Srodne teme
Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Norveški radijatori

elitemadzone.org :: TechZone :: Bela tehnika :: Norveški radijatori
(Zaključana tema (lock), by Java Beograd)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 368380 | Odgovora: 389 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mali genije
servis gasnih kotlova

Član broj: 104246
Poruke: 1639
195.252.70.*



+86 Profil

icon Re: Norveški radijatori23.09.2009. u 15:22 - pre 176 meseci
Citat:
pexus: Da li ce se efikasnost "atlantic" konvertora-radijatora smanjiti ako ga postavim na "stand alone", t.j. prenosne nosache, umesto da ga utiplam u zid?

nece okaci ga na nosace.
 
0

pbozidar
MENADZER PRODAJE
Srbija

Član broj: 234479
Poruke: 3
*.dynamic.adsl.itsisp.net.



Profil

icon Re: Norveški radijatori02.10.2009. u 12:20 - pre 176 meseci
za gospodina cozmo-im:)

Pomagajte....

Kakva su vasa iskustva sa tim norveskim radijatorom bila prosle zime..videh na forumu da ste se pripremali za zimu prosle godine i da je testiranje bilo u toku.....
hocu da kupim jedan od 1250wh, marke beha( valjda), e sad ono glavno- kuca u kojoj zivim je manji stan u sklopu velike prizemne kuce od naboja , soba koju bih grejao je 3,80m2 x4,0m2, naboj debljine 70mm- soba ima jedan dupli prozor , ostale prostorije ne bih grejao jer ih nekoristim ...oko kuce ima dosta objekata , recimo da je ususkana , visina plafona je 230mm....sto je nize od standarda....recitre mi koja su vasa iskustva bila sa norveskim radijatorima....cena nabavke istih mi nije bitna ako su stvarno dobri..bitna mi je potrosnja el. energije i naravno temperatura u sobi na recimo minus 10....
Napomena: zna se da je naboj idealan zimi jer zadrzava toplotu a leti da hladi prostoriju)
Potrebno mi je vase misljenje i savet..naravno svi koji su imali iskustva sa tim molio bih vas da mi pomognete.

Pozdrav. Bozo
 
0

mirko petrovic
elektroinzenjer, rado inyenjering
Beograd

Član broj: 229929
Poruke: 1
*.ptt.rs.



Profil

icon Re: Norveški radijatori02.10.2009. u 12:33 - pre 176 meseci
Evo vec 3 godine se grejem na norveske radijatore serije GLAMOX 3001, mogu vam reci da nisam zadovoljan vec sam prezadovoljan. Mozda ja nisam adekvatan za poredjenje jer grejem mali stan, sve ukupno 27m2 - dnevni boravak i kuhinja 12m2, sobica 9m2, hodnicic 2-3m2 i kupatilno 3m2, moram da naglasim da je izolacija dobra jer je u pitanju nadogradnja na postojecu zgradu, iznad nas nema nikoga a sa 2 strane je spoljni zid.

Posto sam dobio preporuku od njihovih majstora, da sve grejem sa 3 norveska radijatora 1200W za 12m2 800W za 9m2 i 600W za kupatilo, morao sam zbog manjka prostora (u kupatilo nisam imao gde, zena stavila ormancice za kozmetiku) kupiti vece radijatore za sobe ( 12m2 - 1500W i 9m2 - 1200W) da bih imao isto snage, opet sam imao problem pa sam na kraju ugradio 2 x 1200W jer je to bilo najvece sto moze da stane ispod prozora i pored balkonskih vrata.

U poceku sam se iskreno plasio da ce me ova mala cuda grejati em sam uzeo manje snage, iskren da budem i zena mi je radila o glavi, jer cena nije mala a ona je zimogrozljiva. Ali bog me pogledao, nakon prve zime moje odusevljenje je raslo iz dana u dan, racuni za struju oko 2500 dinara u proseku sa ostalom kucnom potrosnjom, neverovatno. A da cudjenje bude vece te godune zbog visokih temperatura i pozicije stana, sam morao ugraditi jos jednu klimu pa sad imam 2 klime, to leto je bilo i 50oC u Beogradu, ja dobijem racun za struju 3200 dinara, znaci nisam mogao verovati, da hladjenje placam skuplje nego grejanje.


Pozdrav od Mirka i zimogrozljive Dijane


[Ovu poruku je menjao Java Beograd dana 02.10.2009. u 15:48 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao Java Beograd dana 02.10.2009. u 16:17 GMT+1]
mirko petrovic
 
0

vlajkoo
doktor,dom zdravlja srbija

Član broj: 229764
Poruke: 7
93.86.115.*



Profil

icon Re: Norveški radijatori02.10.2009. u 14:36 - pre 176 meseci
koja je cena
 
0

pbozidar
MENADZER PRODAJE
Srbija

Član broj: 234479
Poruke: 3
*.dynamic.adsl.itsisp.net.



Profil

icon Re: Norveški radijatori02.10.2009. u 15:08 - pre 176 meseci


cene mozete proveriti na sajtovima
www.norveskiradijatori.com
www.bravus.rs
skupi su ali...ako su tako dobri kao sto ih hvale ...onda i vredi...cene mozete videti na gore napisanim sajtovima...uz to i karakteristike i modele

Ja sam na 80% da ih kupim...ali misljenje jos nekih ljudi bi mi dobro doslo.

Gospodine Mirko hvala na iscrpnom objasnjenju, pozdrav Vama i zimogrozljivoj Dijani:)

Pozdrav.
 
0

Java Beograd
Novi Beograd

Moderator
Član broj: 11890
Poruke: 9420
*.teletrader.com.



+10236 Profil

icon Re: Norveški radijatori02.10.2009. u 15:22 - pre 176 meseci
Mada sam već pisao na ovoj temi, želeo bih samo da vam jedno ponovim:

Iskoristivost svih električnih grejača je 100%. Nema gubitaka, sva električna energija iz mreže se pretvara u toplotnu. To jest, toplotne energije će se dobiti onoliko, koliko se električne energije potroši !

Na citiranom sajtu stoji ordinarna glupost i marketinška laž o uštedi od 50% ! Ne nasedajte. Ne možete potrošiti 1000 kWh električne energije i dobiti 2000 kWh toplotne energije.

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
+1

Brodoplovac
Beograd

Član broj: 171299
Poruke: 838
*.adsl.verat.net.



+166 Profil

icon Re: Norveški radijatori02.10.2009. u 16:34 - pre 176 meseci
@Java je sto posto u pravu.

Jednom sam gledao neku hrvatsku on-line reklamu. U njoj je objašnjeno kako se prave norveški radijatori. Reč je o najobičnijoj kamenoj ploči koja se izbuši specijalnim mašinama tako da rupe prolaze duž same ploče. Onda se u te rupe gurnu obični električni grejači (slični onima u rerni ili bojleru).

Po svojoj konstrukciji ovo dosta liči na obične TA peći.

Zaključak: Nema besplatnog ručka, ne nasedajte.
 
0

pbozidar
MENADZER PRODAJE
Srbija

Član broj: 234479
Poruke: 3
*.dynamic.adsl.itsisp.net.



Profil

icon Re: Norveški radijatori02.10.2009. u 16:56 - pre 176 meseci
i sta ja sad da zakljucim za moju sobu od naboja sta je najbolje ???

 
0

pexus

Član broj: 606
Poruke: 131
77.46.206.*

Sajt: https://www.flickr.com/ph..


+1 Profil

icon Re: Norveški radijatori02.10.2009. u 17:03 - pre 176 meseci
Citat:
Java Beograd: Mada sam već pisao na ovoj temi, želeo bih samo da vam jedno ponovim:

Iskoristivost svih električnih grejača je 100%. Nema gubitaka, sva električna energija iz mreže se pretvara u toplotnu. To jest, toplotne energije će se dobiti onoliko, koliko se električne energije potroši !

Na citiranom sajtu stoji ordinarna glupost i marketinška laž o uštedi od 50% ! Ne nasedajte. Ne možete potrošiti 1000 kWh električne energije i dobiti 2000 kWh toplotne energije.


Hoćeš da kažeš, da bih se verovatno bolje ugrejao na onu malu expres ringlu od 1.5 ili 2 KW, nego na taj radijator!? Što onda ne utiplati u zid ringlu od 600 dindzi, umesto da se kupuju "kojekakvi" reklamni trikovi i podmetanja trgovaca!


Ja kupio neki Atlantic (francuski) radijator, pa sad racunam, ... da se nisam ..preracunao?


... a mog'o sam i kjafu da kuvam u sobi....
 
0

rsinisa
Siniša Radanočević
Smederevo

Član broj: 2716
Poruke: 1586
77.46.236.*



+321 Profil

icon Re: Norveški radijatori02.10.2009. u 17:15 - pre 176 meseci
Citat:
Java Beograd:Ne nasedajte. Ne možete potrošiti 1000 kWh električne energije i dobiti 2000 kWh toplotne energije.

Najzad neko ko ima zdravu logiku. Prosto neverovatno kako ljudi nasedaju na razne marketinške rečenice, a da nisu ni probali da provere bar teorijsku stranu, a kamo li praktičnu.

Pozdrav.
Sinisha
 
0

mali genije
servis gasnih kotlova

Član broj: 104246
Poruke: 1639
195.252.70.*



+86 Profil

icon Re: Norveški radijatori02.10.2009. u 17:44 - pre 176 meseci
evo i ja da kazem nesto na ovu temu posto sam radio uporedna merenja dva radijatora.
-VIVAX 2000w=2500din(na kucnu adresu AKS-om)
-malo kvalitetniji termostat 3000din
-norveski radijator rovex 2000w cini mi se da je bilo prosle zime oko 16000din ali nisam siguran.
merenja su radjena u istoj prostoriji i na odrzavanju konstantne temperature tokom odredjenog vremeskog
perioda za koji je
-ROVEX potrosio 3,7kwh
-VIVAX 4,0kwh
na vivax je ugradjen samo kvalitetniji termostat od onog koji je na njemu fabricki ugradjen
znaci 2500+3000=5500din sto je tri puta jeftinije.
merenja su radjena prosle zime.
pozdrav..
genije
 
0

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.243.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Norveški radijatori02.10.2009. u 17:48 - pre 176 meseci
Tacno je to da se ne moze dobiti 2000 vati iz 1000 vatnog grejaca, ali je vazno, kao sto je pexus to slikovito objasnio, i kakav je oblik grejnog tela i kakva je regulacija. Od oblika grejnog tela zavisi i prenos energije na sobni vazduh i duzina vremena u toku kojega u grejnom telu ostaje akumulirana toplota. Primer - TA peci sa ciglama ili kaljeve peci, preradjene na struju.

Kod ovih radijatora je akumulacija mala, sto je i razumljivo obzirom na konstrukciju, ali je povrsina za prenosenje energije na vazduh prilicno velika, opet uzevsi u obzir konstrukciju i njihove prilicno male dimenzije.

Uz to, oni imaju i dobru regulaciju, pa temperatura u prostoriji ne skace gore dole, kao jojo, sto je osobina mnogih elektricnih grejalica sa klasicnim termostatima a kod norveskih mislim da su elektronski. Za ljude kojima je hladno, u koje nazalost i sam spadam, je regulacija jos vaznija nego za ostale, pa nam je sa boljom regulacijom i na nizoj temperaturi prijatno.

Imao sam neki obican panel radijator - obican gvozdeni lim + goli grejaci u obliku stapa + klasican termostat. Da greje, greje, ali prodje mnogo vremena dok se termostat smiluje da ugasi a posle opet ceka i ceka dok ponovo ne ukljuci grejace i muka ziva.

Sada se grejem pomocu neke cudne i prilicno retke grejalice - sa liskun plocom u kojoj je grejac. To je nesto slicno ovim norveskim - velika povrsina, ali je termostat obican. Na srecu, imam i svoj nezvisan elektronski termostat i tako mogu temperaturu bolje da regulisem.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
0

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.243.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Norveški radijatori02.10.2009. u 17:54 - pre 176 meseci
Citat:
mali genije: evo i ja da kazem nesto na ovu temu posto sam radio uporedna merenja dva radijatora.
Zaboravio si jos jednu "sitnicu" koja je meni licno vec izvukla iz dzepa lepe pare - vlaznost vazduha. Da li si i nju merio uporedno? Grejna povrsina od 0,25 metra kvadratna moze da zagreje istu prostoriju kao i grejac od 1 metar kvadratni, ali ce osecaj u njoj biti drugaciji. Uostalom zasto ljudi prave podna grejanja nego da bi svuda bilo ravnomerno toplo a nigde u sobi nesto usijano kao sto su male grejalice i mali radijatori.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
0

dishi68

Član broj: 101108
Poruke: 299
93.86.54.*



+9 Profil

icon Re: Norveški radijatori02.10.2009. u 19:31 - pre 176 meseci
Citat:
pbozidar: i sta ja sad da zakljucim za moju sobu od naboja sta je najbolje ???


Preporučujem Niški Edi term konvertor. Manje košta.

Malo umetnosti u grejanju nije na odmet

Stakleni radijatori

http://www.uredidom.com/PODRU%.../341/View/Details/Default.aspx




 
0

bojank83
Commercial Manager
Beograd

Član broj: 134879
Poruke: 20
*.ptt.rs.



+2 Profil

icon Re: Norveški radijatori03.10.2009. u 08:04 - pre 176 meseci
Java
Citat:
Na citiranom sajtu stoji ordinarna glupost i marketinška laž o uštedi od 50% ! Ne nasedajte. Ne možete potrošiti 1000 kWh električne energije i dobiti 2000 kWh toplotne energije.


Nije ordinarna glupost, usteda jeste 50% ali nije naglaseno u odnosu na sta, konkretno se misli na etazno grejanje na struju jer je instalirana snaga duplo veca, npr. za stan od 80 kvm je potreban je elektricni kotao od 12-18 kW dok je za grejanje sa norveskim radijatorima GLAMOX3001 potrebno 6-8kW, samim tim se ostvaruje usteda i preko 50%, znaci nije laz ali je marketinski dobra informacija.



Brodoplovac
Citat:
Jednom sam gledao neku hrvatsku on-line reklamu. U njoj je objašnjeno kako se prave norveški radijatori. Reč je o najobičnijoj kamenoj ploči koja se izbuši specijalnim mašinama tako da rupe prolaze duž same ploče. Onda se u te rupe gurnu obični električni grejači (slični onima u rerni ili bojleru).

Po svojoj konstrukciji ovo dosta liči na obične TA peći.


To sto si gledao uopste nema veze sa konstrukcijom norveskih radijatora o kojima se ovde prica, norveski radijatori na nasem trzistu su panelni radijatori - konvektori, jer vazduh struji izmedju 2 ploce izmedju kojih je grajac velike aktivne povrsine... inace sad svi mogu da radijatore zovu norveskim, jer je naziv izbrendiran.
 
0

radarac66
elektronski tehnicar, taze peMzioner
beograd

Član broj: 225948
Poruke: 1365
95.180.83.*



+52 Profil

icon Re: Norveški radijatori03.10.2009. u 20:47 - pre 176 meseci
Citat:
pexus: Hoćeš da kažeš, da bih se verovatno bolje ugrejao na onu malu expres ringlu od 1.5 ili 2 KW, nego na taj radijator!? Što onda ne utiplati u zid ringlu od 600 dindzi, umesto da se kupuju "kojekakvi" reklamni trikovi i podmetanja trgovaca!


Ja kupio neki Atlantic (francuski) radijator, pa sad racunam, ... da se nisam ..preracunao?


... a mog'o sam i kjafu da kuvam u sobi....


Duplo vise greje ringla og 200W nego radijator od 1000W, to je definitivno, ali:

ringla nije namenjena za rad bez direktnog prenosa toplote tako da bi se vaoma brzo usijala i pregorela.

pozz
 
0

radarac66
elektronski tehnicar, taze peMzioner
beograd

Član broj: 225948
Poruke: 1365
95.180.83.*



+52 Profil

icon Re: Norveški radijatori03.10.2009. u 20:51 - pre 176 meseci
Citat:
mali genije: evo i ja da kazem nesto na ovu temu posto sam radio uporedna merenja dva radijatora.
-VIVAX 2000w=2500din(na kucnu adresu AKS-om)
-malo kvalitetniji termostat 3000din
-norveski radijator rovex 2000w cini mi se da je bilo prosle zime oko 16000din ali nisam siguran.
merenja su radjena u istoj prostoriji i na odrzavanju konstantne temperature tokom odredjenog vremeskog
perioda za koji je
-ROVEX potrosio 3,7kwh
-VIVAX 4,0kwh
na vivax je ugradjen samo kvalitetniji termostat od onog koji je na njemu fabricki ugradjen
znaci 2500+3000=5500din sto je tri puta jeftinije.
merenja su radjena prosle zime.
pozdrav..
genije


Lepo, lepo, nema sta; jedino ti je promaklo da izmeris

potrosnju VIVAX-a sa originalnim("nekvalitetnim") termostatom u istim uslovima(ista prostorija, zapremina, izolacija i ista spoljna temperatura)

tek u tom slucaju mozes racunati na pribliznu validnost podataka.

pozz
 
0

radarac66
elektronski tehnicar, taze peMzioner
beograd

Član broj: 225948
Poruke: 1365
95.180.83.*



+52 Profil

icon Re: Norveški radijatori03.10.2009. u 20:56 - pre 176 meseci
Citat:
tdjokic: Zaboravio si jos jednu "sitnicu" koja je meni licno vec izvukla iz dzepa lepe pare - vlaznost vazduha. Da li si i nju merio uporedno? Grejna povrsina od 0,25 metra kvadratna moze da zagreje istu prostoriju kao i grejac od 1 metar kvadratni, ali ce osecaj u njoj biti drugaciji. Uostalom zasto ljudi prave podna grejanja nego da bi svuda bilo ravnomerno toplo a nigde u sobi nesto usijano kao sto su male grejalice i mali radijatori.


E to se zove pravilan raspored toplote;

kod podnog grejanja, ako je izolacija dobro uradjena je gotovo idealan( dole najtoplije a nagore sve hladnije), tako da su noge na toplom, a glava nije usijana...

Plus usteda u mnogo nizoj temperaturi grejnog fluida,

pozdrav
 
0

pexus

Član broj: 606
Poruke: 131
93.87.202.*

Sajt: https://www.flickr.com/ph..


+1 Profil

icon Re: Norveški radijatori03.10.2009. u 23:00 - pre 176 meseci
Opet, ne mozemo se zaustaviti na na toj konstataciji! Kod podnog grejanja dolazi do problema cirkulacije mikro prasine, koja se dize sa velike povrshine poda prostim strujanjem vazduha. Zatim tu je i problem sa cirkulacijom krvi u stopalima, koja se "pregrevaju" ......da ne ulazim u detaljisanje..
Nema idealnog grejanja!
Sto se tice zdravlja, trebalo bi da najmanje stetno bude centralno grejanje sa sto vise grejnih tela kod izvora hladnog vazduha(prozora i hladnih zidova), a sa dobrom termoregulacijom (skuplji termostati), tako da se sa sto nizom temperaturom grejnog tela ostvaruje ujednacena temperatura prostora, bez velike cirkulacije vazduha(prasine). Pa koliko para toliko...luksuza
 
0

radarac66
elektronski tehnicar, taze peMzioner
beograd

Član broj: 225948
Poruke: 1365
95.180.83.*



+52 Profil

icon Re: Norveški radijatori03.10.2009. u 23:24 - pre 176 meseci
pexus:

Kontaktna temperatura koze je 30-32oC,
tako da je kod pravilno dimenzionisanog sistema,
gde temperatura poda ne prelaci 26oC
pregrevanje stopala iskljuceno.

Naravno, preduslov svega je
dobro uradjena izolacija prostorije
da bi se gorenavedeno moglo primeniti.

Tu se krije glavna greska,
jer ljudi ugrade podno grejanje a losa im je izolacija,
pa prevelike gubitke toplote nadoknadjuju
povecanjem temperature poda,
a kao nuspojava se javlja problem sa cirkulacijom, reuma,...

A sto se prasine tice,
leti ona kod bilo kog vida grejanja,
samo su razliciti krugovi turbulencije.
 
0

elitemadzone.org :: TechZone :: Bela tehnika :: Norveški radijatori
(Zaključana tema (lock), by Java Beograd)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 368380 | Odgovora: 389 ] > FB > Twit

Postavi temu

Srodne teme
Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.