Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vojvodjani istina je, Beograd se gradi

elitemadzone.org :: MadZone :: Vojvodjani istina je, Beograd se gradi
(Zaključana tema (lock), by Ivan Dimkovic)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 99602 | Odgovora: 577 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Vojvodjani istina je, Beograd se gradi30.07.2015. u 00:32 - pre 106 meseci
Vojvodina dok je imala vece ingerencije nije bila centralizovana. Kad sam ja bio dete NS je imao 180000 stanovnika a drugi grad SU nekih 100.000. Dapnas je NS skoro 4x veci od SU.

To je zato sto se Vojvodina razvija po Srbijanskom nacertaniju, a tu nema mesta planiranju nikakvom vec se sve normalno trpa u jedan centar. Pa i tako NS je 4x veci od drugog grada, a BG cak 5-6 puta od NI koji je drugi grad u srbijanskom delu drzave.

Da Vojvodina ne bi mogla sama je apsolutnu nonsens jer je Vojvodina veca i mnogoljudnija cak od dve YU republike Slo i Cg.

Dalje, Vojvodina je imala prosek iza Slo i ispred HR osim RI, a danas zaustaje unutar srbije. To je jednostavno nedopustivo.
 
0

madmax-wifi

Član broj: 167175
Poruke: 386



+248 Profil

icon Re: Vojvodjani istina je, Beograd se gradi30.07.2015. u 02:48 - pre 106 meseci
Citat:
Braksi: Kad sam ja bio dete NS je imao 180000 stanovnika a drugi grad SU nekih 100.000. Dapnas je NS skoro 4x veci od SU.

Kad si ti bio dete Djordje Cvarkov je sam sedeo u kancelariji a sad ih ima trojca ukupno, ako me razumes, mislim da je i to jedan od razloga... :D

Mozda je off ali eto da pomenem...
Kad se podigla ona prasina oko placanja prevoza u BG meni delovalo kao da SU nije u Srbiji, secam se jos od 70-ih godina proslog veka pa do danas, ako neplatis kartu bus jednostavno nece krenuti, totalno nezamislivo da se neko vozi a da neplati... (karta je sada ako se kupi u gradskom busu 90din)
 
0

branko tod

Član broj: 325192
Poruke: 3934



+9457 Profil

icon Re: Vojvodjani istina je, Beograd se gradi30.07.2015. u 06:17 - pre 106 meseci






Svi ovi gradovi rastu po srbijanskom receptu. Svugde su tu srbijanci organizovali uništavanje država

Braksi, kako se sam sebi ne gadiš?

Uzgred Novi Sad ima 280.000 stanovnika
Blago onome ko rano poludi, ceo zivot mu u veselju prodje

 
+2

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Vojvodjani istina je, Beograd se gradi30.07.2015. u 06:18 - pre 106 meseci
Pa da, kuknjava od kada su uhapsili Sarica i njegove "investitore".


Pre 20 god, kada sam isao po vojvodjaniskim(ili da razdvajam Banat od Srema, to je sada moderno cepkanje) selima, plasio sam se da ne pogazim silne biciklove, i pesake pored puta...

Od "uvodjenja demokratije", se plasim da me ne pregaze dzipovi, fensi mitsubishi L200 kamioneti(kao da smo u teksasu), oko sora hacijende, APNove zamenili Harliji, ili "socijalne" Yamahe... a u Beogradu(pa i Novom sadu) se "izgradilo" po deset banaka na 50 metara...


P,S.

Ulete branko sa dobrim komentarom...btw, da dodam, opstina Novi Beograd ima 250000 stanovnika..
 
+1

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Vojvodjani istina je, Beograd se gradi30.07.2015. u 07:06 - pre 106 meseci
Novi Beograd je Vojvodina.

I Zemun.
 
0

branko tod

Član broj: 325192
Poruke: 3934



+9457 Profil

icon Re: Vojvodjani istina je, Beograd se gradi30.07.2015. u 07:17 - pre 106 meseci
Srem.
Blago onome ko rano poludi, ceo zivot mu u veselju prodje

 
0

član

Član broj: 287386
Poruke: 883



+800 Profil

icon Re: Vojvodjani istina je, Beograd se gradi30.07.2015. u 07:46 - pre 106 meseci
Citat:
Braksi:eto npr clan je nakrpio oca i tvrdi da je u Vojvodini sve super, a onda zdimio u Nemacku.


nisi ti mene dobro razumeo... nisam ja rekao da je u Vojvodini dobro, naprotiv, rekao sam da je prilicno lose i da Vojvodina nema neki ekonomski potencijal kojim bi kao nezavisna drzava mogla da u kracem/duzem periodu nesto drasticno poboljsa svoj standard u odnosu na ostatak Srbije.
Inace, ne verujem u teorije zavere pa tako ni u tu teoriju da je Vojvodina planski unistavana da bi se suzbio separatizam (kog nikad nije ni bilo). Radi se o svima dobro poznatoj stvari da se za vreme komunisticke vladavine odrzavao socijalni mir tako sto se iz firmi koje su pravile profit uzimalo i davalo onima koji su proizvodile gubitke, pa su na kraju meseca svi mogli da dobiju platu i oni koji su je zaradili i oni koji nisu. U tom lancu Vojvodina (kroz individualne poljoprivrene proizvodjace, koji su dobijali nizu cenu za svoje proizvode od realne) bila samo jedna karika od koje se uzimalo kad je trebalo, a cesto je trebalo. Dakle, mislim i ja da Vojvodina jeste bila krava muzara, ali ne sa ciljem da bi se ekonomski unistila, nego jer je tako sistem funkcionisao. Da su te pare poslednjih 50 godina ostajale u Vojvodini, tj. da su se ulagale u infrastrukturu, kanale za navodnjavanje, otvaranje fabrika koje bi dalje preradjivale te poljoprivredne proizvode itd. verovatno da bi danas bila nesto drugacija situacija, a ovako, kao sto sam i rekao... go **rac, kao i ostali delovi Srbije!

inace, pominjao si kulturoloske razlike izmedju starosedelaca Vojvodine i stanovnika Srbije ispod Save/Dunava (da ne kazem Srbijanaca :)
mislim i ja da postoje i da su znatne, ali pri tom ne mislim da su jedni kulturni, a drugi nekulturni, mislim na razlike u tradiciji, obicajima, mentalitetu, folkloru, akcentu isl. ali to nije nista sto je jedinstveno samo na relaciji Srbija-Vojvodina, mislim da sirom sveta postoje takvi primeri da se pripadnici istog naroda kulturoloski razlikuju u zavisnosti od dela drzave u kom zive. u Italiji je isto tako velika razlika izmedju severa i juga, zar ne? ne pratim politicku situaciju u IT, ali sam prilicno siguran da bi cuo na vestima da u IT neko od nekoga hoce da se odcepi zbog razlika u mentalitetu? :)



 
+1

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Vojvodjani istina je, Beograd se gradi30.07.2015. u 07:58 - pre 106 meseci
clan, sada je kasno za te price. Beograd je isuvise dugo ostajao gluv na zahteve Vojvodine. Evo cak i ovde u ovj mikrosredini foruma vidi se kako BG agresivno reaguju a da nisu ni saslusali problem. Grafikoni i fakti njih ne zanimaju.

1918 nasi pradedovi odlucili su da se prisajedine Srbiji. Ali to su hteli nasi pradedovi, a sada se pitamo mi. Prisajedinjenje nije ispunilo ocekivanja, pre smo robovali tudjinu a sada bratu.

Era vladavine Beograda nad Vojvodinom blizi se kraju.
 
0

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Vojvodjani istina je, Beograd se gradi30.07.2015. u 08:05 - pre 106 meseci
Citat:
branko tod:
Srem.


a Srem je Vojvodina.
 
0

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Vojvodjani istina je, Beograd se gradi30.07.2015. u 08:20 - pre 106 meseci
Citat:
branko tod:
Normalno da je naviše love u Bgd. kada tu žive najpametniji ljudi.

Pa ne znam onda kad planiraju tu pamet da pokazu na delu. Beograd je najproblematicniji region Srbije u smislu da kvari spoljnotrgovinski balans drzave time sto procentualno najvise uvozi, a najmanje izvozi. Beograd je kancer Srbije, kad bi bilo Sumadija ili Vojvodina nasle nacina da odstrane Beograd iz zajednicke drzave, ne tvrdim da bi postale Svajcarska, ali tvrdim da bi imale odrzivu ekonomiju, dok sa Beogradom imaju bankrot kao jedinu perspektivu kada zapadni kreditori pocnu da zatezu kao sa Grckom. Ako u Beogradu zaista ima procentualno vise pametnih ljudi nego u ostalim manje razvijenim regionima, neka pocnu da proizvode nesto, a ne samo da zive na bazi narkomanske zavisnosti od strane kreditne igle, jer to moze svaka budala. Na zalost neki ne uocavaju granicu izmedju pametnih i onih koji se prave pametni, pa tako ako beograd ima najvise onih koji se prave pametni, naivnima deluje da tu ima zaista najvise pametnih ljudi.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
+4

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Vojvodjani istina je, Beograd se gradi30.07.2015. u 08:21 - pre 106 meseci
e to ! Bravo. Pravo u celenku.
 
0

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5318

Sajt: www.bachi.in.rs


+2827 Profil

icon Re: Vojvodjani istina je, Beograd se gradi30.07.2015. u 08:29 - pre 106 meseci
Da se ja pitam i tu autonomiju bih vam ukinuo. Mnogo kakite. ;)

Nikad jadnija država, a paralelna administracija.

Vlada Vojvodine... Možeš misliti..


P.S. Kada se otcepite, odoh ja kod vas. :)
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
0

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+836 Profil

icon Re: Vojvodjani istina je, Beograd se gradi30.07.2015. u 08:29 - pre 106 meseci
Vojvodinu su temeljno razvalili zuti, ne beogradski, vec vojvodjanska podruznica (tu racuam i decu crvenih kmera Canak,Veselinov).

Tu se 'raspickalo' koliko se moglo, firme i zemlju pokupovali hravati, svabe... itd. To su lose privatizacije jer su vrsene prakticno drzavnim parama tih drzava, a sa ciljem, koliko razumem, da vojvodina bude kukuruziste(jeftini izvor kukuruza), a da se npr. hrvati bave proizvodnjom mesa, preradom, preh. industrijom itd..

Negde sa zavrsetkom tog procesa, vojvodina je presla statisticki u nerazvijeno podrucije, mislim pre 7-8 godina, a u skaldu sa tim normalno je da i plate padnu.
 
+1

madmax-wifi

Član broj: 167175
Poruke: 386



+248 Profil

icon Re: Vojvodjani istina je, Beograd se gradi30.07.2015. u 08:32 - pre 106 meseci
Inace ljudi sada nemaju predstavu kolko se nafte i gasa vadi u vojvodini, samo se o tome ne govori javno.
Naravno od toga nema neke koristi ni Vojvodina ni Srbija ali eto Pametnima je zafalilo pa su prodali NIS.
 
0

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Vojvodjani istina je, Beograd se gradi30.07.2015. u 09:27 - pre 106 meseci
to su sve partije Beogradske i rad epo nalogu beograda, a Canak je obican udbas.

Inace kad cujem autonomas ja odmah pomislim na neku babetinu koja moli BG za mrvicu autonomije, a kad beograd kaze NE MOZE, oni podviju rep i malo se zastide.

to vreme je proslo !
 
0

član

Član broj: 287386
Poruke: 883



+800 Profil

icon Re: Vojvodjani istina je, Beograd se gradi30.07.2015. u 09:51 - pre 106 meseci
Citat:
madmax-wifi:Inace ljudi sada nemaju predstavu kolko se nafte i gasa vadi u vojvodini, samo se o tome ne govori javno.
Naravno od toga nema neke koristi ni Vojvodina ni Srbija ali eto Pametnima je zafalilo pa su prodali NIS.

nasi retardirani politicari nisu prodali NIS nego su ga poklonili, jer su poverovali u bajku oko Juznog toka (a verovatno imali i licnu korist od te transakcije)!
neki grubi podaci koji su mi ostali u glavi vezani za tu celu pricu oko NISa je da su uz NIS otisli i izvori nafte, gasa i geotermanih voda u Vojvodini, pa da se godisnje izvadi nafte/gasa za oko 1 milijardu € a rudna renta koja se placa Srbiji je 3% i rezervi ima za narednih 10-15 godina. znaci, racunica: izduvala ga Vojvodina/Srbija za 15ak milijardi + NIS (realne vrednosto cca. 2-3 milijarde)!
 
0

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Vojvodjani istina je, Beograd se gradi30.07.2015. u 10:12 - pre 106 meseci
NIS je dat Rusima u sklopu JT, a kako JT vise nema voljom Rusa Srbija treba da preuzme NIS i stavi tacku na to.

Meni su najbolji Rusi kad kazu kako oni placaju najvise poreza. Cuj qrche ! Pa nemojmo biti deca, imaju prirodni monopol.

Vojvodina treba da se obrati Briselu i NATO paktu za zastitu !
 
0

dule_ns
Novi Sad

Član broj: 123863
Poruke: 257
194.247.212.*



+690 Profil

icon Re: Vojvodjani istina je, Beograd se gradi30.07.2015. u 10:28 - pre 106 meseci
Citat:
Braksi: NIS je dat Rusima u sklopu JT, a kako JT vise nema voljom Rusa Srbija treba da preuzme NIS i stavi tacku na to.

Meni su najbolji Rusi kad kazu kako oni placaju najvise poreza. Cuj qrche ! Pa nemojmo biti deca, imaju prirodni monopol.

Vojvodina treba da se obrati Briselu i NATO paktu za zastitu !

A to je ustvari onaj porez i one akcize koje JA platim kad god stanem na njihovu pumpu.
 
0

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Vojvodjani istina je, Beograd se gradi30.07.2015. u 10:39 - pre 106 meseci
dobro jutro dzezeri
 
0

cika dacha

Član broj: 296868
Poruke: 1013



+2237 Profil

icon Re: Vojvodjani istina je, Beograd se gradi30.07.2015. u 10:55 - pre 106 meseci
Posto sam Novosadjanin porucujem Braksiju da pogleda koliko kosta 1kg zita a koliko kosta 1kg mobilnih telefona ?!

Porucujem isto Braksiju da pogleda imovinsko stanje tih politicara kojima je puna usta zastite vojvodine od momenta izlaska sa tom parolom u javnost pa do danas!? Samo pogledajte koje fotelje zauzimaju po gradu :-)

Isto Braksi malo knjige u sake, ali evo da ti malo izdvojim;

Tokom većeg dela 18. i 19. veka Novi Sad je bio središte kulturnog, političkog i društvenog života celokupnog srpskog naroda, koji tada nije imao sopstvenu državu, a prema podacima iz prve polovine 19. veka, ovo je bio i najveći grad nastanjen Srbima (Oko 1820. godine Novi Sad je imao oko 20.000 stanovnika, od kojih su oko dve trećine bili Srbi, a današnji najveći srpski grad, Beograd, nije dostigao približan broj stanovnika pre 1853. godine).
Zbog svog kulturnog i političkog uticaja, Novi Sad je postao poznat kao Srpska Atina.
Prema podacima iz 1843. godine, u Novom Sadu je bilo 17.332 stanovnika, od čega 9.675 pravoslavnih, 5.724 katolika, 1.032 protestantanata, 727 Jevreja i 30 vernika Jermenske crkve. Najveća etnička grupa u gradu u ovom periodu bili su bili Srbi, a druga po brojnosti Nemci.
Tokom Revolucije iz 1848/49. godine, Novi Sad se nalazio u sastavu proklamovane Srpske Vojvodine, srpske autonomne oblasti u okviru Habzburške monarhije.
Iako je igrao značajnu ulogu u početku srpskog pokreta, grad je bio ugrožen od strane mađarske vojske stacionirane na Petrovaradinskoj tvrđavi, koja je već u toku juna 1848. okrenula topove prema Novom Sadu. Kada je, u toku likvidacije mađarskog ustanka, 11. juna 1849. ban Josip Jelačić sa svojim trupama stigao u grad i sutradan (12. juna) otvorio iz topova vatru na tvrđavu, mađarska vojska mu je uzvratila daleko većom merom, bombardujući kuće u gradu. Ban Jelačić tada naredi povlačenje, misleći da će time od grada ukloniti opasnost, ali se potom mađarski vojnici sa tvrđave spuštiše u grad i počeše pljačkati, paliti i ubijati. Novi Sad je bio razoren, izgubio je većinu svog stanovništva, a srušeno je 2/3 zgrada. Prema podacima iz 1850. godine, u gradu je bilo samo 7.182 stanovnika, što nije ni polovina predratnog broja od 17.332 zabeleženog 1843.
Austrougarska monarhija se pri završetku Prvog svetskog rata krajem oktobra 1918. godine raspala, a 3. novembra i kapitulirala. U Novom Sadu je obrazovan je privremeni Srpski narodni odbor sa zadatkom da u interregnumu preuzme prerogative vlasti i obezbedi red do uspostavljanja redovnog poretka. 2. novembra članovi Srpskog narodnog odbora su se dogovorili da se organizuje narodna straža, a istog dana na ulicama se pojavilo obnovljeno socijaldemokratsko glasilo "Sloboda", koje je najavilo nacionalno oslobođenje srpskog naroda u Vojvodini. Srpski narodni odbor uputio je ultimatum komandantu nemačkih trupa da 8. novembra, najkasnije do šest časova ujutru, njegovi vojnici napuste grad. Po izlasku i poslednjeg neprijateljskog vojnika, srpske straže su zauzele sve važne punktove u gradu, a u noći između 8. i 9. novembra mandatori Srpskog narodnog odbora su i zvanično preuzeli vlast u Novom Sadu od mađarskog Magistrata. Na sednici je, pola sata pre ponoći, vlast prešla u srpske ruke, tako da su novosadski Srbi faktički sami sebe oslobodili dan pre ulaska srpske vojske u Novi Sad 9. novembra.
Kada je javljeno da srpska vojska dolazi u Novi Sad, u susret joj je pošlo u toku prepodneva oko 400 konjanika, koji su bili u narodnim odelima, a nosili su srpski barjak. Na mostu je u ime Novosađana prvi pozdravio srpske vojnike ugledni građanin Sava Stojković, član Upravnog odbora Matice srpske. On je okićenu srpsku zastavu predao majoru Vojislavu Bugarskom kao komandantu jedinice srpske vojske koja je imala čast da oslobodi Novi Sad.

Posle sprovedenih izbora po svim vojvođanskim mestima (od 18. do 24. novembra), u Novom Sadu se 25. novembra 1918. godine sastala Velika narodna skupština Srba, Bunjevaca i ostalih Slovena Banata, Bačke i Baranje, koja zvanično proglašava otcepljenje ovih regiona od Ugarske i njihovo prisajedinjenje Srbiji, a na istoj skupštini formira se i pokrajinska vlada (Narodna uprava) Banata, Bačke i Baranje sa sedištem u Novom Sadu. 1. decembra 1918. godine, proglašeno je Kraljevstvo Srba, Hrvata i Slovenaca, a Novi Sad ulazi u tu novu državu kao sastavni deo Kraljevine Srbije. Iako je do 1918. godine imao ulogu kulturnog i političkog centra Srba, Novi Sad do tada nije bio administrativni centar neke upravne teritorije ili pokrajine, što se ulaskom u novu državu menja: od 1918. do 1919. godine, Novi Sad je administrativni centar pokrajine Banat, Bačka i Baranja, a takođe (sve do 1922. godine) i administrativni centar Novosadske županije, koja je obuhvatala Bačku i Baranju, zatim je (od 1922. do 1929. godine) administrativni centar Bačke oblasti, koja je obuhvatala zapadne delove Bačke i Baranju, da bi 1929. godine postao administrativni centar Dunavske banovine, jedne od pokrajina Kraljevine Jugoslavije. Po popisu iz 1921. godine, Novi Sad je imao 39.122 stanovnika, od kojih je 16.293 govorilo srpski, 12.991 mađarski, 6.373 nemački i 1.117 slovački.



Ukratko Braksi, tvoj i moj prapradeda su glasali, ginuli, ziveli za SRPSKU VOJVODINU !!!

Pa kako te nije stid da sramotis svoje pretke ??!?!





 
+1

elitemadzone.org :: MadZone :: Vojvodjani istina je, Beograd se gradi
(Zaključana tema (lock), by Ivan Dimkovic)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 99602 | Odgovora: 577 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.