Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Da li bi komunizam preporodio Srbiju?

elitemadzone.org :: MadZone :: Da li bi komunizam preporodio Srbiju?

Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 42762 | Odgovora: 330 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Da li bi komunizam preporodio Srbiju?11.06.2021. u 11:31 - pre 34 meseci
Citat:
* BMI kalkulator - idealna tezina zavisno od visine - https://www.fitness.com.hr/fit...tori/Indeks-tjelesne-mase.aspx


Nešto ovaj kalkulator ne radi kako treba... bar za mene. Najmanje što sam imao je 97kg i tada praktično nisam imao ni gram sala. Ako bih sledio uputstva kalkulatora nisam siguran da li bih bio uopšte živ.

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

nenadovic85
my own my way

Član broj: 345971
Poruke: 260
*.dynamic.a1.rs.



+64 Profil

icon Re: Da li bi komunizam preporodio Srbiju?12.06.2021. u 19:51 - pre 34 meseci
Ne valja taj kalkulator ništa.

Nego što se tiče komunizma, evo ja predlažem sebe za doživotnog predsednika.
 
Odgovor na temu

Living Light

Član broj: 331540
Poruke: 6709



+1156 Profil

icon Re: Da li bi komunizam preporodio Srbiju?13.06.2021. u 04:10 - pre 33 meseci
Ee to mora da se zasluži!

Ne može to tek tako na angro.
Znaci,
-Prvo predjelo,
-Pa Čorba,
-Pa Glavno jelo,
-Pa kolači, štrudle sa makom ili sa višnjama,
-Pa šlag na kolače,

Mislim,
Da li Ti misliš da smo Rezervat iz Biafre?

Imamo i mi Rampu za EU!
na auto-putu

(sa sve očitavanjem tablica i prepoznavanjem lica)

[email protected]
Toliko mnogo knjiga, toliko malo vremena...
 
Odgovor na temu

nenadovic85
my own my way

Član broj: 345971
Poruke: 260
*.dynamic.a1.rs.



+64 Profil

icon Re: Da li bi komunizam preporodio Srbiju?13.06.2021. u 19:53 - pre 33 meseci
Aleksandar Vučić, doživotni predsednik. To je prvi korak ka komunizmu. Ustav može da promene za pola sata, ukinu izbore za predsednika, ostale izbore da ostave i za par godina ne mala, nego velika švajcarska. Ajd zdravo.
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Da li bi komunizam preporodio Srbiju?17.07.2021. u 15:56 - pre 32 meseci
Oblik vladavine je jedno, društveno uređenje nešto drugo, a opterećenost vladavinom AV-a preporuka za psihijatOra ili bar psiSologa.

Zdrao.
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Da li bi komunizam preporodio Srbiju?18.07.2021. u 06:59 - pre 32 meseci
Citat:
Bradzorf012:
opterećenost vladavinom AV-a preporuka za psihijatOra ili bar psiSologa.



Čovek mnogo radi, ne spava i pati od opsesivno kompulzivnog poremećaja. Slažem se da mu je potreban psihijatar, ali prvo treba rešiti uzrok problema, a to je vladavina. Nakon toga treba promeniti sistem. Nije AV kriv, sistem ga je uništio.
 
Odgovor na temu

B3R1
Berislav Todorovic
NL

B3R1
Član broj: 224915
Poruke: 794



+630 Profil

icon Re: Da li bi komunizam preporodio Srbiju?18.07.2021. u 11:10 - pre 32 meseci
Citat:
HasoMuka:
Primer Avganistana pokazuje da se slobodarski narod ne može porobiti ma koliko zlikovci bili vojno nadmoćni.

Tri karte za Holivud ... iliti kako mali Perica zamislja globalnu politiku. Da su Ameri hteli da sravne Avganistan sa zemljom oni bi to i ucinili. Ali onda se postavlja pitanje sta bi radili sa tako sravnjenom zemljom? Cemu bi im to sluzilo? Ratovi koje vode Ameri imaju jak ekonomski ili geopoliticki interes na duze staze. Ako tog interesa nema, ne smaraju se s ratom.

U Mjanmaru je trenutno gradjanski rat, uz jaku vojnu diktaturu koja sprovodi nevidjenu torturu nad civilima. Zasto tamo ne intervenisu, kada su tako mocni? Ne vide benefit. Za ljude ih ionako nikada nije bila briga. To je sve.
Citat:

Naravno, srbstvo pod vodjstvom sluga okupatora je daleko od onoga gde je Tito vodio SFRJ. Tito sigurno ne bi dozvolio okupaciju.

Tito je vladao JUGOSLAVIJOM, zemljom od 22 miliona stanovnika. Da je imao svega 4 miliona koliko Srbija na svojoj teritoriji de facto ima (manite onih 7, tu ulaze i oni sto su odavno otisli, a nisu se odjavili) - tesko da bi nesto postigao.

Hajde malo statistike, najpre demografija:

* SFRJ 1980 - natalitet +15 promila (!), mortalitet +9 promila, razlika (prirodni prirastaj) +6 promila (ogroman plus, da!). (izvor)
* Prosecna starost u SFRJ - 1950. je bila 24 godine, procenjuje se da je 1980. bila 34 godine.
* Srbija 2013 - (zvanicni) natalitet +8 promila, mortalitet +16 promila (!), razlika -8 promila ... i to uracunato sa zvanicnim brojem ljudi od 7 miliona.

Nije tesko zakljuciti da ako te cifre podelimo sa realnim brojem ljudi u zemlji dobija se negativni prirastaj ispod -10 promila.

* Prosecna starost ljudi u Srbiji je 41.6 godina (izvor: Worldometer). Uporedi to sa 24-34 godine u SFRJ!

Takodje, ako opet uzmemo da je oko 3 miliona ljudi van Srbije i samo se vode na papiru da su tamo, kao i to da se vecina gastosa vraca u Srbiju da tu provede penziju, prosecna starost onih koji zive u Srbiji je sigurno oko 50-tak godina.

Putovao sam mnogo po Evropi. Gde god sam bio, po parkovima ujutru sam vidjao mladje ljude u sorcevima i patikama kako trce. Po nasim parkovima vidjam samo penzionere koji igraju sah. Pametnom dosta.

Onda tu dolazi i vojna snaga.

* JNA je sredinom 80-ih (tada je bila u vrhu) imala 680,000 aktivnih vojnih lica, 3.2 miliona rezervista na spisku i oko 8 miliona teoretski vojno sposobnih ljudi (izvor).
* Hrvati kazu da su cifre iz 1990. bile manje, ali cak i njhova procena je impozantna - 275,000 aktivnih i oko milion rezervista (izvor).
* VJ - 1999, tokom bombardovanja: 100,000 aktivnih ljudi, oko 400,000 rezervista (s tim sto su vec u maju mnogi isli tetki lek da nose, a granica se prelazila lako) - izvor.
* VS - ima 40,000 aktivnih vojnika, 50,000 rezervista i oko 3 miliona teoretski vojno sposobnih (link)

Opet, u te vojno sposobne spadaju i oni od 40+ koji vise ne mogu ni da potrce i idu od lekara do lekara, kao i oni koji su odavno napustili zemlju, a nisu odjavili prebivalista.

A sada da vidimo taj Avganistan koji toliko hvalis:

* Demografija - 30 miliona ljudi, prirodni prirastaj (po statistici Svetske banke) - pazi sad: +23 promila !!!
* Prosecna starost Avganistanca - opet Worldometer = 18.4 godina - uporedi ti momka od 18 koji bi konju rep iscupao i dedicu od 50+ koji pije caj za prostatu!
* Aktivnih vojnika - oko 200,000 ... plus ono sto Talibani mobilisu po kucama, a nije tesko da mobilisu, jer imaju i koga.
* Naravno, imaju oni dosta dezertera i izbeglica ... ali i pored toga - 30 miliona je 30 miliona, a 4 miliona je 4 miliona. Velika razlika!
* Na sve to - 650,000 km2 povrsine (Srbija ima 88,000), od cega je dobar deo pustinja ... probaj da to pokrijes trupama, ako mozes.
Citat:
U Avganistanu USA nije uspela da sastavi punih 20 godina.

Nisu hteli da ulazu previse u taj rat. Procenili su da ce proci jeftino, ali onda su se zeznuli ... i videli da ce to mnogo da ih kosta, a da iz toga rata nece izvuci nista. Sledecih 10 godina su samo trazili kako da se povuku, a da to ne izgleda kao poraz. To je tzv. "exit scenario" - sastavni deo americke vojne doktrine. Od Vijetnama i Koreje do danasnjih dana, cim se zaglibe u blatu ili pesku i cena rata naraste iznad budzetskih projekcija, a da se pri tome ne vidi ekonomski ili strateski benefit od takvog rata - pocinje povlacenje. Cista ekonomija.
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Da li bi komunizam preporodio Srbiju?18.07.2021. u 12:52 - pre 32 meseci
Hebote, kako si ti zanimljiv i pametan, a o duhovitosti da i ne govorimo. Divim ti se do imbecilnosti.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8064



+1747 Profil

icon Re: Da li bi komunizam preporodio Srbiju?18.07.2021. u 14:18 - pre 32 meseci
Ova statisticka prica za Srbiju je prilicno ili bolje receno Skroz pogresna !

Broj stanovnika !


Srbija vodi prilicno posteno i azurno Realan broj stanovnika !!

Ne zato sto je Vlast Azurna u Postena , vec zato sto joj to odgovara !

Sto prikaze manji broj stanovnika , Pre i Bolje se ostvaruje Svakodnevna Propagandna Mantra o Rastu BDP-a !

Uz nju isto takva Mantra o rastu Plata !


Vitalna statiska iz vremena SFRJ nije uporediva ni sa cim jer je bila Lazna ! Ogroman deo tog nataliteta su cinili posebno od 60-tih godina zna se koje Etnicke grupe !

To nema veze sa natalitetom Srba, Slovenaca ili Hrvata koji su davno prestali da se ubrzano razmnozavaju !

Statistika je bila lazna jer je odgovaralo da se odredjene Etnicke zajednice proteziraju !

Niti ih je tada bilo toliko , niti ih danas ima toliko koliko pokazuju statistike , i ondasnje i sadasnje !


Worldmetar Statistika je potpuno Nebitna jer uracunava Kosovo u Srbiju ! O tome sam pisao vise puta ! Podaci sa Kosova su Fantasy i nemaju nikakve veze sa nama .
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1325
*.dynamic.a1.rs.



+557 Profil

icon Re: Da li bi komunizam preporodio Srbiju?18.07.2021. u 22:38 - pre 32 meseci
Ne, ja mislim da je sfrjota bilo, i da više neće biti, a i joze je izgleda umreo, de baš to da mu se desi, a imao je 800.000 vojnika, ko ima 800.000 vojnika generalno ne treba da umre ako ga vole :)
Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

B3R1
Berislav Todorovic
NL

B3R1
Član broj: 224915
Poruke: 794



+630 Profil

icon Re: Da li bi komunizam preporodio Srbiju?19.07.2021. u 11:02 - pre 32 meseci
Citat:
ademare:
Srbija vodi prilicno posteno i azurno Realan broj stanovnika !!

Lepo je to sto verujes u bajke, u kojima niko ne laze, svi su fini i posteni. Eh, blago tebi ...

Sto se tice te azurnosti, da ti objasnim kako stvari funkcionisu van tog tvog bajkovitog Srbo-Matrixa. Ko ode iz zemlje najcesce se nigde ne odjavljuje. Vecina zato sto ne zna za obavezu da mora da ode u MUP i prijavi odlazak iz zemlje ... a oni malobrojni ostali koji to i znaju ne rade to zato sto ih boli njihov licni organ reda i mira za tu obavezu (kao i za vecinu drugih obaveza prema drzavi). Mada zakon predvidja i neke kaznice za one koji to ne odrade, te se kazne retko izricu. Nisam cuo ni za jedan primer.

Prebivaliste svima ostaje u Srbiji. To niko nije lud da odjavi, jer time gubi licnu kartu (za koju je prebivaliste u Srbiji uslov), a time i niz drugih pogodnosti. Ima i ljudi koji se po odlasku hladno prijave u RFZO kao "nezaposleni" i podigu zdravstvenu knjizicu da mogu da se lece u Srbiji kada im pritreba. A ti koji zivis u Srbiji placas za njih lecenje. Oni ne placaju tu zdravstvenu ni dinar, jer su - boze moj - bez prihoda. Zvanicno. A zaradjuju u Dojclandu 10 puta vise od tebe. I niko im nista ne moze. ​Takodje, odjavom prebivalista pasos tehnicki postaje nevazeci jer je adresa pogresna. I pored toga, pasose s pogresnim adresama fura veliki broj nasih ljudi i opet ih boli gore pomenuti drzavni organ za to.

Kada dodje vreme za popis, nasi cesto otputuju dole da se popisu kao regularni stanovnici Srbije jer su - boze moj - na "privremenom" radu napolju. Ali taj privremeni rad precute. Za svaki slucaj. Nikad se ne zna ko moze da im izvuce iz naftalina to sto su bili napolju, pa da ih tereti za - ne daj boze - neki porez ili bilo sta. Ili da neko ustanovi da im adresa u Srbiji nije vise prebivaliste, pa da im tu adresu "pasivizuje" (pogledaj sajt Mupa za to). Onda opet gube licnjak, a soska im je nevazeca. Ovako, kazu da su nezaposleni, a zive tu. I nikom nista.

Svi ti takvi ulaze u statistiku i vode se kao da zive dole.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8064



+1747 Profil

icon Re: Da li bi komunizam preporodio Srbiju?19.07.2021. u 11:50 - pre 32 meseci
Vidi ne moras da mi ubacujes pricu o verovanju u Bajke , jer sam tacno napisao zasto Vlast vodi o tome tacnu statistiku .

Nisi u materiji , oko statistike i ja to razumem .

Popis ?

Ko je pominjao popis ?

Popis je Budalastina koja se obavlja jednom u 10 godina ? Haha pa cemu to sluzi , a jos i ne radi ?


Drzava Srbija Azurira broj stanovnika Jednom Mesecno !!!!

I ne brini znaju ko je tu ko nije , sem ako si izasao ilegalno iz zemlje , preko ilegalnog granicnog prelaza !

Srbija je preplavljena kamerama . Sve snimaju .

To sto se nisi odjavio , LK i bla bla, ne sprovodi se jer Vlast tako zeli !


Kao sto preCednik kaze uveo bih Obaveznu vakcinaciju , ali ne mogu zbog Ustava . Moram da ga postujem !

Covek koji ne zna ni sta pise u Ustavu , i koji ga nikada ne postuje sada resio da postuje ?

Ne nego oni koje bi naterao da se vakcinisu su Glasaci ! NIje vazno da li uopste idu na glasanje i za koga glasaju , to su Glasaci i ima ih vise od 50 % !

Da li bi neko iole pametan okretao protiv sebe 50 % ljudi ?

Zato ide prica o Ustavu !

I ostalo sve je zato . Jos od Milosevica namerno se sve pusta, dozvoljava , sto se dozvoljava ! Nije u pitanju nesposobnost ili Nemar , vecnaprotiv Namera da se ljudi ne okrenu protiv vlasti . Ovo za vakcine je samo jedan mali primer .

Procenjuje se sta je za vlast veca steta a sta veca korist ! Svaki put !
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9446
79.101.120.*



+10242 Profil

icon Re: Da li bi komunizam preporodio Srbiju?19.07.2021. u 11:53 - pre 32 meseci
Citat:
ademare: Procenjuje se sta je za vlast veca steta a sta veca korist ! Svaki put !

Uključujući i registraciju krševa i leševa, bez DPF, bez katalizator i auspuha, koji smrde i zagađuju celu državu. I truju i mene i tebe i našu i njihovu decu.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Da li bi komunizam preporodio Srbiju?14.09.2021. u 21:18 - pre 30 meseci
Izvini, ali meni ovo liči na teror siromašnih od strane bogatih.

Hm, vlast vlast vlast, šta je bitno za vlast, šta vlast sme, a šta ne sme, šta joj odgovara, a šta joj ne odgovara. Šta je to uopšte šteta za takozvanu vlast? Građani Srbije ne voze kante koje zagađuju zato što vole polovnjake, nego zato što nemaju za novo. Šta je bitno građanima Srbije? Naravno, sada će fensi šmensi lik reći kako njega to ne zanima i kako želi da udiše čist vazduh. Pa ono, aj da pobijemo sirotinju, da nam ne prde i ne smrde u našem lepom svetu.
 
Odgovor na temu

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+835 Profil

icon Re: Da li bi komunizam preporodio Srbiju?16.09.2021. u 06:12 - pre 30 meseci
Dok se ti bavis sirotinjom, da vidimo malo sta rade, od milja zvane "crvene ustase":

MILO BANANA: Đukanovića optužuju za veze sa švercom kokaina u bananama!
https://www.kurir.rs/vesti/pol...-sa-svercom-kokaina-u-bananama

Citat:
Za­ple­na 1,4 to­ne ko­kai­na po­kre­nu­la je spe­ku­la­ci­je o ve­za­ma vr­ha DPS sa
me­đu­na­rod­nim tran­spo­r­tom na­r­ko­ti­ka u kon­te­j­ne­ri­ma iz La­tin­ske Amerike


BTW, tacnost ove informacije je oko 99.5%
 
Odgovor na temu

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+835 Profil

icon Re: Da li bi komunizam preporodio Srbiju?16.09.2021. u 08:35 - pre 30 meseci
Drug Milo je do nedavno imao 30% vlasti u Srbiji, mozda i vise nego sam Vucic na pocetku vlasti. Cak razmisljam da je Vucko bio u nekom vazalskom polozaju u odnosu na crvene dole. Cak mu je i sadasnja zena od Djukanovica, ako se ne varam. Skoro pa srednji vek, bato.

I kako to zamenjujem teze, ti pricas o kradji struje u nekom selu, a ja pricam o tonama kokaina, koje svercuje Udba, odnosno njena podruznica iz CG, plasira na SRb trziste, ovde peru pare(u drugim drzavama nisu mogli), ubijaju ljude, zidaju, kupuju firme, bave se korupcijom na veliko.
 
Odgovor na temu

nenadovic85
my own my way

Član broj: 345971
Poruke: 260
*.dynamic.a1.rs.



+64 Profil

icon Re: Da li bi komunizam preporodio Srbiju?16.09.2021. u 12:32 - pre 30 meseci
Mene zanima, kako reče Ministarka Zorana Mihajlović. Kaže: 80% domaćinstava biće prekriveno solarnim panelima, pa se pitam, dal i ja spadam u tih 80% imam veliki krov.
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Da li bi komunizam preporodio Srbiju?16.09.2021. u 13:07 - pre 30 meseci
Pravilo 80-20 kaže da 80% domaćinstava drži 20% ukupne površine krovova. Nažalost ovo što je najavila miniserka se ne odnosi na vlasnike kuća, već na sve stanare zgrada, osim onih u potkrovlju i na poslednjem spratu zgrada koje nemaju potkrovlje.
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Da li bi komunizam preporodio Srbiju?16.09.2021. u 13:21 - pre 30 meseci
Zgrade i solarni paneli, kakve to ima veze sa temom?
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1325
87.116.165.*



+557 Profil

icon Re: Da li bi komunizam preporodio Srbiju?16.09.2021. u 13:37 - pre 30 meseci
Pa moraju stanari da se dogovore oko postavljanja panela, kao u komuni :)
Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Da li bi komunizam preporodio Srbiju?

Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 42762 | Odgovora: 330 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.