Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju

elitemadzone.org :: MadZone :: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju

Strane: << < .. 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 332657 | Odgovora: 2054 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2282 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju01.11.2016. u 17:37 - pre 90 meseci
U pravu si za to, nego ima slicnosti drustvenog uredjenja, ekonomije koja je slican mix socijalizma i kapitalizma, slicnost snage drzave prema gradjanima, slicnost odnosa prema kriminalu, niske nezaposlenosti itd. Po svemu tome Belorusija deluje kao savrsenija verzija SFRJ.
 
Odgovor na temu

perkom

Član broj: 335077
Poruke: 534



+359 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju01.11.2016. u 17:52 - pre 90 meseci
Citat:
Darko Nedeljković: U pravu si za to, nego ima slicnosti drustvenog uredjenja, ekonomije koja je slican mix socijalizma i kapitalizma, slicnost snage drzave prema gradjanima, slicnost odnosa prema kriminalu, niske nezaposlenosti itd. Po svemu tome Belorusija deluje kao savrsenija verzija SFRJ.

Čekaj. Koliko si ti to vremena proveo u Belorusiji, odnosno u Minsku?
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju01.11.2016. u 19:02 - pre 90 meseci
Klasican sindrom trola koji ne prati temu nego uleti i lupa.Vec je rekao koliko dana i gde planira (tada) da poseti

drugu zemlju.
 
Odgovor na temu

herzog

Član broj: 69219
Poruke: 1095
*.116.189.0

ICQ: 41486438


+298 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju01.11.2016. u 19:10 - pre 90 meseci
Citat:
dusanboss:
Zar SFRJ nije imala poštenih oficira da pošelje u rat 90ih? Ispada da je većina (barem ovi vidjeniji) na neki način bila povezana sa kriminalom. I to je slučaj sa sve tri zaraćene strane.

Možda to i nije čudno toliko. Pošteni ljudi koji su se zakleli da će braniti tu zemlju, kada su videli u kom smeru plovi brod skloniše se sa strane i pustiše bagru da radi po volji. To im nikako ne ide na čast. Zar u to vreme u JNA nije bilo pametnih ljudi koji su videli čemu sve to vodi? Verovatno jeste, ali su bili u velikoj manjni. Većina je bila zatrovana nacionalizmom i vukla na svoju stranu tj. republiku tj. gospodara rata. A danas se vade na to kako su stranci (mahom Ameri) ubacili pare da se to rasturi :). Ma jel moguće? Pa ako je to tačno kakvi ste vi ljudi da prodate zemlju za par hiljada dolara?


Kad ces u legiju stranaca?

H bibz cbgcvfh arzn zhqebfgv , cerqwv an fyrqrćv.
 
Odgovor na temu

perkom

Član broj: 335077
Poruke: 534



+359 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju01.11.2016. u 19:16 - pre 90 meseci
Citat:
Lavlja_Jazbina:
Klasican sindrom trola koji ne prati temu nego uleti i lupa.Vec je rekao koliko dana i gde planira (tada) da poseti

drugu zemlju.

Ako je neko uleteo u temu, to si ti. Sujeta kipi iz tebe kao mleko iz šerpe.
Idi i kači klipove, pitanje je za Darka a ne za tebe.
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju01.11.2016. u 19:18 - pre 90 meseci
Nema sujete nego nos za banovane kerove koji se vracaju i ponovo troluju.
 
Odgovor na temu

perkom

Član broj: 335077
Poruke: 534



+359 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju01.11.2016. u 19:30 - pre 90 meseci
Citat:
Lavlja_Jazbina: Nema sujete nego nos za banovane kerove koji se vracaju i ponovo troluju.

Koji je tvoj problem, ološu iskompleksirani, pa da me nazivaš kerom?!
Veći ti je jezik od IQ-a što se da videti na prvu!
Takvi ljigavci, poput tebe, imaju mudha samo na forumu da se kurche. U realnom životu gmižeš u sopstvenom smradu!

 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju01.11.2016. u 19:57 - pre 90 meseci
b-a-t-a-l-a-l-e ???

:D
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 714
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+592 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju02.11.2016. u 00:33 - pre 90 meseci
Citat:
Java Beograd:
Pogrešno razmišljanje. SFRJ oficiri nisu bili samo srpski oficiri.

U JNA su bili i oficiri (pošteni ili ne), Hrvati iz Hrvatske (i Slovenci iz Slovenije, i td.) koji su bili za otcepljenje, i protiv pucanja u narode i narodnosti SFRJ. Kako oficiri, tako i vojnici, na redovnom služenju vojnog roka.

Ko koga i protiv koga, dakle treba da šalje u rat 90-tih ? Oficir Makedonac da šalje u rat vojnika Hrvata protiv Slovenje i Slovenaca ? Ne, to tako nije moglo da funkcioniše.



Znam ja vrlo dobro odakle su bili oficiri u JNA. I da, trebao je oficir Makedonac da šelje ako treba Makedonce da pucaju na Mekedonce. Ako taj neće tu je drugi koji će da puca i na njih i na tog što nije hteo da izvrši naredjenje. Vojnik je tu da izvršava naredjenja, a ne da drvi politiki i da pita "oklen su tvoji?" Samo da stoka nije vukal za BG sve što su mogli možda bi imali razloge da proglase vanredno stanje i urade tako nešto. Medjutim proračunali su se da će se na ovaj način ukrasti još više pare pa su počeli da dižu tri prsta u vis. (ostale nacije njihove glupsti). Kada su vojnici JNA počeli da kače na beretke oznake po svom političkom ubedjenju jasno je bilo koliko je sati.

Citat:
herzog:


Kad ces u legiju stranaca?


Ovih dana. Što pre to bolje. Imam još neke stvari da obavim ovde. Dal me legija primi ili ne ja se više ne vraćam.
 
Odgovor na temu

Living Light

Član broj: 331540
Poruke: 6709



+1156 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju02.11.2016. u 03:13 - pre 90 meseci
Vratio se ti ili ne,

Ipak kazes, ti se ne vracas..

https://www.youtube.com/watch?v=5DuK7aCXuHQ


Toliko mnogo knjiga, toliko malo vremena...
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju02.11.2016. u 06:26 - pre 90 meseci
Citat:
bananaphone:
b-a-t-a-l-a-l-e ???

:D

Mora on nesto jos da kaze pa registrovanja u nedogled.
 
Odgovor na temu

ssi

Član broj: 305920
Poruke: 333
*.static.sbb.rs.



+377 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju02.11.2016. u 12:12 - pre 90 meseci
Citat:
perkom:
Citat:
Darko Nedeljković: U pravu si za to, nego ima slicnosti drustvenog uredjenja, ekonomije koja je slican mix socijalizma i kapitalizma, slicnost snage drzave prema gradjanima, slicnost odnosa prema kriminalu, niske nezaposlenosti itd. Po svemu tome Belorusija deluje kao savrsenija verzija SFRJ.

Čekaj. Koliko si ti to vremena proveo u Belorusiji, odnosno u Minsku?



On nikada nije bio tamo.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2282 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju02.11.2016. u 13:33 - pre 90 meseci
od pocetka teme mi smanjuju dan po dan, upravo sam kao sto vidis dosao do 0, a sad krecem u minus

Nego, ne moras i ici, sve moze da se procita po internetu, procitaj sta pise o Belorusiji pa uporedi je li sve isto vazilo i za SFRJ:
belorusija-zemlja-koja-je-rekla-ne-masovnoj-privatizaciji-i-prodaji-kompanija-strancima
 
Odgovor na temu

perkom

Član broj: 335077
Poruke: 534



+359 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju02.11.2016. u 14:10 - pre 90 meseci
Citat:
Darko Nedeljković: od pocetka teme mi smanjuju dan po dan, upravo sam kao sto vidis dosao do 0, a sad krecem u minus :D

Nego, ne moras i ici, sve moze da se procita po internetu, procitaj sta pise o Belorusiji pa uporedi je li sve isto vazilo i za SFRJ:
belorusija-zemlja-koja-je-rekla-ne-masovnoj-privatizaciji-i-prodaji-kompanija-strancima

Ja ti nisam smanjio ni dan nego samo pitao, koliko si to dana bio tamo?
Od pisanja utisaka iz Minska (koji su mi bili interesantni) otišao si u rasprave koje više nemaju dodirnu tačku sa tvojim boravkom tamo?
Već sam ti pisao da si sam svoju temu odveo u off.

 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 714
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+592 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju02.11.2016. u 14:27 - pre 90 meseci
Danas sam otklanjao drugi po kvar redu u zadnjih mesec dana na mom čodu od tehnike Beloruskom traktoru. To je moja jedina neposredna veza sa Belorusijom tako da moram svoj stav o toj zemlji da formiram i na osnovu toga. Ipak mi to govori više nego par lepih ili ružnih fortografija koje je neko tamo slikao ili par lepih ili ružnih reči. Ljudi lažu, dela ne lažu.
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju02.11.2016. u 14:33 - pre 90 meseci
To govori da ne umeš da popraviš traktor.
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju02.11.2016. u 14:37 - pre 90 meseci
@dusanboss - iz koje godine je traktor, cisto da znamo jel pre ili za vreme Lukasenka prizveden, da znamo koga da krivimo :)))
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2282 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju02.11.2016. u 16:19 - pre 90 meseci
Ako cemo da formiramo misljenje o drzavama na osnovu kvarova na vozilima, ja bih iskoristio priliku da najcrnje napljujem Nemacku - imam problem sa kamiom Mercedes Unimog U300, proslog meseca su mu stradale turbina i interkuler, ne secam se tacno koliko je to hiljada evra kostalo, kupili bi novi beloruski kamion za te pare. Ovog meseca kazu u ovlascenom servisu treba promeniti poluosovine, 1.500 evra plus pdv po komadu, kao i cilindar rucne kocnice, isto tako nesto oko 1.500 evra plus pdv. Sad se pitam koji nam je moj trebao nemacki kamion, da sve sto zaradimo trosimo na njega, ima da ide na oglas cim se sredi. Taj je iz vremena Gerharda Sredera, uvezen ove godine i placen 50.000 evra.
 
Odgovor na temu

perkom

Član broj: 335077
Poruke: 534



+359 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju02.11.2016. u 16:36 - pre 90 meseci
Ko ti brani da kupiš nešto ovako:
http://www.luidorauto.ru/gaz/gazon
http://vilingstore.net/Avto-mo...nyy-gruzovik-Ural-Next-i194708
http://spez-tech.com/tehnika/g...harakteristiki-ustroystvo.html
 
Odgovor na temu

Braxi

Član broj: 333132
Poruke: 335



+384 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju02.11.2016. u 17:00 - pre 90 meseci
Belorusija se dosta okoristila o Rusiju.

Prvo Rusija im kupuje dosta robe a daje im gas po velikom popustu. Lukasenko tu malo igra pederski jer se puva pred Rusijom kako je napravio socijalnu drzavu u kojoj su svi zadovoljni za razliku od Rusije gde ima puno problema.

Sa druge strane Moskva je u sahu. Ne sme pustiti zapadu svog prakticno jedinog saveznika... prakticno Moskva je kao tata Belorusiji.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju

Strane: << < .. 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 332657 | Odgovora: 2054 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.