Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

zeljko joksimovic i lane moje

elitemadzone.org :: MadZone :: zeljko joksimovic i lane moje

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9

[ Pregleda: 50717 | Odgovora: 173 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

euripyd

euripyd
Član broj: 10884
Poruke: 1069
*.swipnet.se



+7 Profil

icon Re: zeljko joksimovic i lane moje16.05.2004. u 11:45 - pre 242 meseci
Citat:
Marko_L:ali isto tako glasanje nije bilo ni potpuno objektivno što je glavna poenta svega što sam hteo da kažem.


Objasni mi kako neko kad glasa moze da glasa objektivno? Koliko mi je poznato sve je subjektivno a ne objektivno, ja sam glasao za nasu pesmu jer mi se SUBJEKTIVNO dopala najvise. Ne znam kako bi mi se inace nesto objektivno dopalo. Nisam do sada imao takvih emotivnih iskustava.

**********************
Ali sto ne volim nase kada vako lupaju. Da je pobedila svedska i GB i Fr, a Zeljko bio na 12 mestu onda bi smo kenjali kako nam je pesma s***** i da nismo trebali da idemo na EV a kad je druga (ili prva) onda ne valja opet, onda je opet s***** i neobjektivno glasanje.
Evropa je glasala tako i tako. Svaka zemlja jedna pesma, svaka zemlja daje 10 razlicitih poena drugima i da vidimo. Sta je tu sad neobjektivno?
Na Istoku ima 50 zemalja a na Zapadu Evrope 15, i sta onda?????
**********************
Sunca li ti žarevog!!
 
Odgovor na temu

-bane-
Bane Jovičić
Beograd

-bane-
Član broj: 11291
Poruke: 130
*.verat.net

Jabber: -bane-@elitesecurity.org
ICQ: 230532243


Profil

icon Re: zeljko joksimovic i lane moje16.05.2004. u 11:52 - pre 242 meseci
Na karti evrope se moglo videti kako ce ko da glasa :))
Iznenadila me Hrvatska... :)
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.yubc.net

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: zeljko joksimovic i lane moje16.05.2004. u 11:53 - pre 242 meseci
@euripyd
Nisam rekao da nisam spominjao dijasporu, već da je nisam spominjao u smislu u kom ti misliš, znači nevezano za politiku već za objektivnost.Čist primer je Nemačka u kojoj radi dosta Turaka tako da je od Turska od Nemačke dobila 12-icu (nemoj mi samo reći da Nemci obožavaju tursku muziku), kao što je i SCG dobila 12-icu od Austrije gde ima dosta naših ljudi.Znači nema tu ništa politički nekorektno, već je poenta u tome da bi ti isti ljudi glasali tako kako su glasali da su njihovi predstavnici odpevali i "Na kraj sela žuta kuća", a ja tu vidim neobjektivnost u glasanju.

Poz.
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

deki77

Član broj: 21596
Poruke: 1570
*.vdial.verat.net



+165 Profil

icon Re: zeljko joksimovic i lane moje16.05.2004. u 11:57 - pre 242 meseci
Pre.....


Danas...


>>>Điki Tanci.......Rekao sam ja STOJA je....!!!!


 
Odgovor na temu

euripyd

euripyd
Član broj: 10884
Poruke: 1069
*.swipnet.se



+7 Profil

icon Re: zeljko joksimovic i lane moje16.05.2004. u 12:15 - pre 242 meseci
@Marko_L

Pa s obzirom koliko ima turaka u D jasno je kako su promenili njihov smisao za muziku. Ja sam bio na folklornoj veceri austrijske muzike. Iskreno zabolela me glava od polki i jodlovanja - sve u istom tonalitetu sat i po vremena.
No sada ispada da je 100% srba u inostranstvu glasalo za sebe. Ako uporedimo da je bilo oko nekoliko miliona telefonskih poziva nije mi jasno bas kako smo stigli toliko da se razmnozimo.

Nije mi jasno kako niko ne moze da shvati da se UKUS promenio od grupe ABBA 1970 i neke. Danas je moderno malo juzniji zvuk. Pa pogledaj i Kusturicine filmove koliko nagrada osvaja, bez telefonskih poziva sa podrskom dijaspore i komsija. Sve sa umpa-umpa muzikom.

[Ovu poruku je menjao euripyd dana 16.05.2004. u 14:16 GMT]
Sunca li ti žarevog!!
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.yubc.net

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: zeljko joksimovic i lane moje16.05.2004. u 12:16 - pre 242 meseci
Citat:
Koliko mi je poznato sve je subjektivno a ne objektivno

Pa nije čak ni subjektivno.Evo predstaviću ti ovako.Recimo održi se takmičenje u bilo čemu.Na njemu učestvuju:
Pera - prvi komšija sa moje desne strane sa kojim sam u dobrim odnosima.
Mika - prvi komšija sa moje leve strane sa kojim sam u dobrim odnosima.
Laza - komšija sa kraja ulice sa kojim se znam iz viđenja.
Đoka - za koga sam samo čuo onako bezveze u nekom razgovoru.
E sad recimo zna se da je Đoka favorit i po meni zadatak najbolje obavi baš on (subjektivno mišljenje), dok se Laza propisno izblamira i ja treba da glasam i imam na raspolaganju 1,2 i 3 poena.Ja ću glasati tako što ću Peri i Miki dati onih 2 i 3 poena bez razmišljanja (prve komšije) i sad ostaje jedan glas.E sad iako je Đoka najbolje odradio zadatak (subjektivno mišljenje) ipak jedan poen dajem Lazi, kako bi što više sputao favorita.Znači to što sam ja uradio nije ni subjektivno ni objektivno glasanje već nešto drugo.
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

euripyd

euripyd
Član broj: 10884
Poruke: 1069
*.swipnet.se



+7 Profil

icon Re: zeljko joksimovic i lane moje16.05.2004. u 12:19 - pre 242 meseci
@Marko_L

"Dosao covek kod psihijatra
- dobar dan doktore
- izvolite sedite, sta vas muci?
- znate, malo sam neodlucan a mozda i nisam..."
Sunca li ti žarevog!!
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.yubc.net

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: zeljko joksimovic i lane moje16.05.2004. u 12:25 - pre 242 meseci
Citat:
Ako uporedimo da je bilo oko nekoliko miliona telefonskih poziva nije mi jasno bas kako smo stigli toliko da se razmnozimo.

Nisu se ljudi množili već glasovi, jer svako je mogao da glasa neograničen broj puta, tako da je taj argument smešan.To je što se tiče glasanja, a što se tiče ukusa...
Citat:
Nije mi jasno kako niko ne moze da shvati da se UKUS promenio od grupe ABBA 1970 i neke. Danas je moderno malo juzniji zvuk. Pa pogledaj i Kusturicine filmove koliko nagrada osvaja, bez telefonskih poziva sa podrskom dijaspore i komsija. Sve sa umpa-umpa muzikom.

euripyd, ja to SHVATAM i to što kažeš je tačno, ali ja pokušavam da kažem da to ne valja, zato što sad cela Evropa izvodi peme u sličnom fazonu, zato što je popularan.I umesto da od Španije čujemo latino ritam ili od Turaka etno-orijent mi od pola Evrope slušamo taj umpa-umpa.
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

euripyd

euripyd
Član broj: 10884
Poruke: 1069
*.swipnet.se



+7 Profil

icon Re: zeljko joksimovic i lane moje16.05.2004. u 12:28 - pre 242 meseci
Citat:
Marko_L:Nisu se ljudi množili već glasovi, jer svako je mogao da glasa neograničen broj puta, tako da je taj argument smešan.To je što se tiče glasanja, a što se tiče ukusa...


E pa zaj'''i si se. Mogao si da glasas samo jednom. Ne znam kako kod nas u SCG ali ja sam eto pokusao da nazovem dva puta u Svedskoj i receno mi je bilo: vas glas je vec jednom registrovan, ne mozete glasati ponovo.
Pa to je sustina.
Eto jel sada malo jasnije?
Jedan telefon jedan glas. Ne verujem da je neko imao 10 kartica...
Sunca li ti žarevog!!
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.yubc.net

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: zeljko joksimovic i lane moje16.05.2004. u 12:34 - pre 242 meseci
Citat:
"Dosao covek kod psihijatra
- dobar dan doktore
- izvolite sedite, sta vas muci?
- znate, malo sam neodlucan a mozda i nisam..."

E to je ta taktika.kad god nemaš valjan argument, a ti onda vređaj sagovornika.U čemu sam ja to neodlučan.Ja tvrdim dve stvari koje nisu kontradiktorne i stojim iza njih.Prva je da sistem glasanja ne valja, a druga je da je takmičenje postalo biznis i da zemlje učesnice rade sve zarad pobede (pevaju na engleskom jeziku, izvode pesme koje ne predstavljaju zvuk zemlje iz koje dolaze što je bila prvobitna namena Evrovizije, veđ ono što je u trendu i sl.).Možeš da se složiš ili ne složiš sa mojim mišljenjem, ali nemoj da se vređamo.

Poz.
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.yubc.net

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: zeljko joksimovic i lane moje16.05.2004. u 12:44 - pre 242 meseci
Citat:
Seslak
P.S. Ovde u RS sam samo ja glasao 32 puta za SCG. 12 puta u polufinalu i 20 u finalu. Jedva sam u finalu glasao. Preko 100 puta sam morao pritiskati Redial.

Citat:
euripyd
E pa zaj'''i si se. Mogao si da glasas samo jednom.

Nešto se tu ne poklapa.
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

tune

Član broj: 1213
Poruke: 402



+87 Profil

icon Re: zeljko joksimovic i lane moje16.05.2004. u 13:01 - pre 242 meseci
Kad smo vec kod glasanja, koliko je verovati? Kuriru:

"Ono što je nama najzanimljivije jeste da se na nekoliko evrovizijskih internet prezentacija pojavila informacija da izvesna hakerska organizacija iz Srbije sprema diverziju kako bi Željku Joksimoviću obezbedila pobedu "na mufte". Prema ovim navodima, internet manijaci okupljeni u udruženju "Sercyber" nameravaju da za vreme finalnog glasanja obore linkove telefonskih operatera u zemljama sa najbrojnijom grčkom i ukrajinskom dijasporom, prema prognozama, našim najvećim suparnicima. Ovi veb "pirati" su već testirali svoje sposobnosti za vreme polufinalne večeri, kada su u nekoliko navrata izvršili atake na "Deutsche Telekom", zbog kojih je nastradala telefonska centrala Monaka, iz koga na kraju nije stigao ni jedan jedini glas (?!)."

http://www.kurir-info.co.yu/Dnevne-vesti/ST-02-15052004.shtml
 
Odgovor na temu

igor-ch
IT

Član broj: 12902
Poruke: 647
*.adslplus.ch



+69 Profil

icon Re: zeljko joksimovic i lane moje16.05.2004. u 13:01 - pre 242 meseci
U Svajcarskoj je moglo da se glasa maksimalno 20 puta. Inace, ovde je Zeljko dobio 12 poena, a Ukrajna 0 !!! ;-)
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.yubc.net

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: zeljko joksimovic i lane moje16.05.2004. u 13:13 - pre 242 meseci
Citat:
Ovde u RS sam samo ja glasao 32 puta za SCG

Citat:
E pa zaj'''i si se. Mogao si da glasas samo jednom.

Citat:
U Svajcarskoj je moglo da se glasa maksimalno 20 puta

Što samo ide u prilog mojoj tezi da sistem glasanja ne valja.Zašto bi u nekoj zemlji moglo da se glasa preko 30 puta, u nekoj najviše 20, a u nekoj samo jednom bez obzira da li je ta zemlja učestvovala na Evroviziji ili ne.
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

bags

Član broj: 10072
Poruke: 715
*.12.15.tuwien.teleweb.at



+2 Profil

icon Re: zeljko joksimovic i lane moje16.05.2004. u 13:48 - pre 242 meseci
U Austriji je moglo tri puta,mada sam ja bas nazvao i cetvrti put ,i opet je rekao aparat da ce glas biti ubrojan. :)

Mada bas sam pricao sa dva druga.Jedan kaze da je glasao 10+ puta ,a drugi kaze da nije mogao vise nego 3 puta.Prvi ima istu mrezu kao ja dok ovaj drugi decko drugu .:)


Free advice is seldom cheap.
 
Odgovor na temu

euripyd

euripyd
Član broj: 10884
Poruke: 1069
*.swipnet.se



+7 Profil

icon Re: zeljko joksimovic i lane moje16.05.2004. u 13:51 - pre 242 meseci
Mi ovde u sFeCkoj smo ipak malo demokraticniji, sta ces. Ja mog'o samo jedared.
Sunca li ti žarevog!!
 
Odgovor na temu

abush19
Beograd

Član broj: 18808
Poruke: 25
*.yubc.net



Profil

icon Re: zeljko joksimovic i lane moje16.05.2004. u 14:35 - pre 242 meseci
Mene je zaista iznenadilo to koliko sHita ima na Evroviziji. Malo sam se plasila na sta cemo mi da licimo i koga cemo poslati. Htela sam da se ispovracam kad je Zeksi Joksi onako ubedljivo pobedio kod nas, al' sta ces, vecina je tako htela. Na kraju se ispostavilo da je maltene bio najbolji?!!!!
Ruslana je blago receno prava katastrofa. Sramota...........................
Kiparka je bila super, i veliko iznenadjenje - Albanija. Skroz ok pesma.....
 
Odgovor na temu

Sale_123
C++ Developer
Wien

Član broj: 23293
Poruke: 219
*.teol.net



+120 Profil

icon Re: zeljko joksimovic i lane moje16.05.2004. u 15:50 - pre 242 meseci
E upravo sam preslusao ove dve pjesme i smatram da Zeljkova pjesma nije plagijat jer samo su prvih par nota isti i naravno tempo a stvarno bih volio vidjeti te likove koji ne opazaju tonsku razliku izmedju pjesama. Opet ako mi je posluzila kao inspiracija ne znaci da je plagijat. Ko kaze da je on morao da je istovremeno slusa ( pjes,u od onog (ne znam kako s zove)) i da pise ovu pjesmu. Mislim odkud znate da Zeljko nije slucajno cuo onu pjesmu pa da su mu neki djelovi ostali u podsvjesti pa kad je pisao pjesmu posvjest mu je radila.

Sto se tice melosa rekao bih ovim sto govore da su kod nas turcizmi. Pa sta onda ako jesu. Ne mozes 500 godina da promjenis. U ostalom gdje je ta nasa silna kultura prije turaka. Uostalom ko tacno zna kako je nasa muzika i kultura izgledala prije 1000 godina. Ko kaze da Englezi prije 2000 godina nisu imali drukciju muziku pa su pod necijim uticajem pokupili nesto drugo.

Sto se tice glasanja logicno je nekom ako na primer slusa rock da ce mu se vise svidjeti losija rock pjesma nego bolja narodna. E sad nije poenta u tome nego u ovome:

Kod nas na balkanu se muzika razlikuje od muzike u rusiji. Logicno je da ce se Rusu vise svidjeti Ukrajinska pjesma nego Srpska jer mu po zvuku, i dosadasnem slusalackom iskustvu vise odgovara.

Sto se tice kod nas u RS ja Deen-a ne da ne mogu gledati nego ga uopste ne podnosim. Ne znam samo koje odlucivao da on predstavlja BiH. Sto uvjek BiH predstavlaju muslimani kad se dobro zna da tamo zivi veliki broj Srba. Tako je i u fudbalu i u kosarci i u svemu. Ako mene pitate kad igra SCG i BIH ja navijam za SCG.

I jos nesto: Mismo pokupili malo melosa od Turaka pa se toliko prepiremo a ovi muslumani (nekad bili Srbi) se prave kao neki Turci a pricaju Srpski jezik i stvaraju neku naciju Bosnjaka i bosnjacki jezik. E PA LJUDI ETO VAM NAJVECEG PLAGIJATA!!!
...
 
Odgovor na temu

igor-ch
IT

Član broj: 12902
Poruke: 647
*.adslplus.ch



+69 Profil

icon Re: zeljko joksimovic i lane moje16.05.2004. u 16:01 - pre 242 meseci
Citat:
Sale_123:

Sto se tice kod nas u RS ja Deen-a ne da ne mogu gledati nego ga uopste ne podnosim. Ne znam samo koje odlucivao da on predstavlja BiH. Sto uvjek BiH predstavlaju muslimani kad se dobro zna da tamo zivi veliki broj Srba. Tako je i u fudbalu i u kosarci i u svemu. Ako mene pitate kad igra SCG i BIH ja navijam za SCG.

I jos nesto: Mismo pokupili malo melosa od Turaka pa se toliko prepiremo a ovi muslumani (nekad bili Srbi) se prave kao neki Turci a pricaju Srpski jezik i stvaraju neku naciju Bosnjaka i bosnjacki jezik. E PA LJUDI ETO VAM NAJVECEG PLAGIJATA!!!


Covek je 100% u pravu!!!
 
Odgovor na temu

Sale_123
C++ Developer
Wien

Član broj: 23293
Poruke: 219
*.teol.net



+120 Profil

icon Re: zeljko joksimovic i lane moje16.05.2004. u 16:50 - pre 242 meseci
E jos sam zaboravio ovo dodati:

Sto se tice Sveta pa jasno je da su taj naslov napisali da bi poravili tiraz. Ali odkud njima pravo da stave naslov da je djelo plagijat. Mislim, doslo bi u obzir ovo "sumja se u izvronost Zeljkov djela" ili nesto slicno a ne direkt naslov da je zeljkovo djelo plagijat. Kad se dokaze da djelo nije plagijat mislim da bih ih Zeljko trebao tuziti. Neki mozda misle da nisam u pravu ali nisu ni oni: Zar za Svet ne vazi ono: "NIJE KRIV DOK SE NE DOKAZE."
...
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: zeljko joksimovic i lane moje

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9

[ Pregleda: 50717 | Odgovora: 173 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.