Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju

elitemadzone.org :: MadZone :: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju

Strane: << < .. 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 336132 | Odgovora: 2054 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju04.10.2016. u 20:58 - pre 92 meseci
@Otto23 - Problem nije sto ljudi odlaze, problem je sto se ne planiraju da se vracaju... Otvori forum http://www.elitesecurity.org/f237-Vodic-za-emigraciju - i sve ce ti biti jasno...
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 732
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+593 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju04.10.2016. u 21:28 - pre 92 meseci
Pa ni netraba da se varćaju. Ko god ima dovljno hrabrosti otići će i dolazi će ovde jednom godišnje na odmor te će raji koja je ostala deliti savete kako "ni tamo nije sjajno".

Kad će čobani ovog stada shvatiti da ukoliko previše ovaca ode neće imati šta da pomuzu.
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju04.10.2016. u 21:45 - pre 92 meseci
@dusanboss - ne mora sve da se radi u inat sebi ili drugima i izvlaciti negativnosti iz svakog iskustva...

Stvari mogu da budu i pozitivne, i odlazak i povratak. Mnogi Britanci/Nemci/Holandjani odlaze u inostranstvo na rad i to vide kao nesto dobro, posle se gomila njih vrati - i opet to vide kao nesto dobro.
Nije ono - kao odlazim iz domovine, okrenem se i pljunem u stilu crkli 'dabogda ili tko zadnji izadje nek ugasi svetlo i sl gluposti, a onda kad se vracam - sve isto samo u drugom smeru.
 
Odgovor na temu

jovajovic100

Član broj: 325194
Poruke: 141



+2244 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju04.10.2016. u 22:20 - pre 92 meseci
Još u starom Rimu diktatura je bila pozitivna i potrebna. I u IXX veku ima primera pozitivne diktatur . A evo šta je ustvari bila diktatura :

U doba Rimske Republike, kada se, po pravilu usled nadiranja varvara, država nađe u stanju vanredne opasnosti ("krize"), Senat je, isključivo po kriterijumu građanskog ugleda (bonus pater familias), imenovao diktatora sa neograničenim ovlašćenjima, sa mandatom samo dok traje vanredna opasnost, i sa jedinim zadatkom da od države svim raspoloživim sredstvima otkloni vanrednu opasnost i ponovo uspostavi redovno stanje. Prestankom (prevazilaženjem, otklanjanjem) krize diktatoru mandat prestaje, i on se vraća u položaj u kome je bio pre imenovanja, a vrhovnu vlast ponovo preuzima Senat.
Sve po zakonu , a ako počne da divlja onda je to nešto drugo
Ukoliko imenovani diktator i po prestanku vanredne opasnosti (krize), zloupotrebom neograničenih ovlašćenja i zapovedničke moći, zadrži ovlašćenja, on postaje tiranin, a njegova vlast je tiranija. Ako, da bi zadržao diktatorska ovlašćenja i moć, produžava stanje vanredne opasnosti, provocirajući krize, onda je on terorist, a njegova vlast teror.
Kome snaga argumenta leži u brisanju, tragovi mu nečoveštvom smrde.
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 732
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+593 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju04.10.2016. u 22:28 - pre 92 meseci
Citat:
bananaphone:
@dusanboss - ne mora sve da se radi u inat sebi ili drugima i izvlaciti negativnosti iz svakog iskustva...

Stvari mogu da budu i pozitivne, i odlazak i povratak. Mnogi Britanci/Nemci/Holandjani odlaze u inostranstvo na rad i to vide kao nesto dobro, posle se gomila njih vrati - i opet to vide kao nesto dobro.
Nije ono - kao odlazim iz domovine, okrenem se i pljunem u stilu crkli 'dabogda ili tko zadnji izadje nek ugasi svetlo i sl gluposti, a onda kad se vracam - sve isto samo u drugom smeru.


Pa da, verujem da je tebi lako da iz amsterdamskog kofi šopa uvidiš sve pozitivne strane života u Srbiji.

Šalim se malo. Postoje dobre stvari ako se čovek potrudi da ih vidi. Ipak ako ne možeš da zardiš dovoljno da bi opstao to poprilično ocrni sliku tvog okruženja.

Da si medju 10 % njih koji se ne snalaze pa da možeš reći da je problem u tebi, ovako...
 
Odgovor na temu

Otto23

Član broj: 300024
Poruke: 4



+2028 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju04.10.2016. u 23:27 - pre 92 meseci
Citat:
Da si medju 10 % njih koji se ne snalaze pa da možeš reći da je problem u tebi, ovako...

Da bre, a programiranje dosadno... a i nema materijala na netu...
 
Odgovor na temu

student_apsolvent

Član broj: 332872
Poruke: 2



+110 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju05.10.2016. u 00:41 - pre 92 meseci
Citat:
dusanboss:


Pa da, verujem da je tebi lako da iz amsterdamskog kofi šopa uvidiš sve pozitivne strane života u Srbiji. :)



Priznaj da bi ti dupe dao samo samo kad bi se dočepao kakvog dobrog coffeeshop-a u Amsterdamu, a kad se dobro "zalijetiš" pričaćeš nam kako je u "raju" i što si tamo viđeo.

[Ovu poruku je menjao student_apsolvent dana 05.10.2016. u 01:53 GMT+1]
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 732
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+593 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju05.10.2016. u 00:57 - pre 92 meseci
Mislim da sam već piso o tome kako me marihuane uopšte ne privlači zadnjih, pa sigurno 5 godina. Mada da sam u Amsterdamu ... Pa morao bih da svratim na "kafu" :)

[Ovu poruku je menjao dusanboss dana 05.10.2016. u 11:46 GMT+1]
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju05.10.2016. u 06:30 - pre 92 meseci
Citat:
dusanboss:
Pa da, verujem da je tebi lako da iz amsterdamskog kofi šopa uvidiš sve pozitivne strane života u Srbiji. :)

Šalim se malo. Postoje dobre stvari ako se čovek potrudi da ih vidi. Ipak ako ne možeš da zardiš dovoljno da bi opstao to poprilično ocrni sliku tvog okruženja.

Da si medju 10 % njih koji se ne snalaze pa da možeš reći da je problem u tebi, ovako... :(


Pa verujem da iz inostranstva vidis bolje neke od pozitivnih strana zivota u Srbiji, zato sto dok si u Srbiji, sve podrazumevas, tek kad budes odsecen od nekih stvari, shvatis da nisu univerzalne, odnosno da su vezane za Srbiju a recimo nema ih u Holandiji ;)

Anyway - da ne davim, kao sto rekoh - po meni problem Srbije je sto ljudi i koji bi hteli da se vrate, jednostavno ne vide Srbiju vise kao mesto gde bi se vratili, ni kad odu u penziju, i ako nisu 100% zadovoljni zivotom u inostranstvu. A i ovi retki - koji se vrate, odluce se za taj potez, kad su situirani u inostranstvu, pa ako ista zaskripi u Srbiji, spakuju kofere i nazad na zapad...
 
Odgovor na temu

član

Član broj: 287386
Poruke: 883



+800 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju05.10.2016. u 07:05 - pre 92 meseci
Citat:
bananaphone: tek kad budes odsecen od nekih stvari, shvatis da nisu univerzalne, odnosno da su vezane za Srbiju a recimo nema ih u Holandiji ;)

npr. ? (osim paradajza i kajmaka)
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju05.10.2016. u 08:33 - pre 92 meseci
Citat:
član: npr. ? (osim paradajza i kajmaka)


Rekoh nije tema, ako bilo sta napisem otici ce potpuno off...
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 732
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+593 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju05.10.2016. u 10:52 - pre 92 meseci
Jeste. Neke dobre stvari ti primećuješ tak kada ih izgubiš. Siguran sam da postuje dobre strane života u Srbiji samo ih ne primećujem.

Možda jeftino pivo ispred radnje. :) Ako odem to će mi nedostajati. Ne samo pivo već način socijalizacije.

Ili ajvar :). Znam ko bi se i tamo snašo da mu skuvaju isti :)
 
Odgovor na temu

ssi

Član broj: 305920
Poruke: 333
*.static.sbb.rs.



+377 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju05.10.2016. u 10:56 - pre 92 meseci
Citat:
dusanboss: Jeste. Neke dobre stvari ti primećuješ tak kada ih izgubiš. Siguran sam da postuje dobre strane života u Srbiji samo ih ne primećujem.

Možda jeftino pivo ispred radnje. :) Ako odem to će mi nedostajati. Ne samo pivo već način socijalizacije.

Ili ajvar :). Znam ko bi se i tamo snašo da mu skuvaju isti :)


Imaju bolje pivo.
 
Odgovor na temu

bonifacic

Član broj: 334187
Poruke: 15



+40 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju05.10.2016. u 14:19 - pre 92 meseci
Citat:
jovajovic100: Još u starom Rimu diktatura je bila pozitivna i potrebna. I u IXX veku ima primera pozitivne diktatur . A evo šta je ustvari bila diktatura :

U doba Rimske Republike, kada se, po pravilu usled nadiranja varvara, država nađe u stanju vanredne opasnosti ("krize"), Senat je, isključivo po kriterijumu građanskog ugleda (bonus pater familias), imenovao diktatora sa neograničenim ovlašćenjima, sa mandatom samo dok traje vanredna opasnost, i sa jedinim zadatkom da od države svim raspoloživim sredstvima otkloni vanrednu opasnost i ponovo uspostavi redovno stanje. Prestankom (prevazilaženjem, otklanjanjem) krize diktatoru mandat prestaje, i on se vraća u položaj u kome je bio pre imenovanja, a vrhovnu vlast ponovo preuzima Senat.
Sve po zakonu , a ako počne da divlja onda je to nešto drugo
Ukoliko imenovani diktator i po prestanku vanredne opasnosti (krize), zloupotrebom neograničenih ovlašćenja i zapovedničke moći, zadrži ovlašćenja, on postaje tiranin, a njegova vlast je tiranija. Ako, da bi zadržao diktatorska ovlašćenja i moć, produžava stanje vanredne opasnosti, provocirajući krize, onda je on terorist, a njegova vlast teror.


jbla te diktatura VISE ! idi u neku diktaturu pa zivi akot i se svidja.
 
Odgovor na temu

jovajovic100

Član broj: 325194
Poruke: 141



+2244 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju06.10.2016. u 00:14 - pre 92 meseci
Svi već živimo u tome , jebte ko te god dovati .
Kome snaga argumenta leži u brisanju, tragovi mu nečoveštvom smrde.
 
Odgovor na temu

ssi

Član broj: 305920
Poruke: 333
*.static.sbb.rs.



+377 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju06.10.2016. u 15:08 - pre 92 meseci
Citat:
jovajovic100: Svi već živimo u tome , jebte ko te god dovati .


Ne, ne Srbija je kao i veci deo EU demokratija. Verovao ili ne, ali jeste tako.

I to nema veze sa zdravstvenim ili penzionim osiguranjem.
Nema veze sa cenom skolovanja niti sa brojem autobusa
GSP-a u Beogradu.
Kao ni sa brojem stabala sljive u Srbiji.
Kao ni sa prosecnom kolicinom padavina u Srbiji, a ni sa Koncitom Vurst.

Mislim da ni broj varvara i LGBT osoba u Srbiji ne utice na gore pomenute cinjenice
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2283 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju06.10.2016. u 17:57 - pre 92 meseci
Citat:
gore pomenute cinjenice

Da si rekao da je to tvoje misljenje, ja ti ne bih uopste replicirao, smatrajuci da je sasvim u redu da covek ima takvu percepciju nase drzavne upotrebe, kao sto je u redu da ima i suprotnu. Ali, ti si upotrebio veoma krupnu rec CINJENICE, pa ako ostajes pri tom stavu sledi ti citav niz neprijatnih pitanja, naprimer:
1. Da li u demokratiji vazi pravilo primene ustava i zakona bez izuzetka, ili moze i po sistemu bice kako knez kaze?
2. Da li drzavna vlast u Srbiji postuje Ustav i zakone, ili ih postuje samo kad im se to svidja?
3. Da li su ti poznati primeri da ustavni sud srbije proglasi neke aktivnosti drzavnog vrha neustavnim, a stav drzavnog vrha prema tome je totalna kurcobolja?
4. Da li u demokratiji gradska vlast moze da ponisti delove drzavnog zakona na teritoriji svog grada?
5. Ako u demokratskoj drzavi premijerov brat napadne policijski kordon, da li ce biti kaznjen premijerov brat, ili organi reda koji su mu se nasli na putu?
6. Da li u demokratiji kada navijaci divljaju, ministru policije smeta jedino to sto mu premijera nazivaju pederom?
7. Da li u demokratiji vlast pokusava da pokrade glasove stranaka koje su oko cenzusa?
8. Da li u demokratiji vladajuca struktura uceni sve vece firme da se finansijski i poslovnim aktivnostima moraju ukljuciti u predizbornu kampanju?
9. Da li u demokratiji opoziciono nastrojene firme nemaju nikakve sanse na tenderima, bez obzira na kvalitet kadrova i infrastrukturu koju poseduju?
10. Da li se u demokratiji opozicioni kandidati zastrasuju i teraju da povuku kandidaturu u poslednjem trenutku pred izbore?
11. Da li u demokratiji politicka ekipa opljacka 4 banke, deo novca da za izbornu kampanju, a deo strpa sebi u dzepove?
...
99. Da li u demokratiji ja osecam neki strah za svoju buducnost ako sam se potpisao pravim imenom i prezimenom i sve ovo pitao?

Svi ovo gore sve znate, ili barem vecinu od pomenutog, ali samo ja se usudjujem da pitam, iz razloga sto osecam potpunu kurcobolju prema tome sta ce neki partijski komesar da preduzme protiv mene, zivi bili pa videli, ja doduse na licnom primeru nisam imao neprijatnosti, ali znam neke koji zbog slicnih izjava jesu. Istog trenutka ima da odem negde da zivim u "diktaturi", a tebi da prepustim dalje uzivanje u "demokratiji". Daj da stvari nazovemo pravim imenom - podela na demokratiju i diktaturu nije crno/bela, vec i Srbija i Belorusija imaju odredjene kolicine i demokratije i diktature. Mogli bi pricati i o nekim procentima, ali cenim da je neozbiljno ako neko nije proveo po barem 4-5 godina u obe drzave, a niko od nas nije.
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju06.10.2016. u 18:22 - pre 92 meseci
Cuj - onda prakticno ne mozes da pricas ni o cemu. Znas kako kazu - ne moras da budes koka da bi prepoznao mucak.

Sa druge strane kukas na situaciju u Srbiji, hoces da diktator zavlada Srbijom, a onda kukas na pokusaje diktatorske vladavine od trenutne vlasti u Srbiji (koja bez obzira na sve ludilo - jos uvek nije diktatura).
Odluci se sta hoces - reci evo nek okrece Beograd, sta ima veze ako donose odluke koje su neustavne, ako cemo ziveti carski - kao Belorusi npr. ili reci hocu demokratiju, ustavni sud treba da se postuje... ne moze oboje...
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju06.10.2016. u 18:23 - pre 92 meseci
Darko, pa onda uporedjuj Srbiju i Belorusiju, ne demokratiju i diktaturu. Ako je Belorusije diktatura, onda je verovatno jedan od najboljih primera, isto tako je Srbija jedan od losijih primera demokratije. Mogu ja sad da uporedim Dansku i Severnu Koreju na isti nacin, ali to nije poenta, uredjenje drustva ne garantuje nikakav uspeh dok god imas losu vlast.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2283 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju06.10.2016. u 20:39 - pre 92 meseci
Pa eto, slazem se sa tim sto vas dvojica kazete, a moj stav je prilicno jasan - smatram kad se sve sabere i oduzme da je Belorusija u ovom trenutku znatno bolje mesto za zivot. Nije meni neki problem ni da zivim u Srbiji, a ono sto me nervira je situacija da gde god pogledas nesto treba da se premalterise/okreci/pocisti/uredi dok ljudi sede besposleni i cekaju socijalnu pomoc i smeta mi naravno totalna eskalacija sitnog kriminala (sitne kradje ispod limita policijskog angazovanja, provalne kradje, krupnije prevare gde pravnu zastitu mozes da zaboravis i da se vratim na sahtove, trafostanice i kablove sto izjednacavam sa terorizmom... Sve ovo sto sam ja naveo na spisku i sto bih jos mogao dodati je na listi problema daleko ispod i ja zelim da konstatujem da to postoji iskljucivo zbog ssi koji je sklon stavu "imas demokratiju, pa zbog toga treba da trpis lopove, grad u stanju poluraspada i visoku nezaposlenost". Pored dovodjenja u pitanje ideje da je cak i totalna demokratija vredna trpljenja svega toga, ja samo dodatno ukazujem da je demokratija kakvu imamo busna kao svajcarski sir, pa kao takva bez ikakve dileme nije vredna toga.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju

Strane: << < .. 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 336132 | Odgovora: 2054 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.