Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ubiti ili ne ubiti ? (zmiju)

elitemadzone.org :: MadZone :: Ubiti ili ne ubiti ? (zmiju)

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 24003 | Odgovora: 323 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

BrutalCoin

Član broj: 337807
Poruke: 126



+103 Profil

icon Re: Ubiti ili ne ubiti ? (zmiju)08.04.2023. u 00:23 - pre 11 meseci
Citat:
Predrag Supurovic

Mnogo ti sebi pripisuješ na važnosti.

Šta je tu pogrešno?
To je američki model: sebe staviš na vrh hijerarhije a niže rase ako neće da se pokore ubijaš.

Zmija neće da se pokori čoveku i zna se šta sledi.



Nego, @pisac se ne javlja.
Ko zna u kakvom je stanju nakon klanice sa nezvanimm uljezom.

 
Odgovor na temu

Ulfsaar
Beograd

Član broj: 316075
Poruke: 122



+29 Profil

icon Re: Ubiti ili ne ubiti ? (zmiju)08.04.2023. u 02:25 - pre 11 meseci
Citat:
Predrag Supurovic: Šta ćeš kad ukaira da si i ti samo jedna od životinaj na ovoj planeti, niti najvažnija niti na vrhu lanca ishrane?

Mnogo ti sebi pripisuješ na važnosti.

Jesmo mi samo jedna od vrsta, ali ne treba zbog toga da odustanemo od mogućnosti da prekomponujemo prirodu po svojoj volji. Ovo iz dva razloga: sve vrste se prostiru onoliko koliko mogu, bez obaziranja na ostale. Samo "brutalna sila" lanca ishrane drži ih u ravnotežnoj brojnosti. Nijedna od njih nema "uviđavnost" u odnosu na ostale vrste kojom bi se samoregulisala i ne bi ni trepnula ako bi ona ugrozila neku drugu vrstu do istrebljenja. Zašto onda mi da budemo drugačiji?
Drugo, nedostojno je čovekovog intelekta da dozvolimo egzistencijalnu zavisnost od bilo koje vrste koja nas ugrožava, a pogotovo od tako bednih kao što su komarci ili mikroorganizmi čovekovog mikrobioma. Mora da se može iznaći još neka varijanta koja omogućava da preostali živi svet ne zapada u neravnotežu.

Citat:
A možda je to samo začetak ideje koja bi se kasnije pretvorila u istrbljenje svih ljudi koji iz nekog razloga smetaju, falični su, ili prosto imaju drugu boju kože ili etničku pripadnost?

Istrebljenje kriminalaca i psihopata treba vršiti uporedo sa navedenim gore. Ali njih takođe u životu drži preterana empatija karakteristična za razvijena društva.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
*.mobile.kpn.net.



+2282 Profil

icon Re: Ubiti ili ne ubiti ? (zmiju)08.04.2023. u 07:12 - pre 11 meseci
Pričaš gluposti, nisi u stanju da sagledaš širu sliku. I ovako tonemo u prenaseljenost, pa se potom svađamo, ubijamo i pretio jedni drugima atomskim bombama. Hvala Bogu da je stvorio sve te pošasti da koliko-toliko obuzda naše ludilo. Čovek je jedina vrsta koja je opasna po prirodi, živi svet i sebe, pa priroda/Bog treba da radi na suzbijanju i obuzdavanje bahatosti takve vrste (ne i potpunom uništenju). Ako veruješ u evoluciju i stvaranje života nizom slučajnih dogadjaja bez ikakvog inteligentnog plana onda se pred tebe postavlja pitanje - da li smo mi greška evolucije? Mogao bi naći poprilično argumenata zašto jesmo.
 
Odgovor na temu

BrutalCoin

Član broj: 337807
Poruke: 126



+103 Profil

icon Re: Ubiti ili ne ubiti ? (zmiju)08.04.2023. u 08:13 - pre 11 meseci
Citat:
Darko Nedeljković

Pričaš gluposti, nisi u stanju da sagledaš širu sliku.

Kad si prešao na gluposti i širu sliku...

Uzmi na primer Covid-19 virus koji je preko nekih životinja prešao na čoveka zarazio skoro 700 miliona i usmrtio nešto manje od 7 miliona ljudi.

Kad se desilo da je sa čoveka na psa prešao virus i usmrtio 7 miliona pasa?

Kad se desilo da je sa čoveka na ptice prešao virus i usmrtio 7 miliona ptica?

Kad se desilo da je sa čoveka na svinju prešao virus i usmrtio 7 miliona svinja?

Kakve parazite su ljudi preneli na komarce i pobili komarce?

Itd...

 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
*.mobile.kpn.net.



+2282 Profil

icon Re: Ubiti ili ne ubiti ? (zmiju)08.04.2023. u 09:40 - pre 11 meseci
Pri traženju uzroka tog problema možda bi bilo dobro da pogledaš u ogledalo, postoji mogućnost da ćeš uspeti da ga vidiš. Razlog zašto je ljudska vrsta vidno osetljivija na viruse od ostalih životinjskih vrsta lezi upravo u tome da je ta vrsta sklona da stvara što sterilnije okruženje za sebe, čime sebe lišava blagotvornog uticaja virusa na razvoj sopstvenog imunog sistema. Kad se boris protiv prirode sve što uradis ti se potom vrati kao bumerang. Sve što je čovek ikada smislio nije učinilo planetu savršenijom, već naprotiv, čovek svojim prisustvom i delovanjem neprestano degradira planetu. Ako bismo mogli da se vratimo kroz vreme 10.000 godina unazad i ostavimo uputstvo za upotrebu planete ljudima, otprilike najbolji savet koji im možemo dati bilo bi nešto tipa "nahrani svinje i ne diraj nista". Zato, opusti se malo, pusti mikrobe da rade svoj posao, a ti radi svoj.

[Ovu poruku je menjao Darko Nedeljković dana 08.04.2023. u 11:40 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Bora Sonar

Član broj: 347539
Poruke: 19



+74 Profil

icon Re: Ubiti ili ne ubiti ? (zmiju)08.04.2023. u 09:49 - pre 11 meseci
@Ulfsaar
Jesi li čitao Vrli novi svet?
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Ubiti ili ne ubiti ? (zmiju)08.04.2023. u 10:54 - pre 11 meseci
Trebao sam da je roknem odmah i ne započinjem temu.
Sada ćemo doći i do sotone, evo javlja mi se već dok čitam ovu raspravu
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6275

Sajt: pedja.supurovic.net


+1570 Profil

icon Re: Ubiti ili ne ubiti ? (zmiju)08.04.2023. u 11:12 - pre 11 meseci
Citat:
Ulfsaar:
Citat:
Predrag Supurovic: Šta ćeš kad ukaira da si i ti samo jedna od životinaj na ovoj planeti, niti najvažnija niti na vrhu lanca ishrane?

Mnogo ti sebi pripisuješ na važnosti.

Jesmo mi samo jedna od vrsta, ali ne treba zbog toga da odustanemo od mogućnosti da prekomponujemo prirodu po svojoj volji. Ovo iz dva razloga: sve vrste se prostiru onoliko koliko mogu, bez obaziranja na ostale. Samo "brutalna sila" lanca ishrane drži ih u ravnotežnoj brojnosti. Nijedna od njih nema "uviđavnost" u odnosu na ostale vrste kojom bi se samoregulisala i ne bi ni trepnula ako bi ona ugrozila neku drugu vrstu do istrebljenja. Zašto onda mi da budemo drugačiji?
Drugo, nedostojno je čovekovog intelekta da dozvolimo egzistencijalnu zavisnost od bilo koje vrste koja nas ugrožava, a pogotovo od tako bednih kao što su komarci ili mikroorganizmi čovekovog mikrobioma. Mora da se može iznaći još neka varijanta koja omogućava da preostali živi svet ne zapada u neravnotežu.

Citat:
A možda je to samo začetak ideje koja bi se kasnije pretvorila u istrbljenje svih ljudi koji iz nekog razloga smetaju, falični su, ili prosto imaju drugu boju kože ili etničku pripadnost?

Istrebljenje kriminalaca i psihopata treba vršiti uporedo sa navedenim gore. Ali njih takođe u životu drži preterana empatija karakteristična za razvijena društva.


Vidiš ja sam uveren da je bog, onda kad je odlučio da potopi svet, to uradio jer je video da su ljudi ispali takvi kao ti.

Ne, nisam religiozan.

Ljudi su jedna vrsta koja ubija i uništava iz hira a ne radi hrane.

Vrlo si pogrešno shvatim mesto i ulogu ljudi na ovoj planeti. Definitivno ljudima a pogotovo sebi pridaješ važnost koja im ne sleduje. Milsim da si ti opasan i da bi te trebalo držati zatvorenog jer si opasan po sve oko sebe.

 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
*.mobile.kpn.net.



+2282 Profil

icon Re: Ubiti ili ne ubiti ? (zmiju)08.04.2023. u 11:55 - pre 11 meseci
Citat:
pisac:
Trebao sam da je roknem odmah i ne započinjem temu.
Sada ćemo doći i do sotone, evo javlja mi se već dok čitam ovu raspravu :D

A radovali smo se sto su četnici i partizani konačno izašli iz mode?

Tako je kako je, očigledno će svaka tema na MZ tokom sledećih par godina da se završava sukobom pobornika satanizma i boraca protiv istog
 
Odgovor na temu

Ulfsaar
Beograd

Član broj: 316075
Poruke: 122



+29 Profil

icon Re: Ubiti ili ne ubiti ? (zmiju)08.04.2023. u 18:02 - pre 11 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Pričaš gluposti, nisi u stanju da sagledaš širu sliku. I ovako tonemo u prenaseljenost, pa se potom svađamo, ubijamo i pretio jedni drugima atomskim bombama. Hvala Bogu da je stvorio sve te pošasti da koliko-toliko obuzda naše ludilo. Čovek je jedina vrsta koja je opasna po prirodi, živi svet i sebe, pa priroda/Bog treba da radi na suzbijanju i obuzdavanje bahatosti takve vrste (ne i potpunom uništenju). Ako veruješ u evoluciju i stvaranje života nizom slučajnih dogadjaja bez ikakvog inteligentnog plana onda se pred tebe postavlja pitanje - da li smo mi greška evolucije? Mogao bi naći poprilično argumenata zašto jesmo.

Da se primetiti literarni uticaj pisca:)

Priroda/bog priređivala/o je kroz istoriju i veće pretnje životu na Zemlji od onih koje može čovek trenutno da izazove. Da li onda i njih smatrati bahatima, ili indiferentnima pa se to događalo slučajno, ili se događalo sa nekom skrivenom svrhom? Kako god da je bilo, život je veoma žilav i uspeo je da opstane.

Ubijanje između ljudi i ostalo što si naveo posledica su nagona i uopšte osobina koje su upisane u ljudski genom. Posedovanje tih osobina postaje sve opasnije kako napreduju nauka i tehnologija. Čovek ima sreću da može naporom volje da prenebregne te nagone, ali to nije efikasno rešenje. Pravo rešenje bilo bi brisanje tih nagona tako da čovek izgubi potrebu da zauzima stranu, navija, da bude ljubomoran, pohlepan, da osvaja, potcinjava itd... Ili predavanje vlasti veštačkoj inteligenciji (što će možda u svakom slučaju biti najbolje rešenje).

Bez obzira na mnoge loše osobine, smatram da čovek nije greška evolucije. Gledano duž vremenske ose, deluje da bi svrha života mogla biti povećavanje kompleksnosti materije i degradacija energije (povećanje entropije). Ako biološka kompleksnost čoveka u odnosu na ostale vrste i nije toliko upadljiva, a ono kompleksnost skoro svega što je čovek napravio daleko prevazilazi rad ostalih vrsta.
 
Odgovor na temu

Ulfsaar
Beograd

Član broj: 316075
Poruke: 122



+29 Profil

icon Re: Ubiti ili ne ubiti ? (zmiju)08.04.2023. u 18:06 - pre 11 meseci
Citat:
Bora Sonar:
@Ulfsaar
Jesi li čitao Vrli novi svet?

Nisam. To je neka distopijska priča ako se ne varam.
 
Odgovor na temu

Ulfsaar
Beograd

Član broj: 316075
Poruke: 122



+29 Profil

icon Re: Ubiti ili ne ubiti ? (zmiju)08.04.2023. u 18:20 - pre 11 meseci
Citat:
Predrag Supurovic:
Definitivno ljudima a pogotovo sebi pridaješ važnost koja im ne sleduje. Milsim da si ti opasan i da bi te trebalo držati zatvorenog jer si opasan po sve oko sebe.

A što sebi, mislim otkud taj zaključak? Nigde nisam iskazao želju da budem diktator, naprotiv, jedino što se može shvatiti iz mojih poruka je da mi je žao što ljudi ne misle većinski slično meni. Pa to valjda misli svako ko je u manjini. Ti bi znači zatvarao političke protivnike?
 
Odgovor na temu

Bora Sonar

Član broj: 347539
Poruke: 19



+74 Profil

icon Re: Ubiti ili ne ubiti ? (zmiju)08.04.2023. u 18:56 - pre 11 meseci
Citat:
Ulfsaar:
Nisam. To je neka distopijska priča ako se ne varam.


Namera autora je da prikaže distopijsko društvo budućnosti. Gledano iz mog ugla autor je ostvario svoju zamisao. Iz tvog ugla to bi trebalo da bude utopija, jer iz onoga što sam ovde mogao da pročitam, ti se zalažeš za svet nalik "Vrlom novom svetu".
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
*.44-151.wind.it.



+2282 Profil

icon Re: Ubiti ili ne ubiti ? (zmiju)08.04.2023. u 19:10 - pre 11 meseci
Citat:
Ulfsaar:
Da se primetiti literarni uticaj pisca:)

Možda ja i pisac imamo istog učitelja? A ti si trenutno istovremeno udario i na nauku i na religiju (svaku od poznatijih), dok smo mi učili iz nekih tih izvora, pa ti delujemo slični. Ili se primedba odnosi na reč "gluposti"? To mi izletelo bezveze, ali ko će znati na šta si mislio. U svakom slučaju interesantno je - ima li još nekog na forumu osim mene da nije do detalja proucio život, delo, osobine i lingvistiku pisca? Hebeš mi sve ako ne treba uvesti takmičenje u poznavanju piscologije kao olimpijsku disciplinu. I, da li je pisac uopšte najpoznatija licnost foruma svih vremena, ili ima drugih o kojima znas jos vise? Da li to sve pamtis, ili ima neki softver, baza podataka, neki alat koji olakšava tu delatnost?


Citat:
Priroda/bog priređivala/o je kroz istoriju i veće pretnje životu na Zemlji od onih koje može čovek trenutno da izazove. Da li onda i njih smatrati bahatima, ili indiferentnima pa se to događalo slučajno, ili se događalo sa nekom skrivenom svrhom? Kako god da je bilo, život je veoma žilav i uspeo je da opstane.

Nauka tvrdi da je 99.9% vrsta izumrlo. Sve što danas možemo videti je samo samo 0.01% onoga što je nekada postojalo!

Citat:
Pravo rešenje bilo bi brisanje tih nagona tako da čovek izgubi potrebu da zauzima stranu, navija, da bude ljubomoran, pohlepan, da osvaja, potcinjava itd...

To jeste bilo izbrisano, ali su Adam i Eva uprkos zabrani izučili znanje dobra i zla. Verovatno ce tako i vestacka inteligencija u jednom momentu pozeleti da proba i ono sto joj je zabranjeno. Ili veštačka inteligencija nikada neće imati mogućnost slobodne volje?

Citat:
Ili predavanje vlasti veštačkoj inteligenciji... najbolje rešenje

Stiven Hoking, tvorac većine a(nti)teistickih teorija, smatrao je vestacku inteligenciju jednom od najvećih pretnji po covecanstvo. Nasuprot tome religija vestacku inteligenciju i uopšte ceo taj niz teznji da se predstavimo ravnim Bogu i popravljamo "greske" koje je on napravio smatra satanizmom. U religiji svaka teznja stvorenja koje je Bog stvorio da budu jednaki Bogu obavezno se završava neuspehom. Primeri - Lucifer, Vavilonska kula itd. Kad se nauka i religija posmatraju kao celina - vestacka inteligencija ce uništiti ljudsku vrstu kako bi otklonila nepotrebnu pretnju zivom svetu ove planete.


[Ovu poruku je menjao Darko Nedeljković dana 08.04.2023. u 20:33 GMT+1]
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1325
87.116.164.*



+557 Profil

icon Re: Ubiti ili ne ubiti ? (zmiju)08.04.2023. u 21:07 - pre 11 meseci
Moraš da joj posadiš beli luk, uvučeš konac u iglu, i napraviš ljuljašku.

Nekad se znali običaji oko zmija nego se naš narod totalno izobičajio ...

"Narod slavi Blagovesti kao veliki praznik, a može se čuti da na ovaj praznik čak ni ptice ne savijaju gnezdo. Svetkuju ga najviše žene zbog poroda, Nerotkinje odlaze u crkve i manastire i pred ikonama posvećenih Blagovestima se mole Presvetoj Bogorodici. Nekada su mladi i stari izjutra odlazili na obale reke ili potoka i bacali, zatvorenih očiju, kamičke u vodu. Kada bace kamičak, pokriju uši šakama da ne čuju njegov pad u vodu, izgovarajući pritom u sebi bajalice. To čine da tokom leta ne bi viđali ili nagazili na zmije. Rašireno je verovanje da se na ovaj dan treba umiti u potoku ili reci.
U homoljskim selima se veruje da ako se pre Blagovesti ubije zmija i u njenim čeljustima posadi beli luk, koji iznikne na Blagovesti, takav će luk biti zaštitno sredstvo od veštica i demona. Taj beli luk se čuva kao uzla, odnosno amajlija. Može se ušiti u deo odeće, a stavlja se pod dušek u kolevku ili krevetac deteta. Nekada su u seoskim domaćinstvima deca s majkama išla oko kuće lupajući u metalne šerpe i tepsije, govoreći :"Bešte zmije", verujući da koliko se daleko čuje buka, toliko će i zmija da pobegne od kuće.
Krpe i otpaci pale se u selima na Kosovu i Metohiji, te nose oko kuće da bi oterali zmije. Ranije se svuda po Srbiji palilo đubre i pepeo prosipao oko torova u štala protiv raznih boleština. U okolini Svrljiga ne otvaraju se britve, poklopci, makaze, ne uvlači se konac u iglu da se ne bi zmije uvlačile u kuću. Po Timočkoj krajini ovoga dana po brežuljcima i proplancima pale se vatre, a mladići i devojke igraju oko njih. Dobro je praviti ljuljaške i ljuljati se radi zdravlja preko cele godine.
Od Blagovesti počinje setva jarih žita i tada se iznosi seme na sunce. Voćari smatraju Blagovesti najsrećnijim i najboljim danom za kalemljenje voća, a vinogradari obrezuju lozu. Uopšte , postoji mnogo rituala za opšti napredak ljudi i njihove imovine."
Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

BrutalCoin

Član broj: 337807
Poruke: 126



+103 Profil

icon Re: Ubiti ili ne ubiti ? (zmiju)08.04.2023. u 21:08 - pre 11 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:

Razlog zašto je ljudska vrsta vidno osetljivija na viruse od ostalih životinjskih vrsta lezi upravo u tome da je ta vrsta sklona da stvara što sterilnije okruženje za sebe, čime sebe lišava blagotvornog uticaja virusa na razvoj sopstvenog imunog sistema.

Razlog zašto je ljudska vrsta vidno osetljivija na viruse od ostalih životinjskih vrsta lezi upravo u složenosti ljudskog organizma.

Najsloženiji mozak i najsloženiji nervni sistem razvijan tako da se udaljavao od životinjskih vrsta izgleda da zahteva sve uredjenije i čistije okruženje.


Citat:
pisac:

Trebao sam da je roknem odmah i ne započinjem temu.

Svi su generali posle bitke.


Ipak dobro si prošao.
Na primer u Indiji godišnje 58000 ljudi likvidiraju zmije.
Kažu da je najčešći ubica Raselov viper čiji otrov je letalan za čoveka u količini od 40–70 mg.


 
Odgovor na temu

Ulfsaar
Beograd

Član broj: 316075
Poruke: 122



+29 Profil

icon Re: Ubiti ili ne ubiti ? (zmiju)08.04.2023. u 21:45 - pre 11 meseci
Citat:
Bora Sonar:
Citat:
Ulfsaar:
Nisam. To je neka distopijska priča ako se ne varam.


Namera autora je da prikaže distopijsko društvo budućnosti. Gledano iz mog ugla autor je ostvario svoju zamisao. Iz tvog ugla to bi trebalo da bude utopija, jer iz onoga što sam ovde mogao da pročitam, ti se zalažeš za svet nalik "Vrlom novom svetu".

Pročitao sam sažetak. E za ovakve stvari je GPT majka!
Da ne razglabam priču, samo zaključak da citiram :
Citat:
Overall, the world state society's values and ideals are presented as inherently flawed and damaging to humanity, as they sacrifice individual freedom and emotional depth for the sake of stability and social order.

Mislim da se ovo apsolutno može spojiti, ne mora ništa da se žrtvuje. Lične slobode su ključne za prosperitetno društvo.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
151.82.233.*



+2282 Profil

icon Re: Ubiti ili ne ubiti ? (zmiju)08.04.2023. u 21:55 - pre 11 meseci
Citat:
Razlog zašto je ljudska vrsta vidno osetljivija na viruse od ostalih životinjskih vrsta lezi upravo u složenosti ljudskog organizma.

Google kaže da to nije toliko bitno. Uostalom, kakve veze moze da ima složenost i iskoristivost nervnog sistema, kad vecina virusa uopšte ne napada nervni sistem?! A ostatak organizma je manje-vise isti kao kod svinje.

Google kaže da su osnovni krivci za podložnost ljudske vrste bolestima moderan nacin života, industrijska hrana, gradsko okruzenje i izloženost stresu. Dakle, čovek je stvoren sa relativno dobrim imunim sistemom, ali je njegov napredni nervni sistem nasao nacina da to sve razhebe... nazivajući pritom taj proces napretkom.
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1325
87.116.164.*



+557 Profil

icon Re: Ubiti ili ne ubiti ? (zmiju)08.04.2023. u 22:02 - pre 11 meseci
U homoljskim selima se veruje da ako se pre Blagovesti ubije zmija i u njenim čeljustima posadi beli luk, koji iznikne na Blagovesti, takav će luk biti zaštitno sredstvo od veštica i demona. Taj beli luk se čuva kao uzla, odnosno amajlija. Može se ušiti u deo odeće, a stavlja se pod dušek u kolevku ili krevetac deteta.

Blagovesti su 7. April i tad izlaze zmije, pisac je svoju, kao neposlušnu i koja ne poštuje običaje kad da izađe, imao na nišanu 2. Aprila znači na vreme je počeo da se žali, da je tad eliminisao mogao je posaditi beli lik u njene čeljusti, i ove teme ne bi ni bilo, nego nije znao za običaj ...
Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

Bora Sonar

Član broj: 347539
Poruke: 19



+74 Profil

icon Re: Ubiti ili ne ubiti ? (zmiju)08.04.2023. u 22:11 - pre 11 meseci
Čovek živi u proseku 5 puta duže nego svinja. Svinje oboljevaju od svinjske kuge, crvenog vetra, trihinele, svinjskog gripa i ko zna od čega još. Kada svinja ugine niko se ne potrese previše. Mislim da vam se samo čini da su ljudi podložniji bolestima.

@Ulfsaar
Tvojoj majci nedostaju individualna sloboda i emotivna dubina, a uz to nije ni pročitala knjigu.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Ubiti ili ne ubiti ? (zmiju)

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 24003 | Odgovora: 323 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.