUTO GAS - iskustva sa CNG17.03.2012. u 00:31 - pre 146 meseci
Citat:
midophaser: da javim da sam zamenio svećice i bombinu i auto piči ko lud. odgovorno tvrdim da (moja) zafira neuporedivo bolje ide na metan nego na benzin.


Tebi onda sa zafirom nesto nije u redu, jer je auto dosta slabiji na metan nego na benzin. Meni je bio auto na metan kada sam ga kupio, ali sam ga posle par meseci izvadio i ugradio plin u njega. Prijatelj jedan takodje ima nekog dzipa na metan i kaze da mu je auto na metan lenj kao magare i da vrlo slabo vuce.
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

midophaser

Član broj: 300158
Poruke: 7
*.rotografika.rs.



+1 Profil

icon Re: AUTO GAS - iskustva sa CNG17.03.2012. u 07:09 - pre 146 meseci
merenje potrošnje metana u toku. zbog navedenih problema do sada nisam ni jedan rezervoar, od punog do nule, prešao bez uključivanja benzina.

moguće "da mi nešto nije u redu" sa autom, mada mi automehaničar reče suprotno. da su auti sa fabrički ugradjenim metanom predvidjeni baš za metan, i da auto i treba da ide na metan bolje nego na benzin. i da ga trebam voziti što više na metan a što manje na benzin.

kad potrošim rezervoar metana, voziću ga malo na benzin, da vidim da li je promena svećica i bombine uticala i na vožnju na benzinu. ja svakako nisam očekivao od zafire da leti, ipak je to 1.6 motor sa 100 konja, a ima 1.600 kg, zbog metan boca. za mene je bio prioritet veliki auto, sa sedam sedišta, sa što manjim motorom, zbog troškova.
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: AUTO GAS - iskustva sa CNG17.03.2012. u 09:39 - pre 146 meseci
Citat:
midophaser:ja svakako nisam očekivao od zafire da leti,


Sta se podrazumeva pod tim "leti"?

"Leti" je vrlo relativan pojam.

Izmeri vreme koje je potrebno da u 5. stepenu prenosa od 80 dostognes brzinu od 120 km/h. Izmeri to sa stopericom pa napisi.
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: AUTO GAS - iskustva sa CNG17.03.2012. u 12:38 - pre 146 meseci
Citat:
da su auti sa fabrički ugradjenim metanom predvidjeni baš za metan, i da auto i treba da ide na metan bolje nego na benzin.


Aha, ok, nisam znao da je tvoj auto imao fabricki metan. Ja sam pricao za kola u koje se dodatno ugradi metan.
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

geroppa
SU/SRB

Član broj: 300917
Poruke: 1
*.mbb.telenor.rs.



Profil

icon Re: AUTO GAS - iskustva sa CNG18.03.2012. u 19:43 - pre 146 meseci
Pozdrav Svima!

Ima li ko informacije o kucnim kompresorima? Da li ih ima i po kojom ceni se krecu? Da li ima neko informacije o ceni ugradnje CNG uredjaja?

Hvala
 
Odgovor na temu

delonen

Član broj: 293611
Poruke: 44
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: AUTO GAS - iskustva sa CNG18.03.2012. u 22:32 - pre 146 meseci
@Nabukodonosor: Metan (CNG) ima veću oktansku vrednost od bezolovnog benzina. Auto pogonjen CNG-om ne bi trebalo da ide lošije nego na benzin, naprotiv. U praksi to važi mahom za fabrički CNG, u pravu si. Naknadna ugradnja mora da uključuje i štelovanje motora. Inače auto neće da ide kako bi trebalo, motor se muči i brže "ode". ZAto samo provereni servisi.
@geroppa: ako misliš na kompresore za pretakanje gasa, zaboravi na to u CNG varijanti. Metan je izuzetno zapaljiv i nije za igranje. Znaš staru izreku - sa bocom gasa ideš 500km u dalj ili 500m u vis :). Što se tiče cene ugradnje, Blicovo istraživanje kaže - 1,5 do 2 hiljade evra. Lično sam pre za varijantu polovnjak sa fabričkim CNGom, i to pre nemački nego 'talijanski auto. Ima ih sasvim pristojnih već za 3-4000e. I ugradnja u svoj se na kraju isplati, svakako, jer je CNG puno jeftiniji od benzina i dizela, a značajno i od LPGa. Samo mi se nekako ne ubacuje 2000e u polovan auto. Osim ako znaš da ćeš da ga voziš još dugodugo.
Pozdrav svima
 
Odgovor na temu

munjaslav
Vladan Slavković
Kragujevac

Član broj: 135043
Poruke: 13
*.telekom.yu.



+1 Profil

icon Re: AUTO GAS - iskustva sa CNG19.03.2012. u 07:54 - pre 146 meseci
Ja sam u petak od KG do BG i natrag potrošio 1000 dinara tj. prešao sam 240 km za 1000 din sa mojom zafirom. Odgovorno tvrdim da na metan auto ide bolje nego na benzin. Ljudi ovo je fantazija ja nemam u kucnom budzetu vise stavku za gorivo ovo je fantazijaaaaaa!!

Na sajtu http://www.coltrisub.it/COMPRESSORS/CNG/ENG/MCH5/mch5.htm postoje informacije koje si tražio.

Nezvanično Bugari kompletnu instalaciju sa kompresorom završavaju za 2 500 evra s tim da dozvolu dobiti kod nas nije lako . Ja bih se usudio sa još dva tri drugara da kupim kompresor u tom slučaju cena CNG-a bila bi oko 50 din.
vs
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: AUTO GAS - iskustva sa CNG19.03.2012. u 10:37 - pre 146 meseci
A jesi li racunao posle koliko km ces da isplatis ugradnju metana u kola?
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

munjaslav
Vladan Slavković
Kragujevac

Član broj: 135043
Poruke: 13
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: AUTO GAS - iskustva sa CNG19.03.2012. u 21:48 - pre 146 meseci
Kupio sam zafiru sa fabrickim metanom ali sam racunao da cu kola sa predjenih oko 80 000 da otplatim a za mesec dana sam presao 4 000 jos samo 76 000.
vs
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.ipb.ac.rs.



+5251 Profil

icon Re: AUTO GAS - iskustva sa CNG20.03.2012. u 10:12 - pre 146 meseci
A posle tih 80000 ces da primas platu od auta

Poz
 
Odgovor na temu

delonen

Član broj: 293611
Poruke: 44
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: AUTO GAS - iskustva sa CNG20.03.2012. u 12:07 - pre 146 meseci
Mislim da pitanje leti li auto ili ne suštinski nije bitno. Kada se podvuče crta, čitava priča sa cng-om se zasniva na uštedi novca (što manje din/km), i eventualno, za ekološki osvešćene, saznanju da su cng izduvni gasovi mahom vodena para. Ako se složimo da je danas auto potreba a ne luksuz, i da ćemo svakako da trošimo novac na gorivo tj. ako je određeni broj pređenih km na godišnjem nivou manje-više neizbežan (kod mene je to 15-20 hiljada) onda je svaki ušparani dinar praktično i ponovo zarađen. Tako posmatran, auto postaje ono što zapravo i jeste - mehaničko sredstvo za prevoz od tačke A do tačke B. Sve ostalo u vezi sa kolima je lični doživljaj (što je potpuno legitimno i ljudski - ja npr. kada kažete auto zamišljam klasične američke kabriolete iz 60ih i 70ih, ali to je druga priča). Ko želi letenje i performanse treba da vozi benzince. Ko pazari vikendom u Tempu i Metrou i klincima plaća rekreativnu na rate treba da razmišlja o CNGu.

+ @Munjislav: čekaj , objasni mi, šta bi ti sa CNG kompresorom? kupovao metan na veliko pa pretakao?

Pozdrav svima :)
 
Odgovor na temu

midophaser

Član broj: 300158
Poruke: 7
*.rotografika.rs.



+1 Profil

icon Re: AUTO GAS - iskustva sa CNG20.03.2012. u 13:30 - pre 146 meseci
vezano za kompresore za kućno punjenje, mislim da najjeftiniiji koštaju 3-4.000 eura. gde ih tačno ima, ne znam. jer sam i ja pokušavao da nadjem skalameriju pre nekih 6 meseci. u NS ih neki lik nudio za 7.500, to sam video na nekom forumu. ali sa time punjenje traje i 12h. u zavisnosti od snage kompresora. jači kompresor koji puni brže je svakako i skuplji.
metan je gas koji se nalazi po kućama. da li ga ima u svakom gradu, to ne znam. u subotici masa kuća ima gas, koji je ustvari metan. ali, veliko ali, u subotici se ne smeš prikačiti sa takvim kompresorom na sistem. naravno, možeš, ali ako te navataju, napenaliće te gadno. to sam proverio. strogo je definisano šta se sme prikačiti na kućnu instalaciju. imaju monopol, na vlasti su 20 godina, "država" je iza njih. ....
na FB ima grupa "hoćemo cng u novom sadu", tamo se možda može doći do podataka gde se u Srbiji može nabaviti kompresor za kućnu varijantu. ima čak i broj čoveka iz futoga koji ima kompresor i puni uslužno. nije naveden kapacitet, tj brzina punjenja za bilo koji auto.
 
Odgovor na temu

munjaslav
Vladan Slavković
Kragujevac

Član broj: 135043
Poruke: 13
*.telekom.yu.



+1 Profil

icon Re: AUTO GAS - iskustva sa CNG20.03.2012. u 14:04 - pre 146 meseci
Citat:
delonen:

+ @Munjislav: čekaj , objasni mi, šta bi ti sa CNG kompresorom? kupovao metan na veliko pa pretakao?

Pozdrav svima :)



Ma ne na kvarno se zakacio na javnu mrežu naravno iza brojača protoka i u tom slučaju me niko ne bi dirao.

Samo ne znam koliki je pritisak u instalaciji zbog kojeg zavisi vreme punjenja isto koliko i od jacine kompresora . Na linku koji sam ostavio najslabiji coltri puni 11.5 kg za 3 sata . Po meni to nije strašno !!

Punjenje je u suštini narizičniji deo upotrbe CNG. Sada je i to prevaziđeno sa sistemom pištolja koji mora biti orginalan tako da ja ne vidim razlog zašto ne bi kući svako imao CNG stanicu ??

Saznao sam da ako se zakačite na gasni vod sa pritiskom u instalaciji preko 30 bara ( čitaj glavni vod ) metan je 3 dinara jeftiniji .
vs
 
Odgovor na temu

delonen

Član broj: 293611
Poruke: 44
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: AUTO GAS - iskustva sa CNG25.03.2012. u 14:51 - pre 146 meseci
phuuu..Munjo...čini mi se mnogo gimnastike za malo dobiti. možda grešim,
ali nije to neka ušteda ako uzmeš u obzir da treba da se misliš 'oće li neko
da te prijavi ili ne. i koliko treba da tankaš samo da isplatiš pumpu? plus,
nisam siguran da je u gradskoj mreži ista gasna smeša kao i na CNG pumpama.
Proveriću, al' mislim da nije isto.
 
Odgovor na temu

delonen

Član broj: 293611
Poruke: 44
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: AUTO GAS - iskustva sa CNG21.04.2012. u 23:25 - pre 145 meseci
Dragi CNG forumaši, pre nekog vremena proradila je KrioGas pumpa kod Orlovače na obodu Beograda (CNG-85din, TNG-80din). Toči i regularna goriva, a radi 00-24. Kako nije proradila baš juče, možda je više konstatacija nego informacija. Ipak, to ne umanjuje rasterećenje što se tiče dosadašnjeg (a i dosadnog) planiranja odlaska na pumpu u drugi deo grada. Nisam još pazario na novoj pumpi. Ako vi jeste, dajte neki komentar o kvalitetu goriva, usluzi, brzini točenja, itd. Podelite iskustvo. Pozdrav :)

[Ovu poruku je menjao delonen dana 22.04.2012. u 09:03 GMT+1]
 
Odgovor na temu

radojko2
Bivsi TV serviser
Pancevo

Član broj: 107079
Poruke: 180
*.hip-azotara.rs.



+40 Profil

icon Re: AUTO GAS - iskustva sa CNG27.04.2012. u 09:35 - pre 145 meseci
Ne znam da li je bila informacija da je u Pancevu na izlazu prema Kovinu otvorena CNG pumpa ,tako da mi Pancevci imamo dve-druga je na izlazu iz PA prema selu Jabuka.
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: AUTO GAS - iskustva sa CNG27.04.2012. u 13:01 - pre 145 meseci
Zanimljivo je da ne postoji zakonska regulativa koja uredjuje tocenje prirodnog gasa u kucnim varijantama pa je, prema trenutnim propisima dozvoljeno tocenje i kod kuce.

Potrebno je samo kupiti kompresor
(moze da se kupi i kod nas u Srbiji i to sa atestom.)





pravilno i propisno ga postaviti i prakticno, nista vise.

Carinski prekrsaj ne postoji jer ne postoji regulativa koja uredjuje ovu problematiku, samim tim pogonsko gorivo (metan) ima isti tretman kao i, na primer, elektricna energija.

 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16342



+2920 Profil

icon Re: AUTO GAS - iskustva sa CNG27.04.2012. u 13:31 - pre 145 meseci
Zare, to hoces da opremis svoju garazu?


Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: AUTO GAS - iskustva sa CNG27.04.2012. u 15:15 - pre 145 meseci
Ne, za sada, ali vrlo brzo ce takva jedna investicija doci na dnevni red.

Kao sto sam jos prosle godine, onako vizionarski, predvideo da ce elektromobil malko pricekati masovnu primenu, sto se, nakon one proslogodiznje elektrofobije na frankfurtskom sajmu automobila moglo primetiti, ovaj poslednji u Zenevi je pomalo spustanje lopte na zemlju. Vozila na elektricni pogon nisu se previse isticala.
Nasuprot tome, veliki svetski brendovi, gde prednjace nemacki proizvodjaci, posebno najveci VAG, trzistu vec nude gotov proizvod motora sa unutrasnjim sagorevanjem koje pokrece metan i to po relativno pristupacnim cenama.

Ova nasa verzija sa kucnim punjenjem kosta oko 2 dinara po kilometru za jedno vozilo u nekoj srednjoj klasi. Jedini problem predstavljaju atesti.


 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: AUTO GAS - iskustva sa CNG

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 202539 | Odgovora: 269 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.