Srodne teme
Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Norveški radijatori

elitemadzone.org :: TechZone :: Bela tehnika :: Norveški radijatori
(Zaključana tema (lock), by Java Beograd)
Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 368404 | Odgovora: 389 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Kypck
Beograd

Član broj: 172292
Poruke: 57
*.adsl.beocity.net.



Profil

icon Re: Norveški radijatori15.12.2009. u 08:21 - pre 173 meseci
Letos sam se pripremao za zimu, i u renoviran stan od 35kvm (stan je u prizemlju, stara gradnja, postavljen je stiropor samo na delu gde je moj stan, a komsije iznad i pored nemaju...postavljeni su i Rehau pvc prozori sa termoizolovanim staklom...) postavio sam 3 Rovex radijatora, i za sada sam zadovoljan. S obzirom da sam prethodnih zima imao problem sa kondenzacijom u kuhinji i kupatilu (zidovi su hladni, pa kada se zagreje prostorija javi se nevorovatna kolicina kondenza), ove sezone sam u svakoj prostoriji (kuhinja, kupatilo, soba), drzao upaljen radijator na 19 stepeni kada nisam tu, a kada se vratim sa posla, pojacam u dnevnoj sobi na 23 stepena. Uz to, ne kuvamo mnogo ja i zena, ali zato bojler ne stedimo, kao ni svetla, racunar itd.
Racun za novembar je 5800 dinara.

I ono sto je bitno, u stanu je prijatno i toplo, za razliku od ranije varijante (mermerni radijator u sobi od 20kvm), uljani radijator u kuhinji i grejalica u kupatilo koja gori po potrebi...
besplatni onlajn fudbalski menadzer
www.hattrick.org
 
0

aleksa74
Alex Ferguson
Srbija

Član broj: 30222
Poruke: 50
79.101.219.*



Profil

icon Re: Norveški radijatori15.12.2009. u 09:54 - pre 173 meseci
Code:
http://www.tesy.com/household_eng.php?catid=40&product=364


šta mislite o ovome, 5400 u metrou
na istom mestu uljni radijator 2100W 4.100 din
pročitao sam sve u ovoj temi, i nisam načisto šta mi je bolje za spavaću sobu sa bebom 14m2
 
0

Kypck
Beograd

Član broj: 172292
Poruke: 57
*.adsl.beocity.net.



Profil

icon Re: Norveški radijatori15.12.2009. u 14:09 - pre 173 meseci
Mislim da je ovaj Rovex proveren...video sam te jeftine...pitanje je da li su tako efikasni.
Ja nisam rizikovao, i zadovoljan sam (osim cenom koju sam platio kada sam ih uzimao...2 plate sam dao na to).
besplatni onlajn fudbalski menadzer
www.hattrick.org
 
0

dishi68

Član broj: 101108
Poruke: 299
109.93.132.*



+9 Profil

icon Re: Norveški radijatori15.12.2009. u 16:39 - pre 173 meseci
Citat:
aleksa74
Code:
http://www.tesy.com/household_eng.php?catid=40&product=364


šta mislite o ovome, 5400 u metrou
na istom mestu uljni radijator 2100W 4.100 din
pročitao sam sve u ovoj temi, i nisam načisto šta mi je bolje za spavaću sobu sa bebom 14m2



I ja sam mislio da je to konvertor, ali nije, baš sam pogledao izbliza. Moja preporuka, niški Elditerm konvertor, jeftiniji a radi to što treba, greje sasvim pristojno, a ne diže prašinu. Samo uz to treba napomenuti da prozori i vrata treba dobro da dihtuju, a ukolkiko je u pitanju stan. a spoljni zidovi nisu izolovani, trebalo bi ih izolovati pluta tapetama (kod nas ih proizvodi Beogratska Atma Požeška 150 ili tekstilnim tečnim tapetama "Japanski malter" kod nas postoji kao Dekotex-om (oko 1400 din 4m2)
 
0

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
93.86.253.*



+21 Profil

icon Re: Norveški radijatori15.12.2009. u 22:05 - pre 173 meseci
^ Zanimljivo!


 
0

Kypck
Beograd

Član broj: 172292
Poruke: 57
*.adsl.beocity.net.



Profil

icon Re: Norveški radijatori16.12.2009. u 07:49 - pre 173 meseci
Sigurno izadje oko 4000 samo za radijatore...ali ipak oni rade kada smo tu na 23, a kada nismo na 18-19. To je malo vise nego sto oni preporucuju. Ja sam zadovoljan i kako greju, a i cenom. Jer za stan od 45kvm, grejanje kosta 2500 mesecno, sto je 30.000 na godisnjem nivou, a sa racunom za ove radijatore od oko 4.000, nece preci taj iznos...

Inace, prvobitno sam hteo el.kotao, ali nisam mogao jer imam monofazno brojilo, a traze mi 70.000 za trofazno, a nisam hteo onaj ruski grejac zbog odrzavanja (instalacija mora biti cista i redovno da se ubacuje soda bikarbona). Ovo je elegantnije resenje i zadovoljan sam. Dosao sam u iskusenje da uzmem te jeftine i odustao sam. Ne znam da li sam pogresio ili ne :)
besplatni onlajn fudbalski menadzer
www.hattrick.org
 
0

Take 5

Član broj: 200551
Poruke: 1423
79.101.157.*



+12 Profil

icon Re: Norveški radijatori16.12.2009. u 14:00 - pre 173 meseci
Pomenuti konvektori (ovo je ispavan termin!) se trenutno prodaju po ceni:


Citat:
Električna grejna tela bez vode i ulja. Rade potpuno bešumno bez ventilatora, vibracija, isparenja i bez usijanih grejača. Toplotu šire prirodnim strujanjem vazduha, zadržavajući njegovu prirodnu vlažnost, uz
ujednačenost temperature u svim delovima prostorije.Energetska efikasnost: 25 do 45 W/m , zavisno od podneblja i kvaliteta termičke izolacije.
Opcije upravljanja: elektronskim termostatom sa impulsnom širinskom modulacijom; mikroprocesorskom kontrolnom jedinicom.
Poseduju medunarodno ekološko priznanje i deset godina iskustva na tržištu.ELDITERM-konvektori su sačinjeni od velikog
broja aluminijumskih lamela, gusto nanizanih na metalne cevi u kojima su smešteni električni grejači.
To sve zajedno čini izmenjivać toplote-konvektor.
Po svojoj konstrukciji podseća na hladnjak automobila a smešten je u luksuzno i po italijanskom ukusu dizajnirano limeno kućište.Proizvode se u tri osnovna modela po visini, prilagođeno raspoloživom prostoru u Vašem stanu i u šest razlićitih veličina, po snazi, prilagođeno naravno, zapremini grejanog prostora.
Instalirana snaga: 0.6, 1.2, 1.8, 2.4, 3.0 i 3.6 KW za prostorije površine
do: 4, 8, 12, 16, 20 i 24 m respektivno, za standardne visine 2,5m


EDIT moderatora: post na forumu ne može biti komercijalna reklama.


[Ovu poruku je menjao Java Beograd dana 16.12.2009. u 16:13 GMT+1]
"Take Five" is the famous jazz piece written by Paul Desmond and performed by The Dave Brubeck Quartet. It is famous for its distinctive saxophone line and use of the unusual quintuple (5/4) time, from which its name is derived.

Take Five (1966)

Take Five by Al Jarreau 1976
 
0

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.adriamedia.rs.



+896 Profil

icon Re: Norveški radijatori16.12.2009. u 20:40 - pre 173 meseci
Evo racuna za novembar za kucu od oko 60m2. Jedan Rovex od 2kw i jedan od 1.2kw. Predsobblje se ne greje, a taj od 1.2 se ukljucuje povremeno (ne bas po ceo dan), onaj od 2kw radi stalno osim nocu (eventualno kad je hladno). Bojler ukljucen, sporet povremeno, ves masina jednom u 2-3 dana.

Racun je 2800 dinara.

Za moj stan od 50m2 racun zadnji je 5340 din - dve klime na 25 stepeni uglavnom, osim nocu (ponekad), bojler u full-u, sporet u full-u, ves masina 2 puta dnevno, dodatno ukljucivan svaki drugi dan uljani Midea na 1200 W (termostat na pola) za susenje vesa. Sve u full-u. Ispod 920KWh. Stedimo tako sto kad nismo tu i klinac u vrticu iskljcimo jednu klimu na 21-22 ili smanjimo komplet na 21 kad uopste nismo tu.

Po meni su, do -10, klime zakon za ustedu. Prosek potrosnje u ovih 7 dana od zadnjeg merenja struje je isti kao i novembar-decembar (10.11-09.12.), tj. dnevni prosek potrosnje.

Ocekujem oko 6000 din racun ako moram da palim radijator jedan.

Uvek mi je tako bilo sa klimama.

Stan je ususkan, PVC, nova vrata...
 
0

Kypck
Beograd

Član broj: 172292
Poruke: 57
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Norveški radijatori19.12.2009. u 10:08 - pre 173 meseci
Sinoc je bilo -11. Greju bez problema, toplo je u stanu, cak i za kratke rukave. Svaka preporuka, vredeli su te pare...
besplatni onlajn fudbalski menadzer
www.hattrick.org
 
0

mihajlo78m
Mihajlo Tadic

Član broj: 251191
Poruke: 8
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Norveški radijatori13.02.2010. u 13:07 - pre 171 meseci
Ja mislim da su elditerm konvektori stariji od norveskih radijatora ali da je privreda u svetu razvijenija i bice tako dok ne pocnemo da ulazemo u domace
 
0

bgboki72
bg

Član broj: 251954
Poruke: 4
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Norveški radijatori18.02.2010. u 22:25 - pre 171 meseci
Moje iskustvo sa norveškim radijatorima je sledeće:

Stan od 50m2 - hodnik i kuhinja (bez radijatora) imaju oko 12m2; spavaća soba (1kW) 9m2; dnevni boravak koji uključuje i zastakljenu terasu (1,4kW i 2kW) 25m2 i kupatilo (norveški za kupatila - 0,6kW) 4m2.

Stan je u prizemlju (u podrumu se, naravno, ne greje), sa dva spoljašnja zida. Dodatno je izolovan stirodurom sa svih strana, uključujući i pod terase, nova Rehau pvc stolarija svuda, svuda parket, osim u kuhinji i kupatilu (pločice), nova ulazna vrata koja pristojno zaptivaju.

U stanu nas je dvoje, kuvamo svaki drugi dan, mašina za veš se uključuje na 2 ili 3 dana, noću. Mašinu za posuđe koristimo možda jednom nedeljno, takođe noću. Radijatori rade od 07 do 11h i od 16 do 24h na 24C, a tokom ostalog dela dana na 17C.

Račun za decembar oko 17.000 dinara, a za januar (baš ga gledam) 17.908,05 dinara .

Komšije do mene plaćaju oko 6.000 dinara grejanje na TA peć - imaju lošija ulazna vrata, ali samo jedan spoljašnji zid, ostalo je isto - oko 50m2 i terasa, kao i dodatna izolacija.

Ozbiljno razmišljam o donošenju TA peći.



 
0

Java Beograd
Novi Beograd

Moderator
Član broj: 11890
Poruke: 9421
*.teletrader.com.



+10236 Profil

icon Re: Norveški radijatori19.02.2010. u 08:04 - pre 171 meseci
Citat:
bgboki72: Moje iskustvo sa norveškim radijatorima je sledeće:

Stan od 50m2 - hodnik i kuhinja (bez radijatora) imaju oko 12m2; spavaća soba (1kW) 9m2; dnevni boravak koji uključuje i zastakljenu terasu (1,4kW i 2kW) 25m2 i kupatilo (norveški za kupatila - 0,6kW) 4m2.

Stan je u prizemlju (u podrumu se, naravno, ne greje), sa dva spoljašnja zida. Dodatno je izolovan stirodurom sa svih strana, uključujući i pod terase, nova Rehau pvc stolarija svuda, svuda parket, osim u kuhinji i kupatilu (pločice), nova ulazna vrata koja pristojno zaptivaju.

U stanu nas je dvoje, kuvamo svaki drugi dan, mašina za veš se uključuje na 2 ili 3 dana, noću. Mašinu za posuđe koristimo možda jednom nedeljno, takođe noću. Radijatori rade od 07 do 11h i od 16 do 24h na 24C, a tokom ostalog dela dana na 17C.

Račun za decembar oko 17.000 dinara, a za januar (baš ga gledam) 17.908,05 dinara .

Komšije do mene plaćaju oko 6.000 dinara grejanje na TA peć - imaju lošija ulazna vrata, ali samo jedan spoljašnji zid, ostalo je isto - oko 50m2 i terasa, kao i dodatna izolacija.

Ozbiljno razmišljam o donošenju TA peći.


Ovde nešto nije u redu. Mnogo je to para, i mnogo struje. Prvo što bi čovek pomislio je da je loš energtski bilans, tj. veliki gubici ali kažeš da je dobro izolovana, pa mi tek onda nije jasno. Ajde da ostavimo pare po strani (možemo kasnije da se vratimo) i da sad razmotrimo samo potrošnju u kilovatima. Bez obzira na jeftinu - skupu tarifu.

Račun od oko 17.000 - 18.000 din podrazumeva potrošnju od oko 2.500 kilovat sati.
Moja četvroročlana porodica potroši bez grejanja oko 500 kW/h mesečno pa bih zaključio da tvoja dvočlana potroši oko 250 kW/h (ili možda manje, ali morao bi ti da daš tu informaciju)
Dakle, za grejanje potrošiš 2.250 kW/h mesečno ili čak 75 kW/h dnevno. Podeljeno po kvadraturi to je 1.5 kW/h dnevno po kvadratnom metru, što je izuzetno, izuzetno mnogo !

Ja živim u prizemnoj kući (bez podruma, bez sprata) a u decembru i januaru sam trošio oko 0.6 kW/h dnevno po kvadratnom metru. (Kuća je 100 m2, perfektno izolovana)

E sad, primećujem i još jednu veliku razliku: ja prostorije grejem na 20oC - 21oC. Lično mi tako prija, a mislim da je tako zdravije (i za roditelje i za decu) jer je manja razlika u temperaturi (napolje - unutra). Ne mogu da shvatim razlog zagrevanja prostorija na 24oC jer to onda podrazumeva boravak u majci ili potkošulji, a svaki dalji komad odeće preko bi dovodio do preznojavanja. Na kraju krajeva, 21oC je i standard koji se uzima kao referentna temperatura grejanih prostorija kod svakog projekta grejanja. Možda bi i ti mogao da postigneš značajne finansijske uštede ako obučeš zimi duks ili gornji deo trenerke. (Duks košta 1.000 din a omanja TA peć oko 36.000 din) (Mala šala, naravno. )

Prema nekim svetskim podacima dobro izolovane stambene površine se smatraju one koje imaju gubitke ispod 0.8 kW/h po kvadratnom metru dnevno, zatim, one sa toplotnim gubivcima 0.8 - 1.2 kW/h po kvadratnom metru dnevno se smatraju srednje izolovanim, a preko toga loše izolovanim.



E sad, možda je moja računica pogrešna, jer pre svega treba znati tačnu potrošnju energije a ne para. Takođe, trebalo bi znati potrošnju energije u mesecima kada se ne greje (maj - septembar) da bi računica bila tačnija. Nabavkom TA peći nećeš umanjiti ukupno potrošenu el. energiju, ali možeš da promeniš ondos jeftina - skupa tarifa, što će rezultirati umanjenim računom.

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
0

Kypck
Beograd

Član broj: 172292
Poruke: 57
*.adsl.beocity.net.



Profil

icon Re: Norveški radijatori19.02.2010. u 14:23 - pre 171 meseci
Ne znam, i ja mislim da nesto nije u redu. Stan mi je u prizemlju, ispod je podrum, iznad je stan, izolovan je spolja (samo moj deo sp. zidova, ostali nemaju izolaciju), imam kineska neizolovana ulazna vrata i rehau pvc stolariju sa termostaklom. Laminat je u dnevnoj sobi od 20kvm, kupatilo i kuhinja su plocice. Ne kuvamo nesto posebno, ali ne stedimo struju (bojler, racunar su skoro stalno upaljeni). temperatura na radijatoru u kupatilou je na comfort skali na min, u kuhinji je na 19 stepeni stalno, a u sobi na 23 (uglavnom stalno). Racun za novembar mi je bio oko 5000, a za decembar i januar 9000 dinara.
U pitanju su Rovex radijatori. Komisnica koja se greje na 2 TA peci ima isti toliki racun za struju (nema izolaciju), a stan je isti.
besplatni onlajn fudbalski menadzer
www.hattrick.org
 
0

dishi68

Član broj: 101108
Poruke: 299
91.150.120.*



+9 Profil

icon Re: Norveški radijatori19.02.2010. u 17:43 - pre 171 meseci
Ja sam sa Niškim Elditerm radijatorom od 3kW potrošio 807 kWh što u mom slučaju znači 3524,77 dinara sa PDV-om, a prošlog meseca je bilo oko 1700 dinara. I sve to za stan od 54 m2 sa izolovanim spoljnim zidovima sa unutrašnje strane, starim prozorima i računarom pored vrata od terase koja uopšte ne dihtuju. Radijator je bio uključen ceo dan, osim kada sam na poslu i kada sam otvarao vrata terase da izluftiram sobu, pošto sam pušač. Osim radijatora imam i kvarcnu grejalicu u trpezariji koja je u hladnim danima bila non stop uključena, normalno sa regulacijom na termostatu pri minimumu. Drugu sobu ne grejem. Zbog računara koji je pored vrata terase morao sam da povećam temperaturu na termostatu.

[Ovu poruku je menjao dishi68 dana 19.02.2010. u 18:54 GMT+1]
 
0

dishi68

Član broj: 101108
Poruke: 299
91.150.120.*



+9 Profil

icon Re: Norveški radijatori19.02.2010. u 17:53 - pre 171 meseci
Citat:
Kypck: Ne znam, i ja mislim da nesto nije u redu. Stan mi je u prizemlju, ispod je podrum, iznad je stan, izolovan je spolja (samo moj deo sp. zidova, ostali nemaju izolaciju), imam kineska neizolovana ulazna vrata i rehau pvc stolariju sa termostaklom. Laminat je u dnevnoj sobi od 20kvm, kupatilo i kuhinja su plocice. Ne kuvamo nesto posebno, ali ne stedimo struju (bojler, racunar su skoro stalno upaljeni). temperatura na radijatoru u kupatilou je na comfort skali na min, u kuhinji je na 19 stepeni stalno, a u sobi na 23 (uglavnom stalno). Racun za novembar mi je bio oko 5000, a za decembar i januar 9000 dinara.
U pitanju su Rovex radijatori. Komisnica koja se greje na 2 TA peci ima isti toliki racun za struju (nema izolaciju), a stan je isti.


Problem je u podrumu i delimično laminatu. Treba da se uradi izolacija poda ili plafona podruma. Ja se smrznem kod komšije koji živi u prizemlju bezobzira koliko pusti da TA peć duva kada mi je na nogama hladno. Najbolje rešenje je podno grejanje ili umesto laminata parket od plute 1200 din/m2 Beogradska Atma
 
0

bgboki72
bg

Član broj: 251954
Poruke: 4
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Norveški radijatori19.02.2010. u 22:49 - pre 171 meseci
@Java: Potpuno se slažem da je 24C preterano i crkoh živ, ali probaj da objasniš mojoj ženi, jedva smo se našli na 24 (htela je 26!!!)

A sad ste mi bacili žišku, ako ne sutra, u ponedeljak najkasnije idem u EDB da proverim šta se dešava, pa vam javljam...
 
0

Kypck
Beograd

Član broj: 172292
Poruke: 57
*.adsl.beocity.net.



Profil

icon Re: Norveški radijatori22.02.2010. u 12:43 - pre 171 meseci
Znam da mi je tu velika rupa, i kada je rec o hladnoci i vlagi (vlazi?). Ali plafon nije ravan, a nije samo moj podrum dole...tako da, nista od toga. Kako je bilo, odlicno je. Prosle zime je bez prozora i sa povremenim grejanjem kupatila i kuhinje toliko bilo kondenzacije i budji, da sam sada prezadovoljan.
besplatni onlajn fudbalski menadzer
www.hattrick.org
 
0

predre
Beograd

Član broj: 69086
Poruke: 3
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Norveški radijatori22.08.2010. u 00:23 - pre 165 meseci
BGBOKI onako, čisto iz zezanja, proveri da li sklopka prebacuje u drugu tarifu. Zvuči glupavo ali ja sam imao tu zaye8anciju
 
0

diniczoran79
radnik

Član broj: 245898
Poruke: 16
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Norveški radijatori31.08.2010. u 20:32 - pre 164 meseci
Koji radijatori brze zagrevaju sobu norveski ili mermerni
 
0

Galenika
Student

Član broj: 211438
Poruke: 94
*.mbb.telenor.rs.



Profil

icon Re: Norveški radijatori10.09.2010. u 20:40 - pre 164 meseci
Norveski brze zagreje sobu, dok mermerni ima tu prednost da isijava toplotu u rikverc i napred. Dakle greje zid iza sebe i tako recimo onaj snage 1200 vati ugreje iza sebe oko 4 kvadrata zida + sto ima kakvu takvu akumulaciju zbog mermera. Ako se na mermerni ugradi elektronski termostat, bolje ce regulisati zadatu temperaturu i nece biti jojo efekta temperature. To se malo odrazi i na potrosnju, dakle ne drasticno vec jako, jako malo.
 
0

elitemadzone.org :: TechZone :: Bela tehnika :: Norveški radijatori
(Zaključana tema (lock), by Java Beograd)
Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 368404 | Odgovora: 389 ] > FB > Twit

Postavi temu

Srodne teme
Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.