Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Evo, kako se pravi Biznis u Srbiji, bez po muke !

elitemadzone.org :: MadZone :: Evo, kako se pravi Biznis u Srbiji, bez po muke !

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 66885 | Odgovora: 277 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1325
*.dynamic.sbb.rs.



+557 Profil

icon Re: Evo, kako se pravi Biznis u Srbiji, bez po muke !15.09.2017. u 19:37 - pre 79 meseci
Malo su vam naplatili

Nemoj da pricas?
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Living Light

Član broj: 331540
Poruke: 6709



+1156 Profil

icon Re: Evo, kako se pravi Biznis u Srbiji, bez po muke !16.09.2017. u 13:23 - pre 79 meseci
Znate Šta ?

Tako ste me prijatno iznenadili, da imate (od mene) sve POHVALE,
za vaše učestvovanje u temi. Ovim se obraćam SVIM ušesnicima, da sad ne nabrajam nickove.

Ehhhbes onih 3 burazerovih 'iljdarki !!!...sad vidim da je to ništa
---------------------------------------------------------------------------

Ovi VAŠI postovi, i primeri iz života, sa raznih strana sveta VREDE 300 Hiljadarki !

Jako mi je drago, da ste imali volje da napišete razne primere otimacine,
i naveli "psihologiju" konobara kad merkne mušteriju.

Ovo što ste napisali je :

Mala škola naručivanja hrane/pića u restoranima, kafićima, pod šatrom i na otvorenom!

Ne bi da smaram previše, oduševili su me vaši iskreni opisi:
Citat:
dusanboss:Samo mi nije jasno kako niste to do sad naučili te vašarske fore?

Citat:
mjanjic: Izvukao sam pouku, ubuduće umesto salate i pića uzimamo još "kilogram za poneti", ......od ovih skupljih piva, koje pod šatrama nemaju, a i da imaju, koštalo bi k'o viski.

Citat:
mjanjic:Ej, 7 pečenih paprika isto košta kao kilogram mešanog mesa ...?

Citat:
sasa022: Zasto se bunis ? Jel tebe neko na silu vukao da sedis "kod vatre" ?
Da li si se zapitao koje je troskove imao vlasnik tog restorana ?

Citat:
pajapop:..svako "drapa" koliko mu treba....ali ti koji idu na takve manifestacije obicno i nemaju nekih finansijskih problema, pa mi ih i nije nesto "zao"

Citat:
pajapop:..svako "drapa" koliko mu treba....ali ti koji idu na takve manifestacije obicno i nemaju nekih finansijskih problema, pa mi ih i nije nesto "zao"

Citat:
Java Beograd:...kad donese flašu kisele za sto. Otvorenu. Iz plastične boce, iza šanka, u zelenu staklenu Knjaz Miloš ulio 2/3 kisele i 1/3 česmovače. I doneo, a niko nije naručio.....Imaš lopovluke na nivou restorana, tj. smislio ih gazda, a i imaš i lopovluke na nivou konobara. Naravno, nadodato na gazdine lopovluke.

Citat:
Java Beograd: Neretko su konobari dobijali batine za ovakve lopovluke.

Citat:
Branimir Maksimovic: Pogledas racun,...i kazes, ne to je necija porudzba mi to nismo imali

Citat:
Java Beograd: Ali ako dođe x2 onda, pre nego što platim, dobro proverim.

Citat:
bakara:Njega su zapravo izvacarili na kobasicama jer tu jedino ne pise kolicina.
verovatno je 900din za kilogram, a kilogram sigurno nije dobio.

Citat:
pajapop: A, i ta vasarista, i jesu mesta za "sisanje" raznih ovac...*...Onaj ko ima visak vremena, energije, para...i jeste za sisanje.

Citat:
mjanjic: pod šatrom sva pića naplaćivali po 300 dinara, pa je rakija bila 300, a i kisela je bila 300

Citat:
mjanjic:ovaj sa početka priče dobio račun 5000 din.
...za te pare mogu da kupe 5-6 gajbi piva, džak ćumura i dovoljno mesa da ceo dan klopaju kraj nekog potoka.

Citat:
bananaphone: konobar donosi meni na engleskom - espresso 5e, sendvic 10-15e,...zena ne budi lenja, ...proseta do menija na italijanskom - espresso 1.5e.....on nam nadrkano kaze, ovo su cene ako hocete konobar da vas sluzi, a ako hocete ove niske cene, onda morate sami da prosetate do sanka - koji je bukvalno 1m od naseg stola,
U Amsterdamu tasta sa prijateljicom ode - poruce caj, kafu i casu vode, i donesu im nesto preko 20e, one plate (zubnjene), i posle se vrate - kao konobarica pogresila, jao jao izvinite, kakava slucajnost, kakva nezgoda

Citat:
bakara: Meni je u budimpesti madjarica naplatila golu kobasicu bez hleba, bez senfa ma bez icega 15eur ...Ali to me je tako odradila da sam bio siguran da ako bi joj trazio i hleb da bi to kostalo jos 15eur pa sam precutao

Citat:
pajapop:Imao sam jednog pacijenta koji je bio kelner. I on kaze, da svoj posao ne bi menjao za ministarski...Oni su razvilil citavu psihologiju od usluzivanja. Tacno znaju kakva je koja musterija. Dal` je dosao sa zenom, svalerkom...dal` je poslovno... i u zavisnosti od toga razvijaju "strategiju" usluzivanja i naplate...Najvise sisaju svalere..Ti se nista ne bune, jer nece da se blamiraju pred svalerkama...Naplacuju im i garnirung

Citat:
Dexic: Kod nas se namerno prica kako su to hleb i ostale 2din vredne papazjanije, da ne ispada da restoran naplacuje koriscenje escajga, ali to je nesto najnize sto su smislil do sada.

Citat:
žutokljunac: U Parizu ti je hamburgerčić 9 evra, na zub da ga staviš...Ja uvek jedva čekam da se vratim jer znam da ću za male pare da se odvalim.....U Francuskoj ti na stočič od 30 cm, služe ručak za dvoje,..tako da te laktovima kači lik pored tebe. Ne možeš mesto da nađeš, a tek što ne možeš kao čovek ni da sedneš. A tek kada donesu račun....


Zahvaljujem se SVIMA na dosadašnjim komentarima !

Sva vaša pisanija je "Škola Života".

Drago mi je da ste sve ovo, korisno, jasno i svojevoljno podelili.

..ehhbeš onih 3 hiljadarki, to je ništa

Veliki Pozdrav za sjajnu ekipu.
Svako Dobro.

PS:
Majore, Majore, "Špiclovu" jedan,
Kažeš malo su burazu naplatili,... a ? ...pored ovih "Balerina" ...jel ?


[Ovu poruku je menjao Living Light dana 17.09.2017. u 06:23 GMT+1]
Toliko mnogo knjiga, toliko malo vremena...
 
Odgovor na temu

Hltman

Član broj: 128433
Poruke: 59



+73 Profil

icon Re: Evo, kako se pravi Biznis u Srbiji, bez po muke !16.09.2017. u 16:02 - pre 79 meseci
Pa sta si ti ocekivao, jedan veliki circlejerk? Nema toga na ovom forumu.
 
Odgovor na temu

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
*.dynamic.sbb.rs.



+471 Profil

icon Re: Evo, kako se pravi Biznis u Srbiji, bez po muke !16.09.2017. u 17:13 - pre 79 meseci
Citat:
Living Light:

Majore, Majore, "Špiclovu" jedan, malo su burazu naplatili, kažeš :-)



Nisu malo, ali šta si očekvao ispod šatre. Mene čudi da si fiskalni dobio.
Realno, mi smo jeftiniji od mnogih u okruženju.
Evo jedan banalan primer. Napolju u mnogim kafićima kada naručiš espresso kafu, ne daju vodu, a napolju 30 stepeni. Logično je da ti uz takvu vrućinu treba voda. Onda ti, znajući za foru, učtivo zamoliš, za glass of water, a on ti donese flašicu Evian vode i naplati ti 10$. Još kulturnije. I to pametno i iskusno prilazi stolu, i pred tobom otvara flašicu. Dok si se ti opasuljio, dobio si vodu.
Ili npr. piše espresso 1,5E, to naručiš i sedneš, on donese račun 5E. Kako pet. Pa 1,5 je kada sediš za šankom, u lokalu 2,5E... a kada sediš u bašti onda je pet.
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 714
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+592 Profil

icon Re: Evo, kako se pravi Biznis u Srbiji, bez po muke !16.09.2017. u 17:57 - pre 79 meseci
Update is Vršca sa manivestacije "Dani berbe grožđa 2017" (sinoć).

Cena roštiljske kobasice je 400 din tako da je moguće da si ti platio dve 900. Pljeska 300-350. Kupus 300-400. Janje 1800, prase 1600...

E sad za ove što podržavaju suprotnu stranu.

Mislim da neznate tačno o čemu se ovde radi. Nje to neka konobarska fora pa aj kao navatao te na nju. To je organizovana prevara i razradjen način po kome te šatre funkcionišu. U nju su uključeni svi od gazde do konobara.

Pošto uglavnom obilaze tako razna mesta jednom godišnje njima nije u cilju da zadrže mušterije već da ih što više izmuzu na sve moguće načine.

Nije to tako sve čisto kao "dobio si račun- to je to-šta se buniš". Prvo izložena je samo cena mesa (roštilja pečenja) koja se manje nakad i više puta u toku noći. Ti kada sedneš i naručiš recimo kilu jagnjetine za tebe i gospoju (ako je ješna ko ova moja ) oni te naravno punude pićem i salatom čija cena nigde nije izložena. Ti kao kavaljer prihvatiš recimo naručiš 4 pića i 2 salate i uglavnom nećeš proveravati cenu ispred žene ili negoaga koga si rešio da častiš (moraš usmeno pošto nigde ne piše). E sad, majstori kada ti saberu to i hleb koji ti prodaju na parče (a donesu desetak za dve osobe) to te izadje možda i malo više od te "jagnjetine" od 1800 din.

"Jagnjetine" jer sinoć sam odmerio veličnu tih nesrećnih životinja koje se vrte na ražnju, pa to bre nije bilo jagnje ni pre 3 godine. . Da budem fer bilo je mesta gde su stvarno bili jaganjci, ali se oglavnom vrte potpuno odrasle ovce, a prodaje se po istoj ceni i pod nazivom "Jagnjetina".

Postoji još gomila drugih bezobraznih fora koje vićinu ne znam jer izbegavam takva meste već odavno. Što neko reče, tu je dobro da uzmeš meso za poneti i ništa više (ako i to)
Moja taktika sada je da se prošetam tuda, nadražim se mirisom i pogledom, a onda odem u neki provereni restoran i jedm. Eventualno nekad kupim pljeskavicu kada me ponesu emocije ,ali se uvek pokajem.

E da. Video sam i (i čuo od drugara) kako vraćaju svadbarski kupus i pasulj u onaj veliki lonac kada mušterija ne pojede sve. Pa mislim deca u Africi gladuju ,a mi da bacamo hranu.
 
Odgovor na temu

Boris Tadić

Član broj: 248314
Poruke: 313
*.opera-mini.net.



+1622 Profil

icon Re: Evo, kako se pravi Biznis u Srbiji, bez po muke !16.09.2017. u 18:04 - pre 79 meseci
To vi tajkuni idete po kafanama dok narod grca i ropće.
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Evo, kako se pravi Biznis u Srbiji, bez po muke !16.09.2017. u 18:33 - pre 79 meseci
@dusanboss
Došao si na redovno odsustvo iz legije, i odma' na krkanje!? To Srbine!!!
Inače lepo si sve ovo opisao, tačno tako stoje stvari. Ali dok je naših navika da sedimo u plastičnim stolicama ili na rasklimatanim klupama za klimavim stolovima, da pijemo mlako pivo i jedemo žilavo meso, i da je oko nas blato, dim, buka, cika i vriska, da nam pevaljka a la Vendi meša u krilu i viče na uvo a mi da podvriskujemo, malo pipnemo a mnogo platimo, dok nam je to primer autentičnog srpskog provoda, onda i treba da nas pljačkaju.
 
Odgovor na temu

niki212

Član broj: 327928
Poruke: 10



+573 Profil

icon Re: Evo, kako se pravi Biznis u Srbiji, bez po muke !16.09.2017. u 19:17 - pre 79 meseci
Citat:
Boris Tadić:
To vi tajkuni idete po kafanama dok narod grca i ropće.

Boro, serle jedan obican da vidis kako na vasaru svinjetinu unistavaju tajkuni


Reč Bog za mene nije ništa nego izraz i proizvod ljudske slabosti
Albert Ajnštajn
 
Odgovor na temu

Living Light

Član broj: 331540
Poruke: 6709



+1156 Profil

icon Re: Evo, kako se pravi Biznis u Srbiji, bez po muke !16.09.2017. u 21:15 - pre 79 meseci
Citat:
Boris Tadić:To vi tajkuni idete po kafanama dok narod grca i ropće.

Koji si ti DEBILtant !, prevarant i NE poverljiva Osoba!---Ma strašno !

Nemam reći !
----------------------------------------------------------------------------------------

Tadiću, došapni mi samo jedno:

-Da li je naš cilj postojanja na ES-u,

Laž, Prevara, Dezinformacija, bacanje klipova u točkove,
dizanje telesnog pritiska sagovornika, obmanjivanje,
davanje NEistinitih INFO, sputavanje,

+užitak u svemu Tome ???

de, de došapni,.... i NE vrdaj u Odgovoru !!!


...ehhhbem li ti sunce REMETILAČKO !!!

El moraš baš tako ???
Toliko mnogo knjiga, toliko malo vremena...
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: Evo, kako se pravi Biznis u Srbiji, bez po muke !16.09.2017. u 21:27 - pre 79 meseci
Ja volem samo pecenog vola cepanku od 300kg na raznju :D
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

Living Light

Član broj: 331540
Poruke: 6709



+1156 Profil

icon Re: Evo, kako se pravi Biznis u Srbiji, bez po muke !16.09.2017. u 21:29 - pre 79 meseci
..a ražanj ima centralnu cevku od 3-4 cola, da izdrži vola

Nemo da nam vo padne u pepeo, ...tu nam je kraj
Toliko mnogo knjiga, toliko malo vremena...
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: Evo, kako se pravi Biznis u Srbiji, bez po muke !16.09.2017. u 21:32 - pre 79 meseci
Nataknut na cevcugu od skele, a rotira ga motorcina od 10kW i pece se na 3 kubika bukovine. Prste da polizes :)

(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

Living Light

Član broj: 331540
Poruke: 6709



+1156 Profil

icon Re: Evo, kako se pravi Biznis u Srbiji, bez po muke !16.09.2017. u 21:42 - pre 79 meseci
Jooj, Gde nam je kraj ?
Može li ovako:

https://www.youtube.com/watch?v=Z4wxnWe6Qv4



Toliko mnogo knjiga, toliko malo vremena...
 
Odgovor na temu

Living Light

Član broj: 331540
Poruke: 6709



+1156 Profil

icon Re: Evo, kako se pravi Biznis u Srbiji, bez po muke !16.09.2017. u 21:50 - pre 79 meseci
Gilopile,
ako prethodno, nije dovoljno, evo +Bonusa:

https://www.youtube.com/watch?v=iTYwhD09IU4

[Ovu poruku je menjao Living Light dana 16.09.2017. u 23:04 GMT+1]
Toliko mnogo knjiga, toliko malo vremena...
 
Odgovor na temu

Living Light

Član broj: 331540
Poruke: 6709



+1156 Profil

icon Re: Evo, kako se pravi Biznis u Srbiji, bez po muke !16.09.2017. u 22:48 - pre 79 meseci
Citat:
gilopile: rotira ga motorcina od 10kW

????? ....i to od FAP-a, (iLi RABE ) jel ?

..a Mercedes ništa ? ..a?

Gde si ono rekao, da si nas'o pivčugu od 19,2% ? (minimalni kontigent:Na Bure)


Toliko mnogo knjiga, toliko malo vremena...
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 714
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+592 Profil

icon Re: Evo, kako se pravi Biznis u Srbiji, bez po muke !17.09.2017. u 00:24 - pre 79 meseci
Auu bre, vo je zakon ! Kad ga stave, pa seku onako sa onom mačetom kao neki veliki giros il kebab, Uf! Jeo sam to jednom (il dva puta) I ješću opet čim mi se ukaže prilika.



Citat:
bakara:


Meni je u budimpesti madjarica naplatila golu kobasicu bez hleba, bez senfa ma bez icega 15eur dala mi na kartonu sa viljuskom i nozem.
Ali to me je tako odradila da sam bio siguran da ako bi joj trazio i hleb da bi to kostalo jos 15eur pa sam precutao



Jbg, 15 € da madjarica oguli kobaju. Pa šta bi ti hteo? Ma ti si bre super prošao, još se tu nešto buniš kao nepoznat teren ovo-ono.




[Ovu poruku je menjao dusanboss dana 17.09.2017. u 02:09 GMT+1]
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 714
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+592 Profil

icon Re: Evo, kako se pravi Biznis u Srbiji, bez po muke !17.09.2017. u 00:31 - pre 79 meseci
Citat:
Boris Tadić:
To vi tajkuni idete po kafanama dok narod grca i ropće.


Pa da ! Čovek stvarno treba da bude tajkun kako bi jednom godišnje izdvojio da pojede kilo jagnjetine. :)

A taj jadan narod što grca...(neću da preciziram da ne ispandem rasista. Politička korektnos je danas amin, a i ni je vezano za jednu grupaciju)

Vidim od to malo jadne socijale roštiljaju svaki vikend, menjaju auto kad istekne registracija (nije neki, al je bolji od mog keca) i kupuju kuće svuda po selu. (neki kupe i snajuku pa se razmnožavaju na veliko i time uvećavaju kućni budžet :))


Mislim Borise, šta je penta tvog posta?
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: Evo, kako se pravi Biznis u Srbiji, bez po muke !17.09.2017. u 00:49 - pre 79 meseci
A vala bas. Vidim, sve tajkuni po tim vasarima krkaju.
Tadic se malo zajebuje, kakvi tajkuni, kakav grcajuci i ropcuci narod. Onaj ko ima, krkace, ko nema, gulice parizer - uvek bilo i bice.
Meni licno daj punjene paprike i ja srecan i zadovoljan. Kakva pecenja, volovi, jagnjici i svinjcad.


Living:
da si, mala, fapova mašina
šalt'o bi' te u sedam brzina
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

Living Light

Član broj: 331540
Poruke: 6709



+1156 Profil

icon Re: Evo, kako se pravi Biznis u Srbiji, bez po muke !17.09.2017. u 00:54 - pre 79 meseci
Poenta Borisovog posla je da:

-Mlati praznu slamu, sve dok iz nje izilazi prašina,

..a kad to prestane, onda uzme Frulu "bez Rupa" pa ga duva dok ima daha,

Pa kad i to nestade, onda se loguje na ES,

-i sve TO ponovi u elektronskoj formi...

[Ovu poruku je menjao Living Light dana 17.09.2017. u 06:18 GMT+1]
Toliko mnogo knjiga, toliko malo vremena...
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 714
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+592 Profil

icon Re: Evo, kako se pravi Biznis u Srbiji, bez po muke !17.09.2017. u 00:57 - pre 79 meseci
Citat:
SlobaBgd:
@dusanboss
Došao si na redovno odsustvo iz legije, i odma' na krkanje!? To Srbine!!!
Inače lepo si sve ovo opisao, tačno tako stoje stvari. Ali dok je naših navika da sedimo u plastičnim stolicama ili na rasklimatanim klupama za klimavim stolovima, da pijemo mlako pivo i jedemo žilavo meso, i da je oko nas blato, dim, buka, cika i vriska, da nam pevaljka a la Vendi meša u krilu i viče na uvo a mi da podvriskujemo, malo pipnemo a mnogo platimo, dok nam je to primer autentičnog srpskog provoda, onda i treba da nas pljačkaju.


Da! To su moje navike, tako volim i tako ću da radim! Jel to znači da neko treba da me vara, iskorišćava i pravi budalu od mene? Nisma neki ljubitelj tih šatora (čekaj bre, jel se kaže "šatora" ili "šatari", bar za pravopis imamo strčnjaka ovde kolko hoćeš ), ali jednom godišnje kad videm te jagnjće, prasiće,ražnjiče itd volim da sednem na tu plsatičnu stolicu , da me taj dim udari po glavi i da uživam! Mislim jel to nešto loše?

Aj kad kažem da volim srolati nešto pa da me dim udari po glavi, pa da razumem što se ljudi ovde bune , al ovo ... Mislim , ne može mnogo više patriotski od toga

Ne, ne nije u redu to što rade. Još uvek ima dobrih i poštenih ""šatordžija" medjutim sve ih je manje jer gube bitku sa ovim drugima.


Samo mi jedna stvar oko tog poslovanja nije jasna. Koliko čujem ovde kod nas visoke cene svi pravdaju skupim mestima za šator koje grad (opština) naplaćuje. E sad u špicu posete njihova posećenost je 10-20 % popunjenosti. Veliku većinu profita zaradjuju od prolaznika koji uzmu nešto sa roštilja za usput. Nije mi jasno kako se nekome isplati da ta mesta plaća toliko visoko a da mu pritim zvrje prazna? Zar ne bi mnogo bolje za njih bilo da su malo pošetaniji i da ljudi ispune to do makar 80 %. Siguran sam da bi mnogo ljudi sa uživanjem sedelo tamo samo da nije svega toga lošeg (ili da ga je u nekoj razmnoj meri) o čemu mi pričamo ovde.

To je relativno nov fenomen. Ja se sećam pre samo 15 godina šatori su bili puni .

Ne znam šta se tu dešava, ali ne shavatam koja je računica tih ugostitelja. Ako neko od njih čita ovo lepo bi bilo da se javi i da nam pojasni stvari.

 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Evo, kako se pravi Biznis u Srbiji, bez po muke !

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 66885 | Odgovora: 277 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.