Srodne teme
Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Norveški radijatori

elitemadzone.org :: TechZone :: Bela tehnika :: Norveški radijatori
(Zaključana tema (lock), by Java Beograd)
Strane: << < .. 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 368397 | Odgovora: 389 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

tihi2
Novi Sad

Član broj: 254648
Poruke: 1664
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+98 Profil

icon Re: Norveški radijatori03.11.2010. u 17:45 - pre 162 meseci
Vrlo jednostavno:
Manja temperatura grejnog tela x veća površina = veća temperatura grejnog tela x manja površina
Energija je jednaka i potiče iz utičnice. Korisna energija kod grejača je 96% (svih pa i tih u svakoj magičnoj ploči).
Prijatnije je što je temperatura grejnog tela bliža temperaturi prostora.
Potrošena energija je ista bez obzira čime se grejemo.
Platićemo onoliko koliko to košta, zavisno od energenta koji smo izabrali.
Kada ugasimo grejanje onda najviše štedimo? I onda nam je efikasnost najveća? Ne bih rekao.
Elektrodistribucija je vrlo srećna što ima savesne potrošače koji neće da koriste nižu tarifu jer na njih ozbiljno računa da pomognu u ovom teškom periodu.
Treba zaista biti patriota i plaćati kwh struje 4 puta skuplje. To treba javno pohvaliti.
Toplotna pumpa vazduh/voda Meeting MD50, 18KW, bafer 1000 l, panelni radijatori
270m2, zid 25+5+15, 15cm mineralne vune na tavanu, prozori 2/3PVC, 1/3drvo
 
0

kalimero 011

Član broj: 155560
Poruke: 1166



+261 Profil

icon Re: Norveški radijatori03.11.2010. u 19:33 - pre 162 meseci
@dishi68
Citat:
kad sve podvučem mora de je Elditerm magični radijator, pa ja plaćam manje nego sa drugim el. grejnim telom.

Da bude potpuno jasno, ti tvrdiš da sa ovim radijatorom pod istim uslovima (ista spoljna temperatura, ista prostorija koja se greje, ista postignuta temperatura prostorije, isti termometar ;) potrošiš značajno manje struje nego sa drugim grejačem?
 
0

diniczoran79
radnik

Član broj: 245898
Poruke: 16
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Norveški radijatori03.11.2010. u 20:13 - pre 162 meseci
Citat:
tdjokic: Jesi li ga montirao na zid ili si mu mozda dokupio nogice za na pod? Mene bas te nogice zanimaju za neku hipoteticku buducu kupovinu.


Ja sam montirao na zid.
A nogice za na pod se kupuju posebno i kostaju 2000din.
Nevrede toliko jer mogu da se naprave za manje para.

http://www.rovex.co.rs/norvesk...e/podni-nosac-radijatora01.jpg
 
0

dishi68

Član broj: 101108
Poruke: 299
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+9 Profil

icon Re: Norveški radijatori03.11.2010. u 20:54 - pre 162 meseci
Citat:
kalimero 011: @dishi68

Da bude potpuno jasno, ti tvrdiš da sa ovim radijatorom pod istim uslovima (ista spoljna temperatura, ista prostorija koja se greje, ista postignuta temperatura prostorije, isti termometar ;) potrošiš značajno manje struje nego sa drugim grejačem?


Ja vozim BMW, a ti? Mislim grejem se ekonomično.

I da, energija ni iz čega se ne može stvoriti, to znam.

Značajno manje kWh u odnosu na TA peć, uljne radijatore ... Po prošlogodišnjoem odnosu između meseca koji je prethodio grejnoj sezoni i meseca sa najmanjom prosečnom dnevnom temperaturom, razlika u ceni je malo više od 1000 dinara, za to vreme ADSL bez PDV košta 1400 dinara.



Ovo samo nosi trgovački naziv Norveški radijator, inače tačnije je konvektor. Ako se malo bolje pogleda uoči će se glavna konstrukcijska razlika izme radijatora i konvektora koja između ostalog omogućava efikasnije grejanje.

Pasivni hladnjaci u vašim računarima ili akustičnim pojačalima nemaju slučajno rebrastu površinu nego radi ... hlađenja.

[Ovu poruku je menjao dishi68 dana 03.11.2010. u 22:17 GMT+1]
 
0

kalimero 011

Član broj: 155560
Poruke: 1166



+261 Profil

icon Re: Norveški radijatori03.11.2010. u 21:07 - pre 162 meseci
^
Citat:
Ja vozim BMW, a ti?

Šta bi ovo trebalo da znači?
Citat:
Značajno manje kWh u odnosu na TA peć, uljne radijatore ... Po prošlogodišnjoem odnosu između meseca koji je prethodio grejnoj sezoni i meseca sa najmanjom prosečnom dnevnom temperaturom, razlika u ceni je malo više od 1000 dinara

Nisi odgovorio na moje pitanje.
 
0

dishi68

Član broj: 101108
Poruke: 299
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+9 Profil

icon Re: Norveški radijatori03.11.2010. u 21:25 - pre 162 meseci
Dopunio sam post.

Odgovor je da.
Stvar je u konstrukciji. Grejači mogu da budu istovetni, s tim što će jedan biti uronjen u ulje drugi uglavljen mešu šamotne cigle ili kaljeve i teći opklopljen rebrastim aluminijumom. I to nije sve još su potrebni savršeni termostat i oklop koji između ostalog poboljšava cirkulaciju vazduha u prostoriji.



[Ovu poruku je menjao dishi68 dana 04.11.2010. u 03:14 GMT+1]
 
0

kalimero 011

Član broj: 155560
Poruke: 1166



+261 Profil

icon Re: Norveški radijatori03.11.2010. u 21:29 - pre 162 meseci
@dishi68
Nekad davno, dok sam se kačio na 2400bps po BBS-ovima, uglavnom nije bilo moguće naknadno menjati svoje poruke, a kasnije je to omogućeno, ali se smatralo nepristojnim, pogotovu ako neko odgovori u međuvremenu... Elem, opet nisi odgovorio na moje pitanje, a što se BMW-a tiče, ako je (po tvom naknadnom objašnjenju) grejanje na konvektor vožnja BMW-a (u smislu uštede), biće da ja vozim auto na vodu...
U međuvremenu si dodao novi post. Ako se tvoj odgovor ''Da'' odnosi na ono što sam te pitao, puno sreće u daljem reklamiranju Elditerma...
 
0

dishi68

Član broj: 101108
Poruke: 299
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+9 Profil

icon Re: Norveški radijatori04.11.2010. u 02:13 - pre 162 meseci
Citat:
kalimero 011: @dishi68
Nekad davno, dok sam se kačio na 2400bps po BBS-ovima, uglavnom nije bilo moguće naknadno menjati svoje poruke, a kasnije je to omogućeno, ali se smatralo nepristojnim, pogotovu ako neko odgovori u međuvremenu... Elem, opet nisi odgovorio na moje pitanje, a što se BMW-a tiče, ako je (po tvom naknadnom objašnjenju) grejanje na konvektor vožnja BMW-a (u smislu uštede), biće da ja vozim auto na vodu...
U međuvremenu si dodao novi post. Ako se tvoj odgovor ''Da'' odnosi na ono što sam te pitao, puno sreće u daljem reklamiranju Elditerma...


Nisam imao nameru da budem nepristojan.




U proračunima niste uzeli u obzir efikasnost emitovanja toplote iz grejnog tela koje je obavijeno uljem, šamotom, aluminijumom


 
0

Java Beograd
Novi Beograd

Moderator
Član broj: 11890
Poruke: 9421
*.teletrader.com.



+10236 Profil

icon Re: Norveški radijatori04.11.2010. u 06:46 - pre 162 meseci
Citat:
dishi68: U proračunima niste uzeli u obzir efikasnost emitovanja toplote iz grejnog tela koje je obavijeno uljem, šamotom, aluminijumom

Opet ti sa efikasnošću ! To ima veze samo sa brzinom odavanja toplote. Ali ne i na ukupni energetsi bilans.

I još jednom: norveški radijatori su lepi, funkiconalni, zgodno se kače na zid, imaju dobre i precizne termostate, dobre izmenjivače toplote. Sve u svemu - odlično grejno telo. Ali nisu štediše električne energije.

I oko mnogopominjanog BMW-a. Jeste, BMW je udoban, komforan, snažan, brz, sa velikim ubrzanjem. Ali, znaš li koliko benzina proguta kad ga "nagariš" do daske i dostigneš 100 km/h za 8 sekundi ? E, isto tako i norveški radijator.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
0

tihi2
Novi Sad

Član broj: 254648
Poruke: 1664
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+98 Profil

icon Re: Norveški radijatori04.11.2010. u 07:55 - pre 162 meseci
Alo ljudi, ne vredi ovako.
Treba negde prvo pročitati šta znači reč "efikasnist" pa je onda upotrebljavati.
Java, nećeš ubediti čoveka da nije u pravu u ovom veku. Odustani na vreme, čuvaj živce.
Njihova namena je jasna i dobro to rade: povremeno grejanje u prelaznom periodu kada je potrebno malo energije i jeftinije je od paljenja celog sistema zbog jedne ili dve prostorije. Kao osnovno i jedino grejanje je čista finansijska propast.
Ko bude ovo sve čitao bez predrasuda i sa ukjučenom zdravom logikom, lako će zaključiti gde je istina. Kad nema uključene logike, nema ni smislenog razgovora. Sve mislim da je nekom dosadno pa se malo zeki...
Uostalom, kada bi svi isto mislili i kada bi ljudi isto znali, kome bi se prodavali ti norveški, Elditermovi i ostali fantastični radijatori toga tipa?

Toplotna pumpa vazduh/voda Meeting MD50, 18KW, bafer 1000 l, panelni radijatori
270m2, zid 25+5+15, 15cm mineralne vune na tavanu, prozori 2/3PVC, 1/3drvo
 
0

bojank83
Commercial Manager
Beograd

Član broj: 134879
Poruke: 20
*.ptt.rs.



+2 Profil

icon Re: Norveški radijatori04.11.2010. u 08:08 - pre 162 meseci
Citat:
I oko mnogopominjanog BMW-a. Jeste, BMW je udoban, komforan, snažan, brz, sa velikim ubrzanjem. Ali, znaš li koliko benzina proguta kad ga "nagariš" do daske i dostigneš 100 km/h za 8 sekundi ? E, isto tako i norveški radijator.


Ne ne gresis nije on BMW vec MERCEDES u grejanju.

Citat:
Ovo samo nosi trgovački naziv Norveški radijator, inače tačnije je konvektor. Ako se malo bolje pogleda uoči će se glavna konstrukcijska razlika izme radijatora i konvektora koja između ostalog omogućava efikasnije grejanje.


Da li je neko rekao suprotorno? Pa i stare svedske ploce su konvektori ali ih svi zovemo svedske ploce.

Citat:
I još jednom: norveški radijatori su lepi, funkiconalni, zgodno se kače na zid, imaju dobre i precizne termostate, dobre izmenjivače toplote. Sve u svemu - odlično grejno telo. Ali nisu štediše električne energije.


A sta je po tebi stedisa eletricne energije?


--------------
p.s. u nedelju cu iskenirati sve racune od prosle zime i letnji racun da bi moglo da se vidi koliko tacno kosta grejanje, poslacu i slike kuce i povrsinu koju grejem norveskim radijatorima, da vidite da je ekonomicnije i od centralnog grejanja


 
0

dishi68

Član broj: 101108
Poruke: 299
*.exe042.net.



+9 Profil

icon Re: Norveški radijatori04.11.2010. u 08:45 - pre 162 meseci
Sinoć posle pisanja posta sam ukapirao zašto se ne razumemo. da bi za zagrejali prostoriju na neku zadatu temperaturu, slažem se sa Javom da je Norveši radijator eventualno za malu razliku u prednosti nad drugim el. grejnom telima tipa panelni, uljni radijatori itd. Njegova efikasnost je u režimu rada održavanja zadate temperature, naravno uz sve druge navedene prednosti.

Ovako nigde nećemo stići, vi na pitanje odgovarate pitanjem, pritom ne odgovarate na već postavljena pitanja. Igramo se gluvih telefona.

Za početak kažite mi koja je osnovna razlika između uljnih radijatora i Norveških radijatora, osim što su grejači u različitim sredinama?
 
0

Java Beograd
Novi Beograd

Moderator
Član broj: 11890
Poruke: 9421
*.teletrader.com.



+10236 Profil

icon Re: Norveški radijatori04.11.2010. u 09:07 - pre 162 meseci
Dobro, ajde da probam da prekinem gluve telefone. Dakle, nema pitanja u ovom mom postu.

@bojank83 A sta je po tebi stedisa eletricne energije?
- Štediša električne energije (utrošenu na grejanje) je toplotna izolacija zidova (tavana, poda) i kvalitetna savremena stolarija.
- Umanjivač računa za električnu energiju je TA peć (ali ne i štediša eletricne energije)
- Štediša električne energije može biti inverter (klima uređaj) tj. toplotna pumpa koja radi na skroz drugačijem principu od običnih elektro grejača.


@dishi68 Za početak kažite mi koja je osnovna razlika između uljnih radijatora i Norveških radijatora, osim što su grejači u različitim sredinama?

- lepši izgled
- knogo kvalitetniji termostat
- mogućnost montaže na zid
- drugačiji princip razmene toplote između grejača i vazduha
- reklamna kampanja, podrška potrošačima, servis - sve to na visokom nivou


OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
0

dishi68

Član broj: 101108
Poruke: 299
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+9 Profil

icon Re: Norveški radijatori05.11.2010. u 00:21 - pre 162 meseci
Citat:
Java Beograd: Dobro, ajde da probam da prekinem gluve telefone. Dakle, nema pitanja u ovom mom postu.

@bojank83 A sta je po tebi stedisa eletricne energije?
- Štediša električne energije (utrošenu na grejanje) je toplotna izolacija zidova (tavana, poda) i kvalitetna savremena stolarija.
- Umanjivač računa za električnu energiju je TA peć (ali ne i štediša eletricne energije)
- Štediša električne energije može biti inverter (klima uređaj) tj. toplotna pumpa koja radi na skroz drugačijem principu od običnih elektro grejača.


@dishi68 Za početak kažite mi koja je osnovna razlika između uljnih radijatora i Norveških radijatora, osim što su grejači u različitim sredinama? .

- lepši izgled
- knogo kvalitetniji termostat
- mogućnost montaže na zid
- drugačiji princip razmene toplote između grejača i vazduha
- reklamna kampanja, podrška potrošačima, servis - sve to na visokom nivou


U odgovoru na moje pitanje suštinu nisi dotakao, osim ovog neodređenog "drugačiji princip razmene toplote izmežu grejača i vazduha". Koji drugačiji princip? Zašto je on uopšte važan?

Da li vam poprečni presek norveških radijatora nešto znači?

Da li vam nešto znači, da se spoljni omotač Elditerm konvektora skoro uopšte ne greje, u odnosu na temperaturu vazduha iznad njega, on je leden.

Nije mogućnost montaže na zid, već obavezno montaža na zid ispod prozora.



 
0

Java Beograd
Novi Beograd

Moderator
Član broj: 11890
Poruke: 9421
*.teletrader.com.



+10236 Profil

icon Re: Norveški radijatori05.11.2010. u 08:06 - pre 162 meseci
Citat:
dishi68: U odgovoru na moje pitanje suštinu nisi dotakao, osim ovog neodređenog "drugačiji princip razmene toplote izmežu grejača i vazduha".
Ti to sad mene ispituješ kao da si profesor ? WTF ?

Citat:
dishi68: Koji drugačiji princip? Zašto je on uopšte važan?
Otkud znam koji drugačiji princip, nisam ga ja pravio. Ko kaže da je taj princip bog zna koliko važan ? Osim što u reklamnim pamfletima piše da je važan.

Citat:
dishi68:Da li vam poprečni presek norveških radijatora nešto znači?
Ne.

Citat:
dishi68:Da li vam nešto znači, da se spoljni omotač Elditerm konvektora skoro uopšte ne greje, u odnosu na temperaturu vazduha iznad njega, on je leden.
Pa šta ? (Ili je možda trebalo da kažem: "Wow ! Potpuno leden ! Mirakul ! Daj odmah da kupim 10 komada, na pitam šta košta, čim je spoljni omotač leden !

Citat:
dishi68:Nije mogućnost montaže na zid, već obavezno montaža na zid ispod prozora.
Aha, znači u startu ne mogu da ih koristim u sobama gde nemam klasične prozore, već francuske terase. Šteta. Vrći mi pare za onih 10 komada.

Vidi, dishi68 umorio sam se od prepucavanja, pa se zato malo za]ebavam. Deblji ili tanji, sa hladnijim ili toplijim omotačem - WTF ? Ukoliko misliš da su kupio grejno telo koje stvara energiju - fino. Bravo. Čestitam !
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
0

dishi68

Član broj: 101108
Poruke: 299
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+9 Profil

icon Re: Norveški radijatori06.11.2010. u 07:06 - pre 162 meseci
Citat:
Java Beograd: Aha, znači u startu ne mogu da ih koristim u sobama gde nemam klasične prozore, već francuske terase. Šteta. Vrći mi pare za onih 10 komada.

Vidi, dishi68 umorio sam se od prepucavanja, pa se zato malo za]ebavam. Deblji ili tanji, sa hladnijim ili toplijim omotačem - WTF ? Ukoliko misliš da su kupio grejno telo koje stvara energiju - fino. Bravo. Čestitam !


Pa ako hoćeš da se ogreješ tu bi koristio podno grejanje, zar ne. Nije valjda da se plašiš diskusije, već si se umorio. Šalim se i ja.

Cenim da si akademski građanin, pa si me još više razočarao, zato što na temu gledaš iz jednog ugla, strogo iz el. tehničkog ugla. Kamo se izgubi slobodan um? Nemoj da se ljutiš, ali sve genijalne stvari su proste.
 
0

SomiKnight
Milorad Jelic
Beograd, Borca

Član broj: 15829
Poruke: 185
91.185.102.*



+1 Profil

icon Re: Norveški radijatori10.11.2010. u 22:15 - pre 162 meseci
Citat:
- lepši izgled
- knogo kvalitetniji termostat
- mogućnost montaže na zid
- drugačiji princip razmene toplote između grejača i vazduha
- reklamna kampanja, podrška potrošačima, servis - sve to na visokom nivou


Ova cetvrta stavka je nebitna, prve tri idu u prilog norveskim radijatorima i po meni JAKO su bitne.
Dakle manje mesta zauzimaju, ono cudo od uljanog bas smeta kad se mota po sobi.
Termostat je neverovatno vazna stvar, ja sam u stvari najvise zbog toga danas uzeo jedan radijator samo da bih izbacio uljani, jer nema sanse da nocu namestim prijatnu temperaturu, ili se skuvam, ili se smrznem, tako da uljani moze da trosi i 0kw meni on ne radi posao, ne drzi dobro temperaturu i kraj price.
Onda lepsi izgled, takodje bitna stavka, na prvi pogled ne deluje toliko vazno posto se prica o potrosnji energije, ali meni je bitno da mi je osim sto je prijatno toplo u prostoriji u kojoj boravim i prijatno namesten ambijent, ovaj crveni sto sam uzeo bas lepo cuci za razliku od odvratnog uljanog. Mislim sad treba da se raspravljamo kako sam dao bezveze pare za izgled, kao da to nije bitno, pa glupavi luster mi kosta 150e, po logici nekih odavde ja sam glup sto sam uopste kupovao luster, kad i obicna sijalica koja visi sa kabla na plafonu daje istu kolicinu svetlosti.

I samo dve reci o radijatoru, naime u radnji sam naleteo na coveka kome sam se pogresno obratio misleci da je prodavac, sto nije bio, vec korisnik njihovih radijatora, i napomenuo je da se cuje pucketanje metala, poznat zvuk hladjenja metala, ponekad samo doduse, i zavisi od okolnosti, ali eto desava se da znaju ipak ljudi za tu cinjenicu, tek sam danas kupio pa ne znam kako to izgleda nisam jos iskusio, ako primetim javicu, u svakom slucaju besuman rad izgleda nije skroz tacna informacija.

A drugo, posto necu trenutno da montiram na zid dok ne smislim gde cu ga, uzeo sam i podne nosace koji su ODVRATNI blago receno, uz onako lepe radijatore u boji su totalni promasaj u dizajnu, tj tu dizajna i nema izgledaju kao najobicniji nosaci za police od iverice, a u stvari verovatno i to i jesu, obicni nosaci kojima su izbusene rupe na pogodnim mestima kompatibilnim sa ovim radijatorima.
 
0

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.241.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Norveški radijatori11.11.2010. u 11:27 - pre 162 meseci
Citat:
SomiKnight: Termostat je neverovatno vazna stvar, ja sam u stvari najvise zbog toga danas uzeo jedan radijator samo da bih izbacio uljani, jer nema sanse da nocu namestim prijatnu temperaturu, ili se skuvam, ili se smrznem, tako da uljani moze da trosi i 0kw meni on ne radi posao, ne drzi dobro temperaturu i kraj price.
Ovo si mogao da uradis sa bilo kojom grejalicom po ceni od oko 40 eura. Ja imam Conradov elektronski termostat, o kome sam vec pricao, osetljivost 0,1 stepen, nezavisno podesavanje temperature ukljucenja i iskljucenja (mogucnost koriscenja kako za grejanje, tako i za hladjenje) ali uljanog nisam mogao nikako da nateram na jacu temperaturu - cim mu se ulje ugreje na neku temeraturu, on se iskljuci i amin, a meni jos uvek hladno. U vezi ostalih grejalica je bilo vec dosta price (ono o susenju vazduha itd.) da ne obnavljam pricu, ali to je bas ona pozicija koju si ti proglasio za nebitnu, a po mom i misljenju jos mnogih, to JESTE bitno.

Ovaj tip grejalica je skup delimicno zbog skupog termostata a delimicno bas zbog dodatnih mehanickih delova koji omogucavaju drugaciji nacin izmene toplote izmedju grejaca i vazduha. Mislim da neki proizvodjaci imaju to jednostavnije, sa livenim dodacima na grejace, a drugi ih prave kao lamele pa to nataknu na grejace. U svakom slucaju, dosta rada i materijala, ali to je bas to.

Na kraju krajeva, da je istina sto kriticari ovog sistema kazu, onda bi proizvodjaci ovog tipa grejalica odavno stavili katance na vrata fabrika, jer narod sve prevare otkrije, ranije ili kasnije, a ovi to odavno prodaju i mogla se prevara odavno otkriti da jeste prevara, a ja licno mislim da nije.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
0

SomiKnight
Milorad Jelic
Beograd, Borca

Član broj: 15829
Poruke: 185
91.185.102.*



+1 Profil

icon Re: Norveški radijatori11.11.2010. u 13:06 - pre 162 meseci
Da, moja greska, lose sam razumeo cetvrtu stavku, ako ima veze sa prasinom i vlaznoscu vazduha onda ok, mada koliko sam shvatio uljani radijator ni ne susi vazduh, niti bas dize prasinu, mozda jer je topliji vise sagoreva istu?, ne znam.

Taj conrad bi trebao da se cimam da trazim gde ima, a i sta da prikljucim na njega? Opet uljni? Taj uljni sam ionako uzeo jer sam morao nesto na brzinu da uzmem, opet bi tu ostao problem ruznoce :) kao i zauzimanja prostora, a takodje i norveski moze lepse da se stavi ispod prozora i duzi je pa bolje pokrije prozore. Sve u svemu ja ne znam sta drugo bi i mogao da kupim sem norveskog, mozda ima onih francuskih lepsih modela, ima u katalogu, ne znam da li ima kod nas, niti koja im je cena, za ovaj jedan sto mi je trebao mrzelo me da se toliko cimam, ako bude trebalo jos neki da se uzima mozda se nateram, a mogli bi bas i ti sto prodaju druge radijatore da porade na marketingu, nek sami predstave sta imaju, da ne moramo mi bas da se lomimo da saznamo sta sve postoji.
 
0

kalimero 011

Član broj: 155560
Poruke: 1166



+261 Profil

icon Re: Norveški radijatori11.11.2010. u 13:43 - pre 162 meseci
@tdjokic
Citat:
Na kraju krajeva, da je istina sto kriticari ovog sistema kazu, onda bi proizvodjaci ovog tipa grejalica odavno stavili katance na vrata fabrika, jer narod sve prevare otkrije, ranije ili kasnije, a ovi to odavno prodaju i mogla se prevara odavno otkriti da jeste prevara, a ja licno mislim da nije.

Sve ove osobine ''norveških'' radijatora koje je @Java Beograd naveo stoje i tu prevare nema. Prevara je u tvrdnjama da se korišćenjem istih postiže ušteda u potrošnji struje / troškovima zagrevanja prostorija.
 
0

elitemadzone.org :: TechZone :: Bela tehnika :: Norveški radijatori
(Zaključana tema (lock), by Java Beograd)
Strane: << < .. 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 368397 | Odgovora: 389 ] > FB > Twit

Postavi temu

Srodne teme
Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.