Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju

elitemadzone.org :: MadZone :: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju

Strane: << < .. 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 336096 | Odgovora: 2054 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2283 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju11.10.2016. u 14:41 - pre 91 meseci
Citat:
I sam kazes da si od petnaest godina provedenih u Beogradu bio nekoliko puta u restoranu ... pa kako na osnovu toga mislis da nesto nedostaje?

Naravno da znam - ako sam toliko proveo u radnom odnosu gde imam pola sata pauzu da izadjem, nadjem nesto kuvano za jelo, narucim, pojedem i vratim se na radno mesto, onda znam da takav restoran u Beogradu ne postoji. A ti me slobodno ispravi ako znas za neki. Beogradjanima za te pauze za rucak ostaju burek, sendvici, pizza i slicno. Ti me slobodno ispravi ako gresim i napisi sta sve Beogradjani mogu da pojedu u okviru 30 minuta pauze, a da ne zakasne.
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju11.10.2016. u 15:04 - pre 91 meseci
Citat:
Darko Nedeljković: Naravno da znam - ako sam toliko proveo u radnom odnosu gde imam pola sata pauzu da izadjem, nadjem nesto kuvano za jelo, narucim, pojedem i vratim se na radno mesto, onda znam da takav restoran u Beogradu ne postoji. A ti me slobodno ispravi ako znas za neki. Beogradjanima za te pauze za rucak ostaju burek, sendvici, pizza i slicno. Ti me slobodno ispravi ako gresim i napisi sta sve Beogradjani mogu da pojedu u okviru 30 minuta pauze, a da ne zakasne.


Na svakom cosku imas taj koncept kuhinjice, pogotovo blizo ili unutar poslovnih zgrada, trznih centara:

400-500din ceo obrok

http://expresskuhinja.rs/dnevni-meni.html

http://www.gastropub.rs/kuhinje/meni-dana/

Pasta 700din

http://rs.vapiano.com/sr/meni/pasta/

Gotovo svaki restoran mozes da pozoves, porucis klopu za poneti, ili rezervises sto i klopu, pa samo dodjes i sednes i rucas ako si u frci. Pazi u restoranu Durmitor na NBGD - teletina ispod saca + salata je bila ± 10e (nisam 100% siguran ali tipa 1100din).

Izbor u BGD je sto se toga tice ogroman...


Kontam - mozda da si bolje upoznao Beograd - mozda bi manje bio odusevljen Belorusijom :))))



[Ovu poruku je menjao bananaphone dana 11.10.2016. u 16:24 GMT+1]
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju11.10.2016. u 16:25 - pre 91 meseci
Postoji i ketering, reimo Lido ketering je odlican, kvalitetan i obilan,za nekih 300-350din.



To je jedan detalj onoga o cemu pricam. Kod nas vec desetu godinu debatuju da li da ukinu PDV za bebi opremu, teska odluka i veliko drzavno odricanje, treba konkubine po drzavnim jaslama da dobiju povisicu..miu miu podigao cene..
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju11.10.2016. u 16:49 - pre 91 meseci
Ma klopa u Beogradu je realno dobra i izbor je sirok a cene umerene, imas od sendvica po 70din, mesara/ribarnica koje peku meso/ribu, pecenjara, tradicionalnih srpskih restorana, azijskih specijaliteta, pica, brze hrane, pekara... Tko voli gurmanluke a ima visak para - takodjer moze da uziva, tko voli trendi mesta - Michelin stil, ima i toga (ajd sad - ne bas previse, ali ima)...

Za svakog ima po nesto, recimo u Amsterdamu, izbor pristupacne - a jeftine hrane je minimalan - gotovo nikakav. Ima gomila restorana koji su loseg kvaliteta sa losom uslugom i paprenim cenama, fast food je uglavnom los i skup, moze nesto da se probere ali moj utisak - taj neki srednji/nizi nivo restorana/hrane - Srbija je za dve-tri klase ispred (skalirano na standard). Jedino gde Amsterdam dominira 100% su vrhunski - super skupi restorani, njih ima mnogo vise i bolji su od ponude u Beogradu...
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju11.10.2016. u 16:54 - pre 91 meseci
Citat:
vladd:



To je jedan detalj onoga o cemu pricam. Kod nas vec desetu godinu debatuju da li da ukinu PDV za bebi opremu, teska odluka i veliko drzavno odricanje, treba konkubine po drzavnim jaslama da dobiju povisicu..miu miu podigao cene..:)



Treci post (vidi prvu stranu) na ovoj temi je bio moj vezan za stan i cetvrto dete, i nitko se nije udostojio da prokomentarise ili proveri da li je stvar tacna, a stigli smo do geopolitike, demokratije, Njegosa i restorana gde mozes jesti za 30min ;)))

 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2283 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju11.10.2016. u 19:16 - pre 91 meseci
Citat:
bananaphone:
Kontam - mozda da si bolje upoznao Beograd - mozda bi manje bio odusevljen Belorusijom :))))

Moze biti. Ne znam koliko dugo ove ekspres kuhinjice postoje i koliko ih ima po beogradu, ali dok sam ja tamo ziveo i radio smo godinama muku mucili sa ishranom u toku rada, a nije bas da je to individualno, bilo nas je i stotinak kolega u istoj poslovnoj zgradi, pa ako neko nadje nesto dobro to svi znaju u roku od maksimalno 3 dana.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2283 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju11.10.2016. u 19:26 - pre 91 meseci
Citat:
bananaphone:
Treci post (vidi prvu stranu) na ovoj temi je bio moj vezan za stan i cetvrto dete, i nitko se nije udostojio da prokomentarise ili proveri da li je stvar tacna...

Pa eto, ja sam to cuo od desetak nezavisnih ljudi, ali nisam uspeo da upoznam nikog tamo ko ima cetvoro dece. Pretpostavljam da vecina diskutanata ovde nema uopste decu, pa nemaju ni predstavu sta znaci odgajiti cetvoro dece, vec im je i jedno dete izazov na koji se ne usudjuju.
 
Odgovor na temu

student_apsolvent

Član broj: 332872
Poruke: 2



+110 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju11.10.2016. u 21:37 - pre 91 meseci
Kakva je ovo transformacija od:

Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju

do

priče o četvrtom detetu kojeg niko u Bjelorusiji i nema i nekakvih sibvencija države koje niko ne dobija.

Da ne zaboravimo: prođosmo i kroz Rumuniju i ekspres restorane u Beogradu.

Na putovanje nas je vodio Darko koji je u Bjelorusiji bio ukupno četiri dana, vrijeme koje je dovoljno taman ni za šta

O kvalitetu restorana u Bjelorusiji u Moldaviji je zakljućivao na osnovu svog dugogodišnjeg iskustva u Beogradu u kojem je uspjeo posjetiti čitava tri-četiri restorana oko autobuske stanici kao i jedan u okolini čuvenog mondenskog izljetišta "Zeleni vijenac".

Eto, to je neki siže cijele priče.

Nije mi poznato kakvo je stanje kod ostalih diskutanata, no kod mene je stanje konfuzno. Nije mi jasno koji su razlozi što bi neko iz Beograda poželjeo da živi u Bjelorusiji, a vala iz dosadašnje diskusije ne doznadoh.
Posebno me zbuniše posljednji komentari u kojima se veli da je vrijednost lokalne valute izgubila 50% svoje vrijednosti. Ne znam kako takvo mijesto može biti za poželjeti?

 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju11.10.2016. u 23:02 - pre 91 meseci
Razlozi su uslovi za normalniji zivot jednog gradjanskog nebota.
Pri tome je nebitan naziv drzave, da li je Belorusija, ili Svajcarska, svaka ima svoje mane i vrline..
Belorusija je nekako manji "kvantni" skok mentaliteta u nekim detaljima..
Ali je ogroman napredak u odnosu na stanje u Srbiji..
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju11.10.2016. u 23:09 - pre 91 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Pomenuo si i neku decu, tu bese neka prica da se za svako dete dobija relativno velika kolicina novca, pa ako imas cetvoro od toga sto dobijes mozes kupiti stan, ali ja nemam pribelezene nikakve konkretne brojke pa to mozes uzeti kao relativno nepouzdanu informaciju, bez ikakve mogucnosti da ja sad izvedem neku konkretnu racunicu.



Citat:
Darko Nedeljković:
Citat:
bananaphone:
Treci post (vidi prvu stranu) na ovoj temi je bio moj vezan za stan i cetvrto dete, i nitko se nije udostojio da prokomentarise ili proveri da li je stvar tacna...

Pa eto, ja sam to cuo od desetak nezavisnih ljudi, ali nisam uspeo da upoznam nikog tamo ko ima cetvoro dece. Pretpostavljam da vecina diskutanata ovde nema uopste decu, pa nemaju ni predstavu sta znaci odgajiti cetvoro dece, vec im je i jedno dete izazov na koji se ne usudjuju.



Ove dve izjave, bar ovako kad ih citam na forumu, su u koliziji, u prvoj realno nemas pojma o cemu se radi, u drugoj ti je 10-tak nezavisnih ljudi pomenulo pricu o 4-tom detetu.

Nije bitno koliko je tesko odgajati decu, ni tko od ucenika diskusije ima decu, nego da li je stan za 4-to dete realnost ili ne, i kome je realnost, jel samo ako su ti primanja ispod nekog nivoa, da li samo za politicki podobne, da li ti drzava odobri stan i stavi te na listu cekanja - pa onda ceo zivot dzudzis ispred neke liste sa koje su tamo neki 1983 poslednji put dobili nesto itd...

Shvatas - vest u novinama je takva kakva jeste, ja sam dovoljno pismen da je razumem, a pitam za stanje na terenu, ne pominju se tu samo familije sa 4-vero dece, postoje tu olaksice za sve, da ne ponavljam celu pricu na forumu...

 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju11.10.2016. u 23:31 - pre 91 meseci
Citat:
vladd:
Ali je ogroman napredak u odnosu na stanje u Srbiji..


Bitno je da shvatis - da se radi o nekim detaljima. Neke stvari su definitivno tamo bolje, i treba da se ugledamo na njih, ali neke su i gore. Problem citave ove diskusije je zilotizam, imas dve ekipe - jedna koja ultimativno dokazuje da je Belorusija - prakticno Svicarska - samo bez realnih mana, i druga koja prica kao da se radi o Kambodzi - za vreme vladavine Crvenih Kmera.

Belorusija nije potpuni raspad kako vecina zamislja bivse drzave Sovjetskog Saveza, od nekih je malo bolja, od nekih malo losija, ± mozda je tu negde kao Srbija - u proseku. Svakako su neke stvari dosta bolje u Belorusiji i svaka im cast na tome, ali neke su bolje i u Srbiji. Ja na osnovu onog sto sam do sad cuo - pre bih izabrao da zivim u Srbiji, posto mi se cini da je ipak malo bolje kod nas (za nijansu), ali sad - opet ne mogu da tvrdim ili dokazem da je to objektivno tako, posto vecinu stvari koje znam o toj zemlji je iz subjektivnog vidjenja jednog od stanovnika te zemlje i eto to malo sto procitam od vesti koje mi on posalje...

Sa druge strane to je beskonacno mnogo puta vise od vecine ljudi koji ovde nesto pokusavaju da pokazu/dokazu i plasiraju kao ultimativnu istinu i saznjanje upisano munjom u kamenu...

 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2283 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju11.10.2016. u 23:43 - pre 91 meseci
Citat:
Ove dve izjave, bar ovako kad ih citam na forumu, su u koliziji, u prvoj realno nemas pojma o cemu se radi, u drugoj ti je 10-tak nezavisnih ljudi pomenulo pricu o 4-tom detetu.

Nisu u koliziji, nista se tu nije promenilo, ja i dalje realno nemam pojma o tome, bez obzira sto mi je to desetak ljudi (sto nasih sto njihovih) pomenulo pricu o cetvrtom detetu, a da verovatno 9 od njih ne poznaje nikog ko ima 4 dece.

Citat:
Shvatas - vest u novinama je takva kakva jeste, ja sam dovoljno pismen da je razumem, a pitam za stanje na terenu, ne pominju se tu samo familije sa 4-vero dece, postoje tu olaksice za sve, da ne ponavljam celu pricu na forumu...

Pa eto, stanje na terenu je takvo da ne videh nijednog beskucnika, a da videh cele kvartove stanova koji su u fazi zavrsetka, znaci realnije je pitati imaju li oni dovoljno ljudi kojima ce napuniti sve te stanove, nego imaju li stanova u koje ce useliti ljude. Ljudi su izgleda nasli racunicu da je lakse otplacivati beskamatni kredit, nego odgajati decu. Probaj da izracunas i sam - za porodicu od 1-3 clana treba ti stan od 50-ak kvadrata koji kosta 40.000 evra sto uz otplatu do kraja radnog veka izadje red velicine 100 evra mesecno. Za odgajanje cetvoro dece treba ti po licnoj najoptimisticnijoj proceni red velicine 400 evra mesecno, ili ako hoce neko drugi neka slobodno napise za koliko su veci troskovi zivota 6-clane porodice nego jednoclane/dvoclane. Ako volis decu u redu, ali ako si mislio da napravis cetvoro dece kako bi lagodnije ziveo, onda si se negde debelo zafrknuo u racunici.
 
Odgovor na temu

student_apsolvent

Član broj: 332872
Poruke: 2



+110 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju11.10.2016. u 23:52 - pre 91 meseci
Citat:
bananaphone:  Svakako su neke stvari dosta bolje u Belorusiji i svaka im cast na tome, ali neke su bolje i u Srbiji.


Svakako, trebaš imenovati i opisati sve te stvari, da bi znali o čemu pričamo. Ovako si neozbiljan kao diskutant.

Koje su to "dosta bolje" u Bjelorusiji zbog kojih im čestitaš, a koje su gore (zbog kojih ne bi išao)?
 
Odgovor na temu

student_apsolvent

Član broj: 332872
Poruke: 2



+110 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju12.10.2016. u 00:04 - pre 91 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Citat:
Ove dve izjave, bar ovako kad ih citam na forumu, su u koliziji, u prvoj realno nemas pojma o cemu se radi, u drugoj ti je 10-tak nezavisnih ljudi pomenulo pricu o 4-tom detetu.

Nisu u koliziji, nista se tu nije promenilo, ja i dalje realno nemam pojma o tome, bez obzira sto mi je to desetak ljudi (sto nasih sto njihovih) pomenulo pricu o cetvrtom detetu, a da verovatno 9 od njih ne poznaje nikog ko ima 4 dece.


Realno nemaš pojma, ali si realno ti spomenuo četvrto dete i stan.
Realno, što se lijepo nijesi raspitao o tome ili ako već nijesi dobio potpune informacije što nijesi ćutao?
Realno, što si uopšte spominjao, osim ako ti nije cilj obmanjivanje ljudi plasiranjem poluistina i neprovjerenih informacija.


Imaš i Beogradu izgradnju cijelih naselja, primjer je Belvil. Što sad nama to pokazuje, da li to znaći da je stanje u Srbiji odlično? I što bi neko odlazio u Bjelorusiju đe se grade stanovi kad mu se stanovi grade po Srbiji (Beogradu)?


 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2283 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju12.10.2016. u 00:05 - pre 91 meseci
Citat:
student_apsolvent:
Posebno me zbuniše posljednji komentari u kojima se veli da je vrijednost lokalne valute izgubila 50% svoje vrijednosti. Ne znam kako takvo mijesto može biti za poželjeti?

Ako pricamo o kratkorocnom mestu za zivot za nekoliko meseci ili godinu, onda je tvoj komentar u redu, dinar je tokom poslednje 3-4 godine zaista cudo od stabilne valute u poredjenju sa beloruskom rubljom. Ako razmisljamo dugorocno, vidimo da se mi zaduzujemo kao blesavi da bi imali tu kratkorocnu stabilnost, a Belorusija ima sveukupno zdraviju i dugorocno odrziviju ekonomsku politiku. Kratkorocno monetarno nismo losi, ali na duge staze gubimo trku plus na sve to oni i kad se to malo zaduze ocigledno naprave da sve u bude novo i uredno kao u apoteci, a mi podelimo plate administraciji i penzije, proteramo to kroz zadnjicu i sutra jovo nanovo, zgrade nam poluraspadnute, oko puteva deponije, radno sposobno stanovnistvo generalno ne radi nista produktivno sto bi moglo popraviti stvar.
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju12.10.2016. u 00:08 - pre 91 meseci
Realnost:

Citat:
Darko Nedeljković:
...ja i dalje realno nemam pojma o tome...




Bla bla bla:

Citat:
Darko Nedeljković: Pa eto, stanje na terenu je takvo da ne videh nijednog beskucnika, a da videh cele kvartove stanova koji su u fazi zavrsetka, znaci realnije je pitati imaju li oni dovoljno ljudi kojima ce napuniti sve te stanove, nego imaju li stanova u koje ce useliti ljude. Ljudi su izgleda nasli racunicu da je lakse otplacivati beskamatni kredit, nego odgajati decu. Probaj da izracunas i sam - za porodicu od 1-3 clana treba ti stan od 50-ak kvadrata koji kosta 40.000 evra sto uz otplatu do kraja radnog veka izadje red velicine 100 evra mesecno. Za odgajanje cetvoro dece treba ti po licnoj najoptimisticnijoj proceni red velicine 400 evra mesecno, ili ako hoce neko drugi neka slobodno napise za koliko su veci troskovi zivota 6-clane porodice nego jednoclane/dvoclane. Ako volis decu u redu, ali ako si mislio da napravis cetvoro dece kako bi lagodnije ziveo, onda si se negde debelo zafrknuo u racunici.


Krediti za stanove nisu bezkamatni, kamate su ogromne kao i inflacija, sam koncept kredita za stan u obliku u kom ga mi poznajemo ne postoji (odnosno tek sad su poceli da eksperimentisu sa klasicnim hipotekarnim kreditima), trenutni koncept je da ti dobijas pare od finansijske institucije ali ona ne moze da ti uzme stan da bi izmirila dugovanja ako ti prestanes da placas i doci do stana nije uopste tako lako kako ti to zamisljas - a realno nemas pojma ni o ovom, nego tumacis svoje utiske...

Druga stvar - ne radi se o tome da ljudi treba da prave decu da bi zaradjivali na njima, nego postoji pozitivna politika drzave prema porodicama koje hoce da imaju decu, odnosno ako zelis da imas decu, drzava shvata da je to veliko opterecenje za tebe i zeli da ti olaksa/pomogne, samim tim pomaze ljudima koji bi zeleli da imaju vise dece a nemaju matrijalnih mogucnosti da svoju zelju ostvare.

Ja sam pomenuo taj program, kao nesto pozitivno vezano za Belorusiju, ali nemam nekakvih opipljivih informacija na tu temu, sem novinskih clanaka, a s'obzirom na kolicinu mrsomudjenja, izgleda da sam ja najinformisaniji po tom pitanju.

[Ovu poruku je menjao bananaphone dana 12.10.2016. u 01:19 GMT+1]
 
Odgovor na temu

student_apsolvent

Član broj: 332872
Poruke: 2



+110 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju12.10.2016. u 00:16 - pre 91 meseci
Citat:
Darko Nedeljković: Ako pricamo o kratkorocnom mestu za zivot za nekoliko meseci ili godinu, onda je tvoj komentar u redu, dinar je tokom poslednje 3-4 godine zaista cudo od stabilne valute u poredjenju sa beloruskom rubljom. Ako razmisljamo dugorocno, vidimo da se mi zaduzujemo kao blesavi da bi imali tu kratkorocnu stabilnost, a Belorusija ima sveukupno zdraviju i dugorocno odrziviju ekonomsku politiku. Kratkorocno monetarno nismo losi, ali na duge staze gubimo trku plus na sve to oni i kad se to malo zaduze ocigledno naprave da sve u bude novo i uredno kao u apoteci, a mi podelimo plate administraciji i penzije, proteramo to kroz zadnjicu i sutra jovo nanovo, zgrade nam poluraspadnute, oko puteva deponije, radno sposobno stanovnistvo generalno ne radi nista produktivno sto bi moglo popraviti stvar.


Ne pričam ja o dinaru no o toj dobroj i stabilnoj privredi kojoj je vrijednost valute pao 50%. Nemoj opet izvrtati temu.


Ti si postavio temu sa naslovom "Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju"

Mi koji ne mislimo tako napadaćemo tvoj stav, a ti ga trebaš odbraniti. ILI Napiši lijepo da si se zajebbao i kad si lijepo razmislio uviđaš svoju grešku što si uopšte otvarao ovakvu temu.
Eto, ja mislim da je pošteno sa moje strane da ti ponudim mogučnost da se izviniš što si nas zajebbavao.
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju12.10.2016. u 00:17 - pre 91 meseci
Citat:
student_apsolvent: Svakako, trebaš imenovati i opisati sve te stvari, da bi znali o čemu pričamo. Ovako si neozbiljan kao diskutant.

Koje su to "dosta bolje" u Bjelorusiji zbog kojih im čestitaš, a koje su gore (zbog kojih ne bi išao)?


Zao mi je ako sam ostavio utisak ozbiljnosti na tebe. Moje obitavanje na ovom inace ozbiljnom i renomiranom sajtu gde mudre glave raspravljaju o proslosti i sadasnjosti, politici i filozofiji, sudbini sveta, moralu itd. je uglavnom neozbiljne prirode.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2283 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju12.10.2016. u 00:19 - pre 91 meseci
Citat:
Imaš i Beogradu izgradnju cijelih naselja, primjer je Belvil. Što sad nama to pokazuje, da li to znaći da je stanje u Srbiji odlično? I što bi neko odlazio u Bjelorusiju đe se grade stanovi kad mu se stanovi grade po Srbiji (Beogradu)?

Student apsolvent, bilo bi dobro da se vratis na pocetak teme i vidis da stanovi uopste nisu navedeni kao bitna prednost Belorusije/Minsa u odnosu na Srbiju/Beograd, nego su to neki potpuno drugi kriterijumi. Bilo kako bilo, nemam ja nameru da se ubedjujem sa tobom, komentari su ti uglavnom zlonamerni i nekonstruktivni, sve vreme imam osecaj kako bi zeleo da mene iznerviras, ali vec si morao ukapirati da za takav ishod ne postoji nikakva sansa. Verovatno hoces samo da potvrdis stereotip da je za crnogorce beograd raj na zemlji, taman i da nastavi da se krece u smeru polurazvaljenog polubrloga punog sitnog kriminala. Svako ko zaista voli Beograd, trebalo bi da otputuje na nekoliko dana u Minsk kako bi video da grad sa uporedivim stanjem ekonomije moze i treba da se odrzava u drasticno boljem stanju. To bi trebala da bude poenta ove teme a ne polemika simpatizera dikatature i demokratije oko toga da li beograd treba ili ne treba i dalje odrzavati u ovako jadnom stanju.
 
Odgovor na temu

student_apsolvent

Član broj: 332872
Poruke: 2



+110 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju12.10.2016. u 00:24 - pre 91 meseci
Citat:
bananaphone:
Citat:
student_apsolvent: Svakako, trebaš imenovati i opisati sve te stvari, da bi znali o čemu pričamo. Ovako si neozbiljan kao diskutant.

Koje su to "dosta bolje" u Bjelorusiji zbog kojih im čestitaš, a koje su gore (zbog kojih ne bi išao)?


Zao mi je ako sam ostavio utisak ozbiljnosti na tebe. Moje obitavanje na ovom inace ozbiljnom i renomiranom sajtu gde mudre glave raspravljaju o proslosti i sadasnjosti, politici i filozofiji, sudbini sveta, moralu itd. je uglavnom neozbiljne prirode.


Nijesi ti ostavio utisak ozbiljnosti, no mi u nekim diskusijama zvučiš pametno, a ođe nešto pišeš, pa sam sebe pobijaš. Nijesi mi jasan, što činiš, što ti je cilj?
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju

Strane: << < .. 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 336096 | Odgovora: 2054 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.