Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sumnje da je čovek bio na Mesecu

elitemadzone.org :: MadZone :: Sumnje da je čovek bio na Mesecu
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 450105 | Odgovora: 2263 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 731
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+592 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu11.11.2015. u 00:00 - pre 102 meseci
Ubistvo Kenedija i sletanje na Mesec. Za prvo mi je vemo teško da poverujem u zvaničnu verziju za drugo da poverujem u zaveru.
Inače i SSSR je imao lunarni program i bili su veoma blizu. Teško da će se desiti novo sletanje na Mesec. Jedino kao nečija proba za Mars.
 
0

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu11.11.2015. u 00:15 - pre 102 meseci
Citat:
biciklista:
Pošto nisu našli način da im adekvatno odgovore, pribegli su onome u čemu su do danas ostali najjači: holivudska propaganda je uradila najveći deo posla. Zanimljivo je da u mnogim događajima vidimo isti potpis, istu matricu, iste šibicarske fore. Kao u nekoj predstavi, pripremi se scena, pripreme glumci, statisti i ostali, tu su reflektori, kamere i igranka može da počne.

A sta mislis, zasto onda sovjetski naucnici, pa onda i politicari nisu odvalili Amerikance od zajebavanja, nego su priznali da su ovi sleteli na Mesec?
 
0

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 731
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+592 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu11.11.2015. u 00:38 - pre 102 meseci
To sam i ja naveo. Ako bi neko znao da je nameštaljka to bi bili Rusi.
Evo ruskog rovera na mesecu. Slika od pre par godina.



A evo Rusa i na Veneri.




De se ne pomisli da sam rusofil. Ironično ali, koliko sam gledao slie koji je pribavio lunarni reconnaissance od svog "djubreta" ostavljenog na mesecu izgleda da se najbolje vidi ruski rover sa gornje slike.



[Ovu poruku je menjao dusanboss dana 11.11.2015. u 04:53 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
0

biciklista

Član broj: 17425
Poruke: 91



+722 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu11.11.2015. u 01:00 - pre 102 meseci
Citat:
IUOP_1: A sta mislis, zasto onda sovjetski naucnici, pa onda i politicari nisu odvalili Amerikance od zajebavanja, nego su priznali da su ovi sleteli na Mesec?


Vidi ovako, već je Dušan krenuo sa tim forama tipa "zar mislite", a sada i ti "a sta mislis"... Pazi, nedavno sam na poslu bio zadužen da uradim(počistim) neke stvari, onako, da ne idem u detalje, nekih mesec dana sam kopao po raznim papirima. U jednom trenutku mi se obraća koleginica, kao poluzainteresovano, čula sam da si sad ti ovo ono i poče nešto da mi melje. Reko', jesam. Upali mi se lampica, pa opet prekopam po papirima uzduž i popreko i ustanovim da je dotična, pored mnogih drugih, zloupotrebila neke procedure, naravno u sopstvenu korist. Sutradan je pozovem i kažem, taka i taka stvar, a ona će meni, citiram: "********e, zar ti zaista misliš da sam ja ...". Reko', "ništa ja ne mislim, samo ti kažem šta sam našao u papirima, crno na belo[a to što si mislila da sam sisao vesla kao moj prethodnik, to si se malo zaje*ala]". Mi ovde nemamo pristup činjenicama, ali nas to ne sprečava da stvari u velikoj meri rekonstruišemo i ponudimo koliko toliko verovatnu verziju nekog događaja ili bar eliminišemo onu malo verovatnu. U tim pokušajima doskočice tipa "zar mislite" ili "a sta mislis", su samo to: intelektualne doskočice koje služe da odvrate pažnju na nebitne detalje.
 
+3

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu11.11.2015. u 01:28 - pre 102 meseci
Citat:
biciklista:
U tim pokušajima doskočice tipa "zar mislite" ili "a sta mislis", su samo to: intelektualne doskočice koje služe da odvrate pažnju na nebitne detalje.

Ako iznosis svoj stav, onda je sasvim normalno da ti neko zatrazi da ga argumentujes.
A da li su misljenja sovjetskih naucnika nebitni detalji... to ti je isto kao kad bi rekao da je kredibilet u nauci nebitan detalj.

Citat:
biciklista:
Pazi, nedavno sam na poslu bio zadužen da uradim(počistim) neke stvari, onako, da ne idem u detalje, nekih mesec dana sam kopao po raznim papirima. U jednom trenutku mi se obraća koleginica, kao poluzainteresovano, čula sam da si sad ti ovo ono i poče nešto da mi melje. Reko', jesam. Upali mi se lampica, pa opet prekopam po papirima uzduž i popreko i ustanovim da je dotična, pored mnogih drugih, zloupotrebila neke procedure, naravno u sopstvenu korist. Sutradan je pozovem i kažem, taka i taka stvar, a ona će meni, citiram: "********e, zar ti zaista misliš da sam ja ...". Reko', "ništa ja ne mislim, samo ti kažem šta sam našao u papirima, crno na belo[a to što si mislila da sam sisao vesla kao moj prethodnik, to si se malo zaje*ala]".

???

Citat:
biciklista:
Mi ovde nemamo pristup činjenicama, ali nas to ne sprečava da stvari u velikoj meri rekonstruišemo i ponudimo koliko toliko verovatnu verziju nekog događaja ili bar eliminišemo onu malo verovatnu.

Ako nemas pristup cinjenicama, iskreno bih ti savetovao da se manes rekonstrukcije dogadjaja.
 
+2

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 731
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+592 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu11.11.2015. u 02:11 - pre 102 meseci
Koakve veze ima koliginica i ljudi na mesecu? Da nije ona otvorila vrata kad se zastava zanjihala ?
 
0

Nj_13

Član broj: 327354
*.customer.blic.net.



+26 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu11.11.2015. u 05:49 - pre 102 meseci
Citat:
dusanboss:
To sam i ja naveo. Ako bi neko znao da je nameštaljka to bi bili Rusi.


Znali su oni ruski naučnici koji su bili dovoljno stručni za tehnološku problematiku takvog poduhvata.SSSR bi imao strašnu štetu da im je dozvolio pristup svojim medijima.Cijela svjetska javnost bi se obrušila na njih,čak i iznutra.A opet najuticajniji zapadni informativni moćnici ne puštaju takve u svoje dvorište da ih blate.Sitna periferna štampa je ponešto pisala,ali to je kao kad komarac ugrize slona.Tek pojavom interneta nešto više se mlati ova prazna slama,ali koga sad to interesuje kad je jako bajato.

Naravno da ljudi nisu bili na mjesecu.To nije moguće niti sada izvesti.
 
+3

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu11.11.2015. u 07:09 - pre 102 meseci
Citat:
Tacno.
Astronauti su bili zasticeni oplatom modula i svojim odelima (27 slojeva).
Kroz Van Alenove prstene su prosli za 4 sata, od cega su 1 sat bili u najopasnijem delu.
Doza zracenja koju su primili je manja od 0,01 Sw, koliko i prosecan zemljanin primi za 3 godine.


Da te ne pitam..."si bio, pa merio"?

I ti si poverovao u pricu? I tada je ing Milivoj Jugin pricao kako su moduli zasticeni "specijalnom farbom"...koja ni do danas nije pronadjena, a sa ovolikim protokom informacija, znamo da nece nikakva farba zadrzati zracenje

Pa oni prakticno "juce" krecu da ispituju ono sto su tvrdili pre 50+ godina


Citat:
On March 2014, a pattern resembling 'zebra stripes' was discovered in the radiation belts by NASA in their energetic particle experiment, RBSPICE
 
+1

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu11.11.2015. u 09:15 - pre 102 meseci
Citat:
Nj_13:
Znali su oni ruski naučnici koji su bili dovoljno stručni za tehnološku problematiku takvog poduhvata.SSSR bi imao strašnu štetu da im je dozvolio pristup svojim medijima.

Znaci, ne samo da su cutali svi od preko 400.000 ljudi ukljucenih u program Apolo,
nego su i SSSR bio ukljucen u zaveru, pa niko nije smeo da progovori
Ajde reci da se zezas, nemoguce je da bilo ko moze da poveruje u ovo!?

Citat:
Nj_13:
Tek pojavom interneta nešto više se mlati ova prazna slama

Tu se slazem.

Citat:
Nj_13:
Naravno da ljudi nisu bili na mjesecu.To nije moguće niti sada izvesti.

Neki dokaz, nesto? Nema nista, jel?

Citat:
vladd:
Da te ne pitam..."si bio, pa merio"?

Da ti kazem, nikad nisam bio u Majdanpeku, pa znam koliko je udaljen

Citat:
vladd:
I ti si poverovao u pricu?

Sta cu, verujem u nauku...

Citat:
vladd:
sa ovolikim protokom informacija, znamo da nece nikakva farba zadrzati zracenje

Zanimljivo.
A da ti kazem ja sad nesto.
Secam se da sam u srednjoj skoli ucio iz fizike da jednu vrtsu zracenja zaustavlja papir!
Da te pitam kako ti to ne znas i kako onda na osnovu nepoznavanja informacija, mozes da formulises stav o necemu??
Hocu da kazem, jedino politicki analiticari to rade, ne znaju neku oblast, a pricaju o njoj...
Meni je to malo... znas... onako...
 
0

novoime

Član broj: 331108
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu11.11.2015. u 10:00 - pre 102 meseci
Dokaz je sve vreme tu! Sve što je potrebno je da tražite i biće vam dato.

Citat:
If you believed they put a man on the moon (man on the moon)
If you believe there's nothing up his sleeve, then nothing is cool


 
0

jovajovic100

Član broj: 325194
Poruke: 141



+2244 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu11.11.2015. u 11:03 - pre 102 meseci
Izgleda da su Rusi odlučili da isteraju zeca na čistinu i da se uvere u pravu istinu



Kome snaga argumenta leži u brisanju, tragovi mu nečoveštvom smrde.
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.ip.telfort.nl.



+7173 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu11.11.2015. u 11:17 - pre 102 meseci
Sve i da im uspe (koliko sam razumeo, to je neki crowd-sourced projekat koji su zapoceli inzenjeri a ne drzavni program) i sve da naprave odlicne HD fotografije to nece nista promeniti.

Teoreticari zavere ce samo da dodaju te fotke u svoju listu "laziranih stvari" oko sletanja na mesec.

Prakticno jedini nacin da im se razbije to verovanje je da svakog teoreticara posalju na mesec licno da se uveri.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
+1

rade.zrnic

Član broj: 268990
Poruke: 217
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+336 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu11.11.2015. u 11:34 - pre 102 meseci
Pošto je malo vas pratilo temu od početka, ajd' da podsetim na neke moja ranija pitanja...
Mesec se ne okreće oko svoje ose.
Nosač lunarnog modula zajedno sa LM uleće u mesečevu orbitu brzinom od 30 000 km/h ili neko reče da je i brži. Odvaja se LM i sleće na Lunu.
Ako "piči" 1000m/s kako se je zaustavio da bi pri kraju sleteo pravolinijski u odnosu na mesečevu osu? Povukli su ručnu ili su probušili Lunu?
Kako je LM dostigao ponovo brzinu od 1000 m/s da dostigne nosač gde ih strpljivo čeka Lynard Skynard?
Gorivo je spakovano u Nippon rezervoare od dvaes' litara!?
 
+1

biciklista

Član broj: 17425
Poruke: 91



+722 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu11.11.2015. u 11:49 - pre 102 meseci
Citat:
IUOP_1: ...


Zamisli da si istražitelj koji ispituje ubistvo i da ti saradnik, kolega kaže nešto u stilu "zar ti zaista misliš da bi otac ubio sina(ćerka majku)?" Zar ti ovo ne deluje diletantski? U tvom stilu: zar ti zaista "misliš" da tako nešto nije moguće? Da li ti zaista "misliš" da nešto nije moguće, ako to nisi u stanju da zamisliš? Takva pitanja su tu samo da zamagle suštinu i osnovanu sumnju, da razvodne diskusiju(istragu) i usmere je u pogrešnom smeru. Da li je postojao motiv za prevaru? Jeste, SSSR je u datom trenutku imao međunarodni prestiž, poslao je čoveka u svemir, a kauboji to nisu mogli da podnesu, što je i normalno. Sve činjenice, nama tj. javnosti dostupne govore u prilog tome da je sletanje na mesec prevara. Na to sam mislio kada sam rekao da nemamo činjenice, evo da se ispravim, nemamo sve da bi smo mogli da sklopimo kompletnu sliku, što zbog toga što niko od nas nema dovoljno vremena i novca da se posveti proučavanju teme, što zbog verovatno ograničenog pristupa pojedinim resursima. Ovde je jedan od najvećih problema diskusije, a to su oni zaljubljeni u USA, njenu politiku i njen međunarodni prestiž. Na žalost, njima je teško da prihvate da njihova voljena USA može biti toliko pokvarena da prevari ne samo sopstvene građane, već i čitav svet. Sa druge strane, isti ti ljudi će biti spremni da bezrezervno prihvate ocene o Gadafiju, Miloševiću, Putinu, Lukašenku, Asadu kao o diktatorima, kasapima, krvolocima, ubicama. To je blago rečeno zaslepljenost, skoro totalna zaslepljenost. Evo ti jedan konkretan primer, iranski nevidljivi avion:

http://www.blic.rs/Vesti/Svet/...ljivi-avion-domace-proizvodnje

Nije nikakvo čudo što moraju da prete, Izrael preti njima, oni prete Izraelu. Za ovu temu je nebitno ko je u pravu, a ko u krivu, ono što je bitno je sledeće. Možeš biti najveći zaljubljenik u Iran, možeš biti njihov fan, mrzeti Izrael, ali jedno moraš priznati: čak i na slikama se vidi da je ovo jedna obična maketa. Onaj ko to ne vidi je slep. Mi možemo da nagađamo kakvu vojnu tehnologiju poseduju, šta su kupili, a šta sami razvili, ali složićete se, samo budala može da poveruje da ovo čudo moža da leti, pa da je još i nevidljivo. Nešto slično, bolje reći skoro isto je i USA apolo program, laž servirana prostom puku u cilju obmane istog.

Citat:


Kakve veze ima? Evo nacrtaću ti: bio sam zadužen da utvrdim neke činjenice, njeno ime se pojavilo tamo gde ne bi trebalo. Kada sam joj na to ukazao, ona je krenula sa pitanjima u tvom stilu: "zar ti zaista misliš...". Moj odgovor je bio jedini moguć: ne mislim ništa, samo ti saopštavam koje su činjenice. Tako i ovde, šta ja mislim, zašto Rusi ćute, opet šta mislim, da li je moguće da su amerikanci napravili nekakve propuste u celoj nameštaljci, potpuno je nebitno. Sve činjenice ukazuju na to, nedostatna tehnologija, nenadoknadiv zaostatak u trci sa SSSR, bar što se tiče svemira i na kraju, ne manje važno, sličan potpis u nekim drugim događajima.
 
0

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 731
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+592 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu11.11.2015. u 11:51 - pre 102 meseci
Što Lynard Skynard. Zanimljiva pesma R.E.M nisam nikad obradio pažnnju da je o zaveri.


Jedan od najboljih gitarskih soloa (sola, solaža, kako se već kaže inače ne volim taj segment pesama iz 70tih ovaj je dobar)
Odlično izkorišćena u sceni Foresta Gampa kad mu ženska hoće da skoči sa zgrade. Ja sam mislio da će da skoči. Uz LSD i ovu pesmu . Hmmm
Ali to nema ništa sa našim ili kako neko voli da kaže njihovim sletanjem ili eventualnim sletanjem na mesec.

[Ovu poruku je menjao dusanboss dana 11.11.2015. u 13:07 GMT+1]
 
0

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu11.11.2015. u 12:05 - pre 102 meseci
biciklista, blizu si forumske nagrade za besmislenost. I jeste li na kraju ti i koleginica popili jednu domacu i popusili cigaru mira usput pricajuci o sletanju na Mesec?
 
0

biciklista

Član broj: 17425
Poruke: 91



+722 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu11.11.2015. u 12:14 - pre 102 meseci
Dalibore, dovoljno je da nam kažeš, da li ti zaista veruješ da je iranski avion nevidljiv za radare? Ne sumnjam da veruješ da može da leti i nosi oružje.
 
0

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu11.11.2015. u 12:20 - pre 102 meseci
Iranski avion? Koleginica? Radari?
 
0

novoime

Član broj: 331108
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu11.11.2015. u 12:27 - pre 102 meseci
Ako oni ruski entuzijasti zaista slikaju otisak stopala na Mesecu, kakav je to dokaz? Niko ne dovodi u sumnju da su Amerikanci bili u mogućnosti da spuste na Mesec robotsku sondu, već se dovodi u sumnju da su mogli da pošalju čoveka i vrate ga nazad živog. Otisak stopala je mogla da napravi i mehanička ruka sa pričvršćenom cipelom.
 
+2

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 731
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+592 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu11.11.2015. u 12:52 - pre 102 meseci
Mislim da prevara tvoje koleginice ne može da se meri se evntulanom prvarom o kojoj pričama. Kad kažem "zar misliš" to se odnosi na glupe detalje koje poklonici teorije zavere iznose kao dokaze. Da se radi tako velika prevara to bi bilo provereno i pregledano nebrojano puta pre nego što ode u javnost i tagve gluposti tipa krstić iza objkta ne bi im sigurano prmakao. Ovi dokazi koje si naveo "zaostatak u trci sa SSSR,sličan potpis u nekim drugim događajima" stvarno piju vodu ali , su daleko od dovojnih.
Jedino me brine da neki od satelina poslatih u mesečevu urbit ne snim tela mrtvih astronuta za šta postoji mogućnost. 6 tako kopleksnih misija i nijedan incident sem jednog sa koji je rešen selotejpom. To mi malo budi sumlju moram priznati.
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: Sumnje da je čovek bio na Mesecu
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 450105 | Odgovora: 2263 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.