Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju

elitemadzone.org :: MadZone :: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju

Strane: << < .. 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 336405 | Odgovora: 2054 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Braxi

Član broj: 333132
Poruke: 335



+384 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju03.11.2016. u 01:03 - pre 91 meseci
Citat:
dusanboss: Aman ljudi mani te šta je bilo nego da vidimo šta će biti. Šta se bre dešava po državi ? Kakve su to tenzije sa Crnogrocima? Ko kontroliše te kriminalne organizacije, a ko napujdava ove dve državice jednu na drugu?

Jel mislite da su ove vežebe za koje sam ostavio link toliko naivna stvar? Eto malo igara se vojska a?


uzeli Rusi Srbiju pod svoje eto sta se desava.

ocekujte brzo sankcije vize i po koji rat.

mislim nema druge.
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 732
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+593 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju03.11.2016. u 01:24 - pre 91 meseci
Pa ja se još nadam da nije baš tako, ali izgleda da se ka tome ide. Što je najgore od svega ljudi ovde izgleda da žele to.
 
Odgovor na temu

perkom

Član broj: 335077
Poruke: 534



+359 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju03.11.2016. u 04:10 - pre 91 meseci
Citat:
Braxi:

uzeli Rusi Srbiju pod svoje eto sta se desava.

ocekujte brzo sankcije vize i po koji rat.

mislim nema druge.

Opet pišeš bez argumenata.

 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju03.11.2016. u 05:42 - pre 91 meseci
Citat:
Braxi:
da nije bilo Tita bio bi kapitalizam. A kapitalizam je bio u Grckoj. Pa ti vidi gde su Grci danas a gde mi

+

Tito nas je sjb po nacionalnom pitanju to da ne govorim tako da mi danas ni nemamo drzavu...


1943 je svet podeljen na dve interesne zone - i Jugoslavija je pripala komunistima (odnosno istocnom bloku), zato sto su to rekli drug Ruzvelt i drug Staljin, dok je oko njih skakutao drug Cercil, a ne zbog druga Tita:

https://en.wikipedia.org/wiki/Tehran_Conference#Results

Titu mozes samo da zahvalis sto je uspeo da izvuce Jugoslaviju iz depresije istocnog bloka, gde smo bili inicijalno postavljeni, i gde bi trunuli sledecih 30-40g.

Ostatak price SBBKBB, kontam da smo imali kapitalizam i demokratiju, odradili bi ovaj gradjanski rat ranije - tamo 50-tih, pa bi sad bili mirna i prosperitetna grupica koloniziranih drzavica...


 
Odgovor na temu

perkom

Član broj: 335077
Poruke: 534



+359 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju03.11.2016. u 07:48 - pre 91 meseci
@bananaphone,

da se prvi put složim sa tobom.
Mada sam sve ovo pobrojao pre par dana upravo na ovoj temi, pojedinci i dalje ne žele da znaju činjenice.
Ne da smo na konferenciji u Teheranu gurnuti u Staljinov zagrljaj nego smo (Srbija) i krvavo i žestoko bombardovani tokom 1944 od strane istih koji su to radili i 1999.
Slučajnost ili ne, svakome po volji, ali činjenica je da su nam anglosaksonci naneli u XX veku toliko zla da je to za ne verovati!
Zašto je to sve tako, isuviše je složena materija i nije predmet rasprave u ovoj temi a, bojim se, nije ni za forum jer ima previše ostrašćenih trolova koji bi je u par postova pretvorili u teško đubre i neviđenu svađu.

 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju03.11.2016. u 08:20 - pre 91 meseci
Citat:
perkom: @bananaphone,

da se prvi put složim sa tobom.


Uffff - cekaj da procitam jos jednom sta sam napisao!!! ;D

Iz razlicitih razloga smo bombardovani. 1999 smo bombardovani iskljucivo zbog lose procene sa nase strane. Da je Milosevic sjahao 1995, ili promenio kurs i prihvatio upliv zapadnog kapitala i vojske, bio bi slavljen kao mirotvorac, a Srbija bi bila EU kolonija sa daleko visim standardom nego danas.
A NATO baza bi bila u Srbiji, na Kosovu koje bi i dalje bilo deo Srbije.

1944 - smo vec bili u Staljinovoj interesnoj zoni (da smo imali npr Fordovu fabriku pre WW2, verovatno bi bili u zapadnoj interesnoj zoni, ali nismo...), tako da je bilo sasvim ok da se bombe bacaju random po nasoj zemlji u nadi da ce neka da zaluta i pogodi po kog Nemca...
 
Odgovor na temu

perkom

Član broj: 335077
Poruke: 534



+359 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju03.11.2016. u 08:33 - pre 91 meseci
Taman te pohvalim a ti sve zabrljaš?!
Opet si nagužvao gomilu besmislica!
Svaki put smo bombardovani sa ciljem da nam se nametne rešenje koje nije u interesu Srbije!
Čuj, "upliv zapadnog kapitala i vojske"? Znači, da smo skinuli gaće, kupili vazelin, lakše bi nam bilo?!
Kako te nije sramota da ovako nešto i pomisliš a ne da napišeš?
1944 bombama nam je nametnuto da budemo u Staljinovoj zoni interesa. Da bi bili, "saveznici" su nas žestoko bombardovali, odbacili pokret Draže Mihajlovića, proglasili Tita za saveznika, ograničili kretanje Kralja Petra II i dozvolili neviđene mahinacije 1945. na tobožnjim izborima.


 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1740
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2283 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju03.11.2016. u 08:35 - pre 91 meseci
Citat:
Braxi:
uzeli Rusi Srbiju pod svoje eto sta se desava.

ocekujte brzo sankcije vize i po koji rat.

mislim nema druge.

Naprotiv, Srbija je marionetska drzava pod kontrolom zapadnih sila, a suverenitet i pravo da sama odlucuje je izgubila jos od bombardovanja. Jedino mora da se organizuje po neka pozorisna predstava za siroke narodne mase, buduci da je na poslednjim izborima stanje bilo otprilike ovako:
- za EU i NATO protiv Rusije: 5,02%
- za EU protiv NATO i Rusije: 12,04%
- i EU i Rusija protiv NATO: 59,20%
- za Rusiju protiv EU i NATO: 13,14%

Kad se to malo drugacije sagleda, vidimo da Rusija i pored prilicne medijske blokade ima nekakvu podrsku 72,34% glasaca, sto znaci da ne ide da se ne organizuje po neka pozorisna predstava kako bi se kao fol pokazalo da i vlada radi isto nesto po tom pitanju.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1740
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2283 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju03.11.2016. u 08:44 - pre 91 meseci
Citat:
bananaphone:
Da je Milosevic sjahao 1995, ili promenio kurs i prihvatio upliv zapadnog kapitala i vojske, bio bi slavljen kao mirotvorac, a Srbija bi bila EU kolonija sa daleko visim standardom nego danas.
A NATO baza bi bila u Srbiji...

Vec zamisljam nekog Belorusa za 20 godina koji ovo isto govori za Lukasenka.
 
Odgovor na temu

payge

Član broj: 25165
Poruke: 26



+1012 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju03.11.2016. u 09:19 - pre 91 meseci
Citat:
Braxi:
ocekujte brzo sankcije vize i po koji rat.



'bem ti lebarnik usro sam se od straha...
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju03.11.2016. u 09:20 - pre 91 meseci
Citat:
perkom:
Taman te pohvalim a ti sve zabrljaš?!
Opet si nagužvao gomilu besmislica!
Svaki put smo bombardovani sa ciljem da nam se nametne rešenje koje nije u interesu Srbije!
Čuj, "upliv zapadnog kapitala i vojske"? Znači, da smo skinuli gaće, kupili vazelin, lakše bi nam bilo?!
Kako te nije sramota da ovako nešto i pomisliš a ne da napišeš?
1944 bombama nam je nametnuto da budemo u Staljinovoj zoni interesa. Da bi bili, "saveznici" su nas žestoko bombardovali, odbacili pokret Draže Mihajlovića, proglasili Tita za saveznika, ograničili kretanje Kralja Petra II i dozvolili neviđene mahinacije 1945. na tobožnjim izborima.




Dobili smo resenje sa bombardovanjem, izginule neduzne ljude, sankcije, Milosevica u Hagu, odcepljeno Kosovo, sa NATO bazom (ali sad nije u Srbiji - juhu - kakva pobeda), i opet smo kolonija, gde dajemo pare korporacijama da dodju i otvore fabrike za robove, koji rade u pelenama, jer ne smeju da traze pauzu za pisanje, infrastruktura nam je rasturena, i svi nas vide kao crnu ovcu Europe.

Naravno da je ovo najbolje resenje koje se moglo napraviti, dovoditi u pitanje da li je ovo pravi put je svetogrdje, svaki drugi dogovor i kompromis sa nase strane, bi jednostavno doveo do sunovrata!!! (ovo je bio sarkazam, da ne kazes opet da se slazem samnom :D )


BTW - ovo je upravo deo koji sam pomenuo - o kultu vodje i demokratizaciji drustva, koje socijalisti nisu zeleli da srede, ustvari jahali su na tom talasu, sa kultom druga Tita. I drzava se dozivljava kao neka sveta tvorevina, umesto kao servis gradjana, sveti cilj drzave je veci od zivota njenih gradjana (nisam ovo dobro artikulisao, ali ne znam kako drugacije da napisem)...



[Ovu poruku je menjao bananaphone dana 03.11.2016. u 10:55 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Braxi

Član broj: 333132
Poruke: 335



+384 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju03.11.2016. u 09:30 - pre 91 meseci
Uticaj Rusije je u Srbiji strahovito ojacao. Npr recimo B92 koji je bio okupljaliste prozapadnih snaga sada lici na sajt SRS. po komentarima. A to su jos komentari citalaca koje je najpre odobrio moderator.

Mislim da su se ljudi u Srbiji onako fest razocarali u EU jer su vecina mentalitetom jos u komunizmu pa su ocekviali da im EU bude kao Tito III (posto Zloba je bio Tito II ali nije uspeo). A posto smo narod ulizica sada i politicke partije koketiraju sa proruskim stavovima...

Masa je siznula a u medjuvremenu Rusija je "ojacala". Kad kazem ojacala mislim pocela da se qrxxxi i tera inat Americi i to sad kao ljude privlaci. To im je interesantno kako ce eto neko da pokaze Amerima zube nema veze sto ce ih Ameri izlomiti postepeno kroz sankcije, ekonomiju i propagandu...
 
Odgovor na temu

perkom

Član broj: 335077
Poruke: 534



+359 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju03.11.2016. u 10:09 - pre 91 meseci
Citat:
bananaphone:Dobili smo resenje sa bombardovanjem, izginule neduzne ljude, sankcije, Milosevica u Hagu, odcepljeno Kosovo, sa NATO bazom (ali sad nije u Srbiji - juhu - kakva pobeda), i opet smo kolonija, gde dajemo pare korporacijama da dodju i otvore fabrike za robove, koji rade u pelenama, jer ne smeju da traze pauzu za pisanje, infrastruktura nam je rasturena, i svi nas vide kao crnu ovcu Europe.

Naravno da je ovo najbolje resenje koje se moglo napraviti, dovoditi u pitanje da li je ovo pravi put je svetogrdje, svaki drugi dogovor i kompromis sa nase strane, bi jednostavno doveo do sunovrata!!! (ovo je bio sarkazam, da ne kazes opet da se slazem samnom :D )

Sve što si naveo posledica je upravo pada Miloševića koji je finansiran od strane SAD-a. Valjda znaš da je otpor čedo američke administracije i da je posle Srbije otišao u Ukrajinu (narandžasta revolucija) pa....!
Sem Koštunice, svi posle njega su samo izvršioci politike Vašingtona i Brisela.
Niko nas nije terao, sem halapljivosti i beskrupuloznosti naših političara, da prodamo u bescenje sve što smo imali.
Dovoljno je navesti Čedu Jovanovića kao primer. Lik koji nije imao za kiflu sada ne zna šta će sa param koje je pošteno zaradio. Pa i sam premijer nema pet minuta radnog staža a imovina mu je već kao imovina koja se stiče poštenim radom bar tri generacije.
 
Odgovor na temu

Braxi

Član broj: 333132
Poruke: 335



+384 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju03.11.2016. u 10:15 - pre 91 meseci
brate, zamisli jos 16 godina Zlobe i Mire... !!!
 
Odgovor na temu

perkom

Član broj: 335077
Poruke: 534



+359 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju03.11.2016. u 10:32 - pre 91 meseci
Citat:
Braxi: brate, zamisli jos 16 godina Zlobe i Mire... !!!

Na žalost, ispada da su bili bolji od ovih posle!
Ovi posle, sve rasprodali, zemlju zadužili, narod bez posla ostavili.
Baš nam je bilo loše pod Slobom ili pod sankcijama koje nam je zapad uveo?
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju03.11.2016. u 10:38 - pre 91 meseci
Citat:
perkom:
Citat:
bananaphone:Dobili smo resenje sa bombardovanjem, izginule neduzne ljude, sankcije, Milosevica u Hagu, odcepljeno Kosovo, sa NATO bazom (ali sad nije u Srbiji - juhu - kakva pobeda), i opet smo kolonija, gde dajemo pare korporacijama da dodju i otvore fabrike za robove, koji rade u pelenama, jer ne smeju da traze pauzu za pisanje, infrastruktura nam je rasturena, i svi nas vide kao crnu ovcu Europe.

Naravno da je ovo najbolje resenje koje se moglo napraviti, dovoditi u pitanje da li je ovo pravi put je svetogrdje, svaki drugi dogovor i kompromis sa nase strane, bi jednostavno doveo do sunovrata!!! (ovo je bio sarkazam, da ne kazes opet da se slazem samnom :D )

Sve što si naveo posledica je upravo pada Miloševića koji je finansiran od strane SAD-a. Valjda znaš da je otpor čedo američke administracije i da je posle Srbije otišao u Ukrajinu (narandžasta revolucija) pa....!
Sem Koštunice, svi posle njega su samo izvršioci politike Vašingtona i Brisela.
Niko nas nije terao, sem halapljivosti i beskrupuloznosti naših političara, da prodamo u bescenje sve što smo imali.
Dovoljno je navesti Čedu Jovanovića kao primer. Lik koji nije imao za kiflu sada ne zna šta će sa param koje je pošteno zaradio. Pa i sam premijer nema pet minuta radnog staža a imovina mu je već kao imovina koja se stiče poštenim radom bar tri generacije.



I? Jesmo mogli da promenimo spoljnju politiku Amerike? Nismo. Jesmo promenili krajnji rezultat? Nismo.

Jesmo mogli da shvatimo situaciju koja nam se namece i postavimo se na nacin da bar ne budemo bombardovani (bilo sa ulazenjem u savez sa Amerikancima ili na kraju sa Rusima) - ja mislim da smo mogli. Jesmo mogli da sacuvamo Kosovo - mozda da.

Mi smo bajo kao zemlja od 7M ljudi, rasturena u prethodnim gradjanskim ratovima i sa pobunom Siptara na Kosovu, usli u rat sa NATO paktom :D, a da pri tom nismo imali jednog jedinog saveznika na nasoj strani. Jel trebas biti veliki strateg i politicar da bi shvatio da to nije bas najbolja odluka za stanovnistvo te zemlje od 7M stanovnika???

Sad ti meni reci da je to najbolje sto smo mogli i da je to nacin da se drzava vodi u interesu njenih gradjana, pa da zavrsimo ovu pricu...

Ti opet pricas o Milosevicu kroz prizmu kulta vodje i kao nekog licnog ljudskog faktora (kao eto - njega kao coveka netko nije voleo). Amerikance zabole da li je to Milosevic, ili bilo tko drugi. Oni su imali svoje interese na Balkanu, koje su na kraju i realizovali kako su hteli. Da su preko njega dobili sta su hteli, sad bi ga slavili i prikazivali kao primer pobede demokratije i mira, a mi bi bili u daleko boljoj poziciji nego sto smo sad...

EDIT: Najbolji dokaz za ovo sto govorim ti je upravo drug Tito. Bio je deklarisani komunista (znaci teski neprijatelj kapitalizma) i diktator koji je dolazio na jahti od 117m na sastanke sa drugim drzavnicima, na kolekciji njegovih vila i automobila zavidio bi mu neki naftni seik ili maharadza, otvoreno je ziveo kao svetski dzet set, ali posto je njegova politika bila u liniji sa zapadom, gadjali su ga ratnim odstetama i kreditima i predstavljan je kao stub stabilnosti i mira i primer celom svetu...

[Ovu poruku je menjao bananaphone dana 03.11.2016. u 12:11 GMT+1]
 
Odgovor na temu

payge

Član broj: 25165
Poruke: 26



+1012 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju03.11.2016. u 10:39 - pre 91 meseci
Citat:
Braxi:
brate, zamisli jos 16 godina Zlobe i Mire... !!!


Evo, zamislio, javlja mi se:

Emancipicovani crnopurasti masovno odlaze u Italiju da prose i kupe beli laptop za Madzone.

Ostali, opusteno uz pragnjetinu i kazan za rakiju.

Problem?
No problem.
 
Odgovor na temu

Sarastro
No, thanks
300933 ES

Član broj: 300933
Poruke: 1
*.dynamic.sbb.rs.



+531 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju03.11.2016. u 11:27 - pre 91 meseci
Citat:
bananaphone:
Mi smo bajo kao zemlja od 7M ljudi, rasturena u prethodnim gradjanskim ratovima i sa pobunom Siptara na Kosovu, usli u rat sa NATO paktom :D, a da pri tom nismo imali jednog jedinog saveznika na nasoj strani. Jel trebas biti veliki strateg i politicar da bi shvatio da to nije bas najbolja odluka za stanovnistvo te zemlje od 7M stanovnika???

Po tebi ispada da smo mi objavili rat i napali NATO!?
Sledeci tvoju logiku devojka odmah treba sama da da napasniku umesto da bude pretucena i silovana, jel to poenta?

Ono što se dogodi, ima sasvim dovoljno razloga da se dogodi nego da se ne dogodi, ili da se dogodi ovako a ne nekako drugačije.
 
Odgovor na temu

perkom

Član broj: 335077
Poruke: 534



+359 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju03.11.2016. u 12:31 - pre 91 meseci
Citat:
Sarastro: Po tebi ispada da smo mi objavili rat i napali NATO!?
Sledeci tvoju logiku devojka odmah treba sama da da napasniku umesto da bude pretucena i silovana, jel to poenta?

Odgovarati na njegove postove je gubljenje vremena.
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju03.11.2016. u 12:38 - pre 91 meseci
Citat:
Sarastro: Po tebi ispada da smo mi objavili rat i napali NATO!?


Ne lupetaj gluposti. Siguran sam da mozes da procitas toliko teksta i stavis tu recenicu u kontekst. Ja kazem da smo mogli da izbegnemo rat.


Citat:
Sarastro
Sledeci tvoju logiku devojka odmah treba sama da da napasniku umesto da bude pretucena i silovana, jel to poenta?



E ovo je plastican primer onog sto hocu da kazem o nasem odnosu prema drzavi i vodji.

Drzava NIJE covek ili bog (ili neki treci religijski subjekat) da moze da bude pretucena i silovana, tuzna, ubijena, ponosna, da stoji pravo ili da savija ledja. Drzava je SERVIS u sluzbi GRADJANA, ne mozes da silujes servis zaboga, njena primarna svrha i ideja, je da radi u interesu gradjana te drzave!

Mi konstantno stavljamo neke ljudske osobine drzave, koje ona realno nema, na tas sa realnim zivotima gradjana. Kazem ne umem sve ovo da artikulisem na najbolji nacin, ali nadam se da razumes bar deo ovog sto pisem...
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju

Strane: << < .. 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 336405 | Odgovora: 2054 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.