Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zakon o zabrani pušenja na delu :)

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Zakon o zabrani pušenja na delu :)

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 25353 | Odgovora: 132 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

iva_80
Beograd

Član broj: 268781
Poruke: 1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+101 Profil

icon Re: Zakon o zabrani pušenja na delu :)03.12.2012. u 15:34 - pre 138 meseci
Eh ,da zaboravila sam ovo- tiče se konkretno teme, ali nije u pitanju ugostiteljstvo.
Čekam na šalteru kartoteke u domu zdravlja da predam knjižicu za popodnevnu smenu(koja još nije počela), a doktorka iz prve smene sedi u kartoteci i puši, onako sa zadovoljstvom :)
Pretpostavljam da je završila sa svojim pacijentima( bilo je oko 13, dakle smena joj se još nije završila, rade da 14), ali još je neko eventualno mogao da dođe.
Ceo njena pojava je bila, onako, provokativna. Mislim- našminkana maksimalno, na maksimalnim potpeticama, kratka suknja, sa sve cigaretom u ruci :)
Meni to nije smetalo, jer je inače izuzetno ljubazna i fina žena.
Pitanje za vas: da li biste reagovali u ovoj situaciji na bilo koji način- bilo da je lično opomenete, bilo da je anonimno prijavite?
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Zakon o zabrani pušenja na delu :)03.12.2012. u 15:43 - pre 138 meseci
Citat:
iva_80: ...
Pitanje za vas: da li biste reagovali u ovoj situaciji na bilo koji način- bilo da je lično opomenete, bilo da je anonimno prijavite?

Ja licno bih bez pardona glasno reagovao, kao sto sam proslog meseca i reagovao na slicnu situaciju kod mene u domu zdravlja. U celoj ustanovi je zabranjeno pusenje, ne postoji ni jedna jedina prostorija gde je pusenje dozvoljeno i to vazi za svakoga ko se nalazi u toj zgradi/instituciji i uvek reagujem na to, na glas i vrlo ostro! I dok sam pusio to sam i tako radio. Inace me takvo ponasanje iritira prilicno i nikada ne propustim da reagujem.


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Zakon o zabrani pušenja na delu :)03.12.2012. u 15:50 - pre 138 meseci
Ja bi je prijavio, nije to ovde nista strasno, nece ostati bez posla, eventualno moze ad dobije ribanje osoba zaduzena za kontrolu zabrane pusenja. Mnogi se opuste pa to posmatraju kao neku titularnu zezanciju, bar dok se ne lupi po dzepu.

Od svih kategorija, prema zdravstvenim radnicima imam bas nultu toleranciju. Za plave kragne mogu irda razumem da su neuki, ne znaju, nisu videli posledice, itd. Svi medicinski radnici se rotiraju po odeljenjima u bar nekom delu karijere i/ili skolovanja, svi oni znaju kako izgledaju pusacke bolesti. Opravdanja tu nema.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

iva_80
Beograd

Član broj: 268781
Poruke: 1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+101 Profil

icon Re: Zakon o zabrani pušenja na delu :)03.12.2012. u 16:49 - pre 138 meseci
Citat:
Sceka: Ja licno bih bez pardona glasno reagovao

A zašto konkretno?
Da li zbog toga što bi ti smetao dim (tebi lično);
misliš da bi ostalim pacijentima smetao dim;
daje loš lični primer pacijentima;
iritira te njen stav;
pušenje je zabranjeno?
Da naglasim opet da je ona vrlo korektna i pristupačna (i pacijenti je vole), bez obzira što mi je njen stil oblačenja prenaglašen (atraktivan) za njeno radno mesto.
I, da- ona je lice zaduženo za kontrolu zabrane pušenja, to sam baš tada pogledala :)
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Zakon o zabrani pušenja na delu :)03.12.2012. u 17:30 - pre 138 meseci
Citat:
Sceka:
Pusenje ne izaziva rak pluca. Medicina je to dokazala odavno i tu nema ni trunke sumnje. Jedan moj blizak drug i dva rodjaka su umrla od raka pluca a ni jedan od te trojice nikada u zivotu nije ni drzao nezapaljenu cigaretu u ruci, znaci nepusaci od rodjenja. Jedan od njih je ceo zivot proveo na planini kao mestu rodjenja i zivljenja do smrti. Na VMA sam takvih slucajeva video mnogo. To sto je hajka na pusace/pusenje je neka druga prica i stvarno nema veze sa temom. I uvek napominjem, ponavljam, vece je zlo pijan covek nego pusac! Po svim pitanjima, narocito po pitanju opasnosti po zivot - tudji zivot!!!


Kakva ti je ovo cudna logika? Da bi A izazivalo B, onda mora kada god je B izazvano da A bude ukljuceno inace ne vazi pretpostavka?
Po toj falsh logici, ni pistolji ne ubijaju jer znamo ljude koji su umrli a niti su upuceni niti su koristili pistolj - bukvalno imas takvu logiku ovom tezom za rak pluca ;)
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Zakon o zabrani pušenja na delu :)03.12.2012. u 18:06 - pre 138 meseci
Citat:
iva_80: ...
daje loš lični primer pacijentima;
iritira te njen stav;
pušenje je zabranjeno?

...

Nije po zakonu i iritira me svaciji stav u stilu "ja sam iznad zakona, meni niko ne moze nista, ja sam glavni/glavna ovde..." i slicne nebuloze kojima su mnogi skloni! U bilo kom poslu. A narocito kad se radi o zdravstvenim radnicima koji moraju (ne - trebalo bi nego bas moraju!) da budu primer svima oko sebe. Kako da bude autoritet po bilo kom pitanju ako krsi zakon, ocigledno i javno a provokativno?!


Citat:
Dexic: Kakva ti je ovo cudna logika? Da bi A izazivalo B, onda mora kada god je B izazvano da A bude ukljuceno inace ne vazi pretpostavka?
Po toj falsh logici, ni pistolji ne ubijaju jer znamo ljude koji su umrli a niti su upuceni niti su koristili pistolj - bukvalno imas takvu logiku ovom tezom za rak pluca ;)

Nema tu nikakve logike. Pricam na bazi razgovora sa lekarima i cinjenicama iz literature koju sam imao prilike da procitam bivajuci na VMA, kao i primerima koje sam licno u zivotu imao i video oko sebe, a narocito dok sam bio na VMA. Nisam bio vezano za bilo kakve probleme sa plucima ali me zainteresovalo jedno predavanje kome sam tamo prisustvovao ne kao pacijent nego nesto poslovno pre dosta godina pa sam onda pre 4 godine kao pacijent (opet nevezano sa problemom pluca, cigareta, raka bilo cega... ugradjen mi je stent...) opet dosao u priliku za razgovor o tome, literaturu sa VMA, razgovor sa lekarima...


Pozdrav!



[Ovu poruku je menjao Sceka dana 03.12.2012. u 19:17 GMT+1]
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Zakon o zabrani pušenja na delu :)03.12.2012. u 18:29 - pre 138 meseci
Citat:
iva_80:Ceo njena pojava je bila, onako, provokativna. Mislim-

našminkana maksimalno,
na maksimalnim potpeticama,
kratka suknja, sa sve cigaretom u ruci :)


Meni to nije smetalo, jer je inače izuzetno ljubazna i fina žena.

Pitanje za vas: da li biste reagovali u ovoj situaciji na bilo koji način- bilo da je lično opomenete, bilo da je anonimno prijavite?


opomenuo bih je da to ne radi u ambulanti i predlozio bih joj da posle smene nastavimo druzenje kod mene kuci gde moze slobodno da pusi !
 
Odgovor na temu

iva_80
Beograd

Član broj: 268781
Poruke: 1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+101 Profil

icon Re: Zakon o zabrani pušenja na delu :)03.12.2012. u 18:34 - pre 138 meseci
Citat:
Braksi: opomenuo bih je da to ne radi u ambulanti i predlozio bih joj da posle smene nastavimo druzenje kod mene kuci gde moze slobodno da pusi !

Aha haha ha, pravi odgovor! Bravo!
 
Odgovor na temu

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: Zakon o zabrani pušenja na delu :)03.12.2012. u 19:44 - pre 138 meseci
Citat:
Sceka: Ja licno bih bez pardona glasno reagovao,

'Koljega'!?
Pa meni bi o'ma treću "diznu" morali da ubace kad bih tako odreagovao na tol'ko atraktivno žensko !

'Ebeš zakon i principe u takvom slučaju, pa zbog žena se ratovi vodili, a da neću da žmirnem zbog jednog drnjavog zakona u OVAKVIM slučajevima.

Braksi !

Baci "pet" !
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Zakon o zabrani pušenja na delu :)03.12.2012. u 19:55 - pre 138 meseci
5
 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
95.180.95.*

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: Zakon o zabrani pušenja na delu :)03.12.2012. u 22:18 - pre 138 meseci
Citat:
mmix:
Citat:
Braksi: Danas je najbitnije da se ne pusi na javnom mestu.


Nije najbitnije ali je bitno. Zamisli mene sada sa spricem punim otrova za koji znas da ce ti izazvati rak kroz 10, 20, 30 godina i kako idem po restoranu i salecem ljude da im ubrizgam malo jer i sebi volim malo. Jel bi to bilo prihvatljivo i "mali problem"?

Ta idiotarija kod mene vise ne poje vodu i to sam svim prijateljima rekao i objasnio da ocekujem da u njihovim zivotima imam veci znacaj od pshihotropskih hemijskih supstanci i da ako ne mogu na sat vremena da se suzdrze od fiksa da bismo se videli i popricali da onda mogu slobodno i da me izbrisu iz telefona. Niko nije prestao da mi se javlja i niko od njih vise ne pusi kad je u mom drustvu, tako da je ocigledno da ljudi itekako razumeju stetnost toga sto rade i da iste (uz neko minimalno postojanje emaptije i domaceg vaspitanja) mozes ubediti da bar na kratko odloze zadovoljenje oralno/hemijskih fiksacija.



Kako odrastao normalan čovek može ovako nešto da napiše?

Mislim, ne očekujem neki odgovor, ovo moje je više konstatacija nego pitanje.
Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: Zakon o zabrani pušenja na delu :)04.12.2012. u 07:06 - pre 138 meseci
^
Sa aspekta pušača...mis'im konstatacija?

Ne pitam, nego onako....nameće se...
 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
95.180.95.*

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: Zakon o zabrani pušenja na delu :)04.12.2012. u 09:09 - pre 138 meseci
sa aspekta čoveka pre svega. Nemoguće da neko ozbiljno ovo napiše, a da ima više od 15-tak godina.

Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Zakon o zabrani pušenja na delu :)04.12.2012. u 09:21 - pre 138 meseci
Sta konkretno je pogresno u napisanom?
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Zakon o zabrani pušenja na delu :)04.12.2012. u 10:35 - pre 138 meseci
Citat:
etjen: sa aspekta čoveka pre svega. Nemoguće da neko ozbiljno ovo napiše, a da ima više od 15-tak godina.


Ne znam iz kog ugla napadas napisano, pa da mogu konkretno da ti objasnim. U osnovi, nema nista neozbiljnog u trovanju drugih ljudi, pa je i izreceno na mestu, kao i ocekivanje od trovaca da me ne truje u zamenu za privilegiju svog prisustva. Za mene funkcionise, mozda za tebe ni bi, mozda je tvom drustvu fiks vazniji od tebe ili se plasis da bi to mogla biti situacija pa ni ne trazis. Ja sam isto imao tu bojazan koja se eto ispostavila neosnovanom, znam samo da mi je u jednom trenutku prekipelo da trpim zulum i da posle svakog druzenja smrdim i kasljem danima.

U ovoj zemlji pusi manje od 20% populacije (sto je dobro jer je bilo 32% pre deset godina) i od posledica pušenja u Srbiji umre 15% ukupnog broja umrlih (najviše zbog plucnih, kardiovaskularnih i malignih bolesti) i oni nisu svi aktivni pusaci. To je teror malog procenta populacije koji je najdrcniji i naglasniji u nekim svojim "pravima" da truju druge. Nikotin u spric pa se tucite u venu kuci ko sav ostali narkomanski svet. Pusenje ima apsolutno SVE odlike bolesti zavisnosti ukljucujuci i biohemijske promene CNSa i vec nekoliko godina se zdravstveno klasifikuje kao mentalno oboljenje zavisnosti (F17 i F17.2). Izaziva vecu zavisnost od metamfetamina, babiturata i pain-killera, skoro pa koliko i kokain.



Krajnje je vreme da se prestane sa romantizovanjem pusenja. To je mentalna bolest koja izaziva druge somatske bolesti pusacima i ljudima oko njih. Kad bi to precutao svojim prijateljima pusacima, ne bi im bio prijatelj jer prijatelji brinu jedni o drugima i zele im dobro i zele da uzivaju u njihovom drustvu dugo dugo vremena. Tu za duvanski dim nema mesta.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: Zakon o zabrani pušenja na delu :)04.12.2012. u 11:03 - pre 138 meseci
Teško je, pa gotovo nemoguće u ovakvim diskusijama nadglasati pušački egoizam, odnosno DOKAZATI pušaču da je njegov egoizam generisan upravo mentalnim oboljenjem uzrokovanim biohemijskim promenama njegovog CNS-a, a pod dejstvom komercijalizovanog duvana.
To je Sizifov posao.
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Zakon o zabrani pušenja na delu :)04.12.2012. u 11:07 - pre 138 meseci
Uopste nije bitno da li je pusenje stetno ili ne, masis temu. Bitno da se zabrani pusenje na svim javnim mestima.
Pusaci ne moraju da se slazu sa tim uopste, ako bi se doneo takav zakon(i primenjivao) ovakve rasprave bi bile nepotrebne.
Normalno je da ako sedis u restoranu ili kaficu da ne moras da udises dim, a trenutna primena zabrane pusenja je potpuna propast. Nema to veze sa problemom zavisnosti, ne vidim problem sto neko pusi.
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Zakon o zabrani pušenja na delu :)04.12.2012. u 11:11 - pre 138 meseci
Citat:
mmix: ...
Pusenje ima apsolutno SVE odlike bolesti zavisnosti ukljucujuci i biohemijske promene CNSa i vec nekoliko godina se zdravstveno klasifikuje kao mentalno oboljenje zavisnosti (F17 i F17.2). Izaziva vecu zavisnost od metamfetamina, babiturata i pain-killera, skoro pa koliko i kokain.
...

Verovatno nikada nisi bio u drustvu narkomana niti si imao dodira sa njima. Porediti pusenje cigareta sa zavisnoscu od kokaina i heroina je u najmanju ruku neozbiljano. Realan zivot je nesto drugo u odnosu na studije a narocito u odnosu na kampanju protiv pusenja.

Ponavljam, prestao sam da budem pusac definitivno i nikada u zivotu nisam nikoga savetovao da pusi cigarete, nikada! Ali porediti pusaca sa narkomanom, po bilo kom pitanju?! Sto rek'o glumac u filmu "Pa stvaaarno!".


Pozdrav!

EDIT
@DaliborP - Bravo, to je poenta cele price! +1
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Zakon o zabrani pušenja na delu :)04.12.2012. u 11:20 - pre 138 meseci
Citat:
Sceka: Verovatno nikada nisi bio u drustvu narkomana niti si imao dodira sa njima. Porediti pusenje cigareta sa zavisnoscu od kokaina i heroina je u najmanju ruku neozbiljano. Realan zivot je nesto drugo u odnosu na studije a narocito u odnosu na kampanju protiv pusenja.

Mislim da si jedini ti ovde neozbiljan sa svojim licnim projekcijama sta je stetno, a sta nije. Nauka istrazuje posledice pusenja vec 30 godina ali ti iz "realnog zivota" imas mnogo bolja saznanja. U stanju si da sve medicinske dokaze opovrgnes nekom rekla-kazala "realnom" pricom iz zivota.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Zakon o zabrani pušenja na delu :)04.12.2012. u 11:23 - pre 138 meseci
Heroin i kokain su dve potpuno razlicite zveri (i nazalost imao sam kontakta). Ne racunajuci heroin koji je stvarno zaje*an, jedina konkretna razlika izmedju kokaina i duvana je sto je stetnost/otrovnost kokain daleko direktnija i izrazenija na kratke staze. Pusenje ima akomualtivno i odlozeno dejstvo, pa znas kako kazu, daleko od oka, daleko od uma. Iz istih razloga je vrlo tesko predozirati se duvanom i nikotinom do fatalnih doza.

Da nije tako zavistan svaka iole racionalna osoba bi prestala da pusi i pusenje bi bilo asocirano samo sa mentalno labilnim licnostima, sto nije slucaj. Onda bi neko ko dobije obstruktuvnu bolest pluca prestao da pusi umesto sto se u bolnici krije u WCu da sebe dokraji cigaretom. Ne bi postojala cela medinsko-farmakloska podrska za prestajanje pusenja. Promene ponasnja, agresivnost, anksioznost, itd, sve su to regsitrovane i realne posledice skidanja sa nikotina. Mehanizam zasicivanja dopaminskih receptora je skoro pa potpuno identican.

Samo sto niko ne zeli da sebe dozivljava kao narkomana, a to je posledica godina drustveno prihvatljivog gledanja na pusenje. NIjedan pusac za sebe nece reci da je narkoman. Iako jesu. Mozda, kad bi im doslo iz doopeta u glavu, mzoda bi se i potrudili da prestanu.

I drugo, za dalibora i tebe, nije to bas tako kao sto pricate. Ti isti poslanici i ta ista vlada su puni drcnih pusaca koji kroz strukture vlasti guraju svoju licnu agendu.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Zakon o zabrani pušenja na delu :)

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 25353 | Odgovora: 132 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.