Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zakon o zabrani pušenja na delu :)

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Zakon o zabrani pušenja na delu :)

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 25338 | Odgovora: 132 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Zakon o zabrani pušenja na delu :)02.12.2012. u 12:00 - pre 138 meseci
wow, naj najbolje nesto sto sam doziveo u Srbiji. Nikad mi nije bilo jasno samo sto su ga nabili onako dole ispod. http://www.frans.rs/

Zadnji put sam bio tamo 1998. i to su bili stranci zabari i jedan holandjanin. Ono, eyes wide open, za vreme Slobice mislili su mozda da cemo ih peci na raznju. To je, znaci neverovatno kako su se oni najeli. Potpuno nenaviknuti jedva su ustali i ja sam im samo rekao, evo gde hocete da vas vodim ovo vam je KC Srbije, a ono tamo malo dalje je VMA !

Mada uglavnom preporucujem Skadarliju strangerima jer ima vise restorana na jednom mestu. Mozda bi stvarno mogli malo da srede ono kamenje jer nije zgodno zenama na stiklice.. da idu...

Da li bar u basti restorana moze da se pusi ili su i to ukinuli ?

 
Odgovor na temu

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: Zakon o zabrani pušenja na delu :)02.12.2012. u 12:05 - pre 138 meseci
Dovoljno je što je kafana tik uz autoput bez normalnog prilaza i parkinga da se u startu otpiše kao neki dobar primer ugostiteljstva.
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Zakon o zabrani pušenja na delu :)02.12.2012. u 12:09 - pre 138 meseci
pise na sajtu parking obezbedjen 80 mesta !
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Zakon o zabrani pušenja na delu :)02.12.2012. u 12:13 - pre 138 meseci
Citat:
Braksi: wow, naj najbolje nesto sto sam doziveo u Srbiji. Nikad mi nije bilo jasno samo sto su ga nabili onako dole ispod. http://www.frans.rs/

Pa tamo je 100 godina... Jokacija je naizgled katastrofalna, ali je vlasnik izvukao 200% iz te lokacije..

Citat:
jnk: Dovoljno je što je kafana tik uz autoput bez normalnog prilaza i parkinga da se u startu otpiše kao neki dobar primer ugostiteljstva.

Odakle ti to majke ti?

Prilaz je normalan i iz pravca grada i iz autokomande (ne praviš prekršaj), parkinga ima uvek koliko god hoćeš. Ja sam tamo bar 1-2 puta nedeljno, već godinama, i nikad mi se nije desilo da nema parkinga, a čak i ako te mrzi da se sa parkiraš, staneš direktno na ulaz i daš ključeve momcima koji tamo rade i to je to.

A što se tiče autoputa... Čak i kad sediš u bašti (koja je verujem najlepša bašta u gradu), nema šanse da provališ da si pored autoputa.
 
Odgovor na temu

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: Zakon o zabrani pušenja na delu :)02.12.2012. u 12:34 - pre 138 meseci
Misliš ono kad od autokomande presečeš tri trake bulevara bez prekršaja? Pa čak i iz grada moraš na brzinu da prelećeš šine i da se nadaš da se neko odozgo nije zaleteo. To što je bašta lepa ne menja činjenicu da je autoput i svo zagađenje tu, što od buke što od izduvnih gasova.
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Zakon o zabrani pušenja na delu :)02.12.2012. u 12:56 - pre 138 meseci
Citat:
jnk: Misliš ono kad od autokomande presečeš tri trake bulevara bez prekršaja? Pa čak i iz grada moraš na brzinu da prelećeš šine i da se nadaš da se neko odozgo nije zaleteo. To što je bašta lepa ne menja činjenicu da je autoput i svo zagađenje tu, što od buke što od izduvnih gasova.

Nema prekršaja jer ideš preko isprekidane linije.

A što se tiče buke, ja stvarno ne mogu da je čujem kad sedim u bašti.
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Zakon o zabrani pušenja na delu :)02.12.2012. u 13:52 - pre 138 meseci
Ha,Frans.Najbolji izvor informacija preko kelnera.Nego ovo sa pusenjem,citam pa ulazim u neki real mod.
Posto nikad nisam duvanio,pre u drustvu nisam ni primecivao,ali sada kao da se nikad nije pusilo pa jedan
kada zapali cigaru smeta,ili su godine u pitanju.
 
Odgovor na temu

iva_80
Beograd

Član broj: 268781
Poruke: 1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+101 Profil

icon Re: Zakon o zabrani pušenja na delu :)02.12.2012. u 14:09 - pre 138 meseci
Citat:
boccio: E sad, epilog price generalno ne postoji - bilo mi je jasno da imam posla sa bilmezima na obe strane (i bahata ekipa koja sedi i "vlasnik"), tako da nije bilo svrhe da se dovodim u stresnu situaciju da tu krecem da urlam i pretim nekakvim inspekcijama, pa da sam pojeo sta sam imao i zapalio.

U ovakvoj situaciji bih se itekako verbalno suprotstavila i pozvala momentalno inspekciju! Pojedini su navikli da se ponašaju tako bahato upravo zato što se ljudi povlače u mišje rupe.

Citat:
ventura:Vlasnik restorana se kažnjava tako što kao gost ustaneš i više nikada ne odeš u taj restoran

Ugostiteljska kultura kod nas je na toliko niskom nivou, da ovo ne bi imalo nikakvog efekta. Ovde jedino direktan sukob (pravno-verbalni) može da ima nekog efekta. Naravno, ako se stalno primanjuje.
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Zakon o zabrani pušenja na delu :)02.12.2012. u 14:39 - pre 138 meseci
Zar ne primećujete da svi normalni nepušači imaju zdravu dozu tolerancije prema pušačima, osim nekoliko zilota i tirana koji bi da ukinu pušače kao vrstu?
Čak ni svemoguće tržište™ nije uspelo da zatre pušače i pušenje, kao što ste se radovali kad je zakon o zaštiti od duvanskog dima donesen.
 
Odgovor na temu

iva_80
Beograd

Član broj: 268781
Poruke: 1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+101 Profil

icon Re: Zakon o zabrani pušenja na delu :)02.12.2012. u 14:48 - pre 138 meseci
Citat:
SlobaBgd: Zar ne primećujete da svi normalni nepušači imaju zdravu dozu tolerancije prema pušačima, osim nekoliko zilota i tirana koji bi da ukinu pušače kao vrstu?
Čak ni svemoguće tržište™ nije uspelo da zatre pušače i pušenje, kao što ste se radovali kad je zakon o zaštiti od duvanskog dima donesen.

Promašio si poentu teme :)
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Zakon o zabrani pušenja na delu :)02.12.2012. u 14:48 - pre 138 meseci
Citat:
SlobaBgd: Zar ne primećujete da svi normalni nepušači imaju zdravu dozu tolerancije prema pušačima, osim nekoliko zilota i tirana koji bi da ukinu pušače kao vrstu?
Čak ni svemoguće tržište™ nije uspelo da zatre pušače i pušenje, kao što ste se radovali kad je zakon o zaštiti od duvanskog dima donesen.


Its all fun and games dok ne dodju citostatici na red.

ja stvarno imam veliku toleranciju pre pusacima (u mladosti-ludosti pusio sam i ja), i generalno prema svim narkomanima, vase telo, ako hocete da se trujete, samo napred. Ali problem je sto pusaci nemaju ni zdravu ni nezdravu dozu tolerancije prema nepusacima da isti ne zele da udisu njihov dim.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Zakon o zabrani pušenja na delu :)02.12.2012. u 14:55 - pre 138 meseci
Citat:
boccio:
Trece, Dalibore - baci pogled na moj blog da vidis koliko "klimam potvrdno" kad su restorani u pitanju, razlog sto sam prestao to javno da objavljujem je sto sam skapirao da lajem na pogresno drvo, jer ako ti je 80% komentara na losu uslugu u restoranu neka aluzija na to da si ti snob sto placas 700 din za salatu i da te "treba odrati", onda kapiras da valjda javnost nije zrela za food kriticare :)

Video sam i slazem se, verujem da ti licno ne klimas ali vecina to i dalje radi. Ljudi idu u restoran da plate hranu i uslugu, ali vecina precutno prelazi i preko lose usluge i lose hrane. Ja da sam vlasnik restorana isto ne bi pomislio da nesto nije u redu, pa niko se ne zali, problema nema.

Ne znam da li u Beogradu postoji neki sajt za review restorana, bar to nije tesko napraviti i jako brzo se stvori slika ko valja a ko ne. Kad vlasnik restorana vidi ranking na osnovu komentara, ocena i popularnosti lako moze da se zapita sta nije u redu... a gostima sa interneta ne mozes da pripretis :)
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Zakon o zabrani pušenja na delu :)02.12.2012. u 15:41 - pre 138 meseci
Citat:
mmix:
...Ali problem je sto pusaci nemaju ni zdravu ni nezdravu dozu tolerancije prema nepusacima da isti ne zele da udisu njihov dim.

Ajde!
Pa kako to da nepušači dobrovoljno sede u delu za pušače i udišu duvanski dim, tu pošast savremenog društva?
I kako to da gazde kafana dobrovoljno ugađaju pušačima a ne nepušačima? Da u tome nema pomalo tržišnih rezultata, ili su i za to odgovorni pušači, ti bahati varvari koji će srušiti nepušačko carstvo?
 
Odgovor na temu

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: Zakon o zabrani pušenja na delu :)02.12.2012. u 16:40 - pre 138 meseci
Citat:
ventura:
Citat:
jnk: Misliš ono kad od autokomande presečeš tri trake bulevara bez prekršaja? Pa čak i iz grada moraš na brzinu da prelećeš šine i da se nadaš da se neko odozgo nije zaleteo. To što je bašta lepa ne menja činjenicu da je autoput i svo zagađenje tu, što od buke što od izduvnih gasova.

Nema prekršaja jer ideš preko isprekidane linije.

A što se tiče buke, ja stvarno ne mogu da je čujem kad sedim u bašti.


To skretanje je toliko nebezbedno da nemam reči, malo manje nebezbedno nego kad dolaziš sa suprotne strane. To što ti nisi čuo buku(bolje reći navikao si se) ne znači da ona ne postoji i da se zagađenja ne mogu izmeriti. To su neke suštinske stvari zbog kojih jednostavno ne mogu da ocenim tu kafanu kao neki primer ugostiteljstva kakva god hrana i usluga bila jer to bi bilo kao kada bi imao vrhunski sređen hotel sa super sadržajima i najboljom uslugom a dobiješ sobu od 15 kvadrata. Taj hotel može biti dobar ali ne može biti ocenjen sa pet zvezdica.
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Zakon o zabrani pušenja na delu :)02.12.2012. u 16:44 - pre 138 meseci
Citat:
jnk: To skretanje je toliko nebezbedno da nemam reči, malo manje nebezbedno nego kad dolaziš sa suprotne strane. To što ti nisi čuo buku(bolje reći navikao si se) ne znači da ona ne postoji i da se zagađenja ne mogu izmeriti. To su neke suštinske stvari zbog kojih jednostavno ne mogu da ocenim tu kafanu kao neki primer ugostiteljstva kakva god hrana i usluga bila jer to bi bilo kao kada bi imao vrhunski sređen hotel sa super sadržajima i najboljom uslugom a dobiješ sobu od 15 kvadrata. Taj hotel može biti dobar ali ne može biti ocenjen sa pet zvezdica.

Ako dolaziš iz pravca autokomande, imaš semafor koji zaustavlja vozila iz suprotnog smera, a i često se nađe na "gap" kada nema nijednog vozila iz suprotnog smera tako da je ok..

Ali ajde da zanemarimo lokaciju... Nekome se sviđa, nekom ne, ok... Čak ni kvalitet hrane nije nešto specijalno fantastičan, hrana je kao i u svakom boljem restoranu u Beogradu, onako, solidno. Stolovi su mali i skučeni... Ali usluga, e tu su za 10 kopalja ispred svih u Beogradu, i samo zbog toga vredi ići tamo.
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Zakon o zabrani pušenja na delu :)02.12.2012. u 17:13 - pre 138 meseci
ova tema samo pokazuje kako su ljudi danas postali zaludni i bave se u sustini nevaznim temama.

Nekad su ljudi gledali i bilo im je bitno da imaju jaku i cenjenu drzavu, jaku vojsku i bezbednost, fabrike koje rade, seljake koji seju, da zemlju vode posteni ljudi, a ne lopovi. Interesovalo ih je da im dete dobro uci u skoli, sa kim se druzi i sa kim se zabavlja.

Danas je najbitnije da se ne pusi na javnom mestu, da se zbirnu svi psi lutalice, da precvikas kartu na srednjim vratima, da ne uvredis dva pedera i da li je u Nikaragvi demokratija.
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Zakon o zabrani pušenja na delu :)02.12.2012. u 17:26 - pre 138 meseci
Citat:
jnk:

To skretanje je toliko nebezbedno da nemam reči, malo manje nebezbedno nego kad dolaziš sa suprotne strane.


pa ako ti je nebezbedno ti produzi 800m i na Slaviji okreni pa se vrati s ove Fransove strane. Sta je problem ? Tako se vozi po bulevarima svih evropskih metropola. BG je jos dobar kako dopusta i ta secenja.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Zakon o zabrani pušenja na delu :)02.12.2012. u 17:30 - pre 138 meseci
Citat:
Braksi: Danas je najbitnije da se ne pusi na javnom mestu.


Nije najbitnije ali je bitno. Zamisli mene sada sa spricem punim otrova za koji znas da ce ti izazvati rak kroz 10, 20, 30 godina i kako idem po restoranu i salecem ljude da im ubrizgam malo jer i sebi volim malo. Jel bi to bilo prihvatljivo i "mali problem"?

Citat:
SlobaBgd: Ajde!
Pa kako to da nepušači dobrovoljno sede u delu za pušače i udišu duvanski dim, tu pošast savremenog društva?
I kako to da gazde kafana dobrovoljno ugađaju pušačima a ne nepušačima? Da u tome nema pomalo tržišnih rezultata, ili su i za to odgovorni pušači, ti bahati varvari koji će srušiti nepušačko carstvo?


Pod a) zato sto magicni zidovi izmedju pusackih i nepusackih delova ne funkcionisu tako da ti je svejedno gde sedis. i pod b) zato sto su ometeni nekom navikom da je ok biti trovan od strane pusaca jer su to neka njihova "prava", sta li vec. Ta idiotarija kod mene vise ne poje vodu i to sam svim prijateljima rekao i objasnio da ocekujem da u njihovim zivotima imam veci znacaj od pshihotropskih hemijskih supstanci i da ako ne mogu na sat vremena da se suzdrze od fiksa da bismo se videli i popricali da onda mogu slobodno i da me izbrisu iz telefona. Niko nije prestao da mi se javlja i niko od njih vise ne pusi kad je u mom drustvu, tako da je ocigledno da ljudi itekako razumeju stetnost toga sto rade i da iste (uz neko minimalno postojanje emaptije i domaceg vaspitanja) mozes ubediti da bar na kratko odloze zadovoljenje oralno/hemijskih fiksacija.

Tako da ne da ne bi propao usluzni sektor zbog totalne zabrane vec bi vremenom i prikupio vise para jer kad jednom i nepusaci budu poceli da izlaze isti u proseku imaju vise para da potrse na ice i pice jer nisu bacili pare na gudru. Da ne pominjemd a pusaci cine manje od 1/4 stanovnistva. Znaci da imas 3/4 populacija koja je u potpunosti zanemarena i neiskoriscena. Vole i oni narandze...
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

boccio
Boris Krstović
Spoonlabs.com
nbgd

boccio
Član broj: 7594
Poruke: 2458
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: bocc.io


+771 Profil

icon Re: Zakon o zabrani pušenja na delu :)02.12.2012. u 17:48 - pre 138 meseci
Citat:
Braksi:
ova tema samo pokazuje kako su ljudi danas postali zaludni i bave se u sustini nevaznim temama.

Nekad su ljudi gledali i bilo im je bitno da imaju jaku i cenjenu drzavu, jaku vojsku i bezbednost, fabrike koje rade, seljake koji seju, da zemlju vode posteni ljudi, a ne lopovi. Interesovalo ih je da im dete dobro uci u skoli, sa kim se druzi i sa kim se zabavlja.

Danas je najbitnije da se ne pusi na javnom mestu, da se zbirnu svi psi lutalice, da precvikas kartu na srednjim vratima, da ne uvredis dva pedera i da li je u Nikaragvi demokratija.

Eto, klasicna ES (tm) zamena teza :) A gde si ti tacno, cenjeni sagovornice, procitao da je to nekom najbitnije? Da li bi bio ljubazan da citiras navod gde neko rangira probleme koji postoje i smetaju mu - i u tom rangiranju pusenje postavlja iznad bezbednosti drzave? Citat molim?


Jeff, one day you’ll understand that it’s harder to be kind than clever.
 
Odgovor na temu

iva_80
Beograd

Član broj: 268781
Poruke: 1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+101 Profil

icon Re: Zakon o zabrani pušenja na delu :)02.12.2012. u 18:30 - pre 138 meseci
Duvanski dim mi uopšte ne smeta, niti ga primećujem iako sam ostavila cigarete pre više od godinu i po.Čak i ako bi mi malo smetao, pretrpela bih, jer sam i sama bila pušač. Osim toga, bilo bi mi krajnje sebično da se zgražavam/opominjem/kritikujem sadašnje pušače, jer ništa ne počinje niti se završava mojom odlukom.
To je kao kad bivša qrva morališe i proganja one nove, mlade jer je sama omatorila ili se dobro udala, pa je sada fina i odjednom se čudi tom nemoralu.
Ali ovde nije reč o tome, već o direktnom i drskom nepoštovanju zakona( kakav god da je), nepoštovanju mušterije, vređanju i omalovažavanju radnika, nepoštovanju i nekulturi prema nekom kome dim možda stvarno smeta( čak i da nema tog zakona protiv pušenja)
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Zakon o zabrani pušenja na delu :)

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 25338 | Odgovora: 132 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.