Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sumnje da je čovek bio na Mesecu

elitemadzone.org :: MadZone :: Sumnje da je čovek bio na Mesecu
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 447205 | Odgovora: 2263 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

the_tosic

Član broj: 37314
Poruke: 381
194.106.163.*



+128 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu23.07.2009. u 22:36 - pre 178 meseci
Ljudi, nevezano za to da li su ili nisu bili na mesecu. Jel se zna kolika je plata astronauta na duznosti, odnosno kad je u svemiru. Ja sam nasao da su im plate izmedju 50,000$ i 80,000$ i to mi je nesto malo za zivot u svemiru.
 
0

mrle 011

Član broj: 143142
Poruke: 234
*.ptt.rs.



+8 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu23.07.2009. u 22:38 - pre 178 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: ... sta mislis, da li razmisljaju kako da dokazu svojoj rodbini da su bili u kosmosu ili ih mozda trenutno zanima nesto drugo? :-)


dobro, a zasto je armstronga blam, pa se nigde ne pojavljuje javno, ne daje intervjue itd?

btw. jel' znas da su armstrong, oldrin i onaj treci bili kod druga tite u poseti nekoliko meseci posle tog leta na mesec i da ih je drug tito odlikovao nekim ordenima?
 
0

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu23.07.2009. u 22:40 - pre 178 meseci
NASA kaže između 60.000$-100.000$ godišnje.
http://www.nasa.gov/centers/ke...information/astronaut_faq.html

A što se tiče ovih rasprava, prosto ne mogu da verujem dokle se doguralo. Pošto su propali dokazi tipa "vijorenje" zastave, senke i slično... sada je dokaz da nisu bili na Mesecu, to što 1969. godine nisu poneli HD opremu za snimanje. Ludo :)
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net.



+7169 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu23.07.2009. u 22:41 - pre 178 meseci
Eh Mrle...

Verujem da je u to vreme bilo daleko manje "skeptika" u Srbiji tj. SFRJ, zbog Titinog akcenta na malo jaci obrazovni program a i fakta valjda da smo i mi bili neki deo toga, tj. da su i kod nas dolazili astronauti te kamenje sa meseca... ali sad je to zamenjeno 48 sati svadbom - sto ti kazes "u demokratiji i trzisnoj ekonomiji" :(

Citat:

dobro, a zasto je armstronga blam, pa se nigde ne pojavljuje javno, ne daje intervjue itd?


Otkud ti znas da je njega "blam"??? Mozda covek jednostavno nije hebena medijska licnost vec zeli normalan zivot za sebe. Uostalom sta bi on uopste mogao da kaze ili ne a da promeni necije misljenje. Njegova dela i one istorijske reci su nesto posle cega je "sve rekao" :)


DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

the_tosic

Član broj: 37314
Poruke: 381
194.106.163.*



+128 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu23.07.2009. u 22:43 - pre 178 meseci
To sam i ja nasao. Ali mi to zvuci malo to je oko 6000$ mesecno, a ipak let u kosmos i nije za*ebancija. Oni ipak moraju da prodju brdo priprema i testova, a i to nisu neki lokalni sabani nego extra obrazovani ljudi, naucnici. Ja kontam da je to plata za posao na zemlji a da "gore" imaju neke bonuse.
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net.



+7169 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu23.07.2009. u 22:45 - pre 178 meseci
Hm... mozda - ali opet, NASA uvek moze da nadje koliko hoces obrazovanih i psihofizicki sposobnih ljudi koji bi za dzabe isli u kosmos, samo da idu... mozda i to igra ulogu u velicini plata ;-)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

the_tosic

Član broj: 37314
Poruke: 381
194.106.163.*



+128 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu23.07.2009. u 22:53 - pre 178 meseci
Pa mozda :/ ali opet mi nije jasno da su im plate nesto vece od prosecne. Ipak je to rizican posao + posle 6 meseci u svemiru, sigurno treba godinu dana da se unormale i priviknu na zivot na otvorenom.
Ja bih isao i za dzabe, ali hocu reci da astronauti nisu ljudi s pijace koji rade za 200e
 
0

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
79.101.150.*



+5251 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu23.07.2009. u 22:56 - pre 178 meseci
Izgleda da sam pogodio neke sitnice

http://www.hq.nasa.gov/office/pao/History/alsj/LC-SOW.pdf

Ipak su , sudeci po zahtevima, imali solidnu opremu. I imali su dobre kamere, i jezive foto aparate.

http://www.myspacemuseum.com/g-mesalist.jpg

http://www.msss.com/moon/apollo11/apollo11.html

http://history.nasa.gov/alsj/a11/a11-hass.html

http://www.nasm.si.edu/events/...loartifact.cfm?id=A19980002000

http://www.lpi.usra.edu/lunar/.../apollo/apollo_11/photography/

Sa ovom opremom, i danas bi se pravile odlicne slicice

Poz
 
0

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
79.101.150.*



+5251 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu23.07.2009. u 22:58 - pre 178 meseci
Uzgred, i ja bih isao u svemir, ne treba mi plata, samo sto su sada smislili da se placa, jbga

Poz
 
0

Dush0ica

Član broj: 199497
Poruke: 10
93.86.219.*



+41 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu24.07.2009. u 00:48 - pre 178 meseci
Ne vide se zvezde, tako da nisu bili na Mesecu.
 
0

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu24.07.2009. u 02:37 - pre 178 meseci
Citat:
Pa mozda :/ ali opet mi nije jasno da su im plate nesto vece od prosecne. Ipak je to rizican posao + posle 6 meseci u svemiru, sigurno treba godinu dana da se unormale i priviknu na zivot na otvorenom.

Pa možda je upravo to razlog zašto su im plate "niske". Ipak biti astronaut nije day job 9-17h, nego recimo radiš godinu dana (pripreme + odlazak u svemir), pa onda godinu dana odmaraš, a sve to vreme primaš platu, tako da plata ispadne skoro dupla ako se gleda samo aktivan rad. Takođe siguran sam da imaju i mnoge druge privilegije u društvu tipa beneficirani radni staž, bolju zdravstvenu zaštitu, već pomenute duže odmore, status u društvu, a tu je uvek i onaj WOW efekat koji ostavljaš na ljude (a pogotovo žene :)), tipa "Ej, pa on radi za NASA, bio je i u svemiru" :) Tako da, ta plata ne treba da čudi.

A sa druge strane, većina ljudi neosnovano očekuje da velike i poznate agencije i kompanije daju najbolje plate, pa tako kad čuju da neko radi u NASA, Google-u, Microsoft-u... obično pomisle "Pa taj se razbija od para", a poznato je da je plata za većinu poslova u MS i Google-u sasvim prosečna, čak i ispod proseka IT industrije za taj posao. Par bivših radnika i jedne i druge kompanije su baš pričali o tome. E sad, zašto ljudi onda to rade ? Pa upravo zbog tih beneficija koje rad u tim firmama nosi. Recimo, Google je poznat po neverovatnim uslovima za svoje radnike... prostorije za rekreaciju (stoni tenis, teretana, teren za mini golf), kantina sa par stotina vrsta jela svaki dan, kauč u svakoj kancelariji, zatim razne potrebne ustanove u sklopu samog kompleksa (ambulanta, banka, obdanište...), mogućnost da radiš na svojim idejama... itd. A pored toga, to je i idealna stavka za CV. Mislim, svaki pojedinac koji u CV može da stavi 3-4 godine rada za NASA, Microsoft, Google... sasvim sigurno može očekivati veliku prednost u odnosu na ostale kandidate, gde god da konkuriše, a tu je opet i već pomenuti status u društvu i WOW efekat... hebi ga, hteo ne hteo, kad radiš za firmu kao što je NASA ili Google, ljudi te ipak malo drugačije gledaju :)
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
0

RMAN
Milan Đukić
student
Knićanin

RMAN
Član broj: 32492
Poruke: 1166
*.zrlocal.net.



+5 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu24.07.2009. u 02:43 - pre 178 meseci
Naprosto ne mogu da razumem ljude koji ne veruju da su ljudi bili na mesecu.....
Eureka!

MILAN DJUKIC
D J U K A
 
0

Beltrammi

Član broj: 42910
Poruke: 883
..2-r.retail.telecomitalia.it.



+11 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu24.07.2009. u 13:23 - pre 178 meseci
za mene nema sumnje da su Amerikanci bili na Mescu. Stavise, upravo zavrsavam citanje knjige "How Apollo Flew to the Moon" od Dejvida Vudsa i dobra je.

Medjutim za mene licno uvek ce ostati tajna kako to da se Rusi nisu uspeli spustiti ako vec nisu pobedili jer Rusi su Amerikance pretekli u svim projektima. Po meni odgovor na to pitanje lezi mozda u recima Eisenhower-a koji je tesio Amerikance da iako je Gagarin odleteo, da Ameri imaju program koji je puno sistematicniji i na duzi rok bolji. Isto tako i smrt Koroljeva bila je veliki udarac za Ruje.

Jednostavno imali su vise resursa Amerikanci.
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
..adsl-static.isp.belgacom.be.



+7169 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu24.07.2009. u 13:32 - pre 178 meseci
Osim toga, Ameri su uspeli da se docepaju Von Braun-a, a ne Rusi (a bili su blizu ;-)... Saturn V je Von Braun-ov projekat ;-)

Da su SSSRovci kojim slucajem uspeli da se dokopaju doticne persone, verovatno bi imali solidnu prednost. Bez Von Brauna Amerikanci bi imali jako male sanse da se dokopaju meseca u to vreme.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.rcub.bg.ac.rs.



+5251 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu24.07.2009. u 15:16 - pre 178 meseci
Jeste Von Braun bio velika i iskusna faca, ali rusi su imali svoje slicno "jake" naucnike, mislim da je Braun puno pomogao, ali ogroman je splet okolnosti.

Kod Rusa je radilo na desetine naucnika, i takav sistem je sporiji ali dugotrajniji, fundamentalniji, i kompletniji je razvoj. Nedugo posle toga, primenili su ga Japanci u industriji, uz kombinaciju USA marketinga, i evo sta se izrodilo

Mislim da nikada necemo saznati pravu istinu, da li je poraz toliko dramatican, ili uopste nije poraz, da li je Mesec bio cilj, i za sta je bio cilj, uglavnom, naknadne godine su pokazale da je Mesec postao malo marginalizovan.

Ocigledno se mastalo o nekoj svemirskoj bazi, koja je naknadno napravljena u orbiti, Mesec je otpao kao predalek, prekomplikovan i preskup tren za gradnju, a zivot coveka u svemiru je mogao da se ispituje i na vestackom satelitu.

Mars je daleko zanimljiviji, za neku "blizu" buducnost od nekoliko stotina godina, a onda, valjda, ce se deo covecanstva preseliti u svemir, kada dovoljno zagade planetu, izcuclaju resurse..

Rusi su radili na drugim sistemima, drugim elementima kosmickih ekspedicija, i nekako su, poslednjih godina, razumnije, bez trke, usaglasili oblasti. Svako na svoj nacin, i uz specificno koriscenje resursa.

Poz
 
0

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
*.BVCOM.NET.



+744 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu24.07.2009. u 16:35 - pre 178 meseci
Citat:
A TIME AND MOTION STUDY

For more than three years I have been collecting and analyzing nearly all the significant photos from the Apollo missions. These official photos are readily available on multiple NASA websites for downloading. Recently I noticed they were taking up many gigabytes of memory on my computer's external hard drive, so I began organizing them and deleting duplications. I did a rough estimate of the number of Apollo photos, and was amazed that I had thousands!

I visited several official NASA websites to find HOW MANY PHOTOS WERE TAKEN on the surface of the Moon. Amazingly, NASA AVOIDS THIS SUBJECT almost entirely. Two days of searching documents and text were fruitless. But Lunar Surface Journal, one of the sites, lists every photo with its file number. So I undertook to make an actual count of every photo taken by astronauts DURING EXTRA-VEHICULAR ACTIVITY (EVA), the time spent on the surface out of the LEM.

Here is my actual count of EVA photos of the six missions:

Apollo 11........... 121
Apollo 12........... 504
Apollo 14........... 374
Apollo 15..........1021
Apollo 16..........1765
Apollo 17..........1986

So 12 astronauts while on the Moon's surface took a TOTAL of 5771 exposures.

That seemed excessively large to me, considering that their TIME on the lunar surface was limited, and the astronauts had MANY OTHER TASKS OTHER THAN PHOTOGRAPHY. So I returned to the Lunar Surface Journal to find how much TIME was available to do all the scientific tasks AS WELL AS PHOTOGRAPHY. Unlike the number of photos, this information is readily available:

Apollo 11........1 EVA .....2 hours, 31 minutes......(151 minutes)
Apollo 12........2 EVAs.....7 hours, 50 minutes......(470 minutes)
Apollo 14........2 EVAs.....9 hours, 25 minutes......(565 minutes)
Apollo 15........3 EVAs...18 hours, 30 minutes....(1110 minutes)
Apollo 16........3 EVAs...20 hours, 14 minutes....(1214 minutes)
Apollo 17........3 EVAs...22 hours, 04 minutes....(1324 minutes)

Total minutes on the Moon amounted to 4834 minutes.
Total number of photographs taken was 5771 photos.

Hmmmmm. That amounts to 1.19 photos taken EVERY MINUTE of time on the Moon, REGARDLESS OF OTHER ACTIVITIES. (That requires the taking of ONE PHOTO EVERY 50 SECONDS!) Let's look at those other activities to see how much time should be deducted from available photo time:

Apollo 11..........Inspect LEM for damage, deploy flag, unpack and deploy radio and television equipment, operate the TV camera (360 degree pan), establish contact with Earth (including ceremonial talk with President Nixon), unpack and deploy numerous experiment packages, find/document/collect 47.7 pounds of lunar rock samples, walk to various locations, conclude experiments, return to LEM.

Apollo 12..........Inspect LEM for damage, deploy flag, unpack and deploy radio and television equipment (spend time trying to fix faulty TV camera), establish contact with Earth, unpack and deploy numerous experiment packages, walk to various locations, inspect the unmanned Surveyor 3 which had landed on the Moon in April 1967 and retrieve Surveyor parts. Deploy ALSEP package. Find/document/collect 75.7 pounds of rocks, conclude experiments, return to LEM.

Apollo 14..........Inspect LEM for damage, deploy flag, unpack and deploy radio and television equipment and establish contact with Earth, unpack and assemble hand cart to transport rocks, unpack and deploy numerous experiment packages, walk to various locations. Find/document/collect 94.4 pounds of rocks, conclude experiments, return to LEM.

Apollo 15..........Inspect LEM for damage, deploy flag, unpack and deploy radio and television equipment and establish contact with Earth, unpack/assemble/equip and test the LRV electric-powered 4-wheel drive car and drive it 17 miles, unpack and deploy numerous experiment packages (double the scientific payload of first three missions). Find/document/collect 169 pounds of rocks, conclude experiments, return to LEM. (The LRV travels only 8 mph*.)

Apollo 16..........Inspect LEM for damage, deploy flag, unpack and deploy radio and television equipment and establish contact with Earth, unpack/assemble/equip and test the LRV electric-powered 4-wheel drive car and drive it 16 miles, unpack and deploy numerous experiment packages (double the scientific payload of first three missions, including new ultraviolet camera, operate the UV camera). Find/document/collect 208.3 pounds of rocks, conclude experiments, return to LEM. (The LRV travels only 8 mph*.)

Apollo 17..........Inspect LEM for damage, deploy flag, unpack and deploy radio and television equipment and establish contact with Earth, unpack/assemble/equip and test the LRV electric-powered 4-wheel drive car and drive it 30.5 miles, unpack and deploy numerous experiment packages. Find/document/collect 243.1 pounds of rocks, conclude experiments, return to LEM. (The LRV travels only 8 mph*.)


Let's arbitrarily calculate a MINIMUM time for these tasks and subtract from available photo time:

Apollo 11....subtract 2 hours (120 minutes), leaving 031 minutes for taking photos
Apollo 12....subtract 4 hours (240 minutes), leaving 230 minutes for taking photos
Apollo 14....subtract 3 hours (180 minutes), leaving 385 minutes for taking photos
Apollo 15....subtract 6 hours (360 minutes), leaving 750 minutes for taking photos
Apollo 16....subtract 6 hours (360 minutes), leaving 854 minutes for taking photos
Apollo 17....subtract 8 hours (480 minutes), leaving 844 minutes for taking photos

So do the math:

Apollo 11.......121 photos in 031 minutes............3.90 photos per minute
Apollo 12.......504 photos in 230 minutes............2.19 photos per minute
Apollo 14.......374 photos in 385 minutes............0.97 photos per minute
Apollo 15.....1021 photos in 750 minutes............1.36 photos per minute
Apollo 16.....1765 photos in 854 minutes ...........2.06 photos per minute
Apollo 17.....1986 photos in 844 minutes ...........2.35 photos per minute

Or, to put it more simply:

Apollo 11........one photo every 15 seconds
Apollo 12........one photo every 27 seconds
Apollo 14........one photo every 62 seconds
Apollo 15........one photo every 44 seconds
Apollo 16........one photo every 29 seconds
Apollo 17........one photo every 26 seconds

So you decide. Given all the facts, was it possible to take that many photos in so short a time?

Any professional photographer will tell you it cannot be done. Virtually every photo was a different scene or in a different place, requiring travel. As much as 30 miles travel was required to reach some of the photo sites. Extra care had to be taken shooting some stereo pairs and panoramas. Each picture was taken without a viewfinder, using manual camera settings, with no automatic metering, while wearing a bulky spacesuit and stiff clumsy gloves.

The agency wants the world to believe that 5771 photographs were taken in 4834 minutes! IF NOTHING BUT PHOTOGRAPHY HAD BEEN DONE, such a feat is clearly impossible...made even more so by all the documented activities of the astronauts. Imagine...1.19 photos every minute that men were on the Moon –- that's one picture every 50 SECONDS!


The secret NASA tried to hide has been discovered: The quantity of photos purporting to record the Apollo lunar EVAs could not have been taken on the Moon in such an impossible time frame. So why do these photos exist? How did these photos get made? Did ANY men go to the Moon? Or was it truly the greatest hoax ever?



Dimke, mora da su imali ozbiljnu obuku kao 'fotografi' :) inace ovakav uspeh od 5771 fotografije za 4834 minuta, ne bi bio moguc... prosek od 1.19 fografija po minutu (50sec svaka) je zaista mnogo s'obzirom na sve aktivnosti koje su obavljali na terenu, menjanju lokacije slikanja, i u uslovima koji su totalno nepoznati. Al' eto, posto nisu profesionalni fotografi i to je bilo moguce - sto bi rekao onaj vic, al' sta zna dete sta je 100 Kila.

http://www.apfn.org/apfn/moon.htm
P.S. ima ovom sajtu dosta gluposti (viorenje zastave, slika sa refleksijom drugog astronauta, zvezde, senke...), al' ima i cudnih stvari... sto bi se reklo, koje golicaju mastu. Mada ko zna...



[Ovu poruku je menjao a1200 dana 24.07.2009. u 19:53 GMT+1]
 
0

SASA M.
Pripyat

Član broj: 32850
Poruke: 3180
*.dynamic.sbb.rs.



+370 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu24.07.2009. u 22:07 - pre 178 meseci
Sta se cudis, Djenka ih je obucavao.
 
0

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
79.101.88.*



+5251 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu24.07.2009. u 23:59 - pre 178 meseci
Sada me je ozbiljno zaintrigirala mogucnost boravka astronauta izvan Van Allenovog pojasa, i mogucnost lansiranja modula sa Meseca.

Ostale greske nisu zanimljive, moze da se tumaci na vise nacina, mada su pravci nekih senki nezgodni.

Poz
 
0

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu25.07.2009. u 03:23 - pre 178 meseci


I mene je kopkalo pitanje zbog čega se ne vide zvezde.

The Missing stars

Did NASA Land on the Moon?

Takođe i senke

Converging Shadows



Prikačeni fajlovi
 
0

NoneVi
Novi Sad

Član broj: 116972
Poruke: 17
*.dynamic.sbb.rs.



+24 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu25.07.2009. u 08:22 - pre 178 meseci
http://pseudoastro.wordpress.c...-apollo-moon-hoax-an-overview/
On a long enough timeline, the survival rate for everyone drops to zero.
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: Sumnje da je čovek bio na Mesecu
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 447205 | Odgovora: 2263 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.