Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ubiti ili ne ubiti ? (zmiju)

elitemadzone.org :: MadZone :: Ubiti ili ne ubiti ? (zmiju)

Strane: << < .. 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17

[ Pregleda: 25165 | Odgovora: 323 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
151.18.254.*



+2283 Profil

icon Re: Ubiti ili ne ubiti ? (zmiju)13.04.2023. u 06:07 - pre 12 meseci
E,jbg. Time mi ukidaš slobodnu volju - sad te moram braniti iz inata, tako sam isprogramiran.

Dakle, u skladu sa woke kulturom podržavam tvoje pravo da se izjašnjavaju kao materija. Ali, ti nećeš biti ugljovodonikazotoksid, to ime je visoko inteligentno i rezervisano je za pisca. Ti treba da budeš nešto što će zvučati opasno, progresivno i tradicionalno u isto vreme. Znam - materija koja hoda! Zvučaće gotovo kao naslov horor filma, zamisli samo, viknem "bežite ljudi stiže materija koja hoda" i svi se razbeze vrišteći!

Samo, sad sam u dilemi, da li bi bilo u redu da vas tako zovemo i drugim budućim temama van ove? Tako kul imena za vas dvojicu, bilo bi lepo da prevazidju ograničenja ove teme i budu univerzalno prihvaćena.
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Ubiti ili ne ubiti ? (zmiju)13.04.2023. u 06:44 - pre 12 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Ali takođe istovremeno moja slobodna volja bira da oseća totalnu kurcobolju za ta shvatanja, konkretnije za njihovu težnju da se nametnu i drugima, konkretnije meni.


Ja u potpunosti shvatam i razumem tvoju kurcobolju koja je direktna posledica genetike i načina treniranja tvoje neuronske mreže tokom detinjstva i kasnije. Moja namera kao nesvesnog bića koje postupa onako kako je genetski kreirano pa zatim utrenirano je bila da proširim zrno moje spoznaje ka tvom dublje nesvesnom biću, ne znam iz kojih razloga jbg, ali već osećam da je to sizifov posao te moja utrenirana neuronska mreža shvata da treba da odustane od takvog pokušaja i bavi se nekim korisnijim stvarima. Recimo neka komunikacija sa ribama sa Tindera ili borba sa zmijama oko bunara (isto sránje otprilike), ili tako već nešto, plodonosnije u pogledu doze mojih hormonskih narkotika.
 
Odgovor na temu

BrutalCoin

Član broj: 337807
Poruke: 126



+103 Profil

icon Re: Ubiti ili ne ubiti ? (zmiju)13.04.2023. u 07:06 - pre 12 meseci
Umesto termina svest/nesvest bolje je koristiti na primer termin "black-out interval".
Individua je u jednom momentu na strani Rusije a u drugom (black-out) momentu podržava Ameriku i pse po naseljima.
Podržavanje Amerike je očigledan znak gutanja propagande a to je sigurno posledica nekog pomračenja ili prekida/blokade u razmeni informacija unutar mozga.

U kontekstu materijalnog sveta možda takvima upravlja (za sada) hipotetična "tamna materija".
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1339
87.116.162.*



+559 Profil

icon Re: Ubiti ili ne ubiti ? (zmiju)13.04.2023. u 23:51 - pre 12 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
1. Blagovesti su 25. marta po julijanskom kalendaru.


Da, to ti je 7. april po aktuelnom gregorijanskom, viš kako su pametne u svakom slučaju izlaze 7. aprila i na Blagovesti

Citat:
2. Sta ako je zmija prešla na gregorijanski/milankovićev kalendar?


Milankovićev je ako ćemo pravo nazivno: "revidiran julijanski", faktički nastavak praćenja vremena po gregorijanskom dok ga ne ispravi, a suštinski samo Milankovićev ..

Možda su naši preci i konstruisali beli luk, šta aku su u usta otrovne zmije zasejali običan crni luk ili vlašac, praziluk, a on se od onog silnog otrova sav sprčio, sparušio i postao beli luk .. mogla je tako da nastane i starozavetna legenda da je Eva od zmije dobila jabuku, tj glavicu crnog, a sada već belog luka .. i objašnjenje o poznavanju dobra i zla, zlo je kad te zmije ujede, a dobro je kad te ne ujede, ili ako imaš amajliju uz sebe .. dobro je i kad imaš zmij.. ženu uz sebe da uzme glavicu iz usta zmije, a loše je kad nemaš, vidiš kako pisac pati što nema, zato i nije ubio zmiju jer nema ko da ubere glavicu .. tinder je dobro ako nađe ženu, a zlo ako ne nađe .. itd ...

Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.kpn-gprs.nl.



+2283 Profil

icon Re: Ubiti ili ne ubiti ? (zmiju)14.04.2023. u 15:11 - pre 12 meseci
Citat:
pisac:
Moja namera kao nesvesnog bića koje postupa onako kako je genetski kreirano pa zatim utrenirano je bila da proširim zrno moje spoznaje ka tvom dublje nesvesnom biću

Steta, baš si mi bio gotovan lik dok nisi počeo da glumiš Jovanu Jeremić. Valjda uz to mučenje tela fizičkim radom ide mučenje duše time da te svi ne razumeju, odbacuju i proganjaju. Ali dobro, to je samo moja lična percepcija, a sada da predjemo na činjenice...

Nebitno šta si ti spoznao ili nisi, činjenica je da si katastrofalno loš učitelj. Nemaš talenat javnog nastupa, ubedjivanja i držanja interesovanja ljudi. Ali to je ustvari tvoja ogromna srećna okolnost u celoj priči...

Zašto sreća, pitaš se ti?

Pa eto, ti si trenutno spoznao ideje bogoprotivnosti tj. satanizma. Sutra ćeš spoznati Boga kao svedržitelja, tvorca neba i zemlje i svega vidljivog i nevidljivog. Otići ćeš u crkvu, pokajati se, odbaciti satanu i sve će biti super. Ali, samo pod uslovom da nisi bio (uspešan) učitelj satanizma. Ako imaš barem jednog učenika koji je od tebe primio "spoznaju", onda pokajanje neće vredeti dok i učenika ne odvratiš od onoga čemu si ga naučio. A učenik se zainati pa neće i ostade tvoja duša grešna bez spasenja.

Sad ti verovatno misliš da želiš doživotno da budeš satanista i da se nikad ne pokaješ, ali ko zna šta nosi novi dan i šta sve možeš spoznati, bolje držati se sigurice i nikog ničemu ne učiti. A pošto ti Bog nije dao taj talenat utoliko bolje, time ti je učinio ogromnu uslugu na kojoj ćeš minuti neizmerno zahvalan jednog dana.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.kpn-gprs.nl.



+2283 Profil

icon Re: Ubiti ili ne ubiti ? (zmiju)14.04.2023. u 15:21 - pre 12 meseci
Citat:
BrutalCoin:
Individua je u jednom momentu na strani Rusije a u drugom (black-out) momentu podržava Ameriku i pse po naseljima.

Druže, ti se definitivno gubiš na trenutke. Tema je zmija, a ne pas, a to dvoje nije baš toliko teško razlikovati. Razumem da oboje imaju glavu i rep i po nekad hoće da ujedu, ali razlika je očigledna - zmija se sastoji od 5 slova (S-N-A-K-E) a pas od 3 (D-O-G). Inače je identično i u srpskom jeziku, pa nisi morao da odlutaš skroz do Amerike.
 
Odgovor na temu

BrutalCoin

Član broj: 337807
Poruke: 126



+103 Profil

icon Re: Ubiti ili ne ubiti ? (zmiju)14.04.2023. u 17:11 - pre 12 meseci
Citat:
Darko Nedeljković

Otići ćeš u crkvu, pokajati se

Aaaa, vi zato idete u crkvu?
Mislio sam da se pokajanje radi gde stigneš.

 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Ubiti ili ne ubiti ? (zmiju)15.04.2023. u 09:25 - pre 12 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Citat:
pisac:
Moja namera kao nesvesnog bića koje postupa onako kako je genetski kreirano pa zatim utrenirano je bila da proširim zrno moje spoznaje ka tvom dublje nesvesnom biću

Steta, baš si mi bio gotovan lik dok nisi počeo da glumiš Jovanu Jeremić. Valjda uz to mučenje tela fizičkim radom ide mučenje duše time da te svi ne razumeju, odbacuju i proganjaju.


Da si ti doživeo ono što sam ja, u vremenu u kome se neuronska mreža obučava, pitanje je gde i šta bi ti bio danas.
Slobodna volja... moj q. slobodna

Ti si meni i dlaje gotivan lik, zapravo svi su mi gotivni sem nekolicine nezrelih infantilnih derišteta. Čak i Dimković mi je gotivan iako živi u svom svetu knjiga i mehaničkog suvoparnog "znanja". Ladno me ne bi začudilo da u sledećoj temi ja kažem da postoje samo dva pola a on kaže: Da bi to razumeo treba ti ogromno predznanje iz raznih oblasti, Knjigu u šake...


Citat:

Nebitno šta si ti spoznao ili nisi, činjenica je da si katastrofalno loš učitelj.


Za ovo treba da budeš dete da bi znao. Kao odrastao sa izgrađenim stavom imaš predrasude koje te sputavaju u razumevanju i prihvatanju znanja koje ti pružam.

Citat:

Nemaš talenat javnog nastupa, ubedjivanja i držanja interesovanja ljudi. Ali to je ustvari tvoja ogromna srećna okolnost u celoj priči...


Malo si pobrkao, učitelj i javni nastup... Učitelj ne mora da obučava javno, što znači da može biti dobar učitelj iako je loš govornik i vođa.
Hoćeš privatne časove, besplatno?

Citat:

Zašto sreća, pitaš se ti?


Ne pitam se, ali ajde kad si već krenuo...


Citat:
Pa eto, ti si trenutno spoznao ideje bogoprotivnosti tj. satanizma. Sutra ćeš spoznati Boga kao svedržitelja, tvorca neba i zemlje i svega vidljivog i nevidljivog. Otići ćeš u crkvu, pokajati se, odbaciti satanu i sve će biti super.


Nisam ja spoznao ideje već sam spoznao da je ovaj svet svet sotone, i to vrlo jednostavno. Ono što sam kao dete načuo (i odbacio sa smejanjem) o vrednostima sotone i budućem kretanju društva kojim rukovodi sotona, se u dlaku ostvarilo više decenija kasnije. Tranvestiti su samo jedna stepenica silaska sve dublje u ponor. Ne treba biti ni posebno pametan (ima mnogo glupih koji viču sotona, sotona) nego treba samo prihvatiti realnost.

Dimković recimo to ne može da sagleda jer živi u nauci i informacijama, od kojih ne vidi celinu. Garantujem da veruje da se tranvestiti guraju zbog doživotne zavisnosti od hormona, odnosno zbog obrtanja para, kao što se i održava celo ovo liberalno ludilo dok konzervativci obrću pare na liberalnoj omladini.

Kad ono, cvrc, pohlepa je oličenje onih koji prate sotonu. Čak i kada nisu svesni toga.

Citat:
Ali, samo pod uslovom da nisi bio (uspešan) učitelj satanizma. Ako imaš barem jednog učenika koji je od tebe primio "spoznaju", onda pokajanje neće vredeti dok i učenika ne odvratiš od onoga čemu si ga naučio. A učenik se zainati pa neće i ostade tvoja duša grešna bez spasenja.


Nisam ja učitelj satanizma, pobrkao si ti to. Samo konstatujem realnost.

Svako ko želi da živi ispravan život što dalje od sotone, neka prestane da kucka na kompjuteru i da se bavi informatikom, i neka ukine struju, jer je informatika ta koja porobljava čovečanstvo a struja je ta koja daje komfor životu. I neka prestane da prima vakcine.

Život ne treba da bude komforan, život treba da bude mučenje sa trenucima sreće, i samo tako se približavaš Bogu. Jer život nisi ti već je život mnogo veći od tebe. Pod uslovom da veruješ u Boga i da želiš da mu se približiš, ja ga nisam spoznao već sam sve ovo izveo logikom i nešto nemam za sada nameru (kao ni ti) da se odreknem pomenutih oruđa sotone sa kojima se koristim.

Citat:
Sad ti verovatno misliš da želiš doživotno da budeš satanista i da se nikad ne pokaješ, ali ko zna šta nosi novi dan i šta sve možeš spoznati, bolje držati se sigurice i nikog ničemu ne učiti. A pošto ti Bog nije dao taj talenat utoliko bolje, time ti je učinio ogromnu uslugu na kojoj ćeš minuti neizmerno zahvalan jednog dana.


Garantujem da svi na ovom forumu svesno ili nesvesno spadaju u tu kategoriju.

***

I nešto mi nisi jasan... konstantno pominješ Boga i sotonu povodom moje spoznaje i stava i verovanja da slobodna volja ne postoji u materijalnom poznatom uzročno-posledičnom svetu. Iako sam ja rekao (i stojim iza toga) da slobodna volja može postojati samo van tela u slučaju da misao/duša može postojati van tela.

Dakle, ako ne postoje ni Bog ni sotona onda slobodna volja ne postoji takođe. Ta priča je završena, sve je unapred predodređeno ili zavisi od slučajnost ali slučajnost nije slobodna volja. A ako pominješ i Boga i sotonu onda unosiš nove parametre u jednačinu, a ja se nisam bavio tom jednačinom i nemam niti stav o tome niti mogućnost da izračunam jednačinu.

[Ovu poruku je menjao pisac dana 15.04.2023. u 10:51 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.mobile.kpn.net.



+2283 Profil

icon Re: Ubiti ili ne ubiti ? (zmiju)15.04.2023. u 12:59 - pre 12 meseci
Citat:
Malo si pobrkao, učitelj i javni nastup... Učitelj ne mora da obučava javno, što znači da može biti dobar učitelj iako je loš govornik i vođa.
Hoćeš privatne časove, besplatno?

Da se čovek začudi šta ti znaš a šta ne znaš.... Javni nastup je svaki onaj u kom ucestvuje još neko osim tebe samog. Kad držiš privatne časove to je javni nastup, kada šalješ sliku alata promiskuitetnim babama po tinderu to je isto javni nastup itd. Prva vežba na kursu javnog nastupa je da ispričaš nešto svom psu ili mački, ili ako ne voliš životinje onda nekoj figuri nekog rogatog stvorenja koju sigurno imaš u kući.

Citat:
Nisam ja učitelj satanizma, pobrkao si ti to.

Jesam učitelj, nudim privatne časove. Mislim, nisam učitelj. Mislim jesam učitelj, nastojim da drugima prenesem svoju spoznaju. Mislim nisam učitelj, samo tetki da odnesem lek. Šta si se zbunio, jesam li ja toliko strašan kao onaj okupator sa šeširom koji sakuplja kandidate za streljanje?! Tačno, sad ću da krenem unakrsno da te ispitujem i neće da ti bude prijatno, ali ako se bojiš toga što se petljaš gde ti nije mesto?! Nema kod mene jesam-nisam. Uzmeš lepo kao ovaj Brutal coin, na pomen crkve i pokajanja postaviše sliku kera koji serre i time nam otvoreno priznao da jesi to što jesi a ne tetka, lek, ovo ono.

Citat:
Svako ko želi da živi ispravan život što dalje od sotone, neka prestane da kucka na kompjuteru i da se bavi informatikom, i neka ukine struju, jer je informatika ta koja porobljava čovečanstvo a struja je ta koja daje komfor životu. I neka prestane da prima vakcine.

Život ne treba da bude komforan, život treba da bude mučenje sa trenucima sreće, i samo tako se približavaš Bogu.

A šta ako su struja i informatika ustvari mučenje? Naši preci su spavali čim počne prvi sumrak, a mi - radimo i noću i kuckano nešto dok nam oči i mozak ne pocrvene od mučenja. Treba sagledati malo širu sliku, ukoliko si sposoban. Svaki komfor nosi sa sobom neko novo mučenje i obrnuto.

Citat:
I nešto mi nisi jasan... konstantno pominješ Boga i sotonu povodom moje spoznaje i stava i verovanja da slobodna volja ne postoji u materijalnom poznatom uzročno-posledičnom svetu. Iako sam ja rekao (i stojim iza toga) da slobodna volja može postojati samo van tela u slučaju da misao/duša može postojati van tela.

Dakle, ako ne postoje ni Bog ni sotona onda slobodna volja ne postoji takođe.

Pretpostavljam da znaš - teorije se proveravaju metodom suprotne pretpostavke. Ukratko, pretpostaviš suprotno od onog što tvrdiš i dokažeš da je nemoguće. Sigurno si primetio da tvoj omiljeni naučnik kažedoslovno "ja mislim da slobodna volja ne postoji". Ti si to prepravio u "ja tvrdim da slobodna volja ne postoji", ne znam da li namerno ili slučajno. Izmedju to dvoje je ogromna razlika. To je kao kad predškolsku pitaju koliko je tri na kvadrat, a on kaže "ja mislim da je dva". I to je sasvim u redu, iskaz je tacan, on ne laze, on stvarno tako misli i ti kad bi rekao da misliš ka te uopšte ne bih dirao. Ti na osnovu činjenice da postoje geni i uticaj okoline i nekako ne zna se kako iz toga izvodiš zaključak da ne postoji slobodna volja (u živom čoveku), što je ekvivalentno situaciji da dete spozna da postoje kokoška i petao i automatski nekako zna da ne postoji ćurka.

Dakle, ako si raspoložen da braniš svoju teoriju, onda smo dobrodošli da krenemo od pretpostavke da je ona netačna po raznim osnovima i ti za svaki treba da nam dokazeš da je nemoguć.

Pa, da počnemo - ili bolje ne?
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Ubiti ili ne ubiti ? (zmiju)15.04.2023. u 16:12 - pre 12 meseci
Citat:
Da se čovek začudi šta ti znaš a šta ne znaš.... Javni nastup je svaki onaj u kom ucestvuje još neko osim tebe samog.


Kad držiš privatne časove to nije javni nastup. Čak nije ni kad pričaš u poznatom društvu.
Tu se nećemo složiti i ne vredi da dalje naklapaš o tome.

Citat:
esam učitelj, nudim privatne časove. Mislim, nisam učitelj. Mislim jesam učitelj, nastojim da drugima prenesem svoju spoznaju. Mislim nisam učitelj, samo tetki da odnesem lek.


Takođe ne znam iz kog razloga povezuješ satanizam sa izražavanjem svoje spoznaje? Jesam učitelj ali ne satanizma jer o njemu ne znam skoro ništa. Znaš nešto što ja ne znam? Prosvetli me.


Citat:
A šta ako su struja i informatika ustvari mučenje? Naši preci su spavali čim počne prvi sumrak, a mi - radimo i noću i kuckano nešto dok nam oči i mozak ne pocrvene od mučenja. Treba sagledati malo širu sliku, ukoliko si sposoban. Svaki komfor nosi sa sobom neko novo mučenje i obrnuto.


Struja i informatika i automobili i industrija, a ni vakcine, nisu mučenje (ljudskog roda). To se vidi po onom grafikonu populacije koji je dao nesretni Beri misleći da time nešto pokazuje sebi u prilog. To je uvod u kraj ljudske vrste kao takve, nadalje neće više postojati ljudska vrsta povezana sa prirodom i Bogom, postojaće transhumane sotonine mašine nezavisne od prirode, prilično verovatno sa večnim životom. Što je samo po sebi kraj Božijeg sveta a ostvarivanje sotoninog.

I da, pod potpunim nadzorom i kontrolom sotone u svakom trenutku. Kao što seljak ima kontrolu nad svojom stokom.


Citat:
Sigurno si primetio da tvoj omiljeni naučnik kažedoslovno "ja mislim da slobodna volja ne postoji". Ti si to prepravio u "ja tvrdim da slobodna volja ne postoji", ne znam da li namerno ili slučajno. Izmedju to dvoje je ogromna razlika.


Pa, nisi čitao pažljivo. Prvo sam ja izgradio svoje mišljenje pa zatim čvrst stav, a onda sam naleteo na njega koji je potvrdio moj stav. Slobodna volja ne postoji u materijalnom svetu. Kvantna slučajnost nije slobodna volja, jer bih onda ja mogao da napravim program koji na osnovu slučajnog šuma iz tranzistorskih elemenata donosi različite odluke, pa dodam malo neuronske mreže koji obučim nekom glupošću, i kažem da sam napravio mašinu koja ima slobodnu volju.

Ahaaaaa, qrc moj slobodna volja.

Citat:
Dakle, ako si raspoložen da braniš svoju teoriju, onda smo dobrodošli da krenemo od pretpostavke da je ona netačna po raznim osnovima i ti za svaki treba da nam dokazeš da je nemoguć.


ja ne mogu da dokažem moju teoriju jer nisam "naučnik" niti je nešto tako moguće dokazati uopšte na nivou na kome se ljudski mozak nalazi. Eto ti si u svojoj genijalnosti našao "dokaz" da je determoinizam pobijen kvantnom slučajnošću, a ja ne vidim tu nikakav dokaz jer kvantna slučajnost ne pobija odsustvo slobodne volje pa time ni determinizam u tom širem smislu, pobija samo determinizam u uskom smislu potpune predvidivosti budućnosti.

No ti kao imaš želju da počneš, možemo da se malo natežemo i nadmudrujemo, meni ne smeta, volim aj da čujem i tuđa mišljenja naročito ako imaju neku mudrost u sebi.



***



I još nešto da repliciram, da ti pokažem koliko nemaš slobodnu volju (kao ni bilo ko na ovom forumu, a prilično ni na svetu):
U prethodnom postu si rekao:
Citat:
Steta, baš si mi bio gotovan lik dok nisi počeo da glumiš Jovanu Jeremić.


Dakle, čoveče bez svesti i slobodne volje, kao što smo i svi mi, da ti objasnim nešto što možda i znaš ali nije ti blizu svesti. Kada se raspravljaš o nečemu možeš da modifikuješ svoje reči tako da se ne protivš previše osobama koje se slažu sa tobom u nečemu drugoome, odnosno da podilaziš nečijem egu i nečijoj sujeti i tako gradiš savezništva. Možeš to svesno (u domenu svestnosti kojom raspolažeš) a možeš to i nesvesno da radiš. To rade mnogi ovde na forumu pa i ja, ponekad. Tako se grade savezništva. I onda ćeš nekome @adečmaretu reći najbezobraznije što možeš da je infantilno derište, a nekome drugome ćeš kada ispolji isto ponašanje uviti svoje mišljenje u pedeset oblandi i uputiti mu najblaže moguće reči najblažeg mogućeg tanušnog neslaganja sa njegovim stavom, uz komplimente u drugim aspektima koji će u njegovoj glavi emotivno otvoriti vrata za bezbolan prolaz tog sitnog neslaganja.

Takođe, kada raspravljaš sa nekim nešto, mnogo je veća verovatnoća da će se rasprava završiti povoljnije u odnosu na tvoju tačku gledišta ako ne nastupaš kao da se obraćaš bahato ka nižem biću koje nešto ne zna, već mu upućuješ svoje "mišljenje" i blage najblaže sugestije sa nekim mudro sročenim argumentima ali koji neće zvučati prepotentno i koji će biti na intelektualnom i emotivnom nivou dotične osobe sa kojom se raspravljaš.

Drugim rečima, ja ako hoću mogu da gradim ovde savezništva tog tipa, tog podsvesnog nivoa, i imao bih verovanto više uspeha (probao sam par puta da preobratim nekoga ko mi je protivnik podilaženjem njegovom egu, i uspeo sam), ali to zahteva moj veći intelektualni napor i što je mnogo veći problem: ne mogu da prosipam svoje frustracije. A ja želim da ih prosipam, to mi je duševna hrana.

A i u jednom i u drugom slučaju ja govorim iste činjenice i iste stvari, samo što u jednom slučaju to prosipam brutalno po nečijoj lobanji i korteksu, a u drugom slučaju podilazim njegovoj sujeti i emocijama.

Sama ta činjenica da ljudi usvajaju mišljenja i stavove i tačke gledišta shodno tome da li su emotivno nadraženi pozitivno ili negativno, govori o tome da ljudi nisu dovoljno svesna bića i da njima ne upravlja korteks nego limbički sistem.

Ja sam mogao primeniti moj tip savezničkog nastupa i sa tobom, jer se slažemo oko pitanja vakcina, čak sam i razmišljao da li to da uradim, ali sam na kraju odlučio da upotrebim čistu golu neulepšavanu istinu, pa kud odvede da odvede.

Zato ti više nisam gotivan. Jer istina boli a ja je nisam za tebe uvio u oblande kako bih održao svezništvo.
Ljudi nemaju ni svest ni slobodnu volju.

[Ovu poruku je menjao pisac dana 15.04.2023. u 17:22 GMT+1]
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8095



+1755 Profil

icon Re: Ubiti ili ne ubiti ? (zmiju)15.04.2023. u 17:16 - pre 12 meseci
Ne moze Jadni @ Pišać da izdrzi da me ne spominje i to Negativno !


Jel znas ti @ Pišać kako se kod nas u Srbiji kaze ?

To je stara izreka , mnogo starija i od mene i tebe zajedno !

Glasi " Cigani se pljuju na Veliki Petak " !

U smislu svadjaju se !

Dobro danas je Velika Subota , ali ti Ostajes Mali Crni kakav si se i prikazao na forumu !


Objavljivao sam vec film verovatno o tebi i tebi slicnima !



Ono kad se posvadjas sa zenom itd. ...
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.mobile.kpn.net.



+2283 Profil

icon Re: Ubiti ili ne ubiti ? (zmiju)15.04.2023. u 18:04 - pre 12 meseci
Citat:
Tu se nećemo složiti i ne vredi da dalje naklapaš o tome.

Nikakav problem. Znam ona 2 pravila:
1. Ti si uvek u pravu
2. Kada nisi u pravu primenjuje se pravilo 1.

Citat:
Takođe ne znam iz kog razloga povezuješ satanizam...

Dovoljno je da ukucaš u Google "šta je to satanizam", kliknes na prvi rezultat i nakon minut čitanja prepoznaš sebe:


"Osnovna zajednička crta svih grana satanizma je promovisanje sebe. Svi oblici satanizma tvrde da život postoji da bi se trošio i da je sebičnost vrlina. Neki satanisti drže da je jedino postojanje za koje će znati ovdje na zemlji. Prema tome, obožavaoci đavola žive za sadašnji trenutak, a njihovo vjerovanje je proždrljivost i razvrat.

Satanizam se zavjetuje na svoju vjernost Sotoni, iako neki iz sotonske crkve ne vjeruju da postoje ni Bog ni đavo...

Ova vrsta razmišljanja otkriva uticaj laži i prevare u njihovoj filozofiji. Sotoni je svejedno da li sotonisti vjeruju u njega ili ne. Krajnji rezultat je isti – duše su im u svezi s njim i, osim ako se Božija milost ne umiješa, iskusiće vječnost u paklu.

Ukratko, satanizam može i ne mora da uključuje obožavanje Sotone, ali je svjestan napor da se NE slavi jedini istiniti Bog."

Kraj citata

A sada o Bogu i ljudima...

Bog je stvorio Adama i Evu. Sklopio je sa njima ugovor o životu u raju. Adam i Eva nisu ispoštovali ugovor, već su pazi sad - slobodnom voljom rešili da ga prekrše. Naterala ih zmija? Nije ih uopšte naterala. Dakle, ti svojom teorijom tvrdiš da je Bog sadistički prevarant, koji je sačinio ugovor znajući da druga strana nema nikakve šanse da ga ispoštuje sa jasnim ciljem da potom uživa u njihovom mučenju. Zbog tog tvog stava, uopšte se ne postavlja pitanje da li si ti satanista, već naprotiv verovatno si najveći satanista koga sam do sad video da propoveda preko interneta. Fascinira to što se ti uopšte ne trudiš da zaviješ svoju propoved u neku oblandu kao što to drugi čine. Naravno, čovek može da bude istaknuti satanista a da o tome nema pojma, u skladu sa izrekom "put do pakla popločan je dobrim namerama". Ali cenim da je bolje da spoznaš tu novost o sebi nego da živiš u neznanju, pa ti zato to sve pričam, a ti ako želiš da izađeš iz toga izađi, ako želiš da nastaviš nastavi.

Citat:
Što je samo po sebi kraj Božijeg sveta a ostvarivanje sotoninog.

Osim - ako se ostvari ono što je davno zapisano da će se desiti u tom trenutku? Ali, da ne širimo temu tom smeru, ostavimo na sadašnjem vremenu.

Citat:
Pa, nisi čitao pažljivo. Prvo sam ja izgradio svoje mišljenje pa zatim čvrst stav, a onda sam naleteo na njega koji je potvrdio moj stav.

Jesam a i sada pažljivo čitam. Pročitao sam tačno to što kažeš, da je neko [blie]mišljenjem potvrdio čvrst stav i to bi po svakoj logici trebalo da me nasmeje, ali nisam dovoljno svestan da razumem taj sofisticirani smisao za humor. Nije mi toliko smešan, već upravo dovoljno da mogu slobodnom voljom izabati da li da to doživim kao vic ili kao ozbiljan stav.


Citat:
Slobodna volja ne postoji u materijalnom svetu.

Fino. I dalje čekamo dokaz te tvrdnje a da nije ono "spoznao sam da postoje kokoška i petao, to znači da sigurno ne postoji ćurka"

Citat:

ja ne mogu da dokažem moju teoriju jer nisam "naučnik" niti je nešto tako moguće dokazati...

Znači nisi muzičar? Idi onda, nosi tetki lek.
Ili snimaj to za YouTube, uzmi neke pare, kažu tamo što luđi to uspešniji. Ovde realno od toga nemaš nikakvu korist a nama uzimaš vreme, koje je veoma ograničeni resurs sa stanovišta ljudskog života. Ako uživaš neka te, nego bojim se da čak ni ne uživaš u tom uzimanju vremena života ljudima?

Citat:

Kada se raspravljaš o nečemu možeš da modifikuješ svoje reči tako da se ne protivš previše osobama koje se slažu sa tobom u nečemu drugoome, odnosno da podilaziš nečijem egu i nečijoj sujeti i tako gradiš savezništva.

Znam, ali zašto?
Zato što mi je zabavno? Nije.
Zato što ću posle lakše da pobedim? Zabole me da li ću da pobedim.
Zato što će se neko naljutiti i neće mi doći na slavu? Pa i ovako niti mi dolazi, niti ga zovem.

Citat:
Takođe, kada raspravljaš sa nekim nešto, mnogo je veća verovatnoća da će se rasprava završiti povoljnije u odnosu na tvoju tačku gledišta ako ne nastupaš kao da se obraćaš bahato ka nižem biću koje nešto ne zna, već mu upućuješ svoje "mišljenje" i blage najblaže sugestije sa nekim mudro sročenim argumentima ali koji neće zvučati prepotentno i koji će biti na intelektualnom i emotivnom nivou dotične osobe sa kojom se raspravljaš.

Hvala na lepom savetu, možda bih trebao da ga zapišem i koristim ako ikada budem tražio promiskuitetne babe po tinderu, u tom slučaju je konačni uspeh pretpostavljam jako bitan za svrsishodnost celog posla. A ovde - kao što rekoh, zabole me da li će se rasprava završiti povoljnije u odnosu na moju ili čiju god tačku gledišta. Užitak je u tom bivanju arogantni i bahatim, sve ono posle je nebitno
Eto, možda ovu moju poslednju rečenicu možeš doživeti kao dokaz svojih stavova, ako je tako onda upišu sebi 3 poena pa da se razilazimo.

[Ovu poruku je menjao Darko Nedeljković dana 15.04.2023. u 20:42 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
2a02:a212:92bb:4780:1ed:aad:..



+7177 Profil

icon Re: Ubiti ili ne ubiti ? (zmiju)15.04.2023. u 19:47 - pre 12 meseci
Citat:
pisac
ja ne mogu da dokažem moju teoriju jer nisam "naučnik" niti je nešto tako moguće dokazati uopšte na nivou na kome se ljudski mozak nalazi. Eto ti si u svojoj genijalnosti našao "dokaz" da je determoinizam pobijen kvantnom slučajnošću, a ja ne vidim tu nikakav dokaz jer kvantna slučajnost ne pobija odsustvo slobodne volje pa time ni determinizam u tom širem smislu, pobija samo determinizam u uskom smislu potpune predvidivosti budućnosti.


Ponasanje kvantnog sistema nije slucajno, vec kvantno (opisivo sa 5 jednostavnih aksioma) - rezultati eksperimenata nisu nasumicni, vec vrlo specificno neodredjeni na nacin koji je potpuno razumljiv i za koji ti nije potrebno vise od znanja na nivou srednje skole da razumes na zadovoljavajuc nacin. Da se kvantni sistemi ponasaju 'slucajno' ne bi postojalo nista sto bi moglo voditi raspravu ovde uopste.

Tvoj problem je sto jednostavno lupetas, povrsan si a ego ti je veci od Mt. Everesta pa umesto da se bar malo obrazujes o tome sa cime se puvas ides u besmislene kontre i sejes haos.

Nisi naucnik niti treba da budes naucnik za elementarno razumevanje tematike. Nemoj samo da brkas razumevanje sa 'obavestenoscu' posto 'obavestenost' ne znaci ama bas nista.

Citat:

Ljudi nemaju ni svest ni slobodnu volju.


Znas sta je najgore u citiranom? Sto nije cak ni pogresno. Evidentno nemas pojma sta je slobodna volja, a sta je svest pojma nema niko.

Spojio si nesto sto ne razumes sa necim sto niko ne razume i kao papagaj sa poteskocama u ucenju ponavljas to kao nekakvu neospornu cinjenicu.

Tesko da moze grdje. Glupost podeljena sa nulom - vise nije ni glupost, jednostavno nema smisla.

Procitaj vec jednom to o cemu lupas sa razumevanjem, vise si nego dovoljno pametan da ukapiras gde si lupao - nemoj da se vadis da nisi naucnik.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Ubiti ili ne ubiti ? (zmiju)15.04.2023. u 20:37 - pre 12 meseci
Citat:
Darko Nedeljković: Nikakav problem. Znam ona 2 pravila:
1. Ti si uvek u pravu
2. Kada nisi u pravu primenjuje se pravilo 1.


Nisam rekao da sam ja u pravu nego da se nećemo složiti.
Molim da poštuješ bar mrvicu normalne razumne diskusije, jer ako repliciraš na ono što nisam rekao onda priča nema smisla.

Citat:
Dovoljno je da ukucaš u Google "šta je to satanizam", kliknes na prvi rezultat i nakon minut čitanja prepoznaš sebe:


Pročitao sam i nisam video sličnosti samnom, sem seksa na kvadrat što znam i sam. Sve ostalo totalno suprotno.

Citat:
A sada o Bogu i ljudima...

Bog je stvorio Adama i Evu. Sklopio je sa njima ugovor o životu u raju.
...


Ne znam ja to. Nisam bio živ tada pa ne znam da li je tako bilo, Biblija ima neke navode koji nisu tačni ili zahtevaju jako fleksibilno apstraktno skoro proizvoljno tumačenje, a i odakle tebi verovanje da je samo hrišćanska verzija Boga ona prava istinita?

Zalaziš u neke bizarne logičke mutne vode, pokušavaš da dokažeš teoriju da postoji slobodna volja koristeći aksiomom da su navodi iz Biblije doslovce tačni.
Taj aksiom ne važi u mom sistemu.

UPDATE: I tek mi sad pade napamet da ti opet unosiš promenljive "Bog" i "sotona" u moju tvrdnju da slobodna volja ne postoji u materijalnom svetu.
Dakle, duplo pogrešno.

Citat:
Fino. I dalje čekamo dokaz te tvrdnje

Eno Sapolski se bavio time. Ako imaš neke zamerke, vidi sa Dimkovićem za detalje, on ima široko i duboko predznanje iz raznih oblasti pa može i od belog da napravi crno ako tako želi

Citat:
Znači nisi muzičar? Idi onda, nosi tetki lek.

Sapolski je muzičar, pa vidi prethodnu repliku.

Citat:
Eto, možda ovu moju poslednju rečenicu možeš doživeti kao dokaz svojih stavova, ako je tako onda upišu sebi 3 poena pa da se razilazimo.

Ma samo ispucavam frustracije isto kao i ti. Doduše ti to vidiš drugačije, ali svodi se na isto (voliš ti takva isijavanja). Jebš poene, nisi mi zasijao nikakvom mudrošću da me prosvetliš, tukao si se na istom nivou kao ja pa na momente i niže.


---

Citat:
Dimković: Ponasanje kvantnog sistema nije slucajno, vec kvantno (opisivo sa 5 jednostavnih aksioma) - rezultati eksperimenata nisu nasumicni, vec ...

Dobro de, sad i ti nađe da isteruješ... naravno da znam da nije slučajno već je vezano za verovatnoću, ali bre .... daj spusti se na ovaj ovde bokserski nivo. Ne polažem ovde prijemni za fakultet, nego trošim vreme na madzone. Kao da će išta promeniti striktna definicija kvantne "slučajnosti" ili "verovatnoće" ili kako god, u odnosu na ovo o čemu se priča i na šta se odnosi.


Citat:
Spojio si nesto sto ne razumes sa necim sto niko ne razume i kao papagaj sa poteskocama u ucenju ponavljas to kao nekakvu neospornu cinjenicu.

Iz citiranog zaključujem da:

1) Slobodna volja - to ja ne razumem
2) Svest - to niko ne razume

Iz toga zaključujem da:

1) Slobodnu volju imaju samo oni koji razumeju da ta volja nije baš slobodna.
2) Svest nema niko pa je zato ne razume.





[Ovu poruku je menjao pisac dana 15.04.2023. u 21:56 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
2a02:a212:92bb:4780:1ed:aad:..



+7177 Profil

icon Re: Ubiti ili ne ubiti ? (zmiju)15.04.2023. u 21:02 - pre 12 meseci
Vrtis se u krug bez veze.

Slobodna volja je fenomen koji je kompatibilan sa trenutnim stanjem nauke - to ga ne dokazuje, ali ga i ne opovrgava.

Znanje o svesti je subjektivna stvar, epistemoloski van domena bilo koje discipline koja se zasniva na modeliranju sveta, sto ukljucuje fiziku, biologiju i sta god. Svestan si svoje svesti i nicije druge, i ne postoji nikakav nacin da to promenis koriscenjem alatki koje su dostupne. Zbog toga se bilo sta sto se moze nazvati naukom ne bavi svescu kao takvom, vec fizickim korelatima iste (neuronauka se bavi neuralnim korelatima svesti npr.).

Cak i ako se zadrzis na korelatima, slobodna volja nema nikakve veze sa tim da trivijalni narativi ne apliciraju.

Neuralni korelat svesti je nervni sistem, nervni sistem je kompleksan dinamicki sistem cija kompleksnost prevazilazi kapacitete razumevanja celokupne ljudske vrste sa sve kompjuterima i drugim alatkama. Ako se to uzme u obzir, decije teorije o tome kako neki deo komanduje nekim drugim delom su samo to - kako mali perica zamislja kako to funkcionise, gde mali perica nisi ti vec dobar deo recenog od strane celog covecanstva.

Nije nista kontraverzno ustanoviti da evolutivno matori delovi mozga ucestvuju u oblikovanju motornih akcija organizma. Ali ti delovi mozga su jos odavno 'pojacani' drugim, novijim, i sve to ocigledno funkcionise kao kompletan sistem - koji nije izolovan u vakuumu, vec deo organizma i, sire, prirode. Razdvajanje tih stvari je besmisleno - trivijalno je pokazivo da su veze izmedju 'delova' reciprocne, da postoji sinhronizacija i da su razne pod-mreze najaktivnije u odredjenim stanjima organizma.

Ukratko - nemoguce je razdvojiti 'kokosku i jaje' kada su 'kokoska i jaje' deo sistema i uzajamno regulisu aktivnost jedno drugom.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Ubiti ili ne ubiti ? (zmiju)15.04.2023. u 21:50 - pre 12 meseci
Lepo to sve zvuči tako učeno napisano, a onda imaš nekog ko se rodi sa određenim karakterom a neko drugi se rodi sa nekim drugim karakterom, i taj karakter opstaje tokom celog života. Pa neko bude krimogen a neko bude plašljiv, pa neko nesmotren a neko oprezan, neko ovo a neko ono.

Pa onda dođe neko da priča da ima "slobodnu volju" ...

Da, u granicama koje su ti određene. A ako su ti određene, ta volja više nije slobodna. Može biti volja, ali nije slobodna.
 
Odgovor na temu

BrutalCoin

Član broj: 337807
Poruke: 126



+103 Profil

icon Re: Ubiti ili ne ubiti ? (zmiju)15.04.2023. u 23:03 - pre 12 meseci
Citat:
pisac:

Kao da će išta promeniti striktna definicija kvantne "slučajnosti" ili "verovatnoće" ili kako god, u odnosu na ovo o čemu se priča i na šta se odnosi.

Zapravo možda i hoće. Bar će smanjiti nesporazume.

Verovatnoća je matematički pojam sa odredjenim (matematičkim) osobinama.

Neodredjenost u kvantnoj mehanici je posledica dualnosti čestica-talas, tj. fenomen u fizici.
U Sotoninoj literaturi se koristi termin "mater-wave" što zbunjuje (problem koji ima na primer @Darko Nedeljković). Ali u Srbiji (a ranije i na teritoriji bivše SFRJ) se kaže "čestica-talas".

Dakle radi se o dva distinktivna pojma u dve različite discipline.
Svaki pojam treba koristiti u odgovarajućoj disciplini.

 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.mobile.kpn.net.



+2283 Profil

icon Re: Ubiti ili ne ubiti ? (zmiju)16.04.2023. u 06:28 - pre 12 meseci
Citat:
pisac:
Lepo to sve zvuči tako učeno napisano, a onda imaš nekog ko se rodi sa određenim karakterom a neko drugi se rodi sa nekim drugim karakterom, i taj karakter opstaje tokom celog života. Pa neko bude krimogen a neko bude plašljiv, pa neko nesmotren a neko oprezan, neko ovo a neko ono.

Nauka kaže da pod uticajem slobodne volje karakter može biti izmenjen tokom nekoliko meseci. To pitanje nije apstraktno, već naprotiv, možeš ga i sam eksperimentalni proveriti. Uzmi papir i olovku, napravi spisak svojih karakternih osobina koje želiš da promeniš, posveti se tom projektu i vidimo se za 90 dana, pošto si inteligentan i uporan realno je očekivati uspešnost 100%.

A to što se rodiš sa predefinisanim karakterom, kako dokazuješ da ne postoji reinkarnacija i da samo produžuješ tamo gde si stao u formiranju svog karaktera slobodnom voljom? Nikako.

Karakter je kao jedna kocka od plastelina, dobiješ je u tom obliku, a potom je možeš oblikovati tokom celog života (neki bi rekli tokom mnogo celih života). A možeš je i ne oblikovati uopšte, izuzev kada te životni događaji nateraju (tvoj slučaj). Ali, čak i ti si sigurno slobodnom voljom uticao na većinu tih okolnosti. Drugačijim izborima u životu (napravljenim slobodnom voljom) neke od njih so mogao izbeći u smislu mogao si biti na drugom mestu, mogao si imati drugačiji karakter itd.
 
Odgovor na temu

Ulfsaar
Beograd

Član broj: 316075
Poruke: 123



+29 Profil

icon Re: Ubiti ili ne ubiti ? (zmiju)16.04.2023. u 07:57 - pre 12 meseci
Citat:
Nauka kaže da pod uticajem slobodne volje karakter može biti izmenjen tokom nekoliko meseci.

Da se promeni trajno i da se nadalje ne mora vršiti napor slobodne volje da bi se novi karakter održavao?! Tj. čovek da zadobije novi karakter kao da je upravo sa njim rođen? Nešto mi to ne zvuči stvarno.

Dobar deo problema i jeste u nepravdi da su neki ljudi rođeni sa karakterom koji je manje ili više društveno prihvatljiv, ili, ako hoćeš, bogougodan i oni ne moraju da vrše voljni napor da bi ga menjali.
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Ubiti ili ne ubiti ? (zmiju)16.04.2023. u 10:34 - pre 12 meseci
Darko Nedeljković, najblaže rečeno, živi u oblaku fantazije.
Eto, uvio sam mišljenje u oblandu

Da bi menjao svoj karakter, treba da imaš volju i kapacitete da ga menjaš, a to ćeš imati samo ako ti je karakter takav da ti daje volju i dovoljno slobode da ga menjaš, a korteks takav da ti daje kapacitete da ga menjaš.

Dakle, vraćamo se na početak: S čim si rođen i kako si vaspitan, tako ćeš živeti.
Slobodna volja - ne postoji. Postoji samo volja, ali nije slobodna.
Tačkaaaaaaaaaaaa
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Ubiti ili ne ubiti ? (zmiju)

Strane: << < .. 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17

[ Pregleda: 25165 | Odgovora: 323 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.