Srodne teme
Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Norveški radijatori

elitemadzone.org :: TechZone :: Bela tehnika :: Norveški radijatori
(Zaključana tema (lock), by Java Beograd)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 368381 | Odgovora: 389 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.dynamic.sbb.rs.



+896 Profil

icon Re: Norveški radijatori13.02.2009. u 21:09 - pre 183 meseci
Izgleda da zavisi od prostorija i izolacije, mozda i polozaja stana ili kuce, bas me zacudilo da su tako neefikasni... znam jos neke ljude kojima su se OK pokazali (u stanovima doduse.... tu do 50-60m2).

U sustini konvektorski vid grejanja na struju je stedljiviji od klasicnih grejalica, a grejanje na inverter klime je jos isplativije.

Kod grejanja na norveske radijatore treba paziti malo tamo gde ima vise spoljnih zidova, a ako nema izolacije ili su losi prozori onda retko sta pomaze... ortak ima novu kucu bez izolacije i kolko god da ganja kotao, jedva postize 20 stepeni na onom minusu...
 
0

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1701
212.200.65.*



+768 Profil

icon Re: Norveški radijatori16.02.2009. u 11:12 - pre 183 meseci
Citat:
cozmo_im: Izgleda da zavisi od prostorija i izolacije, mozda i polozaja stana ili kuce, bas me zacudilo da su tako neefikasni... znam jos neke ljude kojima su se OK pokazali (u stanovima doduse.... tu do 50-60m2)...


Zavisi ali mnogo zavisi. Ja zivim u stanu od 44 m2 u dva nivoa. Dole ima oko 25 m2, a gore(potkrovlje) oko 20 m2. Sobzirom da je pod kosinom ne moze se reci da se greje standardnih 20 m2. Stan je izolovan spolja stiroporom od 5 cm, a stolarija je kompletno PVC. 2 zida su spoljna. Grejem se na elektricni kotao od 2 x 4.5 kilovata. Dole su dva radijatora, jedan od 10, a drugi od 7 rebara. Gore je jedan od 10, a u kupatilu je nesto sto lici na susilicu za vesh ;).

Stan se greje od 18 (kad dodjem sa posla) do 24 (krecem na spavanje) sata konstantno, podeseno na 23 stepena. Nocu ne grejem zato sto je kotao jako bucan kada se ukljucuje/iskljucuje tako da me obavezno probudi. Ujutru kada se probudim oko 8 sati temperatura je oko 19 stepeni i tada ukljucim grejanje na pola sata. Kada krenem na posao iskjlucujem grejanje. Opet, u 18 temperatura bude oko 18-19 stepeni. Kada je ukljuceno grejanje, uvek je to samo jedan grejac, nikada nisam ukljucio 2. Ne znam koji minus bi me naterao da ukljucim oba jer i sa jednim radijatori su vreli za par minuta.

Nema potrebe da vam pricam koliki mi je racun jer je to smesno. Inace, cim je tempratura iznad 5-6 stepeni nema potrebe za grejanjem jer je temperatura 22 stepena u stanu. I da, spoljni zidovi su sa juzne-zapadne strane.
 
0

cvetanovicmarjan
Vranje-Aleksinac-Beograd

Član broj: 153905
Poruke: 142



+28 Profil

icon Re: Norveški radijatori19.02.2009. u 15:06 - pre 183 meseci
@rajkoplje, nadam se da kupac tvojih radijatora ne cita tekstove na forumu. Ne verujem da si i njemu kod prodaje izneo ono sto si nama ovde.
U svakom slucaju HVALA ti, ali mogu reci da si me sada doveo u zabludi da li uopste da uzimam ove radijatore (sa malim "n")?

Moj stan je 49m2, ima tri sobe, kupatilo, hodnik i terasu, na visokom prizemlju je... zgrada je nova, ima fasadnu ciglu. Jedna strana je vani, deo jedne strane ide ka hodniku a dve su ka komsijama. E sta ja sada da radim???

Prvo sam razmisljao da uvedem centralno, kotao na elektricni pogon ... od 1200 do 1500evra bi mi ispalo ... a onda razmisljam ako za koju godinu prodajem stan i kupujem veci, mozda ce mu ovo biti i mana, a ne prednost. Uvek neko ima da doda: "a zasto si ovo ovako, mogao je majstor da ti cevke pusti da idu na ovaj a ne na onaj zid i dr".

Onda razmisljam da stavim norveske i sutra kada prodajem, skinem i nosim kao deo namestaja. Kombinacija radijatora za tri sobe bi bilo oko 55000-60000dinara.

Medjutim, tvojih 5 komada i 60000dinara dugovanje za struju me smrzlo sa svim.
Imam klince i stalno su kuci, tako da bih ja morao da dobro grejem 24h.

MOLIM one kojima je toplo, da mi daju predlog kako da resim sledecu grejnu sezonu.

p.s. nisam naveo: trenutno sam postanar i useljavam se tek aprila pa mi nije za ovu sezonu problem, vec bih da pripremim grejanje za sledecu. A ako se ipak odlucim za centralno na elekstricni kotao, onda bih to uradio u martu, pre useljenja.
 
0

rajkoplje
Rajko Pljevaljčić
Beograd

Član broj: 212165
Poruke: 42
*.gronet.rs.



Profil

icon Re: Norveški radijatori19.02.2009. u 19:07 - pre 183 meseci
@cvetanovicmarjan

Ne znam šta da ti kažem, posebno što ovde ima nekih koji tvrde da su radijatori odlični...
3.000 - 3.200 kW u proseku u zimskim mesecima, za celodnevno (znači i noću) grejanje, to nikako nije malo za nekih 70 kvadrata koje sam ja grejao, a pri tome temperatura nikako iznad 22 stepena (nama je to bilo malo, a to je relatovna stvar, možda je tebi dosta). Jesu lepi, jesu lagani i zgodni, ali moraš da imaš struju blizu svakog, što je ipak malo verovatno da će da ti se uklopi. Rešenje su produžni kablovi.
Takođe, one tabele koje prodavci daju za računanje koliko ti je radijatora (tj. watti po kvadratu) potrebno nisu baš realne, jer ono što oni smatraju dobrom izolacijom nema verovatno niko. Znači, ti slobodno gledaj one srednje ili donje vrednosti (znači bar jedan ili dva radijatora više nego što je možda predviđeno za tvoj kvalitet izolacije). Ovo shvati bukvalno, jer sam ja mesece proveo prvo računajući pre kupovine, onda računajući dok sam ih koristio, i na kraju sam ih prodao. Pratio sam i zapisivao potrošnju svakodnevno, i jedino što je bilo ohrabrujuće je što na temperaturama preko 5 stepeni može i u kući da bude preko 22, a kad je ispod 5 - vrlo vrlo teško. A troše konstantno PREKO 1/2 OD SVOJE SNAGE NA SAT, to ti 100% garantujem.
Prihvatam mogućnost da na njihov rad utiče slaba struja, tj. nizak napon (a jeste kod nas u kraju često nizak), pa da ne uspevaju da potrošenu struju predviđenom brzinom pretvore u toplotu.
Takođe prihvatam da u su u manjim stanovima u zgradama možda efikasniji, ali moje iskustvo je bilo upravo onakvo kako sam izneo u temi.
U svakom slučaju, prodao sam ih lako (mada po nižoj ceni) :), a možda nekome 20.000,00 mesečno za struju nije puno, pa će i sa radijatorima da bude zadovoljan :)

p.s. i koleginicu sa posla sam prevario da kupi dva komada, pa me sad stalno proziva kad god spomenemo grejanje. Ona greje sa ta dva jednu sobu (veliku) i drži ih stalno na najjačem. E ni to nije rešenje jer joj je na oba crkao termostat, tj. istopili su se neki lemovi pa ju je to koštalo oko 4.000,00 dinara + prevoz do NBGD.
Rajko
 
0

cvetanovicmarjan
Vranje-Aleksinac-Beograd

Član broj: 153905
Poruke: 142



+28 Profil

icon Re: Norveški radijatori19.02.2009. u 19:27 - pre 183 meseci
@rajkoplje, ubedio si me - nema sta.

Neki hvale ove radijatore sa malim slovom "n" i na nekoliko posta a tvoj jedan me odvrati za cas.

Posto imam klince meni je najbitnije da grejanje bude dobro. Ovde nas greje alfa sporet i temperatura je mozda i 30stepeni. Hocu reci navikli smo na toplo.
Medjutim za april a i sledece zime nece biti sporeta i moramo trositi struju malo vise. Sad sto struja kasnije mora da se plati, nadamo se da ce racuni biti veliki samo 6 meseci pa da to podelimo u startu (stedimo novac leti, da bi struju placali zimi).

Kolika bi mi potrosnja bila ako uvedem centralno grejanje, elektricni kotao. S obzirom da je stan 49m2, mislim da bi kotao mogao da bude od 6kw ili 9kw???

p.s. ocigledno tekstove na forumu ne cita ni tvoja zena/devojka kada spominjes kolegenicu i njeno grejanje.
 
0

rajkoplje
Rajko Pljevaljčić
Beograd

Član broj: 212165
Poruke: 42
*.gronet.rs.



Profil

icon Re: Norveški radijatori19.02.2009. u 19:54 - pre 183 meseci
@cvetanovicmarjan

Ja se trenutno grejem na Alfin kamin sa kazanom na koji su povezani radijatori i grejem oko 90 kvadrata. I nema potrebe da ti pričam o temperaturi :). Nema zime.
Pre oko mesec dana u sistem sam ubacio i el.kotao (da ne ložim noću i kad su temperature preko 10 stepeni napolju) i mogu da ti kažem da u ceni nema velike razlike između kotlova od 12-18-24 kW. Ne znam za 6 kw, taj nisam video.
Ja sam sa uključenih 12 kw za oko mesec dana sa ostalim kućnim aparatima (najviše bojler i veš mašina - malo dete u kući) potrošio oko 1000 kW. Kotao sam ostavljao uključen noću od 12 do 7 ujutru, i nekoliko dana sam ga testirao pa je radio i preko dana. Troši struju, nije da ne troši, ali 24-25 stepeni nabije u svim prostorijama za sat vremena od uključivanja. Posle toga radi u proseku 15-20 sekundi u minutu, dakle 15-20 minuta na sat. Znači da ćeš sa 12 kW stalno uključenih da potrošiš isto struje ili nešto malo manje kao i sa norveškim radijatorima, ali pališ sve na jedno dugme, a temperatura u kući nije ni za poređenje.
Poenta je da na struju grejanje ne može da bude jeftino ni ovako ni onako (u mom slučaju), a tebi bi sigurno bilo dovoljno da uključiš i 6 kW (tj.jedan grejač na kotlu), pa bi to bilo verovatno upola manje. Majstor mi je savetovao da uzmem kotao od 18 kW ne zbog samog grejanja koliko zbog preventive ako jedan gejač u sred zime crkne.

p.s. koleginica ima 50 godina, tako da ne bi bilo problema ni da mi žena ovo pročita ;)

Ako hoćeš da ti prenesem neka mišljenja oko novog grejanje, piši mi na mail ([email protected]) ili na pm, ne bih da širim ovde raspravu ako bude nekih koji se ne slažu, a rado ću da ti kažem do kakvih sam zaključaka došao ispitujući razne varijante grejanja


Rajko
 
0

cvetanovicmarjan
Vranje-Aleksinac-Beograd

Član broj: 153905
Poruke: 142



+28 Profil

icon Re: Norveški radijatori19.02.2009. u 22:03 - pre 183 meseci
@cozmo_im, odakle ti ovaj deo komentara:

"Otprilike je neko izracunao sledecu racunicu:

- Uljni radijatori za stan od 50m2, oko 240 din dnevno
- Norveski i klime oko 105 din. dnevno
- TA pec oko 80 din dnevno"

DA LI NEKO ZNA, DA LI JE OVO TACNO. NE BI REKAO DA TA PEC POTROSI MANJE NEGO LI KLIMA???

 
0

cvetanovicmarjan
Vranje-Aleksinac-Beograd

Član broj: 153905
Poruke: 142



+28 Profil

icon Re: Norveški radijatori19.02.2009. u 22:34 - pre 183 meseci
@rajkoplje, nema potrebe da siris raspravu. Ukoliko neko tvrdi drugacije nega iznese svoj slucaj a ne samo da nagadja.

Ono sto je meni najbitnije je, da imam mogucnost da temeratura u prostoriji bude i 30', jer mala beba kada se kupa onda onih 22' su kao frizider. Ukoliko to ne mogu radijatori sa malim slovom "n" onda mi je dzaba i da je potrosnja 80% manja.

Vec sam naveo da sam o norveskim radijatorima razmisljao kao alteranativu i pogodnost da se lako montiraju (veoma brzo) i isto tako skidaju, pakuju i bivaju deo namestaja za selidbu. Stan koji smo kupili ima 49m2 i sve sto deca budu veca on ce biti manji, tako da razmisljamo da za tri-cetiri godine uvecamo kvadraturu, a druga solucija je i prelazak u Beograd. Iz tog razloga je i ovo preveliko mozganje. Da li se isplati uvesti centralno grejanje na elektricni kotao za 3-4godina stanovanja??? A iznos nije mali, samo za uvodjenje oko 1500evra.

Neznam sta nam je ciniti i u martu moramo resiti da li idemo na varijantu "centralno sa el kotlom" ili neki drugi vid: TA peci ... posto norveski radijatori su skupi, elditerm nis konvektori isto, a @cozmo_im, tvrdi da je sa TA najmanja potrosnja ... ako je tako razmislicemo i o toj soluciji.

EVO ZA SVE (nisam dugo bio na forumu, pa da isti ima i neku korist od mene. p.s. nisam bio, jer uvek ima likova koji bi samo da se svadjaju i to na svim temama) CENE:

NORVESKI RADIJATOR, 600W - 12.000,00 dinara
NORVESKI RADIJATOR, 800W - 13.000,00 dinara
NORVESKI RADIJATOR, 1000W - 14.000,00 dinara
NORVESKI RADIJATOR, 1200W - 15.000,00 dinara
NORVESKI RADIJATOR, 15000W - 17.000,00 dinara
NORVESKI RADIJATOR, 2000W - 20.000,00 dinara


ELDITERM NIS KONVEKTORI, 1.8kw - 14.110,00 dinara
ELDITERM NIS KONVEKTORI, 2.4kw - 16.650,00 dinara
ELDITERM NIS KONVEKTORI, 3kw - 18.300,00 dinara


TA PEC Elind, 2.5kw - 21.999,00 dinara
TA PEC Elind, 3.5kw - 26.999,00 dinara
TA PEC Igotherm, M20 AK, 2kw - 28.420,00 dinara
TA PEC Igotherm, M30 AK, 3kw - 31.578,00 dinara
TA PEC Igotherm, M40 AK, 4kw - 36.841,00 dinara


Uljane radijatore ne uzimam u obzir jer nekada mi je potrebna i temperatura od 30' (kada kupamo bebu - svakog dana) a to ne mogu ni dva da postignu.

JA IMA TRI SOBE, od 8m2, 13m2 i 16m2 i moram da kombinujem nesto od ovoga ili centralno sa elekticni kotao.


p.s. laik sam za ovu temu, stoga vas molim da mi ne uzmete za zlo ako koristim neke "nestandardne" termine, reci.
 
0

rajkoplje
Rajko Pljevaljčić
Beograd

Član broj: 212165
Poruke: 42
*.gronet.rs.



Profil

icon Re: Norveški radijatori19.02.2009. u 22:59 - pre 183 meseci
Uz dobru organizaciju, i ako ti fizički ne smetaju, TA peći su verovatno (sigurno) najjeftinija varijanta što se tiče potrošnje struje. Znači da ih puniš noću (isključivo) a da duvaju danju, s tim da kad je minus mora i preko dana bar malo da se dopuni. Moji roditelji greju 25 kvadrata sa TA pećkom od 4.5 kW, a račun je zimi oko 2.000 dinara sa ostalim potrošačima (istina, nema ih puno). Temperatura - nikad ispod 23-24. Druga stvar je što su velike, pomalo ružne, a i pitanje je koliko ti komada treba jer je teško sa jednom grejati dve prostorije. Kupatilo, hodnik... verovatni problemi osim ako stan nije organizovan tako da jedna peć greje bar dve od prostorija koje imaš.
Što se tiče centralnog grejanje i kotla, razmisli (pošto kažeš da ti se stan gradi, možda nije kasno) o cevima koje idu u pod; MNOGO su jeftinije od bakarnih koje idu po zidovima, a i nećeš imati problem estetske prirode kad eventualno budeš prodavao stan. Efekat verovatno i bolji jer ako se dobro odradi, imaš i delimično podno grejanje.
Rajko
 
0

dishi68

Član broj: 101108
Poruke: 299
93.86.23.*



+9 Profil

icon Re: Norveški radijatori19.02.2009. u 23:17 - pre 183 meseci
Kod Eldi terma postoji centralna jedinica s kojom se može regulisati temperatura u svakoj sobi ponaosob i unapred za svaki dan u nedelji. Bukvalno ideš na posao u 7 h radijatori se pale u 6 h gase do 7 h.Vraćaš se s posla u 15 h. Radijatori se pale u dnevnoj sobi i kuhinji u 14 h, i gase pre spavanja npr. 23 h, a radijator u spavaćoj sobi se pali u 22 h i gasi u 01h. Samo ta centralna jedinica košta koliko i najskuplji radijator. Rad Elditerma se uopšte ne čuje.

Kao izolacija u stanovima na spoljnjim zidovima se mogu koristiti i pluta tapete (pogodno je što se mogu krečiti).
 
0

cvetanovicmarjan
Vranje-Aleksinac-Beograd

Član broj: 153905
Poruke: 142



+28 Profil

icon Re: Norveški radijatori19.02.2009. u 23:22 - pre 183 meseci
@rajkoplje, stan je gotov, tako da ne mogu bas nista da ukopavam i dr.
Useljenje za april je pomereno bas zbog grejanja, jer ovde alfa sporet i drva, sasvim nam je lepo. Mislim i da april nece biti problem i mozemo ga proci sa uljanim radijatorom (imamo neki mali-nov i neki stari sa puno ravnih rebara) ali sada pravimo planove za sledecu sezonu, jer ukoliko radimo grejanje onda je bolje pre useljenja.

Sto se tice TA peci, gledao sam ima ove nove:
1. Igotherm TA peć M 20 AK, Dimenzije(VxŠxD): 68 x 51,5 x 24,5, STO I NIJE PUNO .. 24.5mm? ... Ostale karakteristike: Snaga: 2 kW, Maks. punjenje (kW/7h): 14, Težina: 102 kg.

2. Igotherm TA peć M 30 AK, Dimenzije(VxŠxD): 68 x 68,5 x 24,5, SAMO JE MALO SIRA ... Ostale karakteristike: Snaga: 3 kW, Maks. punjenje (kW/7h): 21, Težina: 148 kg.

Malopre sam stavio cene za ove uredjaje koje su malo vece nego sto sam nasao sada na drugom mestu:
Igotherm TA peć M 20 AK - 26.999,00 dinara
Igotherm TA peć M 30 AK - 29.999,00 dinara


SADA AKO ZANEMARIMO POTROSNJU U ODNOSU NA NORVESKE RADIJATORE, KOJE SU OSTALE RAZLIKE???
Koliko znam i ta peci i norveski radijatori i klime i uljani suse vazduh.
Norveski su manje glomazni i enterijerski su lepsi za stan.
... sta jos?












 
0

cvetanovicmarjan
Vranje-Aleksinac-Beograd

Član broj: 153905
Poruke: 142



+28 Profil

icon Re: Norveški radijatori19.02.2009. u 23:30 - pre 183 meseci
@dishi68, pravio sam racunicu i za Elditerm konvektore i trebalo bi mi za tri sobe oko 63.000,00 dinara + "ta centralna jedinica košta koliko i najskuplji radijator", ukupno oko 82.000,00 dinara i to samo za tri sobe, a gde je hodnik i kupatilo. Kad sakupim skoro kao da uvodim grejanje na el kotao.

Slicna racunica je i za norveske radijatore.
 
0

mali genije
servis gasnih kotlova

Član broj: 104246
Poruke: 1639
195.252.78.*



+86 Profil

icon Re: Norveški radijatori20.02.2009. u 07:52 - pre 183 meseci
Citat:
cvetanovicmarjan: @dishi68, pravio sam racunicu i za Elditerm konvektore i trebalo bi mi za tri sobe oko 63.000,00 dinara + "ta centralna jedinica košta koliko i najskuplji radijator", ukupno oko 82.000,00 dinara i to samo za tri sobe, a gde je hodnik i kupatilo. Kad sakupim skoro kao da uvodim grejanje na el kotao.

Slicna racunica je i za norveske radijatore.

stavi bre centralno grejanje to ti je naj jeftinije i zaboravi na probleme i razne racunice i trgovacke price
pozdrav..
genije..
 
0

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1701
212.200.65.*



+768 Profil

icon Re: Norveški radijatori21.02.2009. u 00:04 - pre 183 meseci
Mislim da se kod nas i dalje pogresno rezonuje kada je u pitanju zagrevanje stambenog prostora. Akcenat treba da bude na tome da se prostor izoluje maksimalno moguce pa tek onda razmatrati grejna tela. Dobro izolovani prostor ne samo da maksimalno stedi energiju vec sprecava pojavu vlage, budji, temperaturnih oscilacija...

@cvetanovicmarjan

Moj savet ti je da ako je ikako moguce uradis izolaciju unutrasnjih zidova, sobzirom da je u pitanju stan, a onda ces moci ukoliko su stavljeni kvalitetni prozori da se grejes i na ringlu, a kamoli na norveske radijatore, klimu, el kotao, TA pec ili slicno... Procitaj moj predhodni post i bice ti sve jasno.
 
0

cvetanovicmarjan
Vranje-Aleksinac-Beograd

Član broj: 153905
Poruke: 142



+28 Profil

icon Re: Norveški radijatori21.02.2009. u 12:48 - pre 183 meseci
mislim da je dobra izolacija, jer zgrada je nova, sa fasadnom ciglom, eventualno prozori nisu pvc vec drvo.

ovih danas smo pravili milion racunica i mislim da je @mali genije - u pravu, da je centralno najeftinije na duzi vremenski period. Jeste da nam je za uvodjenje potrebno oko 150.000,oo dinara (sve je ukljuceno u cenu) ali na kraju kada sve stavimo na papir se isplati.
Ako kupujemo ta peci, pr da uzmemo dve (jednu od 2kw a drugu od 3kw), potrebno je 50.000,oo dinara i opet mogu samo dve prostorije da grejemo a treca, kupatilo i hodnik???
Za norveske nam treba oko 80.000,oo dinara u startu, ali pitanje je koliko moze da nam bude toplo, jer imamo bas malu decu. A i @rajkoplje je imao problem da proda svojih pet norvezana, pa nebi da imam takav problem.


Kako stvari stoje: el kotao, 5 panel radijatora, radijator za kupatilo, bakarne cevi, majstor 225e (25e po radijatoru i kotao se racuna kao 3radijatora) i kada dodamo oko 130.000,oo dinara, cifra je oko 150.000,oo dinara.


... e kada poskupe struju (u najavi za 60%), prodavacemo radijator po radijator, da istu platimo.
 
0

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1701
212.200.65.*



+768 Profil

icon Re: Norveški radijatori21.02.2009. u 13:41 - pre 183 meseci
Fasadna cigla je solidan izolator ali ako nema dodatog stiropora bice frke sa strujom. Vodi racuna ako budes kupovao el. kotao da odaberes neki koji je "najtisi". Mozda ti sada to i ne deluje kao preterano bitno ali veruj mi da jeste. Moj kotao je neki Mikoterm i neverovatno je bucan. Nocu nema sanse da ga ostavim ukljucenog jer me budi 100%. Preko dana takodje priredjuje poprilicno intenzivno stresiranje jer na iznenadne zvukove nema navikavanja. Takodje ni pumpa nije bas najtisa. I jos jedna stvar: prilikom ukjucivanja i iskljucivanja kotao pravi elektromagnetne smetnja koje pojedini uredjaji bas i ne vole mnogo.

Norveski radijatori u kombinaciji sa dobrom izolacijom mi deluju kao puno elegantnije resenje.
 
0

cvetanovicmarjan
Vranje-Aleksinac-Beograd

Član broj: 153905
Poruke: 142



+28 Profil

icon Re: Norveški radijatori21.02.2009. u 18:38 - pre 183 meseci
"Norveski radijatori u kombinaciji sa dobrom izolacijom mi deluju kao puno elegantnije resenje. "

i ja sam razmisljao, zato i dosao na ovu temu .. ali, neki rekose da nisu dobri i sada oduzimamo i dodajemo i do sredine marta, resicemo sta nam je ciniti.

@tdusko; "prilikom ukjucivanja i iskljucivanja kotao pravi elektromagnetne smetnja koje pojedini uredjaji bas i ne vole mnogo."
Stavio bih kotao u manjoj sobi, koju cu koristiti kao radnu, tj bice tu i racunar ... DA LI bi imao neke vece probleme???
 
0

mali genije
servis gasnih kotlova

Član broj: 104246
Poruke: 1639
195.252.78.*



+86 Profil

icon Re: Norveški radijatori21.02.2009. u 18:54 - pre 183 meseci
Citat:
cvetanovicmarjan: "Norveski radijatori u kombinaciji sa dobrom izolacijom mi deluju kao puno elegantnije resenje. "

i ja sam razmisljao, zato i dosao na ovu temu .. ali, neki rekose da nisu dobri i sada oduzimamo i dodajemo i do sredine marta, resicemo sta nam je ciniti.

@tdusko; "prilikom ukjucivanja i iskljucivanja kotao pravi elektromagnetne smetnja koje pojedini uredjaji bas i ne vole mnogo."
Stavio bih kotao u manjoj sobi, koju cu koristiti kao radnu, tj bice tu i racunar ... DA LI bi imao neke vece probleme???

uzmi kvalitetan kotao i neces imati tih problema nikako.
pozdrav..
genije..
 
0

cvetanovicmarjan
Vranje-Aleksinac-Beograd

Član broj: 153905
Poruke: 142



+28 Profil

icon Re: Norveški radijatori21.02.2009. u 21:04 - pre 183 meseci
"uzmi kvalitetan kotao"

KOJI??? neka preporuka.

stan je velicine 49m2, ima tri sobe, hodnik i kupatilo ... ukupno sest panelnih radijatora marke vonova-vogel&noot.

velicine 600x400 - hodnik
velicine 600x400 - trpezarija
velicine 600x1000 - dnevna
velicine 600x800 - mala spavaca soba
velicine 600x1200 - veca spavaca soba
susac 500x1000 - kupatilo

majstor mi je preporucio kotao 12kw a nije mi preporucio marku ... uzecu neki gotov set ... ja se pitam da li je i mnogo, mislim za ovako mali stan bi i 6kw bilo dosta ...

pr. kod proracuna za klimu (ima na jednom sajtu proizvodaca, pocinje na slovo v) za 50m2 sa visinom od 2.6m, proracun je 4.29kw minimalno.



koja marka i koliko kw??? vasa preporuka.
 
0

mali genije
servis gasnih kotlova

Član broj: 104246
Poruke: 1639
195.252.78.*



+86 Profil

icon Re: Norveški radijatori21.02.2009. u 21:19 - pre 183 meseci
imas pp da ne bi bila reklama
pozdrav..
genije..
 
0

elitemadzone.org :: TechZone :: Bela tehnika :: Norveški radijatori
(Zaključana tema (lock), by Java Beograd)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 368381 | Odgovora: 389 ] > FB > Twit

Postavi temu

Srodne teme
Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.