Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju

elitemadzone.org :: MadZone :: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju

Strane: << < .. 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 335943 | Odgovora: 2054 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
*.dynamic.sbb.rs.



+471 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju15.10.2016. u 04:15 - pre 91 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:
Stvari oko koga bi se velika vecina verovatno slozili, tipa niska stopa kriminala, niska stopa nezaposlenosti, ekonomska snaga, su nesto sto se moze videti u gomili drzava sirom sveta. Sve i da Belorusija zadovoljava sve te faktore, ti faktori nisu nista ekskluzivno za tu zemlju.


Ako pogledaš sve zemlje sveta, njih oko 190, videćeš da te tri stvari ima jedva deset posto svih svetskih zemalja. Čitava Afrika, Južna Amerika i 95% Azije živi u bedi i za njih su ekonomska snaga, niska stopa nezaposlenosti i kriminala, misaone imenice. Tako da su ta tri faktora, čist ekskluzivitet bogatih zemalja. Ljudi širom sveta umiru od gladi, nedovoljno dobre ishrane, bolesti, jer nemaju novca da se leče, a ni država nema novca da ih leči.
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju15.10.2016. u 06:15 - pre 91 meseci
Ako ne vidis sustinsku razliku izmedju:

Citat:
Nika Matejic:
Citat:
student_apsolvent: Kad već spominješ Poljake u Njemačkoj vojsci, vjerovatno je bio neki za kojeg si neđe pročitao više kako vjerovali ili ne, kao izuzetak, a ne kao organizovana jedinica.


Ukratko ...

Ukupno je kroz nemačku vojsku prošlo između 450-500.000 Poljaka. U svakom trenutku rata ih se na Istočnom frontu borilo najmanje po 100.000.
Oko 1/3 ih je bilo u sastavu SS divizija (2/3 Vermaht). U nekim nemačkim divizijama su činili po 30-40% sastava.
Do kraja rata ih se samo u zarobljeništvu, u Sovjetskom Savezu, našlo preko 60.000, među kojima 50-ak oficira i generala.

U ove brojeve nisu uračunati pripadnici poljske Armije Krajowa, koji su se tokom rata borili i protiv Nemaca i protiv Sovjeta.



Citat:
Bradzorf012:
Definitivno je u SS i vermahtu bilo i etničkih Poljaka, a ne samo Nemaca



Ja ti je ne mogu nacrtati niti objasniti.

Opet mrsomudis i iznosis neku tvrdnju koja je potpuno normalna (svakako je bilo etnickih Poljaka u SS divizijama, uglavnom takozvanih Wasserpolen-a - mesavini Ceha/Poljaka/Nemaca, kojih je vecinski deo kao materinji jezik koristio Nemacki, pa je i pitanje koliko sebe identifikuju sa Poljacima i naravno - cistih etnickih Poljaka, koji su bili teska manjina) i koja nije nigde u koliziji sa onim sto sam ja rekao a potpuno je u koliziji sta je Nika izjavila i trazis od mene da ti objasnjavam... 1/5 etnickih Poljaka je pobijeno od strane Nemaca, jesi procitao i jedan link na ruskoj wiki, sta kazu Rusi koje zemlje/nacije su napadale Rusiju u operaciji Barbarosa???


P.S. Podseti me na ovu vest: http://www.jutarnji.hr/arhiva/i-srbi-su-branili-hrvatsku/1891017/ - na kraju 20.000 Srba u jedinicama hrvatske vojske proteralo 250.000 hiljada Srba (koji jadni nisu imali sopstvenih 20.000 vojnika u svojim redovima) ;))))





[Ovu poruku je menjao bananaphone dana 15.10.2016. u 07:40 GMT+1]
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju15.10.2016. u 07:24 - pre 91 meseci
Citat:
žutokljunac:
Citat:
Ivan Dimkovic:
Stvari oko koga bi se velika vecina verovatno slozili, tipa niska stopa kriminala, niska stopa nezaposlenosti, ekonomska snaga, su nesto sto se moze videti u gomili drzava sirom sveta. Sve i da Belorusija zadovoljava sve te faktore, ti faktori nisu nista ekskluzivno za tu zemlju.


Ako pogledaš sve zemlje sveta, njih oko 190, videćeš da te tri stvari ima jedva deset posto svih svetskih zemalja. Čitava Afrika, Južna Amerika i 95% Azije živi u bedi i za njih su ekonomska snaga, niska stopa nezaposlenosti i kriminala, misaone imenice. Tako da su ta tri faktora, čist ekskluzivitet bogatih zemalja. Ljudi širom sveta umiru od gladi, nedovoljno dobre ishrane, bolesti, jer nemaju novca da se leče, a ni država nema novca da ih leči.


Mislim da je sustina bila u tome (a Ivan nek me ispravi ako gresim) - ako treba na nekog da se ugledamo - ima mnogo drugih i boljih primera od Belorusije, i ni jedan taj DALEKO BOLJI primer nije ni po cemu slican uredjenju/poziciji/politici Belorusije (ili Srbije) kao drzave a ipak kvalitet svih nabrojanih parametara zivota gradjana tih drzava je - bolji.
Prema tome - to sto Belorusija ima to i takvo uredjenje (bilo ono demokratija ili diktatura, spoljna politika itd) nije garant da ce i Srbija sa identicnim uredjenjem biti bolja od danasnje Srbije, ocigledno da postoje neki dublji i bitniji faktori koji pravi veliku razliku izmedju Srbije i Belorusije da bi se prosto kopiranje Beloruske politike moglo uzeti kao model u kom ce Srbija prosperirati.

Sa druge strane student_apsolvent sa svoih 32 slova alfabeta pokusava da kaze - ako cemo sebi dati neki uzor i cilj, zasto gledati prema Belorusiji, evo Slovenija koja nam je po svemu bliza od Belorusije a objektivno je bolje uredjenja drzava i od Srbije i Belorusije itd.

Normalno mozes uzeti referentnu tacku u Somaliji, i onda stvari postaju daleko lepse u Belorusiji ali i u Srbiji - odnosno obe zemlje izgledaju, bez neke velike razlike - kao raj na zemlji, nesto slicno sam pomenuo ranije, ako uzmes Svicarsku kao referencu - onda opet, Belorusija i Srbija izgledaju potpuno isto...
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju15.10.2016. u 07:32 - pre 91 meseci
Citat:
student_apsolvent:
Citat:
dusanboss:
student_apsolvent. Da te obavestim, više njesmo kolege. Ja diplomira danas :).



Kako jadan, odjednom?

Je li to programiranje, legija ili neka treća oblast?

Viđi, Dušane, da ne pitam. Sjetih se nečega, a ti ćeš sigurno znati da mi odgovoriš.

Ti Dušane jedva da znaš 25 slova azbuke, a i teško se služiš alfabetom (azbukom) i uspjeo si diplomirati. Ja znam 32 slova alfabeta (azbuke), mogu li ja preskočiti diplomiranje i odmah postati magistar.

Viđi mi to, molim te, mnogo bi mi značilo.


[Ovu poruku je menjao student_apsolvent dana 15.10.2016. u 02:43 GMT+1]



To je zato sto je sa svojih 25 slova procitao o Njegosu vise od tebe :)))


P.S. <<<salim se - nemoj opet da prostacis>>>
 
Odgovor na temu

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+837 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju15.10.2016. u 08:46 - pre 91 meseci
Mozemo da se ugledamo u koga hocemo, ali ne odlucujemo niti se pitamo u rodjenoj zemlji. Vecinu budalastih zakona smo prepisali ili su nam pisali stranci(koji kako sami kazu "ne mogu ni da zamisle sebe da pisu zakon u svojoj zemlji"-mislim da je Nemacka u pitanju). Takodje nam preko svih medijskih kanala(tv, internet, novine, udzbenici za decu... itd) plasiraju "vrednosti", drze 95% ekonomije, biraju ko ce biti na vlasti, hapse koga hoce, imaju pravo prolaza trupama koje imaju diplomatski imunitet itd... i sta bi ?
Zezaju se ljudi, bolje da su nas neprekidno bombardovali od 2008-me do danas, manje bi imali stete i veci bruto nac. dohodak.

Drugo ova prica oko Belorusije, nase sta bi bilo kada bi bilo, da je ostao socijalizam.

Prica oko Rusije je prica o zapadnom alter-egu (ako se tako kaze). Moze biti cudno ali Putko i Rusi svakako imaju vise fanova na zapadu, nego ovde, plus na zapadu razumeju te ruske vrednosti, vrednosti nacionalne drzave a protiv globalizma, dok je ovde vise u pitanju fatamorgana, kao sto je bila i za vreme druga Starog.
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju15.10.2016. u 09:05 - pre 91 meseci
Citat:
dejanet: Prica oko Rusije je prica o zapadnom alter-egu (ako se tako kaze). Moze biti cudno ali Putko i Rusi svakako imaju vise fanova na zapadu, nego ovde, plus na zapadu razumeju te ruske vrednosti, vrednosti nacionalne drzave a protiv globalizma, dok je ovde vise u pitanju fatamorgana, kao sto je bila i za vreme druga Starog.


To je urbana legenda koja postoji samo u Srbiij a plasiraju je upravo te medijske kuce koje si pomenuo.

Putin i Rusija sa svojom politikom i uredjenjem definitivno NEMAJU fanove na zapadu, mnogima ljudima ovde je omiljeni sport da na pauzi za kafu usput pljucnu po Putinu i Rusiji. Gradjani zapadne EU, imaju usadjen veliki strah od Rusije u predhodnih xxx godina i posto u Putinu vide jednog jakog lidera koji je Rusiju ponovo stavio na mapu globalnih sila, gledaju svoje lidere mlakog k*rca i zele nekog tko ce da bude komparativno jak lider, ne da bi njihova zemlja bila slicnija Putinovoj Rusiji, nego bas da bi mogla da se uspesno suprostavi Putinovoj Rusiji. Pri tom naravno nemaju problem sa ekonomskom eksplatacijom ruskog trzista i resursa...
Ne kazem da je taj njihov stav i strah od Rusije opravdan i da se ja sa tim slazem - nego ti prenosim moj utisak iz zivota u zapadnoj EU.

[Ovu poruku je menjao bananaphone dana 15.10.2016. u 10:24 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Nika Matejic

Član broj: 322052
Poruke: 18
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+433 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju15.10.2016. u 10:01 - pre 91 meseci
Jel' u Amsterdamu još postoji Staljinova ulica ("Stalinlaan")?

Citat:
bananaphone: Opet mrsomudis i iznosis neku tvrdnju koja je potpuno normalna (svakako je bilo etnickih Poljaka u SS divizijama, uglavnom takozvanih Wasserpolen-a - mesavini Ceha/Poljaka/Nemaca, kojih je vecinski deo kao materinji jezik koristio Nemacki, pa je i pitanje koliko sebe identifikuju sa Poljacima i naravno - cistih etnickih Poljaka, koji su bili teska manjina) i koja nije nigde u koliziji sa onim sto sam ja rekao a potpuno je u koliziji sta je Nika izjavila ...


Majstore, to je napisao istoričar, profesor Ryszard Kaczmarek. Knjigu možeš kupiti ovde. PDF možeš naći i skinuti za pola minuta.
Brojevi koje profesor iznosi se odlično slažu u ukrštanju sa podacima iz drugih istorijskih izvora - o 70.000 zarobljenih Poljaka od strane saveznika i još 60.000 od strane Crvene armije.

Prostom matematikom sam ti objasnila da je etničkih Nemaca, iz tadašnje njihove populacije u Poljskoj, moglo biti maksimalno mobilisano 10-15% u broju koje profesor iznosi u svojoj knjizi.

Ovaj novi momenat da preostala "manjina" od 85-90% Poljaka u službi Vermahta i SS-a nisu bili Poljaci, već "mešavina Čeha/Poljaka/Nemaca", si mogao i da preskočiš. Mogao si odmah napisati da su svi bili mešavina Adama i Eve.
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju15.10.2016. u 10:18 - pre 91 meseci
Citat:
Nika Matejic: Jel' u Amsterdamu još postoji Staljinova ulica ("Stalinlaan")?


Ne - otkad je 200.000 krvozdenih madjarskih nac-socijalista, u sastavu nemackih SS divizija napalo Sovjetski Savez 1956, pa su ih Rusi iste godine oslobodili, sto od zivota, sto od domova, sto od drzave.
Tu pobedu slobode i pravde Sovjetskog Saveza, Holandija je nepravedno obelezila menjanjem naziva ulice Stalinlaan u Vrijheidslaan...


Citat:


Ma ne uzimas u obzir ni podatke iz linkova koje TI saljes, nego ukocene vilice ponavljas svoju mantru, sta dalje da raspravljamo... I ja sam idiot sto sam uopste odgovarao na tvoj inicijalni post, ali dobro - bar znam za ubuduce...
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju15.10.2016. u 10:35 - pre 91 meseci
He, he, da Staljin nije poslao svoje krvožedne varvarske horde zvane Crvena Armija na Berlin, i u Holandiji i širom Evrope još bismo čistili SS čizme i nosili trake na rukavu.
U svetlu toga, treba da ljubite u doope i Staljna i njegove varvare. I da po njegovom imenu nazovete i univerzitet, i osnovne škole, i trgove, i luku.
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju15.10.2016. u 10:41 - pre 91 meseci
@Banana

Kako samo spinuješ, pa to je za verovali ili ne. Ne znam samo kako ti ne dosadi, šta se krije iza toga? Da li je tebi dobro? Jesi li prebrojao sva krvna zrnca, jesi li izvršio sve laboratorijske analize? Zbog čega, da dokažeš kako su Poljaci nevinašca i kako su u WWII i ranije oni Ruse pazili i mazili, nosili im cveće i poklone, a zli Rusi im vraćali otimanjem zemlje, proterivanjem i ubijanjem.
Da te podsetim, priča je krenula od tvrdnje kako su Rusi i Belorusi pobili više Poljaka nego svi drugi zajedno(apsolvent). Skrenuta mu je pažnja da to uopšte nema veze sa činjenicama, da istorija rusko - poljskih odnosa seže prilično daleko u prošlost i da tu nema nevinih. Koliko puta su Poljaci osvajali Rusiju ili njene delove, palili Moskvu, pokatoličavali rusofono stanovništvo? To ti nije palo na pamet da analiziraš, na to se nisi ni osvrnuo. Kada smo došli do WWII, onda si slavodobitno izjavio kako nije bitno kada je neki sporazum postignut, nego šta u njemu piše. Posle si se korigovao, ali ti Minhenski sporazum opet izlazi iz fokusa, za tebe je bitan samo onaj drugi, Ribentrop - Molotov.
Nije ti bitno ni to što su Poljaci osvojili i zauzeli deo Čehoslovačke i proterivali stanovništvo i otpuštali iz službe domaće stanovništvo. Nisu ti bitni ni milion Rusa palih u oslobođenju Poljske, kao ni, kao što Nika reče poklon u vidu teritorije tadašnjeg rajha. Ti preko svega prelaziš, činjenice, brojke, dokazi crno na belo, istorijski izvori, ništa te se ne tiče. Ti jednostavno brojiš krvna zrnca, to je tvoja specijalizacija i u tome ti nema ravna. Te ovo nisu etnički Poljaci nego trećina Česi, trećina Nemci, trećina Poljaci, te ovi ne govore poljski nego nemački, te ovo te ono. Posle toga idu nove gluposti, tipa da nije bilo 20.000 Srba u Hrvatskoj vojsci, Srbi ne bi bili proterani iz Krajine. Ko je to i gde tvrdio? Kakve to ima veze sa sirom i vojnom muzikom? Sam si dao link za diviziju princ Eugen i iz toga izvukao zaključak da su Srbi imali svoju SS diviziju!!! Ni manje ni više. Ti dečko imaš opasnih problema u zaključivanju, ako si ozbiljan u onome što pišeš.
Kao što sam već rekao, na kraju će ispasti da su Rusi sami sebe napali i opsedali Lenjingrad ili Staljingrad, a da su Nemci pokušali da ih spasu. To je ta istorija koju nam ti nudiš, ti i ceo ovaj koktel smućkan u revizionizam.

P.S. Služeći se tvojom metodom prebrojavanja krvnih zrnaca, rekao bih da neko ko u razgovoru, umesto neko i ko koristi netko i tko nije Srbin već Kroasan. Mene apsolutno ne zanima ničija nacionalna, etnička ili verska pripadnost, potpuno sam operisan od toga, ali mi je zanimljivo da upotrebim tvoje metode na tebi samom. Rezultati koje dobijamo su mi baš interesantni.
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju15.10.2016. u 10:49 - pre 91 meseci
Citat:
SlobaBgd: He, he, da Staljin nije poslao svoje krvožedne varvarske horde zvane Crvena Armija na Berlin, i u Holandiji i širom Evrope još bismo čistili SS čizme i nosili trake na rukavu.
U svetlu toga, treba da ljubite u doope i Staljna i njegove varvare. I da po njegovom imenu nazovete i univerzitet, i osnovne škole, i trgove, i luku.


Prema tome - sve sto je uradio pre i posle toga je dakako opravdano i treba da se gleda kao pobeda istine i pravde?

Za oslobodjenje Europe, Holandija je 1946 imenovala tri ulice u Amsterdamu po Cercilu, Ruzveltu i STALJINU svaka im cast svoj troici (sve sa Staljinom) za taj deo.
Za invaziju Madjarske, Staljinovo ime je povuceno. Ako ne mozes da se distanciras od gresaka proslosti, i pokusavas da ih izbalansiras sa nekim dobrim stvarima, tesko da ces iste greske izbeci u buducnosti...

Do 1938 vidjenje Hitlera je bilo uglavnom pozitivno, digao je Nemacku iz pepela, napravio od nje najvecu silu u Europi, ekonomija nikad jaca itd. to je cinjenica, i nikako ne moze da se stavi kao balans za ono sto je uradio posle 1938. Isto vazi za Staljina, bez Rusa - tesko da bi itko zaustavio Hitlera i naciste, kakva bitka na Neretvi i sl. zajebancije, ili ne daj boze holandski heroji - https://en.wikipedia.org/wiki/George_Maduro - svaka cast coveku, ali od vojnih pobeda - uspeo je da zauzme jednu vilu pored Haga :))))



Ali opet sto se mene tice mozete da ljubite guzicu kome vam je drago i cija vam najvise odgovara, samo tesko da ce te drzeci glavu izmedju necijih guzova uspeti sagledati realnost ovog sveta u kom svi zivimo i pomoci da se Srbija pozicionira u njemu...


@Bradzorf012 - ako si pisao meni - batali. Stavio sam te ponovo na mute, zajedno sa Nikom, cist kretenizam sa moje strane (na radost studenta - koje je sve i potpalio) sto sam uopste ulazio u diskusiju sa tobom i sa njom.

[Ovu poruku je menjao bananaphone dana 15.10.2016. u 12:00 GMT+1]
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju15.10.2016. u 11:14 - pre 91 meseci
Da je Hitler tlačio Nemce (i etničke i one druge, Mojsijeve vere ili slovensko plavih očiju i kose - čist arijevski uzor! ), a da su nemačka ekonomija, industrija, inžinjering i rudna bogatstva pomogli razvoju Evrope, i da nije imao nerealnu ambiciju zvanu Lebensraum, da, bio bi slavljen kao vođa napretka, razvoja, reda, discipline i rada koji, jelte, oslobađa, kako to poučno piše na jednom logoru koncentracije. Isto tako, i Staljin je zločine činio u svojoj zemlji, a optužuju ga oni koje je spasio od zločina nacističke Nemačke. Razumeo bih da je takva želja za univerzalnom pravdom univerzalna, pa da se svakome mere zasluge i greške, pa šta prevagne. Ali niko ne meri učinak Belgije i Leopolda u Kongu, niko ne meri učinak velikog Čerčila:
Citat:
Nije mi jasna halabuka koja se diže oko pitanja upotrebe plina. Mi smo definitivno na Mirovnoj konferenciji postigli saglasnost o daljoj primeni bojnih otrova kao metoda ratovanja... Ja se snažno zalažem za primenu bojnih otrova protiv divljačkih plemena.

Citat:
Fašizam koji je sprovodio Benito Musolini u Italiji učinio je uslugu svetu pokazavši mu kako treba da se bori protiv subverzivnih snaga.
.

Izgleda da je kod Staljina primenjen drugačiji aršin. Ili nije?
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju15.10.2016. u 11:54 - pre 91 meseci
Svakako da je to istina, ustvari - primenjen je isti arsin na ceo svet, sopstvena istorija se ulepsava a negativne stvari se brisu, gura se glava u guzice, dok se iz istorije neprijatelja izvlaci najgore, pogotovo ako treba da se opravda neka sopstvena svinjarija (poput invazije na Poljsku ili Madjarsku), patern je potpuno isti, samo zavisi gde zivis imas razlicite heroje i zlikovce, mi smo negde izmedju pa ne znamo ni sami u ciju guzicu da gurnemo glavu.

Pravdanje Staljina time sto Belgija nije osudila Leopolda II - mi je u istom slivniku, kao pravdanje Staljinove invazije Madjarske, njegovim doprinosom oslobodjenju EU od Hitlera. I da se na zavaravamo, niti je njegov doprinos oslobodjenju Europe manji zbog svinjarija koje je radio pre i posle toga, niti su njegove svinjarije manje, zbog toga sto je velikim delom doprineo oslobadjanju Europe. Kralj Leopold se u Belgiji slavi po pozitivnim stvarima koje je stvarno uradio za Belgiju, a genocid se gura pod tepih, sto je pogresno taman koliko guranje pogresnih stvari koje je Staljin radio pod tepih...

Naravno postoje i zapisnicari vremena koji se trude da sacuvaju istinu, i ako pravda nikad nece bit zadovoljena.


Npr. The Crime of the Congo - Arthur Conan Doyle (autor Serloka Holmsa) iz 1909 itd.
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju15.10.2016. u 12:59 - pre 91 meseci
Citat:
bananaphone:
Ne - otkad je 200.000 krvozdenih madjarskih nac-socijalista, u sastavu nemackih SS divizija napalo Sovjetski Savez 1956, pa su ih Rusi iste godine oslobodili, sto od zivota, sto od domova, sto od drzave.
Tu pobedu slobode i pravde Sovjetskog Saveza, Holandija je nepravedno obelezila menjanjem naziva ulice Stalinlaan u Vrijheidslaan...


Posle ovakvih ispada, kojima obiluje svaki tvoj post ti očekuješ da te neko ozbiljno shvati i uđe u polemiku sa tobom? Pa ovo je urnebesno. Ti izjednačavaš zavrtanje ruku i stavljanje lisica silovatelju i ubici, sa silovanjem i ubistvom, još se pri tome cereći. Hiljadu mu dabrova, šta pušiš?

Ovo u vezi odgovaranja, malo si se zahebo. Ne možeš da ćutiš, ne možeš da mi ne odgovoriš, ali u odsutnom trenutku, kada obično ostaneš bez teksta pretiš odlaskom sa teme ili time da mi nećeš odgovarati. Koji put po redu?
 
Odgovor na temu

ssi

Član broj: 305920
Poruke: 333
*.dynamic.sbb.rs.



+377 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju15.10.2016. u 13:03 - pre 91 meseci
Idu izbori u CG, zato su proRuski promoteri opet aktivni.
 
Odgovor na temu

Nika Matejic

Član broj: 322052
Poruke: 18
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+433 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju15.10.2016. u 14:14 - pre 91 meseci
Citat:
bananaphone: Ne - otkad je 200.000 krvozdenih madjarskih nac-socijalista, u sastavu nemackih SS divizija napalo Sovjetski Savez 1956, pa su ih Rusi iste godine oslobodili, sto od zivota, sto od domova, sto od drzave.
Tu pobedu slobode i pravde Sovjetskog Saveza, Holandija je nepravedno obelezila menjanjem naziva ulice Stalinlaan u Vrijheidslaan...


Majstore, 200.000 Mađara je činilo brojni sastav, na primer, samo jedne - mađarske "2. Armije" (potpuno poražene na Staljingradu), a u borbama protiv Crvene armije je bila angažovana celokupna vojna sila Mađarske. U sovjetskom samo zarobljeništvu se do kraja rata našlo 513.000 mađarskih vojnika, među kojima 16.000 oficira i 49 generala. Mađari su činili kompletan sastav u čak tri SS divizije: SS-Freiwilligen-Kavallerie-Division "Maria Theresia", Waffen-Grenadier-Divison der SS "Hunyadi" i Waffen-Grenadier-Division der SS "Gombos" ... i tako dalje, majstore ...

Poznat mi je taj događaj iz 1956, kada su nevini Mađari podigli ustanak za slobodu protiv krvožednih Rusa. To su bili etnički Mađari, a ne ovi iz gornjeg pasusa koji su bili mešavina Adama/Eve/Džingis-kana. Ono što me malo zbunjuje je što se nešto ne sećam da su dizali ustanke i protiv Hitlera i nacizma ... ali ja nisam tebe htela da pitam kako i zašto ste ukinuli Staljinovu ulicu, već kako to da ste mu je vi Holanđani uopšte dali, i to u centru grada, kada ste znali da je on sa Hitlerom 1939. komadao i aneksirao Poljsku?! Vrlo je zbunjujuće. Šta kaže Wikipedia?
 
Odgovor na temu

student_apsolvent

Član broj: 332872
Poruke: 2



+110 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju15.10.2016. u 14:37 - pre 91 meseci
Zaj*ebavajte vi, zaj*ebavajte bananu, a kad vam se iskljući iz diskusije ostaćete u tuzi i žalosti. Zaviće vas u crno, ostaćete u tuzi i žalosti za njim.

Takvog diskutanta nećete lako naći. Malo-malo pa čovjek uvali karinu samom sebi.
 
Odgovor na temu

student_apsolvent

Član broj: 332872
Poruke: 2



+110 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju15.10.2016. u 14:44 - pre 91 meseci
Citat:
ssi:
Idu izbori u CG, zato su proRuski promoteri opet aktivni.


Jeste, taman tako. Otvorena je i istraga o finansiranju partija jer se pretpostavlja da novac dolazi iz Rusije i Srbije. To je direktno miješanje u unutrašnje stvari druge države.
Odrijeđenje strukture koje su instalirane u Crnoj Gori pokušavaju novcem dobivenim sa strane da utiču na regularne izbore i sruše demokratski izabranu vlast u Crnoj Gori.
 
Odgovor na temu

jovajovic100

Član broj: 325194
Poruke: 141



+2244 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju15.10.2016. u 16:35 - pre 91 meseci
A ništa ne dolazti iz Amerike ?
Kome snaga argumenta leži u brisanju, tragovi mu nečoveštvom smrde.
 
Odgovor na temu

Nika Matejic

Član broj: 322052
Poruke: 18
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+433 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju15.10.2016. u 17:02 - pre 91 meseci
Citat:
Bradzorf012: To je ta istorija koju nam ti nudiš, ti i ceo ovaj koktel smućkan u revizionizam.


Veliki problem njihov, i domaćih četničkih revizionista i ovih evropskih, je što se istorijski događaji nisu dešavali nezavisno i izolovano jedni od drugih.

Klikneš ti na jedan članak na Wikiju, npr. taj bananin o "ruskoj aneksiji Poljske 1939", i sve ti to tamo lepo progutaš, jer nemaš pojma istoriju i ne možeš ni da znaš da tu fali pola najbitnijih detalja. Ajde, u redu.

Klikneš posle toga na članak "Ukrajinci" i tamo pročitaš da oni žive na prostoru današnje Ukrajine već vekovima, da tu čine npr. 80% stanovništva i zauzimaju isti toliki procenat zapadne teritorije te zemlje itd. Opet sve lepo i u redu.

Klikneš zatim npr. na članak o čuvenom Holodomoru i pročitaš tamo kako su Rusi i Staljin umorili glađu 10 miliona Ukrajinaca tokom 1932. i 1933. I opet sve u redu, opštepoznato je da je Staljin veliki zlikovac i ubica itd.

... I sva tri članka ponaosob su u redu, mogu da prođu kod onih za koje su i namenjeni, međutim problem nastaje kada se tu pojavi neko ko malo koristi i sopstveni mozak za razmišljanje, pa se zapita - Čekaj, kako je Staljin uspeo da umori 10 miliona ljudi glađu, kada su oni živeli u drugoj državi, Poljskoj, i kad je on tek šest godina kasnije anektirao teritoriju na kojoj su oni živeli?!

E zato je teško mućkanje tih revizionističkih koktela, ukršteni sastojci se međusobno ne poklapaju.
Tako i nastaju situacije u kojima se prepisivači sa Wikipedie pogube, nadure isl.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju

Strane: << < .. 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 335943 | Odgovora: 2054 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.