Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju

elitemadzone.org :: MadZone :: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju

Strane: << < .. 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 336403 | Odgovora: 2054 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1740
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2283 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju29.10.2016. u 23:07 - pre 91 meseci
Citat:
Sceka:
Darko, kome su namenjene te slike? Narocito - kome su namenjeni komentari? Obzirom da pominjes mene, ja tu zivim i nema nikakve potrebe da meni slikom pokazujes nesto, bilo sta, jer to znam bolje od tebe. Komentari?! :) Pa toliko zlobe ne prilici zrelom i obrazovanom coveku, zrelom a neobrazovanom mozda, zlobnom i neneobrazovanom sigurno...

Namenjene su dvema ciljnim grupama:
1) ljudima koji ne zive u beogradu, a takvi gle cuda postoje. Dosta posetilaca ovog foruma ne zivi cak ni u Srbiji.
2) ljudima kojima je dijagnoza beogradjanin, oni ce fotografisanje ulice kojom moraju proci turisti na putu od Slavije do hrama Svetog Save biti doziveti kao provokaciju, blacenje i omalovazavanje svetog mesta protiv kog se ne sme nista reci taman da se i sav raspadne.

Citat:
jer ti je namera omalovazavanje Beograda po svaku cenu ali da ne bude bas toliko ocigledno.

Ako sam problem ja koji "omalovazavam" onda me mozes staviti na ignore listu i problem resen. Ali, ako zaista zivis u jednoj od najneuredjenijih prestonica na svetu (podseti me, postoji li neuredjenija u Evropi), onda ako neko digne prasinu na forumu oko toga, to moze da se zavrsi samo dobro po beogradjane, a nikako lose, tako da bi trebao da mi budes zahvalan, ali ja to naravno ne ocekujem, poznajuci psihologiju prosecnog beogradjanina. Beogradjani bi ziveli i u septickoj jami, samo ako ce im svi govoriti kako je to najlepse na svetu, ali ako neko kaze onako kako zaista jeste, toga bi rado odstrelili ako bi im se u tom trenutku u rukama nasla kakva pucaljka.

Nego, odlutah od poente - Beograd je jedna od najneuredjenijij prestonica Evrope, Minsk je jedna od najuredjenijih prestonica Evrope, pri tom su svi ekonomski parametri dva grada/drzave prilicno uporedivi, ja mislim da su to sve cinjenice oko kojih treba da se slozimo i idemo dalje, a sve dokle ti to ne zelis da priznas i nazivas takve tvrdnje omalovazavanjem, ja cu nastaviti da postavljam slike i poredim dva grada.



Citat:
Daleko je gore od onoga sto si napisao/opisao ali ti to nikako ne mozes da pojmis dolaskom na nekoliko sati.

I, kakav je tacno problem da opisem ono sto ce prosecan turista videti tokom prvih nekoliko sati boravka u Beogradu? Zbog toga sam frustrirani ostrasceni mrzitelj?


Citat:
Ili mozda poredis sa svojim malim mestom (nikako da kazes iz kog mesta konkretno dolazis) koje ima vise bicikala nego automobila?!

Nema potrebe da ti kazem, jer ja uopste nemam taj osecaj lokalnog nacionalizma pa mi nece smetati sve i da dokazes da je to mesto najgore uredjeno na svetu. Ne samo Beograd - prrosecan grad u Srbiji izgleda jadno i zapusteno, sto znaci izgled ispod svakog proseka. Nasuprot tome, prosecan grad u Belorusiji izgleda prilicno uredjeno, iznad svakog proseka.


Citat:
Svoje licne frustracije zivljenjem u Beogardu, ma sta si doziveo. A proziveo sigurno nisi nista, ocigledno. Mada ni neces shvatiti znacenje prethodne recenice.

Kad sagovornik oplete po mojem licnom zivotu to je znak da nema nijedan drugi argument.

[quote[Da, samo da pomenem jos nesto sto me opet nasmejalo, slatko nasmejalo. Poredis expres restoran u Minsku sa Mekom u Beogradu, bez obzira sto je neuporedivo po mnogim osnovama.[/quote]
Da, radicu to sve dok postoje beogradjani koji Mekdonalds smatraju nekakvim uzvisenim mestom. Mekdonalds je najnizi nivo ispod kog retko sta da postoji. Evo jos jednom preglednije poredjenje:
Kriterijum - Mekdonalds Beograd : Ekspres restoran Minsk
Zdrava hrana - 0 : 1
Udobne stolice i stolovi - 0 : 1
Akustika - 0 : 1
--------------------------------
Prvo poluvreme - 0 : 3

Nastavicemo i dalje ako insistiras.

Citat:
I dalje ne mozes da predjes preko toga da si provaljen da umesto da jedes u bilo kakvom normalnom restoranu (sto bi uradio svako na poslovnom putu u inostranstvu) radi kinte si nasao najjeftinije resenje, sa naglaskom na najjeftinije!, resenje koje je ispod nivoa svakom poslovnom coveku ma gde otisao (ma, bre, svakom coveku koji ima kintu da ode u inostranstvo... Pazi, bio sam vrlo obziran kad sam to pomenuo prvi put, k'o velim nema smisla drugacije. I sad sam vrrrlo obziran u opisivanju u ovom pasusu - a veruj mi mnogi te sazaljivo tretiraju... Poslovan covek na poslovnom putu u inostranstvu koji se hrani u menzi. Jos navodi "prednosti" i jeftinocu i fascinantan ambijent. :) Ali "hajmo sad digitron u ruke" ... :) To ti priznajem, ne da znas da računjaš nego divota. :)
...Poslovan covek, vlasnik firme sa mnogo vozila...

Hajde, opljuni po licnom zivotu.... ali cu da ti odgovorim - prvo, ja nisam nikakav poslovan covek na poslovnom putu, vec radnicka klasa (sa platom koja se ne razlikuje drasticno od prosecne) na odmoru. Nisam vlasnik firme, vec radnik (nebitno ako obavljam posao nizeg nivoa menadzmenta, rukovodim timom ljudi, finansijama i voznim parkom i dalje sam radnik koji radi za platu). Uzmi digitron u ruke, prosecan radnik ne moze da potrosi vise od 3-4 evra po obroku, sazaljevali nas neki ili ne sazaljevali, to je realnost prosecnog coveka, a to sto ti i ovaj student zaradjujete i 100x vise od proseka, to meni uopste ne smeta, bas mi je drago zbog vas. Ja sam navikao na taj nivo troskova zivota, danas sam rucao u kafani kao i obicno - jelo, salata, hleb, pice, poslastica, sve to izadje ispod 5 evra. Meni je bilo ukusno i prijatno, ako me neko sazaljeva nek nastavi, nije zabranjeno, ja prema tome osecam totalnu kurobolju.

Citat:
Medutim, ko sam ja da ti kvarim radovanje?! Samo nastavi, kaci slike (po mogucstvu sto gore iz Beograda, naravno) i raduj se. :) (opet nevesto skrecuci svoju rodjenu temu jer si i u tome puk'o k'o zvecka)

Cemu radovanje - ovako kako su Beograd i Srbija uredjeni to je vise za plakanje. I nije skretanje teme - cela tema se vrti oko toga da li bi Srbi voleli da zive u uredjenom gradu/drzavi ili je ovo sa poslednjih slika bas ono sto im potpuno odgovara.

 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1740
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2283 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju29.10.2016. u 23:28 - pre 91 meseci
Citat:
bananaphone:
Citat:
Braxi:
nije pitanje kakvu bi Srbi drzavu voleli da imaju. Ako se prepusti masti i emocijama to sigurno ne bi bila Lukasenkova Rusija protiv koje nemam nista vec bi verovatno bila Svajcarska i Norveska...

pitanje je kakvu mi Srbi drzavu mozemo da imamo.



Ne moramo da idemo u duboku filozofiju oko tog pitanja, vratimo ±30-40g unazad i pogledamo tadasnje stanje u svetu i kakvu smo drzavu zaista - imali, nije bila Svajcarska ili Norveska, ali nije bila ni krs od drzave koji sad imamo ;).
Bez zelje da budim neke jugo-nostalgicarske price ili pokrecem tu temu ovde, jednostavno bih da postavim precku na visinu gde smo je bez problema preskakali.

Ja sam mozda na pocetku napravio jedan propust - potrebno je bilo naslov teme zavrsiti znakom pitanja: "Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju?"

Tako bismo izbegli podizanje precke na vece visine i zaustavili se na diskusiji da li mi mozemo da preskocimo precku na visini Belorusije, ili smo tokom poslednjih par decenija atrofirali misice i pustili stomacinu, tako da je i to apsolutno nemoguce. Mi ne mozemo da preskocimo koliko smo tada mogli, a drugi takmicari koji su tada bili nasa liga u ovom trenutku preskacu mnogo vise, mozda su stvarno dobro trenirali, mozda je doping, a mozda taj koji meri ne ocitava podjednako njima i nama... Ali, sve je to svakako mnogo daleko od naslova teme, daj da se mi zadrzimo oko toga mozemo li ikada dostici uredjenost Belorusije, ili ne mozemo.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1740
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2283 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju29.10.2016. u 23:59 - pre 91 meseci
Citat:
Sceka:
Ako tebi nema razlike onda ok, u redu je i takvo misljenje ali je u najmanju ruku glupo za neko normalno poimanje obeda na nasim prostorima. Kao sto je to normalno Amerikancima, to sa plasticnim priborom za jelo u restoranu, kao sto im je normalno da im se u restoranu hrana nalazi u posudama od stiropora i da piju iz plasticnih casa - to je tamo normalno u uobicajeno a za nase poimanje potpuno bljak. A Darko nije Amerikanac nego nas covek iz manjeg mesta stanovanja gde garantujem da niko ne jede plasticnim priborom i gde se sedi u restoranu sa konobarima umesto "uzmes tacnu i u liniju pa biras iz vitrine...". :) Ne vidis razliku?

Sve bih to ja nekako i kapirao da si me takodje opljunuo i kad sam sad doputovao u Beograd pa takodje uzeo tacnu, jeo iz posude od stiropora i pio iz case od materijala koji je nesto izmedju papira i plastike? Eeee, ali to se zove Mek, a sam taj naziv ga jelte svrstava visoko na lestvici ugostiteljskih objekata, bez obzira sto se materijal escajga nije narocito mnogo promenio a stolice su najneudobnije i najjeftinije koje postoje...

Citat:
Expres restorani su namenjeni siromasnijem sloju gradjana, ako je to drugacije u Minsku neka bude tako ali je vrlo upitno jer ta informacija je neproverljiva pa ostaje da verujemo Darku koji se pokazao kao izuzetno subjektivan po svim pitanjima

Ne moras verovati meni - potrazi na google da li u Belorusiji ima izrazenog socijalnog raslojavanja, ili je vise nesto kao "uravnilovka". Nadjes podatak kolika im je prosecna plata, pa izracuanj koliko moze da ih kosta prosecan obrok. Ja ne moram ni jednu rec da kazem.

Inace, za Sceku i ko je jos propustio da ponovim - plasticni tanjiri i pribor su iz Moldavije, koa je u jednom trenutku uletela radi nekog poredjenja. U Minsku su normalni tanjiri i pribor. Najpopularniji lanac tih ekspres restorana je Lido, koji je zapadni isto kao i Mekdonalds, tako da ja i da sam skroz ostrascen i pristrasan, ne vidim razloga zasto bih jednom zapadnom lancu davao ogromnu prednost u odnosu na drugi, izuzev ako takva prednost stvarno postoji. Mislim da u Minsku ne postoji domaci lanac ekspres restorana, svi su oni zapadni. Nacionalni beloruski restorani Vasiliki i Svoi u kojima sam bio su "normalni" restorani sa konobarima i svime sto jedan restoran nacionalne kuhinje treba da ima.
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju30.10.2016. u 06:26 - pre 91 meseci
Ja Darko vise ne razumem sta pokusavas da dokazes sa McDonald's-om i Beogradom.

Otisao si u McDonald's u Bgd-u (pri tom ako se dobro secam, pisao si da postoji nekoliko mekova u Minsku) i kazes da je taj ekspres restoran u Minsku - bio bolji. Ne znam sta bih ti rekao - nego bravo, stvarno je tesko nadmasiti mek i kvalitetom hrane i ambijentom - eto taj tvoj je restoran to postigao prema tome - 0:3 Beograd - Minsk ili sta si vec napisao, citam na preskok ;)

Sta je poenta - da ti sad nabrajam 10 mesta u Bgd-u gde su klopa i ambijent bolji nego u meku?
Necu - u Beogradu je jako tesko ne naci bolju klopu i ambijent od meka, prema toma ako si nesposoban za to i mek ti je najbolja opcija, nastavi da jedes u meku kad dodjes u Bgd i divi se kulinarskim dostignucima ekspres restorana u Minsku...
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1740
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2283 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju30.10.2016. u 08:01 - pre 91 meseci
Nista, prilican offtopic, slazem se, nego vidis da na forumu ima ljudi koji ekspres restorane smatraju mestom nedostojnim prosecnog coveka, ali iz nekog neshvatljivog razloga Mek ne smatraju ekspres restoranom vec nekakvim dojaja mestom, pa onako usput postavljamo stvari na svoje mesto. Cinjenica je da su takva mesta najnizi nivo ugostiteljstva (a ako i njih medjusobno poredimo Mek je ispod drugih iz gore navedenih razloga). Ali, sa druge strane, cinjenica je da takva mesta najnizeg nivoa kako u Beogradu, tako i u Minsku privlace najvise paznje i imaju najvecu posecenost. A tako je i u EU i u USA, koliko god neko nastojao da dokaze suprotno. Svuda u svetu prosecan covek moze da priusti sebi svakodnevnu ishranu u tom najnizem nivou ugostiteljstva, a neke vise nivoe obicno koristi nekoliko puta godisnje u specijalnim prilikama. Ne znam sta pojedincima smeta ako sam opisao mesto sa boljom hranom, boljim ambijentom i nizom cenom u odnosu na Mek, a ako je nivo usluge na koji su navikli Hajat, onda nek ponekad sednu u privatni avion i odlete do Minska na veceru.

[Ovu poruku je menjao Darko Nedeljković dana 30.10.2016. u 09:12 GMT+1]
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju30.10.2016. u 08:49 - pre 91 meseci
Meni i dalje nista nije jasno sta si ti hteo da kazes sa tvojim poredjenjem ekspres restorana u Minsku i Meka u Bgd-u u bilo kom kontekstu, bez obzira na temu, ili ono sto je Sceka pricao ili bilo sta...

Opet ti ponavljam ako si ziveo u Bgd-u 15g i sad kad dodjes - jedes u Meku posto ne mozes naci nista bolje, nitko drugi ti nije kriv do tebe samog, nema to veze ni sa standardom ni sa stanjem u svetu i Belorusiji, ma nema veze sa zivotom...

Nastavi da jedes u Meku i sanjas o kulinarskim majstorijama i ambijentu - ekspres restorana iz Belorusije...
 
Odgovor na temu

perkom

Član broj: 335077
Poruke: 534



+359 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju30.10.2016. u 09:06 - pre 91 meseci
Zašto se vas dvojica ne dogovorite gde da se sretnete i okončate vašu besmislenu raspravu.
Smorili ste temu i forum vašim nadmudrivanjem.
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju30.10.2016. u 09:27 - pre 91 meseci
Citat:
dejanet:
U raspadu SFRJ na sve tri-cetiri strane su bili komunisti: Tudjman(Titov general), Slobo (kom. apartcik), Mesic (komunista-ustasa sa pedigreom), Drnovsek/Jansa(komunisti koji su bili online sa bnd/cia), Azem Vlasi (poslednji nosilac stafete drugu Titi)... itd... UBosni je pobedio Fikret Abdic(komunista) ali su FX trikom su postavili lika-islamistu(buduca Al Kaida).


Sem Izetbegovica, svi su 100% oportunisti a ne nacionalisti. Igrali su na kartu nacionalizma zato sto su procenili da bi na tom talasu, oni licno mogli profitirati najvise, kao sto su za vreme komunizma igrali na kartu komunizma ili bi u ovo danasnje vreme igrali nesto trece...

Kao i najvise medijski eksponirani heroji:
1. Arkan - krimos i covek DB-a - cist oportunista. Legija - covek iz legije stranaca pa krimos. Kapetan Dragan - krimos i placenik.
2. Ante Gotovina - placenik legije stranaca i krimos.
3. Naser Oric - bivse obezbedjenje Slobodna Milosevica, ucestvovao u hapsenjima opozicije na protestima 1991 - koja se bunila protiv ucestvovanja Srbije u ratovima, a onda postao heroj rata boreci se protiv Milosevica ;)))

Naravno iza ovih heroja - stoje 1000de drugih od kojih vecina sad kuburi sa zakonom u danas etnicki cistim podrucijma bivse ex-YU.

I vecina njih nema nikakvu istoriju nacionalnog angazovanja u bilo kom smislu, od politickog delovanja do terorizma, dok ih ovaj prethodni rat nije izbacio u prvi plan...

Dok je Izetbegovic (kao i Seselj) oduvek bio nacionalista i zalagao se zaista za neke nacionalisticke ciljeve, uzimao Pakistan kao primer kako organizovati drzavu i to je jedina velika razlika u odnosu na ostale.

Mada ja licno verujem da je i on bio isto oportunista (njegov sin 100% jeste) koji je ocekivao licnu korist od cele svoje price, za njega nisam toliko siguran kao sto sam siguran za ostale lidere...
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju30.10.2016. u 09:32 - pre 91 meseci
Citat:
bananaphone:
Meni i dalje nista nije jasno sta si ti hteo da kazes sa tvojim poredjenjem ekspres restorana u Minsku i Meka u Bgd-u u bilo kom kontekstu, bez obzira na temu, ili ono sto je Sceka pricao ili bilo sta...

Opet ti ponavljam ako si ziveo u Bgd-u 15g i sad kad dodjes - jedes u Meku posto ne mozes naci nista bolje, nitko drugi ti nije kriv do tebe samog, nema to veze ni sa standardom ni sa stanjem u svetu i Belorusiji, ma nema veze sa zivotom...

Nastavi da jedes u Meku i sanjas o kulinarskim majstorijama i ambijentu - ekspres restorana iz Belorusije...


Ne, tebi je sve vrlo dobro jasno, zato možeš slobodno da napustiš temu, umesto što troluješ.
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju30.10.2016. u 09:46 - pre 91 meseci
Kapetan Dragan - krimos?!
Eto šta se može pročitati kada neko misli da sve zna, pa tako ohrabren počne da piše besmislice kao što je ova navedena. Takođe to govori i o površnom poznavanju ili čak totalnom nepoznavanju i drugih tema u kojima dotični razglaba. Nema pojma al' što voliii da pišeeee! To mu dođe valjda kao neka terapija, šta li?
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju30.10.2016. u 09:57 - pre 91 meseci
Citat:
SlobaBgd: Kapetan Dragan - krimos?!


Jos kao maloletnik nekoliko puta hapsen zbog pljacke, prodaje ukradene robe i podvodjenja prostitutki, kad je porastao - 80-tih osudjen zbog drzanja javne kuce u okolini Melburna, angazovan kao placenik...
Sad mozda je to bilo subverzivno nacionalisticko delovanje, ali meni deluje kako klasican probisvet, krimos i oportunista... Poput i vecine heroja na ex-Yu prostoru, iz proslog rata...


P.S. Veliki thumbs up od mene, napokon si poceo da kapiras u cemu je stos sa forumima. I dalje ti je sustina da se konfronitiras sa nekim ili necim na ovom forumu, ali ogroman je napredak sto si ukapirao foru da se nadovezujes na to sto su ljudi pre tebe napisali a ne da pises random stvari koje su ti tad, u tom trenutku pale na pamet... Mada ovo o cemu prisemo nema veze sa temom, nada postoji...

[Ovu poruku je menjao bananaphone dana 30.10.2016. u 11:15 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1740
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2283 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju30.10.2016. u 12:38 - pre 91 meseci
Bananaphone, slazem se da je to apsurd, ali cinjenica je da u Beogradu ne postoji restoran u kom jede vise ljudi nego u Mekdonalds kantini. Dok sam bio tamo, za pola sata je usluzeno najmanje 300 ljudi. Saglasan sam da je tesko naci mesto sa losijim odnosom cene i kvaliteta hrane, a tamo se ide ili zato sto je takva moda, ili sto to traze deca, ili sto sam ja ranije na temi najavio da cu slikati stolove i stolice, pa sad drzim obecanje. Cak sm i jeo na drugom mestu, pa tu samo popio nezdravo gazirano pice, ali nije sad da je meni ispod casti da jedem gde jede prosecan beogradjanin, nego se ovog puta tako desilo. Jedan pravoslavni hriscanin u principu treba da ima prilicno ravnodusan odnos prema hrani i da jede to sto je ispred njega a ne da probira i zanoveta, ali to je vec neka druga tema. Ako si pratio razvoj teme, mogao si primetiti pojedince koji su se izjasnili da ne bi jeli u ekspres restoranu, a pri tom su zaboravili da je Mekdonalds jedan od takvih i to jedan od najgorih iz te kategorije. To znaci da ja nista ne nastojim da dokazem, jer ja nisam gadljiv ni na Mekdonalds, ni na ekspres restorane bilo gde u svetu, a eventualno treba da objasne oni koji neke smatraju nedostojnim coveka, a neke vise nego dostojnim, rukovodeci se nacionalnom pripadnoscu vlasnika kao otprilike jedinim kriterijumom. Ja o tome nemam sta vise da kazem, meni je ta pojava najmanje podjednako nejasna kao i tebi.
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju30.10.2016. u 12:42 - pre 91 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Namenjene su dvema ciljnim grupama:
1) ljudima koji ne zive u beogradu, a takvi gle cuda postoje. Dosta posetilaca ovog foruma ne zivi cak ni u Srbiji.
2) ljudima kojima je dijagnoza beogradjanin, oni ce fotografisanje ulice kojom moraju proci turisti na putu od Slavije do hrama Svetog Save biti doziveti kao provokaciju, blacenje i omalovazavanje svetog mesta protiv kog se ne sme nista reci taman da se i sav raspadne.

A ti si Mesija koji ce svima da otvori oci u vezi svima poznatog? Na slonameran nacin omalovazavajuci ceo jedan grad sve sa stanovnicima. Pa vidi se opsesivna mrznja iz ovoga pod 2). "dijagnoza beogradjanin" - ... ostatak...

Citat:
Ako sam problem ja koji "omalovazavam" onda me mozes staviti na ignore listu i problem resen. Ali, ako zaista zivis u jednoj od najneuredjenijih prestonica na svetu (podseti me, postoji li neuredjenija u Evropi), onda ako neko digne prasinu na forumu oko toga, to moze da se zavrsi samo dobro po beogradjane, a nikako lose, tako da bi trebao da mi budes zahvalan, ali ja to naravno ne ocekujem, poznajuci psihologiju prosecnog beogradjanina. Beogradjani bi ziveli i u septickoj jami, samo ako ce im svi govoriti kako je to najlepse na svetu, ali ako neko kaze onako kako zaista jeste, toga bi rado odstrelili ako bi im se u tom trenutku u rukama nasla kakva pucaljka.

Nego, odlutah od poente - Beograd je jedna od najneuredjenijij prestonica Evrope, Minsk je jedna od najuredjenijih prestonica Evrope, pri tom su svi ekonomski parametri dva grada/drzave prilicno uporedivi, ja mislim da su to sve cinjenice oko kojih treba da se slozimo i idemo dalje, a sve dokle ti to ne zelis da priznas i nazivas takve tvrdnje omalovazavanjem, ja cu nastaviti da postavljam slike i poredim dva grada.

Nastavlja se izlivanje zuci po Beogradu (pocetno slovo se pise velikim slovom, rec je o kulturi, obrazovanju, ali i ako imas toga u sebi žuč ti ne doizvoljava racionalno...), pljuvanje, omalovazavanje... sa dodatkom "tako da bi trebao da mi budes zahvalan" ne bi li nekome to podsvesno znacilo da imas kao neku dobru nameru. Zalosno koliko je to sve providno.

Citat:
I, kakav je tacno problem da opisem ono sto ce prosecan turista videti tokom prvih nekoliko sati boravka u Beogradu? Zbog toga sam frustrirani ostrasceni mrzitelj?

Problem je to sto opet nameces svoje vidjenje kao jedino moguce. Sad znas i sta svaki turista gleda, tacno znas sta je prosecan turista i njegova interesovanja?! A da si ostrasceni mrzitelj Beograda je cinjenica, samo ovo do sada to potvrdjuje, a nastavices.

Citat:
Nema potrebe da ti kazem, jer ja uopste nemam taj osecaj lokalnog nacionalizma pa mi nece smetati sve i da dokazes da je to mesto najgore uredjeno na svetu. Ne samo Beograd - prrosecan grad u Srbiji izgleda jadno i zapusteno, sto znaci izgled ispod svakog proseka. Nasuprot tome, prosecan grad u Belorusiji izgleda prilicno uredjeno, iznad svakog proseka.

Opet subjektivno tvrdis nesto. Na osnovu par dana provedenih tamo znas i tvrdis nesto o prosecnom gradu u Belorusiji. Alo?! Sta je uopste "prosecan grad", koliko si "prosecnih gradova" u Belorusiji posetio makar na par sati? Pa smesna je tvoja fascinacija Belorusijom, ja bih rekao za sazaljenje ali necu to da kazem.

Citat:
Kad sagovornik oplete po mojem licnom zivotu to je znak da nema nijedan drugi argument.

[quote[Da, samo da pomenem jos nesto sto me opet nasmejalo, slatko nasmejalo. Poredis expres restoran u Minsku sa Mekom u Beogradu, bez obzira sto je neuporedivo po mnogim osnovama.

Da, radicu to sve dok postoje beogradjani koji Mekdonalds smatraju nekakvim uzvisenim mestom. Mekdonalds je najnizi nivo ispod kog retko sta da postoji. Evo jos jednom preglednije poredjenje:
Kriterijum - Mekdonalds Beograd : Ekspres restoran Minsk
Zdrava hrana - 0 : 1
Udobne stolice i stolovi - 0 : 1
Akustika - 0 : 1
--------------------------------
Prvo poluvreme - 0 : 3

Nastavicemo i dalje ako insistiras.
[/quote]
Nemas ti pojma kako se "oplete" kad se hoce jer niti sam ja opleo niti imam nameru.
Beogradjani ne smatraju Mek uzvisenim mestom. Opet svoju fantaziju projektujes kao neku cinjenicu. Napisao sam za sebe licno sta mislim i koliko koristim Mek, to sto ne citas nego proizvoljno tumacis nije razlog da ponavljam jer nista ne bih promenio - ti si ubedjen da su tvoje opservacije istinite, sebe si ubedio u to.

[quote]Hajde, opljuni po licnom zivotu.... ali cu da ti odgovorim - prvo, ja nisam nikakav poslovan covek na poslovnom putu, vec radnicka klasa (sa platom koja se ne razlikuje drasticno od prosecne) na odmoru. Nisam vlasnik firme, vec radnik (nebitno ako obavljam posao nizeg nivoa menadzmenta, rukovodim timom ljudi, finansijama i voznim parkom i dalje sam radnik koji radi za platu). Uzmi digitron u ruke, prosecan radnik ne moze da potrosi vise od 3-4 evra po obroku, sazaljevali nas neki ili ne sazaljevali, to je realnost prosecnog coveka, a to sto ti i ovaj student zaradjujete i 100x vise od proseka, to meni uopste ne smeta, bas mi je drago zbog vas. Ja sam navikao na taj nivo troskova zivota, danas sam rucao u kafani kao i obicno - jelo, salata, hleb, pice, poslastica, sve to izadje ispod 5 evra. Meni je bilo ukusno i prijatno, ako me neko sazaljeva nek nastavi, nije zabranjeno, ja prema tome osecam totalnu kurobolju.
]/quote]
Kazem, nemas ti pojma sta znaci opljunuti po nekome jer to nisam uradio niti bih. Ali kontraverzno nastavljanje se nastavlja. Prvo opises sebe kao iznad proseka, nista drasticno ali ipak iznad!, da bi nakon toga napisao da si ipak prosecni radnik koji moze da potrosi 3-4 evra po obroku (kakave veze ima evro ako jedes u nasoj zemlji, ostalo ti od putesestvija, ... ).

Da ti kazem, najiskrenije, sta mislim na navedeni obrok koji kosta ispod 5 evra - loseg kvaliteta svakako jer za te pare nista sto je kvalitetno jednostavno nema sanse da se spremi i zaradi pri tome a radi se o kafani a ne kucnoj pripremi. Ja to ne bih jeo jer volim kvalitetnije od toga. Ja se ne bih spustao na nivo da na ustrb kvaliteta a na konto male kinte jedem svasta. Pa ti shvati to kako god hoces.

Odoh do Konja na kafu... nastavicu se...


Pozdrav!


"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

perkom

Član broj: 335077
Poruke: 534



+359 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju30.10.2016. u 12:58 - pre 91 meseci
Citat:
SlobaBgd:
Kapetan Dragan - krimos?!
Eto šta se može pročitati kada neko misli da sve zna, pa tako ohrabren počne da piše besmislice kao što je ova navedena. Takođe to govori i o površnom poznavanju ili čak totalnom nepoznavanju i drugih tema u kojima dotični razglaba. Nema pojma al' što voliii da pišeeee! :) To mu dođe valjda kao neka terapija, šta li?

A šta je tu čudno?
Verovatno si primetio da on piše netko umesto neko ili tko umesto ko što govori da potiče iz dela bivše SFRJ gde je kapetan Dragan zločinac dok je, recimo, atentator na ambasadora Rolovića narodni heroj sve sa spomenikom u Dragama kraj Šibenika.
Na tim prostorima šovinistička kontaminacija visoka je već više od veka a izražava se u stepenima mržnje prema svemu što je srpsko!

 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju30.10.2016. u 13:46 - pre 91 meseci
@perkom, naravno zanemarimo sta sam JA napisao i nadovezimo se na ovo sto je SlobaBGD napisao, da bi se lakse pokakili na glavu meni ;)

Procitaj ponovo sta sam napisao - radi se o krimosu i oportunisti a ne nacionalisti (ili ratnom zlocincu - sto ti impliciras) u istom kontekstu sam pomenuo i Gotovinu - ali naravno na osnovu toga kako pisem "netko" - predstavices kako sam licno otkrio spomenik Miru Barisicu, kad vec nisam mogao dici spomenik poglavniku, sta da ti kazem, jadno do besvesti.

Klasicna forumska pljuvacina, da bi se diskreditovao sagovornik, neces naravno da kazes da li je tacno ili ne, da je kapetan Dragan bio hapsen kao maloletnik vise puta zbog raznih kriminalnih aktivnosti, i na kraju kao punoletan osudjen za vlasnistvo na javnom kucom, nego ces da dokazes kako sam ja ustasa, pa prema tome nije ni bitno sta pisem ;)

Miro Barisic - je klasican ustasa, i trebao je na vreme da bude obesen za primer u sred Zagreba, ali ja pisem da nasi junaci iz proslog rata nisu bili kao Miro, nego su bili oportunisti...
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju30.10.2016. u 14:12 - pre 91 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Bananaphone, slazem se da je to apsurd, ali cinjenica je da u Beogradu ne postoji restoran u kom jede vise ljudi nego u Mekdonalds kantini. Dok sam bio tamo, za pola sata je usluzeno najmanje 300 ljudi. Saglasan sam da je tesko naci mesto sa losijim odnosom cene i kvaliteta hrane, a tamo se ide ili zato sto je takva moda, ili sto to traze deca, ili sto sam ja ranije na temi najavio da cu slikati stolove i stolice, pa sad drzim obecanje. Cak sm i jeo na drugom mestu, pa tu samo popio nezdravo gazirano pice, ali nije sad da je meni ispod casti da jedem gde jede prosecan beogradjanin, nego se ovog puta tako desilo. Jedan pravoslavni hriscanin u principu treba da ima prilicno ravnodusan odnos prema hrani i da jede to sto je ispred njega a ne da probira i zanoveta, ali to je vec neka druga tema. Ako si pratio razvoj teme, mogao si primetiti pojedince koji su se izjasnili da ne bi jeli u ekspres restoranu, a pri tom su zaboravili da je Mekdonalds jedan od takvih i to jedan od najgorih iz te kategorije. To znaci da ja nista ne nastojim da dokazem, jer ja nisam gadljiv ni na Mekdonalds, ni na ekspres restorane bilo gde u svetu, a eventualno treba da objasne oni koji neke smatraju nedostojnim coveka, a neke vise nego dostojnim, rukovodeci se nacionalnom pripadnoscu vlasnika kao otprilike jedinim kriterijumom. Ja o tome nemam sta vise da kazem, meni je ta pojava najmanje podjednako nejasna kao i tebi.



Ovo postaje sve bizarnije. Druze ja ne zelim da ulazim u statistiku ponovo - ali recimo da imas 20 Mekova u Bgd-u, na njih imas bar 1000 restorana u najludjem mogucem rasponu ukusa i cena i svi rade, u vecini dobrih se tesko nalazi sto za rucak. Preko toga od fast food-ova imas bezbroj barova/kioska/pekara/rostilja/hrane za poneti/ekspres restorana (da bas takvih kao tvoj iz Minsk-a) i ostalih gluposti koje sluze hranu u Bgd-u.

Kako mozes da zakljucis da se prosecan stanovnik grada od 1.5M stanovnika hrani vecinom na 20 lokaciju u gradu, bez obzira na cenu i tip hrane ;)))
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju30.10.2016. u 19:33 - pre 91 meseci
Citat:
ali recimo da imas 20 Mekova u Bgd-u, na njih imas bar 1000 restorana u najludjem mogucem rasponu ukusa i cena i svi rade, u vecini dobrih se tesko nalazi sto za rucak.

Na konto ovoga... Kao sto rekoh u prethodnom postu, odem do Konja da popijem kafu. ali ne popih tamo. Tek u Snezani (znaci tek pri kraju Kneza) smo nasli mesto i to tako da su supruga i kuma sele za onaj mali sto koji gleda na Knez a ja stajao pored dok mi uz izvinjenje sto sam dugo cekao konobar nije doneo stolicu. Cak i neke baste su otvorene i popunjene do poslednjeg mesta (greju se onim pecima za spoljnu upotrebu, to radi odlicno, toplota se oseca i dok se prolazi pored).

A Darko ipak ode u Mek da popije "nezdravo gazirano pice"?! Od svih mogucih varijanti je izabrao bas tu, omrazeni Mek i u njemu omrazeno nezdravo gazirano pice. Ja ne bih ni otisao u Mek zbog toga, doduse ni ne pijem nezdravo gazirano pice. A tih nekoliko puta godisnje kad odem u Mek i porucim big mek i sejk to svesno i bez ikakve mrznje uradim. Da bi odrzao obecanje? Kome dato? Ko je trazio? "Sam pao - sam se ubio" pa to iskoristi za pljuvanje Meka i Beograda. Da bi slikao? Pa nije morao da popije "nezdravo gazirano pice" radi slikanja, valjda ga bilo sramota da udje, slika i izadje. (ako je sramota to je vec neka druga prica, znacajna ali nema veze)

Pa onda uvodi "Jedan pravoslavni hriscanin" nicim izazvano ali umisljeno da ce to doneti znacajan poen, samo se ne zna u cemu i kome. Toboz on je skromni hriscanin koji smerno prihvata dato/ponudjeno jer je ravnodusan prema hrani (implicirajuci visi nivo svesti...) ali kako sam kaze " ali to je vec druga tema" time zadrzavajuci "pravo" da o tome nakada nauci ostale kao, zasto, cemu, koliko... nauci, osvesti, 'nako iskreno kako to samo Mesija zna.

I opet izmislja. Ko je ikada napisao bilo sta o "nacionalnom pripadnoscu vlasnika"? Ko je napisao da su expres restorani nedostojni coveka.

Ma strasno koliko se gubi, sve vise, u nastojanju da sta? Dokaze sta? Kome? zasto?



Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju31.10.2016. u 10:41 - pre 91 meseci
Citat:
bananaphone:
@perkom, naravno zanemarimo sta sam JA napisao i nadovezimo se na ovo sto je SlobaBGD napisao, da bi se lakse pokakili na glavu meni ;)

Procitaj ponovo sta sam napisao - radi se o krimosu i oportunisti a ne nacionalisti (ili ratnom zlocincu - sto ti impliciras) u istom kontekstu sam pomenuo i Gotovinu - ali naravno na osnovu toga kako pisem "netko" - predstavices kako sam licno otkrio spomenik Miru Barisicu, kad vec nisam mogao dici spomenik poglavniku, sta da ti kazem, jadno do besvesti.

Klasicna forumska pljuvacina, da bi se diskreditovao sagovornik, neces naravno da kazes da li je tacno ili ne, da je kapetan Dragan bio hapsen kao maloletnik vise puta zbog raznih kriminalnih aktivnosti, i na kraju kao punoletan osudjen za vlasnistvo na javnom kucom, nego ces da dokazes kako sam ja ustasa, pa prema tome nije ni bitno sta pisem ;)

Miro Barisic - je klasican ustasa, i trebao je na vreme da bude obesen za primer u sred Zagreba, ali ja pisem da nasi junaci iz proslog rata nisu bili kao Miro, nego su bili oportunisti...


Kao što ti (ni)je poznato, diskusija podrazumeva učešće više ljudi, osoba, sagovornika, polemičara... Ti ovde nastupaš kao dete, pa se duriš zašto je neko zanemario tvoje reči, a uzeo u obzir nečije tuđe. Što se tiče kakenja na nečiju glavu, ti sam si jedini koji kaki na tvoju glavu, tako da opet skačeš samom sebi u usta.

Kad govoriš o politici i balkanu, trebalo bi da imaš na umu jednu stvar: istinski levičar ili kosmopolita se ne plaši da se izjasni o svom etničkom poreklu ili identitetu, naprotiv, on je njega svestan, ali mu ne pridaje značaj, tj. na ljude ne gleda kroz prizmu onoga što im je dato rođenjem. Ti si ovde predstavnik onih koji bi da budu malo ovo, malo ono, ali više nešto treće, a najviše petnaesto. Neviđenom upornošću i zamenom teza pokušavaš da izjednačiš i izravnaš ono što se ni u snu ne može izjednačiti. Kao što je već nekoliko puta rečeno i na ovom forumu, možda smo mi u Srbiji rehabilitovali neke saradnike okupatora i to nam kao građanima i zašto ne reći Srbima nimalo ne služi na čast, ali ne slavimo dan kada smo proterivali Albance sa Kosova, ne slavimo dan kada se desila Srebrenica niti smo podigli spomenike ljudima koji su radili te stvari, za razliku od VAS. Zato bih da te priupitam, da li vi slavite oluju i bljesak? Da. Da li ste podigli spomenik Miru Barešiću(ne Barišiću), kao što reče jedan od forumaša? Jeste. Da nastavim sa pitanjima ili da ovde stanem? Dakle, u tvom stilu, da li je tačno ili ne?
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju31.10.2016. u 11:37 - pre 91 meseci
Citat:
Bradzorf012: Kao što ti (ni)je poznato, diskusija podrazumeva učešće više ljudi, osoba, sagovornika, polemičara... Ti ovde nastupaš kao dete, pa se duriš zašto je neko zanemario tvoje reči, a uzeo u obzir nečije tuđe. Što se tiče kakenja na nečiju glavu, ti sam si jedini koji kaki na tvoju glavu, tako da opet skačeš samom sebi u usta.

Kad govoriš o politici i balkanu, trebalo bi da imaš na umu jednu stvar: istinski levičar ili kosmopolita se ne plaši da se izjasni o svom etničkom poreklu ili identitetu, naprotiv, on je njega svestan, ali mu ne pridaje značaj, tj. na ljude ne gleda kroz prizmu onoga što im je dato rođenjem. Ti si ovde predstavnik onih koji bi da budu malo ovo, malo ono, ali više nešto treće, a najviše petnaesto. Neviđenom upornošću i zamenom teza pokušavaš da izjednačiš i izravnaš ono što se ni u snu ne može izjednačiti. Kao što je već nekoliko puta rečeno i na ovom forumu, možda smo mi u Srbiji rehabilitovali neke saradnike okupatora i to nam kao građanima i zašto ne reći Srbima nimalo ne služi na čast, ali ne slavimo dan kada smo proterivali Albance sa Kosova, ne slavimo dan kada se desila Srebrenica niti smo podigli spomenike ljudima koji su radili te stvari, za razliku od VAS. Zato bih da te priupitam, da li vi slavite oluju i bljesak? Da. Da li ste podigli spomenik Miru Barešiću(ne Barišiću), kao što reče jedan od forumaša? Jeste. Da nastavim sa pitanjima ili da ovde stanem? Dakle, u tvom stilu, da li je tačno ili ne?



Bradzorf012 - posle ovog poslednjeg posta mogu ti reci prosto i jednostavno - ti si dalabu.
Ides iza mene kao neko besno stene, izvlacis stvari iz konteksta i izmisljas i pravis koje-kakve konstrukcije, ne bi li sve vise ubedio sebe u svoju uobraziju oko mene kao coveka.
A onda je najgluplje, sto ja treba da pravdam sebe i svoje izjave ispred isfrustriranih likova poput tebe, za stvari koje nikad niti sam rekao niti pomislio, kamoli uradio ili zastupao, ili moram da dokazujem tebi i tebi slicima ko sam i sta sam...

Ja sam Srbin (500g unazad svi moji predci su Srbi) iz Hrvatske, izbegao sa celom familijom za vreme "oslobodilacke akcije oluja", iznosenje mojih licnih gubitaka i gubitaka moje familije, u ratu i samoj akciji oluja, na ovom forumu mi je degutantno (kao i gubitaka iz WW2 itd.), tako da cu to preskociti. I sad da te pitam - da li tvoj strasni intelekt moze da spozna kolicinu g*vana koje si napisao o meni samo u ovom poslednjem postu, i posrami se bar malo i kaze jedno ljudsko izvini?

Ja bih se kladio da su zuc, mrznja i cemer u tebi daleko jaci i da ne mozes, i da ces i dalje da nastavis da dokazujes kako sam ustasa i ides zamnom i keveces, izvrces, i dokazujes ne znam ja sta i ne znam ja kome, ali zivi bili pa videli...

[Ovu poruku je menjao bananaphone dana 31.10.2016. u 14:44 GMT+1]
 
Odgovor na temu

perkom

Član broj: 335077
Poruke: 534



+359 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju31.10.2016. u 16:52 - pre 91 meseci
Citat:
bananaphone:
@perkom, ....neces naravno da kazes da li je tacno ili ne, da je kapetan Dragan bio hapsen kao maloletnik vise puta zbog raznih kriminalnih aktivnosti, i na kraju kao punoletan osudjen za vlasnistvo na javnom kucom, nego ces da dokazes kako sam ja ustasa, pa prema tome nije ni bitno sta pisem ;)

Da li je tačno da ke Džordž Buš mlađi u mladosti koristio drogu, kockao se, hapšen zbog vožnje u pijanom stanju i još punom toga ali je zbog uticajnog tate imao drugačiji tretman od običnog građanina?
Da li je na kraju takav lik, inače sa IQ malo većim od broja cipela, postao predsednik SAD-a i započeo lični rat u Iraku ne bi li se dokazao tatici?
Sad ti objasni, ako su tvoji navodi i tačni, kakve veze ima mladost kapetana Dragana sa građanskim ratom na prostorima SFRJ?
Koliko znam, on nije bio u legiji stranaca nego u armiji Australije?
Već sam ti rekao, mirođija si u svakoj čorbi. Ubedio si sebe da si stručnjak za sve i svja i samo još da ubediš i forum?!

 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju

Strane: << < .. 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 336403 | Odgovora: 2054 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.