Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju

elitemadzone.org :: MadZone :: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju

Strane: << < .. 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 335802 | Odgovora: 2054 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

student_apsolvent

Član broj: 332872
Poruke: 2



+110 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju13.10.2016. u 14:03 - pre 91 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Citat:
student_apsolvent:
@Darko Nedeljković

Bez Rusije, Bijelorusija je obična karina.

Jeste, to i ja kazem, suludo je distancirati se od Rusije i kretati putem evrointegracija, lud se uci na svojim greskama, a pametan na Moldavskim i Ukrajinskim. Kazem to za pravoslavne drzave istocno od Srbije. A za Crnu Goru jeste najbolje i najlakse prislepati se uz okupatora, tu te ja potpuno podrzavam.



Suludo je oslanjati se na Ruse, to je istorija pokazala. Počevši od najnovije srpske te unazad do 1945.

Ukrajina nema problem sa Evropom i Evrointegracijama već sa okupacijom od strane Rusa. Rusi su okupirali djelove Ukrajine te tako i počeše ukrajinski problemi.

Ostaje problem što nikako nijesi opisao u čemu se ogleda okupacija, ko je okupirao Crnu Goru. Nijesi naveo što je Crna Gora izgubila ulaskom u NATO. Nisi naveo ni razloge zašto to nije trabala učiniti ili barem da navedeš koji su razlozi šbog kojih bi trebala da bude uz Rusiju, a protiv NATO-a.

Vazda mi ponavljaš ko papagaj neke nebulozne tvrdnje koje ničim nijesi argumentovao.
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju13.10.2016. u 14:07 - pre 91 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Citat:
bananaphone:Otkud da su Poljacima odjednom neprijatelji i Nemci i Sovjeti u isto vreme, pa to nema nikakvog smisla?


Ja mogu da potvrdim da je to tako - kad sam bio u Poljskoj video sam da Poljaci nevidjeno mrze i Nemce i Ruse, ali vise Ruse....


O da - samo u zavisnosti u koji deo poljske odes - ima dosta i onih koji vise mrze Nemce od Rusa ;). Pitanje sam postavio velikim poznavaocima istorije i WW2 - https://en.wikipedia.org/wiki/Molotov%E2%80%93Ribbentrop_Pact

Poljsku su 1939 podelili Nemci i Rusi, izvrsili invaziju i napravili rsum (naravno - Nemci su na kraju napravili mnogo gori haos - posto su od 1941 zauzeli i Ruski deo), obe strane su im pobili intelektualnu elitu - da bi lakse vladali pokorenom teritorijom, hteli su da potpuno izbrisu Poljsku kao drzavu, a dugorocno Poljake kao naciju - sto pobiti, sto integrisati - kao robove. DA PONOVIM - I RUSIJA I NEMACKA su izvrsile invaziju na Poljsku u WW2 i nasli se na granici definisanoj Molotov-Ribbentrop paktom ;)

Pored toga - Poljska nije bila etnicki cista drzava, imali su gomilu Nemaca - https://en.wikipedia.org/wiki/German_minority_in_Poland

According to the 1931 census there were around 740,000 German speakers living in Poland (2.3% of the population).

"After the Nazi Germany's invasion of the Second Polish Republic in 1939, many members of the German minority (around 25%[13]) joined the ethnic German paramilitary organisation Volksdeutscher Selbstschutz. When the German occupation of Poland began, the Selbstschutz took an active part in Nazi crimes against ethnic Poles. Due to their pre-war interactions with the Polish majority, they were able to prepare lists of Polish intellectuals and civil servants whom the Nazis selected for extermination. The organisation actively participated and was responsible for the deaths of about 50,000 Poles."

Bilo je svakako i dobrovoljaca u svim redovima, bilo je i partizana i SS-ovaca, ali peovladavao je pro-britanski pokret otpora, koji ih je isto koristio kao glinene golubove. Inace interesantno je da su enigmu - ustvari provalili Poljaci i dostavili saveznicima - Britancima i Francuzima pred invaziju - https://en.wikipedia.org/wiki/Enigma_machine


Danas svatko pise istoriju, pa tako udarna sila Nemacke - prema Rusiji odjednom postadose etnicki Poljaci, a ne etnicki Nemci - drzavljani Poljske, na kraju ce ispasti da su Auschwitz napravili Poljaci...
 
Odgovor na temu

student_apsolvent

Član broj: 332872
Poruke: 2



+110 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju13.10.2016. u 14:10 - pre 91 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Citat:
bananaphone:Otkud da su Poljacima odjednom neprijatelji i Nemci i Sovjeti u isto vreme, pa to nema nikakvog smisla?


Ja mogu da potvrdim da je to tako - kad sam bio u Poljskoj video sam da Poljaci nevidjeno mrze i Nemce i Ruse, ali vise Ruse. I tvrde da im je Putin ubio predsednika. I to bas dok je ovaj isao da poseti groblje poljskih zrtava iz Poljsko-Ruskih sukoba i spremao se da na ruskoj teritoriji drzi govor o istorijskom neprijateljstvu dve zemlje.


Ne reče ti nama koliko dana je trajala ta posijeta Poljskoj. Za upoznavanje Bjelorusije trebalo ti je tri dana, upoznade li ti Poljsku takođe za tri dana ili za kraće vrijeme?

Nema dokaza ko je oborio avion, ja vjerujem da su to učinili Rusi, no nemam dokaza. Ako ti imaš dokaza da nijesu Rusi onda bi vljalo prikazati ih ođe.

Lupetaš Darko od prvog komentara i od prve fotografije za koji i sam reče da je sraanje koje ne trebamo koristiti.
 
Odgovor na temu

student_apsolvent

Član broj: 332872
Poruke: 2



+110 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju13.10.2016. u 14:23 - pre 91 meseci
Citat:
bananaphone:
Citat:
Darko Nedeljković:
Citat:
bananaphone:
Uuuu, pa ovo za Njegosa ni jedan diplomirani Crnogorac, ni pod pseudonimom ne bi smeo da napise na nekom forumu, dzabe sva prica i znanje, mada ne znam kako si dogurao i do statusa apsolventa...

Kako ne, pa i Milo bi izjavio otprilike upravo tako. I ja ih potpuno razumem - sta koji moj da budu glupi ka Njegos pa da se lomataju po planinama i sjeku glave osvajacima, kad su kako god okrenes vojno skroz nebitni? Gde bi im kraj bio da su sklopili pakt sa Muratom na kosovu, ili skorije da su pristupili trecem rajhu, pa zajedno sa Hrvatima unistavali bespotrebne srbe i jevreje? Danas bi vec bili punopravni clan EU. Greske treba ispravljati, cim se pojavi kakav ugnjetavac i osvajac u najavi, treba mu se pridruziti i pomoci. Ja vec studenta apsolventna zamisljam u prvim borbenim redovima ako se jednog dana organizuje eventualni napad na Minsk.


A nene - gresis, mislim da ne poznajes mnogo Crnogoraca, cak su i najdupelizackije novine CG su pisale da je Milo jedan od najvecih Crnogoraca, mozda odmah POSLE Njegosa :)))). I Milo izjavljuje da bi Njegos bio ponosan na danasnju CG, rekonstruise mauzolej na Lovcenu itd... Njegos je institucija u CG, nebitno na politicko opredelenje, i to ne bez razloga, istorija CG kao drzave pocinje sa Njegosem... Da ne pominjem njegov uticaj van CG, na Srbiju itd, za jugonostalgicare - on je jedan od prvih tvoraca ideje drzave u kojoj bi ziveli svi Juzni Slaveni, oslobodjeni od Turaka i Austro-Ugarske :)

U svakom slucaju, svaki Crnogorac, od kriminalaca do profesora na fakultetima, jako dobro zna tko je Njegos i sigurno nisu ponosni Crnogorci zbog Mila nego zbog Njegosa :)))

Pazi molim te Crnogorac nece da robuje Njegosu i predrasudama proslosti, kakva izjava ;))). Jok nego ce da bude ponosni Crnogorac zbog Obame i NATO pakta ;)))


@student_apsolvent - spade ozbiljna diskusija i intelektualna prica na "ucerivanja karine", prepoznao sam da si pricu podigao na previsok nivo - da bi je moj slabi intelekt ispratio, od sad preskacem tvoje postove, ostavljam ti da diskutujes sa sebi ravnima.



Velim ja tebi: troluješ, pokušavaš ispasti pametan, a na kraju ućeraš karinu samom sebi.

Možemo mi slaviti Njegoša, niko Njegošu ne osporava mudrost, no se ne moramo držati ko slijepi štapa što je Njegoš izjavio o Srbiji ili Rusiji. Promjenile su se narodi, politike, odnosi među državama i narodima.
U tom kontekstu ne robijem ja Njegošu i svemu sto je on kazao. Ne znamo što bi Njegoš rekao u današnim relacijama i novim istorijskim momentima. Nijesam baš siguran da bi bio oduševljen da mu Tomislav Nikolić i Putin budu prijatelji, a kamoli savjeznici ili nedaj bože uzori u životu.

Ne možeš ti to razumijeti, te stoga možeš nastaviti sa ućerivanjem karine samom sebi, to ti i onako ide od ruke.

P.S. NE mogu prestai smijati se kad pomislim mudrog Njegoša kome su u posijetu došli Nikolić i Vučić da bi mu objasnili i izložili svu mudrost svoje politike. A posbno me uhvati napad smijeha kad Nikolić počne da mu objašnjava značaj učenja i sticanja diploma.
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju13.10.2016. u 14:49 - pre 91 meseci
student_apsolvent - siguran sam da si ti daleko bolje shvatio i razumeo odnose izmedju Slavenskih Naroda, nego sto je to tumacio davno prevazidjeni Njegos koga su istorija i nauka davno pregazili, zato deci u skoli treba prezentovati, umesto izlizanog Njegosa, tvoja pisanja po ovom forumu...
Kamo srece da je Ivo Andric ziv, da napise neki esej o mudrostima koje si ovde prosuo ;)
 
Odgovor na temu

student_apsolvent

Član broj: 332872
Poruke: 2



+110 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju13.10.2016. u 15:55 - pre 91 meseci
@bananaphone

Što nijesi poša put Moskve ili Minska kad se razumiješ u odnose među slavenskim narodima, no si poša put Amsterdama da zabluđelim Srbima od tud objašnjavaš što im valja činiti.



P.S: Čudne si seksualne sklonosti razvio u tom Amsteredamu, ti ponovo uvali karinu samom sebi.
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju13.10.2016. u 16:32 - pre 91 meseci
student_apsolvent - sto sad uvodis moju pamet i razumevanje u celu pricu... Ja sam se vec otvoreno i javno izjasnio kao neozbiljan diskutant, da ne bi dovodio u zabludu ljude koji moje postove citaju kao nesto ozbiljno i relevantno.

Dok si ti dosegao intelektualne visine sa kojima se retko tko moze pohvaliti i svakako pokusavas da dobronamerno delujes na zaludele mase.


P.S. Od sveg sto si rekao - jedino je tacno da zivim u Amsterdamu. A u nedostatku da kazes nesto pametno, prosipas prostakluke u nadi da ces me dovesti na teren prostackog prepucavanja, gde sam 100% siguran da ne mogu da ti pariram.


 
Odgovor na temu

student_apsolvent

Član broj: 332872
Poruke: 2



+110 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju13.10.2016. u 17:20 - pre 91 meseci
Citat:
bananaphone: student_apsolvent - sto sad uvodis moju pamet i razumevanje u celu pricu... Ja sam se vec otvoreno i javno izjasnio kao neozbiljan diskutant, da ne bi dovodio u zabludu ljude koji moje postove citaju kao nesto ozbiljno i relevantno.



Nijesam ja ni pomislio da si ozbiljan. Dobro je što si to i sam uvidjeo, te si riješio da o tome obavijestiš i ostale.

 
Odgovor na temu

lazovic2

Član broj: 334305
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju13.10.2016. u 17:22 - pre 91 meseci
Rusija do Japana!
 
Odgovor na temu

Nika Matejic

Član broj: 322052
Poruke: 18
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+433 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju13.10.2016. u 17:54 - pre 91 meseci
Citat:
bananaphone: O da - samo u zavisnosti u koji deo poljske odes - ima dosta i onih koji vise mrze Nemce od Rusa ;). Pitanje sam postavio velikim poznavaocima istorije i WW2 - https://en.wikipedia.org/wiki/Molotov%E2%80%93Ribbentrop_Pact

Poljsku su 1939 podelili Nemci i Rusi, izvrsili invaziju i napravili rsum (naravno - Nemci su na kraju napravili mnogo gori haos - posto su od 1941 zauzeli i Ruski deo), obe strane su im pobili intelektualnu elitu - da bi lakse vladali pokorenom teritorijom, hteli su da potpuno izbrisu Poljsku kao drzavu, a dugorocno Poljake kao naciju - sto pobiti, sto integrisati - kao robove. DA PONOVIM - I RUSIJA I NEMACKA su izvrsile invaziju na Poljsku u WW2 i nasli se na granici definisanoj Molotov-Ribbentrop paktom ;)


Veliki istoričaru ...

Prva evropska država koja je već u januaru 1934. (dakle više od pet i po godina pre sporazuma Molotov-Ribentrop iz 1939) potpisala sporazum sa Hitlerovom Nemačkom je Poljska - https://en.wikipedia.org/wiki/German–Polish_Non-Aggression_Pact
... Uzgred, sledeće dve evropske države koje su potpisale sporazum sa Hitlerovom Nemačkom 1938. su UK i Francuska - https://en.wikipedia.org/wiki/Munich_Agreement

Sadašnja istočna granica Poljske (prema Ukrajini i Belorusiji), takva kakva sada jeste, je ista od sredine 19. veka, i tu granicu su tada nacrtali Englezi i priznata je od celog sveta. Jedini izuzetak je period 1921-1939, početkom koga su Poljaci, koristeći građanski rat u Rusiji, okupirali i pripojili sebi teritorije i istočnije od Minska i Kijeva. Dakle Minsk, glavni grad Belorusije i Kijev, glavni grad Ukrajine su se u tom periodu nalazili u Poljskoj.
1939. Rusija nije izvršila nikakvu "invaziju na Poljsku", već je Sovjetski Savez, od strane Poljske 17-18 godina ranije nasilno okupirane teritorije vratio u okrilje svoje države.

Ova glupost, koju si napisao o ruskoj (sovjetskoj) "invaziji" na Minsk i ostale delove sopstvene države, je ista kao i da si napisao da su Holanđani 1944. sa saveznicima podelili Treći rajh izvršivši invaziju, i Amsterdam i ostale delove Holandije pripojili sebi.
... Dakle, ne treba DA PONAVLJAŠ O RUSKOJ INVAZIJI POLJSKE, već treba da PONAVLJAŠ OSNOVNU I SREDNJU ŠKOLU.

Citat:
bananaphone: Pored toga - Poljska nije bila etnicki cista drzava, imali su gomilu Nemaca - https://en.wikipedia.org/wiki/German_minority_in_Poland

According to the 1931 census there were around 740,000 German speakers living in Poland (2.3% of the population).

...

Danas svatko pise istoriju, pa tako udarna sila Nemacke - prema Rusiji odjednom postadose etnicki Poljaci, a ne etnicki Nemci - drzavljani Poljske ...


Veliki matematičaru ...

U populaciji od 740.000 ljudi imaš po 1/3 žena i dece.
Kada od 250.000 muškaraca odbiješ stare za vojsku, vojno nesposobne, one koji se skrivaju od rata, one koji su se priključili nekom drugom pokretu itd. - u idealnom slučaju ti ostaje 100.000 ljudi, a u optimalnom 50.000. A to je tek 10% od Poljaka (etničkih i Nemaca i Poljaka) koji su se borili na Istočnom frontu protiv Crvene armije.
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju13.10.2016. u 18:45 - pre 91 meseci
Nije problem kad je netko popisao pakt o ne napadanju, nego sta je u tom paktu bilo napisano - kad vec serujes linkove potrudi se da ih procitas.

Molotov-Ribentrop pakt je podrazumevao agresiju na suverene drzave i podelu teritorije izmedju Nemacke i Rusije.

Ako ne mozes da napravis razliku izmedju tog, i klasicnog sporazuma o ne napadanju, gde se drzave obavezuju da ce probleme resavati sporazumno a ne ratom, nemamo sta dalje da pricamo. Pri tom je sporazum izmedju Poljaka i Nemaca bio definisan kao vazeci, samo ako Nemacka ne napadne Francusku!!!

1939 - jedino su Britanija, Francuska i POLJSKA potpisale vojni savez i tako oformile ono sto cemo do kraja rata zavati "Saveznicke sile"!!!

Stvarno ne znam gde si ti isla u skolu pa si naucila da su Poljaci ratovali na strani Nemaca???

Otvori ovaj link pa vidi sta Rusi pisu o Poljacima za WW2: https://ru.wikipedia.org/wiki/...%D0%B2%D0%BE%D0%B9%D0%BD%D0%B5

Granice Poljske pre WW1 nisu relevantne, pogledaj kako je izgledala Srbija od 1800-te godine do danas, pa definisi gde bi granice trebale da stoje po tebi.

Posle WW1 sve strane su potpisale mirovne sporazume i definisale granice, pomeranje tih granica vojnim putem se zove vojna invazija - i upravo je to Sovjetski Savez, zajedno sa Nemackom, sa kojom je pre toga napravio sporazum, uradio Poljskoj.


Sto se matematike tice, izvukla si jednu cifru koja nema veze sa mozgom i sad trazis od mene da ti objasnim kako se uklapa u cinjenice koje sam ti dao. Mogla si napisati da je 50 miliona Poljaka napadalo Sovjetski Savez, pa ja sad da ti objasnim kako se broj etnickih Nemaca iz Poljske uklapa u tu cifru.


Nemci su tamanili Poljake kao buba-svabe za vreme okupacije, nacionalnih Poljaka je pobijeno ±1/5 od strane Nemaca (cele nacije - ne vojno sposobnih), borili su se na gotovo svim frontovima PROTIV Nemacke (cela Europa, Sirija/Libija/Egipat/Bliski Istok, gde god su mogli svi su ih trpali kao topovsko meso), od 1941 su imali cak sporazum sa Sovjetskim Savezom o formiranju poljskih oruzanih snaga - te su imali 100.000 poljaka samo u Sovjetskim trupama.
U bitci za Britaniju letelo je ±150 poljskih pilota, ma toliko mi je glupo da ti nabrajam nesto sto za 5min mozes i sama da nadjes.
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju13.10.2016. u 19:24 - pre 91 meseci
Citat:
bananaphone:
Nika - pominjes sad tu na kraju neku vojsku koja se borila i protiv Nemaca i Sovjeta, sta se to desilo? Otkud da su Poljacima odjednom neprijatelji i Nemci i Sovjeti u isto vreme, pa to nema nikakvog smisla?


Šta se desilo? Objasni ti nama šta se desilo. Naravno da nema smisla, ako činjenice nemaju smisla, tim gore po činjenice, to želiš da kažeš?

Citat:
bananaphone:
Nije problem kad je netko popisao pakt o ne napadanju, nego sta je u tom paktu bilo napisano - kad vec serujes linkove potrudi se da ih procitas.


O da, to je veliki problem, veoma VELIKI problem. Ako misliš da u istoriji hronologija nije važna, pa ne znam šta je onda važno? Hajde molim te reci nam šta je važno? Dok im je Staljin nudio, britancima i francuzima, saradnju i savez, ćutali su i slali mu portire na razgovore, a zatim iza leđa sklapali sporazume sa Hitlerom. Kada je video da od njih nema leba, sam je pokušao da dobije na vremenu, jer nije bio glup da shvati kako je rat neizbežan. Danas je, u poplavi sveopšteg falsifikovanja istorije označen kao glavni krivac, a u stvari je najzaslužniji za pobedu nad nacizmom i fašizmom. Dakle, ono što tebi nije važno je:

1. Minhenski sporazum, 29.09.1938-e
2. Ribentrop - Molotov 23.08.1939-e

Eto, samo godinu i mesec dana više, ali po tebi to uopšte nije važno. Naravno da nije, ali kada bi se gađali tramvajima.
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju13.10.2016. u 19:45 - pre 91 meseci
@Bradzorf012 - Pitanje je postavljeno Niki i radi se o sarkazmu (odnosno pitanje implicira <<<<razmisljanje>>>> na temu - zasto bi jedna Poljska otvorila dva fronta prema dvema super-silama tog vremena - i to istovremeno 1939-te, a odgovor je pomenuta invazija od strane tih dveju sila na Poljsku), cisto da ti sad ne bi pisao eseje na tu recenicu.

A uostalom, vec sam ti rekao ne mogu da se lomim i sa tvojim filozofiranjem a kad malo bolje razmislim - ni sa Nikom, jbt sad cete da dokazete kako je Poljska bila na strani Nemaca u WW2 i izvrsila invaziju na Sovjetski Savez, potpuno pomracenje mozga!!!

Ja se odjavljujem sa teme o Poljskoj u WW2 - a vas dvoje - ako nikom drugom ne verujete - citajte sta Rusi kazu za ulogu Poljaka u WW2, ne znam sta bi vam drugo rekao...
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju13.10.2016. u 19:56 - pre 91 meseci
Ne znam ja zašto bi oni ovo ili ono. Činjenice su činjenice i od njih se ne može pobeći. Činjenica je da su i u Rusiji, tj. tadašnjem SSSR-u postojali nacisti i aktivno se borili protiv Crvene armije, ali su bili u neznatnoj manjini. U slučaju Poljske Nika ti je prostrla na sto neke stvari, ali pošto ti nisi u stanju to da prihvatiš, najlakše je nečije pisanje okarakterisati kao filozofiranje i dureći se kao dete odjaviti sa teme. Pazi, to čak nisu ni stavovi pa da o njima polemišemo, to je prosto crno na belo tako. Dakle, hteo sam samo da ukažem na to da se stvari ne mogu posmatrati crno belo, već u malo širem kontekstu i nepristrasno, a ako nisi to u stanju, pošteno je i otići sa teme, ali onda bar ne moraš da tuđe pisanje karakterišeš kao filozofiranje, u onom pežorativnom smislu.

Edit: u prethodnom postu sam napisao mesec dana više, a trebalo je mesec dana manje, ali to je nebitno. Ne menja suštinu.
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju13.10.2016. u 20:02 - pre 91 meseci
http://povijest-svijeta.orgfree.com/okupacija_poljske.htm

Citat:
Ipak, nakratko, nacistička Njemačka i Poljska naći će se na istoj strani. Münhenskim sporazumom češka pokrajina Sudeti, koja je većinski bila nastanjena njemačkim stanovništvom, pripojena je Njemačkoj. Kako bi pripojio Sudete Njemačkoj Hitler se pozivao na sporazum iz Versaillesa prema kojem je svaki narod imao pravo na samoodređenje. Nakon pregovora Njemačke s Francuskom i Velikom Britanijom (na kojima čehoslovačkim predstavnicima nije dopušteno sudjelovati) postignut je sporazum prema kojem se Sudeti prepuštaju nacističkoj Njemačkoj. Čehoslovačka strana je samo izvještena o ovom dogovoru i obavještena da ukoliko ga ne prihvati to znači rat. Pomoć je ponudio jedino Sovjetski Savez, ali je Poljska odbila dopustiti sovjetskim vojnicima prelazak preko svog teritorija kako bi pomogla čehoslovačkim snaga u obrani Sudeta. Dovedeni pred svršen čin i u nemogućnosti da se učinkovito obrane čehoslovački su predstavnici pristali na ultimatum. Tako nastalu situaciju iskoristila je Poljska koja je 30. rujna 1938. Čehoslovačkoj postavila ultimatum da Poljskoj prepusti grad Český Těšín. Dan kasnije (1. listopada) ponižena Čehoslovačka prihvaća ultimatum, a poljske trupe, prevođene generalom Władysławom Bortnowskim slavodobitno ulaze u grad, ali se ne zaustavljaju u njemu već zauziamju cijeli region Zalozie koji je većinski nastanjivala poljska manjina. Poljska je vojska tako zaposjela 801,5 km kvadradnih čehoslovačkog teritorija na kojem je tada živjelo 227.399 stanovnika.

Nakon ove poljske vojne akcije došlo je do međunarodne kritike, ali sve je ostalo na tome i nikakvih drugih posljedica po okupatora nije bilo. Poljska je svoj potez pravdala istim argumentima na koje se prije nje pozivala Njemačka - poljska manjina ima pravo na samoodređenje koje je Münchenski sporazum priznao Nijemcima u Sudetima. Pripadnici poljske manjine oduševljeno su dočekali poljsku vojsku smatrajući je oslobodilačkom, a zaposjedanje Zalozie ispravljanjem povijesne nepravde. Oduševljeni stanovnici na tenkove poljske vojske bacali su cvijeće, a po gradu su izvješeni transparenti koji su pozdravljali "oslobodilačku vojsku" na koju se "čekalo 600 godina". Odmah nakon ustrojavanja poljske vlasti Česi uposleni u državnim službama dobili su otkaze, a na njihova mjesta postavljeni su Poljaci iz Poljske. Službeni jezik postao je poljski, a uporaba češkog ili njemačkog jezika u javnoj komunikaciji postala je kažnjiva. Sve udruge i organizacije s češkim predznakom raspuštene su i zabranjene. U školama se više nije mogao učiti češki jezik već samo poljski. Posljedica ovih mjera bila je to da je oko 35.000 Čeha, milom ili silom, emigriralo u Čehoslovačku tj. Češku koja će nešto kasnije postati Protektorat Bohemija i Moravska. Uz progon Čeha nove vlasti su započele i s progonom oporbenih socijalista koji su iskazivali simpatije za sada diskriminirane Čehe. Jedanaest mjeseci kasnije sitaucija će se za Poljake radikalno izmijeniti.
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju13.10.2016. u 20:50 - pre 91 meseci
Bradzorf012 - tvoj prethodni post kao i ova dva je cisto filozofiranje.

Nista od tog sto si ti rekao nije u koliziji sa onim sto sam ja napisao (prvenstveno zato sto i nema veze sa mojim pisanjem), ja se slazem da je za svaku istoriju bitan vremenski redosled, ja se slazem sa tobom da je u svakoj zemlji (bas svakoj, pa i u Poljskoj) bilo nacista, ali nekako iz tvojih filozofija ispada da ja ne postujem te osnovne zdravo-razumske cinjenice u svojim postovima i sad treba da se branim i objasnjavam, pricam o Minhenskom sporazumu itd... Problem je sto kroz tvoju filozofiju napadas mene sa zdravorazumskim rezonima - KOJI NEMAJU NIKAKVE VEZE SA ONIM STO SAM NAPISAO. Zato kazem da ne mogu da se bakcem sa odgovaranjem na tvoje postove, posto se ni tvoji postovi ne bave sa cinjenicama iz mojih postova, nego prosipas filozofiju...

Ja se u mojim tekstovima ne slazem sa nebulozama koje je Nika napisala u epilepticnom napadu zato sto je netko pomenuo Rusiju u negativnom kontekstu, i to sam obrazlozio u predhodnim porukama, moj odgovor se odnosi na deo gde je ona izjavila izmedju ostalog da je 500.000 Poljaka udruzeni sa Nemcima napalo Sovjetski Savez. Sto je notorna glupost, sramota i potpuno suprotno od cinjenice da je Sovjetski Savez izvrsio invaziju na Poljsku i aneksirao pola Poljske teritorije 1939.


Evo vam ruski link o operaciji Barbarosa, trazite uzduz i popreko Poljake koji su napadali Sovjetski Savez: https://ru.wikipedia.org/wiki/...%D0%BE%D1%81%D1%81%D0%B0%C2%BB

Opet kazem - citajte Rusku istoriju na tu temu ako nikom drugom ne verujete i manite se filozofije.


P.S. Kakve veze ima ovaj tvoj tekst i link sa bilo cim sto sam ja rekao? Nigdje veze, nigde jedne cinjenice vezane za moj tekst, nista prijatelju, nisu dali Sovjetima da 1938 predju preko Poljske da bi spasavali Cehe, iste te Sovjete koji su 1939 izvrsili invaziju na Poljsku i aneksirali pola drzave... Gde je 500.000 krvozdernih Poljaka koji napadaju Sovjetski Savez po zastavom sa kukastim krstom???
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju13.10.2016. u 21:15 - pre 91 meseci
Prvo, ne diskutujemo ovde samo ti i ja, nego i mnogi drugi, a neki ovo i čitaju. Drugo, drago mi je da si promenio stav, pa sada smatraš da je vremenski redosled zaključivanja sporazuma bitan. Treće, ti ovde hoćeš da predstaviš poljake kao nevinašca, a kao što vidimo, oni to nisu. Četvrto, ne napadam tebe, ti ili ja smo u ovoj priči potpuno nebitni likovi, bitne su samo i jedino činjenice i njihova objektivna i nepristrasna analiza. Peto, ti se nažalost(beše li spojeno ili odvojeno, da se našalim na sopstveni račun) ponašaš kao dete, pa kada ti činjenice ne odgovaraju, duriš se, okrećeš sve na besmislenu šalu i slične gluposti. Šesto, ne moraš uopšte da se braniš, niko ne napada tebe, to si nešto umislio, napada možda tvoje stavove, zaključke, pretpostavke, mišljenja... Sedmo, ako si se sam pozvao na sporazum Ribentrop - Molotov, više je nego prirodno pretpostaviti da će se neko pozvati i na Minhenski sporazum. Ne moramo biti istoričari, dovoljno je što smo išli u osnovnu školu. E sad, osmo, ako ti smatraš da bi nekima trebalo ograničiti diskusiju, to je druga stvar. Deveto, Nika u svojim postovima nije napisala nebuloze, nego činjenice koje ti nisi oborio.

Deseto,... mrzi me više, mogu ti reći samo to da si jedan od dosadnijih likova na forumu. Mrtav ozbiljan u svakoj temi, javljaš se na svaki topik kao po službenoj dužnosti, često se ima jak utisak da uopšte i ne misliš to što pišeš, već želeći da se održiš na forumu prihvataš neku liniju manjeg otpora, ponekad kao da hoćeš da se dodvoriš publici, pa koriguješ svoje stavove u neku blažu formu.
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju13.10.2016. u 21:27 - pre 91 meseci
Nika je napisala nebuloze, koje ti ni jednim postom nisi potvrdio, dao neku cinjenicu ili obrazlozio njen stav, nista nisi rekao na temu toga sto je Nika iznela, ali bukvalno nista, i to je gola istina. Napisao si kilobajt teksta koji ne pise ni jednim slovom o onom o cemu Nika i ja raspravljamo.

I ne durim se nego iz gore navedenih razloga - jednostavno ne mogu da raspravljam sa tobom - prosto nema smisla, prestao sam da citam tvoje postove i ne znam sta mi je bilo da se ponovo pecam na iste gluposti...
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju13.10.2016. u 21:45 - pre 91 meseci
Dule dudule u svojoj naivnosti ponekad može i da me nasmeje, student večiti apsolvent, sa kojim se inače uglavnom ne slažem, ume da povezuje činjenice i da analitički razmišlja, čak da me prijatno iznenadi svojom lucidnošću, pajapop ume da postavi neku duhovitu sliku i na lep način opiše razne situacije, ljude i događaje, neki drugi mnogo toga imaju da kažu i da forum učine boljim i lepšim mestom za sve prisutne, a ti? Ništa, nula, kao da diskutujem sa robotom kome je poseta forumu službena dužnost, čiji je osnovni algoritam špageti bejzik.
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju13.10.2016. u 21:57 - pre 91 meseci
Hajde, Banana, ne izvrći stvari. Nema šta Bradzorf012 da potvrđuje istorijske činjenice, lako proverive i dokazive. Njegovo, tvoje, Nikino ili moje slaganje ili neslaganje sa istorijskim činjenicama neće ih nimalo promeniti. I ovo nije diskusija koju ti treba da vodiš i da drugi odgovaraju na tvoja pitanja i podpitanja, za ocenu. Svako, čak i ti, čak i ja, imamo da kažemo nešto na ovu i druge teme, a ako tebi ili meni smeta što onaj drugi učestvuje onako kako mi ne odgovara, ostaje nam samo da prihvatimo da svako ima pravo da piše o temi kako smatra da treba. A ne da se, već nekoliko puta viđeno, povlačiš iz diskusije jer izbegavaš da učestvuješ u dijalogu koji si sam započeo.

U ovom slučaju, u poslednjih nekoliko poruka, pokušavaš, razoružan podacima, da spustiš diskusiju na banalan nivo, i onda da se izvučeš jer ti, navodno, ne prija banalna diskusija.

I nemoj slučajno da me prozoveš, kao što je ovde običaj, da je ova poruka usmerena na tvoju ličnost. Ne, ovo se odnosi na način diskusije nekih članova, i blisko je u vezi sa temom. To što se obraćam tebi je samo zato što si najupadljiviji u qrčenju dok ti neko ne oponira argumentima, a onda brzo ideš u offtopic i povlačiš se iz diskusije.

Inače, aspiracije Poljske na teritorije Rusije nikome ko je bar malo čitao istoriju, nisu novost. Kao ni broj ruskih žrtava od strane Poljaka i Poljske.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju

Strane: << < .. 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 335802 | Odgovora: 2054 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.