Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problemi sa majstorima

elitemadzone.org :: AutoZone :: Problemi sa majstorima

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 64348 | Odgovora: 296 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Problemi sa majstorima17.07.2012. u 08:45 - pre 143 meseci
Ajde,sta je po tebi trabunjanje,ne u tudjim nego evo u mom postu,bez ljutis ja.
Ide od kulina bana.Prvo sto nije uradila je da pita kolika je cena,jer je to ovde glavna stavka cena.Nije finansijski u tom momentu spremna da ,kako kaze rasipa
pa jje trebala da pita i dogovori koliko bi ta radnja kostala.Druga stvar je poznanstvo a ono moze brzo da ode naopako a seti se ove scene od 30 secunde.

.
 
Odgovor na temu

Tea Tin 29
student
Beograd

Član broj: 305056
Poruke: 31
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+25 Profil

icon Re: Problemi sa majstorima17.07.2012. u 08:47 - pre 143 meseci
Citat:
Java Beograd:
Možemo slobodno da preskočimo sva trabunjanja da li je skupo ili nije. Nije ovde cena problem, već kalkulacija cene.

Osnovni problem je da korisniku usluga servisa nije predočena cena delova kao posebna stavka, niti je predočena cena usluge. Majstor je samo odoka lupio cenu. Ajd' što je tako uradio, nego kad ga je Tea eksplicitno pitala za cenu delova, i tražila račun (koji je ovaj sigurno imao, jer ga je dobio iz prodavnice) ovaj to nije hteo da joj pokaže.

Ajde, sad, molim ove koji zdušno napadaju Teu i brane majstora, neka iskreno kažu da li sme ovako da se posluje ?



Hvala. To je moja poenta. A ne raspravljanje o marginalnim stvarima.
Tea Tin 29
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9506
89.216.32.*



+10254 Profil

icon Re: Problemi sa majstorima17.07.2012. u 08:54 - pre 143 meseci
Jesi li se ti Tea, raspitala o konkretnoj ceni delova, kad bi na primer 'tela sama da ih kupiš. Ako jesi, predoči nam, bilo bi fer posle ovolike diskusije.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9506
89.216.32.*



+10254 Profil

icon Re: Problemi sa majstorima17.07.2012. u 09:02 - pre 143 meseci
Citat:
Lavlja_Jazbina: Ajde,sta je po tebi trabunjanje,ne u tudjim nego evo u mom postu,bez ljutis ja.
Ide od kulina bana.Prvo sto nije uradila je da pita kolika je cena,jer je to ovde glavna stavka cena.
Nisam se konkretno tebi obratio, već uopšteno. U pravdanju postupka mehaničara moglo se pročitati sve i svašta, te koliko je opasno voziti sa lošim kočnicama, pa koliko to košta u Holandiji, pa šta kad šraf zapekne, pa ovo pa ono. Analogija sa drugim zanatlijom: ja očekujem da kiflu platim svako jutro 20 dinara. Da li se njemu peć pokvarila, pa je platio popravak, ili mu je dobavljač dopremno memljivo bračno - nije moja briga. Zna se koliko traje zamena diskova, nemojmo da pravimo od komarca magarca. A i ako se ispostavi da je "magarac" zna se normalna procedura, zvati korisnika i objasniti mu da će popravak da pređe očekivane okvire.

Trebalo je da pita za cenu unapred, to i sama Tea zna, ali to što nije pitala unapred, ne opravdava pružaoca usluga da zacepi preveliku cenu.

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Problemi sa majstorima17.07.2012. u 09:19 - pre 143 meseci
Kad ulazis u radnju,volis da cene budu ispred tebe i kalkulises da li ces da kupis ili ne.To mehanicar nema pa onda se pita koliko to kosta.
Dolazim u servis i majstore nesto mi trese,vidite sta je i zameni sta sve treba.Dobar dan,koliko sam duzan 500€.Molim,gde je fiskalni, itd,bla bla.
Ja sam joj gore rekao cene iz jedne vele prodaje i ispada da su ruke 6000.Vratio je 1300.Pa za koliko da radi.
Svi se moramo informisati pre neke radnje,ako nemamo novac na pretek(da se zaradjuje vise).Sta da vozi forda sa defijevim ubrizgavanjem.
4 dizne bez novih ulozaka i kodiranja 110€ x4. Otisla osovina,podizaci i stosta jos 400-450€.Pa ja mislim da bi ga odmah lincovala.
Nebranim mehanicare,daleko od toga.Pozatvarase maloprodaje,nego sebe stalno prikazuje kao zrtvu.Zvala nadleznu sluzbu i nista od toga.Onda nista.To je to.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9506
89.216.32.*



+10254 Profil

icon Re: Problemi sa majstorima17.07.2012. u 09:26 - pre 143 meseci
Citat:
Lavlja_Jazbina:Kad ulazis u radnju,volis da cene budu ispred tebe i kalkulises da li ces da kupis ili ne.To mehanicar nema pa onda se pita koliko to kosta.
Naravno. U pravu si 100%. Tako i ja radim. Ali ajde, jedno kontra pitanje: da li automehaničar ima moralno pravo da "rebne" dva puta veću cenu zato što se neko nije unapred raspitao ? (ja ipak ne računam na moral)

A evo i cena iz jednog poznatog beogradskog lanca usluga iz oblasti auto tehnike (nije "ovlašćeni")

ZAMENA KOČIONIH DISKOVA – PUTNIČKO VOZILO 1.500,00 RSD (podrazumeva i zamenu pločica)
ZAMENA ULJA U MOTORU I FILTERA ULJA – PUTNIČKO VOZILO 800,00 RSD

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Problemi sa majstorima17.07.2012. u 09:44 - pre 143 meseci
Ma ja se slazem sa tobom,to sto si mene pitao,mehanicari isto misle izmedju sebe.Nisam za to da ulazimo u njihovo pravo
procene koliko bi nesto kostalo.Ako je preskup,ti to napises negde i on pored gubitka musterije (tebe,mene) dobija i anti reklamu.
Zasto to ne kazes ili ne kazem drzavi mnogo su velike kamate,jel ste normalni 30% vece cene grejanja itd.Ako nesto nisi predupredio,
nema posle kajanja.Ovlasceni servis,bolji,manje bolji,masni,prljavi,bez uslova za rad itd,mi biramo i odlucujemo se za rad ili ne.
 
Odgovor na temu

centaur
Beograd

Član broj: 65691
Poruke: 407
*.dynamic.isp.telekom.rs.

ICQ: 249678363
Sajt: www.pavko.net


+24 Profil

icon Re: Problemi sa majstorima17.07.2012. u 10:28 - pre 143 meseci
Citat:
Java Beograd:
A evo i cena iz jednog poznatog beogradskog lanca usluga iz oblasti auto tehnike (nije "ovlašćeni")

ZAMENA KOČIONIH DISKOVA – PUTNIČKO VOZILO 1.500,00 RSD (podrazumeva i zamenu pločica)
ZAMENA ULJA U MOTORU I FILTERA ULJA – PUTNIČKO VOZILO 800,00 RSD


[ironija i sarkazam]Sa ovakvim cenama kvalitet izvrsene usluge je sigurno ispod svakog nivoa i treba ga izbegavati u najsirem mogucem luku i ici kod nekog ko to isto naplacuje bar x3[/ironija i sarkazam]

Powered by Slackware 13
 
Odgovor na temu

Tea Tin 29
student
Beograd

Član broj: 305056
Poruke: 31
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+25 Profil

icon Re: Problemi sa majstorima17.07.2012. u 11:15 - pre 143 meseci
Citat:
Java Beograd:
Jesi li se ti Tea, raspitala o konkretnoj ceni delova, kad bi na primer 'tela sama da ih kupiš. Ako jesi, predoči nam, bilo bi fer posle ovolike diskusije.


Osećam se kao na suđenju, ali dobro, tako bi izgledalo i da se tamo negde borim :) Dakle..
Nisam unapred pitala za cenu, ali nakon zamene sam prvo pozvala prodavnicu gde su oni kupili delove (koje opet nisu napomenuli koji su osim da su kvalitetni, pa tako i ja zove radnju i pitam za delove za taj i taj tip autombila). Sumnjiva mi je cela suma, pa krećem od provere cene delova, nepoznatog porekla, ali znam da su kvaliteni :) Dakle, evo izgled predračuna za te neke delove koje mi je majstor dao:
Predračun br.1 doslovce:
1. bg2387 kočioni diskovi 5000din
2. fx0084/23.293.00 filter ulja 520din
3. lp1517/598462 koč. pločice 3300

Zatim sledi ispravka predračuna br. 1 koja se zove Otpremnica, čitam kako piše (majstor ide drugi put po delove, opet mojim kolima (naglašavam), ne zna šta mu treba a dolazi tim autom pred radnju.. i opet uzima pogrešne), a to su po cenama, doslovce, sledeće stavke:
1. bg3620 kočioni diskovi 55000din
2. filt u y14019/ml071/xe131 550din
3. pločice ostaju iste

Zatim mladi majstor odustaje i treći put po delove odlazi tata majstor koji ne uzima predračun. Sa ta dva mi vraćaju auto i ja (budala) plaćam. Odmah komentarišem da je mnogo i o čemu se radi, ne dobija mnogo korisnih informacija, neprijatno mi je, ali ipak plaćam. Cela akcija je trajala od 2h do 21:30h.

Na ove iznose (5500 + 520 + 3300 = 9320) dodaje ulje 4l (ne navodi koje, ali kasnije usmeno saznajem da je Aral) = 4000din i rad i put 3000din Ukupno: 16350din (dodajem da je tako zapisano računica je manja za 30din, ali nebitno, čisto da neko ne krene o tome da drvi kako ne znam da sabiram)

Nakon ovoga, ja zovem tu istu radnji, tražim delove za taj i taj tip auta (znam ima raznih delova, ali pošto gore nisu naznačeni, zovem da pitam i vidim šta će mi reći) i dobijam sledeće informacije: za taj i taj tip auta i u zavisnosti od marke koju imaju kažu diskovi su od 4500din do 4800din, pločice od 2500din do 2700din, filter čini mi se oko 400din, nisam za njega sigurna.
Naravo, usput se konsultujem sa ljudima koji nešto o tome znaju, kao i većina vas ovde npr. dva prijatelja koji voze isti auto, prijateljica koja vozi isti auto, majstor i prijatelj iz drugog grada, tri obližnja servisa preporučena od strane pouzdanih ljudi, itd. itd.

Sutradan se mladi majstor pojavljuje (na moje insistiranje) sa još dva predračuna,jedan je sa delovima za model 2.0, a drugi za moj 1.4 HDI, da bi mi objasnio grešku.
1. bg2444 kočioni diskovi 4800din
2. filt u mlo59/oe667/1 HDI 600din
3. lp1699/598461 disk pločice 2550din

Ovaj predračun br.4 za 2.0 cu navesti čisto da vidite da se šifre nekih proizvoda ne uklapaju sa gorenavedenim prvim delovim, a ni drugim koji su kupljeni greškom.
1. lp1727/598464 koč. pločice 3250din
2. koč diskovi od 5500din (isti kao drugi put)
3. fx0084/23.293.00 filter ulja 520din (isti kao prvi put)

O relevantnosti predračuna koju majstor uzima od svog stalnog dobavljača, dobila sam potvrdu od drugih majstora da mogu da okačim mačku o rep i da će oni napraviti gotovo šta žele da naprave, kao i njihova brojnost u ovom slučaju. Predračun nije i dokaz o kupovini.

Zvala sam i razne prodavnice delova i u zavisnosti od proizvođača delova zavisi i cena, o tome je ovde bilo reči. Necu da iznosim šta sam u kojoj radnji dobila informaciju koliko neki deo košta, pošto se od radnje do radnje cena menja za isti tip, stotinak dinara gore dole.

'Ajde neka sve ovo bude manje više nebitno, neka sam i platila ovde najvišu cenu delova. Razlika nije velika. Ali kada se na sve doda da sam za zamenu ulja i rad i put platila još 7000din i da sve iznosi 16300din, nemojte reći da je to normalna cena! Da li 4l Arala vredi 4000din? Koji put sam platila? Tri odlaska u susedno mesto mojim kolima? Nakon cele priče, a isto ovo sam rekla i majstoru on dođe i vrati mi nekih 1300din za delove :) I sad smo na 15000din.
Ovde jeste novac problem od starta, ali se on pretvori u drugi problem sada. Tvrdiš mi nešto, a izbegavaš to da dokažeš! Obećaš račun koji ti tražim i ne javiš se i ne pojaviš od petka! Zašto ako stojiš iza toga što kažeš!? Zašto ako sve to vredi toliko, a ja sam tvoja stara mušterija, ne možeš da mi objasniš i dokažeš to?
Tea Tin 29
 
Odgovor na temu

Tea Tin 29
student
Beograd

Član broj: 305056
Poruke: 31
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+25 Profil

icon Re: Problemi sa majstorima17.07.2012. u 11:18 - pre 143 meseci
Citat:
centaur:
Citat:
Java Beograd:
A evo i cena iz jednog poznatog beogradskog lanca usluga iz oblasti auto tehnike (nije "ovlašćeni")

ZAMENA KOČIONIH DISKOVA – PUTNIČKO VOZILO 1.500,00 RSD (podrazumeva i zamenu pločica)
ZAMENA ULJA U MOTORU I FILTERA ULJA – PUTNIČKO VOZILO 800,00 RSD


[ironija i sarkazam]Sa ovakvim cenama kvalitet izvrsene usluge je sigurno ispod svakog nivoa i treba ga izbegavati u najsirem mogucem luku i ici kod nekog ko to isto naplacuje bar x3[/ironija i sarkazam]


Izvini zašto je ovo nerealna cena? Pa koliko vredi zamena diskova? Ipak nije kvar u pitanju,već zamena dela. Saberi ove dve stavke i to je savim dovoljna zarada za tu intervenciju.
Tea Tin 29
 
Odgovor na temu

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: Problemi sa majstorima17.07.2012. u 11:25 - pre 143 meseci
tea obrati pažnju na tagove(tekst u uglastim zagradama []).
 
Odgovor na temu

Tea Tin 29
student
Beograd

Član broj: 305056
Poruke: 31
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+25 Profil

icon Re: Problemi sa majstorima17.07.2012. u 11:43 - pre 143 meseci
Citat:
jnk:
tea obrati pažnju na tagove(tekst u uglastim zagradama []).


Izvinjavam se :) pala sam u vatru.. Ovi majstori nadiru sa svih strana .. :D
Tea Tin 29
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Problemi sa majstorima17.07.2012. u 12:40 - pre 143 meseci
Da li ikakvog smisla ima ono sto Jevreje drzi na vrhu sveta u poslu - "Musterija je uvek u pravu"?


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Problemi sa majstorima17.07.2012. u 16:29 - pre 143 meseci
To svi dripci majstori rade, a kada nesto razmislim, i veci deo Srbije. Da uzmu robu u radnji za 1000 i "preprodaju" za 1200-1500..

Ima ozbiljnih majstora, koji dugo i ozbiljno rade, znaju se sa prodavcima u okolini i cena u radnji je cena kod njih. Naravno za odabrani deo. Neki cak insistiraju na kvalitetnim delovima, i njima je laksi posao ili upozoravaju na garanciju i kratkotrajnost delova niskog kvaliteta.

Ovo je nervoza za 30-40 evra. Mislim da je to "poslednje" majstorovo klepanje na tom vozilu i vozilima doticne musterije. Ako je tako odlucio, pao u histeriju klepanja novca, neka nauci i poslovicu "ko zeli vece...izgubi iz vrece".

Elem, prevara nije prijatna, ali je i to skola, u ovom slucaju prilicno jeftina, kakve "skole" se mogu placati kod "majstora".

Poz
 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
95.180.100.*

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: Problemi sa majstorima17.07.2012. u 16:56 - pre 143 meseci
eh, zato ja i idem u ovlašćeni servis. Skoro sve delove odmah oni imaju, cenu ti kažu unapred i da ne pitaš. Ukoliko iskrsne nešto u međuvremenu, zovu telefonom da te pitaju.
I na sve to imaš garanciju i na delove i na rad. (i to je provereno)
Jeste nešto skuplje nego kod garaža majstora, ali zaista ne brineš.

Doduše, to govorim za jedan ovlaščeni servis sa kojim sam do sad imao iskustva. Ovde na forumu se može svašta pročitati za ovlašćene, i verujem da je i to istina.
Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

Milojkovic

Član broj: 210126
Poruke: 1029
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+106 Profil

icon Re: Problemi sa majstorima17.07.2012. u 23:10 - pre 143 meseci
U ovlascenim servisima tek ima svega i svacega ali ne bih da generalizujem.Uvek sam bio na strani profesionalaca i istine a to uglavnom nije po volji onih koji bi da za malo love dobiju puno pa zvali se oni majstori ili musterije.Ljudi jednom za svagda zapamtite da za malo novca nema kvaliteta ni po pitanju usluge ni po pitanju delova.Ono sto valja to mora da kosta.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Problemi sa majstorima18.07.2012. u 16:33 - pre 143 meseci
U pravu si, ali ipak postoji neki limit.

Zamena ulja, recimo rad od 20 evra, je vec dovoljno kvalitetno uradjena(nema sta da bude "kvalitetnije") a zamena naplacena 100 evra sigurno nije "kvalitetnija", bez materijala, naravno... Vec cista pljacka.

Preprodaja potrosnog materijala je specifican bezobrazluk. I to je ono sto najvise iritira... U taj materijal se ne ugradjuje nikakvo "znanje", vestina ili sposobnost, vec vulgarni bezobrazluk...

O tome je rec.

Poz
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Problemi sa majstorima18.07.2012. u 16:53 - pre 143 meseci
A da li mozes da nabrojis koliko ti majstora-kolega znas da ne preprodaju,odnosno zaradjuju na delovima.

[Ovu poruku je menjao Lavlja_Jazbina dana 18.07.2012. u 18:04 GMT+1]
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16357



+2922 Profil

icon Re: Problemi sa majstorima18.07.2012. u 18:38 - pre 143 meseci
Citat:
Lavlja_Jazbina: A da li mozes da nabrojis koliko ti majstora-kolega znas da ne preprodaju,odnosno zaradjuju na delovima.

Moram ovde da stanem na stranu majstora...i da objasnim da u ovome nema nicega lose po musteriju.

Da razjasnimo, majstori nabavljaju delove, ali ne na stetu musterija (naravno verovatno ima izuzetaka)

Majstori uvek imaju beneficirane cene kod lokalnih prodavaca delova, tako da oni tu imaju od 10-20%, a uz to imaju neprocenjivu mogucnost da deo mogu da vrate ili zamene za drugi.

Naravno fiskalni racun za ovo dobijaju zbirni sa popustom tek kad plate, kupac u istoj toj radnji placa MPC cenu.

Tako da sto se tice ovog slucaja, majstor nikako ne moze da joj da fiskalni za delove, ali opet je greska sto joj bar na papiru nije napisao sta i kako je uradjeno i koliko je kostalo.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Problemi sa majstorima18.07.2012. u 19:03 - pre 143 meseci
Majstor ima svoj izradjeni template racuna koji daje musteriji.Isto tako i fiskalni.Musterija bi volela da nabavka i njegova sposobnost
za rabat i valutu koju ima,da na izvolte musteriji.Ostajem pri tome,ALI NEpristrasno za slucaj ovog mehanicara da projektovanje cene je
pravo svakog mehanicara,koja ako je prevelika gubi musteriju ili obrnuto.Ako je pametan radi ce posteno a samim tim ce i imati vise posla
preko preporuka.U ovom slucaju se ne zna ko je pa ce steta biti minimalna po njega.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Problemi sa majstorima

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 64348 | Odgovora: 296 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.