Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju

elitemadzone.org :: MadZone :: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju

Strane: << < .. 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 336381 | Odgovora: 2054 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju31.10.2016. u 17:32 - pre 91 meseci
Citat:
perkom: Da li je tačno da ke Džordž Buš mlađi u mladosti koristio drogu, kockao se, hapšen zbog vožnje u pijanom stanju i još punom toga ali je zbog uticajnog tate imao drugačiji tretman od običnog građanina?
Da li je na kraju takav lik, inače sa IQ malo većim od broja cipela, postao predsednik SAD-a i započeo lični rat u Iraku ne bi li se dokazao tatici?
Sad ti objasni, ako su tvoji navodi i tačni, kakve veze ima mladost kapetana Dragana sa građanskim ratom na prostorima SFRJ?
Koliko znam, on nije bio u legiji stranaca nego u armiji Australije?
Već sam ti rekao, mirođija si u svakoj čorbi. Ubedio si sebe da si stručnjak za sve i svja i samo još da ubediš i forum?!


Ne znam da li si imao prilike da procitas moj odgovor Bradzorf012? Evo deo koji se odnosi na tebe:

Citat:
bananaphone:
A onda je najgluplje, sto ja treba da pravdam sebe i svoje izjave ispred isfrustriranih likova poput tebe, za stvari koje nikad niti sam rekao niti pomislio, kamoli uradio ili zastupao, ili moram da dokazujem tebi i tebi slicima ko sam i sta sam...



Ako ti se ne svidja sta pisem ili - sto mi se cini da je trenutno slucaj - nisi u stanju da razumes, a ti preskoci, umesto sto se bavis mojim otkrivanjem spomenika ustaskim vodjama i mladosti Dzordza Busa, trazis od mene da imenujem ratne zlocince ili da ti odgovaram za stvari koje su potpuno irelevantne za ono sto sam ja napisao. Ti me bajo stavi na mute, zaobidji, preskoci, ignorisi itd. Ja razumem da ne mogu da pisem i iznosim stavove koji ce svako pre svega da razume, ili podrzi ili bude sretan zbog njih, ali za ovakav performans sa tvoje strane - stvarno nema potrebe.

U mom postu sam se nadovezao na dejanet-a i rekao sam da je Alija Izedbegovic - jedini i bio nacionalista, za razliku od svih ostalih koje sam nabrojao. A verujem da je to relevantno jer se rat dozivljava kao nacionalisticki, a indikativno je da su najeksponiraniji i najkrupniji ucesnici u ratu, sem Alije, nisu bili neki nacionalisti. Niti su delovali kao nacionalisti pre rata, niti su u ratu imali neke nacionalisticke ciljeve, bili su oportunisti, a nacionalizam je bio sredstvo, a ne njihova zivotna filozofija.
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju31.10.2016. u 18:15 - pre 91 meseci
Ti stvarno misliš da možeš da biraš ko može da ti replicira a ko ne? I da diskusiju ograničiš samo na nekoliko sagovornika, ali da sebi zadržiš pravo da se javljaš u skoro svakoj temi na MadZone, i da "uzmeš banku" i praktično preuzmeš diskusiju?
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju31.10.2016. u 18:19 - pre 91 meseci
Citat:
SlobaBgd: Ti stvarno misliš da možeš da biraš ko može da ti replicira a ko ne? I da diskusiju ograničiš samo na nekoliko sagovornika, ali da sebi zadržiš pravo da se javljaš u skoro svakoj temi na MadZone, i da "uzmeš banku" i praktično preuzmeš diskusiju?


Buahahha - samo sam tebe i studenta cekao ;)))))
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju31.10.2016. u 18:22 - pre 91 meseci
Znaš kako kaže onaj bananaphone: ako ti se ne sviđa, preskoči.
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju31.10.2016. u 18:29 - pre 91 meseci
Citat:
SlobaBgd: Znaš kako kaže onaj bananaphone: ako ti se ne sviđa, preskoči. :D


Neeee - verujem da je tesko poverovati, ali najiskrenije, tvoji postovi mi uopste ne smetaju ;D

Cak sta vise, nekako mi podignu raspolozenje...
 
Odgovor na temu

perkom

Član broj: 335077
Poruke: 534



+359 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju31.10.2016. u 18:39 - pre 91 meseci
@bananphone,

već sam ti rekao da si mirođija za svaku čorbu i da si ubedio sebe da sve znaš samo još i forum da ubediš u to i spomenik da ti dignemo za života!
Ne mora u Dragama, može u Pakoštanima.
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju31.10.2016. u 19:03 - pre 91 meseci
Citat:
perkom: @bananphone,

već sam ti rekao da si mirođija za svaku čorbu i da si ubedio sebe da sve znaš samo još i forum da ubediš u to i spomenik da ti dignemo za života!
Ne mora u Dragama, može u Pakoštanima.


Ja se najvise pojavljujem kao subjekt, tema i fascinacija u dragim postovima studenta i Bradzorf012-a, a odnedavno i tebe, pa posto ste odlucili da raskrinkate mene kao licnost i prikazete me u pravom svetlu, smatram da je onda red da mi i vi dizete spomenik, a ne da udruzujete ljude koji ne mare mnogo za moje pisanje u ovom forumu da ucestvuju u tome...

Na stranu sala, ako nisi razumeo sta sam ti ranije napisao, ja ti dalje ne mogu pomoci.
 
Odgovor na temu

perkom

Član broj: 335077
Poruke: 534



+359 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju31.10.2016. u 19:16 - pre 91 meseci
Citat:
bananaphone: Na stranu sala, ako nisi razumeo sta sam ti ranije napisao, ja ti dalje ne mogu pomoci.

Zar ne vidiš da je mnogo nas koji tvoje pisanje doživljavamo na isti način, kao gomilu nebuloza.
Da sam jedini, mogao bi da se sporiš samnom. Ovako, prihvati da prilično daviš.
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju31.10.2016. u 20:55 - pre 91 meseci
Citat:
perkom: Zar ne vidiš da je mnogo nas koji tvoje pisanje doživljavamo na isti način, kao gomilu nebuloza.
Da sam jedini, mogao bi da se sporiš samnom. Ovako, prihvati da prilično daviš.


Vidim - ali ne dozivljavam te vase probleme kao nesto sto bih ja mogao i trebao da resavam. Napisao sam sta mislim o tome, ako mozes neku korist da izvuces iz tog, izvuci, ako ne, kao sto rekoh - ja ti pomoci ne mogu...
 
Odgovor na temu

R A V E N
Mirza Beglerović Raven
Tuzla

R A V E N
Član broj: 36142
Poruke: 1629
109.175.101.173

Sajt: NietzscheSource.Org


+101 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju01.11.2016. u 10:38 - pre 91 meseci
Citat:
perkom:
Sad ti objasni, ako su tvoji navodi i tačni, kakve veze ima mladost kapetana Dragana sa građanskim ratom na prostorima SFRJ?


Pa ako je istina da se bavio kriminalom prije rata, vjerovatno je istina i da je pribjegao zločinima u ratu.

Dobar dio "ratnika" i "boraca za narod" na svim stranama su bili takvi. Je li na jednoj strani bilo njih 2, a na na drugoj 20, posebno je pitanje. Pa ko je preživio rat i koga nije ubila protivnička kriminalna skupina/e, nastavio je da se bavi istim poslom i u miru. Kad nije bilo "neprijatelja" (čitaj: ratnih zarobljenika i civila), udariće kriminalnim aktivnostina na svoj narod, tipa transport MDMA-a za Zapadnu Evropu, reketiranje lokalnih biznismena itd.

Njima je rat bio business poduhvat.
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 732
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+593 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju01.11.2016. u 10:44 - pre 91 meseci

Zastava je dobara


Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

R A V E N
Mirza Beglerović Raven
Tuzla

R A V E N
Član broj: 36142
Poruke: 1629
109.175.101.173

Sajt: NietzscheSource.Org


+101 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju01.11.2016. u 11:03 - pre 91 meseci
Citat:
R A V E N:udariće kriminalnim aktivnostina na svoj narod


Ustvari, to i zaslužuju kad vidim kakvi su.
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju01.11.2016. u 11:15 - pre 91 meseci
Citat:
R A V E N: Pa ako je istina da se bavio kriminalom prije rata, vjerovatno je istina i da je pribjegao zločinima u ratu.


Konkretno - za Dragana, mislim da nije nikakav ratni zlocinac, niti je to sustina niti sam to hteo da kazem. Bio je iskljucivo instruktor i u borbama je ucestvovao minimalno, na pocetku rata, posle su ga sklonili ili se on sam povukao. Ali nije poenta da se sad bavimo njime kao covekom ili njegovom licnom odgovornosti za bilo sta.

Bilo je takvih jebivetara koliko hoces na svim stranama (mnogo vise od 2 ili 20) i to uopste nije poenta price, poenta je sama pojava, da su ovi koje sam iz glave nabrojao bili jako eksponirani na sve 3 zaracene strane - i to istovremeno, kao nacionalni heroji, a realno nisu ni nacionalisti ni sovinisti a ucestvovali su u ratu koji se vodio - kao na nacionalnoj osnovi...

Sa ostalim delom se ±slazem.

BTW - nisi nista izkomentarisao pricu sa Alijom Izetbegovicem - jel ti se cini da je on jedini sustinski nacionalista medju svim nabrojanim ovde, ili gresim?

[Ovu poruku je menjao bananaphone dana 01.11.2016. u 12:26 GMT+1]
 
Odgovor na temu

perkom

Član broj: 335077
Poruke: 534



+359 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju01.11.2016. u 14:06 - pre 91 meseci
Citat:
bananaphone:Kapetan Dragan - krimos i placenik.

Citat:
bananaphone: Konkretno - za Dragana, mislim da nije nikakav ratni zlocinac, niti je to sustina niti sam to hteo da kazem. Bio je iskljucivo instruktor i u borbama je ucestvovao minimalno, na pocetku rata, posle su ga sklonili ili se on sam povukao. Ali nije poenta da se sad bavimo njime kao covekom ili njegovom licnom odgovornosti za bilo sta.

I tako ti đubiš i đubriš temu pisanjem koje ne što nema veze sa temom nego sa bilo čime.
Citat:
R A V E N:
Citat:
dejanet: ali su FX trikom su postavili lika-islamistu(buduca Al Kaida).


Pretjerao si, nije SDA toliko radikalna.

A koliko je to radikalna na tvojoj skali? Verovatno da ovo nema veze sa Alijom nego sa čistom propagandom?
https://www.google.rs/search?q...goO63IfQAhWoJZoKHdkdBQUQsAQIGg
Mada je sve ovo off, čisto za rad istine, ništa lično.


 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju01.11.2016. u 14:21 - pre 91 meseci
@perkom - da bio je krimos i placenik. Osudjen za drzanje javne kuce (osudjen za nezakonitu radnju - krimos) i placenik u Africi po sopstvenom priznanju (posle Australijske vojske, potrazi njegove interviju-e ili transkripte njegovog svedocenja ako te toliko fascinira njegov lik), i u nekim drugim zemljama po navodima drugih izvora (recimo Milosevic pominje i druge zemlje). General KOS-a i Simatovic koji ga na kraju angazuje, pominju ga u svojim svedocenjima i dokumentima kao placenika, koji bi mogao biti koristan.

Da li je zbog toga ratni zlocinac - ja mislim da nije, netko tko drzi javnu kucu, ili je angazovan kao placenik, nije po automatizmu ratni zlocinac, da li je njegovo delovanje bilo nacionalisticko pre ovog rata - rekao bih da nije.

Da li je Alija bio nacionalista - rekao bih da jeste.

A ti nastavi da k*njas bez ikakve veze i sa temom i sa zivotom, samo da bi zadovoljio svoju aroganciju i meni spustio i odgovorio, trazi da ti ja objasnjavam ocigledne stvari i da ti se pravdam za tvoje sopstvene konstrukcije, pa se onda cudi sto sam postavio jos jedan post koji nema veze sa temom.

 
Odgovor na temu

perkom

Član broj: 335077
Poruke: 534



+359 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju01.11.2016. u 14:51 - pre 91 meseci
@bananaphone,

ja k*njam a ti usr*o celu temu?!
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 732
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+593 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju01.11.2016. u 15:13 - pre 91 meseci
Zar SFRJ nije imala poštenih oficira da pošelje u rat 90ih? Ispada da je većina (barem ovi vidjeniji) na neki način bila povezana sa kriminalom. I to je slučaj sa sve tri zaraćene strane.

Možda to i nije čudno toliko. Pošteni ljudi koji su se zakleli da će braniti tu zemlju, kada su videli u kom smeru plovi brod skloniše se sa strane i pustiše bagru da radi po volji. To im nikako ne ide na čast. Zar u to vreme u JNA nije bilo pametnih ljudi koji su videli čemu sve to vodi? Verovatno jeste, ali su bili u velikoj manjni. Većina je bila zatrovana nacionalizmom i vukla na svoju stranu tj. republiku tj. gospodara rata. A danas se vade na to kako su stranci (mahom Ameri) ubacili pare da se to rasturi . Ma jel moguće? Pa ako je to tačno kakvi ste vi ljudi da prodate zemlju za par hiljada dolara?
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9517
89.216.32.*



+10256 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju01.11.2016. u 15:49 - pre 91 meseci
Pogrešno razmišljanje. SFRJ oficiri nisu bili samo srpski oficiri.

U JNA su bili i oficiri (pošteni ili ne), Hrvati iz Hrvatske (i Slovenci iz Slovenije, i td.) koji su bili za otcepljenje, i protiv pucanja u narode i narodnosti SFRJ. Kako oficiri, tako i vojnici, na redovnom služenju vojnog roka.

Ko koga i protiv koga, dakle treba da šalje u rat 90-tih ? Oficir Makedonac da šalje u rat vojnika Hrvata protiv Slovenje i Slovenaca ? Ne, to tako nije moglo da funkcioniše.


OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1740
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2283 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju01.11.2016. u 16:44 - pre 91 meseci
Kad ste vec odveli temu u ovom pravcu, Belorusija je pomalo slicna SFRJ pa sta mislite kakve su sanse da se Belorusija rasbuca na istu foru - malo para, malo krimosa, malo neke price za siroke narodne mase? Da li je preduslov za rat postojanje razlicitih nacija, ili moze bilo koja druga razlicitost (u Siriji i Libiji kao problem nije bio koriscen nacionalizam, vec nesto drugo).
 
Odgovor na temu

perkom

Član broj: 335077
Poruke: 534



+359 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju01.11.2016. u 17:00 - pre 91 meseci
Citat:
Darko Nedeljković: Kad ste vec odveli temu u ovom pravcu, Belorusija je pomalo slicna SFRJ pa sta mislite kakve su sanse da se Belorusija rasbuca na istu foru - malo para, malo krimosa, malo neke price za siroke narodne mase? Da li je preduslov za rat postojanje razlicitih nacija, ili moze bilo koja druga razlicitost (u Siriji i Libiji kao problem nije bio koriscen nacionalizam, vec nesto drugo).

Odakle ti ideja da je Belorusija slična SFRJ?
Belorusija nije federacija rogova u vreći kao što je bila SFRJ nego republika. Preko 80% stanovnika su Belorusi a na drugom mestu Rusi sa nekih desetak procenata a ostatak čine razne nacije pretežno iz okruženja (Poljaci, Ukrajinci, Jermeni, Tatari...).
I kako ti to dovodiš u vezu sa SFRJ?
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju

Strane: << < .. 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 336381 | Odgovora: 2054 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.