Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju

elitemadzone.org :: MadZone :: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju

Strane: << < .. 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 335981 | Odgovora: 2054 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

student_apsolvent

Član broj: 332872
Poruke: 2



+110 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju15.10.2016. u 17:51 - pre 91 meseci
Citat:
Nika Matejic
Tako i nastaju situacije u kojima se prepisivači sa Wikipedie pogube, nadure isl.


Prepisivači se pogube zato što nemaju znanje već barataju serviranim informacijama koje nijesu u stanju provijeriti, razumjeti, razložiti. Svo svoje navodno znanje baziraju na polusitinitim informacijama.

Nadure se iz sličnog razloga, karakter im je približno jednak znanju.

Tanko im znanje, tanak im i karakter. U prijevodu, jedno veliko bljak.
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju15.10.2016. u 19:47 - pre 91 meseci
Nije problem samo znanje kao takvo, naročito ono sirovo, neobrađeno, nego tendencija da se pre nego što krene u diskusiju ili nazovimo to istraživanje, unapred postavi cilj da se dobiju takvi i takvi rezultati. Sledstveno tome, nema objektivnosti i nepristrasnosti, nego se zbog pripadnosti određenoj etničkoj, verskoj ili nekoj drugoj društvenoj grupi, izvori uzimaju selektivno, a činjenice tumače kreativno do neprepoznavanja. Onda nije ni čudo što se na kraju dobiju smešni rezultati. Umesto da se opuste i razmenjuju stavove i ideje, oni se bave ubeđivanjem, a to srozava diskusiju, pa umesto da nas ona dovede do novih saznanja, obično zamagli i sakrije i ona koja imamo.

Ovo što Banana piše liči mi na dojče vele. Kada je krenulo sve ovo u Ukrajini, imali su reportažu o Tatarima sa Krima koje su zli Sovjeti posle rata raseljavali, ali nigde se pomenuti dojče vele nije bavio razlozima za tako nešto. Drugi primer je proslava dana pobede nad fašizmom od pre nekoliko godina, kada im se u prilogu našla bakica koja je govorila o nestašici maslaca u Nemačkoj za vreme WWII. Pogađate, opet su zli Rusi bili krivi. E sad, onaj koji dozvoli sebi da se upeca na takvu udicu, pa to je njegov lični problem.

@SlobaBgd

U Berlinu je pre oko godinu dana na protestima zbog migranata bio i transparent, otprilike ove sadržine: "Rusi, gde ste?"
 
Odgovor na temu

jovajovic100

Član broj: 325194
Poruke: 141



+2244 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju15.10.2016. u 20:17 - pre 91 meseci

Kome snaga argumenta leži u brisanju, tragovi mu nečoveštvom smrde.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2283 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju15.10.2016. u 22:02 - pre 91 meseci
Citat:
bananaphone:
Darko - bezpotrebno razvodnjavas pricu, na nesto sto je potpuno nebitno, i pocinjes filozofirati skoro kao Bradzorf012

Haha, jos ce se trolovi na kraju zaliti da sam ih smorio razvodnjavanjem offtopica - pre svega koji moj uopste pricamo o Poljacima ili kako se gradjani Poljske izjasnjavaju na temi "Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju"?!


 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2283 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju15.10.2016. u 22:04 - pre 91 meseci
Citat:
student_apsolvent:
Citat:
ssi:
Idu izbori u CG, zato su proRuski promoteri opet aktivni.

Otvorena je i istraga o finansiranju partija jer se pretpostavlja da novac dolazi iz Rusije i Srbije.

Nemojmo sad o istragama, dok znamo da po EU sudovima na cekanju stoje predmeti o svercu vrednom milijardu evra. Pazi, ja se iskreno divim Milu - stavi milijardu evra u dzep, sudovi to stave na cekanje dok mu ne istekne diplomatski imunitet, a on na vlasti preko cetvrt veka i sitno broji da prestigne Tita po duzini vladavine
Mila vole oni koji su za EU, zato sto on prica sve najbolje o EU, a takodje ga vole i oni koji su protiv EU jer on podriva i dovodi do besmisla najvaznije stubove, institucije i principe na kojima EU pociva. Covek je takav car da bih ga ja i zvanicno proglasio za cara Crne Gore.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2283 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju15.10.2016. u 22:25 - pre 91 meseci
Citat:
bananaphone:
Mislim da je sustina bila u tome (a Ivan nek me ispravi ako gresim) - ako treba na nekog da se ugledamo - ima mnogo drugih i boljih primera od Belorusije, i ni jedan taj DALEKO BOLJI primer nije ni po cemu slican uredjenju/poziciji/politici Belorusije (ili Srbije) kao drzave a ipak kvalitet svih nabrojanih parametara zivota gradjana tih drzava je - bolji.
Prema tome - to sto Belorusija ima to i takvo uredjenje (bilo ono demokratija ili diktatura, spoljna politika itd) nije garant da ce i Srbija sa identicnim uredjenjem biti bolja od danasnje Srbije, ocigledno da postoje neki dublji i bitniji faktori koji pravi veliku razliku izmedju Srbije i Belorusije da bi se prosto kopiranje Beloruske politike moglo uzeti kao model u kom ce Srbija prosperirati.

Da vas podsetim - uredjenje su trolovi isforsirali, nakon sto su jedno 16 puta postavili pitanje o drzavnom uredjenju u Belorusiji, a ja sam hteo da pricam samo o obicnim, svakodnevnim prosecnom coveku bitnim stvarima - cistoci grada, stanju fasada, stopi nezaposlenosti, bezbednosti, kvalitetu saobracaja, stopi kriminala onih vrsta koje najcesce pogadjaju obicnog coveka i tome slicnim pojavama.

Studenta ja smatram provokatorom, pa se ne pecam bas iz prve na provokacije, ali on je spreman da to posle dozivotno ponavlja pa se ja onako iz sazaljenja uecam, da se covek ne muci. Slovenija je prvo mala drzava, a drugo ima pristup slobodnom trzistu ljudi i kapitala, sto znaci da kada se poveca stopa nezaposlenosti, vec sutra ujutro nekoliko autobusa nezaposlenih krenu za Nemacku u jednom pravcu i prepolove nezaposlenost. Srbija to ne moze i pitanje za koliko decenija ce moci, ako uopste ikad, jer se o novim evrointegracijama govori kao o piletu kojem je sekirom odfikarena glava - ono mlatara krilima i moze i da skace okolo, ali mu dugorocno zivota nema.

Dakle, apsolvente, ja pristajem da se uporedimo sa drzavom po tvom izboru, ali da ta drzava po nekoliko kriterijuma bude slicna Srbiji:
1. da ima 5-10 miliona stanovnika
2. da nije u EU,
3. da je nacija slovenskog porekla,
4. da je pretezna veroispovest pravoslavna

Eto, slobodno izaberi koju god ti hoces, da ispunjava ova 4 kriterijuma slicnosti sa Srbijom, ne mora da bude Belorusija, prema kojoj pojedinci iz nekog razloga osecaju napad alergije.
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju15.10.2016. u 22:33 - pre 91 meseci
http://www.vreme.co.rs/cms/view.php?id=257603
Citat:

Najviši izvršni organ EU-a Evropska komisija nedavno je pred američkim sudom tužila nekoliko najvećih duvanskih kompanija, tvrdeći da su one godinama svesno finansirale i na druge načine potpomagale šverc cigareta na zapadnoevropsko tržište, između ostalog i preko Balkana, i time oštetile EU za milijarde dolara. Te firme su, kako se navodi u tužbi, savršeno dobro znale gde završavaju njihovi proizvodi, pa su čak i prilagođavale fabričke dimenzije paklica i kartona radi lakšeg šverca.


Izvukao sam ono što mi je interesantno za ovu temu, o čemu sam i ranije pisao: ako ti je tata dovoljno jak, na švercu cigareta možeš i državu da napraviš.
 
Odgovor na temu

student_apsolvent

Član broj: 332872
Poruke: 2



+110 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju16.10.2016. u 00:58 - pre 91 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:

Slovenija je prvo mala drzava, a drugo ima pristup slobodnom trzistu ljudi i kapitala, sto znaci da kada se poveca stopa nezaposlenosti, vec sutra ujutro nekoliko autobusa nezaposlenih krenu za Nemacku u jednom pravcu i prepolove nezaposlenost. Srbija to ne moze i pitanje za koliko decenija ce moci, ako uopste ikad, jer se o novim evrointegracijama govori kao o piletu kojem je sekirom odfikarena glava - ono mlatara krilima i moze i da skace okolo, ali mu dugorocno zivota nema.

Dakle, apsolvente, ja pristajem da se uporedimo sa drzavom po tvom izboru, ali da ta drzava po nekoliko kriterijuma bude slicna Srbiji:
1. da ima 5-10 miliona stanovnika
2. da nije u EU,
3. da je nacija slovenskog porekla,
4. da je pretezna veroispovest pravoslavna

Eto, slobodno izaberi koju god ti hoces, da ispunjava ova 4 kriterijuma slicnosti sa Srbijom, ne mora da bude Belorusija, prema kojoj pojedinci iz nekog razloga osecaju napad alergije.


To što ti država nema pristup slobodnom tržistu ljudi i kapitala zahvali svojoj glupoći i glupoći slićnima tebi, kao i svom državnom rukovodstvu što se ne potrudite da uđete u EU i time rešite veći broj svojih problema, no se ližete sa Rusijom koja vas samo iskorištava.

Zaboravio si da navedeš petu pačku:
5. da se liže sa Rusijom ili doj je makar satelit.

Tako bi ostale jedino Srbija i Bjelorusija, nema druge. Od toliko država na svijetu samo Bjelorusija i Srbija imaju volje ući u ljubavni zagrljaj sa Rusijom.

U vezi uslova:

1. to je u redu
2. to sam objasnio
3. koji je značaj slavensko porijeklo??
4. kave veze ima vjeroispovijest u sekularnoj državi??

Ako odbačiš dva sumanuta uslova koje si postavio (uslov 3 i4) eto ti Izrael, može ti biti uzor u životu.
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju16.10.2016. u 07:31 - pre 91 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
... Da vas podsetim - uredjenje su trolovi isforsirali, nakon sto su jedno 16 puta postavili pitanje o drzavnom uredjenju u Belorusiji, a ja sam hteo da pricam samo o obicnim, svakodnevnim prosecnom coveku bitnim stvarima - cistoci grada, stanju fasada, stopi nezaposlenosti, bezbednosti, kvalitetu saobracaja, stopi kriminala onih vrsta koje najcesce pogadjaju obicnog coveka i tome slicnim pojavama.
...


Nije da branim trolove ali ovo je iz tvog PRVOG posta:

Citat:
Darko Nedeljković:
.... Sto se politike tice, sinoc opozicija organizovala neki protest, ali nema da se blokira ulica, vec se stoji na trotoaru na kom se isto ostavi mesta da ljudi normalno prolaze. Nema duvanja u pistaljke i pravljenja buke, nema sukoba sa kordonima policije, nego se tiho protestuje mahanjem zastavama i deljenjem balona i listica prolaznicima, dok dva policajca posmatraju dogadjaj i stoje tu preventivno da neko ne narusava javni red i mir. Ucesnici protesta se zale na diktaturu, a ja vise ne znam da li je ta diktatura uopste losa za prosecnog coveka. Vecina stanovnistva ne gleda blagonaklono na pokusaje demokratije da umesa prste, pominjuci pre svega losa iskustva sa Ukrajinom, ali i sa SFRJ. ....


Ja sam ti 3-4 puta predlozio da se vratis na putopisni deo. Da si slao fotografije i razradjivao ovaj deo svojih inicijalnih impresija:

Citat:
Darko Nedeljković:
Ja ne znam da li to moze biti tacno, ali lokalci kazu da u Minsku ima 5-6 puta vise zena nego muskaraca, ali ono sto sam ja konstatovao je da se nijedna nepoznata devojka na ulici nije ponasala odbojno, vec rado prihvataju razgovor, setnju, fotografisanje na lepim mestima, sad ja dalje od toga nisam probao, ali taj prvi korak - prilazak, upoznavanje i pocetak razgovora je nekako dosta opusteniji nego bilo gde drugde.


Cela diskusija bi bila daleko opustenija ;)
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2283 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju16.10.2016. u 08:10 - pre 91 meseci
Citat:
student_apsolvent:
3. koji je značaj slavensko porijeklo??
4. kave veze ima vjeroispovijest u sekularnoj državi??

Imaju veliki znacaj, ali ja ti to sad necu crtati.
U EU postoji anegdota kako je Bugarska, slovenska pravoslavna drzava upala u EU a odgovor glasi - Grcku je trebalo fizicki spojiti sa EU, a to se moglo uraditi ili preko Srbije i Makedonije, ili preko Bugarske, pa je izbor bio jednostavan - ako vec moramo imati slovenske pravoslavne drzave u EU, nek bude jedna a ne dve
Tako da ako Crna Gora ima ozbiljne planove za ulazak u EU, to bi eventualno moglo da se izvede ako stanovnistvo promeni veroispovest. To u vreme Njegosa nije bilo prihvatljiva opcija, ali danas je prilicno razumno.
Nisam ti naveo sto kriterijuma slicnosti nego samo 4, pa ili napravi po tim kriteriterijumima spisak drzava slicnih Srbiji, ili priznaj da to nijesi u stanju da uradis i setaj dalje.
 
Odgovor na temu

ssi

Član broj: 305920
Poruke: 333
*.dynamic.sbb.rs.



+377 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju16.10.2016. u 11:22 - pre 91 meseci
Citat:
Darko Nedeljković: Imaju veliki znacaj, ali ja ti to sad necu crtati.
U EU postoji anegdota kako je Bugarska, slovenska pravoslavna drzava upala u EU a odgovor glasi - Grcku je trebalo fizicki spojiti sa EU, a to se moglo uraditi ili preko Srbije i Makedonije, ili preko Bugarske, pa je izbor bio jednostavan - ako vec moramo imati slovenske pravoslavne drzave u EU, nek bude jedna a ne dve :D
Tako da ako Crna Gora ima ozbiljne planove za ulazak u EU, to bi eventualno moglo da se izvede ako stanovnistvo promeni veroispovest. To u vreme Njegosa nije bilo prihvatljiva opcija, ali danas je prilicno razumno.
Nisam ti naveo sto kriterijuma slicnosti nego samo 4, pa ili napravi po tim kriteriterijumima spisak drzava slicnih Srbiji, ili priznaj da to nijesi u stanju da uradis i setaj dalje.


Koja nevidjena glupost. Slovenske... pravoslavne... hahahahahahah.

Citat:
Tako da ako Crna Gora ima ozbiljne planove za ulazak u EU, to bi eventualno moglo da se izvede ako stanovnistvo promeni veroispovest.


Biser.

Covek misli da u danasnjem svetu veroispovest igra neku ulogu. Care, promasio si vek to je bilo mozda bitno do 18tog veka.

Ti si jedan od likova kome kada pomenes nacionalnost se desi:

It's Over 9000... i poraste mu modzo.


 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju16.10.2016. u 11:50 - pre 91 meseci
Rumunija i Bugarska, kao poslednje primljene članice EU imaju pristup tom tzv. slobodnom tržištu robe, ljudi i kapitala, pa ne vidim da su se nešto ovajdili od toga. Rumuni i Bugari odlaze u EU, a tamo se žale kako im ovi smanjuju cenu rada. Njima je određeno mesto koje podrazumeva jeftinu radnu snagu, jednostavne, manuelne i slabo plaćene poslove, prodaju u bescenje industrijskih, prirodnih i poljoprivrednih resursa, kao i potpunu predaju bankarskog tržišta. Bugari su prodali infrastrukturu i javna preduzeća austrijancima, pa se povremeno ubijaju i skaču sa petnaestog sprata zbog neplaćenih računa za struju i vodu. S druge strane, ta ista EU im ne dozvoljava da izgrade nuklearnu elektranu, pa će sada morati da Rusima plaćaju penale. O južnom toku da i ne govorimo. Ništa što im je u interesu, nisu u stanju da urade i sprovedu u delo zbog blokade EU i udaranja rampe Rusima, a sve se to maskira birokratskim procedurama i navodno slobodnim tržištem. U tom smislu, oni nisu ništa više od tampon zone prema Rusima i pre svega bliskom istoku, teška periferija, nešto kao kartonsko naselje EU.

Što se nas tiče, mi i ne moramo u EU, dobri smo im i ovakvi. Izvršavamo kao po komandi sve što se od nas traži, bez ikakvog pogovora.
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju16.10.2016. u 12:12 - pre 91 meseci
Citat:
ssi:
Covek misli da u danasnjem svetu veroispovest igra neku ulogu.

Zemljače, veću glupost nisam pročitao još od tvrdnje da je čovek postao od majmuna. Prodaj ti taj kompjuter, da se ne blamiraš više.
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 732
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+593 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju16.10.2016. u 12:13 - pre 91 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:

Dakle, apsolvente, ja pristajem da se uporedimo sa drzavom po tvom izboru, ali da ta drzava po nekoliko kriterijuma bude slicna Srbiji:
1. da ima 5-10 miliona stanovnika
2. da nije u EU,
3. da je nacija slovenskog porekla,
4. da je pretezna veroispovest pravoslavna


Darko molimte uozbilji se. :) Čak si dobio i četiri lajka za ovaj komentar :). Daćui ti i ja jedan. Pet bambia za Darka :)

Posebno su ti zanimljive stavke 3 i 4.

Aj sad ti nama navedi makar jednu državu mimo Srbije i Bele Rusije, a da zadovoljava ove kriterijume.

Ovo je kao da si rekao "nevedite mi države čiji se predsednik preziva Putin" Opss! moja greška. Nije to slično :) U ovu kategoriju ulazi veći broj zemalja. :)
Tvoji kriterijumi su jasno definisali sam dve zemlje.
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju16.10.2016. u 12:25 - pre 91 meseci
Citat:
ssi:
Koja nevidjena glupost. Slovenske... pravoslavne... hahahahahahah.

Biser.

Covek misli da u danasnjem svetu veroispovest igra neku ulogu. Care, promasio si vek to je bilo mozda bitno do 18tog veka.


Tvoj stil pisanja na forumu odaje nezrelog klinca, koji olako, kao iz rukava sipa teze bez najmanje potrebe da bilo koju detaljnije obrazloži. Sve ti je smešno i glupo, sve ti je zahebancija i zezanje, niko drugi nema pojma, svako ko se sa tobom ne slaže je zaostao, primitivan i glup. Ima se utisak da si neki nadčovek, došao među urođenike da im pokaže koliko su zaostali, ali kada se malo zagrebe ispod površine vidi se samo šupljina. Tvoje gluposti su ipak na forumu toliko puta viđene, da više nisu ni zabavne, smrad koji ti se dopada širiš okolo, tražeći da i sami uživamo u njemu.

https://en.wikipedia.org/wiki/Sergio_Marchionne

Eto, a mogao je biti i neki Ditrih, Mihail ili Blagoje, jer mi danas živimo u vremenu kada etnička pripadnost ili veroispovest ne igraju nikakvu ulogu. Ovo je samo slučajnost.
 
Odgovor na temu

ssi

Član broj: 305920
Poruke: 333
*.dynamic.sbb.rs.



+377 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju16.10.2016. u 12:38 - pre 91 meseci
Citat:
Bradzorf012: Tvoj stil pisanja na forumu odaje nezrelog klinca, koji olako, kao iz rukava sipa teze bez najmanje potrebe da bilo koju detaljnije obrazloži. Sve ti je smešno i glupo, sve ti je zahebancija i zezanje, niko drugi nema pojma, svako ko se sa tobom ne slaže je zaostao, primitivan i glup. Ima se utisak da si neki nadčovek, došao među urođenike da im pokaže koliko su zaostali, ali kada se malo zagrebe ispod površine vidi se samo šupljina. Tvoje gluposti su ipak na forumu toliko puta viđene, da više nisu ni zabavne, smrad koji ti se dopada širiš okolo, tražeći da i sami uživamo u njemu.

https://en.wikipedia.org/wiki/Sergio_Marchionne

Eto, a mogao je biti i neki Ditrih, Mihail ili Blagoje, jer mi danas živimo u vremenu kada etnička pripadnost ili veroispovest ne igraju nikakvu ulogu. Ovo je samo slučajnost.


Mogao je biti i indijac: https://en.wikipedia.org/wiki/Sundar_Pichai
 
Odgovor na temu

ssi

Član broj: 305920
Poruke: 333
*.dynamic.sbb.rs.



+377 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju16.10.2016. u 12:50 - pre 91 meseci
Citat:
student_apsolvent:
Citat:
ssi:
Idu izbori u CG, zato su proRuski promoteri opet aktivni.


Jeste, taman tako. Otvorena je i istraga o finansiranju partija jer se pretpostavlja da novac dolazi iz Rusije i Srbije. To je direktno miješanje u unutrašnje stvari druge države.
Odrijeđenje strukture koje su instalirane u Crnoj Gori pokušavaju novcem dobivenim sa strane da utiču na regularne izbore i sruše demokratski izabranu vlast u Crnoj Gori.


Naravno da je ta istraga neophodna.

Crna Gora je pred ulaskom u NATO a i EU. Nikoga ne treba da zanima ako to ne odgovara nekoj Srbiji ili Rusiji.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2283 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju16.10.2016. u 15:14 - pre 91 meseci
Citat:
ssi:
Covek misli da u danasnjem svetu veroispovest igra neku ulogu. Care, promasio si vek to je bilo mozda bitno do 18tog veka.

Ne mislim, nego znam iz licnog iskustva, koje cu sad u cilju razbijanja naivnosti sagovornika morati da navedem. Primer je iz svakodnevnog zivota obicnih ljudi, ali nije tesko shvatiti da se slicno dogadja i u visokoj politici. Evo kako je to bilo...
Prica pocinje 2002. godine kada sam trebao da posetim firmu poslovnog partnera iz Holandije. Imao sam svu dokumentaciju idealnu kako svoju, tako i firme u kojoj radim i firme poslovnog partnera iz Holandije. Cisto da se zna, nije u pitanju nekakva molerska radnja i slicno, vec ogromna firma koja se bavi elektronikom. Zahtev za vizu mi je odbijen, nikad nisam saznao zbog cega. Potom, tokom sledecih 7 godina odbijen mi je svaki zahtev za putovanje u EU, a medju zahtevima je bilo poziva drugih poslovnih partnera, namera odlaska na medjunarodne sajmove, namera turistickih obilazaka, odlaska na more u Grcku, poseta clanovima porodice u Nemackoj... Svaki put odbijen. Do 2009. malo po malo upoznao sam celu ekipu ljudi koji imaju identican problem, kada je neko saznao za spasonosno resenje - trebalo je dobiti pozivno pismo iz Vatikana! I tako, organizuje se nas 50 koji nikada nisu uspeli da udju u EU, napravimo spisak, prijavimo se za konferenciju o verskoj tolerancji, rezrviseo autobus i stigne pozivno pismo iz Vatikana.
Po vasoj logici, u svetovnoj drzvi trebalo bi da bude isto da li je pozivno pismo potpisao Papa licno ili neki drzavljanin EU. Medjutim, cinjenica da je pismo potpisao verski poglavar katolicke crkve imala je neshvatljivo snazan uticaj na sluzbenike veoma svetovne drzave Francuske (na cijoj je teritoriji konferencija odrzana) da taj koji odlucuje o prihvatanju ili odbijanju zahteva za vize prihvati svih 50 zahteva bez izuzetka, za 50 ljudi koji nikada nisu uspeli da dobiju vizu i kojima verovatno jos godinama ista u drugim okolnostima ne bi bila odobrena. A nisu svi u grupi imali idealnu dokumentaciju kao ja, neki nisu imali nijedan papir, tj. bili su nezaposleni ili radili na crno, nisu ni studirali ni imali nekretnine ni novac na racunu, ali eto - u svetovnoj drzavi ako vatikan zove onda moze i tako. I to vam ne pise neko ko mrzi Vatikan pa smislja teorije zavere, nego neko ko oseca veliko postovanje i zahvalnost prema Vatikanu jer su mi omogucili pravo kretanja po evropi a apsolutno nista nisu trazili za uzvrat. Ja pre toga uopste nisam verovao da religija u svetovnoj drzavi moze imati neki uticaj u bilateralnim a kamo li obicnim administrativnim poslovima, medjutim, licno sam se uverio o svojim zabldama - religija (a i etnicko poreklo) su itekako vazni ne samo u medjudrzavnim odnosima, nego i u svakodnevnim administrativnim poslovima. Eto toliko o tome, a ko zeli da sve to pripise nekakvoj koincidenciji nek izvoli. Ostavljam boljim poznavaocima EU integracija da kazu da li ce eventualni ulazak Srbije i Crne Gore u EU (pod pretpostavkom da bude uopste moguc) biti podjednako lak kao ulazak Slovenije i Hrvatske. Ja imam jasan stav zasto je njihov bio prilicno laksi i to nikakvi studenti ni ssi-i ne mogu promeniti.
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 732
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+593 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju16.10.2016. u 16:06 - pre 91 meseci
Pa kad propagiraš Velokorusiju. Nisu ni oni ludi da te puste na NATO teritoriju :). Kad bi SSI, gosin Konjislav ili ja tražili vizu, dobili bi je bez problema.

Ovo sa Vatikanom pomisliše ljudi da se menjaš i okrećeš ledja majci Rusiji, al si ih zezno jbg.
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju16.10.2016. u 18:53 - pre 91 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:  Cisto da se zna, nije u pitanju nekakva molerska radnja i slicno, vec ogromna firma koja se bavi elektronikom.

Cisto da se zna, ta ogromna firma koja se bavi elektronikom je tvoja firma ili ta koju si hteo da posetis? Cisto da ne bude zabune. A mene licno zanima sta je lose u molerskoj radnji da je uzimas kao negativan primer, sa losim predznakom...?

Ostalo ne bih komentarisao jer nema potrebe, ti to tako povezujes i ok.

Citat:
Ostavljam boljim poznavaocima EU integracija da kazu da li ce eventualni ulazak Srbije i Crne Gore u EU (pod pretpostavkom da bude uopste moguc) biti podjednako lak kao ulazak Slovenije i Hrvatske. Ja imam jasan stav zasto je njihov bio prilicno laksi i to nikakvi studenti ni ssi-i ne mogu promeniti.

Ne treba biti dobar poznavaoc EU integracija da bi se dao odgovor, svako ce da kaze da je velika razlika i nece biti ne tako lak nego ni malo lak. - ali to nema bas nikakve veze sa veroispovescu.

(iako me niko nije pitao moram da kazem, ja sam bio vatreni zagovornik ulaska u EU a sada sam misljenja da ne bi trebalo)


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju

Strane: << < .. 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 335981 | Odgovora: 2054 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.