Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju

elitemadzone.org :: MadZone :: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju

Strane: << < .. 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 336401 | Odgovora: 2054 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Windows2
behind the shades

Član broj: 305979
Poruke: 167



+585 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju03.11.2016. u 13:56 - pre 91 meseci
Citat:
Braxi:
Citat:
dusanboss: Aman ljudi mani te šta je bilo nego da vidimo šta će biti. Šta se bre dešava po državi ? Kakve su to tenzije sa Crnogrocima? Ko kontroliše te kriminalne organizacije, a ko napujdava ove dve državice jednu na drugu?

Jel mislite da su ove vežebe za koje sam ostavio link toliko naivna stvar? Eto malo igara se vojska a?


uzeli Rusi Srbiju pod svoje eto sta se desava.

ocekujte brzo sankcije vize i po koji rat.

mislim nema druge.

Srbiju su pod svoje uzeli lazni rusofili. U stvari su obicni placenici natofili koji u javnosti stvaraju o sebi laznu sliku patriota a radi se o najgorim izdajnicima u nasoj novijoj istoriji. Dok pune svoje dzepove i deo po deo rasprodaju celu zemlju i resurse i polako ali sigurno nas vode pod upravu nato-a, dok ruse i razgradjuju sve za sta su se Srbi na severu Kosova izborili a sto ni nato ni Amerika nisu mogli da im oduzmu, dok potpisuju najstetnije sporazume i postepeno podgrevaju zabu za prihvatanje priznanja Kosova, za javno mnjenje drze patriotsku marketing predstavu tako sto vodja ili neko iz njegove ekipe povremeno lupi sakom o sto ili "skrese" americkom ambasadoru.
 
Odgovor na temu

Windows2
behind the shades

Član broj: 305979
Poruke: 167



+585 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju03.11.2016. u 13:56 - pre 91 meseci
Citat:
bananaphone:

I? Jesmo mogli da promenimo spoljnju politiku Amerike? Nismo. Jesmo promenili krajnji rezultat? Nismo.

Jesmo mogli da shvatimo situaciju koja nam se namece i postavimo se na nacin da bar ne budemo bombardovani (bilo sa ulazenjem u savez sa Amerikancima ili na kraju sa Rusima) - ja mislim da smo mogli. Jesmo mogli da sacuvamo Kosovo - mozda da.

Mi smo bajo kao zemlja od 7M ljudi, rasturena u prethodnim gradjanskim ratovima i sa pobunom Siptara na Kosovu, usli u rat sa NATO paktom :D, a da pri tom nismo imali jednog jedinog saveznika na nasoj strani. Jel trebas biti veliki strateg i politicar da bi shvatio da to nije bas najbolja odluka za stanovnistvo te zemlje od 7M stanovnika???
Sad ti meni reci da je to najbolje sto smo mogli i da je to nacin da se drzava vodi u interesu njenih gradjana, pa da zavrsimo ovu pricu...

Mozda nismo promenili spoljnu politiku Amerike ali smo doprineli tome da ceo svet a tako i Rusija vidi pravo lice nato pakta i Amerike jer smo naterali krvoloke da skinu svoje jagnjece maske i iskeze zube u svom kidisanju na Balkan i malu Rusiju.
Citat:
bananaphone:
Ne lupetaj gluposti. Siguran sam da mozes da procitas toliko teksta i stavis tu recenicu u kontekst. Ja kazem da smo mogli da izbegnemo rat.


Kako da izbegnes rat ako pred sobom imas kriminalce koji su sebi zacrtali plan da te lise nezavisnosti i otmu ti deo zemlje? Kad bi grupa nabildovanih likova dosla pred tvoju kucu da ti saopste nameru da se usele i zauzmu jedan veliki deo tvog dvorista i postanu nove gazde a tebe i tvoju familiju pretvore u podstanare, ti ne bi gledao da odbranis sebe i svoj dom kako i sa cime znas i umes niti bi zvao policiju u pomoc, nego bi verovatno videvsi koliko su jaki rekao au kakva sila izvolite radite sta hocete?

Ako je neko hteo rat to je Amerika jer joj je trebao da bi se ukotvili na ovom prostoru i to su i uradili sa najvecom vojnom bazom na Balkanu. Prica o humanitarnoj intervenciji je samo opravdanje za sirenje imperije kao sto su bile i ostale "humanitarne intervencije" po svetu koje su usledile nakon te. Znaci nismo "mi usli" ni u kakav "rat" vec nam je on nametnut jer su zahtevi te politike bili takvi da bi sve osim borbe i otpora bila veleizdaja.
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju03.11.2016. u 14:04 - pre 91 meseci
@Windows2 - rekao bih deklarativni Rusofili ;)

Tvoja lista bi mogla da ide na 10 strana, od promene zakona o radu, MMF-a, gay pride-a i sveg ostalog sto prethodna vlast nije smela da uradi. I slazem se, ova vlada je najvise zapadno orjentisana vlada ikad...
 
Odgovor na temu

Windows2
behind the shades

Član broj: 305979
Poruke: 167



+585 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju03.11.2016. u 14:19 - pre 91 meseci
Ne nego "slobodofil" ;)

U pravu si lista je podugacka, od projekta "izmene svesti" od jaslica pa preko antiporodicnih zakona i svega drugog, ali naveo sam kracu verziju onoga sto mi je u vrhu liste sto me najvise zulja.
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju03.11.2016. u 14:24 - pre 91 meseci
@Windows2

Ceo svet zajedno sa nama su mogli da gledaju "pravo" lice svih velikih sila u WW1 pa u WW2, pa u Vijetnamu, pa u Afganistanu, pa u Iraku. Mi smo mogli da raskrinkamo samo ono sto je i slepcu ocigledno.

Opet personifikujes-projektujes odnos dve drzave u medjuljudske odnose. Tu je neki mali pravicni covek koji stiti svoj prag od nabildovanih siledzija bla bla bla, nema veze ni sa cim, Amerika i Srbija nisu ljudi, ne mozes da poredis drzave na takav nacin. Kao kad bi rekao - zli i pokvareni automobil je nasilnicki nasrnuo na telefonski stub pored puta, oborio da je na zemlju, razbio mu nos i silovao ga na ocigled drugih automobila koji su nahajno prolazili... Ne znam kako da napisem nesto gluplje da bi ti prikazao koliko iskrivljen pogled na drzavu - mi kao narod imamo.


Amerika je imala geopoliticki cilj da stavi bazu na Kosovo. Njih ne interesuju ni Albanci ni Srbi, interesuje ih linija izmedju Persijskog Zaliva (proizvodjaca nafte) i Nemacke (najveceg potrosaca) i to su hteli da obezbede. A Rusi sa druge strane imaju interes da se ta linija ne uspostavi i da EU ostane energetski zavisna od Rusije.

Mi smo bili u sredini, nismo obezbedili podrsku da bi vodili rat protiv NATO-a, a nismo seli za pregovaracki stol i videli koje su alternative bombardovanju i odcepljenju Kosova, uradili smo najgore - usli u rat u kom nemamo nikakvu sansu, izgubili, i sa tim smo izgubili svaku pregovaracku poziciju za bilo sta, Kosovo je stvar proslosti.


A citava ova ujdurma oko Srbije, Iraka, Sirije, Irana, Turske koju pratimo danas na malim ekranima, je borba oko te linije, Bagdad - Berlin.

WW1 je takodjer bio velikim delom izazvan tom linijom:

https://en.wikipedia.org/wiki/Baghdad_Railway "The railway became a source of international disputes during the years immediately preceding World War I.[3][4] Although it has been argued that they were resolved in 1914 before the war began, it has also been argued that the railway was a leading Cause of World War I"

Nasa nezavisnost od Turaka je pomognuta od strane Rusa i Engleza zbog te linije itd...


 
Odgovor na temu

perkom

Član broj: 335077
Poruke: 534



+359 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju03.11.2016. u 14:33 - pre 91 meseci
Citat:
bananaphone:Nasa nezavisnost je pomognuta od strane Rusa i Engleza zbog te linije itd...

Britanci mrze Srbe vekovima:

– Britanska rezolucija o Srebrenici, u kojoj se Srbi optužuju za genocid nad Bošnjacima, samo je logična posledica politike Britanaca prema Srbiji koja seže u vekove, smatraju istoričari.

Oni kažu da su imperijalistički ciljevi Velike Britanije bili uvek u sukobu sa interesima Srbije.

– U prvoj polovini 19. veka Velika Britanija je štitila interese Turske nauštrb Srbije. Oni su i na Berlinskom kongresu 1878. tražili da se Srbija odrekne nekih srezova na istoku Srbije u korist Turaka.

Kada je 1903. izvršen atentat na kraljevski par Obrenović, Britanija je bila prva zemlja koja je sa Srbijom prekinula diplomatske odnose, i to je trajalo tri godine – kaže akademik Dragoljub Živojinović.

Britanija je, podseća, podržala aneksiju BiH 1908., kada su Austrougari na silu pripojili Bosnu, a protiv naših interesa su bili i u balkanskim ratovima 1912. i 1913.

– Postoje podaci koji pokazuju da se Britanija zalagala za stvaranje velike Albanije u želji da spreči Srbiju da izađe na more dodaje on, dok istoričar Momo Pavlović kaže da su Britanci, kada je počeo Prvi svetski rat, pritisakali da se Srbiji oduzmu teritorije na severu kako bi rat bio lokalizovan.

– Britanija je imperijalistička država i njeni interesi se nikada nisu poklapali sa srpskim. Tako je bilo u Prvom i Drugom svetskom ratu, ali i nakon toga.Podržavali su separatističke tendencije u SFRJ, a podržavaju i albanske teroriste.

Istoričar dr Srđan Cvetković navodi da je Britanska tajna služba veliki novac uložila u prevrat 27. marta 1941, koji je uvukao Kraljevinu Jugoslaviju u Drugi svetski rat;

– Britanci su tražili otvaranje novog fronta kako bi umanjili svoje gubitke, što je imalo katastrofalne posledice po naš narod.
Velika Britanija ponudila nov dokument u SB UN
I NOVA REZOLUCIJA NA NAŠU ŠTETU

U novoj varijanti britanske rezolucije o Srebrenici samo su kozmetičke izmene, suština je ista – Srbija se i dalje optužuje za genocid.

Premijeru Aleksandru Vučiću uručena je ta nova varijanta rezolucije, u koju su uneti i neki elementi ruske rezolucije. Ublažen je deo koji se odnosio na seksualne zločine, pa sada piše da su ih činili svi u konfliktu. Međutim, i dalje je naglašeno da postojanje genocida ne sme da se negira. Vučić je rekao da nov tekst ne može da se nazove pobedom Srbije:

– Nijedan tekst rezolucije o Srebrenici za nas ne bi bio lak. Pažljivo ćemo proučiti predlog i radićemo sve da zaštitimo naše interese.

1878. na Berlinskom kongresu Britanija tražila da se Srbija odrekne nekih srezova u korist Turske

1903. Britanija bila prva zemlja koja je sa Srbijom prekinula diplomatske odnose posle atentata na kralja Aleksandra i kraljicu Dragu Obrenović

1908. zvanični London podržao aneksiju BiH od Austrougarske

1912-13. Britanija je bila protiv srpskih interesa u balkanskim ratovima

1914. na početku Drugog svetskog rata Britanija tražila da se Srbiji oduzmu teritorije na severu

1941. britanska tajna služba finansirala prevrat 27. marta, kojim je Kraljevina Jugoslavija uvučena u Drugi svetski rat
 
Odgovor na temu

Windows2
behind the shades

Član broj: 305979
Poruke: 167



+585 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju03.11.2016. u 14:42 - pre 91 meseci
Citat:
bananaphone:

Opet personifikujes-projektujes odnos dve drzave u medjuljudske odnose. Tu je neki mali pravicni covek koji stiti svoj prag od nabildovanih siledzija bla bla bla, nema veze ni sa cim, Amerika i Srbija nisu ljudi, ne mozes da poredis drzave na takav nacin.

Mogu. Moja kuca ili moj stan je moj dom. Srbija je nasa kuca, kuca jednog naroda. Kao sto ce svaki covek da brani svoju kucu tako ce i svaki narod da brani svoju kucu.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9517
89.216.32.*



+10256 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju03.11.2016. u 15:00 - pre 91 meseci
Citat:
perkom:Britanci mrze Srbe vekovima ...
Britanci, stari podlaci. Oduvek su mi se gadili.

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Braxi

Član broj: 333132
Poruke: 335



+384 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju03.11.2016. u 15:10 - pre 91 meseci
Rusi su nam puno vise stete naneli nego Englezi i uvek su nas huskali i gurali u ratove protiv zapada koje ni u ludilu nismo mogli dobiti.
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju03.11.2016. u 15:29 - pre 91 meseci
Citat:
Windows2: Mogu. Moja kuca ili moj stan je moj dom. Srbija je nasa kuca, kuca jednog naroda. Kao sto ce svaki covek da brani svoju kucu tako ce i svaki narod da brani svoju kucu.


Kuca kao i drzava ili telefonski stub, nema ljudska svojstva, to su resursi u sluzbi ljudi i kao takve ih treba posmatrati, ljudi - stanari te kuce ili drzave imaju ljudska svojstva i zive zivote, kuca, drzava i telefonski stub su podredjeni zivotima ljudi i nemaju neki veci smisao, osecanja, oblik postojanja od tog.

Kucu kao i drzavu ces da stitis dok god mozes, zato sto su resurs koji tebi (tvojoj porodici ili tvojim sugradjanima) pripada i omogucava bolji zivot a ne da bi stitio neke nepostojece epitete same kuce ili drzave.

Recimo neko je dosao i uvredio tvoju kucu, pa ces ti da branis cast kuce, ili ju je silovao - ne znam ni kako bi to izgledalo kad neko siluje kucu itd.


@perkom - Ne znam otkud ti informacija za Britance i Otomansko carstvo. Jedna od glavnih osovina koja je gurala nezavisnost Srbije, Bugarske i Grcke i podrzavala ih u borbi protiv Turaka je bila Britanija (pored Rusije koja je bila najveca). Opet ponavljam, nema tu nikakve ljubavi, ideja je bila da se ruse Otomani koji su u to vreme bili saveznici Nemaca i kontrolisali danasnji Irak i imali izlaz na Persijski Zaliv.

Za vreme prvog srpskog ustanka: https://en.wikipedia.org/wiki/Anglo-Turkish_War_(1807%E2%80%9309)
Kod Grka je to lepse dokumentovano: https://en.wikipedia.org/wiki/Greek_War_of_Independence - jasno se vidi da su na jednoj strani Grci, Rusi i Britanci a na drugoj Turci.

A mozda je ova karikatura iz tog vremena i najbolja ilustracija tadasnje situacije: https://en.wikipedia.org/wiki/...le:Punch_-_The_Dogs_of_War.png


U WW1 britanska i francuska flota je prevezla Srpsku armiju do Krfa itd.
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 732
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+593 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju03.11.2016. u 15:49 - pre 91 meseci
Citat:
Braxi:
Rusi su nam puno vise stete naneli nego Englezi i uvek su nas huskali i gurali u ratove protiv zapada koje ni u ludilu nismo mogli dobiti.


Ma kakvi, to su naša pravoslavna braća. Gde bi oni nama nešto nažao učinili.


Citat:
Windows2:

Mogu. Moja kuca ili moj stan je moj dom. Srbija je nasa kuca, kuca jednog naroda. Kao sto ce svaki covek da brani svoju kucu tako ce i svaki narod da brani svoju kucu.


Brani svoju kuću kako hoćeš sam nemoj da se ponašate kao da je cela zemlja vaše lično vlasništvo. Vidim, u skorije vreme takvim stavom se mnogo toga odbranilo. Samo nemojte vi takvi da nas opet branite. Ne verujem da će Srbija preživeti još jednu veliku pobedu i odbranu od stranih agresora.


Ne brani se država kao što se brani kuća ili žean od silovanja. Politika je prljava igra i često nema mesta za ponos i inat u njoj.
Da se razumemo nisam ja za kapitulaciju i pristanak na sve uslove. Nekad se moraju pokazati zubi. Samo mi ih uvek kezimo u pogrešnom vremenu i na pogrešnu stranu.
 
Odgovor na temu

Braxi

Član broj: 333132
Poruke: 335



+384 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju03.11.2016. u 15:58 - pre 91 meseci
radimo kao de ce vecno biti mir a spremajmo se kao da ce sutra biti rat.
 
Odgovor na temu

Windows2
behind the shades

Član broj: 305979
Poruke: 167



+585 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju03.11.2016. u 16:38 - pre 91 meseci
Citat:
bananaphone:
Recimo neko je dosao i uvredio tvoju kucu, pa ces ti da branis cast kuce, ili ju je silovao - ne znam ni kako bi to izgledalo kad neko siluje kucu itd.

Ne zelim ni da zamisljam kako to izgleda. Ako tebe zanima pretrazi gugl, kljucne reci zoofilija i slicno...
 
Odgovor na temu

perkom

Član broj: 335077
Poruke: 534



+359 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju03.11.2016. u 16:58 - pre 91 meseci
Citat:
Braxi:
Rusi su nam puno vise stete naneli nego Englezi i uvek su nas huskali i gurali u ratove protiv zapada koje ni u ludilu nismo mogli dobiti.

Opet pišeš bez argumenata, u prevodu, troluješ!




 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju03.11.2016. u 19:06 - pre 91 meseci
Citat:
Windows2:
Citat:
bananaphone:
Recimo neko je dosao i uvredio tvoju kucu, pa ces ti da branis cast kuce, ili ju je silovao - ne znam ni kako bi to izgledalo kad neko siluje kucu itd.

Ne zelim ni da zamisljam kako to izgleda. Ako tebe zanima pretrazi gugl, kljucne reci zoofilija i slicno...


Dobro - onda ti je jasno da ovakva poredjenja, nemaju previse smisla:

Citat:
Sarastro:
Sledeci tvoju logiku devojka odmah treba sama da da napasniku umesto da bude pretucena i silovana, jel to poenta?


 
Odgovor na temu

Sarastro
No, thanks
300933 ES

Član broj: 300933
Poruke: 1
*.dynamic.sbb.rs.



+531 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju04.11.2016. u 07:12 - pre 91 meseci
Citat:
bananaphone:

Ne lupetaj gluposti.

Ovim svodis raspravu na veoma nizak nivo, pa cu se ja povuci iz nje i prepustiti tebi ulogu glavnog vrsioca pomenute radnje.

Ono što se dogodi, ima sasvim dovoljno razloga da se dogodi nego da se ne dogodi, ili da se dogodi ovako a ne nekako drugačije.
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju04.11.2016. u 07:23 - pre 91 meseci
Citat:
Sarastro: Ovim svodis raspravu na veoma nizak nivo, pa cu se ja povuci iz nje i prepustiti tebi ulogu glavnog vrsioca pomenute radnje.


Rasprave nije ni bilo - izvuces moju recenicu iz konteksta, i sve sto shvatis iz cele price je da ja govorim da je Srbija objavila rat NATO paktu!
Sta si hteo da porucis sa tim o meni i uopste o tom sto govorim?
Realno - da neko tvrdi da je Srbija objavila rat NATO paktu, sta bi on bio? Ja bih rekao dalabu :D, i to je poruka tvog teksta o meni, odnosno kako je ja razumem.

Sa druge strane ne komentarises uopste ono sto ja zaista govorim, da je rat mogao biti izbegnut sa boljom politikom sa nase strane, i da bi cena bila daleko manja i pozicija Srbije danas sigurno bolja...
 
Odgovor na temu

perkom

Član broj: 335077
Poruke: 534



+359 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju04.11.2016. u 07:58 - pre 91 meseci
Citat:
bananaphone: Sa druge strane ne komentarises uopste ono sto ja zaista govorim, da je rat mogao biti izbegnut sa boljom politikom sa nase strane, i da bi cena bila daleko manja i pozicija Srbije danas sigurno bolja...

Rat nije mogao da se izbegne jer su ga SAD prosto želele i sve su činile da nađu razlog za isti, počev od dogovora Klintona sa Izetbegovićem da su mu potrebne žrtve pa da preuzme akciju "kažnjavanja" Srba u BiH pa do Račka, koji je bio okidač za pokretanje bombardovanja SRJ.
Uzmi Irak za primer. Sadam je prihvatio sve inspekcije, uništio svo hemijsko oružje i ipak su ga napali potkrepljujući napad neviđenom propagandom i lažima. Libija je takođe žrtva neviđenih laži i propagande i gde su je doveli?
Isto se sada dešava povodom Sirije. Rusija je kriva za rat koji je tamo trajao tri godine pre njihovog uplitanja a izazvale su ga SAD kao što su ga izazvale u Ukrajini.
U prevodu, ne razumeš mnogo toga a uporan si da pišeš i objašnjavaš nešto što tebi nije jasno?
Bolje ti je da pratiš pisanje pojedinaca koji su ti već objasnili ali....ali džaba je tebi pisati, jalova rabota!
Bar da si dosledan i jednom ispoštovao tvoje obećanje da se isključuješ iz teme, da više nećeš pisati.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1740
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2283 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju04.11.2016. u 08:24 - pre 91 meseci
Ako cemo suditi po cistom razumu a zanemariti osecaj za dobro i pravdu, NATO bombardovanje je donelo zanemarljiv broj zrtava u odnosu na prethodne pogresne odluke:
- 1941 je trebalo uci u savez sa Hitlerom kad nije postojao sposoban saveznik da istog zaustavi pre nasih granica
- 1914 je trebalo prihvatiti austrougarskoj svaki ultimatum, kad isto kao prethodno nije postojao takav saveznik
- 1389 je trebalo da kolektivno predjemo u islam i naravimo savez sa otomanskim carstvom, posto nije postojao saveznik koji moze da ih zaustavi umesto nas. Posle eventualno u 19. veku prilikom slablenja otomanske imperije sa islama se presaltati na katolicanstvo.

Sve je to bilo razumno i logicno i u najboljem interesu stanovnistva, ali to iz nekog razloga ne funkcionise tako nego po osecaju za dobro i pravedno.
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju04.11.2016. u 08:44 - pre 91 meseci
@perkom - ajde da dodjemo do poslednje i najgore tacke pregovora - do koje smo dogurali pred bombardovanje: https://en.wikipedia.org/wiki/Rambouillet_Agreement

In the end, on 18 March 1999, the Albanian, American and British delegation signed what became known as the 'Rambouillet Accords'[3] while the Serbian and Russian delegations refused. The accords called for NATO administration of Kosovo as an autonomous province within Yugoslavia; a force of 30,000 NATO troops to maintain order in Kosovo; an unhindered right of passage for NATO troops on Yugoslav territory, including Kosovo; and immunity for NATO and its agents to Yugoslav law. According to Tim Judah, the Serbian side used Annex B only later on as a reason for the failure of talks; at the time, the Serbs rejected any discussion of the involvement of foreign troops, let alone the extensive rights that would have been afforded them by Annex B.


Trenutno imamo - Kosovo van Srbije, NATO bazu na Kosovu, a ova "pro-ruska" vlada je stavila tacku i potpisala i sporazum sa NATO-om koji upravo ispunjava sve uslove (koji su bili sramota - ucena - krsenje medjunarodnog zakona itd) koje su nam dati u pregovorima pred bombardovanje.

http://www.politika.rs/sr/clan...unitet-i-oslobadanje-od-poreza


Dakle - sve sto je NATO trazio od nas 1999 pred bombardovanje je ispunjeno, dobili su sve sto su trazili. Mi smo izgubili "nasu kucu", Kosovo je van Srbije, izginuli su gradjani Srbije, matrijalna steta je nemerljiva, ocigledno ne mozemo da pregovaramo ni sa kim ni o cemu itd...

Sad ja malo po principu SBBKBB - da smo usli u pregovore o NATO bazi - koji je jedini objektivni cilj NATO pakta iz cele ove price, tamo negde 1995?
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju

Strane: << < .. 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 336401 | Odgovora: 2054 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.