Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako postati programer i dobro unovčiti znanje?

elitemadzone.org :: MadZone :: Kako postati programer i dobro unovčiti znanje?

Strane: << < .. 5 6 7 8 9 10 11 12

[ Pregleda: 60698 | Odgovora: 237 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Kako postati programer i dobro unovčiti znanje?27.03.2016. u 14:10 - pre 98 meseci
Citat:
dusanboss:
Citat:
CoyoteKG:

evo ja ti kazem, ako ulozis trud i rad, naucis posao kako treba, pritom ako imas i talenat za to moci ces pristojno da zaradjujes, pa makar bio i stolar, automehanicar... pa eto i programer.


Ovo nije tačno. Evo imam drugara koji je stolar. Ima radionicu, učio je zanat od malih nogu uz ćaleta. Ima talenat i znanje pa opet slabo zaradjuje. Ne zna da se preusmeri na proizvode koji su traženi, ne zna da se izreklamira

Dakle nije ulozio trud i rad da proda svoj proizvod, ili nema talenat da proda... A mozda i nije tako dobar, dzaba sto je ucio zanat od malih nogu, mozda nije naucio...

Siguran sam da ima ljudi ovde koji bi kao sto je djoka u ovom postu objasnili "kako postati stolar i da se dobro unovci znanje tog zanata".
Jer bas je to paralela. Dzaba sto on zna da zasrafi sraf u drvo, i da sklopi plakar.
To zna puno ljudi koji nisu stolari.
Isto kao sto puno ljudi "zna da napravi sajt" iako nisu programeri ni web dizajneri. Uzmu lepo, instaliraju wordpress, gotovu temu, stave par svojih slicica, izmenjaju tekstove... ali tako se ne zaradjuje


Citat:

, za internet kaže "šta će to meni", a neće da posluša savete.

Ovo lici na tebe :D
Ti u ovoj temi ne slusas savete koji tebi ne odgovaraju :).
Poslusao bi savet samo onaj koji ti odgovara...
A to nije slusanje saveta :)
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Kako postati programer i dobro unovčiti znanje?27.03.2016. u 14:57 - pre 98 meseci
Citat:
dusanboss:
Mene interesuje nečiji put od trenutka kada je počeo da uči do trenutka kada je posta uspešan ili manje uspešan. Ne tražim ničiju bigrafiju već u najkraćim crtama.

Jednostavno ne znam kako to izgleda u praksi.

Ne znam zasto odgovaram na post, ali ajde da ti poverujem da si ozbiljan.

1. Ucenje. Posvetis ozbiljan period da naucis neku tehnologiju.
2. Pretvoris to sto si naucio u neki projekat, ili vise njih, napravis sebi zadatak da provezbas ono sto si naucio. Uz pomocu internet zajednice uvek mozes proveriti svoje znanje.
3. Nadjes neku firmu koja ce ti dati sansu za neki intership na par meseci. Vidis i naucis kako izgleda raditi u kompaniji. Opet dobar nacin da proveris svoje znanje.
4. Ako mislis da si spreman - pocnes da trazis posao, javljas se na oglase, sa malo srece i zalaganja mozda ostanes u istoj firmi u kojoj si radio intership.
5. Nadjes posao i pocnes da radis za platu. Vise ili manje uspesno, zavisice od tebe.
Citat:
Ne razumem što se ljudi dure kada postavim takva pitanja.

Niko se ne duri, vec tretiraju takva pitanja kao neozbiljna, kao sto i jesu. Odgovor se sam namece, nauci nesto pa potrazi posao.
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 731
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+593 Profil

icon Re: Kako postati programer i dobro unovčiti znanje?27.03.2016. u 15:00 - pre 98 meseci
Ne očekujem ja niko da me mazi, ali svakako ne očekujem da me neko gazi svaki put. Pošto to nije realno isto kao i da me neko podržava u svemu.

I pusti te me to fore kako na forumu nema ličnog. Aj da sam se juče logova pa da poverujem. I te kako ima ličnog. I treba da bude. Pa nismo mi roboti pa kad nam neko nešto napiše samo prcesuiramo i nastavimo dalje.

Naravno da reč ovde nema istu težinu kao u relnom životu. Ipak mi i ovde imamo neke medjuljudske odnose.
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Kako postati programer i dobro unovčiti znanje?27.03.2016. u 16:38 - pre 98 meseci
Ti si definitivno razmaženi beznadežan slučaj.
Over and out.
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 731
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+593 Profil

icon Re: Kako postati programer i dobro unovčiti znanje?27.03.2016. u 18:43 - pre 98 meseci
Citat:
SlobaBgd:Ti si definitivno razmaženi beznadežan slučaj.
Over and out.


Ako ti tako kažeš. Šta tu ima da se raspravlja više. A i naučen sam da poštujem starije.

Samo bih voleo da mi pokažete jedan primer gde ste se ti ,Sceka, Lavlja Jazbina (možda sam nekog i izostavio) u bilo čemu složili samnom.

Razumem ja da mi ovde traba da suprostavimo mišljenja. Ne razumem ljude čije se kompletno pisanje na forumu zasniva na tome.

Da li je mogu će da smo toliko različiti da nemamo apsolutno ni jedan isti stav?
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Kako postati programer i dobro unovčiti znanje?27.03.2016. u 19:13 - pre 98 meseci
Ja sam ti vec rekao da si trol.Na nekoj stranici ove teme posle Ivanovog posta koji ti lepo objasnjava sta i kako,ti sledeci post pocinjes:

Koja je podloga bolja od bele za citanje PDFa.Tada sam pratio temu a nisam zbog onog izopacenog (deset in dvanaest) hteo da postujem tih 15 dana da vidim

da ja tu nesto ne remetim.Nastavili ste po starom,nije bilo promena sem korisnog banovanja,navedenog trola kao i onog zlikovca

(Nadimak Borisa Dvornika u Kapelskim kresovima) koji nema postovanja ni prema preminulim.

Ti decko ne znas ni da kucas a kamoli da se bavis programiranjem.Jeste MAD ZONE ali ima i tu granica loseg pisanja.

p.s.I sada ces ti poznato sa trol strane:gde sam ja rekao, pisao,objani mi ovo ili ono ,bezbroj cudjenja itd.Ovde napadas da ti se objasni kako si ti posebna vrsta,napadnut.

Ova tema je jedino korisna da neko ko cita (ČITAJ) zaista hoce da se bavi programiranjem,dobije KVALITETNE SMERNICE OD LJUDI KOJI SE VEC TIM POSLOM BAVE.



[Ovu poruku je menjao Lavlja_Jazbina dana 27.03.2016. u 20:43 GMT+1]
 
Odgovor na temu

goropad

Član broj: 332303
Poruke: 201
*.mediaworksit.net.



+55 Profil

icon Re: Kako postati programer i dobro unovčiti znanje?27.03.2016. u 19:33 - pre 98 meseci
Ja lično mislim da je dusanboss voljan da uči, da radi, da se trudi, pa i da zaradi, ali mu treba motivacija, neko da ga pokrene. Novac to ne može, jer niko u svetu neće da ti plaća da ti učiš već suprotno, plaćaš TI da bi ucio i naucio. Srecom informacija na netu je dosta i covek vrlo ozbiljno znanje moze da pohvata samo pretrazivajuci net.

Evo ti motivacije:

Ustanes rano, prolece je, do 12 se bavis nekim svojim hobijem A DA TO NIJE KOMPJUTER. Znaci, najpogodnije je da ides da pijes pivo ispred prodavnice , da se druzis, da sam napravis rostilj u basti da vidis dal ce neko da svrati, da odes na pecanje, DA VOZIS BICIKLU i da ispunis svoje vreme kvalitetno, STO DALJE OD KOMPJUTERA,TELEFONA,INTERNETA.

E kad se tako lepo razonodis, onda odspavas jedno sat vremena. I onda krenes sa ucenjem. Bilo sta. Kreni ono sto ti mislis da treba. Recimo hoces da ucis web. Napravi web stranicu, podigni server, radi, sam sebi davaj zadatke. I NE TRAZI SATISFAKCIJU. Niti nemoj da se hvalis. Hvali se sam sebi. Kad odradis nesto kako valja, ti ces da skocis sa stolice i da poljubis sliku na kojoj si ti :) recimo.

I stici ces do nekde. Znaces toliko i toliko. A za posle sta ces NE RAZMISLJAJ.

______________________________________

I ako posle ovog imas neka pitanja, onda si stvarno bolesno dosadan i osim klosara nista neces da postanes.
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 731
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+593 Profil

icon Re: Kako postati programer i dobro unovčiti znanje?27.03.2016. u 19:56 - pre 98 meseci
Nemam pitanja Goropade, ustvari imam ne mislim da će zbog toga pstati klošar. postije drug načini da to uspešno uradim :)

Ja već uveliku učim, radim to sa voljom i uživanjem bez imalo laganja. Brine me ovaj deo "A za posle sta ces NE RAZMISLJAJ". Brine me iz razloga što sam isto to slušao za vreme studiranja pa se na kraju ispostavil da sam se sekirao sa jako dobrim razlogom.

Nadam se da će ovaj put biti drugačije jer mi je slika o tome šta ću posle ipak dosta jasnija. Hteo sam da dobijem neke savete. Po neki sam dobio, dosta ljude me nije ili me je pogrešno shvatila,

Nego da ne gubim vreme ovde sad ću da napravim dropdown menu totorijal i da ga okačim na http://www.elitesecurity.org/f76 pošto ima tema koja može da zbuni početnika.
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Kako postati programer i dobro unovčiti znanje?27.03.2016. u 20:10 - pre 98 meseci
Ma klasicno dokono relativno situirano razmazeno čeljade koje iz ciste dosade i bezbrino uljuljkan nepotrebnoscu da u tim godinama zaradjuje svoj dinar izvoljeva na ozbiljnom forumu u "neozbiljnom" delu nebuloze tipa "Ja bih da uzimam dobre pare kao programer pa me zanima kako" pri tom je to odlucio videci da se ovde javlja puno uspesnih programera a nemajuci pojma kako i zasto su uspesni kao ni nemajuci ni blagu predstavu sta su morali proci da bi to bili pomislio da "I ja bih ovo radio".

Zato od svega sto su mu napisali ljudi koji imaju iskustva po tom pitanju i evidentno su kvalifikovani i merodavni izvlaci zakljucak:
Citat:
A i kometari odredjenog dela ljudi ovde uglavnom su negativnog karaktera, usmerni protiv nekog ili neke ideje. Ne razumem. Da li sa na taj način ljudi oslobadjaju stresa? Ne moram ja da pokupim tu njihovu negativnu energiju.


Dobio je savete, uputstva i smernice koje su zlata vredni a na sve odgovara (odlicno opservirano) nebulozama tipa "Koja boja podloge..." i zahteva da mu se objasni kao nekom detetu kad se uhvati za ruku pa mu se objasnjava sto jednostavnije "Vidi, sine, sedi ovde, vidis ovo, to ti je kasika i sluzi da jedes supu, kao da te tata hrani ali sad probaj sam...". Nebulozno za odraslog coveka.

Jos se ljuti na "neslaganje misljenja sa njegovim" i dodje mu da razbije 5 tastatura dureci se jer se neko usudjuje da mu kaze istinu koju mu ni roditelji nisu rekli. Kazem, razmazeno ali do jaja.


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Kako postati programer i dobro unovčiti znanje?27.03.2016. u 20:56 - pre 98 meseci
Citat:
Nemam pitanja Goropade, ustvari imam ne mislim da će zbog toga pOstati klošar. postije drug načini da to uspešno uradim :)


Kad bolje pogledas posto bi razbio 5 tastatura,mozda bi naucio da kuca bez greske,sa sklopljenom jednom od tih 5.

Šinko,u programiranju nema gutanje slova(znakova)!!!!!.
 
Odgovor na temu

branko tod

Član broj: 325192
Poruke: 3934



+9457 Profil

icon Re: Kako postati programer i dobro unovčiti znanje?27.03.2016. u 21:10 - pre 98 meseci
.

Dule, Leo te pozdravlja i obećava da će da drži časove džabe!
Blago onome ko rano poludi, ceo zivot mu u veselju prodje

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

AstralPro
NS

Član broj: 73891
Poruke: 901
62.193.158.*



+288 Profil

icon Re: Kako postati programer i dobro unovčiti znanje?27.03.2016. u 21:28 - pre 98 meseci
Citat:
dusanboss:
Nemam pitanja Goropade, ustvari imam ne mislim da će zbog toga pstati klošar. postije drug načini da to uspešno uradim :)

Ja već uveliku učim, radim to sa voljom i uživanjem bez imalo laganja. Brine me ovaj deo "A za posle sta ces NE RAZMISLJAJ". Brine me iz razloga što sam isto to slušao za vreme studiranja pa se na kraju ispostavil da sam se sekirao sa jako dobrim razlogom.

Nadam se da će ovaj put biti drugačije jer mi je slika o tome šta ću posle ipak dosta jasnija. Hteo sam da dobijem neke savete. Po neki sam dobio, dosta ljude me nije ili me je pogrešno shvatila,

Nego da ne gubim vreme ovde sad ću da napravim dropdown menu totorijal i da ga okačim na http://www.elitesecurity.org/f76 pošto ima tema koja može da zbuni početnika.



Zaista je covek u pravu. Za posle ne razmisljas. Nauci posao i radices negde ali nauci ekstra nemoj polovicno.
Ja sam studirao programiranje na PMF-u, (polozio sam prijemni i na ETF-u rad pa se odlucio za ovo drugo), ne bavim se programiranjem ali desilo se hiljadu puta da mi je koristilo sve sto sam tamo naucio. Matematika je osnova programiranja tj osnova misljenja. Sve vrste matematike.

Pare mozes zaraditi i bez fakulteta i programiranja ako si snalazljiv .

Pozdrav i srecno.

 
Odgovor na temu

Aleksandar Đokić

Član broj: 13478
Poruke: 4793
*.dynamic.sbb.rs.



+638 Profil

icon Re: Kako postati programer i dobro unovčiti znanje?27.03.2016. u 23:16 - pre 98 meseci
Upravo to.

Ako si krenuo samo zbog para batali odma i nadji nacin da ih zaradis drugacije. Nekim muljanjem, kako se to vec radi - ja ne znam. Programiranje, i IT generalno se uci zato sto to volis, a pare uzimas onako da bi imao od cega da zivis.
 
Odgovor na temu

R A V E N
Mirza Beglerović Raven
Tuzla

R A V E N
Član broj: 36142
Poruke: 1629
37.203.99.234

Sajt: NietzscheSource.Org


+101 Profil

icon Re: Kako postati programer i dobro unovčiti znanje?28.03.2016. u 03:07 - pre 98 meseci
dusanboss, objektivno govoreći i bez cilja da te napadam, ali dobio si ovdje u 4-5 poruka stvarno dobrih savjeta i to ti je jedini načina da imaš dobru šansu da uspiješ. Namjerno kažem "šansu", a ne "garanciju", jer ništa nije zagarantovano.

Tebi se možda ne sviđa to čuti jer uključuje veliku količinu napora i vremena, ali sve dok npr. ne izrade čip koji će biti ugrađen u ljudsku glavu, pa ćeš mislima iz stotina GBa podataka pohranjenih u tom čipu moći trenutačno prizvati kako da se programerski riješi to-i-to, tako je kako je.

Znam ih par koji slično razmišljaju kao ti, i, ne samo u području posla, nego i u domeni privatnog života, odnosno ne sviđa im se napor i bol, a znam ih i par koji su shvatili da drugačije ne može, pa su promijenili pristup.
 
Odgovor na temu

Pali zari

Član broj: 49892
Poruke: 634
*.dynamic.sbb.rs.



+27 Profil

icon Re: Kako postati programer i dobro unovčiti znanje?28.03.2016. u 06:27 - pre 98 meseci
Mene on podseca na onog deku iz vica , sto nece da uzme celu vijagru nego samo pola. Nece da *ebe, oce samo da pod*ebava :)
For those about to rock I solute you!
Besmrtne reci, Besmrtog benda.
AC/DC
 
Odgovor na temu

djoka_l
Beograd

Član broj: 56075
Poruke: 3453

Jabber: djoka_l


+1462 Profil

icon Re: Kako postati programer i dobro unovčiti znanje?28.03.2016. u 09:48 - pre 98 meseci
U dobrim IT firmama, godišnja prodaja softvera (i usluga) po zaposlenom programeru je oko 50 hiljada eura minimum (na zapadu je minimum 100 hiljada).
To znači da svaki zaposleni programer mora firmi da donese mesečno preko 4000 eura prihoda, pa da se od toga podele plate, kako programerima, tako i ostalim neproizvodnim zaposlenima, plate tekući troškovi, nabavi oprema i softver koji se koristi za razvoj, pa nešto i gazdi da pretekne.

E pa sada, kako ti vidiš sebe u toj priči.
Recimo, da si dobro naučio kako da kastomizuješ Wordpres. I da to naplaćuješ 100-200 EUR po sajtu. Da li možeš da nađeš i uradiš 20-40 instalacija i kastomizacija mesečno (to je jedna do dve instalacije dnevno, bolje reći treba naći SVAKI dan jednog ili dva klijenta koji su spremni da te plate 100-200 eura za 4-8 sati posla).

Eto ti sada jednostavnog testa - radi mesec dana i za taj mesec zaradi 4000 eura od programiranja, pa onda reci sebi, eto, postao sam programer koji može dobro da unovči svoje znanje...
 
Odgovor na temu

preynow

Član broj: 332876
Poruke: 40



+41 Profil

icon Re: Kako postati programer i dobro unovčiti znanje?28.03.2016. u 09:57 - pre 98 meseci
Citat:
djoka_l: U dobrim IT firmama, godišnja prodaja softvera (i usluga) po zaposlenom programeru je oko 50 hiljada eura minimum (na zapadu je minimum 100 hiljada).


kako si dosao do ovih cifara ?
 
Odgovor na temu

djoka_l
Beograd

Član broj: 56075
Poruke: 3453

Jabber: djoka_l


+1462 Profil

icon Re: Kako postati programer i dobro unovčiti znanje?28.03.2016. u 10:02 - pre 98 meseci
To je u mojoj firmi jedan od KPI (Key Performance Indicators).
Neki drugi indikatori: rezerve keša u firmi moraju da pokrivaju više od 90 dana troškova (znači da bez ikakve prodaje moramo da preživimo 3 meseca iz sopstvenih rezervi). Godišnje održavanje mora da pokriva 60% godišnjih troškova, donja profitna granica za softverske projekte mora biti veća od 25% (normalno 50%). Donja profitna granica za prodaju hardvera mora biti iznad 6% (ovo je profitna margina POSLE odbijanja troškova nabavke opreme - COGS Cost of Goods Sold - i troškova plata prodavaca). Ima ih još, ovo su neki interesantni indikatori...
 
Odgovor na temu

preynow

Član broj: 332876
Poruke: 40



+41 Profil

icon Re: Kako postati programer i dobro unovčiti znanje?28.03.2016. u 10:07 - pre 98 meseci
da li je tako i u ostatku sektora. Mislim prosecno. Imas li neki link (verujem ti ali mi treba iz profesionalnih razloga).
 
Odgovor na temu

djoka_l
Beograd

Član broj: 56075
Poruke: 3453

Jabber: djoka_l


+1462 Profil

icon Re: Kako postati programer i dobro unovčiti znanje?28.03.2016. u 10:20 - pre 98 meseci
Pa, nije. U Srbiji se otvara šampanjac kada pređe 50k po programeru, u Nemačkoj zvoni alarm kada padne ispod 100k.
Onda se nađe neki pametan programer koji pita: Što ne mogu da imam platu kao nemački programer?
Imaćeš, kada budeš u stanju da doneseš firmi 150k godišnje...

Prosta računica, programer koji u Srbiji zarađuje neto 1500 EUR, košta firmu bruto 2400, sa drugim troškovima to izađe na 3000 EUR. AKo zaradi firmi 4000 mesečno, to je 25% profita.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Kako postati programer i dobro unovčiti znanje?

Strane: << < .. 5 6 7 8 9 10 11 12

[ Pregleda: 60698 | Odgovora: 237 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.