Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Odlazak u Grcku ove godine, politička situacija, ekonomska situacija

elitemadzone.org :: MadZone :: Odlazak u Grcku ove godine, politička situacija, ekonomska situacija

Strane: << < .. 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 136342 | Odgovora: 616 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ssi

Član broj: 305920
Poruke: 333
*.dynamic.sbb.rs.



+377 Profil

icon Re: Odlazak u Grcku ove godine, politička situacija, ekonomska situacija15.07.2015. u 21:59 - pre 106 meseci
@pisac,

A kakve ti to tacno veze sa amerikom imas ?

Citat:
Čak neću ni sam da ga popravim za sada: opet bih morao da radim, a neću bre, hoću da se šetkam i odmaram i provodim vreme sa decom.


@pisac, da nisi ti neki "arhivtor" u nekoj drzavnoj firmi ?

Zamisli samo da tako razmisljaju svi lekari i naucnici na ovom svetu.
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Odlazak u Grcku ove godine, politička situacija, ekonomska situacija15.07.2015. u 22:04 - pre 106 meseci
Auto je tehnički sasvim ispravan (što je i dokazano na tehničkom pregledu) samo mu ne radi turbo, a to je nešto kao neispravan zadnji brisač koga mnogi automobili i nemaju radi uštede. Prema tome, mudrujte vi nekome drugome a ne meni.

A što se Ciprasa tiče, nije on populista nego ga je neprijatelj slomio (ima više metoda za lomljenje psihe državnika malih zemalja, CIA to razrađuje još od šezdesetih godina i sada je dostigla savršenstvo), a kada saznate u kakvom društvu živite i ko vuče konce videćete da samo najjači mogu da odole američkoj lomilici (mada ih onda vreba opasnost od političkog atentata).

Što se tiče toga da mnogi ne uspevaju da uvide vezu između Amerike/Banaka i stalnog zaduživanja zemlje i povećanja poreza (i ovde i u Grčkoj i po celom svetu u svim manjim zemljama), i MMF forsiranog povećanja cena struje i svega ostaloga, ja vam tu ne mogu pomoći, to je jednostavno stvar analitičke inteligencije. Kada uvidite tu vezu shvatićete da vi porez plaćate Americi a ne domaćim poreznicima, a do tada živite u bajci i ne smarajte me.
 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Odlazak u Grcku ove godine, politička situacija, ekonomska situacija15.07.2015. u 22:07 - pre 106 meseci
Citat:
Zato i turbo na kolima ne popravljam godinu dana. Morao bih da radim za svaki evro koji dam za taj turbo, a ja to eto neću, više volim da uživam. Čak neću ni sam da ga popravim za sada: opet bih morao da radim, a neću bre, hoću da se šetkam i odmaram i provodim vreme sa decom.

Vi koji stavljate sebi finansijski jaram i ulazite u kredite i radite po ceo dan da otplaćujete LCD televizore i skupa pansion letovanja sa ležaljkama i sokićima, i plaćate kojekakve majstore, vi u stvari svojim radom izdržavate mnoge druge a sebi uskraćujete mnogo toga, a na prvom mestu sopstvenu slobodu i slobodno vreme.


Cuvena i stalno ponavljana mantra.

A sto si kupovao auto, time si dirktno pomogao razvoj kapitalizma. Mogao si lepo da kupis bicikal iz Severne Koreje (nemoj ni od Kineza i oni su postali kapitalisti) i onda polako uputis se za Grcku.

Ja sam tebi vec rekao da si sektas i to najgore vrste, demagogija ti je jedino oruzje.

Ne zelis da platis popravak vozila jer time placas nekome i podrzavas kapitalizam, ali si kupio automobil i to je sve u redu, time nikoga ne podrzavas.

 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Odlazak u Grcku ove godine, politička situacija, ekonomska situacija15.07.2015. u 22:11 - pre 106 meseci
Ti si sektaš hotelskog turizma koji mislim da mora da zarađuje da bi trošio, ja uživam u ono malo slobode što je ostalo u svetu i trudim se da što manje radim dok je to još moguće. Uskoro neće biti jer će poreski jaram biti stavljen na sve kolonizovane zemlje. Porez naravno ide tamo gde sam već rekao: Americi.
 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Odlazak u Grcku ove godine, politička situacija, ekonomska situacija15.07.2015. u 22:13 - pre 106 meseci
Citat:
pisac: Ti si sektaš hotelskog turizma koji mislim da mora da zarađuje da bi trošio, ja uživam u ono malo slobode što je ostalo u svetu i trudim se da što manje radim dok je to još moguće. Uskoro neće biti jer će poreski jaram biti stavljen na sve kolonizovane zemlje. Porez naravno ide tamo gde sam već rekao: Americi.


Zaboravio si da napises koju o motivima kupovine automobila, mislim, nema smisla da nam ne objasnis kad si nam objasnjavao o motivima zasto ne zelis da popravis taj isti auto.

Ovo za porez mi je posebno interesantno.

A od koji para ocekujes da ti neko uci decu ili da ti leci porodicu?
 
Odgovor na temu

ssi

Član broj: 305920
Poruke: 333
*.dynamic.sbb.rs.



+377 Profil

icon Re: Odlazak u Grcku ove godine, politička situacija, ekonomska situacija15.07.2015. u 22:20 - pre 106 meseci
Citat:
pisac:
Auto je tehnički sasvim ispravan (što je i dokazano na tehničkom pregledu) samo mu ne radi turbo, a to je nešto kao neispravan zadnji brisač koga mnogi automobili i nemaju radi uštede. Prema tome, mudrujte vi nekome drugome a ne meni.

A što se Ciprasa tiče, nije on populista nego ga je neprijatelj slomio (ima više metoda za lomljenje psihe državnika malih zemalja, CIA to razrađuje još od šezdesetih godina i sada je dostigla savršenstvo), a kada saznate u kakvom društvu živite i ko vuče konce videćete da samo najjači mogu da odole američkoj lomilici (mada ih onda vreba opasnost od političkog atentata).

Što se tiče toga da mnogi ne uspevaju da uvide vezu između Amerike/Banaka i stalnog zaduživanja zemlje i povećanja poreza (i ovde i u Grčkoj i po celom svetu u svim manjim zemljama), i MMF forsiranog povećanja cena struje i svega ostaloga, ja vam tu ne mogu pomoći, to je jednostavno stvar analitičke inteligencije. Kada uvidite tu vezu shvatićete da vi porez plaćate Americi a ne domaćim poreznicima, a do tada živite u bajci i ne smarajte me.



Ma da auto je tehnicki ispravan samo mu bas motor onako malo ne radi. A i sta ce mu taj turbo. Vidi ti da izvadis to i jos po neki deo.

Ahahahahhaa CIA slomila Ciprasa. Slomise ga tako sto su odlucili da im ne daju pare za odrzavanje visokog zivotnog standarda. Dusmani.

A nekada si placao sve dazbine sa par maraka. Toliko je sve bilo jeftino da je pocelo da nestaje (restrikcije 90tih).


Citat:
A od koji para ocekujes da ti neko uci decu ili da ti leci porodicu?


Zamisli situaciju, odvedes dete kod lekara, a on ti kaze (lekar) :

Ja eto 'ocu da budem opusten, dva meseca ne radimo.
 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Odlazak u Grcku ove godine, politička situacija, ekonomska situacija15.07.2015. u 22:32 - pre 106 meseci
Citat:
Što se tiče toga da mnogi ne uspevaju da uvide vezu između Amerike/Banaka i stalnog zaduživanja zemlje i povećanja poreza (i ovde i u Grčkoj i po celom svetu u svim manjim zemljama), i MMF forsiranog povećanja cena struje i svega ostaloga, ja vam tu ne mogu pomoći, to je jednostavno stvar analitičke inteligencije. Kada uvidite tu vezu shvatićete da vi porez plaćate Americi a ne domaćim poreznicima, a do tada živite u bajci i ne smarajte me.


Slobodno se popisaj na tu svoiju analiticku intelegenciju o kojoj filozofiras.

Troskovi drzave se povecavaju zbog vecih zahteva i vece neefikasnosti sistema, jedan od razloga su i ljudi slicni tebi. Ti i slicni tebi su jednim delom krivi za povecanje poreza. Da bi porez bio manji mora vise ljudi da ga placa, a manje ljudi da ga koristi.



[Ovu poruku je menjao 2012 dana 15.07.2015. u 23:57 GMT+1]
 
Odgovor na temu

madmax-wifi

Član broj: 167175
Poruke: 386



+248 Profil

icon Re: Odlazak u Grcku ove godine, politička situacija, ekonomska situacija16.07.2015. u 06:11 - pre 106 meseci
Citat:

Jel si cuo pisac kloniraj se *5 da moze da se skupi od poreza za platu jednog neradnika u drzavnom vece zahteve sada imaju... kriv si sto malo radis nemoj da propadnemo zbog tebe... :D

Citat:
ssi: Zamisli situaciju, odvedes dete kod lekara, a on ti kaze (lekar) :
Ja eto 'ocu da budem opusten, dva meseca ne radimo.

Imam zakazano kod fiziatra pregled u aprilu, na red dolazim u drugoj polovini avgusta inace...

Gde vas dvojca zivite, ne zvuci mi kao da pisete iz srbije...
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Odlazak u Grcku ove godine, politička situacija, ekonomska situacija16.07.2015. u 06:56 - pre 106 meseci
Zive u "kako bi trebalo" drzavi..

Ne primecuju da osim neradnika, koje moraju da placaju porezom,taksama iakcizama, na drzavnim jaslama placaju i neradnikovu familiju, zene, decu, konkubine, bivse i sadasnje svalerke i svalere...

Malo je kloniranje x5..bar dvocifren broj...
 
Odgovor na temu

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: Odlazak u Grcku ove godine, politička situacija, ekonomska situacija16.07.2015. u 07:12 - pre 106 meseci
Citat:
pisac
Što se tiče toga da mnogi ne uspevaju da uvide vezu između Amerike/Banaka i stalnog zaduživanja zemlje i povećanja poreza (i ovde i u Grčkoj i po celom svetu u svim manjim zemljama), i MMF forsiranog povećanja cena struje i svega ostaloga, ja vam tu ne mogu pomoći, to je jednostavno stvar analitičke inteligencije. Kada uvidite tu vezu shvatićete da vi porez plaćate Americi a ne domaćim poreznicima, a do tada živite u bajci i ne smarajte me.

MMF je forsira nista, pa ni povecanje cene struje, niti se sam Fond bilo kome namece.
Pisac, treba da znas, da Fond zovu same drzave, kad one hoce,
i one same predlazu program mera, Fond samo kaze da li je program kredibilan ili ne,
a onda se insistira na postovanju predlozenih mera.

Pa ako ti se ne svidjaju mere, ti pitaj svoju vladu, a ne optuzuj MMF.
 
Odgovor na temu

dule_ns
Novi Sad

Član broj: 123863
Poruke: 257
194.247.212.*



+690 Profil

icon Re: Odlazak u Grcku ove godine, politička situacija, ekonomska situacija16.07.2015. u 08:04 - pre 106 meseci
Citat:
pisac:
Ti si sektaš hotelskog turizma koji mislim da mora da zarađuje da bi trošio, ja uživam u ono malo slobode što je ostalo u svetu i trudim se da što manje radim dok je to još moguće. Uskoro neće biti jer će poreski jaram biti stavljen na sve kolonizovane zemlje. Porez naravno ide tamo gde sam već rekao: Americi.


Nema veze sa temom, ali bi bih ti jako zahvalan ako bi mogao da nam prikažeš strukturu tvojih godišnjih prihoda. Znači ono:

1) moj rad xx%
2) ženin rad yy%
3) renta od imovine zz%
4) ostalo ...

Naravno, ako sam preterao izvinjavam se.
 
Odgovor na temu

adzo_
Ivan Adžić

Član broj: 150302
Poruke: 464



+256 Profil

icon Re: Odlazak u Grcku ove godine, politička situacija, ekonomska situacija16.07.2015. u 08:11 - pre 106 meseci
@dule
Zasto bi bilo ko to radio???
 
Odgovor na temu

dule_ns
Novi Sad

Član broj: 123863
Poruke: 257
194.247.212.*



+690 Profil

icon Re: Odlazak u Grcku ove godine, politička situacija, ekonomska situacija16.07.2015. u 08:28 - pre 106 meseci
Iz istog razloga zašto bi neko naveo koliko i kako ga tačno košta letovanje. Ja reko pitao, on ako hoće da odgovori nek odgovori, ako neće niko mu neće zameriti.
 
Odgovor na temu

ssi

Član broj: 305920
Poruke: 333
*.static.sbb.rs.



+377 Profil

icon Re: Odlazak u Grcku ove godine, politička situacija, ekonomska situacija16.07.2015. u 09:11 - pre 106 meseci
Citat:
madmax-wifi:
Citat:

Jel si cuo pisac kloniraj se *5 da moze da se skupi od poreza za platu jednog neradnika u drzavnom vece zahteve sada imaju... kriv si sto malo radis nemoj da propadnemo zbog tebe... :D

Citat:
ssi: Zamisli situaciju, odvedes dete kod lekara, a on ti kaze (lekar) :
Ja eto 'ocu da budem opusten, dva meseca ne radimo.

Imam zakazano kod fiziatra pregled u aprilu, na red dolazim u drugoj polovini avgusta inace...

Gde vas dvojca zivite, ne zvuci mi kao da pisete iz srbije...



Stvari su upravo takve kakve jesu zbog tih filozofa kao sto je @pisac.
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Odlazak u Grcku ove godine, politička situacija, ekonomska situacija16.07.2015. u 17:39 - pre 106 meseci
Citat:
2012:Troskovi drzave se povecavaju zbog vecih zahteva i vece neefikasnosti sistema, jedan od razloga su i ljudi slicni tebi. Ti i slicni tebi su jednim delom krivi za povecanje poreza. Da bi porez bio manji mora vise ljudi da ga placa, a manje ljudi da ga koristi.


He, sada si me razočarao. Zaista sam stekao utisak da si ti u suštini pametan ali samo zao pa ti odgovara to što se dešava, međutim ako stvarno stojiš iza ove tvoje izjave onda si ti ipak samo jedna obična neznalica koja se trudi da postigne nešto u svetu koji uopšte ne razume.

Citat:
IUOP_1:Pisac, treba da znas, da Fond zovu same drzave, kad one hoce,
i one same predlazu program mera, Fond samo kaze da li je program kredibilan ili ne,
a onda se insistira na postovanju predlozenih mera.


Znaš li ko zastupa državu i donosi odluke? Političari. Znaš li ti šta su političari? Političari su ljudi koji imaju svoje slabosti (pohlepa, strah, želje) a sa svime time manipuliše CIA u interesu Amerike.

To je malo previše apstraktno za većinu ljudi (ipak je za shvatanje mehanizma potreban veći IQ-a ili dosta slobodnog vremena za razmišljanje pošto se u medijima o tome teško nalazi bilo šta) pa zato Amerika i uspeva u onome što upravo radi (ekonomski porobljava veći deo sveta).

Neko je u onoj mojoj temi o Američkoj kolonizaciji Srbije dao link za zeitgeist addendum 1 a ja sam slučajno pogledao Zeitgeist Addendum 2, i baš to preporučujem svima koji imaju otvoren um i dovoljan IQ, da pogledaju addendum 2 jer je taj Američki mehanizam kolonizacije i neorobovlasništva tu sasvim lepo opisan.
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Odlazak u Grcku ove godine, politička situacija, ekonomska situacija16.07.2015. u 17:47 - pre 106 meseci
S tim u vezi, Grčka će inače biti rasprodata, i upravo je to i cilj svih "mera štednje" koje joj se nameću jer te mere upravo onemogućavaju otplatu kredita već nastavljaju agoniju dok se obavlja privatizacija i rasprodaja, i povećanje poreza. Sve je to deo istog plana koji je počeo još sa uguravanjem zemlje u EU i monetarnu uniju i njenim prezaduživanjem koje su radili političari... po nalogu i uz blagoslov onih koji su videli širu sliku.
 
Odgovor na temu

cika dacha

Član broj: 296868
Poruke: 1013



+2237 Profil

icon Re: Odlazak u Grcku ove godine, politička situacija, ekonomska situacija16.07.2015. u 21:03 - pre 106 meseci
IDeM !
 
Odgovor na temu

biciklista

Član broj: 17425
Poruke: 91



+722 Profil

icon Re: Odlazak u Grcku ove godine, politička situacija, ekonomska situacija16.07.2015. u 22:16 - pre 106 meseci
Citat:
IUOP_1:
MMF je forsira nista, pa ni povecanje cene struje, niti se sam Fond bilo kome namece.
Pisac, treba da znas, da Fond zovu same drzave, kad one hoce,
i one same predlazu program mera, Fond samo kaze da li je program kredibilan ili ne,
a onda se insistira na postovanju predlozenih mera.

Pa ako ti se ne svidjaju mere, ti pitaj svoju vladu, a ne optuzuj MMF.



Da da, a i Đura će nam oprostiti što nas je tukao.
 
Odgovor na temu

frankt

Član broj: 329751
5.150.254.*



+18 Profil

icon Re: Odlazak u Grcku ove godine, politička situacija, ekonomska situacija16.07.2015. u 23:02 - pre 106 meseci
I ovo je u paketu mera za izlaz iz krize. http://www.blic.rs/Vesti/Polit...-ATINI-Ciprase-izdao-si-Kosovo

 
Odgovor na temu

madmax-wifi

Član broj: 167175
Poruke: 386



+248 Profil

icon Re: Odlazak u Grcku ove godine, politička situacija, ekonomska situacija17.07.2015. u 03:29 - pre 106 meseci
Prodao se Tsipras, zato je Varoufakis i podneo ostavku kad je video kolko ima sati, nece covek da se blamira...
Mada i dalje nije losa opcija za jeftino letovanje, bilo bi mozda i bolje za nas da su presli na drahmu.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Odlazak u Grcku ove godine, politička situacija, ekonomska situacija

Strane: << < .. 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 136342 | Odgovora: 616 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.