Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Odlazak u Grcku ove godine, politička situacija, ekonomska situacija

elitemadzone.org :: MadZone :: Odlazak u Grcku ove godine, politička situacija, ekonomska situacija

Strane: << < .. 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 136082 | Odgovora: 616 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

član

Član broj: 287386
Poruke: 883



+800 Profil

icon Re: Odlazak u Grcku ove godine, politička situacija, ekonomska situacija17.07.2015. u 06:42 - pre 106 meseci
Citat:
madmax-wifi: Prodao se Tsipras, zato je Varoufakis i podneo ostavku kad je video kolko ima sati, nece covek da se blamira...

dao je ostavku jutro posle referenduma jer se nadao da ce narod da izglasa DA. od pocetka cele price bilo svima jasno da je prihvatanje svih uslova jedina opcija! siguran sam da je Karoufakis ostavkom skupio puno politickih poena kod ovih nezadovoljnih prihvatanjem uslova (a moglo se pretpostaviti da ce ih biti) i na sledecim izborima ce se pojaviti kao "novi Cipras" i pricati iste price na koje padaju glupavi Grci i kojima je i Cipras dosao na vlast!

Citat:
madmax-wifi:Mada i dalje nije losa opcija za jeftino letovanje, bilo bi mozda i bolje za nas da su presli na drahmu.

da su presli na drahmu bilo bi jetnijije letovanje!? to si hteo da kazes?
 
Odgovor na temu

madmax-wifi

Član broj: 167175
Poruke: 386



+248 Profil

icon Re: Odlazak u Grcku ove godine, politička situacija, ekonomska situacija17.07.2015. u 07:30 - pre 106 meseci
da, mozda i gresim, sta znam tako mi se cini...
neki utisak iz proslosti, nekada je za nas tamo sve bilo jeftino dok su imali drahmu...
 
Odgovor na temu

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: Odlazak u Grcku ove godine, politička situacija, ekonomska situacija17.07.2015. u 07:57 - pre 106 meseci
Citat:
pisac
To je malo previše apstraktno za većinu ljudi (ipak je za shvatanje mehanizma potreban veći IQ-a ili dosta slobodnog vremena za razmišljanje pošto se u medijima o tome teško nalazi bilo šta) pa zato Amerika i uspeva u onome što upravo radi (ekonomski porobljava veći deo sveta).

Neko je u onoj mojoj temi o Američkoj kolonizaciji Srbije dao link za zeitgeist addendum 1 a ja sam slučajno pogledao Zeitgeist Addendum 2, i baš to preporučujem svima koji imaju otvoren um i dovoljan IQ, da pogledaju addendum 2 jer je taj Američki mehanizam kolonizacije i neorobovlasništva tu sasvim lepo opisan.

Da bi dosao do ispravnih zakljucaka, IQ je potreban, ali ne i dovoljan uslov.
Potrebno je znanje, a ono se stice iz knjiga.

Kako ti mozes da se obrazujes na internetu, a da si siguran da si u pravu??
Zar ne mislis da je ispravnije da umesto gledanja Zeitgeist-a,
procitas neki ozbiljan udzbenik iz medjunarodnih ekonomskih odnosa ili medjunarodnog finansiranja?

Onda ces videti kako Amerika uspeva u tome u cemu uspeva :)

Do tada, ti si u grupi neobavestenih i tobom je, sto se da videti, lako manipulisati.
Naoruzaj se ti znanjem, pa da vidis kako ce ti razmisljanja laika delovati smesno.

Citat:
biciklista:
Da da, a i Đura će nam oprostiti što nas je tukao.

Vidi druze, ovo sto sam napisao je bas tako i nikako drugacije.
Ne samo sto to pise u ozbiljnoj literaturi, vec su (mi) pricali ljudi koji su ucestvovali na pregovorima sa MMF-om.
Pregovori su vrlo prosti, Fond zanima samo jedna stvar - kako cemo pokriti deficit!?
Dal cemo povecati poreze, smanjiti plate ili pobiti pola penzionera, njih to ne zanima.
Oni se ne bave razvojnom, vec fiskalnom politikom zemlje.

Drzava zove Fond zato sto nema dobar kredibilitet na trzistu kapitala,
pa ako dobije podrsku Fonda, onda moze lakse (po nizim kamatama) da se zaduzuje.

Kao dokaz, mogu da ti okacim link sa sajta MMF-a, da se uveris ko predlaze mere, drzava koja trazi podrsku ili Fond.
Ili ti je lakse da verujes nasim tablidima?
 
Odgovor na temu

ssi

Član broj: 305920
Poruke: 333
*.static.sbb.rs.



+377 Profil

icon Re: Odlazak u Grcku ove godine, politička situacija, ekonomska situacija17.07.2015. u 09:47 - pre 106 meseci
Citat:
pisac:
S tim u vezi, Grčka će inače biti rasprodata, i upravo je to i cilj svih "mera štednje" koje joj se nameću jer te mere upravo onemogućavaju otplatu kredita već nastavljaju agoniju dok se obavlja privatizacija i rasprodaja, i povećanje poreza. Sve je to deo istog plana koji je počeo još sa uguravanjem zemlje u EU i monetarnu uniju i njenim prezaduživanjem koje su radili političari... po nalogu i uz blagoslov onih koji su videli širu sliku.


Da da sigurno. Grckoj se desava to sto se desava, zato sto su trosili vise nego sto zaradjuju i uz to malo su "namestali" knjigovodstvo.

Stvarne opcije za Grcku su bile ili otpis dugova (nemoguce) ili prihvatanje uslova kreditora. Ostale opcije spadaju u SF.

Ako bi se Grčka vratila drahmi, drahma bi devalvirala i ne bi vredla nista. Stednja bi i dalje bila u eurima.

Najveci duznik u Grckoj je upravo sama drzava. Zasto ? Pa novac se trosio na penzije i visoke plate drzavnih cinovnika ( oni kao @pisac ).

Zasto je Grcka prihvatila evro ? Pa zato sto joj je to omogucilo da lakse dolazi do kredita, koji su trebali da se koriste za razvoj privrede.


Ako nisi znao, svakoj banci je cilj da joj vratis novac + kamatu sa sto manje problema. Zasto ?
Pa nadaju se da si uspesan i da zaradjujes.

E sada sto banke nece da daju novac bez kamate ? Procitaj neki udzbenik iz ekonomije (moze i za srednju skolu ) i sve ce ti biti jasno.


Zasto bih ja uzeo kredit ?

Pa eto ako imam neku dobru ideju za neki proizvod, pa mi trebaju masine, radnici (tj. plate za njih) i novac za marketing.
Novac koji nemam i koji ne mogu da ustedim u narednih 20 godina na primer.

A zasto ne bi cekao da sakupim novac da ne budem neoliberal ?

Pa ako imam 25-30 godina, a terba mi recimo 30 godina da sakupim novac - tada cu imati 50-60 godina (i mozda infarkt ili nesto slicno)

Po dobijanjju tog kredita ja mogu da:
- potrosim novac na ruletu i u kladionici
- probam da ostvarim svoju ideju

Grci su radili ono prvo i pomalo drugo.


Neko "porobljavanje" i slicne budalastine nisu isplative kada je ta zemlja u pitanju.

A sto se tice tvog "analitickog uma" on je skoro beskoristan, takav kakv jeste, bez elementarnih znanja o ekonomiji, pun gluposti tipa zeitgeist.

Sigurno pratis i infowars alex jones-a. :)


[Ovu poruku je menjao ssi dana 17.07.2015. u 11:00 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao ssi dana 17.07.2015. u 11:03 GMT+1]
 
Odgovor na temu

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: Odlazak u Grcku ove godine, politička situacija, ekonomska situacija17.07.2015. u 10:05 - pre 106 meseci
Citat:
ssi:
Stvarne opcije za Grcku su bile ili otpis dugova (nemoguce)

Prvi i mali otpis duga je bio 2010.
Drugi i veliki otpis se desio 2012.
Tada je otpisano 107 mlrd evra, najvecim delom na teret finansijskih institucija.
U procentima, otpis je iznosio oko 52%.

U pitanju je cetvrti najveci otpis duga u istoriji.
Preostala tri su:
SRJ, 2002.
Argentina, 2004.
Irak, 2006.
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Odlazak u Grcku ove godine, politička situacija, ekonomska situacija17.07.2015. u 10:49 - pre 106 meseci
Nemojte da maltretirate pisca sa tim cinjenicama, molim vas.

Mnogo je lakse i jednostavnije gledati filmove onog kanadskog profitera Malagurskog i upirati prstom okolo na svetske mocnike.
 
Odgovor na temu

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: Odlazak u Grcku ove godine, politička situacija, ekonomska situacija17.07.2015. u 12:06 - pre 106 meseci
Da je lakse, jeste.
Zato su takvi stavovi mnogo rasireniji i prihvatljiviji od strucnih.
To sto nisu tacni, nema veze...
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Odlazak u Grcku ove godine, politička situacija, ekonomska situacija17.07.2015. u 12:10 - pre 106 meseci
Naravno, ne pravi on te filmove da bi saznao "istinu" vec zna na sta se narod lozi, a i bolje se prodaje zavera i konspiracija.
 
Odgovor na temu

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: Odlazak u Grcku ove godine, politička situacija, ekonomska situacija17.07.2015. u 12:18 - pre 106 meseci
Mislio sam uopsteno.
Koliko sam video neke tekstove, film o Kosovu mu je dobar, dok je Tezina lanaca 1&2 bez veze.
Naravno, svako ima pravo da misli, prica i propagira sta god hoce.
Ovde je problem sto, ako neko poveruje u to sto je pogresno, onda ce i glasanjem na izborima da izabere pogresno.
I eto belaja.

Nego da vise ne spamujemo temu o letovanju u Grckoj, mislim da je off bio dovoljan, za nekog ko nije zaslepljen.
 
Odgovor na temu

biciklista

Član broj: 17425
Poruke: 91



+722 Profil

icon Re: Odlazak u Grcku ove godine, politička situacija, ekonomska situacija17.07.2015. u 13:04 - pre 106 meseci
Citat:
IUOP_1:
Vidi druze, ovo sto sam napisao je bas tako i nikako drugacije.
Ne samo sto to pise u ozbiljnoj literaturi, vec su (mi) pricali ljudi koji su ucestvovali na pregovorima sa MMF-om.
Pregovori su vrlo prosti, Fond zanima samo jedna stvar - kako cemo pokriti deficit!?
Dal cemo povecati poreze, smanjiti plate ili pobiti pola penzionera, njih to ne zanima.
Oni se ne bave razvojnom, vec fiskalnom politikom zemlje.

Drzava zove Fond zato sto nema dobar kredibilitet na trzistu kapitala,
pa ako dobije podrsku Fonda, onda moze lakse (po nizim kamatama) da se zaduzuje.

Kao dokaz, mogu da ti okacim link sa sajta MMF-a, da se uveris ko predlaze mere, drzava koja trazi podrsku ili Fond.
Ili ti je lakse da verujes nasim tablidima?


Znaš kako, ni nekog nesrećnika niko ne bije po ušima da ide kod zelenaša da se zadužuje, ali ako nema posao, stalne prihode, a muka ga natera, on ode dobrovoljno kod istog pa se zaduži uz kamatu od koje uši otpadaju. Ako ne vrati dug na vreme, može i glava da ode, ali to ne znači da ću ja likovati nad sudbinom tog čoveka, a to takođe ne znači da tu nema posla za nadležne organe unutrašnjih poslova i pravosuđa, jer, ne zaboravi, zelenašenje je zakonom zabranjeno u svakoj normalnoj zemlji. Ovo važi ako govorimo o pojedincima. Ako su u pitanju države, nešto slično važi i u međunarodnim odnosima, ali se stvari uvek mogu nekako provući, pa će sve izgledati fino i biti "po zakonu", ali kada bi se šalili. Proguglaj malo pa vidi, koliko je recimo simens platio odštetu grcima, zato što je bio upleten u korupciju, platio da ne bi išli na suđenje. Dakle, ne mislim da su stvari crno bele, u celoj toj priči nema nevinih, ali sam u jedno siguran, od cele te halabuke, najmanje koristi će imati građani Grčke, a u celoj priči oni su stavljeni na stub srama: svuda u vestima i komentarima možemo čuti priče o "lenjim grcima", "grcima neradnicima", ... koje su po meni čist fašizam, ponavljam fašizam. Ovakvim rezonovanjem bismo mogli doći do nedvosmislenog zaključka da su nemci nacisti i zločinci, da su svoje bogatstvo stekli pljačkom u WWII. Mogu da razumem da je Grčka profitirala ulaskom u NATO i EU, ali to što su dobili, nisu dobili na lepe oči, već je ta ista EU(Nemačka) širila svoj politički uticaj i zonu interesa, a i NATO se baš lepo usidrio u mediteranu i dobio lepu odskočnu dasku za bliski istok. Znaš, to košta, a Grci nisu bili glupi u svemu tome, ali jesu dovoljno mali i slabi da se odupru, pa tako sada odjednom imamo situaciju da duguju 300, 350 milijardi evra. Imaš li predstavu uopšte koliko je to novca? Meni nikako ne može da bude jasno da će neko zdravorazuman prihvatiti tu brojku kao nešto normalno, odnosno da iza svega toga stoji neka opipljiva, stvarna materijalna vrednost. To su samo brojke na nekom monitoru, koje bi trebalo da narod Grčke pretvore u belo roblje malobrojne političke elite i finansijskog kapitala. U svetlu(mraku) toga, "paket pomoći" je nešto najciničnije što se može videti i čuti u celoj priči. Što izdašniji i veći "paket pomoći", što on duže traje, u Grčkoj je sve više nezaposlenih, sve veći dug, sve teža i teža ekonomska situacija. Mi smo za razne garniture na vlasti od devedesetih naovamo imali običaj da kažemo "nemojte više da nam pomažete". Tako je i ovde, čini mi se da bi bolje bilo da im ne pomažu.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9497
89.216.32.*



+10253 Profil

icon Re: Odlazak u Grcku ove godine, politička situacija, ekonomska situacija17.07.2015. u 13:12 - pre 106 meseci
Donedavno su korst imali građani Grčke. Skoro najmanji PDV u Evropi, najkraći radni staž, ekstra liberalni propisi za invalidsku penziju, ekstra široke naknade uz platu, 13. i 14. plata, tolerisana poreska nedisciplina na najvišem nivou, i tako redom.

I sad ? Došlo vreme da se vrati pozajmljeno. Došlo vreme da Grk živi ko Slovak, ili ko Letonac, ili ko Poljak. A Grk reko OXI !

Budimo realni: svi uslovi koji su kreditori uputili Grčkoj samo su svođenje Grčke na onaj nivo finansijske discipline kakva je normalna u odgovornim državama.

Nije to nikakvo "belo roblje". Čudno mi to "roblje" kojem je do sada poklonjeno (kroz praštanje dugova) preko 100 milijardni Evra. Imaš li ti uopšte predstavu koliko je to novca poklonjeno ? Da li je ikad u istoriji ijednoj državi poklonjeno toliko para !
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Nocni
Banicevic
Autocentar
[email protected]
MNE - NK

Član broj: 4631
Poruke: 3739
*.crnagora.net.



+1232 Profil

icon Re: Odlazak u Grcku ove godine, politička situacija, ekonomska situacija17.07.2015. u 14:24 - pre 106 meseci
Stvarno nije u redu, Srbi se moraju odlučiti koga najviše mrze... albance, hrvate, slovence, muslimane, crnogorce - montenegrine, turke, amere, britance, francuze... sad ne valjaju ni grci... mnogo troše i zaduzju se, imaju 4 puta vece penzije a jos su podigli i cijene smjestaja... stvarno nema smisla da im se još poklanjaju tolike pare...
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12848



+4784 Profil

icon Re: Odlazak u Grcku ove godine, politička situacija, ekonomska situacija17.07.2015. u 14:31 - pre 106 meseci
Citat:
biciklista: Znaš kako, ni nekog nesrećnika niko ne bije po ušima da ide kod zelenaša da se zadužuje, ali ako nema posao, stalne prihode, a muka ga natera, on ode dobrovoljno kod istog pa se zaduži uz kamatu od koje uši otpadaju. Ako ne vrati dug na vreme, može i glava da ode, ali to ne znači da ću ja likovati nad sudbinom tog čoveka, a to takođe ne znači da tu nema posla za nadležne organe unutrašnjih poslova i pravosuđa, jer, ne zaboravi, zelenašenje je zakonom zabranjeno u svakoj normalnoj zemlji.

Jes', samo sto zelenasenje nema nikakve veze sa situacijom o kojoj se prica. Niti su kamate ogromne niti se koristi sila za naplatu duga (dve osnovne karakteristike zelenasenja). Naprotiv, uslovi koji se postavlju su da bi se uopste dao novac (nakon sto je izvesna kolicina vec data) a ne za naplatu.

Citat:
biciklista: od cele te halabuke, najmanje koristi će imati građani Grčke

Pa, nece imati, oni su svoju korist vec iskoristili (oni koji jesu). Sad ce se stvar iznivelisati. A to ce se desiti pre ili kasnije bez obzira da li prihvate uslove ili ne, da li izadju iz Euro Zone ili ne itd.

Citat:
biciklista: a u celoj priči oni su stavljeni na stub srama: svuda u vestima i komentarima možemo čuti priče o "lenjim grcima", "grcima neradnicima", ... koje su po meni čist fašizam, ponavljam fašizam.

Kakve veze to ima sa fasizmom?

Citat:
biciklista: Ovakvim rezonovanjem bismo mogli doći do nedvosmislenog zaključka da su nemci nacisti i zločinci

Kako se sad stiglo do nacizma? :)

Citat:
biciklista: U svetlu(mraku) toga, "paket pomoći" je nešto najciničnije što se može videti i čuti u celoj priči. Što izdašniji i veći "paket pomoći", što on duže traje, u Grčkoj je sve više nezaposlenih, sve veći dug, sve teža i teža ekonomska situacija. Mi smo za razne garniture na vlasti od devedesetih naovamo imali običaj da kažemo "nemojte više da nam pomažete". Tako je i ovde, čini mi se da bi bolje bilo da im ne pomažu.

To je zato sto ne umeju da iskoriste pomoc. Kao ni mi. Pozajme se pare (za pomoc ili ne) pa se spiskaju. Zato i ne trebaju da je dobiju. Kao ni mi.
 
Odgovor na temu

biciklista

Član broj: 17425
Poruke: 91



+722 Profil

icon Re: Odlazak u Grcku ove godine, politička situacija, ekonomska situacija17.07.2015. u 14:40 - pre 106 meseci
http://www.blic.rs/Vesti/Svet/...iju-zbog-podmicivanja-u-Grckoj

http://www.blic.rs/Vesti/Svet/...dina-optuznice-za-aferu-Simens

http://www.politika.rs/rubrike...i-o-nemackoj-korupciji.lt.html

http://srbin.info/2015/07/16/p...je-tek-pocetak-ropstva-21-vek/

http://facebookreporter.org/20...0%BA%D0%BE%D1%98-%D0%B7%D0%B0/
 
Odgovor na temu

biciklista

Član broj: 17425
Poruke: 91



+722 Profil

icon Re: Odlazak u Grcku ove godine, politička situacija, ekonomska situacija17.07.2015. u 14:47 - pre 106 meseci
Citat:
Shadowed:
To je zato sto ne umeju da iskoriste pomoc. Kao ni mi. Pozajme se pare (za pomoc ili ne) pa se spiskaju. Zato i ne trebaju da je dobiju. Kao ni mi.



Naravno, niža rasa, untermensch.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12848



+4784 Profil

icon Re: Odlazak u Grcku ove godine, politička situacija, ekonomska situacija17.07.2015. u 15:02 - pre 106 meseci
Sto se linkova tice, oni uglavnom govore da je korupcija u Grckoj na nivou. Za to ih i optuzuju. Ne znam sto si dao te linkove, ne odgovaraju ni na jedno pitanje koje sam ti postavio.


Citat:
biciklista:
Citat:
Shadowed:
To je zato sto ne umeju da iskoriste pomoc. Kao ni mi. Pozajme se pare (za pomoc ili ne) pa se spiskaju. Zato i ne trebaju da je dobiju. Kao ni mi.



Naravno, niža rasa, untermensch.


To nema nikakve veze sa rasama.
 
Odgovor na temu

madmax-wifi

Član broj: 167175
Poruke: 386



+248 Profil

icon Re: Odlazak u Grcku ove godine, politička situacija, ekonomska situacija17.07.2015. u 15:14 - pre 106 meseci
Citat:
DaliborP:
Nemojte da maltretirate pisca sa tim cinjenicama, molim vas.

Mnogo je lakse i jednostavnije gledati filmove onog kanadskog profitera Malagurskog i upirati prstom okolo na svetske mocnike.

Zasto je covek profiter, zato sto je otisao da studira u kanadu i posle zavrsenog fax-a se vratio...?
Citat:
IUOP_1:
Zato su takvi stavovi mnogo rasireniji i prihvatljiviji od strucnih.
To sto nisu tacni, nema veze...

Ciji su stavovi strucni...? G17 + gomila nevladinih organizacija koje se finansiraju iz inostranstva...

Cim se pojavi neko ko misli drugacije ispadne... komunjara, rusofil, budala, lazov, profiter... odmah se poteze pitanje dokazivanja... dokazi da je tako... a gde je pecat... itd... :D
To su te Rokfelerove zidovsko/hriscanske vrednosti... (vrati pare+kamata ili prste seku ako nevratis a nedo bog da im neko dirne u dolar i njegove tokove)

p.s. nebranim grke, sami su krivi sto su se zaglavili, ali ne podrzavam ni legalne zelenase...
 
Odgovor na temu

biciklista

Član broj: 17425
Poruke: 91



+722 Profil

icon Re: Odlazak u Grcku ove godine, politička situacija, ekonomska situacija17.07.2015. u 15:23 - pre 106 meseci
Znači(obožavam ovu poštapalicu), na jednom od linkova ti lepo piše da je Grčka država optužila šezdesetak ljudi, što sopstvenih građana, što nemačkih državljana zbog korupcije i podmićivanja od nekoliko desetina miliona evra, a kojom je Grčka država oštećena dve milijarde evra. Neki od njih su pobegli, neki su u Nemačkoj na slobodi, a za jednog koji je u bekstvu, citiram:

"nemački sud ne dopušta ni blokiranje njegovog računa u banci"

i ti meni na sve to kažeš kako je korupcija u Grčkoj na nivou. Bravo.

Citat:
Shadowed:
To nema nikakve veze sa rasama.


A sa čim ima veze baš bih voleo da znam, sa sirom i vojnom muzikom?

https://en.wikipedia.org/wiki/Untermensch

"Untermensch (German for underman, sub-man, subhuman; plural: Untermenschen) is a term that became infamous when the Nazis used it to describe "inferior people" often referred..."

Ne umeju da iskoriste pomoć, možeš misliti, pa naravno.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.web.vodafone.de.



+7173 Profil

icon Re: Odlazak u Grcku ove godine, politička situacija, ekonomska situacija17.07.2015. u 15:24 - pre 106 meseci
Citat:
biciklista:
Citat:
Shadowed:
To je zato sto ne umeju da iskoriste pomoc. Kao ni mi. Pozajme se pare (za pomoc ili ne) pa se spiskaju. Zato i ne trebaju da je dobiju. Kao ni mi.



Naravno, niža rasa, untermensch.


Strahovita uvreda svim zrtvama nacizma koji su bili spaljivani u gasnim komorama i koje su nacisti smatrali nizom rasom - stavljati te ljude i wannabee-perpetualne primaoce nepovratne novcane pomoci koje pucaju na 13-te plate i penzionisanje u 50-toj u isti kos moze samo neko ko nema ni trunke postovanja prema ljudima koji su svojim zivotom platili svoju boju koze / religiju.

Ali nece to da ide, sa takvim trutovima punim kompleksa zrtve se razumeju samo isti takvi koji sanjaju kako bi mogli da drpnu od nekog drugog kako bi ziveli iznad svojih mogucnosti.

Medjutim ono sto su Grci na bolan nacin naucili u proteklih par nedelja je - kada nekom dugujes puno kinte, nisi ti taj koji moze da postavlja uslove i ucenjuje, vec je situacija upravo obrnuta.

Grci su 5 godina zavlacili Evropu - lagajuci i vatajuci krivine gde god su mogli, obecavajuci a onda izbegavajuci stvari koje su prihvatili kada im je zajmljen kes i oprastan dug - vise puta.

http://www.telegraph.co.uk/fin...za-faces-backlash-on-deal.html
http://fortune.com/2015/02/25/...-to-backtrack-on-its-promises/
http://www.telegraph.co.uk/fin...to-backtrack-on-austerity.html

Kada je stvar konacno stigla do kraja, klovnovi iz Syrize su mislili da mogu da igraju "chicken" sa Evropom uludo misleci da ce svi da se u*eru od Grka jel ce toboz da se urusi finansijski sistem Evrope zbog sake socijalaca koji ce izglasati da nece da vrate dug. K'o kada bi neko "izglasao" da nece da placa kredit za auto i otisao u banku da ih "uceni".

Cudno da glavni "game theorist" u toj armiji klovnova nije primetio da je ECB u proteklih par godina upravo radila na tome da se to ne moze desiti, umesto "kraha Eurozone" berze nisu ni p*dnule na Grcke "pretnje". Bilo je potrebno samo da ECB zavrne slavinu "hitne pomoci za likvidnost" (citaj: jedinu kintu koja im se uliva u zemlju) da se vidi na kolikoj kuli od karata sede doticni klovnovi.

Rezultat je bio fantasticno grcko lupanje glavom u zid koje se zavrsilo sa dnevnim kvotama od, prakticno, 50 EUR (ako imas srece da bankomat ima para) za gradjane Grcke koje bi postale 20 EUR prosle nedelje a do sada bi bile 0 EUR.

U takvoj poziciji samo ljud covek misli da nekome nesto moze da diktira.

Klovnovi cak nisu ni imali plan B - sve i da su hteli da uvedu Drahmu ne bi je imali posto ne bi imali gde da je stampaju. Cela strategija, ako bi se tako nesto uopste moglo nazvati strategijom, su bile prazne pretnje i lupanje sopstvenom glavom u zid dok nije pocela da siklja krv na vise mesta.

Takva ekipa amatera se stvarno ne vidja svaki dan - covek prosto da se zapita da li su masline udarile u glavu Grcima ako su mislili da ce takva ekipa bilo sta dobro da im donese.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: Odlazak u Grcku ove godine, politička situacija, ekonomska situacija17.07.2015. u 15:51 - pre 106 meseci
Citat:
madmax-wifi:
Ciji su stavovi strucni...? G17 + gomila nevladinih organizacija koje se finansiraju iz inostranstva...

Nisam mislio na to.
Nego da neko hoce da se informise o ekonomiji, pa umesto da uzme neki udzbenik u sake,
on gleda YT klipove, slusa rezisere, novinare, pesnike, filozofe...
I sta se desi kad ne slusas struku, nego laike?
Zastranis u razmisljanju.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Odlazak u Grcku ove godine, politička situacija, ekonomska situacija

Strane: << < .. 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 136082 | Odgovora: 616 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.