Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju

elitemadzone.org :: MadZone :: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju

Strane: << < .. 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 335777 | Odgovora: 2054 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju13.10.2016. u 22:13 - pre 91 meseci
Kojim podacima - evo ti orginalni post od Nike, procitaj pazljivo:

Citat:
Nika Matejic:
Ukratko ...

Ukupno je kroz nemačku vojsku prošlo između 450-500.000 Poljaka. U svakom trenutku rata ih se na Istočnom frontu borilo najmanje po 100.000.
Oko 1/3 ih je bilo u sastavu SS divizija (2/3 Vermaht). U nekim nemačkim divizijama su činili po 30-40% sastava.
Do kraja rata ih se samo u zarobljeništvu, u Sovjetskom Savezu, našlo preko 60.000, među kojima 50-ak oficira i generala.

U ove brojeve nisu uračunati pripadnici poljske Armije Krajowa, koji su se tokom rata borili i protiv Nemaca i protiv Sovjeta.


Razoruzaj me molim te jednom jedinom cinjenicom koju je bilo tko rekao na ovu temu (500.000 Poljaka u sastavu Nemacke vojske napada Sovijetski Savez)...

Pa evo 10-ti put, bar otvori linkove na rusku wikipediju, koja opisuje ulogu Poljaka u WW2 i operaciju Barbarosa...
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju13.10.2016. u 22:30 - pre 91 meseci
http://www.srpskilist.net/isto...t/ujedinjena-fasisticka-evropa

Citat:

Koga sve tu nije bilo? Slovenske Poljske? No, valja se prisetiti da se u Hitlerovoj armiji borilo više od 100.000 oficira i vojnika koji su, 1. septembra 1939, posedovali poljske pasoše. Profesor Ričard Kačmarek, direktor Instituta istorije Šleskog univerziteta, autor knjige Poljaci u Vermahtu, tvrdi da je „kroz nemačku armiju u toku rata prošlo oko pola miliona Poljaka“ (I Armija Krajova, pod rukovodstvom izbegličke vlade iz Londona, borila se često žešće protiv Crvene Armije i partizana nego protiv Vermahta). Tako su, recimo 1942, Poljaci činili 40–45 odsto sastava 96. pešadijske divizije Vermahta, oko 30 odsto 57. divizije, toliko (zajedno sa Česima) i 11. divizije, te oko 12 odsto 110. divizije… U intervjuu poljskim novinama Gazeta Viborča (Gazeta Wyborcza) R. Kačmarek veli: „Možemo smatrati da 2–3 miliona ljudi u Poljskoj ima rođake koji su služili u Vermahtu. Koliko njih zna šta se s tim ljudima zbilo? Mene studenti stalno pitaju kako da saznaju šta im se desilo sa stricem, dedom. Njihovi najrođeniji to prećutkuju, ograđujući se da je deda poginuo u ratu. No, treća posleratna generacija se time ne može više zadovoljiti“.


Za slučaj da ne vidiš dobro, ponovo sam boldovao.
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju13.10.2016. u 23:03 - pre 91 meseci
Cisto sumnjam da ce itko da se potrudi da procita, ali eto da ne bude da sam lenj:

https://en.wikipedia.org/wiki/Poles_in_the_Wehrmacht


Tekst je na nivou kako su Srbi imali svoju SS diviziju i ratovali na strani Nemaca a protiv Sovjetskog Saveza: https://sr.wikipedia.org/wiki/...%D0%95%D1%83%D0%B3%D0%B5%D0%BD

Dajte - nemojte da vas mrzi - procitajte Rusku wiki, postavio sam linkove ranije.






[Ovu poruku je menjao bananaphone dana 14.10.2016. u 00:18 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Nika Matejic

Član broj: 322052
Poruke: 18
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+433 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju13.10.2016. u 23:43 - pre 91 meseci
Knjiga profesora Ričarda Kačmareka (Ryszard Kaczmarek) - "Poljaci u Vermahtu" (Polacy w Wehrmachcie), u kojoj on iznosi podatak o preko pola miliona Poljaka u službi Nemaca, se može naći i u PDF-u na internetu - https://www.amazon.com/Polacy-...-wersja-jezykowa/dp/8308046789

Poljska Wiki govori o 200-250.000 samo na zapadu - https://pl.wikipedia.org/wiki/Polacy_w_Wehrmachcie

Britanski ministar odbrane 1946. o skoro 70.000 samo zarobljenih i samo na zapadnom frontu, Poljaka koji su služili Nemcima - https://en.wikipedia.org/wiki/...hrmacht#cite_ref-Kaczmarek_1-1

Ruska Wiki/Vojno-istorijski žurnal o preko 60.000 samo zarobljenih Poljaka na Istočnom frontu - https://ru.wikipedia.org/wiki/...%D0%B2%D0%BE%D0%B9%D0%BD%D1%8B

Dosta raznih zanimljivosti na temu - http://www.wehrmacht-polacy.pl/
 
Odgovor na temu

student_apsolvent

Član broj: 332872
Poruke: 2



+110 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju13.10.2016. u 23:53 - pre 91 meseci
Citat:
Bradzorf012:
Dule dudule u svojoj naivnosti ponekad može i da me nasmeje, student večiti apsolvent, sa kojim se inače uglavnom ne slažem, ume da povezuje činjenice i da analitički razmišlja, čak da me prijatno iznenadi svojom lucidnošću, pajapop ume da postavi neku duhovitu sliku i na lep način opiše razne situacije, ljude i događaje, neki drugi mnogo toga imaju da kažu i da forum učine boljim i lepšim mestom za sve prisutne, a ti? Ništa, nula, kao da diskutujem sa robotom kome je poseta forumu službena dužnost, čiji je osnovni algoritam špageti bejzik.


A ni riječi o sebi ne napisa, jadna ti majka.

No, ajde, ne moraš, evo da ja rečem koju o tebi.


Bradzorf012, vazda lupeta i uzalud se trudi da zvuči pametno, vlada gramatikom, no mu je sadržaj šupalj. Zna slati privatne poruke iza ponoći (o sadržaju ne bih ovom prilikom). Pod nerazjašnjenim okolnostima zamutio je svoju sliku u profilu. Slika ko slika, jeebo sliku svoju, no nije jasno nikome što je jadan to učinio.

 
Odgovor na temu

student_apsolvent

Član broj: 332872
Poruke: 2



+110 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju14.10.2016. u 00:04 - pre 91 meseci
Citat:
Nika Matejic:
Knjiga profesora Ričarda Kačmareka (Ryszard Kaczmarek) - "Poljaci u Vermahtu" (Polacy w Wehrmachcie), u kojoj on iznosi podatak o preko pola miliona Poljaka u službi Nemaca, se može naći i u PDF-u na internetu - https://www.amazon.com/Polacy-...-wersja-jezykowa/dp/8308046789

Poljska Wiki govori o 200-250.000 samo na zapadu - https://pl.wikipedia.org/wiki/Polacy_w_Wehrmachcie

Britanski ministar odbrane 1946. o skoro 70.000 samo zarobljenih i samo na zapadnom frontu, Poljaka koji su služili Nemcima - https://en.wikipedia.org/wiki/...hrmacht#cite_ref-Kaczmarek_1-1

Ruska Wiki/Vojno-istorijski žurnal o preko 60.000 samo zarobljenih Poljaka na Istočnom frontu - https://ru.wikipedia.org/wiki/...%D0%B2%D0%BE%D0%B9%D0%BD%D1%8B

Dosta raznih zanimljivosti na temu - http://www.wehrmacht-polacy.pl/



Ceo dan samo o Poljacima, nijesu tema Poljaci i što su oni činili do 1945 godine. Ođe to nikog ne zanima, što vam je?

Tema je Bijelorusija i kakav je to kurrton od države, a ne Poljaci. Ko ih samo spomenu?


Ne znam i što se natežete sa sa ovom bananom, sam reče kako nije ozbiljan. Kuka, plače, uvija se ko žena neka.

Evo jadnika, sad ga je i ova Nika mala razbila. Ništa od njega, sav se raspao.
 
Odgovor na temu

ssi

Član broj: 305920
Poruke: 333
*.dynamic.sbb.rs.



+377 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju14.10.2016. u 00:10 - pre 91 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Citat:
student_apsolvent:
@Darko Nedeljković

Bez Rusije, Bijelorusija je obična karina.

Jeste, to i ja kazem, suludo je distancirati se od Rusije i kretati putem evrointegracija, lud se uci na svojim greskama, a pametan na Moldavskim i Ukrajinskim. Kazem to za pravoslavne drzave istocno od Srbije. A za Crnu Goru jeste najbolje i najlakse prislepati se uz okupatora, tu te ja potpuno podrzavam.



Retko kada imam priliku da procitam nesto ovako glupo.
 
Odgovor na temu

student_apsolvent

Član broj: 332872
Poruke: 2



+110 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju14.10.2016. u 00:13 - pre 91 meseci
@Nika Matejic

Je li Nika, a što ti biješ ovog bananu, ubi boga u njemi.

Nemoj, đe če ti duša, a probleme ćeš sebi navući. Banana ti je u Amsterdamu, skoknuće avetinja do Strazbura i kukaće na tebe. Đe ćeš poslje toga.

A može ti dovesti cijelu LGBT populaciju Amsterdana da ti danima mitinguje ispod prozora, znaš da je njihov.

[Ovu poruku je menjao student_apsolvent dana 14.10.2016. u 01:53 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju14.10.2016. u 00:14 - pre 91 meseci
@Banana
Prvo, vrlo je nekorektan način na koji počinješ post. Ti, učitelj, nama deci na forumu daješ domaći zadatak, ali budući da smo mi loši učenici, unapred znaš da se nećemo potruditi. Vrlo naivno i glupo. Drugo, tekst u prvom linku koji si dao se poziva na profesora čije sam reči citirao u prethodnom postu. Da li to hoćeš da kažeš da se slažemo?

Citat:
Tekst je na nivou kako su Srbi imali svoju SS diviziju i ratovali na strani Nemaca a protiv Sovjetskog Saveza: https://sr.wikipedia.org/wiki/...%D0%95%D1%83%D0%B3%D0%B5%D0%BD


Ne, opet spinuješ, neki bi s pravom rekli, za medalju. Tekst nije ni na kakvom nivou, nego obiluje istorijskim podacima i dokumentima. Mi možemo da raspravljamo o tome koliko su oni verodostojni, ali tamo svakako ne piše da su "Srbi imali svoju SS diviziju" kako ti to neuspešno pokušavaš da nam dočaraš, želeći time da obezvrediš i zamagliš činjenice. To tamo ne piše, zato što zaista nismo "imali svoju SS diviziju", a ne zato što smo "nebeski narod" ili nešto tome slično. Kao što sam već rekao, u samom SSSR-u je bilo pripadnika fašističke ideologije koji su se aktivno borili na strani Hitlera, a protiv Crvene armije, kao što je i kod nas bilo saradnika okupatora, kao što ih je verovatno bilo u svakom narodu, negde manje, a negde više. To što ih danas rehabilituju, to je neka petnaesta stvar. Meni je zaista žao što ne možeš ili ne želiš da prihvatiš neke stvari, ali to je tvoj lični problem, a ne problem istorije kao nauke. Vi, desničari i revizionisti, u kreativnom tumačenju činjenica i prekrajanju istorijskih istina ste otišli toliko daleko, da me ništa što napišete ili kažete ne iznenađuje. Na kraju tog procesa zaključivanja, tog spinovanja istorije dobijamo vrlo čudan rezime: najveći zlikovci su Rusi, a od vođa najveći zločinac i diktator je Staljin, svi smo se mi borili protiv nacizma i evo prljavi Rusi nam to poriču, a najviše su nas oni ubijali. Pošto je tema ozbiljna, na ovo ne mogu da se nasmejem, mogu samo da žalim sve one koji zastupaju te ideje. Posle šezdeset godina, te ideje i ti ljudi su ponovo dobili svoje pravo glasa i ponovo žele da zaviju svet u crno. Setili su se ti naslednici gebelsa, da dan pobede nad fašizmom preimenuju u dan evrope, kako bi zameli trag i oterali u zaborav sopstvene zločine, ali im to nije bilo dovoljno, nego onog ko je dao najveće žrtve za tu istu evropu danas vređaju, omalovažavaju, teraju u ćošak. Ne žele da dođu na proslavu tog dana u Moskvu, jer znaju da su bili na pogrešnoj strani, ali nikakav spin, nikakve zamene teza, nikakva propaganda ili neki novi gebels ne mogu oprati tu sramotu.

P.S. Ovaj drugi link, pa ja to znam odavno, džaba si krečio. Imaš li nešto što ne znamo?
 
Odgovor na temu

student_apsolvent

Član broj: 332872
Poruke: 2



+110 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju14.10.2016. u 00:16 - pre 91 meseci
Citat:
ssi:
Citat:
Darko Nedeljković:
Citat:
student_apsolvent:
@Darko Nedeljković

Bez Rusije, Bijelorusija je obična karina.

Jeste, to i ja kazem, suludo je distancirati se od Rusije i kretati putem evrointegracija, lud se uci na svojim greskama, a pametan na Moldavskim i Ukrajinskim. Kazem to za pravoslavne drzave istocno od Srbije. A za Crnu Goru jeste najbolje i najlakse prislepati se uz okupatora, tu te ja potpuno podrzavam.



Retko kada imam priliku da procitam nesto ovako glupo.


Bio si odsutan, zbog toga.

Pročitaj pažljivo komentare iz poslednja dva dana, ima tu bisera, i to ne mali broj.
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju14.10.2016. u 00:29 - pre 91 meseci
Citat:
student_apsolvent:
A drugi razlog je taj što su Rusi i Bjelorusi ubili više Poljaka nego svi drugi zajedno. to je vjerojatno zbog slavenske ljubavi koju i sam spominješ.

Citat:
student_apsolvent:
Ceo dan samo o Poljacima, nijesu tema Poljaci i što su oni činili do 1945 godine. Ođe to nikog ne zanima, što vam je?

Vidi ovaj, kako da ti rečem, u prvom postu se nisi bunio što to nije tema, a sada ti odjednom smeta. Čudno.

Citat:
student_apsolvent:
A ni riječi o sebi ne napisa, ...

Pristojan čovek ne govori o sebi, trebalo bi to da znaš.

Citat:
ssi:
Retko kada imam priliku da procitam nesto ovako glupo.

Ti gluposti uopšte ne moraš da čitaš, proizvodiš ih i istovaraš ovde na forum, u nepodnošljivim količinama, a provetravanje ne radi. Šta je tu je, mora da se trpi.
 
Odgovor na temu

Nika Matejic

Član broj: 322052
Poruke: 18
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+433 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju14.10.2016. u 00:39 - pre 91 meseci
Citat:
bananaphone: Ja se u mojim tekstovima ne slazem sa nebulozama koje je Nika napisala u epilepticnom napadu zato sto je netko pomenuo Rusiju u negativnom kontekstu, i to sam obrazlozio u predhodnim porukama, moj odgovor se odnosi na deo gde je ona izjavila izmedju ostalog da je 500.000 Poljaka udruzeni sa Nemcima napalo Sovjetski Savez. Sto je notorna glupost, sramota i potpuno suprotno od cinjenice da je Sovjetski Savez izvrsio invaziju na Poljsku i aneksirao pola Poljske teritorije 1939


Stručnjak, te "poljske teritorije" su dobri komadi zapadne Belorusije i Ukrajine koje su Poljaci zauzeli 1920-1921.
Niti su do te 1920-1921. te teritorije bile u Poljskoj, niti su posle 1939. kada su ih "Rusi aneksirali" bile u Poljskoj, niti će ikada biti u Poljskoj, niti ih je iko na celom svetu u tom periodu 1920-1939, pa čak ni Englezi, pa ni Hitler, priznavao kao delove Poljske.

Osim toga, Crvena armija je na te teritorije ušla tek nakon bezuslovne kapitulacije Poljske (i praktično prestanka postojanja te države), da zaštiti svoj narod od nacističkog zuluma. Tokom prethodnog kratkotrajnog sukoba do kapitulacije, između Nemaca i Poljaka, Crvena armija se uopšte nije mešala, niti je je jedan metak tu ispalila.

Uzgred, za oslobađanje Poljske od nacizma je 1.000.000 (slovima: jedan milion) vojnika Crvene armije položilo svoje živote, a zapadnu trećinu svoje današnje države su Poljaci dobili od Sovjeta na poklon, a na uštrb poražene Nemačke, odakle je iseljeno 9 miliona Nemaca zapadno.

Što se tiče komadanja drugih država, upravo je Poljska ta koja je, zajedno sa Nemačkom i Mađarskom, prva zaskočila Čehoslovačku da je komada, nakon potpisanog pakta 1938. godine u Minhenu između demokratskih UK i Francuske sa jedne strane i nacističke Nemačke i fašističke Italije sa druge.
 
Odgovor na temu

student_apsolvent

Član broj: 332872
Poruke: 2



+110 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju14.10.2016. u 00:46 - pre 91 meseci
Auuu, nijesam znao da sam ja spominjao Poljake, a ne mogu vjerovati????

A vi se odmah primiste na to ko majmuni na bananu, ustvari, vi nađoste i bananu.



Citat:
Bradzorf012: Pristojan čovek ne govori o sebi, trebalo bi to da znaš.


Nijesi se ti uzdržao od pisanja o sebi što si pristojan. No, bilo te sramota da napišeš istinu o sebi.

No, ne brini, napisah ja da ljudi znaju kakav si, sad se samo opusti. Pročitat će ljudi o tebi i zna će sa kim imaju posla.
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 732
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+593 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju14.10.2016. u 00:55 - pre 91 meseci
Ima li granica ljubavi ka Rusiji? Sve sama objektivnost i istorijske činjenice. Još će ispasti da Rusi nikog nisu ubili već su im ovi naskakali na metkove :)
Ja ulazim iz neutralne pozicije u celu stvar, ali ću pučeti da mrzim Baćuške samo zbog nekih likova ovde.

Citat:
Dule dudule u svojoj naivnosti ponekad može i da me nasmeje


Zasmeješ li ti ponekog svojim šizofrenim tekstovima i još abnormalnijim stavovim punim mržnje koju crpiš iz najmračniji kutaka svoje duše?

I nemoj lagati da te nasmejim jer si ti taj mehanizam odavno izgubio i zaboravio kako se koristi.

 
Odgovor na temu

student_apsolvent

Član broj: 332872
Poruke: 2



+110 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju14.10.2016. u 01:00 - pre 91 meseci
Citat:
dusanbossabnormalnijim stavovim



abnormalno je kad je uvećano, veće od normalnog

nenormalno je kad nije normalno.

Kakvi su njegovi stavovi??
 
Odgovor na temu

jovajovic100

Član broj: 325194
Poruke: 141



+2244 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju14.10.2016. u 06:37 - pre 91 meseci
abnormalan = student_apsolvent
Kome snaga argumenta leži u brisanju, tragovi mu nečoveštvom smrde.
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju14.10.2016. u 07:00 - pre 91 meseci
Citat:
Nika Matejic:
Knjiga profesora Ričarda Kačmareka (Ryszard Kaczmarek) - "Poljaci u Vermahtu" (Polacy w Wehrmachcie), u kojoj on iznosi podatak o preko pola miliona Poljaka u službi Nemaca, se može naći i u PDF-u na internetu - https://www.amazon.com/Polacy-...-wersja-jezykowa/dp/8308046789

Poljska Wiki govori o 200-250.000 samo na zapadu - https://pl.wikipedia.org/wiki/Polacy_w_Wehrmachcie



Citas li ti te linkove ili samo lupas sto vise teksta, regrutacija je bila obavezna za sve subjekte Nemacke republike, ajde ovaj prvi preveden google translate-om:
===
The origin of conscripts [ edit ]
Poles serving in the Wehrmacht in terms of origin can be divided into three groups:

The first group were members of the pre-war citizens of German origin holding Polish citizenship - the German minority .
The second - Silesians , Pomeranians and Wielkopolska , who have been included by the Germans to the so-called. Wasserpolen , inhabiting Polish territory annexed by the Third Reich in 1939 - part of Upper Silesia , Pomerania and Wielkopolska .
The third group consisted of Polish citizens of German nationality, who belonged to the Polish minority in Germany residing in the German state, as well as the Polish minority living in Zaolzie and the Free City of Danzig , which after 1939 were included in the so-called. Great Germany .
===

Citat:
Nika Matejic:
Britanski ministar odbrane 1946. o skoro 70.000 samo zarobljenih i samo na zapadnom frontu, Poljaka koji su služili Nemcima -
https://en.wikipedia.org/wiki/...hrmacht#cite_ref-Kaczmarek_1-1


Nakon sto su regrutovali nacionalne Poljake, dolazi do masovne dezertacije - 70k se predalo Britancima - samo zaboravljas da kazes da ih se 53k od tih ljudi dobrovoljno prijavilo i islo da ratuje protiv Nemacke, na pocetku rata isto se desilo na ruskom frontu sa NACIONALNIM POLJACIMA - oko 100k ih je bilo deo Crvene Armije, da te postedim trazenja linkova -
===
a total of 68,693 men were captured by the Allies in north-west Europe. The overwhelming majority of them, 53,630, enlisted into the Polish Army under the British Command
===



Citat:
Nika Matejic:

Ruska Wiki/Vojno-istorijski žurnal o preko 60.000 samo zarobljenih Poljaka na Istočnom frontu - https://ru.wikipedia.org/wiki/...%D0%B2%D0%BE%D0%B9%D0%BD%D1%8B

Dosta raznih zanimljivosti na temu - http://www.wehrmacht-polacy.pl/


O da - radi se uglavnom o ekipi iz Volksdeutscher Selbstschutz jedinice, i jebenoj zameni teza, da radi se o gradjanima Poljske ali ne i Poljacima.


Zbog takvih zamena teza - Poljaci su morali doneli zakon koji brani da se Ausvic zove poljskim a ne nemackim...
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2283 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju14.10.2016. u 09:42 - pre 91 meseci
Kakve to ima veze ko se kako izjasnjava po nacionalnosti, to je nesto imaginarno i sklono promeni, bitno je drzavljanstvo. Isto kao sto kad negde neki vehabija iz Sandzaka pocini neko teroristicko delo, sve evropske novine objave da je to uradio drzavljanin Srbije, ili kad neki Albanac iz Bujanovca bude uhvacen sa prtljagom punim narkotika objavi se da je drzavjanin Srbije uhvacen sa narkoticima, a kada Romi traze azil po Nemackoj, objavljuje se statistika koliko drzazljana Srbije trazi azil i slicno. Drzava ne moze da se ogradjuje od sopstvenog stanovnistva kome je dala licnu kartu i pasos, bez obzira da li se to stanovnistvo izjasnjava kao pripadnici vecinske ili manjinske nacionalne grupe.
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju14.10.2016. u 09:56 - pre 91 meseci
Jbš ga, ipak ima veze. Nije isto kad kažeš da su Šiptari zapalili srpske crkve na Kosovu, i kada kažeš da su državljani Srbije to uradili.
 
Odgovor na temu

perkom

Član broj: 335077
Poruke: 534



+359 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju14.10.2016. u 09:57 - pre 91 meseci
Pratim ovu temu i neverovatno je koliko se pojedini članovi trude da svaku činjenicu koja u pozitivnom govori o Rusiji miniraju sa pisanjem besmislica?
Da ne spominjem minornog ssi-ja, za koga je već napisano:
Citat:
adzo_:
@ssi & Putin:
http://www.elitemadzone.org/p3648094
"i onda spas nađu u "moćnom tati" Putinu."
http://www.elitemadzone.org/p3623565
"Da ti rusi vole Putina ko nasi rusofili sto ga vole"
http://www.elitemadzone.org/p3628383
"Putko se malo zaleteo i dobio po labrnji."
http://www.elitemadzone.org/p3479874
"Cekaj da pogodim, budcnost sveta i univerzuma su Putin i Rusija."
http://www.elitemadzone.org/p3635674
"Drugi deo vidi Putina kao "tatu" koji......Vide da Putin uklanja konkurenciju ..... Putin ne bi te krvoloke slao u Hag..."
http://www.elitemadzone.org/p3634641
"Izvor informacija je kao i obicno jaVolimPutina.org......Ma svi se boje rusije i boga Putina"
http://www.elitemadzone.org/p3634628
"Nemoj tako, treba da znas da svi drhte cim se spomene rec rus ili putin. "
http://www.elitemadzone.org/p3630245
"Ne ne postoje dokazi da je Putin bio u Srbiji......Putin u stvari ne postoji."
http://www.elitemadzone.org/p3593524
"Izdadose Grci, pa je sada Putko in ?"
http://www.elitemadzone.org/p3628989
"Putin nije skoro bio u Srbiji sto opravdava ozbiljnu sumnju u to da Putin postoji."
http://www.elitemadzone.org/p3479874
"budcnost sveta i univerzuma su Putin i Rusija. LOL."
http://www.elitemadzone.org/p3667500
"Zato sto jednoga dana nece biti na vlasti, morace negde da pobegne. A uz to kako mislis da funkcionise korumpirana hierarhija ispod njega ?"
http://www.elitemadzone.org/p3652490
"da bi stradala tvoja rusija i putko.....ili prate blogovi Putinoida."
itd itd

Nisam psihijatar ali meni je ovde nesto sumnjivo :)
Za kraj bi postavio post kolege forumasa:
"Jeb'o Ratove zvezda i Tuđina protiv Predatora... "2012 i ssi protiv Putina" ima više epizoda (tema), a često je i zabavnije."
http://www.elitemadzone.org/p3639212

izdvojiću studenta-apsolventa koji je banovan bar desetak puta ali ne odustaje od svog prepoznatljivog rečnika.
Smešno je njegovo "skrivanje" ijekavštinom a prepoznatljivim rečnikom. On je jedini forumaš koji koristi termin "glupoća" i, naravno, neviđen antagonizam prema svemu što ima veze sa Rusijom.
Pretvorili ste potencijalno interesantnu temu svojom rusofobijom u gomilu smeća!
Interesantno, uvek je ista ekipa po oprobanom receptu temu đubri i vodi u off.
Ne znam zašto u opšte odgovarate na njihove besmislice?


 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju

Strane: << < .. 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 335777 | Odgovora: 2054 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.