Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju

elitemadzone.org :: MadZone :: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju

Strane: << < .. 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 335825 | Odgovora: 2054 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.ip.telfort.nl.



+7177 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju12.10.2016. u 14:48 - pre 91 meseci
Citat:
Java Beograd:
Citat:
student_apsolvent:Braća vam Rusi prodali S-300 Hrvatskoj, a ne žele ga prodati Srbiji. Hrvati su sistem predali Amerikancima tako da sad taj sistem služi za sprdnju.
A onda je mrmot zavio čokoladu. :)

Amerikanci, jadni, nisu pojma imali šta je to S300 dok im Hrvati nisu predali sistem.
A Rusi, naravno, glupi, nisu znali da je Hrvatska u Nato paktu !

Brate mili, kakav si ti šarlatan ! :)


Zbog toga i postoje "izvozne verzije" koje su obogaljene i izmenjene u odnosu na maksimalne mogucnosti koje se cuvaju za "domace trziste". Najgori scenario (pristup suparnika) je uracunat u planiranje proizvoda koji ce biti slobodni za izvoz.

Prilicno sam siguran da i Amerikanci i Rusi racunaju na to da ce suparnicka strana dobiti pristup proizvodu vrlo brzo nakon pocetka izvoza, pa u skladu sa tim i planiraju sta ce ti "export" modeli sadrzati.

Doduse, kakve sve to veze sa Belorusijom kao modelom zemlje za zivot ima, pojma nemam :)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

student_apsolvent

Član broj: 332872
Poruke: 2



+110 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju12.10.2016. u 14:50 - pre 91 meseci
Citat:
bananaphone:
Citat:
student_apsolvent:
Ko je šarlatan, tek ćemo utvrđivati. Za sad je jedini šarlatan postavljač teme i nekoliko vas koji mu se oduševljavate. Ne dokazaste nikakvu komparativnu prednst Bjelorusije naspram država iz EU.



Tema je: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju, poredi se Belorusija sa Srbijom. Ako u referentni sistem dodas bilo koju zemlju zapadne EU, i Srbija i Belorusija, zajedno sa Crnom Gorom izgledaju potpuno isto...


Tema jeste Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju, no problem je u tome zašto upoređivati sa Bjelorusijom. Što uzor ne bi bila neka ozbiljnija, ljepša i perspektivnija država od Bjelorusije.

Na primjer, Slovenija ili Austrija. Tako bi dobili normalniji naslov koji bi mogao biti:

Slovenija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju ili

Austrija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju

Razumiješ li poenti priče?

Ako težiš nečemi ili ako sebi postavljaš uzor, izaberi izor koji je valjan. Bjelorusija to sigurno nije.


 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju12.10.2016. u 15:11 - pre 91 meseci
@student_apsolvent - a sto Slovenija ili Austrija, sto ne Svajcarska - zemlja kakvu bi Srbi voleli da imaju?


Mrsomuudis, tema je takva kakva jeste, covek je preneo svoj subjektivni utisak iz zemlje o kojoj vecina posetilaca ovog foruma nema pojma, a uglavnom je zamislja kao potpuni raspad. Iz sopstvene frustracije/muke zivota u Srbiji, je projektovao da je i Belorusija daleko bolje mesto za zivot od Srbije i o tom se raspravlja. Po meni nije, ali nije ni daleko losija od Srbije, tu je ±negde gde i Srbija...

Zamisli da je netko otisao u Svajcarsku i otvorio temu o tome kako je drzava Svajcarska daleko naprednija zemlja od Srbije i postovao par fotki sa Zenevskog jezera, jel bi imali o cemu da diskutujemo, kako bi stigli do Njegosa, kako bi pricali o S-300, kako bi ti pricao o procvatu CG ekonomije i NATO paktu? Ovako tema pici 30+ strana i ne planira da se zaustavi!
 
Odgovor na temu

student_apsolvent

Član broj: 332872
Poruke: 2



+110 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju12.10.2016. u 15:25 - pre 91 meseci
Citat:
bananaphone: @student_apsolvent - a sto Slovenija ili Austrija, sto ne Svajcarska - zemlja kakvu bi Srbi voleli da imaju?




Slovenija zato što je najsličnija Srbiji sa maltene istim startnim pozicijama u momentu raspada zajedničke države.

Austrija zato što je prva država na koju se naiđe polazeći ka "Staroj Evropi", Italija nije dobar primjer jer je mnogo veća od Srbije.

Švajcarska nije dobar primjer jer nije "tipična" evrpska država, ima sasvim poseban status, posebnu istoriju i posebnu poziciju kako u politici tako i u ostalim aspektima života.
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju12.10.2016. u 15:29 - pre 91 meseci
Jasno ti je sta sam hteo da kazem... Svajcarska, Austrija i Slovenija su u kontekstu u kom ih ti prikazujes taman u istoj ravni sa Njegosom koji upravlja S-300 sistemom u Hrvatskoj...
 
Odgovor na temu

student_apsolvent

Član broj: 332872
Poruke: 2



+110 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju12.10.2016. u 16:43 - pre 91 meseci
Citat:
bananaphone: Jasno ti je sta sam hteo da kazem...


Kome je to jasno?

Osim tebi, mada, i što se tebe samog tiče nijesam 100% siguran.



P.S Da je Njegoš kojim slučajem živ, on bi upravljao sistemom S-500. Jedino ne znam đe bi ih postavio, da li na Lovćenu ili pored Cetinja :))))

 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju12.10.2016. u 17:07 - pre 91 meseci
Citat:
student_apsolvent

Da je Njegoš kojim slučajem živ, on bi upravljao sistemom S-500. Jedino ne znam đe bi ih postavio, da li na Lovćenu ili pored Cetinja :))))



Bez obzira na prethodne gluposti, moram priznati da je ovo najpametnije sto si do sad rekao vezano za ovu temu, Njegos se ne bi sramotio uvodeci Crnu Goru u NATO, nego bi mu braca Rusi dostavili S-500 i za Lovcen a bogami i za Cetinje!!!
 
Odgovor na temu

jovajovic100

Član broj: 325194
Poruke: 141



+2244 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju12.10.2016. u 17:12 - pre 91 meseci
Srbi bi samo voleli da imaju svoju zemlju očišćenu od ove crnoplaninske gamadi
Kome snaga argumenta leži u brisanju, tragovi mu nečoveštvom smrde.
 
Odgovor na temu

student_apsolvent

Član broj: 332872
Poruke: 2



+110 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju12.10.2016. u 17:25 - pre 91 meseci
Citat:
bananaphone:
Citat:
student_apsolvent

Da je Njegoš kojim slučajem živ, on bi upravljao sistemom S-500. Jedino ne znam đe bi ih postavio, da li na Lovćenu ili pored Cetinja :))))



Bez obzira na prethodne gluposti, moram priznati da je ovo najpametnije sto si do sad rekao vezano za ovu temu, Njegos se ne bi sramotio uvodeci Crnu Goru u NATO, nego bi mu braca Rusi dostavili S-500 i za Lovcen a bogami i za Cetinje!!!




Rekoh ja tebi da nijesi ti ništa razumijeo.

Znaš li kako se zovu ljudi koji odu na "zapad", a onda pljuju po istom, protiv su NATO-a, veličajući Rusiju ili Kinu?


Što se tiče Rusa i Crnogoraraca, nijesam primetio da bilo koja strana gaji iluzije o bratstvu, stoga ne vjerujem da bi se Njegoš zamlaćivao time.


P.S. S-300 imaju i Grci koji su članice NATO saveza i nijesu bili sa Rusima.
 
Odgovor na temu

student_apsolvent

Član broj: 332872
Poruke: 2



+110 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju12.10.2016. u 17:31 - pre 91 meseci
Citat:
jovajovic100:
Srbi bi samo voleli da imaju svoju zemlju očišćenu od ove crnoplaninske gamadi


To bi bilo pogubno po vas u Srbiji. Ne bi jadni znali organizovati ni distribuciju kisele vode po marketima, kamo li što god složenije.

Pogledaj, jado, ko su direktori u najboljim firmama u Srbiji.
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju12.10.2016. u 17:47 - pre 91 meseci
Citat:
student_apsolvent:
Citat:
bananaphone:
Citat:
student_apsolvent

Da je Njegoš kojim slučajem živ, on bi upravljao sistemom S-500. Jedino ne znam đe bi ih postavio, da li na Lovćenu ili pored Cetinja :))))



Bez obzira na prethodne gluposti, moram priznati da je ovo najpametnije sto si do sad rekao vezano za ovu temu, Njegos se ne bi sramotio uvodeci Crnu Goru u NATO, nego bi mu braca Rusi dostavili S-500 i za Lovcen a bogami i za Cetinje!!!




Rekoh ja tebi da nijesi ti ništa razumijeo.

Znaš li kako se zovu ljudi koji odu na "zapad", a onda pljuju po istom, protiv su NATO-a, veličajući Rusiju ili Kinu?


Što se tiče Rusa i Crnogoraraca, nijesam primetio da bilo koja strana gaji iluzije o bratstvu, stoga ne vjerujem da bi se Njegoš zamlaćivao time.


P.S. S-300 imaju i Grci koji su članice NATO saveza i nijesu bili sa Rusima.



Ko je protivu Rusije, taj je i protivu svijeh Slovena. - rece jednom jedan Njegos ;))))
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju12.10.2016. u 17:57 - pre 91 meseci
Prvo da razjasnimo, S300 je tehnicko tehnoloska sprava, i nikakve veze nema da li ga neko poseduje, a ne poseduje ga nekontrolisano, kao sto je Dimke pojasnio.

Sve i da ga razsrafe, ne mogu da ga reprodukuju, pa stoga te prednosti nema.

A kao najvaznije, u softver se mogu dodati blokovi za deaktivaciju nekih funkcija, ili se isporucuje eksportni, prostiji softver, prema potrebama korisnika. A mozda i sa odredjenim malware-om...

Tako da postoje serije vojnih proizvoda sa istom oznakom, slicnih karakteristika, ali suzenih namena. Kod svih siledzija sto prave oruzje i zaradjuju na prodaji.

A pride se kontrolise prodaja, i jasno je da je svaki s300 rizik za odredjen broj aviona. Ali uracunati rizik..

Za razliku od Neve iili jos bolje kub-a, s300ima bolji radar(pravo cudo nakon 50 god, to svi imaju koji prave radare) i daleko mociju raketu, koja je i najveca prednost tog sistema, a koju je nemoguce napraviti van Rusije i njenih tehnoloskih procesa.
U tehnologiji cvrstog raketnog goriva nije problem u smesi, koja je prosta i poznata, vec u algoritmu sagorevanja i sprovodjenja velike energije za let, i u toj tehnologiji su Rusi daleko ispred svih..
Pa posedovanje S300, u tehnoloskom smislu, ne predstavlja ni prednost onoga ko ga ima niti opasnost za Rusiju, da ce neko "provaliti" nesto..
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2283 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju12.10.2016. u 19:00 - pre 91 meseci
student_apsolvent, znas kako kazu - nije vest da je pas ujeo coveka, vec da je covek ujeo psa. Sta ima pametan covek da hvali zivotni standard u drazavama EU, kad su mediji i gasterbajteri davno svima objasnili da je tamo sveopsti raj na zemlji. Vest koja ima preko 30 hiljada pregleda je da postoji drzava pravoslavnih ljudi slovenskog porekla koja relativno dobro funkcionise, jer takvo nesto niko ne bi ocekivao da moze postojati u ovom univerzumu, razumes? Nemoj samo molim te da mi sad pominjes kojekakve nazovi drzave koje jedna ulica u Minsku prevazilazi po broju stanovnika i snazi ekonomije

Nego, ako se nastavi ovaj trend povecanja terorizma i kriminala u EU a smanjenja bezbednosti, za koju godinu cemo moci da preimenujemo temu u "Belorusija - drzava kakvu bi stanovnici EU voleli da imaju"
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 732
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+593 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju12.10.2016. u 19:18 - pre 91 meseci
Prvo, da kažem lepo je videti da nas naš Dimke još voli. (ja pomislih da nas je skroz zaboravio)

Drugo, to što je napisao je skroz tačno. Zar neko misli da bi Rusija svoju Hi-Tach PVO opremu 94. godine dala zemlji kao što je Hrvatska. . Ma daj te molim vas, budimo odrasli.

Prvo oni uopšte nisu dobili kompletan, operativan sistem.

Drugo to što su oni evenualno poslali Amerima oni su u posedu imali već min 10 god unazat.

Treće Rusija koliko god bila u lošem ekonomskom stanju u to vreme, ne bi svoju Hi-Tach opremu tek tako prodavala, okoliko i sami ne želi da neko sazna za njen način funkionisanja.

S-300 napravljen već jako davne 67. godine i to što neki napredniji sistem nosi slično ime apsolutno nema veze sa činjenicom da bi taj sistem mogao biti u mnogome sličan sa novijim verizijama.

Verujem da su delovi tog sistema koji su Hrvati dobili izmedju 94. i 96. godine bili cutting age ruske raketne tehnologije .

I da rasčistimo. S-500 nije naprednija verzija sistenm S-400 već mu je namena usmerena ka presretanju interkontinentalnih raketa. S-400 je prvenstveno namnjen za neutralisanje neprijateljskih letelica, narvno i rakete može da sruši ali ne efikasno kao noviji S-500 koji će ući u sastav ruske vojske u toku sledeće godine.



 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2283 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju12.10.2016. u 19:56 - pre 91 meseci
Ako smo iscrpeli sva civilna poredjenja, mozemo preci na vojne i konstatovati da dok Srbija masta o S300 kao nedostiznom cilju Belorusija odavno ima S400, medjutim budite spremni da u slucaju teme "Beloruska armija - vojna moc kakvu bi Srbija volela da ima" obavezno utrcava student_apsolvent da nas nauci kako ne treba cilj da nam bude tako nisko, vec da se treba potruditi da vojno dostignemo USA koje ce Crna Gora u dogledno vreme svakako prestici

 
Odgovor na temu

student_apsolvent

Član broj: 332872
Poruke: 2



+110 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju12.10.2016. u 21:02 - pre 91 meseci
Citat:
Darko Nedeljković: student_apsolvent, znas kako kazu - nije vest da je pas ujeo coveka, vec da je covek ujeo psa. Sta ima pametan covek da hvali zivotni standard u drazavama EU, kad su mediji i gasterbajteri davno svima objasnili da je tamo sveopsti raj na zemlji. Vest koja ima preko 30 hiljada pregleda je da postoji drzava pravoslavnih ljudi slovenskog porekla koja relativno dobro funkcionise, jer takvo nesto niko ne bi ocekivao da moze postojati u ovom univerzumu, razumes? Nemoj samo molim te da mi sad pominjes kojekakve nazovi drzave koje jedna ulica u Minsku prevazilazi po broju stanovnika i snazi ekonomije :D

Nego, ako se nastavi ovaj trend povecanja terorizma i kriminala u EU a smanjenja bezbednosti, za koju godinu cemo moci da preimenujemo temu u "Belorusija - drzava kakvu bi stanovnici EU voleli da imaju" :D


Nijesi dokazao da ti oličenje raja dobro funkcioniše, jesi pokušao no bezuspiješno. Otkazao si se i svojih slika na koje si u počektu navlačio zainteresovane. Sam reče da nijesu dobre i da ih ne koristimo za uspoređivanje.

Pravoslavna država je i Grčka, zatim Bugarska, zatim Rumunija, no ih ne spominješ. Vjerovatno zbog toga što su sve od reda u NATO savezu.
Slaveni su Hrvati, zatim Slovenci, a Slovenija je po svim parametrima sređenija država od Bjelorusije, Slaveni su i Slovaci, zatim Česi, Poljaci.
Poljsku moramo izdvojiti iz nekoliko razloga. Poljska je po svim parametrima sto godina ispred Bjelorusije. A drugi razlog je taj što su Rusi i Bjelorusi ubili više Poljaka nego svi drugi zajedno. to je vjerojatno zbog slavenske ljubavi koju i sam spominješ.
Normalno, ni jednu od navedenih država nijesu spomenuo.

Znaš li ti Darko koja je najveća prijetnja za EU? Na osnovu zaključaka komisije za bezbjednost EU, najveća prijetnja je Rusija i njeno bahato ponašanje. Skandinavske države su zatražile pomoč od NATO-a i EU zbog učestalih incidenata i provokacija koje svakodnevo čine Rusi.


 
Odgovor na temu

student_apsolvent

Član broj: 332872
Poruke: 2



+110 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju12.10.2016. u 21:18 - pre 91 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Ako smo iscrpeli sva civilna poredjenja, mozemo preci na vojne i konstatovati da dok Srbija masta o S300 kao nedostiznom cilju Belorusija odavno ima S400, medjutim budite spremni da u slucaju teme "Beloruska armija - vojna moc kakvu bi Srbija volela da ima" obavezno utrcava student_apsolvent da nas nauci kako ne treba cilj da nam bude tako nisko, vec da se treba potruditi da vojno dostignemo USA koje ce Crna Gora u dogledno vreme svakako prestici :D



Kao što rekoh, pade ti nama na svim poređenjima Bjelorusije i država EU.

Ako ćeš o vojnoj snazi lupetati kao do sad, onda slobodno nastavi. Doćićemo na isto.

E, samo da ti još nešto objasnim. Crna Gora je ušla u NATO i sad kad budu samiti ili sastanci alijanse, Milo sedi pored Obame i pored ostalih predsjednika država NATO savjeza i napad na Crnu Goru je napad na NATO.
Vaš predsjednik nema ni pristup sastancima, a premijera vam primaju u predsoblju đe mu preko sekretarice i baštovana u ambasadi dostave spisak zadataka koje treba obaviti. Kasnije, kako koji zadatak izvršava dolazi u ambasadu i sad obrnutim redosledom, polaže račun.






[Ovu poruku je menjao student_apsolvent dana 12.10.2016. u 22:37 GMT+1]
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju12.10.2016. u 22:00 - pre 91 meseci
student_apsolvent - iz poznavanja NATO saveza - misilm da si zasluzio cistu desetku, sam Obama da ti je upise u indeks, a mislim da bi bio dostojan naslednik Toni Blera na mestu savetnika naseg premjera.
Nego mene vise brine tvoje znanje o Njegosu, nekako si se i provlacio, do ovih par poslednjih postova, gde moram priznati - nisi zasluzio prolaznu ocenu.

 
Odgovor na temu

student_apsolvent

Član broj: 332872
Poruke: 2



+110 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju12.10.2016. u 22:13 - pre 91 meseci
Citat:
bananaphone: student_apsolvent - iz poznavanja NATO saveza - misilm da si zasluzio cistu desetku, sam Obama da ti je upise u indeks, a mislim da bi bio dostojan naslednik Toni Blera na mestu savetnika naseg premjera.
Nego mene vise brine tvoje znanje o Njegosu, nekako si se i provlacio, do ovih par poslednjih postova, gde moram priznati - nisi zasluzio prolaznu ocenu.


Desetka, no kako?

Ne znam kako nijesi primjetio da ja ne robujem niti Njegošu niti predrasudama iz prošlosti.



P.S. Ostao si dužan odgovor na jedno pitanje koje sam ti postavio prije nekoliko komenara.
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju12.10.2016. u 22:38 - pre 91 meseci
Citat:
student_apsolvent: Desetka, no kako?

Ne znam kako nijesi primjetio da ja ne robujem niti Njegošu niti predrasudama iz prošlosti.



P.S. Ostao si dužan odgovor na jedno pitanje koje sam ti postavio prije nekoliko komenara.



Uuuu, pa ovo za Njegosa ni jedan diplomirani Crnogorac, ni pod pseudonimom ne bi smeo da napise na nekom forumu, dzabe sva prica i znanje, mada ne znam kako si dogurao i do statusa apsolventa...

Za pitanje, nemam pojma - ako kazes da je tako - verujem ti, ponovi ga slobodno, pa ako je neka glupost, da ga ponovo preskocim ;)
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju

Strane: << < .. 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 335825 | Odgovora: 2054 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.