Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

zeljko joksimovic i lane moje

elitemadzone.org :: MadZone :: zeljko joksimovic i lane moje

Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8 9

[ Pregleda: 50688 | Odgovora: 173 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: zeljko joksimovic i lane moje17.05.2004. u 13:21 - pre 242 meseci
Eto, da smo poslali Matrix, sa onom pesmom "Duri duri du dam dara duri duri dam" sigurno bi pobedili...
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

bluesman

Član broj: 4505
Poruke: 1895
*.246.EUnet.yu



+1 Profil

icon Re: zeljko joksimovic i lane moje17.05.2004. u 13:33 - pre 242 meseci
Lepo ja kazem zeni da mi ta pesma zvuci kao ona "alaj bi se šikicala al mi neda nanan" :-)

Da ne bude zabune, ja ne slusam ni priblizno slicnu muziku (mislim na sve sa eurosong) ali ova je stvarno smesna.
Goran Pilipović fka bluesman
 
Odgovor na temu

Dragan Varagic
Internet konsultant, P2Internet
Novi Sad

Dragan Varagic
Član broj: 4867
Poruke: 1325
*.nspoint.net.

Sajt: www.draganvaragic.com


+3 Profil

icon Re: zeljko joksimovic i lane moje17.05.2004. u 13:59 - pre 242 meseci
"Koliko ljudi toliko ćudi." "Samo je glupost beskonačna." "O ukusima se ne raspravlja".

Broker je definitivno u pravu - ako hoćete da raspravljate o muzici, manite se vaših predrasuda.

Oni koji ne shvataju da bez obzira na dijasporu i na susede 36 država je suviše veliki broj da bi prethodno bilo dovoljno za pobedu. Dovoljan je podatak da su npr. sve države dale bar 1 bod Joksimoviću, i to je zbog dijaspore? Da je tako, Turci bi sigurno bili prvi. Raspitajte se malo o demografiji, ako vam nije jasno.

Što se tiče njegove pesme i mojoj ženi i meni se prvi put dešava da nam se realno dopada naša pesma na Evroviziji. Ona i ja imamo veoma različit muzički ukus, ja inače ne slušam Grand, City i sl., ali ova pesma je nešto sasvim drugo. Pre nego što sam počeo da se bavim sadašnjim poslovima, slušao sam više vremena (i slušam sada manje) veoma širok dijapazon muzike, od domaće i strane srednjovekovne sakralne i svetovne muzike, do varijanti tipa L.M. Kennitt, Cate Bush, Mizar, Massive Attack, Rammstein, Accept, Cocteau Twins, Corrs, Siouxe, DCD... Ili jednostavnije, ne mogu da slušam mediokritetnu muziku.

Na svakoj Evroviziji pojavi se po koja pesma koja nije mediokritetna, a ove godine ih je bilo više (Estonija - na žalost su ispali, Turska, Ukrajina, SCG...). Etno motivi su popularni u savremenoj muzici, i to je to. Videćemo šta će se slušati u narednih godinu dana po radio stanicama, kafićima i diskotekama. Tako je uvek bilo, tako će biti i sada.
 
Odgovor na temu

Seslak
Sinisa Seslak
Doboj, Republika Srpska

Član broj: 19885
Poruke: 223

Sajt: www.seslak.tk


Profil

icon Re: zeljko joksimovic i lane moje17.05.2004. u 14:21 - pre 242 meseci
Da, tacno je da je Zeljko poprilican... hmmm, ne znam kako da ga nazovem a da ne budem pregrubo. Istina, on je meni cim se pojavio bio bas fin, i mislio sam da ce biti neke vajde od njega ali onda je sve upropastio sa onom pesmom kad je on u spotu sav nesto zaledjenih trepavica i sve nesto u nekim kristalima... Ni pesme mu sa tog albuma nisu bile nizacega a ni spotovi... Tad sam sebi rekoa: "Evo, je muska Jelena Karleusa"... Jednostavno sam ga tada upamtio kao loseg i prosto sad ne mogu da promenim misljenje o njemu iako je pesma Lane moje bila skroz uredna...

BTW, znate li da je komisija u BiH koja ocenjuje pesme u slucaju da televouting propadne dala Zeljku 1!!! Koja subjektivnost! Nisam siguran ali rekao bih da je komisija bila sacinjena iskljucivo od muslimana, jer koliko ja znam srbi nesto nisu bili zainteresovani ispocetka da uopste idu na Eurosong pod bosanskom zastavom, pa pretpostavljam da je tako bilo i sa komisijom... ali pustimo se sad toga, sreca pa je televouting bio uspesan...
Parental Advisory
 
Odgovor na temu

bluesman

Član broj: 4505
Poruke: 1895
*.246.EUnet.yu



+1 Profil

icon Re: zeljko joksimovic i lane moje17.05.2004. u 14:24 - pre 242 meseci
Opet, da ne bude zabune, ja sam mislio na ukrainsku pesmu... Ovu nasu sam cuo prvi put u subotu uvece i moram priznati da nisam razocaran, mada kada mi neko pomene Zeljko Joksimovic to mo odmah zazvuci u fazonu Grand show... ali nemojte me shvatati ozbiljno, ja ne slusam ni priblizno ovakvu muziku pa moja asocijacija sa Zeljkom verovatno i nema smisla (meni svi oni lice, a retko kojeg mogu da povezem lik i ime, za vecinu imena sam cuo, ali uvek nerviram zenu kad god se pojavi neko(a): "Ko je sad ova(j)?"). Obicno je komentar "ne foliraj se da ne znas za Bla Bla". Znam za njega, ali nisam znao da ovako izgleda... Ups, odoh ja u drugu stranu - sorry.
Goran Pilipović fka bluesman
 
Odgovor na temu

dudov_svilac
zagreb

Član broj: 26687
Poruke: 1
213.149.43.*



Profil

icon Re: zeljko joksimovic i lane moje17.05.2004. u 15:07 - pre 242 meseci
Alo ljudi kakva filozofija se rasplela oko tehnickih karakteristika pjesme, tehnike pjevanja, pjevacevog backgrounda, boje glasa, plagijatorstva, trla baba lan......

Inace sam iz Zagreba i veze nemam ko je taj covjek, postoji li jos kakva pjesma u narodu slicna ovoj, nit sam imo pojma da se pojavljujete na Euroviziji nakon nekoliko godina suse. Vidio sam nastup (slucajno) i osto sam gledat do glasanja (namjerno) ne bi li vam dao svoj glas. Ma pjesma vam je do jaja!!!

Mislim sta bi ja imo rec za naseg junaka, meni je neugodno bilo majke mi

 
Odgovor na temu

MaRaToNcI
Dragan Galic MrVa
Beograd

Član broj: 164
Poruke: 805
*.sbb.co.yu

ICQ: 25826629
Sajt: www.crumbgroup.com


Profil

icon Re: zeljko joksimovic i lane moje17.05.2004. u 15:13 - pre 242 meseci
a tek zarada od SMS-a par desetina milijuna
 
Odgovor na temu

BluesRocker

Član broj: 20536
Poruke: 1130



+394 Profil

icon Re: zeljko joksimovic i lane moje17.05.2004. u 15:28 - pre 242 meseci
Citat:
Dragan Varagic:
slušao sam više vremena (i slušam sada manje) veoma širok dijapazon muzike, od domaće i strane srednjovekovne sakralne i svetovne muzike, do varijanti tipa L.M. Kennitt, Cate Bush, Mizar, Massive Attack, Rammstein, Accept, Cocteau Twins, Corrs, Siouxe, DCD...

Ali Lorenu i Rammstein? Posle mene neki dileri za*ebavaju što slušam osim bluza i roka još nešto.
Romanes Eunt Domus
 
Odgovor na temu

Sale_123
C++ Developer
Wien

Član broj: 23293
Poruke: 219
*.teol.net



+120 Profil

icon Re: zeljko joksimovic i lane moje17.05.2004. u 18:47 - pre 242 meseci
Samo za one koji kazu da Zeljko nije dobro pjevao:

Kad vi izadjete pre onoliku publiku i znate da vas gleda pola Evrope i ostanete samo smireni ( ne treba savrseno pjevati i igrati ) i pretrpite onaj poznati osjecaj u zeludcu ja vam skidam kapu.
...
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Gojko Vujovic
Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: zeljko joksimovic i lane moje17.05.2004. u 19:07 - pre 242 meseci
Sta sad ce da pocne vadjenje na veliku publiku, trema kao a?

On ako nije sposoban da se nosi sa tremom slobodno moze da prestane da se bavi pevanjem. Je l ga tera neko na to?
 
Odgovor na temu

Sale_123
C++ Developer
Wien

Član broj: 23293
Poruke: 219
*.teol.net



+120 Profil

icon Re: zeljko joksimovic i lane moje17.05.2004. u 21:06 - pre 242 meseci
Svako ima svoj nacin da ocjeni neko mozicko djelo. Ja imam poseban:
ako mi se ne slusa - lose je
ako mi se slusa - dobro je
ako se jezim - odlicno je
...
 
Odgovor na temu

jelena011
beograd

Član broj: 7200
Poruke: 40
*.yubc.net



Profil

icon Re: zeljko joksimovic i lane moje17.05.2004. u 22:30 - pre 242 meseci
Citat:
Gojko Vujovic:
Sta sad ce da pocne vadjenje na veliku publiku, trema kao a?

On ako nije sposoban da se nosi sa tremom slobodno moze da prestane da se bavi pevanjem. Je l ga tera neko na to?


Hm...ali on je pesmu otpevao sasvim ok, a mislim da si ti spominjanje treme pomalo zlouptrebio :) Mada ne spadam u ljubitelje&simpatizetere doticnog gospodina, po meni su i pesma i nastup jako prijatno iznednadjenje, a na plasmanu mu svaka cast (i mislim da je zasluzio da bude prvi...a i plasi me pomisao da ce umilni zvuci Ruslanine pesme trestati svud po gradu narednih godinu dana:).


I vezano za tvoje prethodne postove...

Malo je bezveze govoriti o pesmama sa margine Evrope (na kraju krajeva, i ta margina ipak jeste Evropa)...Na Evroviziji, tj. Eurosongu, ucestvuju i mediteranske zemlje, neke od njih su nekad bile pod Turcima i Arapima, jedna od njih je i Turska licno, pa je logicno da ima i takvih etno motiva...Mene mnogo zivcira kad prolazim gradom i cujem zavijanja domacih Turaka, ali zasto bi etno muzika Turske (narodne a i kvalitetne komponovane melodije, sto dakle nema veze sa ovdasnjim Pink-Grand-City idiotizmima) bila nizeg ranga od etna Spanije (mada se i tu oseca primesa onoga sto ti izgleda toliko ne volis) ili Austrije recimo? Po meni je mnogo vece zlo sto sada svi pevaju na engleskom, a ne vidim nista lose u tome sto sve veci broj zemalja inspiraciju trazi u svom (ili tudjem) muzickom nasledju...Uostalom, posto si to vec spomenuo - sta je to `euro sound`? Ko to odredjuje?

I mislim da je potpuno besmisleno dalje potezati pricu o tome da je ''Lane moje'' plagijat - svako ko je iole muzicki obrazovan ce ti reci da nije - a pri tom se pozivati na Njegovo Visocanstvo ''Svet'' ...joooj! :)

 
Odgovor na temu

euripyd

euripyd
Član broj: 10884
Poruke: 1069
*.swipnet.se



+7 Profil

icon Re: zeljko joksimovic i lane moje17.05.2004. u 22:58 - pre 242 meseci
E sada najvece razocaranje za "Svet" i one iz Buddha bara.
Uspeo sam naci CELU pesmu od tog azerbejdzanca i pesma uopste ne pocinje onako kao sto stoji gore link na "Svet"-u. Pesma pocinje prvo sporo i tek nakon polaganog dela pojavljuje se onaj MOMENAT koji PODSECA na Lane...
Mislim, kako ih nije sramota, stavlili link da cujemo iz sredine a onda kao posle prekida se pa ne mozes da cujes sta je, ..pa ta pesma traje li traje, potpuno razlicita od Zeljkove...
Ali je zato bitno je da nasi krenu u napad

"ajmo nasi, juris na nase...!!"

Ziveli!

p.s.Bas sam sada citao u novinama reportazu svedskog novinara "sa lica mesta" koji je rekao na kraju: Srbija i Crna Gora je imala izvrsnu pesmu koju cu jos dugo da nosim u mislima...
A za Ukrajinu: isuvise parade.
Sunca li ti žarevog!!
 
Odgovor na temu

sale33

Član broj: 17406
Poruke: 12
195.252.80.*



Profil

icon Re: zeljko joksimovic i lane moje18.05.2004. u 00:24 - pre 242 meseci
Oni koji vrede na nasoj sceni nisu ni hteli da ucestvuju na kvalifikacijama (npr. Georgijev koji je ipak trenutno No 1 ovde).
A na predtakmicenju je po meni Ivana-Negativ imala bolju pesmu od Zeljka - ali eto kako neko rece trenutno je u fazonu taj etno i samo zbog toga je sve ispalo tako kako je ispalo. Svojevremeno je grupa Riva pobedila na pesmi evrovizije u staroj Jugi - pa ne znaci da su zbog toga neka super dobra grupa, sta vise posle toga niko nije vise ni cuo za njih.
Zeljko pravi dobar posao komponovanjem za druge pevace i to treba i da nastavi da radi - a ovo je mislim bio samo jedan njegov festivalski izlet i nista drugo.
 
Odgovor na temu

Dragan Varagic
Internet konsultant, P2Internet
Novi Sad

Dragan Varagic
Član broj: 4867
Poruke: 1325
*.nspoint.net.

Sajt: www.draganvaragic.com


+3 Profil

icon Re: zeljko joksimovic i lane moje18.05.2004. u 08:11 - pre 242 meseci
Ko je pobedio i kada na EU songu uopšte je nebitno. Bilo je Grupa kao što je Abba, ali je još bolji primer godina (ne znam), pobednik (ne znam), ali te iste, a i naredne godine je ogroman svetski hit bio onaj španski hit, valda Ašuka Moreno ili sl. Generalizacija služi u ovakvim kontekstima samo za flame, i nizašta drugo pametno izrečeno.
 
Odgovor na temu

MyWay

Član broj: 25141
Poruke: 1263
*.telekom.yu



+629 Profil

icon Re: zeljko joksimovic i lane moje18.05.2004. u 09:21 - pre 242 meseci
@euripyd: Može li da se skine negde sa net-a ta pesma?
@jelena011: ' I mislim da je potpuno besmisleno dalje potezati pricu o tome da je ''Lane moje'' plagijat - svako ko je iole muzicki obrazovan ce ti reci da nije - a pri tom se pozivati na Njegovo Visocanstvo ''Svet'' ...joooj! :)' Svaka čast malada damo
Save time... see it my way.
 
Odgovor na temu

euripyd

euripyd
Član broj: 10884
Poruke: 1069
*.swipnet.se



+7 Profil

icon Re: zeljko joksimovic i lane moje18.05.2004. u 09:47 - pre 242 meseci
Citat:
MyWay:
@euripyd: Može li da se skine negde sa net-a ta pesma?

Prevukao sam je preko winmx-a. Probaj sa Kazaa ili tako nesto.
Nisam nasao link.
inace evo tipsa:
Gotan Project: Buddha Bar V - CD1 - "Dinner" - Track 13: Alihan Semedov - Sen gelmez oldun

Inace za razliku od Zeljkove pesme koja je harmonski bogatija ovaj ga davi u jednom te istom cis-molu, ....brate turobno previse. Na pocetku solo neka frula tj neka varijanta duduka, sasvim drugacije od "naseg" sola, traje 45 sekundi. Onda krece onaj pocetak iz "SVET"a, posle se razvija u neki techno instrumental. Ali je turobno, bez modulacija, ne znam da li je imao i jedan durski akord.
Ima u sredini jedan harmonikaski solo, mozda se Zeljko primio na to kad je slusao tipa Zivkovici (istocna varijanta), mozda mu je ostalo u podsvesti.
Sunca li ti žarevog!!
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net



+7177 Profil

icon Re: zeljko joksimovic i lane moje18.05.2004. u 10:03 - pre 242 meseci
Pa taj buddha-bar je house/clubbing mix i normalno je da zvuci tako kako zvuci (samo cis-mol bes previse modulacija i sl..), mozda je originalni aranzman skroz drugaciji - trebalo bi checkirati diskografiju tog lika iz Turkmenistana, tj. "domace" stvari :)

Ne verujem da je taj lik Zeljko "ukrao" pesmu - akordi i osnovne ideje mediteranskih i orijentalnih zemalja se preplicu i vrlo lice jedni na druge - to moze svako vrlo lako da utvrdi prostim downloadom tipicnih stvari iz Srbije, Grcke, Turske, Egipta, Irana, Turkmenistana i sl... pa je vrlo moguce da se autoru ove pesme jednostavno dopao taj kratki deo - nista cudno, i mi smo slusali "karleusu" , tj. nesto sto jako lici na nju pre koji mesec u Male-u (glavni grad jedne muslimanske zemlje izmedju Saudi-Arabije i Indije) ... akordi isti, samo jezik - arapski :)




DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Gile
MA Institut Hamburg
Galaxy_Earth

Član broj: 1619
Poruke: 1403
*.turbo.at



+1 Profil

icon Re: zeljko joksimovic i lane moje18.05.2004. u 12:00 - pre 242 meseci
Citat:
sale33:

Zeljko pravi dobar posao komponovanjem za druge pevace i to treba i da nastavi da radi - a ovo je mislim bio samo jedan njegov festivalski izlet i nista drugo.


Ovo ti je stvarno pametno napisano.Zeljko ima kvalitete.Ne samo da je bio,
prva harmonika Evrope,covek svira jos,10 razlicitih instrumenata.Univerzalac!

Ova hajka na Lane,da je plagijat,samo zavidnost pojedinaca!


Pozdrav
 
Odgovor na temu

Gile
MA Institut Hamburg
Galaxy_Earth

Član broj: 1619
Poruke: 1403
*.turbo.at



+1 Profil

icon Re: zeljko joksimovic i lane moje18.05.2004. u 14:26 - pre 242 meseci

Interesantno,o voditeljki Austrijske TV i voditelju Svedske TV.
sa prenosa Pesme Evrovizije.

Stoji dole na_Upload uz poruku!


Pozdrav
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: zeljko joksimovic i lane moje

Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8 9

[ Pregleda: 50688 | Odgovora: 173 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.