Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Jugoslavija - decja radosnica

elitemadzone.org :: MadZone :: Jugoslavija - decja radosnica

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 392600 | Odgovora: 828 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Jugoslavija - decja radosnica14.01.2015. u 14:30 - pre 112 meseci
Možda nismo isto godište :)
Krenuo sam sa 6 godina u školu, pa sam sa 81. godištem bio poslednja generacija.
Ja sam 82. Ne znam da li je 82. bilo toga? Koliko sam tada čuo, valjda sam poslednja :)
 
Odgovor na temu

Flo33
Slovenija

Član broj: 137113
Poruke: 738



+1554 Profil

icon Re: Jugoslavija - decja radosnica14.01.2015. u 14:35 - pre 112 meseci
1982. je poslednja ;)
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Jugoslavija - decja radosnica14.01.2015. u 14:37 - pre 112 meseci
Ja sam imao "japanke"..

I problem je bio, posto nisu za trcanje, a trcati je obaveza u tim godinama, desavalo se da se pokida prednji deo, gumena traka, i odvoji od "cepa" iz stopala.
Jedna od mojih prvih majstorija je popravka i povezivanje zicom doticnih komada gume..inace je sledilo zvocanje za pokidanu obucu..

Nije smetalo prstima, ali nije nesto ni trajalo..medjutim, kada su videli "majstoriju", narocito cale, bilo je vise smeha i zadovoljstva nego kritike..
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Jugoslavija - decja radosnica14.01.2015. u 14:47 - pre 112 meseci
ja japanke nosim dan danas :)


počesmo mi da zagađujemo ovu temu :D:D:D

Preselismo se iz "nedostaje mi"
 
Odgovor na temu

adzo_
Ivan Adžić

Član broj: 150302
Poruke: 464



+256 Profil

icon Re: Jugoslavija - decja radosnica14.01.2015. u 14:51 - pre 112 meseci
Citat:
vladd:
Ja sam imao "japanke"..

I problem je bio, posto nisu za trcanje, a trcati je obaveza u tim godinama, desavalo se da se pokida prednji deo, gumena traka, i odvoji od "cepa" iz stopala.
Jedna od mojih prvih majstorija je popravka i povezivanje zicom doticnih komada gume..inace je sledilo zvocanje za pokidanu obucu..

Nije smetalo prstima, ali nije nesto ni trajalo..medjutim, kada su videli "majstoriju", narocito cale, bilo je vise smeha i zadovoljstva nego kritike..


Joooooj gde me podseti
Veliki plus od mene
Sa zadovoljstvom pratim temu - znaci da sam bas omatorio....


 
Odgovor na temu

mishayamaha

Član broj: 327194
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+189 Profil

icon Re: Jugoslavija - decja radosnica14.01.2015. u 15:31 - pre 112 meseci
Citat:
bakara:
@mishayamaha

Da li bio ljubazan meni da odgovoris na ovo:
Citat:
bakara:
Meni nije jasno odakle ti toliko stvari koje su neotpakovane?

Kakvo je to dete koje ima toliko nepojedenih zvaka, neotvorene tempere, slicice, nepohabane igracke, termos i sl.?

Uz to mi nije jasno kako si dosao do toliko sacuvanih stvari koje su svima nama milion puta prosle kroz ruke i uglavnom su se istrosile.


Nista cudno ako je nesto neodpakovano :)
SKupljajuci ove stvari,naletis na neverovatne primerke necega...zacudio bi se kad bi video neke stvari kao iz rafa Robne kuce Beograd...meni je to svakodnevnica,jer mi mnogo stvari prolazi kroz ruku..kupujes,dobijas u zamenu,poklone ti....neko jednostavno ne zna sta ce sa tim...mada uvek sam se cudio,zasto ljudi nesto bacaju a uspomena je...hajde recimo za neotvorene sapune iz `70ih..nece da ih cuva smeta mu,ok....ali zvake u kutijama neotvorene,koje su uspomena par exelance,ili neotvoreni stoni futbal iz 1980te to nikad necu razumeti...ali sta je tu je.
Preostalo je/preteklo je stvari tu i tamo,samo moram prizanti da u zadnjih pet/sest godina evidentan je manjak ovakve robe,ljudi su ispraznili podrume,tavane,supe,regale,vikendice....zlatan period je bio od 1992 - 2002 i ende.
Isto tako moram reci da kulturne i normalne zemlje,ovakve primerke vrednuju kao drustvene dragulje,otvaraju muzeje ili pak placaju debelo da im pozajmis kao muzejske postavke pogotovu ako su to pokretni muzeji,koji se krecu kroz drzave (primer Amerike)...ne plediram ovde na novcani momenat,meni je uvek bio nebitan,jer caka je u opipljivosti ovih stvarcica....ali da smo seljani za ovakve stvari,da ne znamo nista da skupljamo kroz razne postavke,istina je...zato tako i jeste.
No,idemo dalje.
Ipak mi je najmilije kad postavim sliku,a nekog to mine pa o tome misli dva tri dana,kako ga podseti ili mu ulepsa tih par dana..ono,neobavezno...pa ipak se mora znati odvojiti ovakve sporedne ali vazne stvari od pravih zivotnih problema...ovo je u stvari klasicni ventil,s tim sto sam se licno vec razboleo (pozitivno) :)

pozzzzzzz


[Ovu poruku je menjao mishayamaha dana 14.01.2015. u 20:42 GMT+1]
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Jugoslavija - decja radosnica14.01.2015. u 15:46 - pre 112 meseci
Mene interesuje kako "pogadjas" godine.
Otkud znaš recimo da je taj stoni fudbal iz 1980, a ne iz 1982?
 
Odgovor na temu

branko tod

Član broj: 325192
Poruke: 3923



+9456 Profil

icon Re: Jugoslavija - decja radosnica14.01.2015. u 16:30 - pre 112 meseci
Citat:
deedee6:
Citat:
mishayamaha:
Buteljka staklena PKB mleka iz 1961ve godine (ona sto su studenti ispred vrata jutrom ostavljali ljudim),
SPort Bili casa za sok/jogurt/vodu malo veca,povodom WC Spain 1982ge Robne kuce Beograd
Tri plasticne case marke CICIBAN iz vrtica iz kojih samo kao mali pili vodu u pauzi igranja...bile su prakticnije od staklenih ili onih aluminijsumskih :)


Nekada smo imali ove staklene flaše? Koji li se to tupan samo setio da nam kasnije valja mleko u kesama :)

Tetrapack nam uvalio fabriku.

mishayamaha

Fali ti aluminiumski poklopac.:D Ovih flaša se ne sećam. Bile su takve, ali bez slike.

Postavljaj ti samo tvoje nostagične slike. Preturiću po kući da li imam nešto, ali sumnjam. Sve je to davno bačeno.

A, vi brišite tamo na vaša sećanja, oteraste čoveka odande :D

Blago onome ko rano poludi, ceo zivot mu u veselju prodje

 
Odgovor na temu

mishayamaha

Član broj: 327194
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+189 Profil

icon Re: Jugoslavija - decja radosnica14.01.2015. u 16:51 - pre 112 meseci
CoyoteKg
pogadjam bez lazne skromnosti i to u vezi stvari koje skupljam i volim,malte ne zato sto sam maher...
Da li je to detalj na igracki ili omotu ambalaze(ali pazi i ako ne pise datum)...da li je to razlika u boji,minimalna....da li je to nov estetski momenat koji je proizvodjac dodao na predmet,a zna se da je to izaslo bas te i te godine...milion sitnih varijacija,necega sto ti ukaze da nema sanse da omanem....jer,ne zaboravi,da valjda kao ozbiljan sakupljac,imam valjda i nekih KATALOGA...pa onda moras da baratas dobro sa podacima oko devalvacija,kretanja inflacije...sve to ide jedno uz drugo,pa neki vazan dogadjaj koga se secas kao dete pa povezujes sa nekom stvarcicom koju si trosio,jeo,igrao sa sa njom u to bas vreme,inkorporiras kao u jednacinu dosta poznatih ili blizu poznatih stvari i na kraju kao razultat mozes da omasis samo u mesec/dva..nije se pojavilo u junu vec u semptembru....primer za to su slicice iz zvaka NBA..one metalizirane slicice koje su tacno dosle u Beograd u maju/junu 1990te godine...zadrzale se do maja 1991ve godine...taman kad je Zvezda porazila Olimpik,nestadose i one :)
Nemoj me pitati kako znam jer znam da je jednostavno tako....plus intuicija urodjena,koja se samo dalje razvija uz sakupljanje,tako da na deset metara prepoznam kopiju necega,ili da je artikal taj koji je bio u Yugi al je uvezen iz Bugarske ili Austrije....itd itd
Jednostavno dosta i ucenja u hodu.
Ako to nisi prosao (a isto bi) ne mogu ti to bas najbolje iskazati recima.
Ima i jedan(da ne razglabam vise)momenat,kad recimo,juris neki predmet i vec ludis jer ti krivo da ga neces nikada naci...i sta dojde ti prorocki san da si na nekoj pijaci/buvljaku i da je neko bas pre tebe uzeo nesto sto je bilo extra prilika za sve ljude taj dan na pjaci/buvljaku...tebi u snu krivo,neki osecaji,trcis,a nigde ne stizes,pobeglo ispred nosa...sledece jutro ili za dva dana naletim na -predmet koji jurim godinama...koji je meni vazan..i tako opet za druge predmete...i tako opet snovi..neka podsvesna veza mene koji jurim i toga sto jurim koja se suzava jer predmet ko da privalci moja zelja na podsvesnom nivou (ne zezam se)..pa i u Bibliji pise ko trazi naci ce....ali bukvalno (a ne samo za potragu ovcice za pastirom/Hristom)...ludilo

Al` da ne pomisle ljudi da sam ludak,imam i ja svoj valjda zivot nevezan za HOBI....svako resava svoje probleme..a HOBI - to je samo obican ventil i nista vise..
Forsiran HOBI se pretvara u PASIJU,pasija u PRETERIVANJE,dok preterivanje klizi uvek ka EXTREMU,extrem ka BOLESTI,bolest na posletku vodi u kontinuiranu bolest,a to se sve zavrsava spaljivanjem stvari ili latentnom REZIGNACIJOM koja je latentna DEPRESIJA...znaci od opustanja mozemo stici do opterecenja koje vodi fizickim bolestima...zato nije nista naivno....najbolje je dozirano.
pozzzzzzz
 
Odgovor na temu

Trick Fix
Behind a soldering iron

Član broj: 314532
Poruke: 1251
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1909 Profil

icon Re: Jugoslavija - decja radosnica14.01.2015. u 17:03 - pre 112 meseci
Coyote.........gotov Si !

Sledeći text (prema tebi) če biti 4x duži...
..a Ti vidi šta ćeš ...

Več vidim kako uzimaš neplanirani " Godišnji"


 
Odgovor na temu

mishayamaha

Član broj: 327194
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+189 Profil

icon Re: Jugoslavija - decja radosnica14.01.2015. u 17:22 - pre 112 meseci
Da se prisete starije generacije
ACITRON limunski prah za razblazivanje sa vodom..za malu decu...prozivodi SR Slovenija pocetkom `50ih
Firma koja j radila ambalazu je naravno Saturnus iz Slovenije..kao i sve druge malte ne izvikane ambalaze za celu Jugoslaviju do 1990te.


Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

mishayamaha

Član broj: 327194
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+189 Profil

icon Re: Jugoslavija - decja radosnica14.01.2015. u 17:29 - pre 112 meseci
Ovo je veliki lot figurica iz praska cuvene predratne novosadske firme za proizvodnju praska za ves - ALBUS.
Figurice su doduse iz njihove nagradne serije u periodu od 1958me do 1968me godine proslog veka.
Igrackice visine 3,5 cm su se izvlacile u kutiji ovog praska od 250 grama.
Unutra bi ste,kako kad,sa zivotinjicom dobili i kartice (stavio sam dve na sliku da vidite razlike medju njima),sa kojima bi ste ucestvovali u nagradnoj igri.

Jedna vrsta nagrade bi bila kad bi ste skupili kartice/slicice sa abecednim slovima ali tako da sa tim slovima na kartici obrazujete recenicu koja se trazi kao nagradna.
Druga vrsta nagrade,bi se opet,dobijala,kada bi ste sakupili kartice sa brojevima,ali da zbir brojeva na njima da odredjeni broj koji se trazi kao nagradni.
Eto,cak postoje price starijih da je pored ovih 12.razlicitih zivotinjca bila i nagradna zivotinja - kucence,ali je ta figura po prici bila dva do tri puta veca od ovih figurica.
Inace postoji ukupno 12.vrsta zivotinjica,verovatno u sedam do osam boja....tako da vam za komplet verovatno treba oko stotinjak figurica + nagradna.
Evo i samog opisa na karticama koja je koja za koju nagradnu igu i figurice grupno :)
Sakupljala ih i moja majka.


Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

mishayamaha

Član broj: 327194
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+189 Profil

icon Re: Jugoslavija - decja radosnica14.01.2015. u 17:31 - pre 112 meseci
Secate se ovog sokica..razne vocke..evo jedne visnje od BIP_a/Beograd samo sto je ovo industrijski odlivak original pre punjenja..slamka se naravno stavljala odozdole..da ne curi odozgore kad se ubode...pa kad popijes,onda ga naduvas pa sa oba stopala nagazis..kao PETLIC peterda haha hhaha
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

mishayamaha

Član broj: 327194
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+189 Profil

icon Re: Jugoslavija - decja radosnica14.01.2015. u 17:33 - pre 112 meseci
Lot raznih kutijica za komprimate/bonbone za decu s pocetka `80tih pa sve do 191ve (Ovaj klovn sa okruglim sesirom je Galenikin),a secam ga se i ja...slicno je onim PLIVINIM bonbonima VAU VAU sa onim psom i kucicom a unutra bonboni..ako se neko seca..ici ce i ta slika :)
Pa su tu raketice raznih boja itd
FRUTKO je iz 1990te godine
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

mishayamaha

Član broj: 327194
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+189 Profil

icon Re: Jugoslavija - decja radosnica14.01.2015. u 17:35 - pre 112 meseci
A sad nesto i Centroprom radnji,sa kisoka DUVANA itd - CEDEVITA u prvoj maloj plasticnoj varijanti na okrugle bonbone...1982/3ca godina
Mint stanje...fora je sto joj se nije iscepala gore ova nalepnica(nije otpala od koriscenja)...mada imam za zamenu i tabake ovih nalepnica..original naravno :)

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

7.scena

Član broj: 324066
Poruke: 125
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: https://www.kupacikostimi..


+355 Profil

icon Re: Jugoslavija - decja radosnica14.01.2015. u 17:36 - pre 112 meseci
Citat:
gilopile:
Da, to su te. Bilo ih je u raznima bojama...Katastrofa. Zuljevi i na prstima i na clanku od kaisa i one glupave kopce.

Pa kada zardja ona metalna kopca, pa sledece godine imas fleku od rdje na sandali :D.

Citat:

fora je sto joj se nije iscepala gore ova nalepnica


Ja sam uvek noktom precizno cepao nalepnicu oko otvaraca, jer ako samo povuces desi se da se iscupa ceo poklopac i prospu se bomobone iz pakovanja :D
 
Odgovor na temu

mishayamaha

Član broj: 327194
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+189 Profil

icon Re: Jugoslavija - decja radosnica14.01.2015. u 17:39 - pre 112 meseci
Neverovatna retkost nadjena skoro na Kalenic pijaci u Beogradu
Sapun suboticke firme iz 1981/2ge;pricali stariji da su skupljali set za ove karte koje su isle uz sapun,i da nikad nisu videli dzoker kartu....koja je inace i na licu kutije.
Prodjoh pijacom malo da zavirim,i spazim ovo...uzmem dve kutije neotvorene sa sve kartom unutra..a unutra dva dzokera...
Hajde sada stariji javljajte se da Vam uvalim ovu kartu za 100 eurona...da vidim koliki ste kolekcionari :)
Nekad je sapun imao primese prirodnog..i ovaj je kao i ostali iz tog vremena pravljen od svinjske masti...a mirise kao da je od danas.

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

mishayamaha

Član broj: 327194
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+189 Profil

icon Re: Jugoslavija - decja radosnica14.01.2015. u 17:42 - pre 112 meseci
Jugohemijin industrijski otisak za sokic na slamku GOGO..ovi otisci su kod nekih kolekcionara veoma trazeni i vredni...pre nego se otisnu na aluminijumsku foliju - 1979ta godina
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

mishayamaha

Član broj: 327194
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+189 Profil

icon Re: Jugoslavija - decja radosnica14.01.2015. u 17:44 - pre 112 meseci
Malko nekih zivih (neotvorenih) kesica sa slicicma iz naseg detinjstva



Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

mishayamaha

Član broj: 327194
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+189 Profil

icon Re: Jugoslavija - decja radosnica14.01.2015. u 17:47 - pre 112 meseci
MARVEL junaci - album (jedan list) iz zvaka te 1990 na 1991vu godinu...uvek je falila jedna slicica ( #12) pa nije mogao da se skupi...klasicne perverzije uvoznickog udbaskog GENEX lobija Jugoslavije :(

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Jugoslavija - decja radosnica

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 392600 | Odgovora: 828 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.