Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Evo, kako se pravi Biznis u Srbiji, bez po muke !

elitemadzone.org :: MadZone :: Evo, kako se pravi Biznis u Srbiji, bez po muke !

Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 66892 | Odgovora: 277 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Living Light

Član broj: 331540
Poruke: 6709



+1156 Profil

icon Re: Evo, kako se pravi Biznis u Srbiji, bez po muke !21.09.2017. u 15:26 - pre 79 meseci
Ivane, znam da nemas vremena da citas temu od pocetka..

Svi cenjeni clanovi su veoma perfektno izneli svoja iskustava,
iz raznih delova sveta i iz raznih država,

Zahvaljujem im se na tome !

Kad sam procitao njihove istinite opise, ispade da nas nisu odrali,
još smo dobro i prošli :-)

Što Java Beograd kaze = Obican Lopovluk !!!

Kako tek deru tamo u NL. pa u Rimu, pa madjarica u Budimpesti,
pa na Guči, pa na 7 pecenih paprika po ceni kilo mesa,
pa meni na engleskom nema iste cene kao meni na "Tamosnjem" jeziku,
pa u Amsterdamu, pa u u Mrčajevcima,

@Bradzorf012
Ne brigaj, necemo u Cetnike i Partizane,

--nije ovo takva tema..bar se pozitivno nadam

pOz

[Ovu poruku je menjao Living Light dana 21.09.2017. u 16:46 GMT+1]
Toliko mnogo knjiga, toliko malo vremena...
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.ip.telfort.nl.



+7169 Profil

icon Re: Evo, kako se pravi Biznis u Srbiji, bez po muke !21.09.2017. u 15:46 - pre 79 meseci
@žutokljunac,

Ubi me sad ne bih mogao da ti nabrojim imena (ne secam se stvarno) ali tamo gde sam svratio je bilo skroz dobro.

Iskreno, kada su preradjevine u pitanju, sumnjam da to ima veze sa "kvalitetom mesa" koliko sa recepturom tj. odnosima soli, masti, proteina i zacina.

@Living Light,

Deru svuda. Mislim kakvo djubre ces dobiti za debele pare svuda gde se ocekuje da ce gosti biti vidjeni, pa samo jednom... ja imam trocifren broj iskustava :-) Jasno je da ako hoces dobro da klopas da moras ici u neku kafanu / restoran i sl. tamo gde je model poslovanja da te vide ponovo a ne da te odvale koliko mogu taj jedan put u zivotu.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Living Light

Član broj: 331540
Poruke: 6709



+1156 Profil

icon Re: Evo, kako se pravi Biznis u Srbiji, bez po muke !21.09.2017. u 15:53 - pre 79 meseci
Ivane, jasno mi je oko te "deračine",

Samo se nadam da tema ne ode u cetnike+partizane,
pa da moras da je zakljucas.

Zamolio bih ucesnike da krenu rafaljnu paljbu,
ali ne politicku, nacionalnu iLi bilo koju drugu "remetilacku".

Alo bre ljudi, 'el imate Vi 100 života iLi samo ovaj ?

Pa kad imate samo jedan, dajte se sinhronizovati sa tim jednim-jedinim.

Necu vise da kacim "svinjarije", niti roštilje, i Amsterdamu je toga "preko glave"
Toliko mnogo knjiga, toliko malo vremena...
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 714
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+592 Profil

icon Re: Evo, kako se pravi Biznis u Srbiji, bez po muke !21.09.2017. u 17:49 - pre 79 meseci
Ne ! Nije normalno da te oderu bilo gde na svetu. Nije ni kod nas bilo normalno do pre par godina, barem ne na ovaj način. Ovo što sad rade je čist bezobrazluk.

Uvek je bilo raznih kafedžijskih forica da ti se izvuče malo više novca i na vašarima je veća verovatnoća da do toga dodje, ali ovo prevazilazi mere pristojnosti. Pre 20 ili 30 god ljudi ne bi platili račun kada bi došlo do takvih mahinacija koje se danas rade.

Kako možete da kažete da je to sasvim normalno? Nije normalno i ne bi trabalo da bude normalno. Ivane ne znam da li si čitao o čemu se ovde radi. Kažeš toga ima svuda u svetu? E pa nema, barem ne na taj nečin i ne svuda. Pročitaj moje komentare sa prve i druge strane da vidiš o čemu se radi. Znači hoćeš da kažeš da je svuda u svetu normalno da ti konobarica naplati koka-kolu koju je pre tog celu prosula po tebi ?!? Reci mi molim te gde je to normalno?

Treba napraviti razliki izmedju ugostitelja koji deru turiste i ovih koji dođu kao turisti jednom godišnje u tvoj rodni grad da te deru. Aman bre. Da su ovo neka stara dobra vremean leteli bi sa sve šatorom kad bi pijana raja popizdela. Nisi bre mogao nekad da dodješ u nečije mesto i da organizovano varaš narod, a da budeš nekažnjen.

Sad vidim mnogi govore kako je eto to normalno. Pa i treba da nas varaju i deru kad izgleda neki naši ljudi misle da to tako treba.
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 714
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+592 Profil

icon Re: Evo, kako se pravi Biznis u Srbiji, bez po muke !21.09.2017. u 17:59 - pre 79 meseci
Citat:
DaliborP:
Citat:
žutokljunac:
Ovaj vašerski fazon stavljanja 50 životinja na motku mi se ni najmanje ne svidja.
Više sam za ovakvu kulturnu varijantu. Ne mora meso da bude ovako kvalitetno i skupo, ali sam pristup spremanju hrane je neuporedivo bolji.

I ja isto tako mislim, ali ovde reci nesto tako je izgleda napadanje "svega sto je srpsko". Tako mi radimo i to je najbolje, nema dalje.



Ja ne volim kad neko brani sve Srpsko i diže ga u nebesa koliko god loše bilo, ipak žutokljunački napad je izgleda upravo napad na nešto samo zato što je srpsko.

Po čemu je ovaj Japanac koj peče biftek toliko kulturniji ili bolji od nekog leskovačkog roštilj majstora koji je vešt na roštilju i koji ispred tebe peče ćevape od kavalitetnog mesa?
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Evo, kako se pravi Biznis u Srbiji, bez po muke !21.09.2017. u 18:15 - pre 79 meseci
Društvo, drago mi je da ste svi raspoloženi i veseli, lepo je družiti se sa vama. Evo da i sam kažem, neću stavljati slike. Jagnjećo, salata, dobro crno pivo ili vino(kako beše, uz crveno meso ide belo vino i obratno), na kraju ono što niko ne pominje, desert.
 
Odgovor na temu

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
*.dynamic.sbb.rs.



+471 Profil

icon Re: Evo, kako se pravi Biznis u Srbiji, bez po muke !21.09.2017. u 18:26 - pre 79 meseci
Citat:
dusanboss:


Ja ne volim kad neko brani sve Srpsko i diže ga u nebesa koliko god loše bilo, ipak žutokljunački napad je izgleda upravo napad na nešto samo zato što je srpsko.


Aha, ... baš to.

Nego jesi ti probao jagnjetinu kleftiko?
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16343



+2921 Profil

icon Re: Evo, kako se pravi Biznis u Srbiji, bez po muke !21.09.2017. u 18:58 - pre 79 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:
Deru svuda. Mislim kakvo djubre ces dobiti za debele pare svuda gde se ocekuje da ce gosti biti vidjeni, pa samo jednom... ja imam trocifren broj iskustava Jasno je da ako hoces dobro da klopas da moras ici u neku kafanu / restoran i sl. tamo gde je model poslovanja da te vide ponovo a ne da te odvale koliko mogu taj jedan put u zivotu.

Ovo je sasvim dobar savet ako hocete da posteno da jedete i da vas ne prevare...

Ali podsetilo me da sam imao i tu slicne nacine prevare...

Kad vi dodjete tako od izdaleka a konobar ili domacin dodju za vas sto da vas "ljubazno pozdrave i pitaju odakle ste" i koliko ste putovali cisto da znate da se priprema teren za cerupanje
Cim se uvere da niste odatle dobicete specijalan tretman.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.web.vodafone.de.



+7169 Profil

icon Re: Evo, kako se pravi Biznis u Srbiji, bez po muke !21.09.2017. u 19:18 - pre 79 meseci
Citat:
žutokljunac:
Citat:
dusanboss:


Ja ne volim kad neko brani sve Srpsko i diže ga u nebesa koliko god loše bilo, ipak žutokljunački napad je izgleda upravo napad na nešto samo zato što je srpsko.


Aha, ... baš to. :)

Nego jesi ti probao jagnjetinu kleftiko?


Ako te put nanese u Stutgart, El Greco - jagnjetina kleftiko razvaljuje (a i druge stvari) :) Sad sam ogladneo kad si je pomenuo...
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1325
*.dynamic.sbb.rs.



+557 Profil

icon Re: Evo, kako se pravi Biznis u Srbiji, bez po muke !21.09.2017. u 19:21 - pre 79 meseci
Citat:
Bradzorf012:
... pa se zatom pitam, otkud ta opsesija hranom, ta orgazmička potraga za pečenjem? Razumem da je to deo i nekog folklora, ali što je mnogo mnogo je.



I ovo napiše neko ko ima hranu i u potpisu, pa mu hamburger ide uz svaki post? :)

Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

TRUE RMS

Član broj: 337247
Poruke: 310



+40 Profil

icon Re: Evo, kako se pravi Biznis u Srbiji, bez po muke !21.09.2017. u 19:45 - pre 79 meseci
Ko vas je terao da pominjete jagnjetinu kleftiko ? :)

https://www.youtube.com/watch?v=gRvolJLxJfs

https://www.youtube.com/watch?v=ayGNdsRLR5E
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Evo, kako se pravi Biznis u Srbiji, bez po muke !21.09.2017. u 19:59 - pre 79 meseci
Citat:
Living Light:
Alo bre ljudi, 'el imate Vi 100 života iLi samo ovaj ?


TRENUCI SAMO

Kada bih svoj život mogao ponovo da proživim
pokušao bih u sledećem da napravim više grešaka,
ne bih se trudio da budem tako savršen,
opustio bih se više.

Bio bih gluplji nego što bejah, zaista
vrlo malo stvari bih ozbiljno shvatao.
Bio bih manji čistunac.

Više bih se izlagao opasnostima, više putovao,
više sutona posmatrao, na više planina popeo,
više reka preplivao.

Išao bih na još više mesta na koja nikad nisam otišao,
jeo manje boba, a više sladoleda,
imao više stvarnih a manje izmišljenih problema.
Ja sam bio od onih što je razumno i plodno
proživeo svaki minut svog života: imao sam, jasno,
i časaka radosti.

Ali kada bih mogao nazad da se vratim,
težio bih samo dobrim trenucima.
Jer, ako ne znate, život je od toga sačinjen,
od trenutaka samo; nemoj ih propuštati sada.

Ja sam bio od onih što nikada nikuda nisu išli bez
toplomera, termofora,
kišobrana i padobrana;
kad bih opet mogao da živim,
lakši bih putovao.

Kada bih ponovo mogao da živim,
s proleća bih počeo bosonog da hodam
i tako išao do kraja jeseni.
Više bih se na vrtešci okretao,
više sutona posmatrao i sa više dece igrao,
kada bih život ponovo pred sobom imao.

Ali, vidite, imam osamdeset pet godina,
i znam da umirem.

Horhe Luis Borhes
 
Odgovor na temu

TRUE RMS

Član broj: 337247
Poruke: 310



+40 Profil

icon Re: Evo, kako se pravi Biznis u Srbiji, bez po muke !21.09.2017. u 20:15 - pre 79 meseci
Bradzorf012,

U pravom momentu...Bravo !
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 714
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+592 Profil

icon Re: Evo, kako se pravi Biznis u Srbiji, bez po muke !21.09.2017. u 23:22 - pre 79 meseci
Citat:
žutokljunac:
Citat:
dusanboss:


Ja ne volim kad neko brani sve Srpsko i diže ga u nebesa koliko god loše bilo, ipak žutokljunački napad je izgleda upravo napad na nešto samo zato što je srpsko.


Aha, ... baš to.

Nego jesi ti probao jagnjetinu kleftiko?


I šta hoćeš sa time da kažeš? Kao Srbi nisu prvi koji su se setil da nataknu neku živuljku na štapinu i da je okreću iznad vatre? Ma jel moguće? Sad si mi srušio snove i celokupni nacionalni identet!

Inece koliko mi je poznato nacionalne države kakve danas znamo su počele da se formiraju negde u 18. veku. Malo poznata činjenica, ali čini mi se tačna.

LM, kakve to veze ima žutokljuni? Poenta mog posta ide u totalno drugom smeru.
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Evo, kako se pravi Biznis u Srbiji, bez po muke !22.09.2017. u 06:06 - pre 79 meseci
Citat:
žutokljunac:
Citat:
bananaphone:
@žutokljunac - sve ima svoje, ja kad dodjem u Beograd, jedem samo brzu hranu, dobar burek, cevape i sl. I to ne da idem u restoran, maks - kafana, jer mi fali takve hrane, ovde nije dostupna a i teski je krs. Nekad za dorucak jedem pastetu i paradajz i nikakav munja biftek mi ne bi legao bolje, zato sto mi se jednostavno jede djubre hrana u tom momentu...

Sto se tice kvaliteta hrane u Srbiji, ako govorimo o proseku, ja bi rekao da jos uvek mozes da kupis jako kvalitetnu hranu, mnogo kvalitetniju nego u NL, za male pare (relativne na primanja!). Ima i smeca, ali sto se mesa tice, sve je to jos daleko iznad proseka koji ljudi jedu u NL. Kad pricamo o skupoj i kvalitetnoj hrani, naravno u NL je veci izbor, veci je zivotni standard, pa moze da se kupi kilo mesa za biftek od 50e kg i sl.



To sam i ja isto pričao... sve dok se nisam vratio ovde. Stanje se u poslednjih 15 godina drastično promenilo. Nekada je bilo tako, više nije! Ovde je jako teško da kupiš dobro meso.
Ako pričaš o fast food-u, kvalitet te hrane je... ma to više ni nije hrana. Npr. girosi koji se ovde prodaju se uzimaju od neke firme koja pravi te smese za gorose, i to ih pravi kao mesni narezak, pa oni to dobiju gotovo i samo peku i prodaju po tim fast food-ovima. Kvalitet je grozan. Čak ni silne arome, ukusi i boje koje im dodaju ne mogu da porpave utisak da jedeš nešto što je najbliže hrani za kućme ljubimce. Ovo posebno važi za hamburgere i pljeskavice, jer su oni ovde 150 dinara, što je jako jeftino. Imaj u vidu da dobiješ i lepinju i priloge, a da gazda mora da zaradi duplo, a pri tome plaća lokal, brdo radnika, struju, itd. Ćisto da shvatiš kvalitet te hrane. Danas ti je takva većina fast food restorančića ovde. Blagi užas.

Ako pričaš o hrani koja se kupuje po supermarketima, stanje je sično za meso, mesne preradjevine, sireve, voće i povrće. Jezivo loš kvalitet. Svi su redom očajni, ali da izdvojim Matijevića, kod koga sam kupio prašku šunku, koja se posle dva dana u frižideru pokvarila, pozelenela i počela da se raspada. Bacio sam je, nisam hteo ni Tajsonu da je dam ( moj pas ). Npr. Zlatiborac, koji je ovde kao neki kvalitet i nije ni najmanje jeftin, to meso se uvozi iz Argentine.

Jedino što je ovde ostalo da je dobro su kafane, ali u manjim mestima po Srbiji, gde gazde imaju dobrog dobavljača mesa.


Razumeli smo se, ja ne ocekujem da za 150din dobijes nesto sto valja, Matijevic je bio djubre i pre 15g.

Fora je u tome sto covek koji nema para, moze da ode kod proizvodjaca - recimo svinja, vidi u kakvim uslovima je ta svinja rasla, da li je zdrava zivotinja ili ima kugu i koleru i kupi tu svinju za cenu od 1-1.5e po kg (mangulica koja se kretala i hranila napolju, bez koncentrata, je tipa 2.5e), plati mesarima da je srede i naprave komade koji se koriste u domacinstvu.
Sve to te izadje jako jeftino a kvalitet mesa je jako jako dobar, bolji od bilo cega sto bi nasao u standardnim mesarama u NL.

Ako nisi toliko hard-core i imas vise love, pa odes u zasavicu (koja se delom komercijalizovala) i kupis gotove proizvode - kulene, kobaje, sunku od mangulice, i sve je to i dalje jeftino, relativno i na standard u Srbiji.

Vidi paprika: https://www.ah.nl/producten/pr...65/ah-zoete-rode-puntpaprika-s - 2 paprike 1.79e u supermarketu, ajvar bi kostao 100e po teglici :D. Znas kakve je paprike kupila moja keva za ajvar ove godine u Srbiji, da se smrznes, sama stenka paprike 3x deblja od ovih ovde, a o ukusu da ne govorim, a cena je bila nesto smesno, tipa 40-50din kg - odnosno svako moze da priusti.

Kajmak i sir na zemunskoj pijaci je fantastican, kakav je bio pre 15g i mogu da ga priuste i penzioneri.

Teletina ispod saca u Durmitoru na NBGD-u je ista kao i pre 15g.

Burek kod Trpkovica je isti kao pre 15g.

Da ne nabrajam, jasno ti je sta hocu da kazem, ko hoce da se hrani dobro u Srbiji, moze to da radi uz malo dodatnog truda bez ikakvih problema, Srbija je na kraju krajeva poljoprivredna zemlja.
 
Odgovor na temu

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
*.dynamic.sbb.rs.



+471 Profil

icon Re: Evo, kako se pravi Biznis u Srbiji, bez po muke !22.09.2017. u 07:39 - pre 79 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:

Ako te put nanese u Stutgart, El Greco - jagnjetina kleftiko razvaljuje (a i druge stvari) :) Sad sam ogladneo kad si je pomenuo...



U taj Stutgart nisam znao ni da udjem sa navigacijom. Pa taj grad ima 20 ulaza, 20 delova grada, 20 izlaza, lavirint auto-puteva, Stutgart Jug, pa Sever... tamo sam se skroz izgubio, a tek da nadjem restoran.

Evo ti preporuka za kleftiko, ali pazi za pravi kleftiko. Pravi se sprema tako što se iskopa rupa u zemlji, ubaci se ugalj, lepo se raspali i pusti da tinja. Onda se zamota jagnjetina ( pre toga ide u marinadu od maslinovog ulja, belog luka, limuna ), stavi se u tu rupu i rupa se prvo prekrije limom, pa se nabaca zemlja i na kraju stave ćebe. Razlog ovakvog spremanja jer su je nekada davno spremali Klepti( Grcka varijanta hajduka ), koji su se krili od Turaka, pa ukradu jagnje i spreme je na ovakav način da ih dim ne bi odao gde se kriju. Ostrva Poros i Hidra. Dimkovicu, ajde ako hoces i imašvremena sa nama na jedrenje u Atinu. Mnogo jeftino će da nas košta, jer se nas dosta tali za jedrilicu, a imamo i skipera, tako da uzmemo dobru Bavariju ) (veliku i udobnu, od preko 50 ft ), za reda velične 200E po osobi za 7 dana. Kod Rusa ti je dan na njoj oko 140E, a kod zapadnjaka jos skuplje. Hteo ti, ne hteo, ja ti čim mi izleti šaljem privatnu poruku, pa ti vidi. Pazi, obećavam ti vrh ekipi, a skoro uvek dodju vrh pčke, Ruskinje iz Moskve, pa te možda i oženim, hahahaha :) Pazi, dobro vreme, dobra klopa, dobri ljudi... vodim te kod Jorgosa na kleftiko i vodim te na vrh argentinsko belo vino. Red bi bio da se upoznamo. Ipak se svadjamo na forumu skoro 10 godina.
 
Odgovor na temu

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
*.dynamic.sbb.rs.



+471 Profil

icon Re: Evo, kako se pravi Biznis u Srbiji, bez po muke !22.09.2017. u 07:53 - pre 79 meseci
Citat:
dusanboss:
...


Još kad ti kažem da šljivovicu ne podnosim, a ni pivo, pa kad ti kažem da umesto pečenja, mogu da smotam i suši, proglasićeš me i pe.drm. :D

 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Evo, kako se pravi Biznis u Srbiji, bez po muke !22.09.2017. u 08:45 - pre 79 meseci
Nisi tri pe.er, ali nisu ni ovi koji vole meso sa ražnja i pivo - divljaci i neobavešteni i kratkotalasni koji nisu izašli iz svog sela, kako se provlači ovde. Sve je to lepo, ali ni domaće stanovništvo dalekih destinacija ne jede svakodnevno ni kobe govedinu ni jagnjetinu na grčki način, već se najnormalnije hrane lokalnom hranom koju mogu da priušte, spremljenom na tradicionalne ili brze savremene načine, kako je ko u prilici. Zato nije pe.erski jesti suši i ne piti pivo, ali jeste pe.erski držati slovo celom regionu kako treba da se hrani, jer je neko probao nešto neuobičajeno za ove prostore. Hrana (i način spremanja i izbor namirnica) jeste deo nacionalnog identiteta i Japanaca, i Holanđana, i Maora, i Srba. Da tako kažeš Japancima i Maorima da ne treba da jedu to-i-to i da spremaju jela tako-i-tak jer si ti negde probao drugačje ukuse i hranu, gledali bi te u najmanju ruku čudno.
 
Odgovor na temu

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
*.dynamic.sbb.rs.



+471 Profil

icon Re: Evo, kako se pravi Biznis u Srbiji, bez po muke !22.09.2017. u 09:12 - pre 79 meseci
Slobo, bio sam na dosta tih posela. Znas kako, odem kod drugara, npr. iz
Šapca ili iz Zrenjanina, nebitno gde, i onda se nas par dogovori da napavimo sedeljku uz najčešće roštilj i alkohol. Kao po nepisanom pravilu, tu se pojavi jos 5,6 nepoznatih likova, jer svako dovede nekog sa kojim je ortak ( jer se u manjim mestima ljudi poznaju ) i odjednom to bude društvance od 10 ljudi, gde se ljudi ne poznaju. Zatim proradi alkohol, posle jedno sat i po, dva, pa se uvek nadje neki Raka, sa " Beogradjani mamicu vam... " :D, i njega strašno nervira što si ti mnogo fin i zašto si ti sad bolji od njega pa nećeš njegovu šljivovicu, a i sve pare idu u Beograd, itd, itd... onda krenu prozivke, pa se onda uvek neko nadje ko ima potrebu da odbrani Beograd, pa se oni zakače, a ne vredi, proradio alkohol.. pa krenu priče o politici, a to već sve znaš kako se završava, pa ko čiju ženu kara, itd...

Tako da... čim vidim tako naredjano... odmah mi se odmotava taj film.

Nisam protiv pečenja sa ražnja. Bože sačuvaj. Pa ja idem do Mladenovca do daščare, samo zbog pečenja sa ražnja. A svratim obavezno do Mrzenaca kod Dzoke ( Makedonija ).

P.S. -Sad mi šalje ortkak poruku, hoću li u Šabac na vašar. Eto prilike... ja biram sa Dimkovićem na jedrenje... belo vino dobro rashladjeno, malo naseckane gorgonzole i meni u životu više ne treba.
https://www.srbijadanas.com/cl...asaru-u-sapcu-video-09-02-2016


[Ovu poruku je menjao žutokljunac dana 22.09.2017. u 10:30 GMT+1]
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Evo, kako se pravi Biznis u Srbiji, bez po muke !22.09.2017. u 09:35 - pre 79 meseci
Što se tiče masovnih narodnih okupljanja (vašari, mesijade, seoske slave), tu i mora da se sprema hrana na takav, masovni način: ražanj, vojnički pasulj ili riblja čorba iz kazana, kupus sa mesom, roštilj... Samo tako može da se postigne i da se isplati, a i da svaki priučeni roštiljdžija može da opsluži masu gostiju. Zamisli da se na vašaru sprema neko jelo gde se količina začina meri apotekarskom vagicom, gde se jelo kuva 21,5 minuta i gde uz meso ide i ikebana od priloga, sve po specijalnom receptu. Pa napravili bi pet porcija za veče i dalje ne bi stigli, zatvorili bi radnju. A ovi sa roštiljom i pasuljem bi radili i dalje i namlatili se para. Da ne govorim o ceni nekog komplikovanog ili od posebnih namirnica spremljenog specijaliteta i komadeške od jagnjećeg buta sa ražnja.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Evo, kako se pravi Biznis u Srbiji, bez po muke !

Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 66892 | Odgovora: 277 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.