Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju

elitemadzone.org :: MadZone :: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju

Strane: << < .. 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 336227 | Odgovora: 2054 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju10.10.2016. u 06:54 - pre 91 meseci
Nisam hteo da pisem ranije da ne ospete drvlje i kamenja na mene, ali u Belorusiji, ne postoji kultura izlazenja napolje da bi se jelo i pilo, tako da nemate bas veliki izbor restorana i slicnih mesta za druzenje, u poredjenju recimo sa EU, ili na Bliskom Istoku.
Sad se to menja, ali je jos uvek daleko od ponude u Bgd-u po pitanju te vrste druzenja/zabave.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2283 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju10.10.2016. u 06:55 - pre 91 meseci
Citat:
dusanboss:
U pravu je Djetić naš. Plastični tanjiri stvarno deluju odbojno. I to neka providna plastika kao ove naše čaše što moraš da uzmeš 2-3 jer će iz jedne sok izaći naplje usled velike sile koju je potrebno primeniti na čašu kako bi je punu zadržao u ruci. :)
Hrana na oko deluje OK, ali tanjiri su veliki minus.

Slazem se u vezi tanjira, meni su takodje pomalo smetali plasticni tanjiri, mada nisam bahati snob kao student-djetic, vec naprotiv, moj stav prema hrani je inspirisan pravoslavnim ucenjem i tradicijom - da napunim stomak moram, a od viska novca cu radije nahraniti one koji nemaju nista da pojedu. Ali previse su krupne reci da je djetic u pravu - skromnost je vrlina a ne mana i prilicno je ruzno sa njegove strane sto po forumu proziva ljude zbog skromnosti.

 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2283 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju10.10.2016. u 07:08 - pre 91 meseci
Citat:
scoolptor:
Izgleda da je socialno-politicko-ekonomsko okruzenje u Belorusiji pogodno za stvaranje monstruma


Interesantno da niko nije pokusao da napravi paralelu sa USA - tamo tinejdyeri ovog uzrasta organizuju masovna ubistva automatskim oruyjem po skolama na nedeljnom nivou. Jedino ako si imao na umu da je socialno-politicko-ekonomsko okruzenje u Belorusiji pogodno za motorne testere, a u USA vise ya automatsko oruyje, sa cim bih morao da se slozim.

Ako cemo realno, ludaka ima u svakoj drzavi, nekako mi nije vest da covek u vreme pripreme ogreva nosi motornu testeru u rukama, nego meni su uvek bili interesantni oni koji u 21. veku nose maceve i seku ljude. Bilo je takvih vise primera u Srbiji tokom prethodnih nekoliko godina, a negde u ovo vreme prosle godine neko je u Londonu isekao 3 osobe.... Razumem ja da zelis da navedes nesto zbog cega nije tako pametno ziveti u Belorusiji, ali teme bezbednosti i monstruma su totalno suprotne onome sto zelis da postignes - Belorusija je bezbednija i sa manje monstruma od verovatno svih drzava EU i usput naravno i od Srbije. Moj ti je savet, ostavi se kriminologije, vec iskopaj nesto iz oblasti ekonomije, sociologije i slicno, pa ce ono sto navedes imati nekakvog smisla.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2283 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju10.10.2016. u 07:28 - pre 91 meseci
Samo da razjasnim, vidim da smo napravili neku konfuziju - ova tacna sa plasticnim tanjirima je iz Moldavije, gde je dosta nizi zivotni standard nego u Srbiji i Belorusiji, pa je ljudima ciljna cena rucka oko 2 evra. Ranije je objavljena slika hrane iz Belorusije, tamo je bilo 5-6 evra i nema plasticnih tanjira. Ima u Moldaviji svakako skupljih restorana sa srebrnim escajgom, najskupljim tanjirima, srnetinom i slicno, Moldavija je drzava gde itekako ima bogatih ljudi, kad pogledate automobile na ulici, u Beogradu se takvim se ne vozi ni Vucic, pa za takve svakako postoji mnostvo mesta gde se moze vecerati za 100 evra ili vise. Tamo je socijalno raslojavanje dovedeno do vrhunca, srednja klasa je potpuno nestala - ili vozis Maybach, ili ne mozes sebi priustiti ni Yugo. Takav je i izbor restorana, ili su za ljude platezne sposobnosti naseg minimalca, ili su za Miskovice i Kostice. Belorusija je susta suprotnost toga - tamo su svi srednja klasa.
 
Odgovor na temu

jovajovic100

Član broj: 325194
Poruke: 141



+2244 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju10.10.2016. u 08:04 - pre 91 meseci
Darko , nisam baš nešto puno putovao , ali bih radije pojeo pola hleba i zidarsku salamu sa jogurtom ispred samoposluge nego to nedefinisano čudo .
Kome snaga argumenta leži u brisanju, tragovi mu nečoveštvom smrde.
 
Odgovor na temu

ssi

Član broj: 305920
Poruke: 333
*.static.sbb.rs.



+377 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju10.10.2016. u 09:25 - pre 91 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Samo da razjasnim, vidim da smo napravili neku konfuziju - ova tacna sa plasticnim tanjirima je iz Moldavije, gde je dosta nizi zivotni standard nego u Srbiji i Belorusiji, pa je ljudima ciljna cena rucka oko 2 evra. Ranije je objavljena slika hrane iz Belorusije, tamo je bilo 5-6 evra i nema plasticnih tanjira. Ima u Moldaviji svakako skupljih restorana sa srebrnim escajgom, najskupljim tanjirima, srnetinom i slicno, Moldavija je drzava gde itekako ima bogatih ljudi, kad pogledate automobile na ulici, u Beogradu se takvim se ne vozi ni Vucic, pa za takve svakako postoji mnostvo mesta gde se moze vecerati za 100 evra ili vise. Tamo je socijalno raslojavanje dovedeno do vrhunca, srednja klasa je potpuno nestala - ili vozis Maybach, ili ne mozes sebi priustiti ni Yugo. Takav je i izbor restorana, ili su za ljude platezne sposobnosti naseg minimalca, ili su za Miskovice i Kostice. Belorusija je susta suprotnost toga - tamo su svi srednja klasa.



Aha, znaci sada nije Belorusija nego Moldavija. Ako cujes sutra da Moldavija koketira sa Putkom, bice neka treca zemlja ?

Stvarno bi rusija trebalo da bira promotere u Srbiji. Ne uzimaju bas dobre.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2283 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju10.10.2016. u 09:39 - pre 91 meseci
Citat:
To ti je kao nekadasnji "expres restorani" kod nas u Beogradu. Ne znam da li to jos ima... Atina, Kasina... za one koji nemaju para i sirotinju generalno, najjeftinija ali i najlosija hrana.

E, super sto si potegao pitanje jezickih finesa, da mi tu kao stariji i iskusniji nesto objasnis - zasto zaboravi McDonald's i zasto beogradjani kazu McDonald's restorani, a ne McDonald's kantine?
McDonalds su sta drugo nego mesta za one koji nemaju para i sirotinju generalno, najjeftinija ali i najlosija hrana? S tim da je ovaj restoran/kantina/gde ih vec svrstavas po ambijentu, izboru i kvalitetu jela i pica daleko bolji od McDonalds-a.
 
Odgovor na temu

član

Član broj: 287386
Poruke: 883



+800 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju10.10.2016. u 09:42 - pre 91 meseci
nego, Nedeljkovicu, prcas li ti nesto po tim sovjetskim republikama? :)
 
Odgovor na temu

ssi

Član broj: 305920
Poruke: 333
*.static.sbb.rs.



+377 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju10.10.2016. u 09:43 - pre 91 meseci
Citat:
Darko Nedeljković: E, super sto si potegao pitanje jezickih finesa, da mi tu kao stariji i iskusniji nesto objasnis - zasto zaboravi McDonald's i zasto beogradjani kazu McDonald's restorani, a ne McDonald's kantine?
McDonalds su sta drugo nego mesta za one koji nemaju para i sirotinju generalno, najjeftinija ali i najlosija hrana? S tim da je ovaj restoran/kantina/gde ih vec svrstavas po ambijentu, izboru i kvalitetu jela i pica daleko bolji od McDonalds-a.


Ne volim hranu iz McDonald's - a, mislim da je nezdrava i losa.

Ali opet bolje izgleda nego to tvoje nedefinisano cudo sa slike. Takodje "ambijent" u McDonald's lici na nesto.
U NS imas i igraonicu za decu, moderan namestaj i toalet.

Pekare kod futoske pijace imaju bolji "ambijent" nego ta tvoja Beloruska kantina.

U stvari one kobasice za 120 din u centru (nacices na face-u gde je) deluju 10 puta bolje nego taj tvoj
beloruski buckuris.


Citat:
član:
nego, Nedeljkovicu, prcas li ti nesto po tim sovjetskim republikama? :)


Ako tamo u Belorusiji nije potrosio bar 5-6 kutija kondoma, nije ni trebao da ide.

[Ovu poruku je menjao ssi dana 10.10.2016. u 10:59 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2283 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju10.10.2016. u 09:55 - pre 91 meseci
Citat:
bananaphone:
Nisam hteo da pisem ranije da ne ospete drvlje i kamenja na mene, ali u Belorusiji, ne postoji kultura izlazenja napolje da bi se jelo i pilo, tako da nemate bas veliki izbor restorana i slicnih mesta za druzenje, u poredjenju recimo sa EU, ili na Bliskom Istoku.
Sad se to menja, ali je jos uvek daleko od ponude u Bgd-u po pitanju te vrste druzenja/zabave.

Ne bih se bas sasvim slozio, ne znam kad si ti bio, mozda se nesto promenilo u navikama ljudi. U svakom slucaju, Belorusija nema neke kioske brze hrane, kebabe, rostilje, hotdogove, pekare, burekdzinice i slicne ulicne fast fudove gde uzmes hranu kroz prozorce pa nosis po ulici i hodajuci jedes dok ti prilozi ispadaju po trotoaru, a sto je svojstveno i Srbiji i Zapadnoj Evropi. U Belorusiji udjes u restoran ili kantinu tipa Mekdonaldsa, pa ako ti se bas jede hleb, jogurt i salama, onda to narucis pa pojedes za stolom. U Belorusiji radi nekoliko lanaca tih zapadnih kako ih nazvaste "kantina" Mekdonalds, zatim onaj drugi sto prodaje razne delove pilica ne mogu sad da se setim naziva, pa i onaj Lido u kom sam bio je deo lanca identicnih takvih koji rade po zapadnoj Evropi i USA. Imaju sve vrste restorana belosvetske kuhinje, a od nacionalne kuhinje ja sam bio u "Vasiliki" i "Svoi". Jesu ti restorani avetinjski prazni u radno vreme ako poredis sa Beogradom gde je prilicno nebitno koliko je sati i koji je dan u nedelji, ali zato uvece i preko vikenda cesto nema slobodnog stola.

Doduse, moram da priznam sto se tice zapadnijih drzava, kad sam bio u Krakovu i otisao u restoran pored zamka koji su mi preporucili da ima najbolju klopu, tamo sam zatekao red ljudi na ulazu, koji strpljivo stoje i cekaju da neko ustane i ode kuci, kako bi oni seli i vecerali. Meni je to bilo neprihvatljivo, stajao sam 5 minuta, za to vreme niko nije ustao a jos 20 ljudi stoji ispred mene, tako da sam ja izasao iz reda i otisao da nadjem neki ulicni fast food. Takvih redova gladnih ljudi u Belorusiji svakako nema
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2283 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju10.10.2016. u 10:01 - pre 91 meseci
Citat:
ssi:
Aha, znaci sada nije Belorusija nego Moldavija. Ako cujes sutra da Moldavija koketira sa Putkom, bice neka treca zemlja ?

Nisi pazljivo pratio tok teme, žutokljunac je u jednom trenutku pitao kakva je hrana u MOLDAVIJI i kakve su cene, a ja sam mu odmah potom odgovorio slikom i komentarom, ne znam kakve to sad veze ima sa Putinom, saberi se malo.
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju10.10.2016. u 10:03 - pre 91 meseci
Citat:
Darko Nedeljković: ...ne znam kad si ti bio...

Ma nije nikad ni bio, nego mu pričao drugar Belorus. Ima on drugara iz svake zemlje, za svaku temu na forumu, kojem veruje više nego slikama i izjavama ljudi koji su odistinski bili na licinom mestu.
 
Odgovor na temu

ssi

Član broj: 305920
Poruke: 333
*.static.sbb.rs.



+377 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju10.10.2016. u 10:17 - pre 91 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Citat:
bananaphone:
Nisam hteo da pisem ranije da ne ospete drvlje i kamenja na mene, ali u Belorusiji, ne postoji kultura izlazenja napolje da bi se jelo i pilo, tako da nemate bas veliki izbor restorana i slicnih mesta za druzenje, u poredjenju recimo sa EU, ili na Bliskom Istoku.
Sad se to menja, ali je jos uvek daleko od ponude u Bgd-u po pitanju te vrste druzenja/zabave.

Ne bih se bas sasvim slozio, ne znam kad si ti bio, mozda se nesto promenilo u navikama ljudi. U svakom slucaju, Belorusija nema neke kioske brze hrane, kebabe, rostilje, hotdogove, pekare, burekdzinice i slicne ulicne fast fudove gde uzmes hranu kroz prozorce pa nosis po ulici i hodajuci jedes dok ti prilozi ispadaju po trotoaru, a sto je svojstveno i Srbiji i Zapadnoj Evropi. U Belorusiji udjes u restoran ili kantinu tipa Mekdonaldsa, pa ako ti se bas jede hleb, jogurt i salama, onda to narucis pa pojedes za stolom. U Belorusiji radi nekoliko lanaca tih zapadnih kako ih nazvaste "kantina" Mekdonalds, zatim onaj drugi sto prodaje razne delove pilica ne mogu sad da se setim naziva, pa i onaj Lido u kom sam bio je deo lanca identicnih takvih koji rade po zapadnoj Evropi i USA. Imaju sve vrste restorana belosvetske kuhinje, a od nacionalne kuhinje ja sam bio u "Vasiliki" i "Svoi". Jesu ti restorani avetinjski prazni u radno vreme ako poredis sa Beogradom gde je prilicno nebitno koliko je sati i koji je dan u nedelji, ali zato uvece i preko vikenda cesto nema slobodnog stola.

Doduse, moram da priznam sto se tice zapadnijih drzava, kad sam bio u Krakovu i otisao u restoran pored zamka koji su mi preporucili da ima najbolju klopu, tamo sam zatekao red ljudi na ulazu, koji strpljivo stoje i cekaju da neko ustane i ode kuci, kako bi oni seli i vecerali. Meni je to bilo neprihvatljivo, stajao sam 5 minuta, za to vreme niko nije ustao a jos 20 ljudi stoji ispred mene, tako da sam ja izasao iz reda i otisao da nadjem neki ulicni fast food. Takvih redova gladnih ljudi u Belorusiji svakako nema :D


Svuda na svetu masa ljudi umire od gladi... osim u Rusiji i satelitima.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2283 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju10.10.2016. u 10:17 - pre 91 meseci
Citat:
ssi:
Ali opet bolje izgleda nego to tvoje nedefinisano cudo sa slike. Takodje "ambijent" u McDonald's lici na nesto.
U NS imas i igraonicu za decu, moderan namestaj i toalet.

Pekare kod futoske pijace imaju bolji "ambijent" nego ta tvoja Beloruska kantina.

Pa ti si znaci vidovit, uspeo si da uporedis bez obzira sto nikad nisam poslao nijednu fotografiju ambijenta? A najjaca prednost je sto Mekdonalds ima toalet, jer ovaj po tebi nema
Mekdonalds da nema igraonicu i sadrzaje za decu ja ne znam ko bi dolazio da jede tu najnezdraviju hranu, ovako kad pitas decu gde cemo odgovor je uvek "u meeeek". Tako i ja odem sigurno 2-3 puta godisnje. I svaki put mi trigliceridi odu u crveno. To sto tebi ovo sto sam ja izabrao deluje bezukusno je ok, neki su se odmah posle slike izjasnili da im deluje ukusno, u svakom slucaju bi bilo pomalo idiotski da u bivsim sovjetskim republikama jedem po Mekdonaldsima i slicnim mestima, a to sam mogao i da ne mrdnem sa Slavije.
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju10.10.2016. u 11:47 - pre 91 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Citat:
bananaphone:
Nisam hteo da pisem ranije da ne ospete drvlje i kamenja na mene, ali u Belorusiji, ne postoji kultura izlazenja napolje da bi se jelo i pilo, tako da nemate bas veliki izbor restorana i slicnih mesta za druzenje, u poredjenju recimo sa EU, ili na Bliskom Istoku.
Sad se to menja, ali je jos uvek daleko od ponude u Bgd-u po pitanju te vrste druzenja/zabave.

Ne bih se bas sasvim slozio, ne znam kad si ti bio, mozda se nesto promenilo u navikama ljudi. U svakom slucaju, Belorusija nema neke kioske brze hrane, kebabe, rostilje, hotdogove, pekare, burekdzinice i slicne ulicne fast fudove gde uzmes hranu kroz prozorce pa nosis po ulici i hodajuci jedes dok ti prilozi ispadaju po trotoaru, a sto je svojstveno i Srbiji i Zapadnoj Evropi. U Belorusiji udjes u restoran ili kantinu tipa Mekdonaldsa, pa ako ti se bas jede hleb, jogurt i salama, onda to narucis pa pojedes za stolom. U Belorusiji radi nekoliko lanaca tih zapadnih kako ih nazvaste "kantina" Mekdonalds, zatim onaj drugi sto prodaje razne delove pilica ne mogu sad da se setim naziva, pa i onaj Lido u kom sam bio je deo lanca identicnih takvih koji rade po zapadnoj Evropi i USA. Imaju sve vrste restorana belosvetske kuhinje, a od nacionalne kuhinje ja sam bio u "Vasiliki" i "Svoi". Jesu ti restorani avetinjski prazni u radno vreme ako poredis sa Beogradom gde je prilicno nebitno koliko je sati i koji je dan u nedelji, ali zato uvece i preko vikenda cesto nema slobodnog stola.

Doduse, moram da priznam sto se tice zapadnijih drzava, kad sam bio u Krakovu i otisao u restoran pored zamka koji su mi preporucili da ima najbolju klopu, tamo sam zatekao red ljudi na ulazu, koji strpljivo stoje i cekaju da neko ustane i ode kuci, kako bi oni seli i vecerali. Meni je to bilo neprihvatljivo, stajao sam 5 minuta, za to vreme niko nije ustao a jos 20 ljudi stoji ispred mene, tako da sam ja izasao iz reda i otisao da nadjem neki ulicni fast food. Takvih redova gladnih ljudi u Belorusiji svakako nema :D


@SlobaBGD - nek si ti samo pljunuo na nekog, nema veze sto nemas sta da kazes na ovu kao i na ostale teme...

@Darko - kao sto znas nisam bio u samoj Belorusiji, nego pricam sta mi je rekao drugar koji je tamo odrastao, da - naravno da postoje restorani, da - naravno da postoji fast food, da - naravno da postoji (1-2) vrhunska restorana, ali sve je to jako puno manje i losije nego u Srbiji, da ne pominjem svetske kuhinje, da ne pominjem uopste nacin zabave, izlaske, vecere, festivale, odnos prema hrani itd...

Jel to neki parametar zivota? Pa nekom jeste, nekom nije, (nekom bude centar zivota, pa mu posle postane nebitno), na kraju krajeva - pa sta? Mislim na kraju krajeva nemoj mi nabrajati sta ima u Belorusiji, reci da li je realno punuda restorana/klubova bolja/sira ili kvalitetnija u Belorusiji ili Srbiji pa da zavrsimo i sa ovom gluposti.

 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju10.10.2016. u 11:50 - pre 91 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Citat:
To ti je kao nekadasnji "expres restorani" kod nas u Beogradu. Ne znam da li to jos ima... Atina, Kasina... za one koji nemaju para i sirotinju generalno, najjeftinija ali i najlosija hrana.

E, super sto si potegao pitanje jezickih finesa, da mi tu kao stariji i iskusniji nesto objasnis - zasto zaboravi McDonald's i zasto beogradjani kazu McDonald's restorani, a ne McDonald's kantine?
McDonalds su sta drugo nego mesta za one koji nemaju para i sirotinju generalno, najjeftinija ali i najlosija hrana? S tim da je ovaj restoran/kantina/gde ih vec svrstavas po ambijentu, izboru i kvalitetu jela i pica daleko bolji od McDonalds-a.

Kakve "jezicke finese"? Kao stariji i iskusniji sam to i napisao - to je tako bilo u Beoogradu a verujem da i sada toga ima, takvih "expres restorana". Pri tom nisam nista lose ili ruzno ni mislio ni napisao vec samo cinjenice. Kad god mi se 'prijede' burek i jogurt popodne odlazio sam u Atinu ili Kasinu (oba su na Terazijama) jer su imali do zatvaranja i burek i pogacice, sa neizostavnim trouglastim jogurtom. Burek u pekarama nije mogao da se nadje popodne. I u Atini i u Kasini se to (burek, pogacice, pekarsko...) jelo stojeci, bas kao i u pekarama, sluzeno u belim plasticnim tanjirima, i to isto kao u pekarama. Jedina razlika izmedju pekare i Atine/Kasine je bilo to sto se burek u pekarama uzimao na grame (trista 'sirom i jogurt za ovde, pa isece...) a u Atini/Kasini je bilo vec iseceno na parce, trouglove.

A pored tog "stajanja" je bilo to 'samousluzno' kao sto si ti opisao, tako da sam to vidjao svaki put kad odem na burek. Zato i znam ko je koristio i sta su nudili, ne samo ja nego je svako u Beogradu to znao. Bilo je jos takvih restorana po Beogradu, sa istom svrhom i sve isto po svemu. Mislim da je bio i Zagreb, na pocetku Kneza... (?!), davno je bilo pa se ne secam a nisam bio isto odavno...

Klopu u Meku sam prvi put u zivotu probao u Londonu (GB) davne 1980 godine. Nije mi se svidelo ali uopste jer sam automatski poredio sa pljeskavicom kod nas pa je bilo logicno iako potpuno pogresno (u stvari glupo) to sto sam tako poredio. Mek je potpuno nesto drugacije nego ti nasi "expres restorani", po svemu. Vec je neko nesto malo objasnio pa da ne razradjujem to ali svakako nije rec o "kantini" ni o samoposluzivanju. Ima na Zapadu slicnih (i boljih i losijih) isto takve namene i izgleda mesta koja ne znam kako se lokalno zovu a svi sa istim ciljem, za sirotinju. Nema nista lose u tome. Ali je malo smesno sto se odmah skaze "za vrat" ako se pomene nesto sto je za siromasne a neko koristi ili je koristio ili bi koristio...


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju10.10.2016. u 12:40 - pre 91 meseci
Citat:
bananaphone:
@SlobaBGD - nek si ti samo pljunuo na nekog, nema veze sto nemas sta da kazes na ovu kao i na ostale teme...

Imam ja da kažem mnogo toga, i obično i kažem. Nego si ti osetljiv kada ti se kaže, pa se gicaš da ne želiš da budeš uvučen u diskusiju. Izgleda da ti najviše odgovara monolog. K'o da si iz Belorusije, daleko bilo!
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2283 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju10.10.2016. u 13:07 - pre 91 meseci
Citat:
Ali je malo smesno sto se odmah skaze "za vrat" ako se pomene nesto sto je za siromasne a neko koristi ili je koristio ili bi koristio...
Nema nikakvog skakanja za vrat, nego eto - ovo mesto gde sam ja jeo je po enterijeru i nacinu poslovanja uporedivo sa Mekdonaldsom (samo bolje), a te kantine su nam svima ostale u secanju kao mesta jako skromnog cesto poluunistenog enterijera. Generalno, saglasan sam ja da i Mek i te ekspres restorane i ove moldavske restorane i slicne po eu svrstamo u istu kategoriju, samo da se zna moj redosled esetskog dozivljaja - najbolji ovaj moldavski, u sredini Mekdonalds, najruzniji ti stari SFRJ ekspres restorani kojih vise nema. Ni kod nas nije stalo vreme kad je bravar umro, cetvrta decenija tece od tada, mnoge stvari izgledaju bolje, lepse, prijatnije, savremenije, stvari kojih se secamo od pre 40 godina nikako ne izgledaju isto tako danas u Moldaviji.
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju10.10.2016. u 13:13 - pre 91 meseci
Citat:
SlobaBgd:
Citat:
bananaphone:
@SlobaBGD - nek si ti samo pljunuo na nekog, nema veze sto nemas sta da kazes na ovu kao i na ostale teme...

Imam ja da kažem mnogo toga, i obično i kažem. Nego si ti osetljiv kada ti se kaže, pa se gicaš da ne želiš da budeš uvučen u diskusiju. Izgleda da ti najviše odgovara monolog. K'o da si iz Belorusije, daleko bilo! :)


Sta si rekao na temu, gde je to tvoje misljenje, znanje ili stav, sem sto si pljucnuo na mene i mog izmisljenog prijatelja Belorusa i sto komentarises moje gicanje, zelje za monologom, i tvrdnje kako ti ustvari imas sta da kazes?

Suplja prica prijatelju - kao i gomile drugih ucesnika. Ako imas nesto da kazes na temu reci, ako ne, citaj komentare ili otvori neku drugu temu, a ne da prosipas komplekse i frustracije po drugim ljudima...


[Ovu poruku je menjao bananaphone dana 10.10.2016. u 14:30 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju10.10.2016. u 14:04 - pre 91 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:Generalno, saglasan sam ja da i Mek i te ekspres restorane i ove moldavske restorane i slicne po eu svrstamo u istu kategoriju,.

Ne svrstavam ja u istu kategoriju Mek i te expres restorane, ni po cemu. Mislim da je totalno pogresno izjednacavati Mek sa tim. Da se razumemo, ni danas nisam ljubitelj Meka. Jednom u par meseci (ma cak i redje) uzmem Big Mek kad naletim na Mek Drajv pa se setim i leti mi se svidja Sejk i po nekada zimi njihova kafa sa mlekom i to je sve. Ali svakako je drugacije po svemu nego expres restorani i sve te varijante za one koji nemaju para i/ili su siromasni toliko da je to najjeftiniji obrok tokom dana.

Sa druge strane, Mek izgleda kao Spejs Satl u odnosu na mnoge standardne restorane (kod nas narocito mada sam i u inostranstvu vidjao, retko ali ima - nebitno), da ne pricam o usluzi koja je na visokom nivou u odnosu na obe nase, ovo nase osoblje u restoranima.

Kako god, poenta je nesto drugo bila ali nema veze. Nema potrebe vise o ovome da se prica, bar za mene.


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju

Strane: << < .. 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 336227 | Odgovora: 2054 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.