Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

B segment - najbolja kupovina

elitemadzone.org :: AutoZone :: B segment - najbolja kupovina
(TOP topic, by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 269103 | Odgovora: 906 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8305
*.dynamic.sbb.rs.



+1342 Profil

icon Re: B segment - najbolja kupovina29.08.2021. u 21:26 - pre 31 meseci
Nedavno sam vozio novu Oktaviju sa 1.0TSI, doduše sa 110KS (jača verzija, i slabija se lako setuje na toliko i više).

Auto je izvanredan, veoma tih, elastičan i solidno brz, čvrst i nema šanse da iko pomisli da je pod haubom samo tri cilindra. Da je motor mali vidiš najpre po prenosnim odnosima koji su neuporedivo kraći nego kod 1.8-2.0.

Ispod tog motora svakako ne bih išao, ni za gradsku vožnju, a u kojoj karoseriji će biti manje je bitno i podložno je ukusima.
 
Odgovor na temu

whitie2004

Član broj: 19966
Poruke: 1537
*.dynamic.sbb.rs.



+266 Profil

icon Re: B segment - najbolja kupovina30.08.2021. u 09:20 - pre 31 meseci
Yahoo mi ponudi ovaj link pre neki dan ....

https://www.thisismoney.co.uk/...Dacia-chart-reliable-cars.html

Bas se iznenadih !
U padu jednog carstva stradaju svi, tako je uvek bilo, tako će biti i sada. Verovatno će posle svega ovoga
biti formirani neki novi blokovi, nova uređenja. A mi? Eh, a mi..
 
Odgovor na temu

Turmen
Software Quality Assurance Engineer
Wireless Media
Beograd

Član broj: 317274
Poruke: 337
*.dynamic.a1.rs.



+165 Profil

icon Re: B segment - najbolja kupovina30.08.2021. u 09:50 - pre 31 meseci
Bio sam do Auto Čačka pre par dana da gledam auto za sebe i pričao sam sa prodavcem, otprilike nova Fabija stiže oko nove godine, a najavio je i akcije za "stariji model" da će koštati oko 8500 - 9000e. Nije loša varijanta da se za te pare kupi nov auto, ukoliko nekom odgovara klot pasulj varijanta. Cenim da će firme to razgrabiti odmah.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9448
79.101.120.*



+10246 Profil

icon Re: B segment - najbolja kupovina30.08.2021. u 14:17 - pre 31 meseci
Citat:
ademare: @ Java Beograd
Dacia Nije najprodavaniji Brend !
Nije ni u prvih 10 !!
Znas sta te zavarava ? To sto Dacia ima par modela , a VW 15 pa ti se cini da je Dacia uspesna !
Inace Dacia je Reno ! I to ovaj Sandero je platforma Clio ! Koliko je Clio opao u poslednje 2 godine , toliko Dacia raste i to je to !
Francuzi donose odluke oko Dacie, Rumuni jeftina radna snaga !


Ne vidim čemu polemika oko jednog statističkog podatka?

Našao sam na netu podatak, prikazao sliku, i to je to. Piše: Sandero u julu toliko-i-toliko ... Golf toliko ... Yaris toliko ....

Ništa me ne zavarava, ne pokušavam da "dižem Sandera i zvezde" ... ništa.

Dal' je Reno, dal' je Clio - nebitno.


OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8065



+1748 Profil

icon Re: B segment - najbolja kupovina30.08.2021. u 14:57 - pre 31 meseci
U sustini i nema polemike .

Ti si napisao Traktat , esej o Daciji , ja sam to osporio u par recenica i zavrsena prica .



U sustini nema nista lose u tome , koristiti statisticke podatke , samo ih treba pazljivo i pravilno analizirati i razumeti .

Ovaj period je vrlo nezgodan za statisticke analize jer nije normalna situacija .2019. godine normalna situacija . 2020 . Pandemija i totalno nenormalno stanje na trzistu . 2021 . lagani oporavak Pandemija i dalje traje ali zivot ide dalje .

Zato je na primer po meni mnogo zaniljiviji podatak od tamo neke Dacije koja je inace kao i svi ostali Znatno poskupela , jer je prvi Logan bio 5.900 Eur a sada zna se koliko je skuplji . Skoro duplo za 15 godina ?

Znatno je zanimljivije da je Toyota u Evropi od svih Brendova imala Najmanji pad 2020. a ima Najveci rast 2021. sto znaci da joj relativno najbolje ide prodaja !
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8305
*.dynamic.sbb.rs.



+1342 Profil

icon Re: B segment - najbolja kupovina30.08.2021. u 15:17 - pre 31 meseci
Automobili, naročito ti konfekcijski, danas su toliko slični da najbolji od njih ne postoji.

Svi utisci i odluke su plod ličnog ukusa i doživljaja i zato mislim da je izlišno natezati se koji od njih je "najbolji".
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9448
79.101.120.*



+10246 Profil

icon Re: B segment - najbolja kupovina31.08.2021. u 09:01 - pre 31 meseci
Citat:
ademare:Ti si napisao Traktat , esej o Daciji , ja sam to osporio u par recenica i zavrsena prica .

Ne vidim gde si i kako osporio da je Sandero najprodavani u Julu 2021.
Ako bi našao neku drugu statistiku ... ok.
Ovako par suvislih rečenica, i ubeđivanje mene da sam u zabludi što čitam: Sandero - Golf - Yaris ...


Generalno, mislim da ste ti Nebojša moj post skapirali kao da upoređujem koji je auto (brend/model) bolji.

Naprotiv !!! Daleko bilo

Moj post je o tome koji je prodavaniji. Tj. šta ljudi traže.

A ako me pitaš koji je najbolji, ja bih izabrao Maybah.



Mada, ok, možda je bolje da sam postovao u temi "Propast auto industrije ... revisited"
Kako drugačije tumačiti kad se na mali gradski auto (podrazumeva se - jeftin) nameste 17" alufelne u svim paketima.



[Ovu poruku je menjao Java Beograd dana 31.08.2021. u 10:53 GMT+1]
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Turmen
Software Quality Assurance Engineer
Wireless Media
Beograd

Član broj: 317274
Poruke: 337
*.dynamic.a1.rs.



+165 Profil

icon Re: B segment - najbolja kupovina01.09.2021. u 07:52 - pre 31 meseci
Sandero je najprodavaniji auto (imam među prijateljima i rođacima 3 vlasnika Sandera i još toliko njih koji planiraju da ga kupe, a moram da priznam i meni je zanimljiv novi Sandero Stepway) iz jednog jedinog razloga, zato što nudi solidnu motorizaciju za male pare.. Zauzeo je mesto Fiat Punta. A zašto je to tako, evo ja mogu da kažem kao prosečan korisnik automobila: Sandero je auto B klase, što znači da je 90% upotrebe grad - kuća - posao- prodavnica - vrtić / škola (ko ima decu) kuća:

- Nisu neophodne alu felne
- Nije neophodna ne znam ni ja kakva snaga motora.. Od kuće do posla može da odveze i 0.9 - 55KS.
- Nije neophodna multimedija sa touch screenom i navigacija sa apple car play ili android auto podrškom.
- Nije neophodan tempomat, lane assist i hill assist (ovo može biti korisno lošim vozačima, ali nije nužno).
- Nisu neophodni parking senzori.
- Nisu neophodni električni sklopivi retrovizori.
- Nije čak neophodna ni klima, servo, električni podizači stakla , ali ajd - pretpostavimo da je 2021 ipak to postao standard (kada sam gledao auto pre 3 godine, pogledao sam jednog Sandera iz 2012god, bez elektro-podizača, serva i klime - naravno preskočio sam ga jer bi u odnosu na Clija iz 2001 koji sve to ima bio pad sa konja na magarca).

I napraviš takav auto, go k'o pištolj, ponudiš ga za 8000 - 9000e i normalno da će biti najprodavaniji.. 90% prosečnih korisnika automobila auto kupuje na osnovu toga kakav im auto treba. Ako želiš nešto sa gornjeg spiska, može - doplata je tolika i tolika. I nije to ništa loše i ja bih, uprkos tome što spadam u mlađe vozače, da tražim auto za kuća / pos'o varijantu - gledao ovako nešto. Ali pošto jedan takav već imam, trenutno hoću da kupim auto za dalja putovanja, tu mi je mnoogo toga sa gornje liste bitno čak i neophodno (prvenstveno motor > 200KS, tempomat, a pošto sam audiofil i dobra multimedija).

Nisam znao da je Dačia najprodavanija, ali nisam iznenađen i ako nastave sa ovom politikom, tek će biti..i u Srbiji a i u razvijenijim zemljama, ni tamo ne beru pare na drveću više i cene novac.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8065



+1748 Profil

icon Re: B segment - najbolja kupovina01.09.2021. u 11:20 - pre 31 meseci
Ma kakva Dacija najprodavanija ?

Jedna lasta ne cini prolece , kaze narod .Ne bez razloga . Ne traje godina 1 mesec .

Logan i Sandero su jedan auto ! Vise se razlikuju medjusobno Logan i Logan karavan nego Logan i Sandero !

Evo linka sa sajta sa kog je Javina tabela .

Dacia kao Brend nije u prvih 10 Brendova po prodaji za prvih 6 meseci !


Fantazija je da Dacija ima najvecu prodaju u Evropi !!

https://www.best-selling-cars....-car-manufacturers-and-brands/
 
Odgovor na temu

component

Član broj: 182885
Poruke: 1244



+442 Profil

icon Re: B segment - najbolja kupovina01.09.2021. u 13:33 - pre 31 meseci
Što te pogađa što je njihov model bio najprodavaniji u junu? Nije brend tj. svi automobili kao što što je na tvom linku. Nema Dacia kapacateta da budu najprodavaniji kao brend. Mogu jedino ovako kada se gleda jedan model da budu u vrhu.
"Nadam se da će aktuelna vlast, kada se sve ovo završi imati pošteno i fer suđenje."
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9448
79.101.120.*



+10246 Profil

icon Re: B segment - najbolja kupovina01.09.2021. u 13:56 - pre 31 meseci
I ja primećujem da se uspinje da opovrgne.
Kad sam prepisao sa neta da je Sandero najprodavaniji, maltene kao da sam ga lično uvredio.

Te VW je bolji, te Dacija je Reno, pa ja loše tumačim, pa su Logan i Sandero isti auto, pa je to fantazija, ...

Ne kapiram čemu takva reakcija.



Mislim, ljudi, da budemo jasni: ja sam jednom vozio Sandera i zgrozio se.
I još jednom sam se vozio na putu, oko 450 km (nisam ja vozio) i iskustvo je - katastrofa. Bučno, neudobno, ružno ...
Ne treba meni objašnjavati da je Golf bolji od Sandera.
Doduše, sve su to bili modeli oko 2010.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8065



+1748 Profil

icon Re: B segment - najbolja kupovina01.09.2021. u 13:59 - pre 31 meseci
Pogadja me jer je tema " B segment - najbolja kupovina " .

I onda se tema vrti oko Dacie ?

Ovi sto hvale Daciu Nemaju Daciu ?!

Da imaju Daciu onda bi bilo O.K. poznaju dobro model, voze ga svaki dan pa ga hvale .

Ovako Java valjda ima Citroen , Turmen koliko se secam VW Polo a vrte pricu oko Dacije ?


Kad je najbolja kupovina sto je niste kupili ?
 
Odgovor na temu

BluesRocker

Član broj: 20536
Poruke: 1130



+394 Profil

icon Re: B segment - najbolja kupovina01.09.2021. u 14:22 - pre 31 meseci
Citat:
ademare:
Ma kakva Dacija najprodavanija ?

Jedna lasta ne cini prolece , kaze narod .Ne bez razloga . Ne traje godina 1 mesec .

Logan i Sandero su jedan auto ! Vise se razlikuju medjusobno Logan i Logan karavan nego Logan i Sandero !

Evo linka sa sajta sa kog je Javina tabela .

Dacia kao Brend nije u prvih 10 Brendova po prodaji za prvih 6 meseci !

Slažem se. Dodao bih i to da je u Srbiji gora situacija, jer je proizvodnja običnog Sandera premeštena u Egipat ili Maroko pa sad plaćamo i carinu koju ranije nismo plaćali. Trenutno ništa kršteno od Dacije ne može da se kupi ispod 11k, a ko ima toliko ima i par hiljada više da kupi pravi auto. Ovo pišem kao bivši vlasnik Dacie :)
Romanes Eunt Domus
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8305
*.dynamic.sbb.rs.



+1342 Profil

icon Re: B segment - najbolja kupovina01.09.2021. u 14:46 - pre 31 meseci
Što se tiče Dačije nisam vozio nijednu, ali sam pre nekoliko godina ušao u jedan Sandero na Sajmu automobila.

Smrad od lepka i ko-zna-sve-čega koji se oseća u kabini je neopisiv. Meni je već samo to dovoljno da uopšte ne razmišljam o takvom automobilu.
 
Odgovor na temu

component

Član broj: 182885
Poruke: 1244



+442 Profil

icon Re: B segment - najbolja kupovina02.09.2021. u 09:38 - pre 31 meseci
Mislim da je problem ko šta smatra pod "najbolja kupovina"?
Brat je kupio pre par meseci Stepwaya. Probao sam ga i svakako treba razmisliti i o tom modelu ko kupuje nov automobil od 12.000€.

Ko kupuje polovan automobil taj ne razmišlja o Dačiji. Ako kupuje polovan od 12.000€ taj će gledati neki više "premijum" model, a ako mu je to puno para i kupuje polovnjake od 5.000€ onda verovatno ima bolji izbor od polovne Dačije (tim pre što su raniji modeli bili mnogo više "spartanski" u onosu na ovaj koji je sad izašao).


Šta je vama "najbolja kupovina"?
Meni je da dam što manje novca za automobil u kom mogu što više stvari da potrpam kad idem sa porodicom negde. Da redovni servisi budu povoljni i da ne moram da radim ništa "vanredno". Ova poslednja stavka uklanja 95% punude na našem tržištu i ostaju mi samo novi automobili, i relativno novi (recimo da je još u ganranciji).
"Nadam se da će aktuelna vlast, kada se sve ovo završi imati pošteno i fer suđenje."
 
Odgovor na temu

AstralPro
NS

Član broj: 73891
Poruke: 901
*.dynamic.sbb.rs.



+288 Profil

icon Re: B segment - najbolja kupovina02.09.2021. u 21:48 - pre 31 meseci
Citat:
component: Mislim da je problem ko šta smatra pod "najbolja kupovina"?

Šta je vama "najbolja kupovina"?
Meni je da dam što manje novca za automobil u kom mogu što više stvari da potrpam kad idem sa porodicom negde. Da redovni servisi budu povoljni i da ne moram da radim ništa "vanredno". Ova poslednja stavka uklanja 95% punude na našem tržištu i ostaju mi samo novi automobili, i relativno novi (recimo da je još u ganranciji).



Ovo prvo je najvaznije "sto manje novca za automobil". Sve dok me auto kosta toliko da nisam osetio njegovu nabavnu cenu,trosak servisa i odrzavanja - odlicno. Ionako samo gube na vrednosti. Bolje uloziti pare u nesto sto donosi zaradu a voziti prosek i ne opterecivati se.

Najbolja kupovina za mene je auto dovoljno veliki da nazad stanu 3 decija sedista/bustera, da ima gepek pristojne veličine za porodicne potrebe, da se ne kvari cesto tj da moze da napravi do 350,400 km na dan bez umora za vozaca i putnike.
Znaci nista od Dacija modela i ovaj put.
 
Odgovor na temu

Turmen
Software Quality Assurance Engineer
Wireless Media
Beograd

Član broj: 317274
Poruke: 337
95.180.116.*



+165 Profil

icon Re: B segment - najbolja kupovina03.09.2021. u 20:45 - pre 31 meseci
Citat:
ademare: Pogadja me jer je tema " B segment - najbolja kupovina " .

Ovako Java valjda ima Citroen , Turmen koliko se secam VW Polo a vrte pricu oko Dacije ?

Kad je najbolja kupovina sto je niste kupili ?


Meni je zanimljiv Sandero Stepway.. Za 12000e povišen auto B segmenta, za vožnju po gradu, koji može da bude upotrebljiv i za neka dalja putovanja, može da se vozi po lošijim putevima (pogodno za vikendicu). Meni Sandero nije bio zanimljiv jer kada sam kupovao polovnjaka nisam hteo da kupim auto iz 2013 bez serva, klime, sa "ručkom" za otvaranje prozora.

Ali sa druge strane poznajem mnogo njih koji su tamo u periodu od 2005 - 2008 kupovali Punta / Logana / Sandera. Drugarov otac i dan danas vozi Sandera koga je novog kupio pre 12-13god. Uglavnom su to manje zahtevni vozači, koji su pre toga vozili Zastavu / Ladu, srednjeg staleža, kojima je bilo bitno da kupe nov auto, upotrebljiv, koji nisu ložane u fazonu "bolje polovan Audi nego nova Dačia" i slično.. I njima je taj auto najbolja kupovina ikada.

Citat:
Nebojsa Milanovic: Što se tiče Dačije nisam vozio nijednu, ali sam pre nekoliko godina ušao u jedan Sandero na Sajmu automobila.

Smrad od lepka i ko-zna-sve-čega koji se oseća u kabini je neopisiv. Meni je već samo to dovoljno da uopšte ne razmišljam o takvom automobilu.


Taj smrad od lepka je ono za šta bi prosečan srpski kupac rekao "Miriše na novo" :)

Citat:
component

Šta je vama "najbolja kupovina"?


Individualna stvar. Najbolja kupovina je "pronaći auto za što manje para, u što boljem stanju, koji najviše zadovoljava moje potrebe".. E sad, nečije potrebe zadovoljava Peglica, a nečije Bugati Veiron..
 
Odgovor na temu

Nocni
Banicevic
Autocentar
[email protected]
MNE - NK

Član broj: 4631
Poruke: 3739
*.crnagora.net.



+1232 Profil

icon Re: B segment - najbolja kupovina14.02.2022. u 11:27 - pre 25 meseci
Novi polo je narastao na veličinu golfa 4, nema više dizela a, osim gti-a, postoji samo benzinac sa 3 cilindra...
Cijene su presmiješno velike!!!
Evo ovaj u ovom kratkom testu bez digitalne klime košta 29.000 € 😂


 
Odgovor na temu

Turmen
Software Quality Assurance Engineer
Wireless Media
Beograd

Član broj: 317274
Poruke: 337
95.180.116.*



+165 Profil

icon Re: B segment - najbolja kupovina14.02.2022. u 11:51 - pre 25 meseci
Odličan auto, mada mnogo liči na Golfa 8. Ali skupo brate, cene automobila su otišle u nebo..Škoda Fabia klot pasulj košta 15000e. Novi Polo će sa nekim osnovnim paketom opreme biti interesantan kroz par godina pod uslovom da mu cena padne na manju od 10000e. Mada opet, pre 5-6god je mogao novi auto da se kupi za 8000e.

Posle se čudimo što se Dačije kupuju ko lude.
 
Odgovor na temu

component

Član broj: 182885
Poruke: 1244



+442 Profil

icon Re: B segment - najbolja kupovina14.02.2022. u 13:17 - pre 25 meseci
Što bi rekli: a ti idi pa kupi pre 5-6 godina
Mi koji smo živeli 90-tih godina veoma dobro znamo šta znači inflacija. I nije tako strašno kad spominješ šta je moglo da se kupi pre 5-6 godina... Ko zna, uskoro ćeš možda pričati, "ovaj polo je mogao prošle godina da se kupi za upola manje para".
Cene se nikada neće vratiti na ono što su nekada bile.
Bez obzira na to, meni je VW uvek bio precenjen. Možda je to "kiselo grožđe", ali smatram da za isti novac može bolje da se pazari.
"Nadam se da će aktuelna vlast, kada se sve ovo završi imati pošteno i fer suđenje."
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: B segment - najbolja kupovina
(TOP topic, by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 269103 | Odgovora: 906 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.