Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

"Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"

elitemadzone.org :: MadZone :: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"

Strane: << < .. 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 259273 | Odgovora: 2759 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"24.01.2021. u 16:22 - pre 39 meseci
Java

Pričali smo o vakcini, ne o maskama, ne razumem. A ako baš hoćeš i tu grešiš, ali ne bih da prelazimo odmah na maske. Inače, ovo što si rekao, nema šta da mi objašnjavaš, upravo i govorim o tome:

Citat:

Ono šta pokušavam da ti objasnim: ista ili slična pravila mogu da počnu da važe jednako i za vakcinisane / nevakcinisane


Ono u čemu se ne slažemo, ko donosi odgovarajući propis. Rekao bih država, evo i đoka se slaže.
 
Odgovor na temu

dr0id

Član broj: 326795
Poruke: 464



+125 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"24.01.2021. u 20:49 - pre 39 meseci
Citat:
Bradzorf012:Ne, nije. Posao struke je da kaže, vožnja brzinom od 200km/h magistralom je opasna po bezbednost učesnika u saobraćaju. Dakle, okupe se inženjeri saobraćaja i ostali stručnjaci, naprave studiju i pokažu nam kako stvari stoje. Mi građani pogledamo i kažemo. Jeste, tako je, verujemo vam, ali mi smo rešili da vozimo 200km/h makar ginuli na putevima. Dakle, ne pita se struka.

I gde se to ne pita struka nego gradjani? Ajde vozi 200. Ili pijan, drogiran
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"24.01.2021. u 20:57 - pre 39 meseci
Ako nisi razumeo, a vidi se da nisi, žao mi je zaista.
 
Odgovor na temu

dr0id

Član broj: 326795
Poruke: 464



+125 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"24.01.2021. u 21:00 - pre 39 meseci
Razumeo sam, kazes da struka kaze nesto a "vi" se slozite ali resite drugacije. Ali nije tako, niti vas je vecina (ili jaca manjina) da bi nesto resili
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"24.01.2021. u 21:04 - pre 39 meseci
Ne znam koji smo to mi? Ako misliš na građane, onda da, to smo mi, građani Srbije, mi odlučujemo o stvarima koje nas se tiču. Na primer o vakcinaciji. Lekari su tu da daju stručno mišljenje, mi to možemo da prihvatimo, a ne moramo. Zakone donosi narodna skupština, a sporovodi vlada. Zakone ne donose, niti njihovo sprovođenje kontroliše struka, kompanija ova ili ona, avioprevoznici ili kafedžije. Eto, nadam se da sam sada jasniji.
 
Odgovor na temu

dr0id

Član broj: 326795
Poruke: 464



+125 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"24.01.2021. u 21:08 - pre 39 meseci
S obzirom na broj (i procenat) bolesnika, hipohondara i sl. vecina gradjana ce da se vakcinise. Mozda u Srbiji, zbog autodestruktivnog gena (ili vaspitanja, sta li je) mozda i ne, ali u svetu sigurno. Sto opet direktno utice na putovanja i sl.
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"24.01.2021. u 21:22 - pre 39 meseci
Ne znam kakve to veze ima sa sirom i vojnom muzikom. Da budem jasan i sprečim moguće nerazumevanje, pitaju se svi i svi imaju pravo da kažu svoje mišljenje. To se naročito očekuje od tzv. struke. Međutim, o zakonima odlučuje narodna skupština, samim tim građani. Ne znam zašto je ovo toliko teško za razumevanje, nije atomska fizika ili teorema o smeni promenljive u određenom integralu.

E sad, imajući u vidu blamažu koju je jedna članica tzv. kriznog štaba, a sada ministarka doživela, odnosno kakvo je neznanje pokazala, ja lično ni toj struci ne verujem. Na našu žalost, to je jedan od hiljadu primera.
 
Odgovor na temu

dr0id

Član broj: 326795
Poruke: 464



+125 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"24.01.2021. u 21:26 - pre 39 meseci
Pa ne pitaju se svi nego vecina. Sta vecina odluci (ili sta manjina odluci a vecina se ne usprotivi) - to je.
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"24.01.2021. u 21:30 - pre 39 meseci
Naravno, samo ovde neki kažu kako bi trebalo da se pitaju avio kompanije, tržni centri ili kafane.
 
Odgovor na temu

dr0id

Član broj: 326795
Poruke: 464



+125 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"24.01.2021. u 21:32 - pre 39 meseci
Ja pricam o vakcinaciji ti o dozvoli ulaska... To svako moze da ti zabrani pa ga ti posle tuzi
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"24.01.2021. u 21:33 - pre 39 meseci
Ne, ja takođe pričam o vakcinaciji.
 
Odgovor na temu

dr0id

Član broj: 326795
Poruke: 464



+125 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"24.01.2021. u 21:35 - pre 39 meseci
Nedozvoljen ulazak nevakcinisanim/netestiranim/nemaskiranim nije isto sto i vakcinacija, voznja preko ogranicenja, pod dejstvom psihoaktivnih supstanci, itd.
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"24.01.2021. u 21:36 - pre 39 meseci
Oh maj god.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
83.137.2.*



+2283 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"24.01.2021. u 21:56 - pre 39 meseci
Citat:
Bradzorf012:
Ne znam koji smo to mi? Ako misliš na građane, onda da, to smo mi, građani Srbije, mi odlučujemo o stvarima koje nas se tiču.

To je tako samo u teoriji. U praksi - gradjani srbije ne zele gej premijerku/parade/brakove, ne zele poklanjanje zemlje arapima, ne zele zagadjen vazduh, ne zele davanje drzavnosti kosovu, ne zele zaduzivanje drzave i presipanje tog novca u privatne gzepove... Tako da se u praksi radi upravo suprotno od onoga sto gradjani "odlucuju".
 
Odgovor na temu

dr0id

Član broj: 326795
Poruke: 464



+125 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"24.01.2021. u 22:04 - pre 39 meseci
Kako ne zele kad glasaju za to i/ili ne protestuju?
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.telemaxx.net.



+7173 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"24.01.2021. u 22:23 - pre 39 meseci
@Bradzorf012,

Pazi, u svakoj slobodnoj zemlji svako ima slobodu da se ponasa na neki nacin. Ako je za to propisana kazna zato sto je protiv zakona, stici ce ga.

Ako nije - onda si slobodan da upraznajvas svoje slobode dok te neko drugi ne tuzi za to i dobije :-)

Na sud i te kako imamo prava svi i to je prilicno normalna stvar.

Nije drzava jedina pozvana da izigrava strucnog arbitra sta se sme a sta ne sme. Drzava je cesto inicijator novih propisa i regulativa, ali nikako nije jedina niti su sve stvari propisane zakonima i podzakonskim aktima. Verovao ili ne, postoji gomila stvari koju slobodni ljudi i dalje mogu da regulisu. Ili udruzenja slobodnih ljudi npr.

Dacu ti nekoliko primera:

- Kod oblacenja: probaj da dodjes u kupacima na svoj posao u banci, neces ga imati. Diskriminacija? Da - dozvoljena.

- Kod slobode kretanja: probaj da se kreces svuda po komercijalnom objektu, recimo probaj da udjes u magacin apoteke, sef banke, kuhinju od restorana. Bices izbacen, a ako odbijas doci ce policija da te izbaci. Vlasnik tog privatnog prostora je ocigledno slobodan da to tako uredi

- Probaj da pricas preko telefona u pozoristu sa sve placenom kartom. Pretpostavljam da znas sta sledi. Njihova prava > tvoje slobode

- Vec sam pomenuo avio prevoz i kako nema nikakvih problema da budes na crnoj listi avio kompanije do kraja zivota ako treba

- Probaj da udjes u neki klub sa sve kartom, a da ne odgovaras nekom kriterijumu koji moze biti cak i izbacivacevo slobodno misljenje :-) Puno srece sa ulazom.

-----

U svim ovim situacijama mozes da primetis da bas kao sto i ti imas slobode, slobode ima i druga strana. Ako se ne slazete, jedini legalni nacin da se to resi je sud.

Primeti da drzave obicno imaju listu zasticenih karakteristika po kojima se ne sme diskriminisati. Znaci, ne mozes diskriminisati po rasnoj, etnickoj, rodnoj, religioznoj i sl. osnovi. Mislim da nema potrebe da ulazimo u detalje zasto je to tako.

Ali >savrseno< mozes diskriminisati po nekim osnovama. Od drzave do drzave zavisi po kojim i u kakvim uslovima.

USA je zanimljiva zato sto imaju prilicno duboko razvijen pravni sistem sa praksom gradjenom dugo vremena pod istim sistemom, pa mogu da sluze kao neki primer kako to moze da izgleda:

- Zaposljavanje: https://www.spigglelaw.com/emp...n-how-and-why-can-it-be-legal/
- Usluge: https://www.legalzoom.com/arti...-someone-because-of-appearance

Citat:

“No shirt, no shoes, no service” on the other hand, is a clear dress code that could also relate to health and safety issues. You usually see the sign in beach towns where tourists of all kinds are apt to be walking around shirtless or shoeless. As long as the policy is applied to everyone equally, it’s not likely to violate any discrimination laws.



==

Sve u svemu, ako bi se recimo ispostavilo da su vakcine jako korisne i u sprecavanju sirenja bolesti i u sprecavanju zaraze i ako ja kao vlasnik restorana, avio prevoznika i sl. to iskoristim i primenjujem 100% dosledno - imasces izazov da oboris moje pravo da nemam COVID19 bolesnike ili potencijalne bolesnike u prostorijama mog sopstvenog biznisa.

Kao prvo, "negativni status vakcinacije" nije nikakav zasticeni status koga stite zakoni za suzbijanje diskriminacije.

To ti drasticno slabi poziciju protiv mojih prava da ti uskratim servis.

Kao drugo, koliko god nekom cudno bilo, ja ne mogu biti nateran da uradim nesto sto ne zelim, to ukljucuje i moju potencijalnu kafanu ako sam ja vlasnik. Ako je to sto radim protiv propisa, onda mogu da me kazne, mozda cak i da mi zatvore prostor - ali da me nateraju da nesto konkretno uradim, ne mogu.

Ali uvek ljudi mogu da probaju alternativu - da kazu da im religija brani vakcinaciju, ili da su jednostavno ne-binarni transrodni vegani koji praktikuju judaizam, i da se obavezno pojave sa kipom na glavi.

Nisam siguran sta bi covek radio onda...
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

djoka_l
Beograd

Član broj: 56075
Poruke: 3453

Jabber: djoka_l


+1462 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"24.01.2021. u 22:36 - pre 39 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Citat:
Java Beograd:
Ono šta pokušavam da ti objasnim: ista ili slična pravila mogu da počnu da važe jednako i za vakcinisane / nevakcinisane

Da, to je svima jasno. Taktika kuvanja zabe ima jasan tok:
maska -> pcr test -> vakcina

Postavlja se pitanje da li ce u tom slucaju biti moguce organizovati specijalne letove za nevakcinisane?
Citao sam negde da sada neke aviokompanije uvode separee za ljude koji nece da nose maske tokom leta. Platis skuplje, ides u zaseban deo za nemaskirane i svi srecni, svi zadovoljni. Ne vidim zasto se ta vrsta dodatne usluge ne bi nudila nevakcinisanima.


Držim se za stolicu da ne padnem. Ovo što si napisao je glupo do imbecilnosti!

Taktika kuvanja žabe! Prokleti političari žele da spreče da ljudi obole. Pa moraju da se nose maske, kao što ih nose i hirurzi da bi sprečili kako da se inficiraju, tako i da inficiraju ranu pacijentu. Pa onda dijagnostički test fantastične tačnosti. Sve su smisli da bi ustanovili da li je neko bolestan. A onih 2+ miliona mrtvih se, u stvari, okliznulo na bananu. Pa onda vakcina! Zamisli, samo se daju poslednjih 100 godina i iskorenile su mnoge FATALNE bolesti.

Stvarno, nemaju nikakvih obzira prema pravu ljudi da budu neopevani kreteni.
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"24.01.2021. u 23:31 - pre 39 meseci
Dimke

Ti očigledno previđaš jednu stvar. Jedno si ti kao osoba, pojedinac, građanin, a nešto sasvim drugo kao vlasnik biznisa. To su dve različite životinje. To prvo.

Drugo. Naveo si primere sa kojima se u načelu slažem, ali si ih proširio i dao tumačenje koje je uglavnom neprihvatljivo.

Za sve primere koje si naveo: gde tačno vidiš diskriminaciju, odnosno kršenje ljudskih prava? Prava garantovanih poveljom UN, ustavom i zakonima? Ako mene pitaš, ne vidim nigde. Što se tiče vakcinacije, stvar stoji malo drugačije.

Ne znam čemu sve ovo, ali se zna ko može da me legitimiše. Policija. Zna se ko može da me ispituje gde sam bio i šta sam radio pre pet godina, šest meseci i dva dana u 17.44. Sud. Uvid u moj zdravstveni karton može da ima samo moj lekar. Itakodaljeitomeslično. Svaki mogući izuzetak, nije da ih nema, opet je pokriven zakonom i ne predstavlja nikakvu diskriminaciju.

Citat:

Kao prvo, "negativni status vakcinacije" nije nikakav zasticeni status koga stite zakoni za suzbijanje diskriminacije.


Kao prvo, to je status koji ti uvodiš, kako bi mogao da opravdaš vratolomije koje izvodiš. Dakle, ljudsko biće, čovek ima neka prava, ne postoji osnov po kojem mu se ta prava mogu uskratiti zato što nije vakcinisan. Mi ovde dolazimo do jednog bitnog momenta. Oni koji imaju ovaj pristup čoveka posmatraju kao biće koje mora da zadovolji neke uslove kako bi ostvario svoja prava.

Dakle, ti nemaš prava da mi uskratiš servis, mada se slažem da te na to niko ne može naterati, ali onda moraš da plaćaš penale.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
83.137.2.*



+2283 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"24.01.2021. u 23:50 - pre 39 meseci
Citat:
dr0id:
Kako ne zele kad glasaju za to i/ili ne protestuju?

E, to je misterija koju ne umem da objasnim
Kad bi politicari pred izbore iskreno rekli ljudima sta zaista nameravaju da urade, tada uopste ne bi presli cenzus
Jedna od omiljenih taktika je kuvanje zabe, ali sigurno ima jos mnogo drugih koje omogucavaju da radis suprotno od onog sto ljudi zele.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
83.137.2.*



+2283 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"25.01.2021. u 00:08 - pre 39 meseci
Citat:
djoka_l:

Držim se za stolicu da ne padnem. Ovo što si napisao je glupo do imbecilnosti!

Taktika kuvanja žabe! Prokleti političari žele da spreče da ljudi obole. Pa moraju da se nose maske

Holandjani zamalo da postanu dokaz da maske ne moraju da se nose. Pola godine su svi drugi morali, a oni nisu. I nista posebno se nije dogodilo zbog nenosenja. Ako si pratio, ja nisam protiv nosenja maski zimi. Protiv sam obaveznog nosenja maski tokom ostalih godisnjih doba, zato sto je to dugorocno kontraproduktivno i opasno. Ali, ako neko dobrovoljno zeli, ne treba braniti.

Citat:
Zamisli, samo se daju poslednjih 100 godina i iskorenile su mnoge FATALNE bolesti.

Sezonski grip nisu iskorenile, niti ce. Isto tako nece ni covid19. Plus mnoge fatalne bolesti su se samoiskorenile, bez vakcine.
Ali dobro, dobrovoljna vakcinacija jeste korisno civilizacijsko dostignuce. Prisilna vakcinacija je suprotno tome.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"

Strane: << < .. 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 259273 | Odgovora: 2759 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.