Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju

elitemadzone.org :: MadZone :: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju

Strane: << < .. 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 335765 | Odgovora: 2054 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

R A V E N
Mirza Beglerović Raven
Tuzla

R A V E N
Član broj: 36142
Poruke: 1629
109.175.100.92

Sajt: NietzscheSource.Org


+101 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju17.10.2016. u 08:37 - pre 91 meseci
Sve to po prilično pouzdanom popisu stanovništva iz možda... 1538.-e?
 
Odgovor na temu

perkom

Član broj: 335077
Poruke: 534



+359 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju17.10.2016. u 09:10 - pre 91 meseci
@Darko,

već sam ti rekao da je i za tebe i za istoriju bolje da se držite na distanci.
Ne postoji ni jedan pouzdan podatak o broju stanovnika u srednjem veku na ovim prostorima.
Paolo Malanima, italijanski istoričar ekonomije, došao je proračunom do pretpostavke da je gustina naseljenosti u Dušanovo vreme na Balkanu iznosila oko 11 st/km2.
U naponu snage, car Stefan Dušan upravljao je državom od oko 250.000 km2, obimom sličnoj SFR Jugoslaviji.
Tom logikom, Srpsko carstvo imalo je preko 2.500.000 ljudi, Srba, Bugara, Grka, Arbanasa i Vlaha.
Koliko je i ovo pouzdan podatak, teško je reći. Znači, barata se isključivo sa pretpostavkama a one su najčešće bile u službi politike.
Zato je krejnje nezahvalno pozivati se na "popise" iz XV veka u Srbiji čije je stanovništvo bilo rasštrkano i koje čak i da su se pojavili turci sigurno ne bi prijavili broj članova porodice, posebno imajući u vidu danak u krvi!
Takođe, tvoji navodi o migraciji stanovništva su takođe zasnovani na rekla-kazala.

 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2283 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju17.10.2016. u 09:37 - pre 91 meseci
Nisam bas razumeo sta hoces da kazes - da je i poreklo Vuk Karadzic i Karadjordja rekla-kazala, ili je njihovo istorijski potvrdjeno, a moje i ostalih ljudi zapadne Srbije rekla-kazala? Tvrdnje da neki knez u feudalnom drustvu ne zna koliko tacno ima kmetova su otprilike na nivou da jedna firma sa dvocifrenim ili trocifrenim brojem radnika nema pojma koliko tacno ima radnika, mozda tebi logicne, ali meni nikako ne deluju tako. Svaka starija crkva ili manastir verovatno ima sacuvane maticne knjige i beleske o vaznijim dogadjajima u kojima sam vidjao podatke cak i kad je koje godine pre 250 godina napadao koliko sneg, a kamo li kad se selo formiralo i od kojih doseljenika. Ljudi tog vremena su bili prilicno religiozni, nisu hteli da zive gde nema crkve i svestenika, pa je ostalo zapisano da je knez prvo sagradio crkvu na temeljima stare porusene verovatno u 15. veku, pa tek onda naselio migrante iz Crne Gore. Istorija jeste teorijska nauka - deo pouzdanih izvora postoji, a deo ne pa istoricari naprave teoriju i takvih razlicitih teorija za jedan isti prostor moze biti i desetak.
 
Odgovor na temu

perkom

Član broj: 335077
Poruke: 534



+359 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju17.10.2016. u 10:00 - pre 91 meseci
@Darko:

nisi me pravilno shvatio! Rekao sam ti da su sve pretpostavke a one su najčešće, kada je naša istorija u pitanju, falsifikovane!
Turski popis?! Zar možeš da poveruješ u tako nešto?
Razmisli zašto su turci rušili i palili manastire? Zašto su oba svetska rata palili i plačkali istorijske zapise i biblioteke u Srbiji? Kome je to trebali i zašto?
Zašto su se šiptari takođe okomili na manastire i zašto svet ćuti, čak žele da im daju da štite preostale manastire?
Srpsku istoriju treba obrisati iz xy razloga ali ovo nije tema za to kao što i ovaj forum nije za to.
Broj zaštićenih trolova je dovoljan da svaku temu odvede u off i onda u lock ili potpuno brisanje.
Zato, vrati temu tamo gde si je i započeo a to je Belorusija i tvoji utisci sa kratkog putovanja po njoj tako što se ne pecaj na provokacije trolova.
 
Odgovor na temu

R A V E N
Mirza Beglerović Raven
Tuzla

R A V E N
Član broj: 36142
Poruke: 1629
109.175.100.92

Sajt: NietzscheSource.Org


+101 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju17.10.2016. u 10:08 - pre 91 meseci
perkom, zašto bi Osmanlije falsifikovale popis prije možda nekih, recimo, 450 godina?

Da li su možda falsifikovali popise i u Egiptu koji je bio pod njihovom kontrolom? Dijelovima Arapskog Poluostrva koje su imali pod kontrolom? I ako jesu, zašto?

[Ovu poruku je menjao R A V E N dana 17.10.2016. u 11:22 GMT+1]
 
Odgovor na temu

perkom

Član broj: 335077
Poruke: 534



+359 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju17.10.2016. u 10:36 - pre 91 meseci
Citat:
R A V E N: perkom, zašto bi Osmanlije falsifikovale popis prije možda nekih, recimo, 450 godina?

Da li su možda falsifikovali popise i u Egiptu koji je bio pod njihovom kontrolom? Dijelovima Arapskog Poluostrva koje su imali pod kontrolom? I ako jesu, zašto?

[Ovu poruku je menjao R A V E N dana 17.10.2016. u 11:22 GMT+1]

Već sam odgovorio Darku zašto je taj popis nerealan!
Takođe, ovo nije tema ni forum za dublju analizu toga jer bi se rasprava brzo pretvorila u gomilu provokacija od strane dežurnih trolova.
Možda se trebaš osvrnuti i na poslednji popis u BiH i, recimo, izbore u Srebrenici?
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9516
89.216.32.*



+10255 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju17.10.2016. u 11:06 - pre 91 meseci
Citat:
perkom: Možda se trebaš osvrnuti i na poslednji popis u BiH i, recimo, izbore u Srebrenici?

Kad ja pobedim na izborima - to je demokratija.
Kad ja izgubim na izborima - to je "izborna krađa", ili bar "prekrajanje izborne volje građana"
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

ssi

Član broj: 305920
Poruke: 333
*.static.sbb.rs.



+377 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju17.10.2016. u 11:09 - pre 91 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Citat:
dusanboss:
Pa kad propagiraš Velokorusiju. Nisu ni oni ludi da te puste na NATO teritoriju :). Kad bi SSI, gosin Konjislav ili ja tražili vizu, dobili bi je bez problema.

Ovo sa Vatikanom pomisliše ljudi da se menjaš i okrećeš ledja majci Rusiji, al si ih zezno jbg.

A, ne, ja sam sa vizama imao problem u periodu 2002-2009 godine, kada sam po opredeljenju bio totalni evrofanatik. Rusiju sam prvi put posetio 2013. godine i tada su stvari pomalo pocele da se menjaju. A i ako si pazljivo pratio, ja sam relativno neutralan - napisao sam na ovoj temi da je za Srbiju verovatno najrazumnija opcija da se svrsta uz EU (sto ne vazi za Belorusiju, njoj je dobro pored Rusije). Cinjenica je da Rusija veoma dobro vodi racuna o prijateljskim zemljama oko sebe, ali pitanje je da li ima snage i interesa da isto to radi i prema udaljenim. Napisao sam za Moldaviju da se zeznula nevidjeno sto je pre 25 godina krenula putem evrointegracija, mogla je danas biti kao Belorusija, ovako je najsiromasnija drzava u Evropi. I objasnio sam da tema "Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju" ne znaci da takvu drzavu zasigurno i mozemo imati, ali je cinjenica da bismo svakako voleli ako je moguce da Srbija toliko napreduje (duplira izvoz, zaposli nezaposlene, da se okreci, uredi i izgradi i slicno).

Ja nikada nisam propagirao "Velikorusiju", sta god to znacilo, ali sam davno konstatovao da je treci svetski rat zapoceo rusenjem berlisnkog zida i da od tada zapadni blok neprekidno malo po malo osvaja teritorije istocnog. Super je sto treci svetski rat ne izgleda onako kako su izgledali prvi i drugi i sto obe strane gledaju da drze broj poginulih u razumnim granicama. Bilo bi fer da se granice vrate na vreme pre rata, a ako ne moze, onda da se barem zaustavi dalje napredovanje okupatora, a nikako da se od okupatora oduzimaju i teritorije koje je pre pocetka rata imao. Ono sto bi bilo jos bolje je da konacno dodje do pomirenja izmedju EU i Rusije, jer iz rata koji se vodi korist izvlaci jedino USA - Evropi se uvaljuju migranti, kriminal i terorizam, a Rusiji ekonomski problemi.

Razumem ja da politicari tretiraju narod kao stoku, ali ne razumem kako nekog mozes 50-70 godina da za'ebavas na istu foru, a zapadni mediji upravo toliko dugo to rade zapadnom stanovnistvu pricama tipa "Red alert". Alo, majku mu, pa imajte malo postovanja prema inteligenciji naroda, smislite nesto novo posle toliko decenija!

Citat:
Cisto da se zna, ta ogromna firma koja se bavi elektronikom je tvoja firma ili ta koju si hteo da posetis? Cisto da ne bude zabune. A mene licno zanima sta je lose u molerskoj radnji da je uzimas kao negativan primer, sa losim predznakom...?

Ta ogromna je inostrana, ona je slala pozivna pisma i garancije. A prema molerskoj radnji nista lose, nego znam neke ljude koji osnivaju tako te molerske radnje po italiji i nemackoj pa onda vode ljude odavde turisticki da tamo rade na crno. I u to vreme su takve radnjice slale pozivna pisma, pa kad vide da su svi koje su pozvali tamo ostali na crno, onda posle pozivna pisma tih radnji tretiraju kao toalet papir...

Citat:
iako me niko nije pitao moram da kazem, ja sam bio vatreni zagovornik ulaska u EU a sada sam misljenja da ne bi trebalo

Pa eto, mozda je to pravac kojim i ja a i visok procenat ljudi evoluiramo. Ako poredimo Srbiju sa Moldavijom, kod nas je stanje pokusaja "i EU i Rusija" a u Moldaviji samo EU i rezultat je prilicno povoljniji u nasu korist. To demantuje Dimkovicev stav da ako "surujes" i sa EU i sa Rusijom prodjes losije nego ako se opredelis za jednu stranu. Srbija odrzava neki minimum dobrih odnosa sa Rusijom i ja sam sklon misljenju da to ima vise pozitivan nego negativan uticaj na stav EU prema Srbiji. Kad bi se i to malo prijateljskih odnosa prekinulo, imam utisak da bi Srbija bila bacena u zapecak i zaboravljena, isto kao Moldavija.


Pa zar ti ne radis u banci ? Ili si tada radio u banci ?

Da nisi ti ovo izmislio. Dosta IT firmi iz NS saradjuje sa Englezima, Francuzima, Holandjanima i Belgijancima i nikada nisam cuo da je neko imao
takav problem.

Pogotovo ako je isao poslom.
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju17.10.2016. u 11:47 - pre 91 meseci
Citat:
bananaphone:
Citat:
DaliborP: Otprilke slicnost je ista koliko i ona izmedju Rusa i Srba - vrlo mala ili nikakva.


I to mislim da gresis, bar na osnovu ovih par Rusa i Ukrajnica sa kojima popijem pivo po nekad.

U svakom slucaju kulturoloski i po mentalitetu su nam sigurno blizi nego Holandjani.

Otprilike isti kao Holandjani.

Rusi/Belorusi, narodi sa severa evrope nemaju bas puno zajednickih crta sa balkanskim narodima. Rusi su kao i vecina naroda sa severa Evrope, hladniji i zatvoreniji u odnosu na ono na sta smo mi navikli.

Nista lose u tome, ali reci da smo mi slicni njima je po mom misljenju obicna legenda. Samo zato sto nas veze nekakva "slavenska" veza i religija ne znaci nista. Juzni sloveni uopste imaju vrlo malo slicnosti sa ostalim Slovenima. Cak i ne izgledamo isto. Mi smo mnogo vise slicni ostalim narodima na Balkanu i Mediteranu. Albanci, Grci, Turci, pa cak i Italijani su vise slicni nama nego Rusi i Ukrajinci.

[Ovu poruku je menjao DaliborP dana 17.10.2016. u 12:57 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2283 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju17.10.2016. u 11:51 - pre 91 meseci
ssi, davno smo prezvakali temu sengena, ukratko kad jednom udjes i izadjes na vreme posle je sve piece of cake sto bi reki englezi, potrebno je da nesto krupno zeznes pa da te ne pustaju vise. Ali, postojale su situacije kada one koji prvi put aplicirju automatski odbijaju (premasili neke kvote, mnogo ljudi aplicirali, ko zna sta vec) i onda upadas u masinu odbijanja tipa "aha, odbili ga holandjani, daj da ga i mi odbijemo, sigurno je iz nekog razloga nepozeljan u EU" pa sve do "odbili ga i holandjani i nemci i francuzi i finci, sigurno je okoreli kriminalac, sta ce nama takav u grckoj na plazi itd. Ako smo ispucali offtopic, imas li ti jos neko pitanje o Belorusiji?
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9516
89.216.32.*



+10255 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju17.10.2016. u 11:54 - pre 91 meseci
@ DaliborP

Tako je.
Osim što će neki verski fanatici da se kunu u "majčicu Rusiju" i da računaju na "pravoslavnu braću". Zarad slične crkvene orijentacije.

Veze mi nemamo sa Rusima, i super što je tako.
Rusi - izuzetno hladan i surov narod. Taman onakav kakvo je podneblje na kojem žive.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju17.10.2016. u 12:04 - pre 91 meseci
Nikad mi nije bila jasna ta "slicnost". Kad sam bio sa nekim Rusima nisam video ama bas nista slicno nama.
 
Odgovor na temu

ssi

Član broj: 305920
Poruke: 333
*.static.sbb.rs.



+377 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju17.10.2016. u 12:04 - pre 91 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
ssi, davno smo prezvakali temu sengena, ukratko kad jednom udjes i izadjes na vreme posle je sve piece of cake sto bi reki englezi, potrebno je da nesto krupno zeznes pa da te ne pustaju vise. Ali, postojale su situacije kada one koji prvi put aplicirju automatski odbijaju (premasili neke kvote, mnogo ljudi aplicirali, ko zna sta vec) i onda upadas u masinu odbijanja tipa "aha, odbili ga holandjani, daj da ga i mi odbijemo, sigurno je iz nekog razloga nepozeljan u EU" pa sve do "odbili ga i holandjani i nemci i francuzi i finci, sigurno je okoreli kriminalac, sta ce nama takav u grckoj na plazi itd. Ako smo ispucali offtopic, imas li ti jos neko pitanje o Belorusiji?


Aha znaci ti si prethodno nesto krupno zeznuo.

Nisi uspeo da ubedis ljude da su u Belorusiji krediti beskamatni, kantine superiorne i sve ostalo bolje nego u Srbiji.

Na kraju si priznao, malo po malo da Belorusija i nije bolje mesto za zivot od jedne Srbije.

I onda sta dalje ? Krenuo si sa nacionalizmom i religijom, kao i sa pricom da te neko mrzi jer si pravoslavne vere a ne katolicke.
Koja patetika.

Hajde lepo priznaj da su tvoje price i postovi potpuno besmisleni.
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju17.10.2016. u 12:15 - pre 91 meseci
Citat:
Java Beograd: @ DaliborP
Rusi - izuzetno hladan i surov narod. Taman onakav kakvo je podneblje na kojem žive.


Zive u sjebanim uslovima pa se tako i ponasaju - ali u tom okruzenju, kad ih izvuces iz tog okruzenja budu uglavnom ok likovi, u zavisnosti od obaveza, pokusavamo jednom mesecno da se okupimo na pivu, i sem sto ih je vecina religiozna (neki bas bas), stvarno su nam mnogo slicniji od ovih germanskih plemena... Nije to sad veliki uzorak, ali eto bar imam direktno iskustvo sa tih par ljudi, vise mogu sa njima da popricam nego sa Holandjanima... Pre bih rekao da su Holandjani hladan (ali ne surov!) narod u odnosu na Srbe i Ruse...
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju17.10.2016. u 12:15 - pre 91 meseci
Citat:
Darko Nedeljković: Nadam se da je moja konstatacija sada jasnija - Crnogorci jesu Srbi iz jednostavnog razloga sto su Srbi Crnogorci, pa ako je A=B, onda je i B=A.

U realosti, ljudi na balkanu su toliko pomesani sa svim ostalima, da je ustvari sramota glumiti takvog pedantnog nacionalistu. Ta tvoja konstantacija je obicno bitna samo ljudima koji razmisljaju kao ti - tj onima koji prebrojavaju krvna zrnca.
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju17.10.2016. u 12:18 - pre 91 meseci
Citat:
bananaphone:
Zive u sjebanim uslovima pa se tako i ponasaju - ali u tom okruzenju, kad ih izvuces iz tog okruzenja budu uglavnom ok likovi, u zavisnosti od obaveza, pokusavamo jednom mesecno da se okupimo na pivu, i sem sto ih je vecina religiozna (neki bas bas), stvarno su nam mnogo slicniji od ovih germanskih plemena...

Pa Rusi su bas i najslicniji germanskim plemenima. Ne bih rekao da je taj tvoj uzorak bas dobar...
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju17.10.2016. u 12:26 - pre 91 meseci
Citat:
DaliborP:
Nikad mi nije bila jasna ta "slicnost". Kad sam bio sa nekim Rusima nisam video ama bas nista slicno nama.


Znas kako, recimo kad pricas o porodici, sad svaka porodica u Srbiji je za sebe, pa onda svatko ima svoje vidjenje odgajanja deteta i unutar porodice, recimo mama i tata moraju da uskladjuju svoje stavove koji nisu uvek isti, pa onda dodju baba i deda koji imaju potpuno drugu ideju itd...

Ali onda shvatis da bez obzira na tu raznolikost, recimo vecina Srba gaji neke stereotipe vezane za porodicu i odgajanje dece, odnos prema skoli, i ulozi babe i dede.
I to je deo mentaliteta koji se vezuje za jednu naciju. Sad dodjes i pricas o porodici sa Holandjanima - i oni imaju svoje stereotipove i logiku iza njih, koji se negde preklapaju a negde nemaju veze sa nasim idejama.

Kad pricas sa Rusima, preklapanje je veliko, kad pricas sa Holandjanima preklapanje je mnogo manje.

To je to, nema tu sta sad neke mudrolije.

Opet ponavljam - moje licno iskustvo, i opet ponavljam, zivim u Holandiji a ne Rusiji. Odnosno drzavno uredjenje je jedna stvar, a nacija, mentalitet i ostalo su druga stvar, odnosno to sto smo slicni mentalitetom Makedoncima - ne znaci da treba od njih da preuzimamo drzavno uredjenje, nego treba da konvergiramo prema uspesnim i uredjenim drzavama bez obzira na mentalitet samog naroda tih drzava...
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2283 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju17.10.2016. u 12:30 - pre 91 meseci
Citat:
Mi smo mnogo vise slicni ostalim narodima na Balkanu i Mediteranu. Albanci, Grci, Turci, pa cak i Italijani su vise slicni nama nego Rusi i Ukrajinci.

Pa Dalibore, dva brata blizanca da razdvojis da jedan raste u Srbiji a drugi u naprimer Nemackoj, njihova deca bi izrasla u osobe potpuno razlicitog mentaliteta, a ovde pricamo o mileijumu ili dva razdvojenosti tj. 50 generacija koje odrastaju u potpuno drugacijem okruzenju. Zapanjujuce je koliko se slicnosti sacuvalo, naprimer jezik - ja sam jednog dana jednostavno prelomio u glavi "ja mogu da razumem ruski jezik" i od sledeceg dana najnormalnije gledao ruske filmove i serije i citao novine. Ali, dobro, sto kazes etnicko poreklo i nije toliko bitno - Hrvati su nam ovde najblizi srodnici pa nas opet kolju, a Rumuni totalno drugog porekla pa nikad nismo ratovali jedni protiv drugih. Nekad ti je komsija znacajniji i bliskoji od rodjenog brata.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2283 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju17.10.2016. u 13:22 - pre 91 meseci
Citat:
Na kraju si priznao, malo po malo da Belorusija i nije bolje mesto za zivot od jedne Srbije

Gresis, ali silno gresis sinko. Belorusija jeste mnogo bolje mesto za zivot od Srbije. Verovatno si pobrkao nesto sto sam rekao za Moldaviju, a i nisi jedini kome se to desilo ovde - sta zna jedan Balkanac sta je Belorusija a sta Moldavija?

Ajd da probam da malo sistematizujem neke parametre vezane za ove 3 drzave da se vise ne zbunjujete:

1) Belorusija:
- ekonomija relativno dobra, izvoz relativno dobar
- zaduzenost osrednja
- nezaposlenost izuzetno niska
- zarade osrednje
- cistoca javnih povrsina dobra
- saobracaj izuzetno dobar
- drzava nije rasprodaja imovinu
- nikakve EU integracije nisu u planu
- spoljna politika proruska
- vojna moc dobra
- sitan kriminal izuzetno nizak


2) Srbija:
- ekonomija relativno losa, izvoz relativno los
- zaduzenost izuzetno visoka
- nezaposlenost izuzetno visoka
- zarade osrednje
- cistoca javnih povrsina losa
- saobracaj relativno los
- drzava jeste rasprodala imovinu
- 15 godina traje proces evrointegracija
- spoljna politika "i EU i Rusija"
- vojna moc relativno losa
- sitan kriminal izuzetno visok


3) Moldavija
- ekonomija skroz losa, izvoz skroz los
- zaduzenost niska
- nezaposlenost relativno niska
- zarade niske
- saobracaj relativno los
- drzava jeste rasprodala imovinu
- 25 godina traje proces evrointegracija
- spoljna politika proevropska
- vojna moc losa
- siatn kriminal izuzetno visok

Eto, valjda je to to, pa je sad jasnije gde je bolje a gde losije, a ako sam nesto propustio recite da dopunim.
 
Odgovor na temu

student_apsolvent

Član broj: 332872
Poruke: 2



+110 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju17.10.2016. u 13:25 - pre 91 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:Zapanjujuce je koliko se slicnosti sacuvalo, naprimer jezik - ja sam jednog dana jednostavno prelomio u glavi "ja mogu da razumem ruski jezik" i od sledeceg dana najnormalnije gledao ruske filmove i serije i citao novine.


Zamišljam te kako jednog dana prijelamaš da razumiješ kineski jezik i od sljedećeg dana najnormalnije gledaš kineske filmove i serije i čitaš novine.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju

Strane: << < .. 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 335765 | Odgovora: 2054 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.