Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

regulisanje vojne obaveze (alternativno)

elitemadzone.org :: MadZone :: regulisanje vojne obaveze (alternativno)

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 815900 | Odgovora: 2827 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bmarke
Beograd

Član broj: 36699
Poruke: 75
*.yubc.net.



+2 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)09.10.2004. u 23:13 - pre 238 meseci
Pošto sam sakupio sve potvrde,red je da odem do VO i podnesem zahtev za civilno.U novinama sam procitao da sada čiste 76 i 77 godište, a kako sam ja 78 zanima me da li će da prave probleme za Decembar (sam sam obezbedio ustanovu sa spiska za sluzbu)? Da li zahtev te ustanove treba da glasi na moje ime? (da me nezeznu i ubace nekog drugog na moje ;) mesto?)

Sa Jukoma sam skinuo zahtev, i jasno je da imam prigovor savesti,ali za deo u kome obrazlažem razloge potrebni su mi neki čvrsti i već provereni razlozi pa molim za pomoć!

Razlozi tipa „mrzi me da ustajem” , „neću da čistim wc” ili „onesvestim se kad vidim oružje” mi nedeluju dovoljno ubedljivo!
samo realno...
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.yubc.net.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)09.10.2004. u 23:26 - pre 238 meseci
Citat:
Razlozi tipa „mrzi me da ustajem” , „neću da čistim wc” ili „onesvestim se kad vidim oružje” mi nedeluju dovoljno ubedljivo!

Ama ljudi, kako vam nije jasno da su ti "razlozi" tu samo forme radi (ovo ponavljam već ko zna koji put) i nije bitno da li deluju ili ne deluju "ubedljivo"...Bitno je napisati molbu, tačnije zahtev, a šta će u njoj da stoji je manje bitno.Eventualno, teba napisati gde želite da služite, jer sam primetio da se sada mnogo više pažnje obraća na to (u odnosu na prošlu godinu), a što se tiče razloga dovoljno je da to bude prigovor savesti, a da li ćeš ti napisati "Ne ustaje mi se rano" ili "Ja sam nedoločeni narkoman, pobio sam celu porodicu...", ne pravi gotovo nikakvu razliku, bar za sada.
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

Buum
Goran Dukić
Beograd

Član broj: 1491
Poruke: 981
*.vdial.verat.net.

Sajt: www.linkedin.com/in/goran..


+8 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)10.10.2004. u 02:18 - pre 238 meseci
Aman zaman ljudi jeste li vi normalni!?!

Civilno služenje vojske možete dobiti samo ako u zahtevu navedete prigovor savesti tj. ako ne želite da nosite oružje, niti da pucate iz istog! Kakvo čišćenje WC-a i ustajanje sabajle?!?!? Ima da vas odjebu s apetitom ako tako nešto napišete.

Naravno, dosta toga zavisi i od komisije koja procenjuje vaš zahtev. Moj ortak koji služi civilno u Narodnom pozorištu je bio prisutan kada je komisija odbila par likova upravo zbog ovoga o čemu vam pričam. Jednog su odbili jer je bio bahat i bezobrazan (neki ludi slikar).

Dakle, nemojte da se zajebavate. Jedini razlog koji možete da navedete za civilno služenje vojnog roka je tzv. prigovor savesti.

I to nije sve! Zbog užasnog manjka regruta za regularno služenje vojske, ljude koji su nedisciplinovani i neozbiljni na civilnom služenju vojnog roka gledaju da što pre pošalju u neku kasarnu (nažalost, imaju na to pravo).
 
Odgovor na temu

Shoshone

Član broj: 17792
Poruke: 127
*.beograd-2.tehnicom.net.



+2 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)11.10.2004. u 00:10 - pre 238 meseci
Citat:
zerostyle: Jel moguce jednostavno navest da ne zelim i tacka, jednostavno ne zelim da vidim oruzje ocima :)

jer po mom mišljenju s mojim odlasko ugrozavam zivot svoje supruge i samog sebe nakon sluzenja vojnog roka. jer kad bi me poslali u vojsku zena nebi imala gdje stanovat, niti bi sta imala jest time automatsli je ugroozena . a i ja sam jer cu izgubiti posao a akasnije povratkom mogu da ga nedobijem nikako.


Za prvi deo, mogu ti reci da ja godinama odlazem vojsku na tu pricu. Nije bash tako "ne zelim", vishe je "ne mogu" "Plashim se" itd...
Drugi deo tvog posta i mene JAKO zanima, kao da sam ja napisao.
To je neka fora, jedini hranilac porodice,tako nesto. E sad, dok nije bilo civilnog sluzenja, ta fora je mogla da ti pomogne valjda u vidu nekog skracenja, olaksica !?!? itd..Ne znam tacno, ako greshim ispravite me, ko zna.
Sad je pitanje kako to funkcionishe u ovm uslovima. Po nekoj logici, razlike nema. Zena/deca/roditelji su i dalje ugrozeni iako si ti tu, jer kao radish, tu si ali nemash proklete pare? Zna li neko nesto konkretnije o ovoj situaciji?
Da li ima nekih novih stvari vezanih za otkup vojnog roka?
 
Odgovor na temu

toleander
J2EE Developer
Beograd, Srbija

Član broj: 21230
Poruke: 116
*.consulting.tehnicom.com.



+1 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)12.10.2004. u 10:41 - pre 237 meseci
dakle, da pomognem ako mogu. ja sam bio u slicnoj situaciji. doduse, nisam bio hranilac porodice, zivim sam, ali imam super posao i nisam bio spreman da rizikujem da ga izgubim zbog vojske. takodje, nisam bio spreman ni da mnogo menjam moj nacin zivota... ali, nista od toga nisam navodio u zahtevu. obavezno se pozovi na prigovor savesti, naglasi da ne zelis da nosis oruzje i da zelis da sluzis civilno u civilnoj ustanovi. ako hoces, postovacu moj zahtev... isto tako, koliko sam se ja raspitao ne postoji zakonski osnov da te odbiju ako ispunjavas uslove (nemas oruzje, nisi osudjivan, nisi clan streljackog kluba), a cak i u tom slucaju, imas pravo zalbe na koju u vojnom odseku nemaju nikakvog uticaja. samo je prosledjuju ministru odbrane koji je razmatra.

edit: pravilo br 7

[Ovu poruku je menjao pajaja dana 25.09.2005. u 02:56 GMT+1]
Esse Quam Videri
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)12.10.2004. u 11:01 - pre 237 meseci
Citat:

Civilno služenje vojske možete dobiti samo ako u zahtevu navedete prigovor savesti tj. ako ne želite da nosite oružje, niti da pucate iz istog! Kakvo čišćenje WC-a i ustajanje sabajle?!?!? Ima da vas odjebu s apetitom ako tako nešto napišete.


Koliko znam, civilno sluzenje je ravnopravno vojnom sluzenju i stvar je tvoje odluke, ako nisi clan streljackog drustva i nemas dozvolu za oruzje (i verovatno ako nisi osudjivan za neko razbojnistvo/pokusaj ubistva/... uz upotrebu vatrenog oruzja) - cak i ovo drugo je nategnuto, ali to je valjda strah drzave da ce ostati bez topovskog mesa...

Ovo me podseca na cuvenu "molbu za prebacivanje u rezervni sastav" za ljude koji su dobili strano drzavljanstvo/stalni boravak - kasnije je ta "molba" promenila ime u "zahtev" - posto je to po zakonu stvar tvoje odluke - tj. nemas koga da "molis" (nekog psihijatra i svestenika u nekakvom odboru)

No, posto i taj svestenik, psihic i jos par vojnih lica moraju da primaju platu i da demonstriraju da nesto kao rade - najbolje je da napises da se bojis oruzja, da ti tvoj eticki kodeks zabranjuje nosenje (a kamo li upotrebu) oruzja i da si miran covek koji ne voli pucnjavu, ne volis uniforme i vojni sistem komande i da imas jaku emotivnu vezu sa devojkom iz tvog grada, itd.. itd... Na to jednostavno nemaju prava da te odbiju.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Mihailo
Mihailo Đorić

Član broj: 1016
Poruke: 2875
*.air.tehnicom.net.



+1 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)12.10.2004. u 11:10 - pre 237 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic da imas jaku emotivnu vezu sa devojkom iz tvog grada, itd.. itd...


Bolje s dečkom ... hehe tad im neće pasti na pamet da odbiju zahtev :)
 
Odgovor na temu

Shoshone

Član broj: 17792
Poruke: 127
*.beograd-3.tehnicom.net.



+2 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)12.10.2004. u 11:31 - pre 237 meseci
Citat:
toleander: .... obavezno se pozovi na prigovor savesti, naglasi da ne zelis da nosis oruzje i da zelis da sluzis civilno u civilnoj ustanovi. ako hoces, postovacu moj zahtev... isto tako, koliko sam se ja raspitao ne postoji zakonski osnov da te odbiju ako ispunjavas uslove (nemas oruzje, nisi osudjivan, nisi clan streljackog kluba), a cak i u tom slucaju, imas pravo zalbe na koju u vojnom odseku nemaju nikakvog uticaja. samo je prosledjuju ministru odbrane koji je razmatra.


Ja se godinama pozivam na prig savesti. Zato mi i odlazu sve vreme. Prosle godine sa bio u situaciji da me skroz oslobode ali to se nazalost nije dogodilo nego su me opet odlozili na 2 godine tj do juna 2005.
A da li postoji neka mogucnost da se oslobodish i civilnog sluzenja? Ako ja odem da scivilno sluzim, ostajem bez posla, a time automatski i cela moja porodica (keva koja ne radi vishe tj oterana je sa posla- slucaj genex- i zena koja takodje ne radi i najverovatnije ce u to vreme biti trudna) ostaje bez novcanih sredstava?
Nije mi nesto jasno? (koliko sam se ja raspitao ne postoji zakonski osnov da te odbiju ako ispunjavas uslove (nemas oruzje, nisi osudjivan, nisi clan streljackog kluba) Osudjivan jesam. Doduse, uslovna kazna, i to samo zbog posedovanja travuljine? Pored toga nemam niti jedan jedini prekrshaj. Da li to znaci da ja nemam pravo da trazim civilno? U tom slucaju, ostaje mi regularno sluzenje ( recimo da mi ta varijanta odgovara) jer bih u tom slucaju ovaj put, definitivno uspeo da se skinem skroz.....
 
Odgovor na temu

toleander
J2EE Developer
Beograd, Srbija

Član broj: 21230
Poruke: 116
*.consulting.tehnicom.com.



+1 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)12.10.2004. u 13:32 - pre 237 meseci
Citat:
Shoshone:
Nije mi nesto jasno? (koliko sam se ja raspitao ne postoji zakonski osnov da te odbiju ako ispunjavas uslove (nemas oruzje, nisi osudjivan, nisi clan streljackog kluba) Osudjivan jesam. Doduse, uslovna kazna, i to samo zbog posedovanja travuljine? Pored toga nemam niti jedan jedini prekrshaj.


clan 27a. uredbe o vrsenju vojne obaveze kaze:

Pravo na prigovor savesti... ne može ostvariti lice:... koje je u poslednje tri godine pravosnažno osuđivano za krivično delo ili prekršaje sa elementima nasilja...

dakle, rekao bih da to ne bi trebalo da smeta;) sto se prvog dela pitanja tice, nemam pojma, ali cisto sumnjam da vojska ume da bude toliko dobra:( ja sam krenuo sa civilnom sluzbom uz dogovor sa gazdom firme u kojoj radim da radim skraceno radno vreme, tj. koliko stignem, uz proporcionalno manju platu... tako da moze ta varijanta, tj. nigde u zakonu nije zabranjeno:)
Esse Quam Videri
 
Odgovor na temu

markic
Marko Markovic
Novi Sad

Član broj: 10148
Poruke: 210
*.ftn.ns.ac.yu.



+2 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)12.10.2004. u 16:01 - pre 237 meseci
Citat:
toleander:ako hoces, postovacu moj zahtev...

Ajde, molim te, i mene interesuje.
 
Odgovor na temu

blackman013
Pancevo

Član broj: 36865
Poruke: 5
212.62.46.*



+6 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)12.10.2004. u 20:33 - pre 237 meseci
da li je moguce skinuti se i sa civilnog? odlicno pitanje. stopirao sam pre nekog vremena, i tip je pokupio nas troje. Uskoro se potegla prica oko vojske, i ispostavilo se da jedan od tipova (pokupljenih) radi u vojnom odseku, i kaze...nista od toga nije potrebno. Nikakva izmisljanja, nikakve droge i ostalo...Dovoljno je da odes kod njih i kazes kako neces da sluzis vojsku, kako ne zelis da imas BILO kakve veze s vojskom, znaci BAS nikakve (ako sluzis civilno, vojska dobija deo kinte od toga sto ti radis u nekoj "prigodnoj" instituciji) i da ne zelis nista od toga. I....oni te oslobode. Znaci, sve je moguce. Ali...to ti se, najverovatnije, pise u karton. A taj karton se gleda (barem se gledao ranije) pri zaposljavanju u drzavne firme, ri-ri-ri...ali se gleda i prilikom uzimanja vozacke dozvole. Tako da....ne znam koliko je mudro totalno se osloboditi. Uvek su postoje razne alternative: odes u vojsku, pitas redom ko je najvisi cin, pridjes mu, i otkines ga od batina. Odmah te vrate. Kazes da si homosexualac, ili narkoman. Isti postupak.

Nego, mene zanima da li neko zna kako se prosiruje lista firmi u kojima se sluzi civilno? Odnosno, da li neko ima informacije "iznutra" o tome koliko se ceka na prosirenje, odnosno dobijanje dozvole nekoj instituciji da primi vojnike?
CrnaC
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.yubc.net.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)12.10.2004. u 20:48 - pre 237 meseci
Citat:
Dovoljno je da odes kod njih i kazes kako neces da sluzis vojsku, kako ne zelis da imas BILO kakve veze s vojskom, znaci BAS nikakve (ako sluzis civilno, vojska dobija deo kinte od toga sto ti radis u nekoj "prigodnoj" instituciji) i da ne zelis nista od toga. I....oni te oslobode.

I onda je mrmot zamotao čokoladu...tako nešto beše...
Citat:
Ali...to ti se, najverovatnije, pise u karton.

Koji karton ? Nije to dom zdravlja.
Citat:
A taj karton se gleda (barem se gledao ranije) pri zaposljavanju u drzavne firme, ri-ri-ri...ali se gleda i prilikom uzimanja vozacke dozvole.

Kakve veze ima vozačka dozvola sa vojskom.Jedino može da pravi problem ako si se iz vojske izvukao na neki invaliditet zbog koga inače ne bi mogao da polažeš, mada se i to da rešiti, ali inače vozačka nema ama baš nikakve veze sa vojskom.Po tvojoj logici niko ne bi mogao da polaže vozački dok ne završi s vojskom, što jednostavno nije tačno.
Citat:
Uvek su postoje razne alternative: odes u vojsku, pitas redom ko je najvisi cin, pridjes mu, i otkines ga od batina. Odmah te vrate.

U pritvor, gde provedeš godinu dana ili više i kad izađeš nastavljaš da služiš vojni rok normalno.
Citat:
Kazes da si homosexualac, ili narkoman. Isti postupak.

Nije to baš tako...
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

Shoshone

Član broj: 17792
Poruke: 127
*.beograd-1.tehnicom.net.



+2 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)12.10.2004. u 23:23 - pre 237 meseci
Po meni-nema logike.
Ako si skinuo vojsku sa grbace, kroz tu pricu da ne zelish da imash ikakve veze sa njom ili na neku slicnu pricu, kakve to veze tj uticaja ima pri zaposljavanju u drzavnu firmu ( ili privatnu-svejedno), kao i za vozacku dozvolu. Nisi psihicki poremecen ili neznamnijasta pa da te ne zaposle. Nekad se jeste to gledalo, ali i ako se nadjesh u situaciji da te neko cima ( sto bi--ponavljam da nema logike) ti lepo onda kazes "Ljudi takva i takva stvar, nisam hteo da idem u vojsku iz tog itog razloga"...Znaci sve je legalno, normalno...
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)12.10.2004. u 23:34 - pre 237 meseci
Nekada davno se to gledalo jer smo bili komunisticka zemlja - i danas je moguce da se to gleda ako treba da radis "podoban" posao - tipa neku poziciju bas u drzavnoj sluzbi...

Sto se "drzavnih" firmi tice - vrlo je mala verovatnoca da ce neko naci stalan posao u bilo kakvoj "drzavnoj firmi" (osim skola/fakulteta/opstina/...) jer se radi redukcija zaposlenih i privatizacija.

A privatne firme bas i ne zanima tvoja vojna knjizica - jedino im je bitno da si zavrsio sa vojskom - kako, to i nije mnogo vazno. Eventualno prodjes lekarski pregled i to je to.

Ovo me tako podseca na neke razgovore sa mojim matorima od pre mnogo godina - "necu bre u vojsku" - "kako neces.. a znas li ti sta se desava - proglase te ludim, neces moci da nadjes posao, da vozis, ..." ;)

Srecom, moje poslodavce zaista ne zanima moja vojna istorija :)

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

toleander
J2EE Developer
Beograd, Srbija

Član broj: 21230
Poruke: 116
*.consulting.tehnicom.com.



+1 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)13.10.2004. u 09:43 - pre 237 meseci
Citat:
markic: Ajde, molim te, i mene interesuje.


posto ne moz' da se postuje word dokument, moraces samo da ga ponovo formatiras...

VOJNI ODSEK VOŽDOVAC
KOMISIJI ZA RASPOREĐIVANJE
Ustanička 53, Beograd

Ime i Prezime
Adresa
Telefon
JMBG



U skladu sa članom 58. Ustavne povelje Državne zajednice Srbija i Crna Gora i članom 28. Povelje o ljudskim i manjinskim pravima i građanskim slobodama (Sl. List SiCG, 6/03), kao i članom 26a. Uredbe o vršenju vojne obaveze (Sl. List SRJ br. 36/94, 7/98 i 37/03), podnosim nadležnom Vojnom odseku Voždovac sledeću:


Zahtev za civilno služenje vojnog roka
Sa pozivom na pravo na prigovor savesti


Molim Vojni odsek Voždovac, da razmotri moj zahtev za ostvarivanjem prava na prigovor savesti koje mi po zakonu pripada i u tom smislu omogući obavljanje civilne službe u civilnim ustanovama od opšteg interesa na području Beograda.

O b r a z l o ž e n j e

Obzirom na moja lična ubeđenja o mogućnosti rešavanja konflikata mirnim putem, gnušam se svake mogućnosti upotrebe nasilja i oružja. Smatram da je pravo na život osnovno ljudsko pravo, i ne prihvatam mogućnost oduzimanja nečijeg života bez obzira na razloge. Samim tim, vojnom službom pogazio bih sve ono u šta verujem čitavog života. Takođe, smatram da se mojoj zemlji mogu daleko adekvatnije odužiti civilnom službom, pomažući ljudima, umesto obučavajući se da ih ubijam. Kako posedujem višegodišnje radno iskustvo kompjuterskog programera, mislim da bih, svakako, bio od koristi na svakom radnom mestu gde postoji potreba za kompjuterski obučenim kadrom.

Spreman sam da pred nadležnom komisijom obrazložim svoja uverenja vezana za prigovor savesti i navedem razloge zbog kojih sam se odlučio da kroz civilnu službu odužim svoj dug društvu.



Sa poštovanjem, Beograd, 28.06.2004.

Esse Quam Videri
 
Odgovor na temu

blackman013
Pancevo

Član broj: 36865
Poruke: 5
212.62.46.*



+6 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)13.10.2004. u 10:18 - pre 237 meseci
eh, da...vozacka? Jel neko od vas isao kod psihologa/psihijatra kad je trebao da dobije vozacku dozvolu? Nesto ne verujem da sam samo ja isao kod njih. Pa, ti ljudi su tamo da bi ustanovili da li si ti normalan, i da li ces da predstavljas pretnju po okolinu. A, ako se pobijes u vojsci...predstavljas pretnju.
samo da se razumemo, to je ono sto se prica. I skoro svi veruju u to. Zato i pribegavamo "alternativama sluzenju vojske".

nego, da li je moguce, ako imas vezu u nekoj instituciji, da ta veza trazi bas tebe? Da ljudi odu tamo i kazu: "ja hocu tog i tog, a ne nekog koga mi vi date"?
CrnaC
 
Odgovor na temu

blackman013
Pancevo

Član broj: 36865
Poruke: 5
212.62.46.*



+6 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)13.10.2004. u 10:55 - pre 237 meseci
ja sam samo ispricao sta mi je taj tip u kolima rekao. Izmedju ostalog
rekao je i to da je video momka koji je dosao u vojni odsek po kintu za
kartu (gde treba da ide) i tamo ispred njih, usmrkao kokain. I to mu je
bio prvi put u zivotu da je uzeo drogu. To je uradio da bi se oslobodio
vojske, i oni su ga oslobodili. Momentalno. Toliko o tome da "nije to
bas tako". Boli njih uvo da se zezaju sa bilo kim ko je
neuravnotezen/poremecen. Nije bitno sta radis, vazno je da to nije normalno. Odmah te oslobode vojske.
Kao i za tucu. Mnogo ljudi ne zna jednu stvar, a to je da si ti vojnik tek od momenta kad se potpises u
onoj knjizi na zakletvi. Do tog momenta si ti civilno lice, i oni mogu
da te odbiju ako te smatraju nepodobnim za vojsku. Sto bi znacilo, ako
se ti pobijes sa nekim pre potpisivanja zakletve...vrate te kuci.
Karton? Pa, ti prijatelju vec imas karton koji stoji u SUP-u. Svi ga
imamo. I u njega se beleze kojekakve stvari. Izmedju ostalog i to sta si
lajao po gradu kad si bio pijan. Nije to nikakva teorija zavere.
Jednostavno, kartoni postoje kao preventiva. I da, tamo ti se upise tacan
razlog zasto nisi sluzio vojsku. Sta mislis, zasto svi pokusavaju da
smuvaju vojsku na neku bolest? Zato sto je to najbolja varijanta. Da ti u
kartonu pise da si cjorav i da nisi sposoban za vojsku.
Znam da to zvuci skepticno, ali zvucalo bi ti jos vise kad bih ti rekao
sta sam sve cuo da pise u mom kartonu. Ali...takve stvari pisu u svim
kartonima, pa i nije mnogo zabrinjavajuce.
Da, tacno je da te privatnik nece pitati sta si radio u vojsci. I da, u
drustvenim firmama se mozda redje proverava cinjenica da nisi bio u
vojsci (za razliku od ranijih godina). Sad je mnogo bitnije u kojoj si
stranci. Ali, ako je tako...zasto jos uvek svi hocemo da idemo civilno?
Ako si ti tako ubedjen da ti nije bitno kako si oslobodjen...ti idi pa se
tuci, razbijaj, psuj, kradi...i pustice te kuci, sigurno. Neces ni da
vidis pritvor. Ali, siguran sam da to neces uraditi.

CrnaC
 
Odgovor na temu

Stefano

Član broj: 13287
Poruke: 1797
*.dialup.sezampro.yu.



+5 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)13.10.2004. u 13:36 - pre 237 meseci
Sta bi sa otkupom,ima li neko novih informacija?
 
Odgovor na temu

aleksandaraleksandar
aleksandar
[earth].[europe]

Član broj: 13175
Poruke: 2895
*.com
Via: [es] mailing liste

Sajt: aleksandaraleksandar.blog..


+6 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)14.10.2004. u 08:04 - pre 237 meseci
zaboravite na otkup u skorije vreme.
 
Odgovor na temu

prizrenac
Beograd/Vozdovac

Član broj: 13235
Poruke: 40
*.com
Via: [es] mailing liste

Sajt: www.prizrenac.magic-gold...


Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)14.10.2004. u 09:33 - pre 237 meseci
>
Razlog Aco? :-)
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: regulisanje vojne obaveze (alternativno)

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 815900 | Odgovora: 2827 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.