Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ubiti ili ne ubiti ? (zmiju)

elitemadzone.org :: MadZone :: Ubiti ili ne ubiti ? (zmiju)

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 25778 | Odgovora: 323 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1353
*.116.162.0



+560 Profil

icon Re: Ubiti ili ne ubiti ? (zmiju)05.04.2023. u 19:05 - pre 13 meseci
Citat:
pisac:
Odneo bih je kilometar ipo dalje do reke, ali nemam sa čime, iz grabulja će da mi ispadne, rukom je ne bih hvatao.


Mi smo manje primerke hvatali u staklene tegle, možda tako? Ako ne možeš da se odupreš porivu da je eliminišeš možeš da je pokloniš kabinetu iz Biologije.

edit: Ne kabinetu osnovne, ili srednje škole, fakultetu najbolje :)

Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1740
*.mobile.kpn.net.



+2283 Profil

icon Re: Ubiti ili ne ubiti ? (zmiju)05.04.2023. u 20:21 - pre 13 meseci
Pisac, zamajavas nas tu bezveze. Ako hoćeš da je nosis sigurno ćeš naci neku vreću ili kutiju. Da hoćeš da je ubiješ, ne bi o tome pisao po forumu, kažeš da si inteligentan a ne glup. Takodje, možeš se obratiti instituciji nadležnoj za odnošenje zmija

A što rece ovaj mapu čitaj a seljaka pitaj, evo onda da ti odgovorim

U našoj etnologiji zmiju koja se pojavljuje u blizini kuce zovu čuvarkuća. Pojavljuje se da upozori na neko zlo koje će ove godine da ti se desi. Ako je ubiješ umreće ti neko uskoro, ili ceš ti lično umreti. Moj pradeda je svojevremeno ubio zmiju čuvarkuću i umrlo mu je ja mislim dete, davno su mi pričali pa sam zaboravio. Kad se meni pojavila zmija čuvarkuća ja sam je uhvatio i evakuisao stotinak metara od kuće u neku gomilu granja. Morao sam, bila se mnogo izbezobrazila, počela bila i u kuću da ulazi. Kad je komšija ukapirao šta radim, on uzme upaljac i zapali to granje, a ja trk po vatrogasni aparat i ugasim vatru. I tako, svi smo živi, znači ugasio sam na vreme, zmiji se ništa nije desilo, inače bi sigurno neko umro. E, sad, ti si verovatno čovek od nauke, a nauka ne nalazi uzročno posledičnu vezu izmedju ubijanje zmije čuvarkuće i smrti člana porodice, tako da ni ti ne verujes u to, pa eto prilike za eksperiment, ubiješ zmiju cuvarkucu i javiš nam tamo u septembru ko ti je umro, ili ako nije niko. A ako je ne ubiješ, isto nam javiš je li vas neka nevolja snašla, ali ste preživeli.
 
Odgovor na temu

Bora Sonar
Napustio Forum

Član broj: 347539
Poruke: 19



+74 Profil

icon Re: Ubiti ili ne ubiti ? (zmiju)05.04.2023. u 21:08 - pre 13 meseci
Jesi li probao da joj ponudiš 100EUR da ode? Ako to ne upali onda možeš da joj pričaš celog dana o svojoj inteligenciji. Posle toga će najverovatnije sama da izvrši samoubistvo. Pazi samo da te neko ne prijavi zbog zlostavljanja životinje.
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Ubiti ili ne ubiti ? (zmiju)05.04.2023. u 21:39 - pre 13 meseci
@Darko
Ova sigurno nije čuvarkuća, može biti čuvarbunar eventualno.
Oslobodio sam je pa da je moje oči više ne vide. Ako bude i sutra tu, onda će dobiti prevoz.


@Bora
Ma samo ću da joj pročitam tvoje postove sa ovog i prethodnih nickova, biće mnogo efikasnije
 
Odgovor na temu

Bora_Radar
Beograd

Član broj: 327074
Poruke: 96
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+9 Profil

icon Re: Ubiti ili ne ubiti ? (zmiju)05.04.2023. u 21:40 - pre 13 meseci
Kako životinje znaju da imaju otrov i upotrebe za odbranu i ubijanje radi ishrane.
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Ubiti ili ne ubiti ? (zmiju)05.04.2023. u 21:42 - pre 13 meseci
Valjda uče u osnovnoj školi. Između časova o rodnom identitetu.
 
Odgovor na temu

Bora Sonar
Napustio Forum

Član broj: 347539
Poruke: 19



+74 Profil

icon Re: Ubiti ili ne ubiti ? (zmiju)05.04.2023. u 21:58 - pre 13 meseci
Citat:
pisac:
@Bora
Ma samo ću da joj pročitam tvoje postove sa ovog i prethodnih nickova, biće mnogo efikasnije :D


Surovo!
 
Odgovor na temu

BrutalCoin

Član broj: 337807
Poruke: 126



+103 Profil

icon Re: Ubiti ili ne ubiti ? (zmiju)05.04.2023. u 23:23 - pre 13 meseci
Citat:
pisac:

Oslobodio sam je pa da je moje oči više ne vide.

A i ti gutaš bapske priče o čuvarkućama.

 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Ubiti ili ne ubiti ? (zmiju)06.04.2023. u 00:28 - pre 13 meseci
Pa prolupao sam i tonem sve dublje
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6280

Sajt: pedja.supurovic.net


+1571 Profil

icon Re: Ubiti ili ne ubiti ? (zmiju)06.04.2023. u 01:45 - pre 13 meseci
Citat:
pisac:
Dakle šta da radim sa njom? Odneo bih je kilometar ipo dalje do reke, ali nemam sa čime, iz grabulja će da mi ispadne, rukom je ne bih hvatao. Mogao bih i da je odnesem pola kilometra niže do izvora, tamo izvire ista ova voda koja je u bunaru, no opet ne znam kako.


Najprostije je da se raspitaš po selu (kak sam razumemo to je neko ruralno područje) jer sigurno ima neko ko je vešt da zmiju uhvati i odnese.

Ako baš hoćeš sam, što ti ne preporučujem nikako, od neke rašljaste grane napravi rašlje. Rašljama pritisni vrat zmije prema zemlji tako da ne može da mrda glavom. Kad je tako imobilišeš možeš je rukom uhvatiti ispod vrata i podići je. Ubaci je u neku kutiju ili džakče i odnesi tamo gde si namerio da je pustiš. Mada nešto sumnjam, koliko se plašiš zmija da bi ti to mogao rukom da uhvatiš.





 
Odgovor na temu

ctrl alt del
BG

Član broj: 48501
Poruke: 534
*.dynamic.sbb.rs.



+183 Profil

icon Re: Ubiti ili ne ubiti ? (zmiju)06.04.2023. u 07:13 - pre 13 meseci
Ako nikad nisi hvatao zmije i nemaš iskustva sa njima, nemoj ni slučajno da je hvataš rukama. Ne uči se na otrovnici.

Ako hoćeš baš da je uhvatiš i premestiš uzmi praznu kantu od 25L poludisperzije, podigni je vilama ili grabuljama, stavi u kantu i zatvori. Stavi unutra i nekoliko šaka načupane trave da joj bude udobnije i ne tumbaj he previše. Odvezi je bar 5km dalje i istresi negde u prirodu. Izbegavaj da koristiš džakove i vreće za transport pošto može da ujede kroz njih.

Ako baš moraš da je hvataš i svestan si rizika, koristi obavezno kožne zidarske rukavice, njih ne može da progrize. Nek pored tebe bude još neko za svaki slučaj (i nek bude dovoljno benzina u kolima :)) Ako je hvatap rukama, isključivo za vrat. Nemoj da je držiš verikalno poklapajući gornju i donju vilicu. Tako može da te ujede i kroz zatvorena usta.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1740
*.mobile.kpn.net.



+2283 Profil

icon Re: Ubiti ili ne ubiti ? (zmiju)06.04.2023. u 07:51 - pre 13 meseci
A zar ti nije lakše da doneses neki bluetooth zvučnik i pustiš neku tuc-tuc muziku? Zmije to ne podnose, otići će toliko daleko gde se zvuk uopšte ne čuje. Tako deca kad idu na kampovanje, samo pazis da ne zaborave muzicku opremu i nemaš problem sa zmijama, medvedima i ostalim zubatim stvorenjima
 
Odgovor na temu

BrutalCoin

Član broj: 337807
Poruke: 126



+103 Profil

icon Re: Ubiti ili ne ubiti ? (zmiju)06.04.2023. u 09:57 - pre 13 meseci
E to ti je baš biser bez premca.
A zmije ti teraju kontru pa navale u beogradske diskoteke.
Šta sad?
Zmija dugačka preko dva metra snimljena u Beogradu


@pisac
Evo rešenja za tvoj problem:
Zmija Bežala od mačke pa se popela na drvo
Samo nabavi poveću mačku i da vidiš kako će da pomnoži zmiju sa nulom.

Kad mačka završi posao imaćeš iseckano meso, samo naloži vatru, kažu (iako malo smrdi) da ima ukus na piletinu.

 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1740
*.mobile.kpn.net.



+2283 Profil

icon Re: Ubiti ili ne ubiti ? (zmiju)06.04.2023. u 12:03 - pre 13 meseci
Taj savet sa bukom je iz planinarskog društva. Planinari obavezno galame i lupkaju štapovima o zemlju, kamenje i drvece, tako da ih zmije čuju na 100 metara i razbeze se.

BrutalCoin, jesi ti dobro danas? Ti si mrzitelj životinja, ne možeš čoveku savetovati umesto da ubije životinju da nabavlji još jednu, saberi se malo
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1740
*.mobile.kpn.net.



+2283 Profil

icon Re: Ubiti ili ne ubiti ? (zmiju)06.04.2023. u 12:19 - pre 13 meseci
Ako neko ide u grčku u avgustu a pravoslavac je, evo prilike da interesantno provedete vreme i oslobodite se straha od zmija:
https://grckainfo.com/blog/bog...-na-kefaloniji-fenomen-ili-mit
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Ubiti ili ne ubiti ? (zmiju)06.04.2023. u 13:22 - pre 13 meseci
Straha od zmija se ne treba oslobađati.
Isto kao ni straha od visine, straha od dubine, straha od nepoznatih, straha od divljih zveri, itd ...

Ako neko želi da se oslobodi svih strahova, neka operiše amigdalu i rešen problem.
Ali verovatno će kraće živeti nakon toga, jbg.
 
Odgovor na temu

Ulfsaar
Beograd

Član broj: 316075
Poruke: 123



+29 Profil

icon Re: Ubiti ili ne ubiti ? (zmiju)06.04.2023. u 14:02 - pre 13 meseci
Za moja poimanja prirode, bilo bi idealno kada bi se čovek oslobodio preterane bolećivosti prema životinjama i zablude o važnosti biodiverziteta i težio da uništi ili promeni bilo koju životinjsku vrstu koja predstavlja pretnju njegovoj bezbednosti. Zašto priroda ne bi mogla lepo da funkcioniše i sa manjim brojem vrsta? Tako bi na primer jednog dana čovek naučio kako da genetski izmeni pčele tako da ga prepoznaju i ne diraju. Pčela je inače daleko poganiji insekt od ose i sklonija je da napadne čoveka ni za šta. Daleko od pčelinjeg društva i bez da ste im išta naudili.

Periferne vrste od kojih čovek nema direktne koristi treba jednostavno uništiti. Pogotovo one na vrhu lanca ishrane koje najbrže ubijaju bez mogućnosti da se odbranite. Lavovi, tigrovi, krokodili, nilski konji, ajkule, vukovi, medvedi, stršljeni, otrovnice i mnogo šta drugo. Komarci i svi ostali štetni insekti i patogeni mikroorganizmi bilo da napadaju čoveka, bilo čoveku bitne vrste - sa tim bi se nadam se složili i oni koji su užasnuti prethodnim:)

Deo upražnjenih niša zauzeli bi roboti od mikroskopskih do velikih, od kojih bi mnogi imali mogućnost samoumnožavanja, a sve bi kontrolisao AI. Bio bi napravljen jedan novi, redukovani ekosistem, ali po svemu prijateljski za čoveka - raj na Zemlji.
 
Odgovor na temu

Bora Sonar
Napustio Forum

Član broj: 347539
Poruke: 19



+74 Profil

icon Re: Ubiti ili ne ubiti ? (zmiju)06.04.2023. u 14:13 - pre 13 meseci
... i onda dođe zmija i nagovori Evu da ukrade jabuku... Neka hvala! Već smo to imali i vidi nas gde smo sada, pisac ne zna šta će sa zmijom.
 
Odgovor na temu

ctrl alt del
BG

Član broj: 48501
Poruke: 534
*.gprswap.mts.telekom.rs.



+183 Profil

icon Re: Ubiti ili ne ubiti ? (zmiju)06.04.2023. u 14:20 - pre 13 meseci
[quote]Ulfsaar:
Za moja poimanja prirode, bilo bi idealno kada bi se čovek oslobodio preterane bolećivosti prema životinjama i zablude o važnosti biodiverziteta i težio da uništi ili promeni bilo koju životinjsku vrstu koja predstavlja pretnju njegovoj bezbednosti.
Zašto priroda ne bi mogla lepo da funkcioniše i sa manjim brojem vrsta?

Periferne vrste od kojih čovek nema direktne koristi treba jednostavno uništiti.

............

Nadam se da je ovo samo nespretna šala.
 
Odgovor na temu

Ulfsaar
Beograd

Član broj: 316075
Poruke: 123



+29 Profil

icon Re: Ubiti ili ne ubiti ? (zmiju)06.04.2023. u 14:26 - pre 13 meseci
Nije. Zašto ne bi postojao neki minimum vrsta koji bi omogućavao i dalje samoodrživo funkcionisanje života, a da pri tome nijedna od njih ne napada čoveka? Plus bi u regulaciji aktivno učestvovali roboti. Brzo i sa veoma malom inercijom. AI bi u svakom trenutku imao uvid u stanje na celoj planeti, znao bi brojnost svih vrsta.

Dabome, mislio sam na one vrste koje su nekorisne direktno, a opasne za čoveka, da to podvučem. One koje nisu korisne, a nisu ni opasne, nema šta da diramo.

[Ovu poruku je menjao Ulfsaar dana 06.04.2023. u 16:14 GMT+1]
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Ubiti ili ne ubiti ? (zmiju)

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 25778 | Odgovora: 323 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.