Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju

elitemadzone.org :: MadZone :: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju

Strane: << < .. 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 336388 | Odgovora: 2054 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju04.11.2016. u 08:56 - pre 91 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Ako cemo suditi po cistom razumu a zanemariti osecaj za dobro i pravdu, NATO bombardovanje je donelo zanemarljiv broj zrtava u odnosu na prethodne pogresne odluke:
- 1941 je trebalo uci u savez sa Hitlerom kad nije postojao sposoban saveznik da istog zaustavi pre nasih granica
- 1914 je trebalo prihvatiti austrougarskoj svaki ultimatum, kad isto kao prethodno nije postojao takav saveznik
- 1389 je trebalo da kolektivno predjemo u islam i naravimo savez sa otomanskim carstvom, posto nije postojao saveznik koji moze da ih zaustavi umesto nas. Posle eventualno u 19. veku prilikom slablenja otomanske imperije sa islama se presaltati na katolicanstvo.

Sve je to bilo razumno i logicno i u najboljem interesu stanovnistva, ali to iz nekog razloga ne funkcionise tako nego po osecaju za dobro i pravedno.


1389 - je cela hriscanska Europa bila iza nas. Mi smo bili tacka gde su se sukobile hriscanska Europa i muslimansko Otomansko carstvo.
1914 - je iza nas stajala cela Rusija. Rat je bio geopoliticki a poceo je opet kod nas kao bitnoj geopolitickoj tacki.
1941 - smo potpisali sporazum sa Hitlerom, ali su nas Britanci sa svojim saveznicima podigli protiv Hitlera, garantujuci pomoc saveznika.


1999 - nitko nije stao iza nas, Rusi su nas huskali a posle ostavili da nas rasture. Srbija nije izasla kao pobednik iz tog rata, izgubili smo ljudske zivote, teritoriju, mogucnost pregovora, medjunarodnu poziciju. Sad je 2016-ta - 17 godina je proslo, reci mi sta ce biti sa Srbijom i Kosovom za jos 10-20-30 godina? Izgubili smo po svakom parametru sve, i kao gradjani i kao drzava.

Ostalo je da se lozimo na osecaj za dobro i pravedno i u paraleli potpisujemo sve sto nam se stavi pod nos od strane istog tog NATO pakta, MMF-a i ostalih nad kojima smo moralni pobednici...

Zasto ne bi bilo bolje da smo potpisali taj ugovor i sacekali 2016-tu kad je Rusija ponovo stala na noge i mogla bi da nas podrzi, nego smo bezpotrebno izginuli i sad je tacka stavljena i na Kosovo i na Srbiju?
 
Odgovor na temu

perkom

Član broj: 335077
Poruke: 534



+359 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju04.11.2016. u 09:03 - pre 91 meseci
@bananphone,

šta je tebi nejasno, ako ti je bilo šta jasno?
Kakve veze ima sve ovo što navodiš sa Slobom? Njega su upravo svrgli američki plaćenici i šta je čudno što sada isti prihvataju sve?
Pa baš zato što je Sloba bio dosledan, ameri su ga skinuli uz pomoć domaćih plaćenika. Ti bi to uradio i džabe?!
Evo, poslušaj šta je Sloba rekao 2.0ktobra 2000-te:



Sve je predvideo, maltene kao Nostradamus? Samo, nije on bio vidovit, prosto znao je sa kakvim govni*a ima posla i šta će ta gov*a da urade.
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju04.11.2016. u 09:24 - pre 91 meseci
I sta sa tim? Ovo su kao mudre - prosvetljujuce reci?

To sto Sloba prica, se desilo u celoj istocnoj EU, svaka zemlja je prosla kroz tu transformaciju i pljacku, bas svaka, mislis da se to desilo po principu ljubavi i mrznje, ili po ekonomskim principima?
Mislis da su nas Ameri mrzeli vise od Ceha, Slovaka, Rumuna, Slovenaca, Bugara, Litvanaca, Madjara itd?

Mislis da je Slobica bio narocito pametan 2000-te, pa je on video nesto sto vodstvo tih zemalja nije videlo? To je poprilicno arogantan pogled na svet i nas, pogotovo sto su procesi koje Sloba opisuje vec daleko bili zavrseni u vecini drugih zemalja istocne EU i bilo je ocigledno sta ce da se desi kod nas, svima, sem nama samima.

Rusija je pala, i svi su to videli, razumeli i znali sta ih ceka. Samo neki su se prilagodili i izvukli maksimum za svoj narod, a neki su doveli do toga da njihovi narodi dobiju znacajno manje.

Samo je jedan car doveo do toga da njegov narod bombarduju i to nije ucinio zbog toga sto nije shvatao sta se desava - ovaj govor je upravo potvrda, nego zato sto je u politickom smislu budala.
 
Odgovor na temu

perkom

Član broj: 335077
Poruke: 534



+359 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju04.11.2016. u 09:30 - pre 91 meseci
Citat:
bananaphone:Samo je jedan car doveo do toga da njegov narod bombarduju i to nije ucinio zbog toga sto nije shvatao sta se desava - ovaj govor je upravo potvrda, nego zato sto je u politickom smislu budala.

To što ti nemaš trunke časti i ponosa, to je samo tvoj izbor ali ne i pravac kojim je trebalo ići!
Zato, oladi više sa tvojim pametovanjem jer to što pišeš može pisati samo teški beskičmenjak!
Srbija je uvek bila časna zemlja bez obzira što su joj deca loša!
Ti čak i nisi iz Srbije i to ne razumeš. Potičeš iz zemlje gde je biti podguzna muva čitava istorija. Sa kim si, takav si!
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju04.11.2016. u 09:50 - pre 91 meseci
Pa sad casno i ponosno potpisujemo sporazume sa NATO-om i odricemo se svog suvereniteta, skidamo gace, ne pred drzavama i vladama, nego pred pisljivim ambasadorima. Jedan Hasim Taci raspolaze teritorijom koja je nekad bila nasa?

Jel to taj pravac casti i ponosa o kom mi sad tako dubokoumno predajes??? :D

Ponovo se prebacujemo na gorifikovanje epiteta drzave koje drzava nema. Casna drzava??? Casna kuca??? Casni telefonski stub???

I totalni bunar u kom smo zavrsili vodjenjem pogubne politike 90-tih, izgubljene zivote i sve ostalo, sad pravdamo sebi sa ocuvanjem "casti" drzave???

Svoju nesposobnost da vodimo politiku u korist nasih gradjana i drzave, krijemo iza casti i ponosa, a cast i ponos su nam danas dve najmanje ocuvane kategorije.

P.S. Vidim da se vracamo starim navikama, kad prostakluk i vredjanje postane najveci argument u tvojim postovima...
 
Odgovor na temu

perkom

Član broj: 335077
Poruke: 534



+359 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju04.11.2016. u 10:02 - pre 91 meseci
Citat:
bananaphone: Pa sad casno i ponosno potpisujemo sporazume sa NATO-om i odricemo se svog suvereniteta, skidamo gace, ne pred drzavama i vladama, nego pred pisljivim ambasadorima. Jedan Hasim Taci raspolaze teritorijom koja je nekad bila nasa?

Jel to taj pravac casti i ponosa o kom mi sad tako dubokoumno predajes??? :D

Već sam ti napisao, Sloba je predvideo ova gov*a a ja dodao da je Srbija uvek bila časna i ponosna zemlja bez obzira na lošu decu!
Pošto ničija do zore nije gorela, polako, ništa nije gotovo dok ne bude gotovo!
Srbija nikada neće biti u NATO paktu a, nadam se, nikada ni u EU!
Već su počeli pregovori sa Evro Azijskom unijom.
Zato, batali tvoje komentare, nisu relevantni!
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju04.11.2016. u 10:17 - pre 91 meseci
Citat:
perkom:
Srbija nikada neće biti u NATO paktu a, nadam se, nikada ni u EU!
Već su počeli pregovori sa Evro Azijskom unijom.


Hahaha - vidis li ti koliko si nerealan.

Imas vladu koja sve radi u skladu sa svim zahtevima zapada. Ali bukvalno sve :D

Od te vlade ti ocekujes da ce te uvesti u Evro Azijsku Uniju ;)))??? Ili ocekujes da pobedi DS na sledecim izborima pa da te oni uvedu u tu uniju. Ili je Dacic tvoja nada :D?

Jel razumes ti ista od ovog sto ti pisem?
 
Odgovor na temu

perkom

Član broj: 335077
Poruke: 534



+359 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju04.11.2016. u 10:26 - pre 91 meseci
Citat:
bananaphone: Hahaha - vidis li ti koliko si nerealan.

Imas vladu koja sve radi u skladu sa svim zahtevima zapada. Ali bukvalno sve :D

Od te vlade ti ocekujes da ce te uvesti u Evro Azijsku Uniju ;)))??? Ili ocekujes da pobedi DS na sledecim izborima pa da te oni uvedu u tu uniju. Ili je Dacic tvoja nada :D?

Jel razumes ti ista od ovog sto ti pisem?

Šta je nerealno?
Hoćeš da kažeš da sam izmislio ove pregovore koje sam linkovao?
Takođe, ko je spomenuo DS?
Ti ne kapiraš neke stvari i samo gubim vreme u raspravi sa tobom.
Piši šta hoćeš, smorio si me!
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju04.11.2016. u 11:04 - pre 91 meseci
Haha - mi POTPISEMO ovo: http://www.politika.rs/sr/clan...unitet-i-oslobadanje-od-poreza

A DEKLARISEMO se kao pro-ruska zemlja koja zeli u Euro Azijsku uniju.

Ti ocigledno ne umes da napravis razliku izmedju onog sto netko govori i akcija koje zaista odradi?
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1740
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2283 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju04.11.2016. u 11:19 - pre 91 meseci
Citat:
bananaphone:
1389 - je cela hriscanska Europa bila iza nas. Mi smo bili tacka gde su se sukobile hriscanska Europa i muslimansko Otomansko carstvo.

Koliko je vojnika ta cela hriscanska evropa poslala da zaustave Otomansko carstvo na Kosovu? Nula. Toj "celoj hriscanskoj evropi" je odgovaralo da se pravoslavne drzave okupiraju i razore od strane Otomanskog carstva a da se Otomansko carstvo potom zaustavi da ne dodje do Beca. Ono sto je bilo razumno je da tom prilikom postanemo ili katolici, ili muslimani. Nasuprot razumu, nasi preci su uradili ono sto su smatrali za dobro i pravedno - ostali to sto jesu, uprkos neminovnom stradanju. Ja potpuno razumem tvoj stav da treba postupiti razumno, ali daj onda da se slozimo oko toga da su nasi preci postupili nerazumno i da je bolji izbor bio da mi danas budemo muslimani ili katolici, a ne da mali i nejaki izaberemo da budemo ostavljeni na vetrometini izmedju dve sile.
 
Odgovor na temu

perkom

Član broj: 335077
Poruke: 534



+359 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju04.11.2016. u 11:34 - pre 91 meseci
@Darko,

pa on nije uspeo ni maternji jezik da sačuva a kako bi tek državu čuvao?
A da, već je rekao, trebalo je državu na tacni predati i biti ponizan.
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju04.11.2016. u 11:59 - pre 91 meseci
@Darko Prvo odmah da kazem - da ne bude zabune, bitka na Kosovu je bila bitka Srbije i srpske vojske protiv Otomana. I otisla je u legendu - kako i zasluzuje...

A sa druge strane ne mogu da shvatim da netko ne moze da otvori bar wiki:

https://sr.wikipedia.org/wiki/...%D0%B1%D0%B8%D1%82%D0%BA%D0%B0
===
Da bi ga ublažio, Lazar je, preko svog zeta Nikole Gare, ponovo ponudio Žigmundu (<= ovo su Madjari, na kraju nista od njih, suvise kasno smo sklopili savez) da mu postane vazal.
===
U Lazarevoj vojsci jedno krilo vodio je Vuk Branković, a drugo su sačinjavali bosanski odredi pod zapovedništvom pobednika kod Bileće, vojvode Vlatka Vukovića (<= katolici iz Bosne, vitezovi Jovanovci drze jedno krilo nase vojske). Sa odredima iz Bosne, došli su u pomoć Lazaru, kao starom savezniku, i hrvatski „krstaši“, pod vođstvom Ivana Paližne, koji je kao vranski prior imao pod sobom krstaše vitezove Jovanovce (<= isto Jovanovci - katolici).
===


Posle toga je usledila druga bitka na Kosovu: [url=http://sr.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D0%BE%D1%81%D0%BE%D0%B2%D1%81%D0%BA%D0%B0_%D0%B1%D0%B8%D1%82%D0%BA%D0%B0_(1448)]Kosovska bitka (1448)[/url]

Gde su Turci pobedili Madjare i zato su stigli do Beca. A ne zato sto je to tadasnjoj hriscanskoj Europi odgovaralo.






[Ovu poruku je menjao bananaphone dana 04.11.2016. u 14:37 GMT+1]
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 732
109.92.0.*

Jabber: dusanboss


+593 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju04.11.2016. u 12:03 - pre 91 meseci
Kažem opet, samo nemoj te vi sa takvim stavom da nam čuvate državu . :) Ješ 10 godina takvog čuvanja i nešta neće ostati od nje.

Citat:
Darko Nedeljković:
1389 - je cela hriscanska Europa bila iza nas. Mi smo bili tacka gde su se sukobile hriscanska Europa i muslimansko Otomansko carstvo.
Koliko je vojnika ta cela hriscanska evropa poslala da zaustave Otomansko carstvo na Kosovu? Nula. Toj "celoj hriscanskoj evropi" je odgovaralo da se pravoslavne drzave okupiraju i razore od strane Otomanskog carstva a da se Otomansko carstvo potom zaustavi da ne dodje do Beca.


Pa ne znam baš. Dugo godina su u Beču svakog leta strepeli od turskog osvajanja. Jedini razlog što nisu osvojeni je verovatno zato što su se Turci svake zime vraćali u Carigrad, a u to vreme baš i nije bilo praktično stići odatle do Beča.

[Ovu poruku je menjao dusanboss dana 04.11.2016. u 13:15 GMT+1]
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju04.11.2016. u 13:33 - pre 91 meseci
Pa ne čuvamo TEBI i VAMA državu, čuvamo je SEBI. Da se ti i takvi pitate, vi biste radije išli da čuvate interese FRANCUSKE DRŽAVE u OBALI SLONOVAČE nego te njive, kuću i okućnicu sa kojih te otac i majka 'rane, oblače i školuju. Jbg, tuđe goovno je nekome milije nego majčino mleko.
I zbog toga, nemoj ti da čuvaš moju državu. Čuvaću je sam, bar neću morati da se osvrćem i da strepim od svog saborca, hoće li mi u nastupu RAZUMA i RACIONALNOSTI zabiti nož u leđa i preći neprijatelju.
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju04.11.2016. u 13:44 - pre 91 meseci
Citat:
SlobaBgd: Pa ne čuvamo TEBI i VAMA državu, čuvamo je SEBI. Da se ti i takvi pitate, vi biste radije išli da čuvate interese FRANCUSKE DRŽAVE u OBALI SLONOVAČE nego te njive, kuću i okućnicu sa kojih te otac i majka 'rane, oblače i školuju. Jbg, tuđe goovno je nekome milije nego majčino mleko.
I zbog toga, nemoj ti da čuvaš moju državu. Čuvaću je sam, bar neću morati da se osvrćem i da strepim od svog saborca, hoće li mi u nastupu RAZUMA i RACIONALNOSTI zabiti nož u leđa i preći neprijatelju.


Bravo Slobice - siguran sam da su ti Srbi sa Kosova do groba zahvalni kao i onima koji su im sacuvali "cast".
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju04.11.2016. u 13:55 - pre 91 meseci
Nemoj ti da se opterećuješ ovim stvarima, to malo prevazilazi tvoj mentalni okvir. Drži se defetizma i naknadne pameti, to ti već dobro ide.
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju04.11.2016. u 14:07 - pre 91 meseci
Citat:
SlobaBgd: Nemoj ti da se opterećuješ ovim stvarima, to malo prevazilazi tvoj mentalni okvir. Drži se defetizma i naknadne pameti, to ti već dobro ide.


Ja nisam defetista ni u jednom trenutku nego si ti arogantan.

Izgubili smo Kosovo - to je cinjenica, ja ne znam u kom mozgu to moze da bude bilo kakva pobeda, bilo na drzavnom nivou, bilo na nivou zivota gradjana Srbije koji su morali da napuste Kosovo. Gde je tu moralna pobeda, koji je tu dobitak, sta smo mi to sacuvali, kad smo zrtvovali npr. Kosovo. Da se razumemo - prihvatam da eto gubimo Kosovo, ali smo dobili negde drugde nesto sto je vrednije od Kosova. Ja brate ne vidim nista, ni tu cuvenu cast i ponos, sjebani smo do kraja...

Da se razumemo nije Kosovo jedino pitanje, zrtvovali smo mi mnogo vise, ali recimo ajde ovaj primer...

Jel mozemo da pogledamo unazad i vidimo gde smo MI pogresili i sta smo mogli MI da uradimo da zadrzimo Kosovo? Ili je jedini odgovor na lose stvari koje nam se desavaju "Neočekivana Sila Koja Se Iznenada Pojavljuje i Rešava Stvar". Dosao je NATO, mi smo bili pravednici, oni su bili u krivu, prema tome nista nismo trebali da menjamo? Nicija nece do zore i slicne fluskule deteta koje je upravo dobilo motkom po guzici i sad u cosku sedi i kuka po sistemu "videcete vi kad ja umrem"...

Sa druge strane svi su ovce, cela istocna EU su budale, a mi smo pravedni, pametni, predvidjamo buducnost i od svih - jedini bivamo bombardovani...
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 732
109.92.0.*

Jabber: dusanboss


+593 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju04.11.2016. u 14:18 - pre 91 meseci
Citat:
SlobaBgd:
Pa ne čuvamo TEBI i VAMA državu, čuvamo je SEBI. Da se ti i takvi pitate, vi biste radije išli da čuvate interese FRANCUSKE DRŽAVE u OBALI SLONOVAČE nego te njive, kuću i okućnicu sa kojih te otac i majka 'rane, oblače i školuju. Jbg, tuđe goovno je nekome milije nego majčino mleko.
I zbog toga, nemoj ti da čuvaš moju državu. Čuvaću je sam, bar neću morati da se osvrćem i da strepim od svog saborca, hoće li mi u nastupu RAZUMA i RACIONALNOSTI zabiti nož u leđa i preći neprijatelju.


Čuvaću inerese one države koja mi pruži barem osnovne uslove za život. Da li ja treba da rizikujem život zbog države u kojoj u ponoj radnoj snazi ne mogu da zaradim sa sklonište i hranu?
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju04.11.2016. u 14:30 - pre 91 meseci
Citat:
bananaphone:
Ja nisam defetista ni u jednom trenutku nego si ti arogantan.

Da, ja sam arogantan.
Ali ti jesi defetista. I protiv toga nemam ništa, sve dok ne počneš da prosipaš defetizam i spremnost da skineš gaće da te neko naguzi ne promovišeš u poželjno, civilizovano, dalekovido i državotvorno ponašanje. Ti radi kako smatraš da treba, a druge pusti da rade kako oni smatraju da treba. Odakle ti tolika potreba da opravdaš svoje stavove i da druge ubediš da greše a da si ti u pravu? Hajde da razumem opsesiju svojom nepogrešivošću, ali koji su tvoji životni rezultati i uspesi, koji čine pokriće za takav patronski nastup? Da uprostim: zašto bi te neko poslušao?
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1740
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2283 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju04.11.2016. u 14:38 - pre 91 meseci
Citat:
bananaphone:
Sa druge strane svi su ovce...

Jasno je ko su ovde ovce a ko je pastir - ovce su oni koji su ostali da zive u Srbiji, a razuman je onaj ko je spakovao kofere i otisao u Amsterdam da otuda sa distance glumi pastira koji bi da usmerava ovce na koji nacin je bolje ziveti u Srbiji.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju

Strane: << < .. 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 336388 | Odgovora: 2054 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.