Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vojna verzija diplomatije ili ti - Donald Cook vs hibini

elitemadzone.org :: MadZone :: Vojna verzija diplomatije ili ti - Donald Cook vs hibini
(Zaključana tema (lock), by pajaja)
Strane: << < .. 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 35270 | Odgovora: 340 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Hank

Član broj: 320271
Poruke: 106



+827 Profil

icon Re: Vojna verzija diplomatije ili ti - Donald Cook vs hibini11.05.2014. u 09:50 - pre 121 meseci
Narod je biološka kategorija, nacija politička, istorijska, ekonomska i geografska. Narod može da preraste u naciju, ali i nacija može da se degradira u narod.

Sa Jugoslavijom se dogodilo samo ono što se moralo dogoditi, nema razloga za plakanjem. Ne mogu se balkanski narodi porediti sa nemačkom ili italijanskom nacijom u tom smislu u kom ti hoćeš. Čak je i religija tu od sekundarnog značaja - Srpska Pravoslavna Crkva nosi ovaj naziv tek stotinjak godina.

Mi smo samo prokleti da budemo žrtve te stravične kobi: nemamo pojma ni šta nam se dogodilo pre 10 godina, a još manje šta nam se događalo pre 100, 200, 300 ili 500 godina - ličimo na glavnog lika filma Memento, onog što svakog jutra ustaje bez ikakvih sećanja... dalje je samo pitanje okolnosti i verovatnoće: isto ponašanje sa istim posledicama, isto ponašanje sa različitim posledicama, bez ponašanja sa istim posledicama ili bez ponašanja sa drugačijim posledicama ili nešto peto... kao kad igraš bilijar bez ikakvog plana i umeća, pa šineš po onim kuglama, pa kako krene - otišlo je.

Pozdrav.
 
0

Odzaklijevski

Član broj: 321964
Poruke: -1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+207 Profil

icon Re: Vojna verzija diplomatije ili ti - Donald Cook vs hibini11.05.2014. u 09:53 - pre 121 meseci
Citat:
Hank: U Srbiji mojih snova psihijatar podržan od strane dvojice psihologa i dvojice policajaca obučenih u civilnu odeću započinju pregovore sa tobom


Hajdemo zajedno, ti pričaj o onome tvome turizam == prostutucija, a ja ću o teleportu.
 
0

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Vojna verzija diplomatije ili ti - Donald Cook vs hibini11.05.2014. u 09:55 - pre 121 meseci
eto vidiš, a ti kažeš da su nam Italijani slični.

Jedan Bavarac inače strašno obožava Saksonce ili ove iz Hesena, samo što je njemu puno bitnije da živi u Dojčlandu u kome će se osećati udobno i snažno, a ne u nekom prcvoljku od države. (mada bi i Bavarska sama bila ohoho jaka, ali on hoće još bolje).
 
0

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Vojna verzija diplomatije ili ti - Donald Cook vs hibini11.05.2014. u 10:00 - pre 121 meseci
Posto si omasio definiciju Nacije,crveni karton.

Ovo odlazi u pogresnom smeru od teme,znaci..

Citat:
Sklapajući podatke mogući scenario bi mogao da bude sledeći: Razarač sa najboljim sistemom odbrane “Idžis” ne može da distancira i uoči Su-24 i tako podigne borbenu posadu. Po automatizmu radar fiksira kurs sa ciljem približavanja “Idžis” sistemu za navođenje, i odjednom svi ekrani otkazuju ili izgledaju zamagljeno. Nakon toga “Idžis” prestaje sa radom, a PVO kompleks ne može da izvrši borbeno dejstvo. U međuvremenu SU-24 leti nisko iznad palube, pri tom čini borbeni manevar i simulaciju napada. Protiv napada Su-24 posada razarača nema odgovor. Tada je još 11 puta sve ovo ponovljeno. Pokušaj mornara da ožive sistema “Idžis” i povrate vazdušni sistem odbrane bili su neuspješni. Tek kada su avioni otišli daleko u rusku obalu, radari američkog nosača “Donald Kuk” su oživjeli i pokazali čistu sliku i prazan ekran.


http://nevendjenadija.wordpres...omatija-i-tajni-sistem-hibini/

Prikačeni fajlovi
 
0

Hank

Član broj: 320271
Poruke: 106



+827 Profil

icon Re: Vojna verzija diplomatije ili ti - Donald Cook vs hibini11.05.2014. u 10:05 - pre 121 meseci
Nemoj ti, Odžaklijevski, upadati u tipičnu zamku definicije ludila: ludilo je definisano na više načina i na različitim nivoima. To je ipak posao za stručnjake, ne za tebe. Možemo mi zajedno da idemo kod psihijatra i psihologa, veruj mi, ja ću ispričati svoju priču o turizmu i prostituciji, ali samo pod uslovom da i ti ponoviš svoju priču o ruskim teleportima, pa da vidimo...

i ti znaš šta bi se dogodilo, ako si lud - nisi glup... tebe bi zadržali, mene bi ispratili do vrata i poželeli ugodan dan. Iovako svake godine moram da pričam sa psiholozima da bih obnovio licencu za rad, znam o čemu pričam: možda bih ove godine, čisto radi fore, mogao da ispričam neku priču o ruskim teleportima, da snimim reakciju?

Ili možda bolje ne... ne treba ipak s*ati gde jedeš.

Braksi, rekoh ti da se ne može porediti na način na koji ti to hoćeš da radiš. Ja neke sličnosti između Italijana, pogotovo na jugu i Srba ipak pronalazim i nisam jedini. Ceo taj fazon: iznajmiš automobil, ali ti čovek lepo objasni da policiji, ukoliko te zaustave, ne kažeš da si iznajmio automobil, nego da si u poseti prijatelju koji ti je dao automobil i brda sličnih stvari me podsećaju na Srbiju, a totalno ne podsećaju na Nemačku, na primer. I nije u ovome poenta: poenta je da je sve ovo tek svetlosnim godinama daleko od Rusije i načina života koji se tamo vodi, ništa više.

Lave, ja nisam davao definiciju nacije, nego samo nabrajao kategorije kojih se pomenuta pojava tiče. Još bitnije, niti imam pojma da li je tvoja poruka upućena meni (vezana za crveni karton), niti tek mogu da pretpostavim šta si hteo da kažeš. Znaš, i davanje crvenog kartona u fudbalu je ipak neka procedura, sudija mora jasno da stavi do znanja fudbaleru da je isključen iz igre, često mu i napomene zašto se to dogodilo, igrač dalje mora da okrene leđa sudiji, da bi ovaj mogao da ubeleži broj na dresu... nije to tek tako ti da utrčiš sa tribine i deliš crvene kartone.

Pozdrav.
 
0

Odzaklijevski

Član broj: 321964
Poruke: -1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+207 Profil

icon Re: Vojna verzija diplomatije ili ti - Donald Cook vs hibini11.05.2014. u 10:29 - pre 121 meseci
Citat:
Hank: ako si lud - nisi glup...


Po standardima koji trenutno važe verovatno nisam lud, a ti, jesi li glup pa bukvalno shvataš priču o teleportu? Kada pročitam tvoj esej o vaginalnim otvorima i turizmu ni malo ne zvučiš pametno.
 
0

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Vojna verzija diplomatije ili ti - Donald Cook vs hibini11.05.2014. u 10:30 - pre 121 meseci
Citat:
Hank:
Ruse, osim Srba, vole samo oni koji sa njima nisu imali posla. U zemljama koje se graniče sa Rusijom po pravilu vlada rusofobija tolika da to čak i meni smeta.


Ni mi s njima nismo imali posla.
 
0

Odzaklijevski

Član broj: 321964
Poruke: -1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+207 Profil

icon Re: Vojna verzija diplomatije ili ti - Donald Cook vs hibini11.05.2014. u 10:31 - pre 121 meseci
Imali smo sa njima posla i to mnogo. Pogledaj malo istoriju od vremena Karađorđa pa na ovamo. Mada, imali smo veze i pre toga. Jezik, pismo religija... Šta misliš odkud sličnosti ako nismo imali veze?
 
0

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Vojna verzija diplomatije ili ti - Donald Cook vs hibini11.05.2014. u 10:32 - pre 121 meseci
Citat:
Hank: Narod je biološka kategorija, nacija politička, istorijska, ekonomska i geografska. Narod može da preraste u naciju, ali i nacija može da se degradira u narod.

Sa Jugoslavijom se dogodilo samo ono što se moralo dogoditi, nema razloga za plakanjem. Ne mogu se balkanski narodi porediti sa nemačkom ili italijanskom nacijom u tom smislu u kom ti hoćeš. Čak je i religija tu od sekundarnog značaja - Srpska Pravoslavna Crkva nosi ovaj naziv tek stotinjak godina.

Mi smo samo prokleti da budemo žrtve te stravične kobi: nemamo pojma ni šta nam se dogodilo pre 10 godina, a još manje šta nam se događalo pre 100, 200, 300 ili 500 godina - ličimo na glavnog lika filma Memento, onog što svakog jutra ustaje bez ikakvih sećanja... dalje je samo pitanje okolnosti i verovatnoće: isto ponašanje sa istim posledicama, isto ponašanje sa različitim posledicama, bez ponašanja sa istim posledicama ili bez ponašanja sa drugačijim posledicama ili nešto peto... kao kad igraš bilijar bez ikakvog plana i umeća, pa šineš po onim kuglama, pa kako krene - otišlo je.

Pozdrav.


Narod nije biološka kategorija, već kulturna i sociološka, sem po Rosenbergu i istomišljenicima.

 
0

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Vojna verzija diplomatije ili ti - Donald Cook vs hibini11.05.2014. u 10:33 - pre 121 meseci
Citat:
Odzaklijevski: Imali smo sa njima posla i to mnogo. Pogledaj malo istoriju od vremena Karađorđa pa na ovamo. Mada, imali smo veze i pre toga. Jezik, pismo religija... Šta misliš odkud sličnosti ako nismo imali veze?


Imali smo malo posla sa njima u 19. veku. Mnogo posla su imali Finci, Poljaci i Čečeni npr.
 
0

Odzaklijevski

Član broj: 321964
Poruke: -1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+207 Profil

icon Re: Vojna verzija diplomatije ili ti - Donald Cook vs hibini11.05.2014. u 10:41 - pre 121 meseci
Zar u 20. veku nismo? I svetski rat, II svetski rat...
 
0

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Vojna verzija diplomatije ili ti - Donald Cook vs hibini11.05.2014. u 10:51 - pre 121 meseci
Citat:
Odzaklijevski: Zar u 20. veku nismo? I svetski rat, II svetski rat...


Ne na onaj način na koji su imali njima bliski susedi. To što smo sa njima ratovali u drugom sv. ratu (i u prvom delimično mada su ušli u separatni mir sa centralnim silama u Brest-Litovsku), znači koliko i to što smo bili saveznici sa SAD, ili Velikom Britanijom.
 
0

Hank

Član broj: 320271
Poruke: 106



+827 Profil

icon Re: Vojna verzija diplomatije ili ti - Donald Cook vs hibini11.05.2014. u 10:53 - pre 121 meseci
E pa drugari, što je mnogo – dosta je, u svakom slučaju. Priznajem da ste za sve u pravu, a ja vrlo postojano glup čovek ograničen kao terasa. Nije sada da tipično srpski tražim izvode sa bankovnih računa i iz katastra da merimo kome je duži, ali svakako nije baš i da je moj sat besplatan: dovoljno sam vremena, sasvim verovatno i isuviše, posvetio ovoj polemici čak i ako u obzir uzmemo periferno-sekundarnu poziciju tab-a u kom mi je ES otvoren.

Idem sada malo da se kupam u, što bi Vučić rekao, "slanom moru". Kupio sam u Primark-u neke kupaće gaće – bermude, crne sa nekom, po mojoj oceni, sexy crvenom štraftom, pa me živo zanima kako će to sve da mi legne na butinu kad se pokvasi.

I mi, glupanderi, imamo pravo na lepe kupaćke gaćke ukusno okvašene. Ko zna, možda me i danas, kao pre neki dan, presretnu ruski turisti sa brdima pitanja što je idealna šansa da provežbam svoj ruski, pošto ti ljudi, po pravilu, ne znam ni ja kako, od engleskog ne kapiraju ni "f*ck America", a ne bilo šta složenije.

Do sledećeg pisanja...

Pozdrav, naravno.

 
+1

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Vojna verzija diplomatije ili ti - Donald Cook vs hibini11.05.2014. u 10:59 - pre 121 meseci
Hank,mi te volimo :):):).Brinemo zbog tebe,a ovaj forum cita i bradata zena pa je ovo moze vrloo i zainteresuje.I pusti fazone,vracaj se.

Citat:
Kupio sam u Primark-u neke kupaće gaće – bermude, crne sa nekom, po mojoj oceni, sexy crvenom štraftom
 
0

Hank

Član broj: 320271
Poruke: 106



+827 Profil

icon Re: Vojna verzija diplomatije ili ti - Donald Cook vs hibini11.05.2014. u 11:05 - pre 121 meseci
Ne čujem, ali uhapsićemo :-) ili čujem, ali ne razumem...

svejedno: volim i ja vas.



Citat:
Odzaklijevski:
Imali smo sa njima posla i to mnogo. Pogledaj malo istoriju od vremena Karađorđa pa na ovamo. Mada, imali smo veze i pre toga. Jezik, pismo religija... Šta misliš odkud sličnosti ako nismo imali veze?


Pre upuštanja u temeljnu analizu srpskog i ruskog jezika, pisma, istorije i religije, savetujem makar elementarno upuštanje u pravopis maternjeg jezika: "otkud" ili "otkuda", a nikako "odkud"...

Zdravcvujte i Dasvidanja :-)

[Ovu poruku je menjao Hank dana 11.05.2014. u 12:24 GMT+1]
 
0

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Vojna verzija diplomatije ili ti - Donald Cook vs hibini11.05.2014. u 11:17 - pre 121 meseci
Do svidania.:)
 
+2

hotchimney

Član broj: 300237
Poruke: 462



+822 Profil

icon Re: Vojna verzija diplomatije ili ti - Donald Cook vs hibini11.05.2014. u 11:32 - pre 121 meseci
Citat:
Odzaklijevski:

Pogledaj malo istoriju od vremena Karađorđa pa na ovamo. Mada, imali smo veze i pre toga. Jezik, pismo religija...

Što se tiče istorije Rusija je slabo bila na strani Srba.

Počnimo od Turskih osvajanja u 14 veku. Bitka na Marici, boj na Kosovu, 500 godina pod Turcima nabijanja na kolac. Nigde tu nema Rusije.

XIX i XX vek su obeležile rusku nemoć da pomogne Srbiju. I i II svetski rat je prepolovio stanovništvo Srbije. 1944-te Rusi su se pojavili tek kad su sveznici naneli odlučujuće poraze fašistima i kad su fašističke trupe uveliko bežale iz oblasti koje će kasnije postati SFRJ.

Posle II svetskog rata, ruska neman je u nekoliko navrata navaljivala na granice Jugoslavije. Zašto nije i provalila - pa valjda više nije mogla da razjapi čeljust jer su se otimali Madjarska, Češkoslovačka, Rumunija i ostali.

Ruska neman je podpirivala Slobo da krene u ratna osvajanja a onda bi po pravilu u poslednjem sekundu kao kurva bežala sa megdana. Sve što su Srbi imali od Rusa je na primer cirkus sa okupiranjem Prištinskog aerodroma.

Dva bombardovanja Srba u roku od manje od 10 godina, ruska neman je ćutke posmatrala.

Eto, pogledao sam malo istoriju, kao i "veze i pre toga".

E sad, jezik ne znam koliko srpski ima zajedničko sa ruskim, ali znam da Rusi za devojku kažu "baba" a da Kejt Buš peva "babuška". Pa sad, ko voli babe nek izvoli.

Srpsko pismo je latinica a rusko ćirilica tako da tu i nisu na istom pravcu.

Za religiju mogu da konstatujem da su Srbi 50 godina, na čelu sa komunistima, gazili po religiji kao šleper po žabi. A ni dan danas, nakon kratkotrajne hit-kič parade tokom ratova 90-tih, nije uredna posećenost pravoslavnoj crkvi kao što je na primer kod muslimana ili katolika.
 
0

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Vojna verzija diplomatije ili ti - Donald Cook vs hibini11.05.2014. u 11:49 - pre 121 meseci
@hotchimney

Staljin nije napao SFRJ jer bi nas time okrenuo potpuno zapadu, za SSSR to je bila mudra odluka. Bila bi to kubanska kriza pre Kube u srcu Evrope.
 
0

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Vojna verzija diplomatije ili ti - Donald Cook vs hibini11.05.2014. u 11:50 - pre 121 meseci
NArod jeste i BIOLOSKA kategorija, bez obzira na (neke) stereotipe ili uvrezene socioloske teorije. Jednostavno, genetika je iznela dovoljno naucnih dokaza, prema kojima veci broj "filozofskih" drustvenih teorija vise lici na blebetanje na cajanci.

To sto se namecu termini razne "nacije" i poistovecuju sa narodom, to je odredjena, specificna socio.. prica, spin, kako bi egzistirale "papazjanija nacije", nastale raznim istorijskim sticajima okolnosti.

I sada je deo problema, u Ukrajini, sukob "naroda" i "nacije", s tim sto Ruski narod ima velikog i zainteresovanog zastitnika, a nacija je lazno i formalno "zasticena" od NATO interesne grupe, koja ima sasvim druge ciljeve.

Ovaj tekst sto je citirao Lavlja Jazbina, pokazuje da ce NATO ciljevi, tipa opsteg napada, pritiska i zauzimanja resursa Rusije, otimanje(oslobadjanje) Sibira, i sloboda arcenja nafte oko polarnog kruga, morati da budu ODLOZENI za koji VEK.

Dosadasnja strategija oboruzavanja i sirenja prisustva su u jakoj meri pali u vodu.

Ostaje kopneno razvijanje sistema, umnozavanje agresivnih sredstava za zauzimanje prostora, povecana brojnost motivisanih vojnika(koju su zeleli da izbegnu), velika kolicina saveznika u okruzenju Rusije...itd..

Sto ruzno implicira nastavak svetskog ekonomskog rata, uz povremene teze nuklearne incidente.
Mislim da ce neke Evropske zemlje pametno izbeci zamke "rata" preko njihovih ledja, a to ce dramaticno izmeniti odnos snaga u svetu.

Kada Latinska Amerika, Afrika, i Azija dobiju svoju porciju "hibinija", mislim da ce Veliki Diktator imati ozbiljnu stagnaciju u zivotu i radu.
Vecina sadasnjih "saveznika" su prisilno saveznici, jednostavno su uklakulisali kolicinu problema samostalnosti.

Besmisao "ratnog broda"(strasne armade koja je trajala par milenijuma), koju je iskazao sistem HIBINI je pocetak NOVE istorije covecanstva.
 
+1

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Vojna verzija diplomatije ili ti - Donald Cook vs hibini11.05.2014. u 11:52 - pre 121 meseci
Vladd, nije biološka kategorija. Svi smo Homo sapiens sapiens i u našoj vrsti možeš primetiti biološki nekoliko rasa ali ne i naroda. Ako emigriraš, već će tvoje dete potpuno biti asimilirano, ili ako ne dete, ono unuk.

Narod je isto što i nacija.
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: Vojna verzija diplomatije ili ti - Donald Cook vs hibini
(Zaključana tema (lock), by pajaja)
Strane: << < .. 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 35270 | Odgovora: 340 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.